האם ניתן לערוך PTQ ביום חול?

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

merinor
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי merinor »

שלום צוות Mindgames
אני לא יודע אם זה המקום לשאול את השאלה ובמידה ולא ניתן בהחלט להעביר למקום הנכון.
מתי יתקיימו טורנירים מהסוג של PTQ לא בשבתות על מנת לאפשר לשחקנים דתיים להכנס לסבב של הטורנירים היותר מקצועיים?
אני מחכה כבר זמן רב לטורניר T2 או Extended מקצועי כלשהו שלא מתקיים בשבתות.
האם חבר'ה דתיים נידונו להשתתף רק בטורנירי פריריליס/ריליס ספציפיים שנערכים מידי פעם באמצע השבוע? האם זה כל כך יפריע לשאר הקהילה שהטורנירים הגדולים (מידי פעם נניח פעמיים בשנה) לא יערכו בשבתות? אני חושב שקהילת השחקנים הדתיים גדולה ממה שאתם חושבים.
Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life »

merinor כתב:שלום צוות Mindgames
אני לא יודע אם זה המקום לשאול את השאלה ובמידה ולא ניתן בהחלט להעביר למקום הנכון.
מתי יתקיימו טורנירים מהסוג של PTQ לא בשבתות על מנת לאפשר לשחקנים דתיים להכנס לסבב של הטורנירים היותר מקצועיים?
אני מחכה כבר זמן רב לטורניר T2 או Extended מקצועי כלשהו שלא מתקיים בשבתות.
האם חבר'ה דתיים נידונו להשתתף רק בטורנירי פריריליס/ריליס ספציפיים שנערכים מידי פעם באמצע השבוע? האם זה כל כך יפריע לשאר הקהילה שהטורנירים הגדולים (מידי פעם נניח פעמיים בשנה) לא יערכו בשבתות? אני חושב שקהילת השחקנים הדתיים גדולה ממה שאתם חושבים.
אני לא מצוות mind games, אבל הנושא עלה כמה פעמים ואני כן מכי רכמה מהמארגנים והפעילויות שלהם - באופן כללי השחקנים מתחלקים לקבוצות הבאות - תלמידים, חיילים, עובדים ודתיים (מן הסתם גם יש שילובים של שני קבוצות, אני מדבר פה באופן כללי ביותר).

חיילים ואנשים שעובדים לא יכולים לרוב להגיע לטורניר שמתחיל בבוקר (וPTQ שמתחיל אחה"צ ייגמר למחרת), גם ככה אנחנו לוקחים יום חופש בשביל אליפות הארץ (מי שיכול). לכן ל2 הקבוצות האלו מעדיפות בסופי שבוע. (לרוב גם המארגנים נמצאים בקבוצה הזאת)

תלמידים - קשה לי לראות הורים שיתנו לילד שלהם לא להגיע לבי"ס בשביל להיות בטורניר. עכשיו יש חופש גדול אז זה יותר נזיל, אבל שוב, אני מדבר פה באופן כללי.

לפי מה שאני מכיר לפחות, אלו השיקולים שבגללם רוב הטורנירים הם בימי שבת.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זו הצגה די מדויקת של הדברים. לעיתים נערכים גם טורנירים בחול המועד (שזו אני מאמין פשרה ראויה), אבל באופן כללי טורניר חייב להיות לפחות ביום חופש מבית ספר, ומאד רצוי שיהיה ביום חופש גם של חיילים.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

עכשיו חופש של תלמידים, אז אולי כן אפשר לעשות אירוע אחד ולראות כמה דתיים יגיעו.
יש לי חבר שלא מגיע בגלל זה.
אם יגיעו מספיק דתיים יכול מאוד להיות שזה ישכנע את המארגנים שלנו?
Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life »

tomeriko כתב:עכשיו חופש של תלמידים, אז אולי כן אפשר לעשות אירוע אחד ולראות כמה דתיים יגיעו.
יש לי חבר שלא מגיע בגלל זה.
אם יגיעו מספיק דתיים יכול מאוד להיות שזה ישכנע את המארגנים שלנו?
תזכור שהמארגן עצמו גם יצטרך לקחת יום חופש כדי לארגן את הטורניר ביום חול.

רק תלמידי התיכון יצאו לחופש, האחרים בסוף החודש, ואז יש קייטנות.

אני לא אומר שזה רעיון רע, רק שצריך לחשוב על זה מכל הכיוונים.

כל הנושא הזה לא קשור לנושא הראשוני, אם אפשר לפצל אותו לשרשור אחר נראה לי שזה יהיה עדיף.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

tomeriko כתב:אם יגיעו מספיק דתיים יכול מאוד להיות שזה ישכנע את המארגנים שלנו?
בעקרון כן. השאלה מה זה מספיק.
שאלה, למה דתיים לא מגיעים לליגות?

באמת כדאי לפצל.
מיצי מיאו
_AmUgAbA_
MTGil Wizard

שליחה על ידי _AmUgAbA_ »

אני דווקא חושב שאין טעם שפיטיקיו ייערך ביום חול.
גם אם היו מגיעים אלף דתיים לפיטיקיו, עדיין הפרו-טור עצמו מתקיים בשישי-שבת ואף אחד מהדתיים לא יוכל להשתתף בו. אז מה הטעם? הפיטיקיו הוא לשחקנים תחרותיים שמתכוונים להשתתף בטורניר הבינלאומי, ולא לאנשים שבא להם לטעום מאווירה תחרותית...

חוץ מזה, אני לא מבין למה דתיים לא יכולים להגיע לטורניר ביום שבת. יש שחקנית כדורסל ישראלית שמשחקת בארה"ב ובנבחרת ישראל (נעמה שפיר) שהיא דתייה אורתודוכסית ועדיין קיבלה אישור מהרב שלה לשחק ביום שבת (מסתבר שלהתאמן בשבת אסור כי זה נחשב עבודה, אבל משחק הוא כיף אז זה מותר... לך תבין).

אז אם שחקנים דתיים באמת רוצים להגיע לטורניר בשבת, אני מניח שקצת יצירתיות יכולה לפתור את העניין - אפשר לשלם מראש על הטורניר, לישון אצל חבר בת"א ולהגיע ברגל...
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

למיטב הבנתי, הנושא הבעייתי הוא שאסור להתחרות על פרסים בשבת, כי זה בעצם סוג של עבודה. יש כמה קשיים נלווים (אסור לרשום), אבל זה המהותי.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
_AmUgAbA_
MTGil Wizard

שליחה על ידי _AmUgAbA_ »

ונעמה שפיר, במשחק גמר אליפות המכללות, לא התחרתה על פרסים...?

שוב, אפשר למצוא מיליון סיבות למה זה לא אפשרי, אבל אף אחת מהן לא באמת לגיטימית לטעמי (אפשר להשתמש בקאונטרים לספור חיים...)
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני לא באמת איש דת, כך שאין טעם לנסות לשכנע אותי. אני מסכים שפתרון מאד נוח יהיה אם השחקנים הדתיים יפנו לרב שלהם ויקבלו אישור הלכתי להתחרות בPTQ שנערך בשבת. תחת ההנחה שזה לא יקרה, בוא נדון באלטרנטיבות.
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

האמת שאני לא יודע בדיוק מה הבעיתיות, אבל אני אשאל.
_AmUgAbA_
MTGil Wizard

שליחה על ידי _AmUgAbA_ »

למה להניח הנחות?
למה אתה מקל על השחקנים הדתיים?
שיפנו לרב שלהם ויחזרו עם תשובה, ואז נדון באלטרנטיבות, במידה ואכן התשובה תהיה שלילית.
מה יותר פשוט - שהמארגנים והשחקנים החילוניים יעשו את כל חישובי הכדאיות של יום חול מול שבת, או שאדם דתי יפנה לרב שלו וישאל אותו שאלה פשוטה?
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

אני אגיד לך מה הבעיה - הזרמים השונים.
יכול להיות שנעמה היא רפורמית ואז זה בסדר כי מותר להם אפילו לנסוע בשבת.
חבר שלי בירושליים והליגה שנפתחה שם נופלת לא על חוגים, אז אולי שנה הבאה.
אני מאמין שהמשחק שלה גם לא לקח כול היום כי יש 3 תפילות שצריך לעשות (שוב, צריך לברר).
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

_AmUgAbA_ כתב:למה להניח הנחות?
למה אתה מקל על השחקנים הדתיים?
לא ידעתי שזה אנחנו נגדם. הייתה כאן בקשה, לגיטימית (שחוזרת כל תקופה מסוימת) שיש מה לדון בה. אם יש פתרון קל, הידד. בוא נניח כרגע שלא ונחפש פתרון קשה. אחרי זה, מקסימום נגלה שהפתרון הקל מספיק טוב.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

מניסיון עבר, טורנירים שנערכו בימי חול משכו מספר מועט מאוד של שחקנים דתיים, ולעומת זאת גרמו להרבה אוכלוסיות אחרות להמעיט בנוכחות, ולכן מזוית ראיה עסקית, זה לא הגיוני לעשות טורנירים שלא בשבתות, גם אם זה נותן שוויון הזדמנויות.

כפי שרשמתי בעבר, אם לשחקנים הדתיים מפריע העניין, אני מציע לכם להתאגד ולהתחיל לארגן פעילויות בימי חול ולהשתדל להראות נוכחות. אם נראה שיש קהל דתי רחב שמעוניין בפעילויות שלא בשבת, בהחלט יהיה ניתן לשקול, אבל כרגע אין לזה הרבה ביסוס.

אור.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
merinor
MTGil Wizard

שליחה על ידי merinor »

אוקי אז אני מבין שזה מסתכם בשאלה של כדאיות עיסקית.
אני לא נכנס לכל השאלות התאולוגיות/הילכתיות של חלק מהמגיבים כי אני לא חושב שזה רלוונטי אבל טיעון עסקי אני יכול להבין ואיתו לנסות ולהתמודד.
אני מציע לקחת על עצמי לנסות ולארגן רשימה של שחקנים דתיים (שדרך אגב גם עובדים/ לומדים/נמצאים בצבא במהלך השבוע) ולבדוק בעצמיי האם ישנה מסה קריטית לקיום טורניר ברמה תחרותית גבוהה באמצע השבוע (לגבי ההגדרה של האם זאת מסה קריטית או לא מבחינה מספרית אני ישאיר למארגנים).
אלעד.
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

היי אלעד וכל דורשי הטורניר הכשר,

הבטחתי, ועוד אקיים.
אני מעריך שעוד הקיץ (בסיום המבחנים) אארגן טורניר קונסטרקטד ביום חול בב"ש.
אומנם פי טי קיו זה לא יהיה, אבל אני מבטיח לשמור על רמת אכיפה גבוהה באווירה תחרותית ופרסים משמעותיים.
פזר באזז בקרב חובשי הכיפות, כשיגיע היום אני בהחלט אצפה לראות כמה שיותר מהם ...
:cool:

אביעד
yuo tci
MTGil Apprentice

שליחה על ידי yuo tci »

היי אני דיי חדש ויש לי שאלה על מונח מסויים
מה זה PTQ
אנורקסי זה לא סקסי, שלהלהלה בסוף מתים
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
tnvsh
מארגן טורנירים

שליחה על ידי tnvsh »

שלום לכולם.
קודם כל לגבי מי שמנסה לטעון טענות הלכתיות-א.גם בתוך החברה האורתודוכסית יש זרמים שונים ורבנים עם פסיקות שונות,ומעבר לזה,אני באופן אישי חשתי קצת זלזול,הן בזה שאדם שלא כ"כ בקי בפן הזה מנסה לטעון טענות,ואפילו "להאשים" במידה מסויימת את החברה הדתיים בחוסר השקעה וכדומה.
אז אני שב ואומר-זה הרבה יותר מורכב ויש פה הרבה בעיות רציניות ביותר מעבר ללשלם מראש או לכתוב,ובעקרון זה די אסור לחלוטין.
יכול להיות שיש אנשים שקצת "מתחמנים" ומנסים למצוא פרצות,אבל לרוב הם לא אנשים "אדוקים" במיוחד והקפדה על דת ושמירת הלכה היא לא בראש מעיניהם,ויש להם סדרי עדיפויות אחרים וזכותם.

בנוגע לחוסר השתתפות בימי חול-כיוון שכמעט ואין טורנירים כאלה,שחקנים לרוב לא ישקיעו בבניית דקים בגלל שהעלות לא משתלמת ביחס לכמות הטורנירים הקטנה,והאנשים גם לא מרגישים מספיק תחרותיים בגלל שאין להם הרבה נסיון מהסוג הזה והם לא במעגל השחקנים התחרותיים,וגם בעל-כרחם הקטע שלהם הוא לימיטד ולא קונסטרקטד אז זה פחות מעניין אותם..לכן לא נראה לי נכון לבדוק את העניין נקודתית לפי טורניר בודד כזה או אחר,כי זה לא משקף.

מעבר לזה,קצת פחות קשור,אבל קצת מפריע לי באופן אישי,זה לא עובד כ"לקבל אישור מרב"(לפחות לא אצלי),בנאדם חושב ומחליט בעצמו ולא רק הולך בעיוורון אחרי מה שהרב או אנשים אחרים מגדירים לו..

לילה טוב.
שלח תגובה