חלום חייכם

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Sir Psycho Sexy
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

4 חודשים במזרח זה ממש לא 50 אלף ש"ח. יותר בכיוון ה25-30. אולי יפן מייקרת לך קצת את הטיול (קצת הרבה בהתחשב בעלות טיסה, ועלות מחייה), אבל המחיה בתאילנד והודו היא ממש ברצפה.

אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

קודם כל, שמעתי ממקורות מוסמכים שביפן צריך 200$ ליום וזה עוד בלי להתפנק. כנ"ל לגבי הונג קונג. מן הסתם בהונג קונג אני "אהיה" רק איזה שבוע אבל עדיין. והטיסות האלו הן המון כסף. הודו למשל די רחוקה מכל השאר.

אבל גם אני אפשט לאללה את החלום, ואמיר אותו לחודשיים בהודו (אין טעם פחות מזה כולם אומרים שחודש נגמר מהר מדי) אז זה יעלה "רק" כ10,000 שקל. סכום כמובן שאין לי.

עריכה: ואני אני לא בונה על סמים שיהפכו אותי נורמלי. אני בונה על זה שלהסתובב במקום רחוק מהבית כמה חודשים באופן עצמאי יהפוך אותי לבנאדם עצמאי יותר ויקל עלי למצוא עבודה (אתה מוצא את החור בתוכנית?)
תמונה תמונה
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

Kroen כתב:קודם כל, שמעתי ממקורות מוסמכים שביפן צריך 200$ ליום וזה עוד בלי להתפנק. כנ"ל לגבי הונג קונג.
לא בטוח לגבי זה, אולי לא הייתי ביפן או בהונג-קונג, אבל כן הייתי בנורבגיה, שנחשבת למדינה השניה הכי יקרה בעולם לתיירים (אחרי יפן), ועלה לי 8,000 שקל לשבועיים כולל טיסות והכל, ואפילו עשינו כמה דברים בזבזניים
ΓΝ ΨΧ
drizztmagor
MTGil Wizard

שליחה על ידי drizztmagor »

Kroen כתב: אבל גם אני אפשט לאללה את החלום, ואמיר אותו לחודשיים בהודו (אין טעם פחות מזה כולם אומרים שחודש נגמר מהר מדי) אז זה יעלה "רק" כ10,000 שקל. סכום כמובן שאין לי.

אפשר לעשות את זה גם בפחות. אפשר למצוא טיסה ב-800-900 דולר, ומחיה שם בלי להתפנק אבל גם בלי להתכלב יותר מדי תגיע לכמה מאות שקלים בחודש.
Navidshi כתב:גם פרות מעדיפות לרעות באחו במקום להתבוסס במיצי הקיבה שלי, אבל זה לא מונע ממני לאכול סטייק. אז בואו נשמור דברים בפרופורציה.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

איזו הגזמה מטורפת. קודם כל טיסה אפשר להשיג גם ב600$ (800-900 זה רק אל אלעל). דבר שני כמה מאות שקלים בחודש אפילו הישרדות בסיסית לא תהיה לך. 300$ בחודש זה כבר להתכלב (וזה כ1050 שקלים, "קצת" יותר מכמה מאות שקלים). אם רוצים לחיות כמו בנאדם זה זה 700$ בחודש. במיוחד בשבילי, שאני לא מוכן להתפשר על חדרים בלי שירותים ומקלחת פרטיים.
תמונה תמונה
drizztmagor
MTGil Wizard

תמיד אפשר, אבל הרבה מהאנשים שאני מכיר לא ששים לטוס עם אייר אוזבקיסטן או לסוע קודם לירדן ורק משם לקחת מטוס - ואלה רוב הטיסות הזולות שתמצא.
אפשר גם ליפול על תקופה שרק הטיסה תעלה לך לפחות 1000 דולר.

ובוא נעשה משהו כזה - אתה תעשה את המחקרים שלך באינטרנט, ואני אביא לך את ניסיון החיים שלי. אתה תפסול כל דבר שלא מצאת באינטרנט, אבל תדע שלפעמים אינטראקציה עם בני אנוש יכולה להניב לך בשנייה מידע שגוגל לא יוכל להביא לך לעולם. קח את זה לאן שאתה רוצה, אבל תבין שאם כתבתי לך את זה, זה לא כדי לפתוח ויכוח אלא כדי להאיר לך את המציאות כפי שהיא, לא כפי שכותבים עליה באינטרנט - וגם אם זה האתר מטיילים הכי טוב בעולם.
עם כמה אנשים שטיילו בהודו כבר יצא לך לדבר שיחה רצינית על הטיול? בכמה הרצאות על טיול ושהייה בהודו היית?

אם אתה לא מוכן להתפשר על חדרים בלי שירותים ומקלחת, אל תיסע להודו.
Navidshi כתב:גם פרות מעדיפות לרעות באחו במקום להתבוסס במיצי הקיבה שלי, אבל זה לא מונע ממני לאכול סטייק. אז בואו נשמור דברים בפרופורציה.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אני אסע לאיפה שבא לי. מי אתה שתגיד לי לאן ליסוע או לא ליסוע? ואני רוצה לראות אותך חי חודש שלם בהודו ב200$ ולא כמו הומלס.
תמונה תמונה
drizztmagor
MTGil Wizard

חתיכת חוצפן, מנסים לעזור לך פה ואתה אפילו להקשיב לא מסוגל, שלא לדבר על להגיד תודה.

איכפת לי אם תיסע או לא תיסע, ולאן? אין לי מושג מי אתה בכלל, מעבר לכמה אותיות על מסך המחשב שלי.
ולמרות זאת, כן כתבתי לך כדי שתוכל לממש ולהגשים את "חלום חייך" (בתקווה שהוא יהיה עדיין רלוונטי עד שתכתוב את ההודעה הבאה)... בסופו של דבר הכל נעשה פה ממניעים טובים, כי בן אדם שלא מוכן להתפשר על מקלחת ושירותים בחדר לא באמת יוכל לטייל בכל מקום בהודו שהוא ירצה - ובמיוחד לא במקומות שעושה רושם שאתה תרצה לטייל בהם.

הבעיה היא שאפילו לא איכפת לך למה אמרתי את מה שאמרתי, ובמקום תגובה כמו "אז מה לדעתך אני כן אוכל לעשות בהודו אם זאת המגבלה שלי" או "אולי אתה מכיר מישהו שיוכל לעזור לי לתכנן טיול שכזה" - הגבת כמו שהגבת.

לאט לאט התחלתי להבין את כל התגובות הזועמות שקיבלת פה מאנשים לאורך הזמן בו אני חבר בפורום (אקטיבי יותר או פחות), ולצערי אפילו ברמה הכי בסיסית אי אפשר לנהל איתך דו-שיח, ועוד אפילו לא בזמן אמת.

שיהיה לך בהצלחה בהמשך, מקווה שיום יבוא ותבין שאפשר גם להקשיב (וזה לא אומר בהכרח להסכים או להזדהות) במקום להתגונן, להצטדק ולתקוף כל הזמן.
Sir Psycho Sexy
Moderator

Kroen כתב:אני אסע לאיפה שבא לי. מי אתה שתגיד לי לאן ליסוע או לא ליסוע? ואני רוצה לראות אותך חי חודש שלם בהודו ב200$ ולא כמו הומלס.
זוג חברים שלי (שפגשתי אותם במקרה גם בתאילנד) סיפר לי שהם בילו חצי שנה בהודו בהוצאה משותפת של כ2500$- לשניהם ביחד. כלומר, חישוב זריז- 209$ לחודש לאדם. לא מחיר כזה נורא לטיול.

אתה צריך להבין שטווח המחירים שמוציאים בטיול הוא מאד מאד מאד רחב. יש אנשים שיוציאו בטיול זהה סכום כפול מאנשים אחרים, עקב סיבות שונות- אם זה סוג החדרים שיקחו, שימוש בטיסות פנים, אוכל בחוץ מול קניית מוצרים.

מכיוון שאני אישית עוד לא הייתי בהודו (ולומר את האמת- גם לא כל כך מתכנן), אני לא מכיר את העלויות המדוייקות של הטיול.

כמובן שבסופו של דבר, מי שיקבע את המחיר של הטיול זה רק אתה, ורק ההתפשרות שלך לגבי דברים- אם אתה לא יכול להסתדר בלי מקלחת ושירותים צמודים, אתה תשלם יותר ממישהו שמוכן לישון בbackpackers של 12 מיטות בחדר ולהשתמש בשירותים ומקלחות משותפים.

אבל מצד שני, מה זה משנה? אפילו את ה200 רופי לחדר בהודו אין לך, אז 600$ (נניח) לכרטיס טיסה יהיה לך?

קרואן, חלומות זה נחמד, אבל באיזשהו שלב בחיים גם צריך להתעורר כדי להפוך אותם למציאות. לא תתעורר- זה ימשיך להיות חלום.

יואב- אין לך שום סיבה להתעצבן, זה לא שווה את זה.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

טוב, כבר לא רלוונטי, החלטתי שיהיה הרבה יותר כיף לעשות טרקים ממושכים במרכז+דרום אמריקה. אוואטר האהיב עלי את הטבע, אז נראה לי יהיה מגניב לעשות טרקים של שבועות שעוברים בג'ונגלים טרופיים, יערות גשם, נהרות, מפלים, הרי געש ופירמידות, מקדשים וחורבות של תרבויות עתיקות כמו המאיה וכו'. ההוצאה הכי רצינית בטיול כזה זה טיסה וציוד (תיק, אוהל, נעליים טובות, שק שינה וכו') וחוץ מזה המחיה היא די זולה כי אני ישן באוהל ואוכל אוכל מקופסאות שימורים או מכין לי דברים קלים על גזייה.
תמונה תמונה
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:טוב, כבר לא רלוונטי, החלטתי שיהיה הרבה יותר כיף לעשות טרקים ממושכים במרכז+דרום אמריקה. אוואטר האהיב עלי את הטבע, אז נראה לי יהיה מגניב לעשות טרקים של שבועות שעוברים בג'ונגלים טרופיים, יערות גשם, נהרות, מפלים, הרי געש ופירמידות, מקדשים וחורבות של תרבויות עתיקות כמו המאיה וכו'. ההוצאה הכי רצינית בטיול כזה זה טיסה וציוד (תיק, אוהל, נעליים טובות, שק שינה וכו') וחוץ מזה המחיה היא די זולה כי אני ישן באוהל ואוכל אוכל מקופסאות שימורים או מכין לי דברים קלים על גזייה.
אין לך שם שירותים ומקלחת פרטיים, ועכשיו כשאני חושב על זה גם לנזיר טיבטי..
Kroen כתב:אנשים חכמים משתמשים באופרה כי הם טיפשים.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אבל לפחות אני לא צריך לחלוק שום דבר עם אף אחד (אין לי שום כוונה לעשות את הטרקים המתוירים)

ומאיפה אתה יודע מה יש או אין לנזיר טיבטי? :-:
תמונה תמונה
Sir Psycho Sexy
Moderator

אני מאחל לך שהטיול שלך בדרום אמריקה יהיה מהנה, שתכיר אנשים חדשים ושתעשה חיים. אני מתכנן לטוס לדרום אמריקה בסוף התואר שלי, אז אם תרצה מסלול- אשמח לתת לך את שלי.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

מרכז אמריקה מעניין אותי יותר דווקא. לא שזה רלוונטי, אין לי אפילו כסף לכרטיס לכיוון אחד.

עריכה: בגלל שיש שם המון הריסות של מבנים של תרבות המאיה, וזה דבר שמאוד מושך אותי.
תמונה תמונה
drizztmagor
MTGil Wizard

דרום אמריקה מדהימה, אם מישהו מעוניין בטיפים, מסלולים וכו' אני אשמח לעזור.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

נראה לי הודו יותר ריאלי... טרקים במרכז אמריקה זה דבר שכיף לדמיין; ללכת עם תרמיל גב גדול ונעליים טובות בג'ונגלים, לעבור מפלים והרי געש, פירמידות מאיה עתיקות, לישון בשק שינה בתוך אוהל קטן וחמוד, לאכול מקופסאות שימורים ולעשות מדי פעם גיחה לציוויליזציה בכדי למלא את האספקה.... אבל בתכל'ס, זה לא דבר שהייתי מסתדר איתו כ"כ נראה לי... אני מאוד עצלן אתם מבינים. נראה לי יותר ריאלי להתמקם באיזה חדר קטן, חמוד ומאובזר בהודו, לצאת להסתובב בשווקים, מקדשים ומרכזי קניות וכל שבוע לעבור לאיזור אחר... ואם פתאום תוקפת אותי רוח ההרפתקה, אז כן, גם בהודו אפשר לעשות טרקים בג'ונגלים (יש בהודו, בדקתי) ואחרי יום להגיד תודה על זה שלא הפכתי טרקים לאטרקציה המרכזית של הטיול שלי... לא שבמרכז אמריקה לא הייתי יכול להחליט את זה ולעשות את מה שרציתי לעשות בהודו... פשוט במרכז אמריקה יקר יותר. מבחינתי כרטיס הלוך חזור להודו עם הפרש של 6 חודשים בין הלוך לחזור, 4000$ ביד, ועם זה אני כבר אסתדר עם ציוד ומחייה למשך חצי שנה. ואם אני אראה שהתנאים שלי מבזבזים את הכסף מהר משחשבתי, אני אתחיל להתכלב. (אבל עכשיו אני סתם מתפנק. לא הייתי אומר "לא" אם מישהו היה מביא לי כרטיס טיסה להודו לחצי שנה ורק 2000$ ביד. הייתי מסתדר. עדיף להתכלב חצי שנה בהודו מאשר להישאר בארץ.)
תמונה תמונה
שלח תגובה