Scars of Mirrodin

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Michahell
MTGil at its Finest
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Michahell »

Itay Winkler כתב:מוקס דיאמונד מייצר מאנה מאיזה צבע שאתה רוצה על חשבון לנד שזרקת.
כרום מוקס מייצר מאנה מהצבע(ים) של הקסם שעשית לו אימפרינט.
שניהם מקור מאנה די קבוע, רק שאחד דורש שתזרוק אדמה לגרייביארד ואחד דורש שתעיף קסם בעל צבע מהמשחק... די ברור מה מהשניים יותר חזק.
אני מודע להבדלים ועדיין לא ברור לי למה, לא יודע, לא טריוואלי לי אסטרטגית\טקטית (לא סגור על מה ההבדל ביניהם).
(בקבוע התכוונתי שאני לא מוריד לנד מהיד חינם והופך אותה למולטיקולור כאילו באותו תור, אלא מוסיף עוד לאנד למשחק ביחס לשאר הלאנדים שיש לך ביד נתונה...).
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

רק העובדה שאחד מהם מפיק איזה צבעים של מאנה שאתה רוצה והשני מפיק רק את הצבעים שהגדרת לו, בהתאם לקלפים הזמינים לזריקה שהיו לך ביד, נותנת ל-diamond יתרון מהותי למדי; הרבה פעמים קורה שאנשים נאלצים לעשות imprint לקלף שהם זקוקים לו כדי לקבל מאנה מצבע שהם זקוקים לו, או שהם נאלצים להמנע מ-imprint כדי לשמור על קלף שקריטי להם בהמשך מה שמונע מהם גישה לצבעים מסוימים של מאנה.

ואני עדיין חושב ש-WotC לא יוציאו את המוקס בתור mythic, מאותה סיבה שהם לא מוציאים dual lands בתור mythics. כן, Cobra היה mythic, אבל Cobra לא נכנס באופן אוטומטי לכל חבילה שמשחקת את הצבעים שלו. אני נוטה להאמין שה-Mox יהיה סתם rare סופר-יקר כמו Fauna Shaman או fetch lands.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

כרגע על עמה מית'יקים אנחנו יודעים? חמישה? Sword, engine wurm, venser, koth, elspeth, כמה אמורים להיות בסט? 15? יש להם עוד הרבה מקום לטעויות גם בלי שהמוקס יהיה מית'יק. (למרות שכל המקומות של מית'יק הן טעות אחת גדולה...)

אמנם המוקס הוא utility card משמע הוא אכן צפוי להיות רר רגיל, אך אל נא נשכח שוויזארדס אוהבים כסף והם מצאו שיטה מאוד פשוטה להרוויח אותו: להפוך דברים למית'יק.
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

תראה, Scars הוא סט גדול, ולמרות שאנחנו לא יודעים איזה תכניות (אם בכלל) יש ל-WotC להתעסק עם מבנה הבלוק, קרוב לוודאי שהוא ישוחק בדראפטים במשך רוב אם לא כל השנה. מה שאומר שה-mythics שבו לא אמורים להיות יקרים בצורה מופרזת - במקרה הטוב אנחנו מדברים על Zendikar שלא היה בו אפילו wallet-slayer אחד, במקרה הרע אנחנו מדברים על Alara שבו היה רק אחד (Elspeth, שבהתחלה, באופן אירוני, עלתה פחות מכל Mythic אחר זולת Ajani V שהיה קלף ה-PR). נכון שקלפים כמו Vengevine, Jace, Gideon והטיטאנים מגיעים למחירים מטורפים, אבל זה נובע בעיקר מסוגיות של זמינות - סטים קטנים, שמשוחקים מעט בארועי Limited ולכן הקלפים שלהם זמינים פחות באופן "טבעי" וארועים חשובים כמו אליפויות שדורשים מאנשים להשיג את הקלף עכשיו, ברגע זה, ולא חשוב המחיר!

קרוב לוודאי שזה לא יקרה עם Scars, אמנם בעולם יש ארועי Game Day שיוצרים ביקוש מסוים לקלפים חזקים כבר מהרגע הראשון, אבל מכיוון והארועים הללו די נזנחו בארץ כנראה שאפשר יהיה לשבת יחסית ברוגע ולחכות שהמחירים ירגעו קצת מה-hype הראשוני.
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

קלפים!

http://mtg-jp.com/eventc/ptams10/article/008364/

ונסר הוא כחול-לבן!
Venser, the Sojonor
:3::manaw::manau:
+2: Exile target permanent you own. Return it to the battlefield at the beginning of the next end step.
-1: Creatures are unblockable this turn.
-8: You gain an emblem with "Whenever you cast a spell, exile target permanent."
3

Steel Hellkite
:6:
Artifact Creature - Dragon
Flying
:2:: ~ gets +1/+0 until end of turn.
:x:: Destroy each nonland permanent with converted mana cost X whose controller was dealt combat damage by ~ this turn. Use this ability only once each turn.
5/5

Clone Shell
:5:
Artifact Creature - Shapeshifter
Imprint - When ~ enters the battlefield, look at the top four cards of your library, exile one face-down, then put the rest on the bottom of your library in any order.
When ~ is put into a graveyard from the battlefield, turn the exiled card face-up. If it's a creature card, put it onto the battlefield under your control.
2/2

Ezuri's Brigade
:2::manag::manag:
Creature - Elf Warrior (rare)
Metalcraft - As long as you control three or more artifacts, Ezuri's Brigade gets +4/+4 and has trample.
Riding ravenous, ever-growing vorracs is almost as dangerous as fitting them with saddles.
4/4

Memnite
:0:
Artifact Creature - Construct
1/1

Thrummingbird
:1::manau:
Creature - Bird
Flying, when Thrummingbird deals damage to a player, proliferate.
1/1

Darksteel axe
:1:
Artifact - Equipment
Equipped creature gets +2/+0
Darksteel axe is indestructible
Equip :2:

Ichor rats
:1::manab::manab:
Creature - Rat
Infect.
When Ichor rats enters the battlefield, each player gets a poison counter
2/1

Ichorclaw myr
:2:
Artifact creature - Myr
Infect
when Ichorclaw myr becomes blocked, it gets +2/+2 until end of turn.
1/1
נערך לאחרונה על ידי מרווין ב 04/9/2010 , 23:07, נערך פעם 1 בסך הכל.
razorback9
MTGil Apprentice

שליחה על ידי razorback9 »

וואו התכונה הראשונה שלו מעולה
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

כן, הוא נראה די טוב, לדעתי לא שבור מדי שזה נחמד. כאילו, היכולת השנייה שלו יכולה לנצח משחקים לא רע, אבל היא כן עולה 5 מנה, ומשאירה אותו פתוח אם היא נכשלת. בכל מקרה הוא נוטף flavor, אולי לא באותה מידה של gideon, אבל מצד שני לא צריך להציג אותו כדמות חדשה :)
תמונה
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

איכס איכס איכס.
אני כבר רואה איך תור לפני שאני עומד להרוג מישהו הוא מטפדק ארטיפקט שלישי ומועך אותי עם Ezuri's Brigade .
למה הם עושים קלפים שהם כל כך קיצוניים. 8/8 טרמפל ב 4 זה די חולני... ולא נראה כאילו זה יהיה יותר מידי קשה להשיג את זה.
razorback9
MTGil Apprentice

שליחה על ידי razorback9 »

חחחח יותר מידי קשה?! בטח הם יוציאו שוב artifact lands ויהיה בלתי אפשרי לא להגיע ל3 ארטיפקטים.. בדק מהסט הזה אני חושב שזה פשוט 8/8 טרמפל ב4 מנות ודי אפשר להתעלם מההתניה, הם קצת נפלו על הראש...
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

Shali כתב:איכס איכס איכס.
אני כבר רואה איך תור לפני שאני עומד להרוג מישהו הוא מטפדק ארטיפקט שלישי ומועך אותי עם Ezuri's Brigade .
למה הם עושים קלפים שהם כל כך קיצוניים. 8/8 טרמפל ב 4 זה די חולני... ולא נראה כאילו זה יהיה יותר מידי קשה להשיג את זה.
בעיקר כשיש לך אורניטופטר + אורניטופטר 1/1. WTF?! יצור ארטיפקט שעולה 0 מאנה ויש לו התקפה?! WTF?!
אגב הגרזן הוא ה-סיבה לשחק את Lich. גרזן בלתי הריס+5/5 תור שלישי בלתי הריס. חייבים או סוג של PTE או קונדמנים או O רינג וכולי.

זה סט פסיכי לגמרי. הדרקון הזה הוא חיה רעה ללימיטד. שבור ברמות.
ולמה ונסר כזה טוב? מה זה אמבלם?
תמונה
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

Emblem זה מונח חדש לאפקטים שמתמשכים עד סוף המשחק.
למשל, האפקט של אלספת' הישנה שנותן לכל הפרמננטים שלך indestructabillity עד סוף המשחק עכשיו בא בתור Emblem, שהוא אובייקט שהולך לcommand zone שם אי-אפשר לטרגט אותו והוא יושב בשקט ומזכיר לך את האפקט.
נערך לאחרונה על ידי מרווין ב 04/9/2010 , 23:47, נערך פעם 1 בסך הכל.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

מרווין כתב:Venser, the Sojonor
:3::manaw::manau:
+2: Exile target permanent you own. Return it to the battlefield at the beginning of the next end step.
-1: Creatures are unblockable this turn.
-8: You gain an emblem with "Whenever you cast a spell, exile target permanent."
3
היכולת הראשונה הייתה הרבה מגניבה בתור instant, אבל כשיש לך קלפים בטייפ כמו Wall of Omens, Acidic Slime, Sea Gate Oracle והטיטאנים היא בהחלט תצליח למצוא שימוש גם במהירות sorcery.
ולדעתי זה קצת מצחיק איך שהיכולת השנייה מסיימת משחקים יותר טוב מהיכולת השלישית, בניגוד לרוב הפליינסווקרים.
מרווין כתב:Steel Hellkite
:6:
Artifact Creature - Dragon
Flying
:2:: ~ gets +1/+0 until end of turn.
:x:: Destroy each nonland permanent with converted mana cost X whose controller was dealt combat damage by ~ this turn. Use this ability only once each turn.
5/5
בין הקלף הזה לקלף הפריריליס, זה נחמד לדעת שלדקי קונטרול אין מה לדאוג לגבי ווין קונדישיינס בלי קשר לצבעים שהן משחקות.
מרווין כתב:Clone Shell
:5:
Artifact Creature - Shapeshifter
Imprint - When ~ enters the battlefield, look at the top four cards of your library, exile one face-down, then put the rest on the bottom of your library in any order.
When ~ is put into a graveyard from the battlefield, turn the exiled card face-up. If it's a creature card, put it onto the battlefield under your control.
2/2
וואו, אני מקווה שלא כל האימפרינטים בסט יהיו ככה. הבחירה של הקלף מראש הספריה די הופכת את היכולת להימור, ולא בהכרח אחד שיהיה לטובתך.
מרווין כתב:Ezuri's Brigade
:2::manag::manag:
Creature - Elf Warrior (rare)
Metalcraft - As long as you control three or more artifacts, Ezuri's Brigade gets +4/+4 and has trample.
Riding ravenous, ever-growing vorracs is almost as dangerous as fitting them with saddles.
4/4
4/4 ב-4 זה תמיד טוב, אבל כשעוד מוסיפים לו תנאי לא מוגזם בכלל להפוך ל-8/8 עם טרמפל?! הקלף הזה מטורף! אם יכינו הרבה קלפים כאלה עם metalcraft דקים בקונסטרקטד יצטרכו עוד לשחק arifact hate במיין כדי שיהיה להן סיכוי לנצח.
מרווין כתב:Thrummingbird
:1::manau:
Creature - Bird
Flying, when Thrummingbird deals damage to a player, proliferate.
1/1
Proliferate זאת ה-Keyword הכי מטורפת שיצא לי לראות במשחק הזה, והקלף הזה מאפשר להפעיל אותה פעם בתור כמעט תמיד. יש לי הרגשה שהציפור הזאת תהיה די מבוקשת.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

וואו, אני מקווה שלא כל האימפרינטים בסט יהיו ככה. הבחירה של הקלף מראש הספריה די הופכת את היכולת להימור, ולא בהכרח אחד שיהיה לטובתך.
קשה לי להאמין שיהיו הרבה, אם בכלל עוד קלפים שה-imprint שלהם עובד בצורה הזו. Imprint עבד על קלפים במגוון של zones וזה פשוט עוד אחד מהם, שנועד לעשות אותו מאוזן ב-Limited (כי ב-constructed זה לא יותר מדי קשה לתמרן אותו להפוך ל-Emrakul או אחיו הבינוני).
4/4 ב-4 זה תמיד טוב, אבל כשעוד מוסיפים לו תנאי לא מוגזם בכלל להפוך ל-8/8 עם טרמפל?! הקלף הזה מטורף! אם יכינו הרבה קלפים כאלה עם metalcraft דקים בקונסטרקטד יצטרכו עוד לשחק arifact hate במיין כדי שיהיה להן סיכוי לנצח.
למיטב ידיעתי עוד לא ראינו, וכנראה שלא נראה במשך זמן מה, שום removals ברמת ה-common ובטח שאין לנו מושג כמה קשה יהיה להתמודד איתו. פצצות מטורפות שיורדות למשחק ומסיימות אותו תוך כמה תורות יש בכל סט. לצורך העניין, להוריד ארטיפקט שלישי למשחק ולהסתער עם ה-8/8 שלך רק בשביל ש-Naturalize על קלף אחר יהפוך אותו ל-4/4 חסים להפליא באמצע ההסתערות זה די מבאס.
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

אני שמח לראות שונסר לא מטורף.
כאילו, אני מניח שהוא יראה קצת משחק בקונסטרקטד רק בגלל שהוא פליינסווקר, אבל הוא לא נראה שבור אחושילינג כמו מה שאנחנו רגילים אליו.
אני כן אוהב אותו לקיוב אבל!
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

בועז, כמו שאני ויניב הסכמנו, הוא בטח יותר טוב מ-Nissa ומ-Chandra 2.0 ;)

וכמו שכבר אמרתי, בלי קשר לעוצמה שלהם, אין סיבה אמיתית שה-PW בסט הזה יתנפחו לעלות של Jace, the Empty Wallet, בגלל המיקום שלו בבלוק.
בעיקר כשיש לך אורניטופטר + אורניטופטר 1/1. WTF?! יצור ארטיפקט שעולה 0 מאנה ויש לו התקפה?! WTF?!
איפה יש לך, ב-constructed? אני מבטיח לך שאם אתה משחק שני קלפים שלא עושים כמעט כלום רק בשביל שיצור שלישי יהיה שמן ויחטוף removal, היריבים שלך מאד יעריכו את זה.

בסה"כ, היכולת הזו היא כמו affinity שמשפיעה על אפקט במקום על עלות. אין ספק שהמספר הדרוש נקבע ונבחן כדי להפוך את היכולת לשחיקה, חזקה במקרים מסוימים, אבל לא מופרעת כמו ההורה הרעיוני שלה.

אני מצפה לקלף כחול ששולף כמות נאה של קלפים ביחס לעלות שלו אם יש לך 3 artifacts ויותר.
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

123321 כתב:
Shali כתב:איכס איכס איכס.
אגב הגרזן הוא ה-סיבה לשחק את Lich. גרזן בלתי הריס+5/5 תור שלישי בלתי הריס. חייבים או סוג של PTE או קונדמנים או O רינג וכולי.

זה סט פסיכי לגמרי. הדרקון הזה הוא חיה רעה ללימיטד. שבור ברמות.
ולמה ונסר כזה טוב? מה זה אמבלם?
אורנית'ופטר וה1\1 האלה די גרועים, ואני לא רואה סיבה שהם יראו משחק שלא בדקי קומבו.
ומה פסיכי בסט הזה? בנתיים, התולעת.
הדרקון הוא deed שעולה יותר וצריך לפגוע כדי לעבוד, ברור שהוא חיה בלימיטד, הוא דרקון, אבל לאדע אם שבור ברמות.
ולונסר כבר התייחסתי
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

Mox Opal
:0:
Legendary Artifact (Mythic)
Metalcraft - Tap for 1 of any color if you control 3+ artifacts

Tempered Steel
:1::manaw::manaw:
Enchantment (Rare)
Artifact Creatures you control get +2/+2

Elspeth Tirel
:3::manaw::manaw:
Planeswalker - Elspeth (Mythic)
+2: Gain 1 life per creature you control
-2: Put 3 1/1 soldiers into play
-5: Destroy all other permenants other than lands and Tokens.
4
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

כל כך היה לי ברור שהמוקס יהיה מית'יק...

גם אלספת לא שבורה ברמות כמו האלספת הקודמת, אמנם נכון, שלם 5 מאנה שים 6 טוקנים או איכשהו להרוס איתה דברים יכול להיות נחמד (אולי rite of replication והארנצ'נטמנט ששם טוקן של היצור שהוא נמצא עליו יתחילו להיות משוחקים) אבל היא לא שבורה ברמת הסטריות כמו קודמתה, היא לא לוקחת ביינסלייר והופכת אותה ל8/8. או יוצרת כל תור טוקן כדי להגן על עצמה. הם סוף סוף הצליחו לייצר פליינסווקרים חזקים אך יחסית מאוזנים. Way to go wizards! אגב מוזר לראות שהיא לא ירוקה, יש לה את התמונה הכי ירוקה לבנה בעולם. ואם כבר אז ונסר צריך להיות מונו כחול לפי התמונה, זה מוזר שהוא לבן.

מעניןן איך המטאלקראפט של המוקס יהיה, האם הוא יוכל להתחיל להריץ אותך בערך מתור שני או לא.

ה4/4 אכן פסיכי ויראה משחק בקונסטרקטד. אנחנו עכשיו צריכים כמה רימובלים טובים ווואלה יכול לראות שנראה את הסט הכי טוב ומאוזן שנראה מאז TSP.

עד עכשיו נראה סט חבל על הזמן. אני מת לשחק בפרירליסים. זה יכול להיות אחלה פורמאט לאליפות אם למישהו יהיה שכל לזה.
תמונה
RocketLauncher
Dead On Craft

שליחה על ידי RocketLauncher »

Mox Opal מאכזב. מאוד. את אלספת' לעומת זאת ממש אהבתי.

מישהו יכול להזכיר מה זה proliferate?
kabanist כתב:אתה נוהג בזמנך הפנוי לקרוא את דפי זהב? אם כן, אל תספר לי את הסוף!
packman2
MTGil Apprentice

שליחה על ידי packman2 »

למה מאכזב?
כמו שאמרו, יכול להיות שיהיו אדמות - ארטיפקט + יש את היצור שעולה 0 והוא 1/1.
זה יכול לראות משחק תור ראשון, וירוץ בהרבה חבילות לפי דעתי.
שלח תגובה