מה ההסבר לכך שאופניים הרבה יותר יציבים כשהם בתנועה?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Raging Asaf
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

מה ההסבר לכך שאופניים הרבה יותר יציבים כשהם בתנועה?

שליחה על ידי Raging Asaf »

סתם שאלה שמעניינת אותי ולא מצאתי תשובה משכנעת, מישהו יודע?
מחפש להשכיר דק טייפ 2 ל-wmcq! צרו איתי קשר אם יש לכם: 052-5554948
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זאת שאלה טובה, במובן שהתשובה היא די מורכבת למעשה: https://secure.wikimedia.org/wikipedia/ ... e_dynamics
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

חשבתי על, למה מסובך? גוף בתנועה רוצה להתמיד בתנועתו (נויטון)
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני די בטוח שניוטון לא אמר שגופים רוצים דברים, אלא כנראה יותר בכיוון שאם סך הכוחות על הגוף הם אפס התאוצה שלו גם אפס. איך מזה מסיקים שאופניים יציבים כשהמהירות שלהם גבוהה?
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
MTGil Wizard

שליחה על ידי avatar of woe »

לפי ניוטון הטבע מפחד מריק, כלומר כאשר גןף זז במקומו נכנס אוויר, לכן כאשר שהאופניים זזים במהירות האוויר נכנס מאחוריהם ומצדדיהם והוא יוצר מאין לחץ שמחזיק אותם יציבים גם העובדה שהרוכב יושב ישר (לרוב) ויוצר לחץ בנקודה מסוימת על האופניים נותנת גם עוד הסבר שמתווסף להסבר הראשון
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

המונח הוא "הטבע מתעב ריק" (Nature abhors a vacuum) והוא נטבע על ידי אריסטו, לא ניוטון.
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

אני בספק גדול אם אופניים יעבדו פחות טוב בריק.
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.
MTGil Wizard

שליחה על ידי avatar of woe »

אתה בטח? כי אני די בטוח שהמורה שלי לפיזיקה אמר שזה ניוטון
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זה אכן נופל במסגרת מכניקה ניוטונית, אבל זה לא נימוק פשוט כמו "החוק הראשון" או "שיקולי סימטריה" וכולי.
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

אנשים יכולים לנסות ולהנפיץ לך כל מיני הסברים שהם לכאורה נשמעים הגיוניים ואינטואיטיביים (בקטע עם האוויר התכוונת לחוק ברנולי? לא הבנתי אותך כ"כ.. ובכל מקרה אני בספק אם זו הסיבה לזה) , אבל הבנה אמיתית ופתרון מלא של הבעיה יכולים לבוא ממכניקה אנליטית (או ממכניקה של ניוטון, אם יש לך הרבה מאוד זמן ,נסיון בזה והבנה פיסקלית עמוקה מאוד של מושגים כמו גלגולים, מומנט אינרציה וכו', לי אישית גם אחרי שנה וחצי בתואר בפיסיקה אין את היכולות האלו ואני בספק אם אי פעם יהיו לי).
קשה מאוד להסביר כמו שצריך איך פועלים סביבון או אופניים, או לחלופין יציבות שלהם ללא רקע במכניקה אנליטית.
אם תחכה עוד חודש בערך, אני אביא לך תשובה כשנגיע למפלצת של הקורס טנזור המומנט התמד, שם אנחנו אמורים ללמוד להסביר דברים כאלו, אע"פ שאולי יהיה לי קשה להסביר למי שלא למד את הקורס.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

הדבר הכי הגיוני שהצלחתי למצוא בעזרת הכלים הפיזיקליים (המאוד מעטים, ולכן לא הייתי סומך עליהם יותר מדי) שיש לי הוא שהתאוצה הרדיאלית באופניים (או בסביבון) גדולה מאוד ולכן גם אם תהיה הפרעה עד רמה מסוימת בתנועה הרגילה שלהם התאוצה תוכל לתקן את זה. כיוון שבמהלך הנסיעה באופניים יש שינויים דחופים התנוחה ובאופן בו מתחלקת הגרויטציה על החלקים השונים באופניים, התאוצה הרדיאלית, שגדולה בהרבה מן התאוצה הרויטציונית יכולה להטות את שקול הכוחות באופן שהאופנים לא יפלו כתוצאה ממנו
ΓΝ ΨΧ
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

אם אני זוכר נכון זה לא כל כך מסובך. לאופניים שנוסעות במהירות קבועה יש כוח שפועל קדימה באופן תמידי, שמאוזן ע"י החיכוך. כדי ליפול מהאפניים צריך כוח שיופעל לאחד הצדדים. אבל כאשר אתה נוסע מהר היכולת שלך לפצות על טעויות שכאלה היא אפקטיבית הרבה יותר.

לדוגמא, אם אתה נוסע כרגע ב5 מטר לשנייה, כוח שיפעילו עליך שששווה לחמישה ניוטן מהצד, יתוקן ע"י הטיית הכידון ב45 מעלות. אם תיסע ב20 מטר לשנייה אתה תצטרך זווית חדה הרבה פחות.
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
deadpool
MTGil Apprentice

שליחה על ידי deadpool »

אם בתופעות פיזיקליות על דו-גלגלי עסקינן ...
אותי זה תמיד מדהים מחדש שכשמפנים את הכידון ימינה הכלי פונה שמאלה ולהיפך
(תופעה הנקראית היגוי הפוך)
שלח תגובה