למה השפה שלנו כ"כ משעממת =[

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Sir Psycho Sexy
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

מרווין כתב:מצטער להרוס, אבל הוא צודק...
לדעת לקרוא קנג'י זה קריטי, אחרת אי-אפםשר להסתדר ביפן (ואני מדבר מניסיון בתור מישהו שלומד יפנית+ היה ביפן + דיבר על הנושא עם הרבה יפנופילים).
אני לא אמרתי שהוא טועה (לפחות לא בעניין הקנג'י), רק שאלתי אותו אם את עיתון הבוקר שלו הוא מוריד עם סאקה או לא.
nigi
MTGil Wizard

שליחה על ידי nigi »

לדעת לקרוא קנג'י זה קריטי, אחרת אי-אפשר להסתדר ביפן (ואני מדבר מניסיון בתור מישהו שלומד יפנית+ היה ביפן + דיבר על הנושא עם הרבה יפנופילים).

עריכה: אה, אבל כמובן שזה לא אומר שיפנית מעניינת באיזשהו מובן יותר משפות אחרות. אם כבר, קנג'י זה הדבר הכי מסריח שיש.
קנג'י לא עובד כמו שכולם חושבים, זה לא באמת ציור לכל מילה
למרות שכל מילה כן נראת אחרת
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

nigi כתב:
לדעת לקרוא קנג'י זה קריטי, אחרת אי-אפשר להסתדר ביפן (ואני מדבר מניסיון בתור מישהו שלומד יפנית+ היה ביפן + דיבר על הנושא עם הרבה יפנופילים).

עריכה: אה, אבל כמובן שזה לא אומר שיפנית מעניינת באיזשהו מובן יותר משפות אחרות. אם כבר, קנג'י זה הדבר הכי מסריח שיש.
קנג'י לא עובד כמו שכולם חושבים, זה לא באמת ציור לכל מילה
למרות שכל מילה כן נראת אחרת
=\
אני לא אמרתי את זה בכלל.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Sir Psycho Sexy כתב:
Kroen כתב:אולי די עם השטויות?
http://www.zonjineko.com/3436-do-you-re ... the-kanji/
Kanji is obviously used everywhere in Japan from shopfront windows to neon signs, menus, books and magazines, TV and much more.
או שגם הוא לא יודע על מה הוא מדבר?
די, חלאס. משתמשים בקנג'י בהכל. זאת עובדה. די להתווכח עם עובדות. כל חיפוש בגוגל יאשר לך את זה. how many kanji you need to know. גגל את זה.
Sir Psycho Sexy כתב:Kroen, באותה מידה יכלתי לצלם את Kingsford בסידני ולהגיד לך שזה שנגחאי. מה הפך את מה ששמת לקנג'י (או בכלל ליפנית)?
אם היית לומד יפנית יום אחד היית יודע שזה יפנית והיית יודע מה קנג'י ומה לא. תפסיק להשפיל את עצמך. זה קלי קלות להבחין בין קנג'י להירגנה וקטקנה אם יש לך קצת ידע בנושא, ולך אין, אז למה אתה ממשיך להתווכח?
כי אני לא מכיר בידע שלך. זה שאתה טוען שיש לך ידע, זה נחמד והכל, אבל אתה גם לא מסוגל להגיד שאתה טועה.

ואני מבטיח לך שאם הייתי מצלם לך את Kingsford הייתי מצליח לשכנע אותך שמדובר בשנגחאי, וזה רק בגלל שהייתי בשני המקומות.

אגב, הלינק שנתת לא סותר את מה שכותבים בויקיפדיה- משתמשים בקנג'י, אין שום בעייה בזה- אבל כאמצעי הכתיבה הוא לא מספיק, בעיקר במקרים של מילים חדשות \ הטיית פעלים.

איפה למדת יפנית?

ושכחת שאני מוד, ואני יכול לעשות מה שבא לי. נראה לי אני אוסיף לחוקי הפורום חוק חדש, "Kroen תמיד טועה, כולם לשנוא את Kroen". אני לא חושב אפילו שאני צריך לעבוד על ניסוח.
מעולם לא אמרתי שמתשמשים אקלוסיבית בקנג'י. אמרתי שמשתמשים בזה בבערך 50% מכל דבר כתוב ביפנית. כמובן שמשתמשים בזה בנוסף להירגנה וקטקנה. מעולם לא טענתי אחרת. רק טענתי שזה בשימוש נרחב וכולכם התנפלתם עלי :-:

ולמדתי יפנית בעזרת תוכנות ש"קניתי" אבל בכל מקרה פרשתי אחרי שבועיים. זאת לא שפה שקל ללמוד באופן עצמאי.
תמונה תמונה
Somebody
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Somebody »

ואו משעמם לכם OO.
63 תגובות... הלוואי על השאלות שלי. טוב נו אני אצטרף. עברית היא לא משעממת היא פשוט קצת צורמת, עם כל ה ח' וה-ע' אנחנו נשמעים לזרים כמו הקאה... יש הרבה אנשים שאם תדברו אליהם בעברית הם יחשבו שזה ערבית ולהיפך, אני נורא לא אוהב את שתי השפות האלה. אני מעדיף אנגלית בגלל השורשים המגניבים שלה.

הו אגב, מי אמר שאם לא מדברים שפה היא לא שימושית? מי מדבר לטינית? אבל זו שפה מאוד שימושית... כל מני מושגים ופתגמים...
Catch!
Lava Axe
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

לא הוגים ע' בעברית מודרנית. אלא אם כן אתה תימני.
תמונה תמונה
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

או אם אתה מדבר עברית נכונה, אחת משתי הסיבות האלו.
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
tezzeret
master artificer

שליחה על ידי tezzeret »

Banuni כתב:או אם אתה מדבר עברית נכונה, אחת משתי הסיבות האלו.
זה ממש לא נכון, פעם היה גם הבדל בין ט' ל - ת' והיום אין בן אדם אחד בעולם שיכול להבדיל ביניהם משמיעה.
tomeriko כתב:בהצלחה! דווקא נשמע מגניב משטרה צבאית.
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

נכון, ועדיין, ח' וע' הן עדיין חלק מהעברית...
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

גם ט' ות' מה הנקודה שלך?
תמונה תמונה
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

לא, התכוונתי שח' וע' גרוניות עדיין אמורות להשמע שונה בעברית המודרנית (לעומת ט' מודרנית, או ג' ד' ות' דגושות)
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

יופי שהן "אמורות" אבל בתכל'ס הרוב המכריע לא הוגה אותן וזה מה שחשוב. האנשים קובעים איך השפה מדוברת, ולא ההפך. עובדה- תמצא לי שפה אחת שמדברים בה היום בדיוק כמו שדיברו בה לפני 2000 שנה. יודע מה, 1000 שנה. אוקי אני אקל עליך: 100 שנה. אפילו פחות. אין חיה כזאת. שפה זה דבר שמתפתח עם הזמן, לא דבר סטטי.
תמונה תמונה
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

אמנם "העם הפשוט" שזה רוב העם לא מדבר ככה. מצד שני, רוב העם גם לא מבדיל בין שלוש לשלושה ובין עתיד לציווי, זה לא עושה אתת העברית שלו לנכונה. כמו שיש הרבה רדנקים ו"כושים" שמעוותים את השפה "I Be Crankin' Yo..." זה לא אומר שככה העברית. תקשיב למהודרת חדשות של דן כנר או מלאכי חזקיה ברדיו. זו עברית.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

זה לא רלוונטי. כמו בכל דבר גם כאן, הרוב קובע. אם בנאדם זר ירצה ללמוד עברית ויעשה זאת אח ורק לפי העברית ה"תקינה" וידבר ככה עם ישראלים, יצחקו עליו.
תמונה תמונה
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

טוב, כבר שכחתי שאין סיבה להתווכח איתך כי הטיעונים שלך מנותקים מהמציאות, מטופשים, וילדותיים. מי אמר שהרוב קובע...? רוב הפורום רוצה להיפטר ממך - זה לא עובד...
סיימתי.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

לול אתה רואה שהפסדת אז אתה מנצל את תירוץ ה"אי אפשר להתווכח איתך" מאוד בוגר.

ולנושא: הסיבה שיש אנשים שעוד מדברים עברית "תקנית" זה בכלל שככה דיברו שהם היו ילדים. אני יכול לחתום לך שעוד 50 שנה אף אחד לא ידבר את העברית הזאת (וכמו שאתה בעצמך יודע ולא יכול להכחיש, גם בימינו אנו הרוב המוחץ לא מדבר אותה). תראה סרטים אמריקאים משנות ה20-30 ותראה איך אנשים דיברו. גם היום בטח יש מתחכמים כמוך שיגידו שזו האנגלית ה"נכונה". כל מי שמבין משהו בשפות יודע שאין דבר כזה.
תמונה תמונה
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

אם היית מקבל שקל כל פעם שאתה מצהיר איזו הצהרה לא נכונה כבר היית יכול להגשים את החלום שלך.

אנשים שלא מבדילים בין זכר לנקבה במספר מונה, משלבים את המילים "כאילו" ו"כזה" בכל מקום במשפט ומשתמשים בגוף שלישי במקום בגוף ראשון כשהם מדברים בזמן עתיד לא "מכתיבים" את איך שהשפה מדוברת או את איך שצריך לדבר אותה - הם פשוט נשמעים מגוחך ומפיצים הילה של עילגות. (כמובן זה לא מצביע על כך שהם עילגים חס וחלילה, זה רק הרושם הראשוני שהם נותנים למישהו שמקשיב)
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

שוב, מה שנכון לא רלוונטי. במכלול הכולל של הדברים אין כזה דבר נכון ולא נכון. יש הרבה בריטים שיגידו שבגלל שהאמריקאים אומרים טומייטו ופוטייטו לא הופך את זה לנכון וצריך להגיד את זה טומטו ופוטטו. לעצם העובדה שמשהו הוא "לא נכון" יש 0 רלוונטיות אם כמעט אף אחד לא משתמש בזה. עוד 50 שנה אף אחד לא ישתמש בזה ואז העברית ה"קלוקלת" של היום תהיה העברית ה"נכונה" והעברית ה"נכונה" של היום תהיה ארכאית וישנה.
תמונה תמונה
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:זה לא רלוונטי. כמו בכל דבר גם כאן, הרוב קובע. אם בנאדם זר ירצה ללמוד עברית ויעשה זאת אח* ורק לפי העברית ה"תקינה" וידבר ככה עם ישראלים, יצחקו עליו.
*אך.

יצא שכרך בהפסדך, מותר לדבר בעברית גבוהה, אבל אם אתה עומד לעשות טעויות כאלה יכול להיות שעדיף לדבוק במונחים כמו "רק לפי ..." או "לפי ... בלבד", מונחים תקינים באותה מידה אבל בלי יותר מדי מקום לטעויות.

נ.ב: בד"כ לא הייתי מעיר על דבר כזה, ובטח לא תגובה כ"כ מפורטת, אבל בהתחשב באופי הדיון זה התבקש.
Kroen כתב:לול אתה רואה שהפסדת אז אתה מנצל את תירוץ ה"אי אפשר להתווכח איתך" מאוד בוגר.

ולנושא: הסיבה שיש אנשים שעוד מדברים עברית "תקנית" זה בכלל שככה דיברו שהם היו ילדים. אני יכול לחתום לך שעוד 50 שנה אף אחד לא ידבר את העברית הזאת (וכמו שאתה בעצמך יודע ולא יכול להכחיש, גם בימינו אנו הרוב המוחץ לא מדבר אותה). תראה סרטים אמריקאים משנות ה20-30 ותראה איך אנשים דיברו. גם היום בטח יש מתחכמים כמוך שיגידו שזו האנגלית ה"נכונה". כל מי שמבין משהו בשפות יודע שאין דבר כזה.
הסיבה שיש אנשים שמדברים עברית תקינה לא קשורה לעובדה שדיברו כך כשהם היו קטנים, אני מכיר אנשים בני פחות מעשרים שמדברים בעברית תקינה.
כללי השפה לא משתנים, המילה "תעמוד" לעולם לא תהיה ציווי, והמילה "'תה" לעולם לא תהיה תחליף ראוי למילה "אתה", "ירדוף" לעולם לא יוכל להיות תיאור של המדבר, וכמובן אף פעם לא יהיו לך שלושה ילדות.

אני מצטער להודיע לך אבל שדרני רדיו(לא חיילים בגלגל"צ או תיכוניסטים עם תחביב, אלא שדרנים אמיתיים), דוברים מטעם גופים רשמיים(צה"ל, לשכה של מישהו, או אפילו חברות הייטק גדולות דיין) ואנשים שאכפת להם מהשפה שלהם, תמיד ידברו בעברית תקינה.

אם אנשים ברחוב ידברו בצורה פחות תקינה? אני לא חושב(לפחות לא בצורה דרסטית), ואתה יודע למה? כי יש שיעורי עברית בביה"ס והם לא עומדים לצאת מלימודי הליבה, הם עומדים להישאר בגדר חובה. אז נכון שהרבה אנשים לא שמים על מה שהם למדו, אבל האנשים האלה כבר היום מדברים בעברית עילגת, אנשים שכן רוצים תמיד יוכלו לדבר בשפה העברית כי הם לא יצטרכו להתאמץ כדי למצוא מקום ללמוד איך מדברים בה.
Kroen כתב:אנשים חכמים משתמשים באופרה כי הם טיפשים.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
tezzeret
master artificer

שליחה על ידי tezzeret »

Kroen צודק באמירה המקורית אבל ההסבר שלו ממש לא נכון, האות ע' כבר לא מדוברת בצורה שונה מהאות א' זה ידוע מוכר ומקובל ע"י דוברי השפה עצמם ואף אחד לא יתקן מישהו על זה אבל להגיד שהרוב קבע את זה טיפשי, השפה פשוט התפתחה להתאים לצורכי הדיבור של אנשים שהגיעו ממקומות שונים ורגילים לדבר בצורה כלשהי. ולפי דעתי השפה לא תשתנה בצורה דרסטים במאות הקרובות.
tomeriko כתב:בהצלחה! דווקא נשמע מגניב משטרה צבאית.
שלח תגובה