PTQ Nagoya

בפורום זה מופיעים סיכומי הטורנירים שהיו בארץ

מנהלים: Orb, Ward

sliver
Sliver Overlod
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

PTQ Nagoya

שליחה על ידי sliver »

חשבתי לפתוח סיכום היות וקבצי הטורניר עוברים כרגע בין כמה אנשים. אני סומך על שי שיוסיף עוד דברים בהמשך. אז ככה...
לטורניר הגיעו 23 איש
שפטו אלכס ריבקין, עומרי שימחי ואנוכי. תודה גם לדור רוטשילד שסייע.
סטנדינגס סופיים:

קוד: בחירת הכל

Standings after round 5

Tie 1    Tie 2    Tie 3  Matches
Rank Name                         Points     OMW%     PGW%     OGW%  P/W/D/B

1 Havron, Boaz                     13  57.3333  66.6667  58.0236  5/4/1/0
   2 Shomer, Asaf                     13  50.6667  88.8889  51.6094  5/4/1/0
   3 Shmuely, Niv                     11  75.0000  81.4815  67.3504  4/2/2/1
   4 Etgar, Amit                      10  53.3333  60.0000  58.1217  5/3/1/0
   5 Etinzon, Nadav                   10  52.0000  77.7778  50.2308  5/3/1/0
   6 Zimhony, Yoav                    10  38.6667  61.1111  40.7648  5/3/1/0
   7 Singer, Omri                      9  68.0000  53.3333  66.6667  5/3/0/0
   8 Buzaglo, Shy                      9  58.6667  58.3333  57.7778  5/3/0/0
   9 Faran, Ido                        9  52.0000  63.6364  49.8485  5/3/0/0
  10 Tzoran, Ziv                       9  50.6667  53.8462  54.0220  5/3/0/0
  11 Corenstein, Fernando              7  58.6667  44.4444  59.6032  5/2/1/0
  12 Ben Zaken, Aviad                  7  52.0000  45.2381  52.4762  5/2/1/0
  13 Avnia, Oz                         7  51.6667  52.7778  49.8901  4/1/1/1
  14 Burdinov, Leon                    7  38.6667  52.3810  40.2092  5/2/1/0
  15 Widerker, Daniel                  6  52.0000  46.1538  52.7490  5/2/0/0
  16 Ayalon, Guy                       6  50.6667  45.4545  55.1515  5/2/0/0
  17 Arroyo, Avihay                    6  43.3333  45.4545  47.1445  4/1/0/1
  18 Galanty, Amit                     4  56.2500  44.4444  53.7500  4/1/1/0
  19 Keret, Tal                        3  49.3333  20.0000  50.9610  5/1/0/0
  20 Barness, Boaz                     3  48.3333  20.0000  55.5410  4/0/0/1
  21 Gluska, Barak                     3  47.9167  36.3636  49.4444  4/1/0/0
  22 Rothschild, Dor                   0  75.0000   0.0000  75.0000  2/0/0/0
  23 Horev, Ori                        0  55.5556  25.0000  51.6755  3/0/0/0
הטופ 6 קיבלו פרסים, לא זוכר כרגע את החלוקה.
Singer פרש, ככה שהטופ 8 היו...
רבע גמר:
בועז-עידו
נדב-עמית
ניב-יואב
שי-אסף

חצי גמר:
עידו-נדב
ניב-אסף

גמר:
עידו-ניב
וזכה עידו פארן

עריכה: בטורניר נשכח סווטשירט פומה שממתין אצלי לבעליו.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

היה אחלה טורניר, סחטיין על הארגון והזרימה.

מזל טוב עידו.
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

תודה רבה עומרי על זה שפרשת! רק בזכותך אני בפנים בטופ 8(:

עריכה:
שי/יובל - אתם יכולים לפרסם בבקשה מה הייתה חלוקת הפרסים?
עידו.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אוקי אז בואו נתחיל בתגובה...לצערי לא תיהיה טובה.

כמה דברים-

א. כתבתם כל כך ברצינות שאנשים לא יאחרו לטורניר ושאתם תתחילו בזמן ומי שיאחר יקבל גיים לוס ויכנס לטורניר אבל מה קרה בפועל? הטורניר התחיל שעה מאוחר יותר מהמתוכנן.

ב. וזה החלק הכי חשוב ומשהו שלא ראיתי בכ-ל הזמן שאני משחק מג'יק בארץ-
בחצי גמר וגמר של הטופ 8 השופטים\מארגנים כנראה היו לחוצי בית כמו לא יודע מה שישבו על הדקה עם השעון לשחקנים,יש לי מספיק נסיון בטורנירים כאלה בטופ 8ים\גמרים ובחיים לא נתקלתי במצב כזה שמודדים אותי בזמן.

ועוד יות-ר מכך בדקתי קצת וגיליתי שא. חצי גמר מומלץ לעשות שעה וחצי ואתם קיצרתם לשעה.
ב. הגמר מומלץ בכלל בלי הגבלת זמן

והכי הכי הכי חשוב ג. זה שאתם חייבים להוידע מראש כמה זמן יקח בטופ 8\בטופ 4\בגמר מראש לפני שמתחיל הטורניר בכלל.

ועוד נושא חשוב ביותר שהרתיח אותי ברמות זה שראיתי בחצי גמר\גמר אנשים פשוט מדברים עם השחקנים שמשחקים וצוחקים איתם על מה הם שלפו\מה היד שלהם וכו'.

שחקן בגמר של הפיטיקיו צחק עם מישהו ושאל אותו "האם הייתה שומר את היד הזאת?" תגידו לי זה משחק בשכונה שלכם?!

אתם יודעים שהיה מקרה בGP ששחקן אחרי מאצ' סתם צחק עם חבר שלו ואמר "יופי ניצחתי בהתערבות" בצחוק לחלוטין וקיבל DQ במקום?

שופטים\שחקנים\מארגנים אתם מכירים את המושג outside assistance?? אם לא אז נא לקרוא אותו שוב טו-ב מאוד וגם לקרוא מה בדיוק צופה מהצד יכול לעשות.

מכל הדברים האלה אני מצטער,אבל יצאתי בהרגשה של פשוט בושה וחרפה של ארגון לקראת הסוף בחיים לא ניתקלתי במצבים כאלה בטופ 8,אני אשכרה חושב לרשום מכתב לdci על מה שקרה כי זה נראה לי בזיוני אפילו.

חבל לי מאוד שהשופטים\מארגנים עושים איפה ואיפה בעניין הרצינות,שבזמן הם מודדים על השניה\בדק צ'ק הם בודקים על הסליב האחרון בדק אבל מה? בטופ 8 של פיטיקיו יודעים מה בגמר של פיטיקיו שאנשים מדברים עם שחקן שמשחק והוא מגיב להם אז הם לא עושים כלום.

הפיטיקיו הזה לא היה חשוב לי לזכות בעקבות זה שהטיסה היא בדיחה טובה ככה שכל הודעה של "אל תוציא את העצבים שלך כי הפסדת" לא רלוונטית ותיהיה ילדותית אפילו.

כתבתי את ההודעה הזאת בכוונה היום ולא אתמול שאני "אשן על זה קצת" אבל באמת שמה שקרה פשוט אין לי מילים לתאר כמה לא רציני הטורניר הזה היה.

חבל לי מאוד שזה הרמת רצינות בארץ,אולי צריך לעשות משהו דרסטי ורציני כמו באמת לרשום ל dci מכתב שמסביר את המצב ואולי זה יעורר את השופטים פה כי מה שקרה לא בא בחשבון במקומות אחרים,סיפרתי את מה שקרה עם ה"האם היית שומר את היד הזאת" לחברים בחו"ל והם פשוט היו בשוק שהיריב לא קיבל משהו רציני.

הטורניר עצמו היה כיף בגלל הדברים שאני נהנה מהם שזה לפגוש אנשים\לשחק דק שאני בניתי ונהנה ממנה\לנצח קצת אבל מבחינת ארגון? מצטער הפעם זה רק פגע בי מאוד.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

ניב- בקשר לזה של מגבלת הזמן בטופ8.. אני בהחלט מסכים איתך שזה לא היה אמור להיות.. חיפשתי גם שהגעתי הביתה במסמכים של הPTQ ומצאת את זה:

Tournament Length
•Swiss rounds - 50 minutes per round
•Top 8 matches will have no time limit
Number of Swiss rounds based on attendance according to the following chart

זה אפילו יותר חזק ממה שאמרת בנוגע לשעה וחצי שנתנו בחצי גמר ושעה שקיבלנו בגמר.. לא יודע אם זה היה משנה את התוצאה.. אבל בהחלט צורת המשחק של שנינו הייתה משתנה.

עידו.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

זה לא רלוונטי כי זה "המלצה" אבל בסדר.

העניין הוא שכתוב בפירוש
"The Head Judge of the tournament is the final authority on time limits for a tournament. However, any deviation
from these recommendations must be announced prior to and during tournament registration."

וזה משהו שלא קרה,הודיעו רק על כמה זמן כל סיבוב של הטורניר,לא של הטופ8 וכו'.
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

זה המלצה? זה לא איך שאמור להתנהל הPTQ?
איפה כתוב את מה שאתה הבאת לגבי השופט הראשי?
עידו.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

The following time limits are recommended for each round of a tournament:
· Constructed and Limited tournaments—50 minutes
· Single-elimination quarterfinal or semifinal matches—90 minutes
· Single-elimination final matches—no time limit
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

אני הבאתי את זה מפה:
http://www.wizards.com/Magic/TCG/Events ... qualifiers

שם זה כתוב שהטופ 8 צריך להיות בלי הגבלת זמן..
עידו.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

סבבה אנחנו דנים פה על משהו שבעצם שנינו מביאים את אותה עמדה ככה שזה לא רלוונטי מאיפה כל אחד הוציא את זה (אני בדקתי בחוקים עצמם)

אני אשמח מאוד לתגובה מאנשים יותר מוסמכים גם שלא היו (זינגר\אור)
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

סחבת בטורנירים בארץ? לא יכול להיות... ושוב פעם זה אותו עיקרון כמו תמיד - הקהילה בארץ מאוד קטנה ומגובשת (או איזה קשקוש בסגנון) ושחקנים ביחסים טובים עם השופטים ומכירים אותם טוב ולכן משתדלים כמעט ולא לתת עונשים ולהשתין בקשת על ה-IPG.

המסמך הזה מיועד כדי לפרט מה לעשות בדיוק בכל מקרה, (Match Loss במקרה של Outside Assistance), פה לא מדובר על המלצות בלבד.

בקשר ללשלוח מכתב ל-DCI - לא כדאי לך אתה סתם תתעצבן, הם לא ממש שמים על מכתבים כאלה (מניסיון) אלא אם הם מגיעים מאיזה שופט או משהו. אולי אם אתה נופל שם על מישהו ספיציפי אז יש סיכוי אבל לי בכלל היה מזל אם קיבלתי תשובה מהם. התשובה בדרך כלל יכלה להיות מסוכמת ל-"We'll look into it" וזהו.

ובקשר לזמנים. מן הסתם לא הייתי שם אבל אכן ראוי שאם מחליטים לסטות מהנורמה ולתזמן את סיבובי הטופ 8 קיימת חובה על המארגנים להודיע על זה לפני.

לסיכום, עדיף לסגור את העניין ככה:
ניב נדפק כי המארגנים פישלו, המארגנים יגידו בסוף שהוא צודק וילמדו לקחים לטורנירים הבאים, בטורניר הבא יהיה בדיוק אותו דבר או יותר גרוע.
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

א) כן סביר לאכוף מגבלת זמן אם היא קיימת, בלי קשר מה סוג הסיבוב.
ב) לדעת כמה זמן יימשך הסיבוב הנוכחי זו ציפייה סבירה של שחקן טורנירים.
לגבי התערבות של צופים, האם שופט נקרא? זה לא מובן מאליו מה שופט אמור לעשות אם הוא עד להפרת חוקים, מטעמי עקביות.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

השופט הראשי וכל צוות השופטים היו במקום עצמו וראו את המשחק.

ולא הבנתי מה התכוונת בא. וב., אני מבין שאפשר לאכוף את מגבלת הזמן כמו שכתוב שזה רק המלצה,אבל מצד שני כתוב גם בפירוש שחייבים להודיע על זה מראש או להודיע מספיק זמן מראש על כל שינוי שחל בזמנים.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

מכל הדברים האלה אני מצטער,אבל יצאתי בהרגשה של פשוט בושה וחרפה של ארגון לקראת הסוף בחיים לא ניתקלתי במצבים כאלה בטופ 8,אני אשכרה חושב לרשום מכתב לdci על מה שקרה כי זה נראה לי בזיוני אפילו.
באמת? אף פעם? אני חושב שזה מתאר את ההרגשה שלי אחרי כל טורניר גדול כבר קרוב לשנתיים, אבל קרוב לוודאי שזה בגלל שאני מיזנטרופ.
ניב נדפק כי המארגנים פישלו, המארגנים יגידו בסוף שהוא צודק וילמדו לקחים לטורנירים הבאים, בטורניר הבא יהיה בדיוק אותו דבר או יותר גרוע.
השופט הראשי וכל צוות השופטים היו במקום עצמו וראו את המשחק.
למה הפסימיות? הם כן לומדים, הפעם כן היה פיקוח צמוד של שופטים על ה-top 8.
ב) לדעת כמה זמן יימשך הסיבוב הנוכחי זו ציפייה סבירה של שחקן טורנירים.
לא הייתה תלונה לגבי סיבוב שנקטע במפתיע, הטענה כאן היא שמשך הסיבוב אמור להיות ידוע מראש עוד לפני תחילת הטורניר, ולא להיקבע במהלך הטורניר.
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

אגב, רק לצורך הבהרה- לא היה פיקוח צמוד של השופטים על כל המשחקים בטופ 8. לדוגמא- במשחק שלי מול בועז לא היה שום שופט שהסתכל לשנייה על המשחק שלנו.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

אז היה פיקוח צמוד ועדיין אנשים דיברו עם שחקן בגמר PTQ באמצע הסיבוב כאילו זה איזה דראפט שכונה? זה אפילו יותר גרוע :P
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

פרה פרה, טל.
אגב, רק לצורך הבהרה- לא היה פיקוח צמוד של השופטים על כל המשחקים בטופ 8. לדוגמא- במשחק שלי מול בועז לא היה שום שופט שהסתכל לשנייה על המשחק שלנו.
קורה, זה פשוט אומר שהמשחק שלכם לא היה מעניין כמו המשחק השני ותצטרכו להשתפר אם אתם רוצים צומי. גם ברבע הגמר של אליפות הארץ האחרונה היו שלושה שופטים מתוך חמישה בשולחן אחד.
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

Navidshi כתב:פרה פרה, טל.
קורה, זה פשוט אומר שהמשחק שלכם לא היה מעניין כמו המשחק השני ותצטרכו להשתפר אם אתם רוצים צומי. גם ברבע הגמר של אליפות הארץ האחרונה היו שלושה שופטים מתוך חמישה בשולחן אחד.
לא גייסנו אז עוד כמה אנשים ל-Top 8 כדי לווודא שיהיה פיקוח ראוי לכל משחק?
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

TrUnks כתב:א. כתבתם כל כך ברצינות שאנשים לא יאחרו לטורניר ושאתם תתחילו בזמן ומי שיאחר יקבל גיים לוס ויכנס לטורניר אבל מה קרה בפועל? הטורניר התחיל שעה מאוחר יותר מהמתוכנן.
צודק. לא רוצה לסבך אותך בפרטים, אבל העיכוב נבע ממעבר ממאק שהיתה בעיה להתקין עליו את התוכנה, למחשב של שימחי, להתקין לו את המדפסת, אחרי שכונן ה CD עשה בעיות.
TrUnks כתב:ב. וזה החלק הכי חשוב ומשהו שלא ראיתי בכ-ל הזמן שאני משחק מג'יק בארץ-
בחצי גמר וגמר של הטופ 8 השופטים\מארגנים כנראה היו לחוצי בית כמו לא יודע מה שישבו על הדקה עם השעון לשחקנים,יש לי מספיק נסיון בטורנירים כאלה בטופ 8ים\גמרים ובחיים לא נתקלתי במצב כזה שמודדים אותי בזמן.

ועוד יות-ר מכך בדקתי קצת וגיליתי שא. חצי גמר מומלץ לעשות שעה וחצי ואתם קיצרתם לשעה.
ב. הגמר מומלץ בכלל בלי הגבלת זמן
התחלנו בלי הגבלת זמן, ואז ראינו שעברה שעה ועדיין משחקים את המשחקון השני. אני, שי ויובל די עסוקים בחיים אז החלטנו להגביל בזמן כדי לא לחזור הביתה באמצע הלילה.
TrUnks כתב:ועוד נושא חשוב ביותר שהרתיח אותי ברמות זה שראיתי בחצי גמר\גמר אנשים פשוט מדברים עם השחקנים שמשחקים וצוחקים איתם על מה הם שלפו\מה היד שלהם וכו'.
אני יכול רק לומר שזה לא היה חמור כמו שאתה מתאר. אם זה הפריע לך, למה לא התלוננת על זה בפני השופטים באותו רגע?
TrUnks כתב:שחקן בגמר של הפיטיקיו צחק עם מישהו ושאל אותו "האם הייתה שומר את היד הזאת?" תגידו לי זה משחק בשכונה שלכם?!
אתה מוציא את זה מהקשר. זה נאמר לאחר שהמשחקון הסתיים.
Osbron כתב:אגב, רק לצורך הבהרה- לא היה פיקוח צמוד של השופטים על כל המשחקים בטופ 8. לדוגמא- במשחק שלי מול בועז לא היה שום שופט שהסתכל לשנייה על המשחק שלנו.
זה לא היה פרקטי, כי היה צריך לקפל, ואחד השופטים היה צריך ללכת.

אני לא רוצה שזה ישמע כאילו אני ממעיט בחשיבות התלונות שלך ניב, כי אני לא, אבל האם לעוד מישהו יש תלונות? האם עוד מישהו שהיה בטופ 8 חושב שהוא התנהל באופן שניב מתאר?
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

במשחק שלי מול עידו בחצי גמר אני שאלתי שופט האם תהיה הגבלת זמן על המשחק והתשובה הייתה לא. שאלתי את זה כי עשו לנו דק צ'ק שנמשך המון זמן (15-20 דקות) וכשהוא הסתיים זוהר עבר על הדק של עידו והוציא פרוטקטורים ספציפיים שעידו עכשיו היה צריך להחליף באחרים. אחר-כך עוד היינו צריכים לערבב מחדש את הדקים, כל הסיפור לקח הרבה מאוד זמן ואף שופט לא מדד את הזמן כדי לתת לנו הארכה כי שוב לא הייתה אמורה להיות הגבלת זמן.

מן הסתם החצי גמר השני נגמר לפני שלנו והמשחקים בנינו לא היו הכי מהירים בגלל סוג החבילה שעידו שיחק. אחרי המשחק השני מגיע אחד השופטים ואומר שבגלל שעבר הרבה זמן יש לנו עוד רבע שעה ואז המנצח יקבע ע"פ החיים. זה צרם לי לשמוע ועצבן אותי, ברור שהמאצ' שלנו יימשך הרבה מעבר לחצי גמר השני אבל זה בגלל כל הזמן שהבדיקות שלכם לקחו, לא בגללנו ואנחנו לא צריכים לסבול בגלל זה. מילא אני אבל לדק של עידו בעקרון מאוד קשה להוביל בחיים אחרי זמן קצר של תורות (למרות שהפעם יצא לו טוב :P ) אז זה עוד יותר לא הוגן כלפיו.

אני לא הייתי בגמר אבל גם אצלנו במשחקון השני ובמיוחד בשלישי בהחלט היה אפשר לראות דברים כמו מה שניב מדבר עליו ולהרגיש את האווירה השכונתית למדי ולמרות שלי אישית זה לא כל כך מפריע יכול מאוד להיות שבטופ-8 של PTQ צריכה להיות אכיפה כבדה הרבה יותר של החוקים.

חוץ מזה אני רוצה להגיד שנהניתי מאוד בטורניר שחוץ ממחסור בהפסקה באמצע שזה דבר הכרחי לשחקנים הכל תוקתק יפה וחלק.
דוראן עדיין שולט, אולי אני אכתוב דיווח מפורט יותר אם יהיה לי כוח :D
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
שלח תגובה