איך אתם מערבבים?

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Antrax
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

TheCheat כתב:אני לא יודע מאיפה ה-DCI הביא את ההמלצה הזו (שנראת לי בכלל כמו משהו שהם הסיקו מכך שהרבה שחקנים משתמשים בערבוב כזה כיוון שאין להם את המימניות הטכנית להשיג ערבוב יעיל באמצעים אחרים)
למעשה, זה בדיוק משם. אם כולם היו ברמת המיומנות שלך בriffle לא היה טעם בדברים אחרים, אבל מהנסיון עם שחקנים, השחקן הממוצע לא מצליח לערבב בצורה מאד אפקטיבית ככה, אז מומלץ לו לערבב גם בערימות.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

לא עדיף להם במקום זה ללמוד לערבב בצורה יעילה? זה לא בדיוק משהו מטורף שלוקח שנים של אימונים, רבע שעה ביום למשך שבוע ואני בטוח שכל אחד יוכל לוותר על הערימות.

עריכה: אני מוכן להסביר אישית לכל אחד שיבוא אלי בטורניר איך לעשות את זה ולעזור לו להבין מה מפריע לו במידה והוא לא מצליח.
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

האמת שזה לא יותר מדי קשה ללמוד, טל הראה לי איך אחרי שמישהו התלונן בפני בטורניר שאני מערבב את החבילה שלו בצורה אגרסיבית מדי.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

TheCheat כתב:עריכה: אני מוכן להסביר אישית לכל אחד שיבוא אלי בטורניר איך לעשות את זה ולעזור לו להבין מה מפריע לו במידה והוא לא מצליח.
אשמח אם תעשה לליגה איזה הדגמה לקראת אליפות הארץ :)
מיצי מיאו
Sinister-
MTGil Wizard

שליחה על ידי Sinister- »

אני לרוב מניח את החבילה על השולחן מקיש עליה פעם אחת עם האצבעות והקלפים לרוב מתגלגלים בעצמם... אתה הרי ראית את זה בוורלדס השנה :) בטסטינג איתך...
Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life »

Antrax כתב:
TheCheat כתב:אני לא יודע מאיפה ה-DCI הביא את ההמלצה הזו (שנראת לי בכלל כמו משהו שהם הסיקו מכך שהרבה שחקנים משתמשים בערבוב כזה כיוון שאין להם את המימניות הטכנית להשיג ערבוב יעיל באמצעים אחרים)
למעשה, זה בדיוק משם. אם כולם היו ברמת המיומנות שלך בriffle לא היה טעם בדברים אחרים, אבל מהנסיון עם שחקנים, השחקן הממוצע לא מצליח לערבב בצורה מאד אפקטיבית ככה, אז מומלץ לו לערבב גם בערימות.
או שהם פשוט מעדיפים לשמור על המצב של הקלפים שלהם, אחרי מספיק פעמים שעושים ריפל הקלפים מתקמטים, ואז הערך שלהם יורד... עוד 3 שניות של ערבוב בפיילים לא באמת הורג אף אחד
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

הנקודה היא שחייבים ריפלים כדי שהערבוב יהיה ערבוב בכלל. או זה, או שפשוט פורסים את כל הקלפים כשפניהם למטה על השולחן ומערבבים בשתי ידיים כמו שמערבבים ילדים קטנים. ככה למעשה ערבבו חבילות קלפים בוגאס לפני שעברו למכונות.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
munchlax
MTGil Wizard

שליחה על ידי munchlax »

בדרך כלל אני עושה פייל שאפל אחד,אחר כך 3-4 סייד ריפלים ואז faros עד שהיריב שלי מסיים לערבב את הדק שלו (אם הוא עדיין לא סיים)
Munchin All Day Long
nigi
MTGil Wizard

שליחה על ידי nigi »

תגידו, זה חוקי לחלק את הדק ללנדים וקלפים (שהם לא לנדים...), לערבב את שתי החבילות בנפרד, לשלב אותן ואז לערבב?

(לפני העירבוב זה מסודר לנד קלף, לנד קלף)
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

כן, בהנחה שאתה מערבב מספיק אחרי זה.

Riffle ו-Faro לא פוגעים בקלפים כי את שניהם אפשר לבצע בלי לקפל את הקלפים, הם רק שוחקים את הפורטקטורים. ריפל שכן מקפל את הקלפים (כי זה מקל על אנשים לשחרר קלפים בצורה אחידה יותר בערבוב) כן לאט לאט גובה מחיר מחיי הקלף.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

nigi כתב:תגידו, זה חוקי לחלק את הדק ללנדים וקלפים (שהם לא לנדים...), לערבב את שתי החבילות בנפרד, לשלב אותן ואז לערבב?

(לפני העירבוב זה מסודר לנד קלף, לנד קלף)
כן, בהנחה שאתה מערבב מספיק אחרי זה.

איך זה חוקי? הייתי אומר שזה לא חוקי בגלל שזה יוצר דפוס חוזר שאפשר לחזות אותו ושעוזר ליצור שליפות מאוזנות, זה מנוגד למה שנתפס כ"אקראי". הדק צריך להיות אקראי מספיק בשביל לסכן את השחקן בשליפות גרועות ולמנוע ממנו מלדעת בוודאות שכל שתיים שלוש שליפות הוא יקבל אדמה\קסם. אפילו אם יערבב טוב טוב זה עלול להשאיר דפוס חוזר שיחשיד אותו ברמאות. אני גם זוכר שהייתה מתישהו הודעה כזו בפורום, עם טענה זהה.

טכנית הוא יכול לערבב עד שהוא מוחק לגמרי את מה שעשה, אבל אז זה הופך למיותר, ועלול לקחת זמן רב בין משחקונים שיגרום לבעיות חוקיות נוספות.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

זה חוקי כל עוד הוא מערבב מספיק טוב אחרי, ערבוב מספיק טוב אחרי אמור למחוק כל סידור בדק. זה אכן הופך את זה למיותר.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

בדיוק. זה לא דבר שמומלץ לעשות, כי זה lose-lose: במקרה הטוב לא עשית כלום ורק בזבזת זמן, במקרה הרע לא ערבבת מספיק טוב אחרי ואפשר לזהות דפוס ואתה בצרות.
nigi
MTGil Wizard

שליחה על ידי nigi »

מישהו מוכן להסביר כאן מושגי עירבוב, השתמשתם בהם ואני לא מבין מה זה פארו נגיד...
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

Pile Shuffling - פשוט לערבב את הדק על ידי חלוקה לערימות, כמו שאתה מחלק קלפים למשחק. נגיד אתה בוחר לעשות את זה ל-5 ערימות ופשוט מחלק מראש החבילה קלפים לפי סדר הערימות- A B C D E A B C D E A B C D E וכו' עד שנגמרת לך הדק. יש אנשים שגם נוהגים להחליף את הסדר באמצע.

Riffle Shuffle - כשלוקחים שני חלקים מהדק (בדרך כלל שווים) ומחזיקים אותם בצורה שמאפשרת לאגודל בכל יד לשחרר קלפים בזרם יחסית אחיד ככה שהקלפים משתי הידיים נכנסים אחד לתוך השני ויוצרים ערימה אחת.

Faro Shuffle - אותו דבר כמו Riffle רק במקום לשחרר קלפים מהאגודל פשוט מכניסים חלק אחד של הדק לתוך חלק אחר. הרבה יותר קל להגיע בשיטה זו ליעילות גבוהה בערבוב שלא משאירה גושים. לפעמים זה גם נקרא Weave Shuffle ויש כאלה שמתייחסים למושג Faro רק אם הערבוב מושלם (כלומר בדיוק קלף אחד מגיע כל פעם מכל חבילה.

Overhand/Hindu Shuffle - כשמחזיקים את הדק ביד אחת ולוקחים כל פעם חבילה עם היד השנייה / כל פעם משחררים חבילה אל תוך היד השנייה.
שלח תגובה