מדעי המחשב VS הנדסת חשמל

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
nurielyap
jhonny poker
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

מדעי המחשב VS הנדסת חשמל

שליחה על ידי nurielyap »

אהלן,פתחתי ת'רד זה כי להבין מה מציע כל אחד.
בארץ(ונדמה לי שגם בשאר העולם המערבי) שני המקצועות האלה
מאוד פופולרים כי בסיומם אפשר להיכנס לתפקידים בהיי-טק ולקבל משכורות נאות.
מה נחשב יותר יוקרתי?
איפה יש יותר עבודה?
איפה המשכורות יותר טובות?
איפה יש תנאים יותר טובים?
מה יותר קשה ללמידה?
מה יותר עוזר במידה ואתה מפתח start-up?
מה אתם יותר אהובים?
עוד דברים שמאפיינים אחד משניהם או את שניהם?
אם אתה בקטע גם של פיזיקה מה יותר עדיף?
אם אתה גם בקטע של מתמטיקה מה יותר עדיף?
לאיזה קורס אתם הייתם הולכים?
באיזה מקצוע הרמה בארץ יותר טובה?
איזה עבודות אפשר להשיג עם 1 מהשניים?
אם להיות עתודאי,מה מהשניים עדיף?
אם אתה רוצה לקחת באוניברסיטה\מכללה דו-חוגי?
מה יותר "עתידי"(יותר ישמש בעתיד)?
תודה לכולם,מצטער על החפירה ואם זה קשה לכם לא צריך לענות על הכל
الله ماوس!
עדיף 2 BOPים ביד מאשר אחד על המגרש.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אני יכול לענות על שאלה אחת מכל ה100 שם

"אם ללכת לעתודה מה עדיף מהשניים"

אז התשובה היא-
אל תלך לעתודה.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

TrUnks כתב:אני יכול לענות על שאלה אחת מכל ה100 שם
אז התשובה היא-
אל תלך לעתודה.
QFT

אני מניח שהנדסת חשמל נחשב יותר יוקרתי כי זה תואר מהנדס לעומת מדעי המחשב.
בקשר למה עדיף (לא יותר עדיף, תדבר עברית), אלה שני מקצועות שונים, השאלה היא מה יותר מעניין אותך. מדעי המחשב מייעד אותך להיות מתכנת. מהנדס חשמל מתעסק בדברים אחרים, אלקטרוניקה ומעגלים וכו'.
אני חושב שמדעי המחשב משלב יותר מתמטיקה והנדסת חשמל משלב יותר פיזיקה מבחינת הקורסים הנלמדים. למרות שבהנדסת חשמל יש גם מתמטיקה כמובן, אבל במדעי המחשב אין קורסים בפיזיקה.
Don't drink and draft.
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

יונתן אתה מוזמן לפנות לפורום עתודה בתפוז. תקבל שם את התשובות לרוב השאלות.
nurielyap
jhonny poker
יצירת קשר:

שליחה על ידי nurielyap »

תאמת שאני ממש בספק אם אני בכלל אחשוב על ללכת לעתודה,כי זה ממש לא הקטע שלי,סתם דחפתי את השאלה הזאת לשם,יותר מעניין אותי קצת אחרי,ואם מישהו יכול לתת לי -+ עבודות שאני יכול להשיג אם תואר באחד מהם,זה יהיה נחמד
الله ماوس!
עדיף 2 BOPים ביד מאשר אחד על המגרש.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

tima כתב:
TrUnks כתב:אני יכול לענות על שאלה אחת מכל ה100 שם
אז התשובה היא-
אל תלך לעתודה.
QFT
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

ולמקרה שלא הבנת:

אל תלך לעתודה!
Arthas
MTGil Wizard

שליחה על ידי Arthas »

למה אתם חושבים שללכת לעתודה זה רעיון כל כך רע?
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

כל מי שעושה את זה מאוד מתחרט על זה.
שלוש שנים קבע לא הולכות ברגל (במיוחד אחרי שלוש שנים סדיר שלא רק לא הולכות ברגל, הן בקושי זוחלות), ויש מספיק אנשים שעשו עתודה והגיעו לתפקיד שלא קשור בכלל למה שהם למדו או קשור רק על הנייר, ואתה מבזבז על זה שש שנים. כן, עשית תואר על הצבא, אבל זה לא שווה את השלוש שנים שאתה משלם.
Don't drink and draft.
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

nadi כתב:למה אתם חושבים שללכת לעתודה זה רעיון כל כך רע?
יש באמת המון הסברים.
בוא נגיד כזה דבר: אני עתודאי, חלק גדול מאוד מקבוצת החברים שלי עתודאים, אשתי עתודאית. המקום שאני נמצא בו מלא בעתודאים.

אף אחד לא חושב שהעתודה היתה רעיון טוב במיוחד.
בפועל - אתה מגלגל קוביות על העתיד שלך בעשר השנים הקרובות לפחות עם אי ודאות פשוט אדירה. רוב הסיכויים שתקבל תפקיד לא טוב ורוב הסיכויים שהניסיון שצברת לא יהיה שווה כלום באזרחות לאחר מכן. חבל על הזמן שלך. אם יש לך יכולת לממן את התואר בצורה כלשהיא, עדיף שתעשה אותו אחרי הצבא.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

אם המניע שלך ללכת לעתודה הוא כלכלי, אתה יכול לעשות שירות של לוחם או תומך לחימה במשך 3 שנים ואז לצאת עם פקדון ומענק שביחד יכולים לכסות שכר לימוד של תואר ראשון, ואם אתה יכול ללכת לעתודה עכשיו להנדסת חשמל או למדעי המחשב, אני מניח שלא תצטרך להוציא עוד הון קטן על שיפור ציונים כמו שהרבה חיילים משוחררים צריכים לעשות.
ואם אחרי שתעשה שירות צבאי ותואר תחליט שאתה בכל זאת רוצה לעשות 3 שנים קבע בצה"ל בתפקיד שקשור למה שלמדת, אתה עדיין תוכל לעשות את זה - אני מכיר אנשים כאלה, למרות שהם עובדים סוציאליים שמשרתים כקב"נים, אז אני לא מבטיח שזה נכון למישהו עם תואר בהנדסה או במדעים.
חוץ מזה, אני אישית חושב שלשרת שירות "נורמלי" זאת חוויה קשה, אבל חשובה - היא פותחת את העיניים שלך לדברים שלא היית מודע אליהם קודם, מכריחה אותך לקיים אינטראקציה עם אנשים בני גילך מכל הארץ ומכל המגזרים ושכבות האוכלוסיה, ויכולה ללמד אותך הרבה, אם תשכיל להפיק את המידע ממנה.
ולך תדע - אולי אחרי 3 שנים בצבא תחליט שאתה בכלל לא רוצה ללמוד הנדסת חשמל או מדעי המחשב ותמצא את ה-"ייעוד" שלך, משהו שאתה באמת נהנה ממנו ומתחבר אליו, פשוט לא ניסית אותו לפני כן.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

באיחור אופנתי: אלה תארים דומים למדי, כשבחשמל מתמקדים יותר בתכל'ס ובמדעי המחשב יותר בתאוריה. אז אוריינטציה מתמטית לאלגברה אמורה לדחוף אותך לכיוון מדמ"ח, בעוד אוריינטציה מתמטית לאנליזות למיניהן דווקא אמורה להתאים יותר לחשמל. פיזיקה זה בפירוש יותר חשמל. מבחינת משכורות, עבודות וכולי, זה די זהה, אז פשוט תבחר מה שמעניין אותך.
אם התחום בכלל לא מעניין אותך ואתה רק חולם על משכורת גבוהה, לא בטוח שזה הרעיון הכי טוב שהיה לך. רוב האנשים שהכרתי בטכניון שבאו לעשות מכה בהי-טק פרשו מהתואר במהלך השנה הראשונה. זאת פשוט לא מוטיבציה מספיק חזקה. אם אתה רוצה לעשות מכות, לך תלמד כלכלה ומנהל עסקים, שם משלמים על כלום לחלוטין. אם באמת מעניין אותך התחום, אז כנראה תשרוד את התואר ואז כן, המשכורות לא רעות כרגע. תמיד תזכור, אבל, שגם סובייטולוגים פעם הרוויחו משכורות לא רעות.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

לא קראתי את כל מה שרשום, אבל הנה כמה דברים שצריך לדעת:
עדיף לבחור נושא שמעניין אותך יותר ויש סיכוי שתקבל בו ציונים טובים יותר. זה ישפיע על הסיכוי שלך להתקבל לעבודה, ובסופו של דבר אתה רוצה לעבוד במשהו שיעניין אותך, ולא במשהו ש"עדיף".

הנדסת אלקטרוניקה מתעסק בכל מה שקשור ברכיבים הפיזיים. מה שנקרא חומרה. הרבה אנשים לא יודעים את זה, אבל היום פיתוחים ברמת החומרה דורשים ידע של המהנדס בתוכנה. לא ברמה של מתכנת, אבל יש סף מינימלי.
מדעי המחשב זה שם כולל בפי רבים לשני מקצועות שונים (דומים, אבל עם שוני עקרוני): מדעי המחשב והנדסת תוכנה. מדעי המחשב הוא תואר יותר מתמטי-תאורטי, בעוד שהנדסת תוכנה הוא תואר יותר מעשי. יש ביניהם הרבה מן המשותף, אבל הנדסת תוכנה יותר מתאים למי שרוצה להיות מתכנת או מתכנן מערכות, בעוד שמדעי המחשב יותר מתאים למי שאוהב אלגוריתמיקה ופיתוחים תיאורטיים.

התחומים שפתוחים לך מבחינת עבודה הם אלא:
מהנדס אלקטרוניקה - פיתוח חומרה או מכשירים אלקטרוניים. למשל: פיתוח שבבים באינטל, טכנולוגיית טאץ' של אפל ושאר הטכנולוגיות שדורשות הבנה בקשר הפיסי שבין רכיבים.
מהנדס תוכנה - פיתוח תוכנה או תכנון מערכות. למשל: בניית מערכות הפעלה, בניית מערכות ניהול, כתיבת תכנות או משחקים לשימושים פרטיים ועסקיים.
בוגר מדעי המחשב - פיתוחים תאורטיים בעולם המחשבים ותכנה. למשל: ייעול אלגוריתם החיפוש של גוגל, ייעול תכנות או מערכות ע"י שיפור האלגוריתמים שעל בסיסם הן בנויות.
כמובן שכל זה די כללי ויש גם לא מעט זליגה של אנשים מתחום אחד לשני. התחומים האלה מאוד תלויים זה בזה בשביל להתפתח ויש הרבה מאוד שיתופי פעולה ביניהם. לרוב הם מובילים לתפקידים שונים באותם המקומות (באינטל, למשל, אפשר למצוא עבודה בכל התחומים).

אם אתה אוהב פיזיקה, אז אלקטרוניקה זה יותר התחום. הוא מושתת ישירות על עקרונות פיזיקליים. מקצועות הנדסה מחייבים פיזיקה, בעוד שמדעי המחשב לא.
אם אתה אוהב מתמטיקה, גם מדעי המחשב וגם הנדסת אלקטרוניקה יתאימו לך. מדעי המחשב עושה שימושים יותר תאורטיים במתמטיקה, בעוד שאלקטרוניקה עושה שימוש יותר מעשי.
הנדסת תוכנה נוגעת קצת בשני התחומים, אבל לא מעמיקה בפיזיקה בכלל ובמתמטיקה מעמיקה קצת. הדגש הוא יותר על שיטות עבודה ובניה נכונה של מערכות.

מבחינת "יוקרה", אני חושב שתוכנה/מדעי המחשב נחשבים ליותר יוקרתיים, אבל ההבדל זניח ולא באמת משקף את השוק.
מבחינת מציאת עבודה, העובדה שאלקטרוניקה הוא תואר יותר קשה ופחות "יוקרתי" גורמת להיצע גדול יותר של אנשי מחשבים, אז יותר קשה למצוא עבודה בתחומים האלה.
צריך תמיד לזכור שהשוק מאוד מטעה. יש הרבה מאוד בוגרים שבחרו תחום לפי "יוקרה" ו"עדיפות" בגלל שזה "מאפשר להיכנס להיי-טק ולקבל משכורות נאות". אותם בוגרים הם לרוב בינוניים. הכמות הגדולה של אנשים בינוניים יוצרת את האשליה שהשוק רווי ואין עבודה, למרות שמקומות העבודה צמאים לאנשים טובים. בפועל נדמה שיש בשוק חוסר במקומות עבודה ובו זמנית חוסר בעובדים, מה שמלמד אותנו: אל תלך לתחום אם אתה לא אוהב אותו. מי שהולך להיי-טק כי יש בו הרבה כסף נשאר מלצר או נציג שירות.

זאת הייתה סקירה כללית של התחום. אני אישית לומד כרגע הנדסת תוכנה ומאוד נהנה מהתואר.
כל האמור פה נכון באופן כללי. יש מקומות (טכניון, למשל) שקוראים לתואר מדעי המחשב, אבל בפועל הוא הנדסת תוכנה (או מדעי המחשב מעשי).

תרגישו חופשי לתקן (דורון וכל מי שלמד במקומות אחרים).
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

התיקון היחיד הוא הטענה כאילו בטכניון מדעי המחשב זה הנדסת תוכנה. זה מאד רחוק מהאמת. יש במדמ"ח בטכניון מסלול הנדסת תוכנה עם כל הקורסים הכי משעממים של הנדסת תוכנה, אבל המדמ"ח הכללי (כמו שאני עשיתי) הוא סופר תיאורטי, או לפחות יכול להיות (החל מסמטר 5 הרוב המכריע של הקורסים הם בחירה מתוך רשימה לא קצרה בכלל של קורסים).
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
שלח תגובה