תרד יצירת קלפים שוב!

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Kroen »

אבל אין להם הייסט. בתור אחד, היריב, עם כל האדמות שלו, כבר יוכל לארגן משהו. לעומת זאת יריב עם 0 אדמות לא יוכל לארגן משהו לעולם. ברגע שה8/1 תוקף זה GG.
תמונה תמונה
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

לא, כי אחרי זה אתה עדיין צריך להחיות עוד משהו, איזה יתרון כבר יש לך על היריב? יש לך יותר אדמות, שלא עושות כלום בחבילת Reanimate ואתה חייב להשיג עוד יצור, ועוד שזה יקרה בהנחה שבזבזת די הרבה משאבים על להחיות את ה8/1 אכן יש סיכוי שהיריב כן יתאושש.

שלא לדבר על זה שכל כך קל להרוג אותו. בסדר, תחשוב מה שאתה רוצה הרי עם כל הניסיון משחק המטורף שלך ברור שאתה מבין יותר מכולם.
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

Kroen, אני אנסה להסביר לך כמה דברים בנוגע לחבילות Reanimator (בגלל ששיחקתי Reanimator בזמן שTempest עוד היה בEXT, וEntomb גם היה עוד חוקי)-

המטרה בחבילות Reanimator (שקיימות רק בLegacy, כי אין באמת Reanimation בT2 או EXT כרגע), מטרתן בעצם "לרמות" יצורים למשחק. מאד אוהבים את היצור הכחול החדש מNew Phyrexia (זה ששולף לך 7 קלפים כל סוף תור וגורם ליריב שלך להיות בלי יד). כשהוא יורד תור ראשון \ שני- אתה משאיר ליריב מעט מאד מרווח תמרון.

היצור שלך, עם כל הכבוד, לא משאיר את המרווח תמרון הזה- כש"תרמה" אותו בתור הראשון \ שני, הוא לא יעשה יותר מדי- היריב ירד ל12, ואולי יקריב אדמה אחת או 2. לא כזה להיט, כי אתה נשאר בלי יצור, ואם הבאת את היצור שלך דרך Reanimate, גם ירדת ל8 חיים.

אם אתה מביא אותו בתור חמישי- כבר הפסדת במשחק בתור Reanimator, כי ליריב יש יותר אפשרויות לשחק רמובלים \ באונס \ קאונטרים.

הנק' היא, שלתת לו Annihilator 12 זה לא כזה יעיל או משנה, לפחות במקרה הזה. אם הוא היה יותר זול, אולי הוא היה יותר יעיל.

הצלחתי להסביר את עצמי כמו שצריך?
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

כן, אבל אני עדיין לא מסכים איתכם.

תמונה

תמונה
עריכה: דאאאאאאאאם השם תפוס :cry:
תמונה תמונה
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

הרעיון של "Torture" מעניין. זה בעצם Thoughtseize מוחלש אבל יש מקום לדון על מצבים בהם הוא יכול להיות עדיף עליו. קשה לי להחליט האם הקלף הזה יותר טוב בתורות המוקדמים או בתורות המאוחרים.

מצד אחד, בתורות המוקדמים יותר קל לגרום לנזק משמעותי עם הקלף (אם הוא יזרוק אדמה בתורות המוקדמים זה יכול לגרום ל-mana screw ולזרוק קלף לפי בחירה זה בברור חזק) ובתורות המאוחרים היריב עלול לצבור אדמות ולהפוך את הקלף הזה למת.

מצד שני, אתה משחק קלף כזה בתורות המוקדמים, אתה בד"כ רוצה להיפטר מדברים שיש ליריב בתורות הראשונים וזה די מביס את המטרה אם הוא זורק אדמה ואילו בתורות מאוחרים ייתכן ותהיה ליריב יד נקייה מאדמות אם היריב משחק בדק אגרסיבית או כזו שמנסה לנצל כל קלף וקלף בדק.
RocketLauncher
Dead On Craft

שליחה על ידי RocketLauncher »

אז בעצם אם ליריב יש רק אדמות ביד הוא לא זורק כלום?
kabanist כתב:אתה נוהג בזמנך הפנוי לקרוא את דפי זהב? אם כן, אל תספר לי את הסוף!
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

כן. השחקן לא חייב לבצע את החלק שאחרי ה-unless אפילו אם זה אומר ששאר האפקט לא עושה כלום.
munchlax
MTGil Wizard

שליחה על ידי munchlax »

תמונה
Munchin All Day Long
jooleeboolee
MTGil Wizard

שליחה על ידי jooleeboolee »

עם רושמים את הספרה 2 ועושים נקודותיים ישר אחרי (בלי רווח) זה עושה את זה בתור שתיי מנה
munchlax
MTGil Wizard

שליחה על ידי munchlax »

תודה :P
מה אתה חושב על הקלף?
Munchin All Day Long
jooleeboolee
MTGil Wizard

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה
זה metalcraft, פשוט התבלבלתי

תמונה

תמונה

תמונה
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

תמונה
תמונה תמונה
Tomer Cory
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tomer Cory »

מישהו יכול להביא לי לינק לתוכנה הכי מעודכנת?
תודה.
oh my god they killed kenny!
jooleeboolee
MTGil Wizard

Tomer Cory
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tomer Cory »

תודה.
oh my god they killed kenny!
jooleeboolee
MTGil Wizard

תמונה

תמונה

תמונה
amitfaran
MTGil Apprentice

שליחה על ידי amitfaran »

הלנד ממש ממש שבורה ובמיוחד אם היא קומון, כי תחשוב שהיריב תור שני עם 2 מנה ואתה תור שני עם 3.
RUMEDIN ממש ממש מגניב והשמש די חמודה ואני יכול לראות אותה יוצאת באיזה הוצעה
jooleeboolee
MTGil Wizard

הלנד נועדה לאזן מנהג בWOTC שאני מאוד לא אוהב, מנהג של קלפים עם מנה צבועה עולים פחות. אז זה בעצם נועד לאזן קצת את המצב
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

קלפים עם מנה צבעונית עולים (לרוב) פחות בגלל שהם מגבילים אותך לצבעים מסוימים ולא נכנסים בקלות לכל חבילה. זו מכניקה שנועדה בפני עצמה לאזן את ה-artifacts חסרי הצבע מבחינת ה-color pie. גם אם אתה לא אוהב את זה, זה חלק מהותי מאד במשחק.

כך שהאדמה שלך שבורה, מכל כך הרבה בחינות שזה מפחיד. קודם כל, היא artifact land, משהו ש-WotC בכוונה נמנעו מלהוציא בבלוק האחרון בגלל האינטראקציה החזקה (מדי) שלהן עם מכניקות Affinity ו-Metalcraft. כבר יש 6 אדמות כאלו במשחק, והן נוטות לקבל ban חפוז בפורמטים הצעירים מסיבה טובה.

מעבר לזה, היא נותנת יותר מאנה מאדמה רגילה, בלי שום סייגים. היא מאיצה אותך באופן מסודר ל-3 בתור שני (4 אם שיחקת שתיים), שזה אפקט חזק מאד אפילו אם ניקח בחשבון שהיא פגיעה קצת יותר מהרגיל בגלל שהיא artifact. אולי זה נראה לך כמו משהו רצוי ומגניב, אבל בפועל זה יוצר סביבות משחק לא מאוזנות, שבהן השחקן שמתחיל (או זה שהתמזל מזלו לשלוף אותן) משתלט על המשחק במהירות הבזק עם אפקטים שהוא לא היה אמור להיות מסוגל לשחק מוקדם כל כך ומונע מהיריב לעשות משהו.

כדי להמחיש לך כמה חזק האפקט הזה, City of Traitors, שיש לה חולשה משמעותית בהשוואה לאדמה שלך, היא קלף מאד חזק ומשוחק בפורמטים הישנים. כנ"ל Ancient Tomb. בימינו, אדמות שמפיקות יותר ממאנה אחת באות עם חולשה שאמורה לאזן את תפוקת המאנה המוגברת שלהם מבחינת tempo (לדוגמא Dimir Aquaduct, שמחזירה אדמה אחרת ליד ונכנסת tapped, או Eldrazi Temple שעובדת רק על Eldrazi או Temple of the False God שמתחילה לעבוד רק בשלב מאוחר יותר של המשחק).

Rumedin נראה די שבור עכשיו שיש living weapons בסביבה. זה אומר שכל תור הוא יכול לשדרג את ה-loyalty שלו בזה שהוא מביא לך יצור ליד, שזה אפקט מאד חזק. באופן מסורתי (Liliana, Tezzeret ועכשיו Garruk) נראה שיכולות tutor נחשבות חזקות מספיק בשביל להיות מינוס ל-PW ולא פלוס, ובהתחשב בזה שהיכולת השניה שלו נראית מאד חלשה בשביל הנאמנות שהיא תובעת, הייתי אומר שהגיוני יותר להחליף ביניהן.

The Suns Eclipse - היכולת הראשונה מאד מבולגנת ומגבילה. אם אי אפשר להטיל את הקסם, איך הורסים אותו? או שהוא נהרס אם אין לך את האדמות הדרושות כשהוא כבר בשדה הקרב? (לדוגמא, אם הורסים לך אחת מהן) שאר היכולות מרגישות קצת מנוגדות זו לזו: הקסם עצמו מחייב אותך לשחק צבעים מרובים, מעודד אותך לשחק צבעים מרובים כדי לחזק יצורים עם sunburst, אבל מעודד אותך לשחק יצורים מצבע אחד בלבד כי זו הדרך היחידה להרוויח באמת מהיכולת האחרונה. אידיאלית, כנראה שזה נכנס לחבילה מבוססת-ירוק שכל המטרה שלה היא לשחק יצורים ירוקים כמו Farhaven Elf שיתנו לך אדמות מצבעים שונים בשביל הקסם ואז יתחילו ולפמפם אחד את השני בטירוף, אולי עם קצת splash ל-tutors בצבעים אחרים כדי לחפש את ה-enchantment עצמה. אני מרגיש שאיפה שהוא, משהו קצת מתפספס כאן.
jooleeboolee
MTGil Wizard

אני מבין אותך, אבל אני לא מדבר רק על קלפי מוטיקלרד. למשל falmeborn viron הוא יצור 6/4 עם עלות שלRR4, לאומת זאת, Flameborn Hellion הוא יצור 6/1 עם עלות של R5. אותה עלות, פשוט אחד אדום יותר, מה שברוב החבילות לא ממש יפריע, והוא מקבל 3 Toughness, משהו נראה לי כאן לא בסדר...
שלח תגובה