איך מחלות מידבקות מתחילות?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

איך מחלות מידבקות מתחילות?

שליחה על ידי Kroen »

שאלתי את זה אתמול (!!!) בyahoo answers ואף אחד לא ענה לי! זה פעם ראשונה שזה קורה לי! אז אני אשאל פה: אם כדי לחלות במחלה מידבקת אתה צריך להידבק בה ממישהו אחר, איך הבנאדם הראשון שחלה במחלה נדבק בה? (ואל תגידו "מאיזו חיה" כי א. לא כל המחלות המידבקות התחילו בחיות וב. זה טיעון מעגלי- כי איך נדבקה החיה הראשונה?)
תמונה תמונה
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

החיידקים שאחראים לגרימת המחלה נוצרו מחיידקים אחרים בעקבות חשיפה לגורמים מוטאגנים או באופן ספונטני, התקבלו מספר קטן של חיידקים שגורמים מחלה שהתרבו והדביקו אורגניזם.

אין לי מושג אם זה נכון, זה מה שנראה לי הגיוני, אולי יש פה מישהו שיודע יותר טוב :P
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

אני נוטה לכיוון של TheCheat, ייתכן שאותם גורמי מחלות נוצרו מאלה שהתקיימו ללא הדבקה ועם הזמן פיתחו יכולת להדביק יצורים אחרים ואז לאחר מכן איבדו את היכולת לשרוד ללא הדבקה. זו אחת מהתשובות נגד irreducible complexity, זה בערך כמו לבנות גשר, ולבנות על גביו גשר מסובך(שאילולא הגשר הקודם לא היה ניתן לבנייה) ואז לפרק את הגשר ראשון.

אבל אל תסמוך עלי, כנראה שתוכל למצוא את תשובות הולמות יותר במקומות שעוסקים בראשית האבולוציה של גורמי מחלות למיניהם, במקומות שעוסקים בחקר של קשרים בין יצורים שונים (פרחים ודבורים, טפילים למיניהם וכו') ובמקומות שנותנים מענה נגד דוגמאות של irreducible complexity.
YT
640509-040178

שליחה על ידי YT »

אל תשכחו שמחלות מדבקות מקורן לא בהכרח בחיידקים אלא גם בוירוסים.
וירוסים הם טפילים והם חייבים גוף מארח כדי לשרוד. בד"כ, ברגע שוירוס משתלט על תא בגוף, הוא משנה את הקוד הגנטי שלו לכזה שמייצר עוד הרבה וירוסים אחרים בתוך התא וכך הוא מתרבה ומדבק.
אחד המאפיינים של חלק גדול מהוירוסים הוא שהם מעתיקים את עצמם עם המון טעויות בדרך ולכן מתפתחים גם וירוסים שונים במקצת.
איך הוא הגיע לבעל החיים הראשון? הוא צורה קדומה הרבה יותר של בעל חיים (אם בכלל אפשר לקרוא לו בעל חיים כי הוא לא מקיים את כל פעולות החיים לבדו) והוא אחד השלבים המוקדמים ביותר בהתפתחות היצורים החיים.
640509-040178
שלח תגובה