Survival of the Fittest banned

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Navidshi
Judgmental Bastard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Survival of the Fittest banned

שליחה על ידי Navidshi »

כצפוי זה מספר שבועות לאור הדומיננטיות שלו ב-Legacy, הקלף Survival of the Fittest קיבל ban רשמי בפורמט. באופן פחות צפוי, הקלף Time Spiral חזר להיות שחיק בפורמט, ומיד נחטף מכל החנויות והתנפח בערכו מסביבות ה-5$ לסביבות ה-40$, מה שאומר שאנחנו יכולים לצפות לראות אותו הרבה בזמן הקרוב.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

מבחינת WotC זה בעצם כמו להודות "אוקי, פישלנו.. אנחנו מוציאים קלפים בלי לבדוק את הפורמטים של Eternal", חוץ מזה הבאן הזה טפשי. Survival היה בלגאסי מלא זמן ולא עושה שום בעיות, Vengevine שבר אותו. הבאן היה צריך להיות ל-Vengevine בשביל לתת לדקים אחרות (ולא שבורות) כמו Survival-Rock או Elf-Survival או דברים אחרים לשרוד. שלא לדבר שזה קלף יקר יותר שאיבד בערך את כל הערך שלו.

בקשר ל-Time Spiral.. זה קלף בעל פוטנציאל גדול מאוד ואולי יחייה ויעלה את דקי ה-High Tide הישנות לסטטוס של Tier 1 (לא מזמן דווקא ניצחה דק High Tide בגרסת ה-Sorcery Speed איזה טורניר גדול). אם לא Time Spiral לפחות ימצא את עצמו כנראה בעותק אחד בSB של סטורם.
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

תשמע, בשלב הנוכחי ועם כמות הקלפים הקיימים, זה קרוב לבלתי אפשרי בעיני עבור WotC לחשב מראש כל אינטראקציה אפשרית בכל הפורמטים, וביחוד ב-Eternal עם כמות הקלפים ההולכת וגדלה בהתמדה שהם מכילים. Blizzard יכולים לשחרר patch שמשנה את הנתונים של יחידות מסוימות כדי לאזן את המשחק בדיעבד, WotC יכולים רק לאסור או להגביל את השימוש בקלפים כדי להשיג אפקט דומה. אני מודה שהפתרון שלך נשמע עדיף, אבל אני מניח שהבסיס להחלטה נבע מזה ש-Survival הוא הקלף החזק מבין השניים ויש לו המון פוטנציאל לשבירה גם ללא Vengevine, ביחוד עכשיו כשהוא נמצא במוקד תשומת הלב.

אגב ערך, ההבדל במחיר בין Survival לבין Vengevine די קטן. נכון שה-impact על Vengevine, ששחיק ב-Extended/Standard היה כנראה יותר נמוך, אבל ל-Survival עדיין אמורה להיות דרישה משמעותית ב-EDH הנוסק, כך שלא נראה שזה ימוטט את השוק.
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

They banned it in 100 singleton. It will probably get banned in edh
הגודל אוהו קובע....
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

יש הבדל מהותי מאד בין רשימת ה-banned/restricted של 100 Singleton (שכוללת הרבה מאד tutors חזקים, כגון Demonic, Vampiric ו-Intuition) לבין זו של Commander (שנוטה לתת להם חופש פעולה מלא). אם הם היו מתכוונים לתת לקלף ban גם ב-Commander, אני מתאר לעצמי שהם היו עושים את זה כבר עכשיו.

ועם זאת, אני חייב להודות שזו לא תהיה החלטה שגויה בהכרח בעיני, כבר עכשיו אני מוצא את עצמי מתלבט אם לכלול את הקלף בחבילות שאני בונה, היכולת שלו להשלים קומבואים שמבוססים על יצורים/בית קברות (Reveillark, Ooze), ועוד לספק לך אמצעי הגנה על הדרך (Mystic Snake, Venser) די מופרעת.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

Survival היה בלגאסי מלא זמן וגם שוחק אבל לא גרם שום בעיות. Vengevine בעצם מאפשר לחבילות האלה להיות בסך הכל תור אחד בממוצע איטיות יותר מ-ANT אבל הרבה פחות פגיעות לFoW/Duresseize. הנתונים ב-Metagame Summary של SCG מראים שכל דק Survival שהצליחה בטורניר שיחקה 3-4 עותקים (אותו דבר בשביל הקומבו) של Vengevine.

אני לא מצפה שיבדקו את כל הקלפים בפורמט אבל יש קלפים כמו Survival שדורשים בדיקה מיוחדת כאשר מודפס יצור שחוזר ככה מה-GY.

מהניסון הלא גדול שיש לי ב-EDH זה אכן קלף חולני בגלל הקלות שהוא בונה איזה Lark קומבו שהורג את כל השולחן, אז אני בעד להעיף אותו משם (הוא יותר חזק מ-Protean Hulk שכן בבאן)

ובקשר לבליזרד, להוציא עדכונים זה לא פיתרון אידאלי. הם משתדלים ומציליחם להקטין את הצורך בעדכונים לגודל מזערי. חוץ מזה ההקבלה כאן לא 100% מוצלחת לדעתי. לעדכן יותר מקביל לשינוי ב-Oracle לתיקון השבירות ולא לבאן.

בדקתי קצת Time Spiral בדק High Tide וקשה לי עדיין להגיד. זה מאוד חזק נגד דקים בלי FoW אבל אלה בדרך כלל המאצ'ים היותר קלים.
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

ובקשר לבליזרד, להוציא עדכונים זה לא פיתרון אידאלי. הם משתדלים ומציליחם להקטין את הצורך בעדכונים לגודל מזערי. חוץ מזה ההקבלה כאן לא 100% מוצלחת לדעתי. לעדכן יותר מקביל לשינוי ב-Oracle לתיקון השבירות ולא לבאן.
גם WotC לא משתמשים ב-ban hammer שלהם לעיתים קרובות. ההקבלה היא כמובן לא 100% כי מדובר בסוגים שונים של מדיה, הנקודה הייתה להראות שכל חברה שבונה מוצר עם תוחלת חיים ארוכה מעדכנת אותו במידת האפשר כשמתגלות בו תקלות, ו"מידת האפשר" משתנה ממדיום למדיום. בחרתי להשתמש ב-Blizzard, חברה שהעדכונים שלה נתפסים (למיטב ידיעתי) כהוגנים וחיוביים, ולא ב-Microsoft, שהעדכונים שלה גורמים לי אישית למידה של חשש.

שינויים ב-Oracle הם בעייתיים, כי הם לא משתקפים בקלפים עצמם. העובדה שחלק מהקלפים לא מנוסחים בצורה ברורה על פי חוקי המשחק הקיימים בעייתית מספיק מבלי שיהיו קלפים שה-Oracle text שלהם משנה את אופן הפעולה החוקי לחלוטין שמופיע עליהם.

הרגע נתקלתי בהסבר של WotC לבחירה:
Other cards were considered, such as Vengevine. However some of the winning decks do not even play Vengevine; instead, they primarily rely on combinations with Necrotic Ooze. Also, Survival is a card that gives the decks a lot of resilience to potential answer cards. Some combination decks fail when they draw cards intended as answers to opponents' decks instead of cards that are part of their winning combination. However, with Survival of the Fittest on the battlefield, a drawn Qasali Pridemage can be replaced with any other creature in the deck for one mana.
אני חייב לומר שזה נשמע לי די סביר.
שלח תגובה