The Last Airbender: Legend of Korra

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Navidshi
Judgmental Bastard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Navidshi »

אם water bending מאפשר לרפא אנשים, אפשר להסיק שזה יכול גם לפגוע באנשים, אולי לשבש את הנוירונים שלהם ככה שהם יאבדו את היכולת לשלוט ביסודות. מה שיכול בכיף להסביר את העובדה שבשניה שהמוח שלה איבד קשר עם שלושת היסודות שהיא משתמשת בהם שוטף, Korra החליפה הילוך לדבר הקרוב ביותר.

אני בהחלט מאוכזב מהעובדה שהם החליטו לסגור את העונה הראשונה בצורה כל כך הדוקה. 12 פרקים לא אפשרו להם לעשות הרבה מבחינת התפתחות של הדמויות והעלילה וזה בנוסף לעובדה שקטעי האקשן הרבה פחות מרשימים (Korra היא, כמו שכבר אמרתי, לוחמת הרבה פחות יעילה מ-Aang) וההומור פחות מצחיק ופחות במקום.

ועדיין, אני אראה את העונה הבאה כשהיא תגיע. אולי הם יפתיעו לטובה.
liger
מארגן טורנירים

שליחה על ידי liger »

השם הרשמי של החלק השני הוא
Legend of Korra Book 2 - "Spirit" 0
ה0 רק כדי לדחוף את השורה
אז עונה שלמה בעולם הרוחות אני מקווה אולי איזה רוח רעה תצא לציד כמו שקרה לאווטאר משבט המים הקודם
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אם העונה הראשונה היא אינדיקציה לעונה השנייה, קורה תיכנס לעולם הרוחות רק בפרק האחרון.
תמונה תמונה
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

סיום העונה היה הרבה יותר חמור ממה שאתם אומרים.

ספוילרים

א) כל רעיון שיכל להיות מעניין נעלם במהרה כדי לסגור את הקצוות וההיעלמויות דרשו טימטום. למשל הצלקת של אמן שיורדת במים ואז הוא מראה את פניו. השינוי באישיותו של טארלק (שהיה אחלה דמות מאיימת ובוזבז) שמוביל להיעלמות שני נבלי העונה, היעלמות הבנדיג שנעלמת בדאוס אקס מתסכל במיוחד ועוד.

ב) כל הסדרה הדמות הראשית, שהייתה ממש מגניבה (המון דמויות היו מצוינות לטעמי), לא השיגה כמעט כלום בעצמה. היא חלמה על חייו של אנג במקרה כי היא הייתה לכודה הצינוק של טארלק, היא השיגה תמרון אוויר כי אמן תפס אותה (אגב לא הייתה לו סיבה במסתבר לא לעשות לה את זה בפעם הראשונה שזה מאכזב), היא השיגה את היכולת לרפא אנשים סתם ככה מאנג, והכי הכי חשוב אמן הובס בעיקר על ידי אנשים אחרים ועצמו ולא על ידה.

ג) הזדמנויות וזמן מבוזבז. ממש לקראת סוף הפרק בומי אח של טנזן הופיע, ומהתגובה של טנזן (שהוא דמות מעולה) היה פחות שהולכות להיות דאחקות מצחיקות בניהם אבל לא היה כלום. הרבה הרבה מהסדרה בוזבז על מערכת היחסים השיטחית של קארה עם מה שמו, אתם יודעים, הדמות המשעממת ביותר בסידרה, היחיד בצוות שהייתי מוותר עליו ובהתחלה גם בוזבז המון זמן על הספורט המיותר וחסר הפשר הזה. הרושם שאני מקבל מכך הוא שקהל היעד הוא קהל הטווילייט ו/או ההארי פוטר, לא קהל האווטאר. מצפים מאיתנו למעט והעלילה ממשיכה ללאכזב בעיקבות זה.
תמונה
liger
מארגן טורנירים

שליחה על ידי liger »

הלכת רחוק עם סעיף ג אתה לא חושב

הסדרה היית סבבה לגמרי
תמונה
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

הסידרה הייתה בסדר, אולי יותר פרקים הוא עושים את העבודה טוב יותר.
הסיום קצת מעכזב באמת, יותר מידי דברים סגורים למרות שאני חושב שהיא עוד תצטרך לפתוח את הצאקרות שלה כמו אנג כדי לפתוח את הכשפויות חזרה - ואם לא, אז לפחות ללמוד ברק, ברזל ורפואה - כדי שיהיה מעניין.
רק האוויר נשאר כמו העונה הקודמת לא? ולמה היא משתמשת כול כך הרבה באש אם היא כשפית מים? אנג הרי העדיף בברור אויר והיא מעדיפה אש?!
למה רואים רק את העיר הזו? למה היא לא מטיילת בעולם כמו אנג?!
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אנג כבר פתח לה את הכשפויות חזרה...

אגב, מישהו שם לב שרק לאוויר אין שום כשפות שנובעת ממנו?
אדמה- מתכת
אש- ברק
מים- דם, ריפוי

לפי דעתי לאוויר היו צריכים לתת את היכולת להוציא את האוויר מהריאות של בנאדם
תמונה תמונה
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

יש מעט כשפי אוויר, אז הגיוני שיהיו פחות אסכולות פנימיות בתוך התחום (אולי פעם היו).
munchlax
MTGil Wizard

שליחה על ידי munchlax »

tomeriko כתב:הסידרה הייתה בסדר, אולי יותר פרקים הוא עושים את העבודה טוב יותר.
הסיום קצת מעכזב באמת, יותר מידי דברים סגורים למרות שאני חושב שהיא עוד תצטרך לפתוח את הצאקרות שלה כמו אנג כדי לפתוח את הכשפויות חזרה - ואם לא, אז לפחות ללמוד ברק, ברזל ורפואה - כדי שיהיה מעניין.
רק האוויר נשאר כמו העונה הקודמת לא? ולמה היא משתמשת כול כך הרבה באש אם היא כשפית מים? אנג הרי העדיף בברור אויר והיא מעדיפה אש?!
למה רואים רק את העיר הזו? למה היא לא מטיילת בעולם כמו אנג?!
אנג הסתובב בעולם בשביל למצוא מורים לכשפויות השונות,קורה כבר יודעת אדמה,אש ומים אז היא צריכה ללמוד רק אוויר מטנזן.
Munchin All Day Long
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

היא יודעת כי לימדו אותה והיא כבר הסתובבה בעולם. הסדרה פשוט מדלגת על זה. בפרק הראשון רואים שהיא גומרת ללמוד כשפות אש באומת האש.
תמונה תמונה
Lord_Ouriel
The man for which no god waits

שליחה על ידי Lord_Ouriel »

Kroen כתב:לפי דעתי לאוויר היו צריכים לתת את היכולת להוציא את האוויר מהריאות של בנאדם
אני מאוד בספק שיעשו משהו בסגנון הזה, זה גם היה עושה אותם OP אתה לא חושב?
אם אנחנו הולכים על הצד הטכני, או הפיסיקלי של הbending, לwater benders אמורה להיות היכולת פשוט להוציא את כל המים מהגוף של בן אדם, לא?
katara עשתה זה בסדרה הקודמת עם צמחים, ואני לא רואה למה אי אפשר לעשות את זה אם בני אדם וחיות.
אני מסוגל להבין ש blood bending דורש מיומנות, בגלל שמדובר בלשלוט במה שהולך בתוך כלי הדם של בעלי חיים, אבל פשוט לשלוף את המים מיצור חי לא אמורה להיות בעיה.

אני כן מבין את הקטע שלאוויר צריך להיות עוד משהו שיעשה אותו מעניין, אבל נראה לי שאנחנו כבר מכירים את הדברים האלה, ופשוט לא מייחסים להם חשיבות, אם אתם זוכרים מהסדרה הראשונה, אנג יכל לרוץ במהירות של רוח. הוא יכל לעוף עם הglider שלו.

נראה לי שיכולת לעוף זה לא רע, אבל אולי זה רק אני כן...
"The door can see into your mind!!! The door can see into your soul!!!"
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

ומה עם להקפיא את הדם בעורקים?

לפי דעתי הכשפות המתקדמת של אוויר צריכה להיות טלקינזיס
תמונה תמונה
Lord_Ouriel

Kroen כתב:ומה עם להקפיא את הדם בעורקים?

לפי דעתי הכשפות המתקדמת של אוויר צריכה להיות טלקינזיס
מהבחינה הזו, כן לwater bending צריך להיות גם את האפשרות להקפיא את הדם בעורקים של מישהו.
אבל לגבי הטליקינזיס, למה? איך זה קשור לאוויר? אמנם ברק לא באמת קשור לאש, אבל להביא יכולת כזו לאוויר נשמע לי לא הגיוני בכלל. חוץ מזה שאתה הופך את האווטאר לסיילר (heroes)...
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

כמו שברק לא קשור לאז וברזל לא קשור לאדמה. וגם חול זה אדמה...
מה שמזכיר, כשפות לבה - זה אדמה או אש?

לגבי תעופה, כבר ראינו כשפי אדמה מרחפים על גוש אדמה, וראינו את מלך האש עף עם אש.
ואם כבר על להוציא את האוויר ואת המים, מה עם להוציא את הברזל בדם? זה כמו אקסמן כבר...

לגבי זה שאנג פתח לה הכול - זה היה כשהיא היייתה במצב אווטר, אולי עדיין יש לה בעיה?

ואולי היא תלמד ריפוי, ברזל, דם וברק?
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

לפי הWIKI של הסדרה נראה שרק האוואטר יכול לכשף לבה
תמונה תמונה
Lord_Ouriel

אני הייתי אומר שיש קשר בין אדמה ומתכת (מדובר ב-metal bending לווא דווקא ברזל)
אם מסתכלים על זה באופן כזה שאש מים אדמה ואוויר הם כן היסודות בעולם (נתעלם רגע מהטבלה המחזורית) אז המאפיין הבולט של אדמה הוא החוזק שלו והאחדות שלו. עשוי מקשה אחת וחומר פשוט בסופו של דבר. אלה תכונות שיש גם למתכת חוץ מזה שיש מתכת מוצאים במכרות, ואחרי איבוד עדיין יש להם תכונות מסויומות של אדמה. זה גם מסביר למה אי אפשר לשלוט בחול בתור earth bender.

עכשיו, אם נסתכל על זה בצורה יותר "מדעית" (כאן נכנסת הטבלה המחזורית) אמנם יש חומרים אורגנים באדמה, אבל חלק גדול ממנה הוא מינרלים. מי שלמד קצת כימיה, יודע שמינרלים הם יסודות מתכתים כך שמה ששולטים בו בתור earth bender הוא יסודות מתכתים, מה שמסביר למה אפשר לשלוט במתכת אם אתה כבר שולט באדמה. אבל בהסבר הזה אי אפשר להסביר למה אי אפשר לשלוט בחול, בגלל שחול זה גם מנרלים ואבנים חתוכות שיוצרים מרקם דק.

מה שמזכיר לי, בסדרה הראשונה ראינו sand benders והם לא היו מאף אחד מארבעת האומות, מה שנראה לי מוזר, אם כבר אז הם הכי מזכירים air benders. אולי זו השלוחה הנוספת של אוויר? אני רק מעלה השערות...

מה שכן נזכרתי שעצבן אותי בסדרה, למה ה-metal benders לא יכלו לשלוט בטיטאניום? מה ההבדל בין המתכת הזו לבין מתכת אחרת? זו קצת מעצבן אותי....
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

sand benders הם earth benders בדיוק כמו שmetal benders הם earth benders
ואין שום קשר לחוזק ואחדות. יש קשר לאדמה. אדמה עשויה מחול, לכן אפשר לכשף גם חול. ולפי הסדרה (לא יודע אם זה ככה במציאות) מתכת עשויה מכמה אחוזים של אדמה, וטיטניום הוא "טהור מדי" (לפי הסדרה) כלומר שאין בו אדמה ולכן אי אפשר לכשף אותו
תמונה תמונה
Lord_Ouriel

טוף נחשבה לearth bender הכי טובה בעולם, והיא בקושי הצליחה לשלוט בחול... אני לא הייתי אומר שsand benders הם earth benders, אבל אני מניח שאין להם משהו אחר להיות...
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

היא גם הסבירה למה היא לא יכולה לשלוט בחול. היא אמרה שהוא לא מוצק מספיק או משהו בסגנון, לא "בגלל שכשפי אדמה לא יכולים לשלוט בחול"
יכול להיות שזה קשור לזה שהיא עיוורת והיא צריכה להרגיש את מה שהיא מכשפת ושחול גרגירי מדי או משהו
חוץ מזה אמרת שהיא בקושי הצליחה, סימן שהיא הצליחה קצת. אם זה לא היה קשור לכשפות אדמה היא לא היתה מצליחה בכלל
תמונה תמונה
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

אפשר לראות בפרק של הספרייה איך טוף מטיחה חול (בעיוורון) לעבר שודדים ואיך היא הופכת חלק ממנו לאדמה מוצקה כדי שלא תשקע בזמן שהיא מחזיקה את הספרייה. ובאחד מהפרקים המאוחרים אפשר לראות אותה "בונה" ארמון חול מפואר במכה אחת.
שלח תגובה