סדרת הספרים "המגדל האפל"

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Tamir
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

סדרת הספרים "המגדל האפל"

שליחה על ידי Tamir »

מישהו קרא כאן את סדרת הספרים "המגדל האפל" של סטיבן קינג

אם כן יש למישהו המלצה על ספר\סדרת ספרים דומה?
daking1234
מארגן טורנירים

שליחה על ידי daking1234 »

זה המגנום אופוס שלו (כך גם הוא מכנה את זה)

בתור חובב של ספרי סטיפן קינג (ובעלים של רובם) אני חושב שזאת אולי היצירה הכי טובה שלו, פרט ל"גרין מייל"

אני בספר החמישי ולא מוצא זמן לסיים אותו T_T
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

כן, קראתי. יש שם עליות וירידות, ככל שהסדרה מתקדמת השלשול המילולי שלו נהיה יותר גרוע. בספר החמישי עוד יש תירוץ מבני לזה שהוא כותב אלפי מילים על שום דבר, אבל הספר השישי הוא ממש עינוי, ובשביעי הוא נזכר "רגע, גם עלילה הייתה בדבר הזה" והספר שוב טוב. בגדול זה כן מומלץ (הספר הרביעי הוא אחד החביבים עלי), אבל צריך לבוא מוכן שלקראת השליש האחרון זה נמתח כמו מסטיק.
מבחינת המלצות על "דברים דומים", קשה לדעת מה המאפיין שמשך/מושך אותך. סדרת ספרים ארוכה מאד שבחלקים גדולים ממנה לא קורה כלום? קרא כישור הזמן. סדרה של שבעה ספרים שתקועה במדפים המביכים בספריה? קרא שער המוות. ספרים של סטפן קינג שממשיכים אחד את השני? קרא את הקמע/בית שחור. משהו אחר?
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

הסדרה מתחילה טוב ומאבדת צורה עם הזמן. קווים שלמים בעלילה מסתיימים פתאום בלי שום השפעה משמעותית על הסיפור, כאילו היו קיימים רק כדי למלא את הזמן. הסוף היה מאכזב במיוחד והרגיש עצלני ובנאלי. יש קטעים טובים אבל בגדול לא הייתי ממליץ על הסדרה הזאת. סדרות אחרות כמו זאת? שום דבר לא קופץ לי לראש, הדבר הכי קרוב הוא ספרים אחרים של קינג. תקרא את הקלאסיקות שלו אם עוד לא עשית את זה, "זה" ו"העמדה" הם ספרים טובים, "דברים שצריך" הוא אחד האהובים עלי.
נ.ב עובדים על סדרת טלויזיה למגדל האפל.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
Tamir
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tamir »

מבחינת המלצות על "דברים דומים", קשה לדעת מה המאפיין שמשך/מושך אותך
אני לא יודע בדיוק מה משך אותי בסדרה הזאת (בטעות קראתי את הספר הראשון שלה ואז הייתי מוכרח לקרוא את כולם..),
אולי התחושה האפית שמתלווה למסע של רולנד שהוא מתקדם במסע שלו אל המגדל ותוך כדי מגלים פרטים על העבר שלו, חברי עבר וכו'...

כמו כן, גליתי שהספרים האהובים עליי, הסדרה הזו וסדרת ספרי הארי פוטר, שניהם נכנסים לז'אנר הפנטזיה ובשניהם קיימים עולמות או מקומות דמיוניים ודמויות עשירי פרטים שפשוט
"מושכים" אותי לתוך העולם שלהם ואני פשוט נהנה מכל רגע :D

ברור שיש הבדלים עצומים בין שני סדרות הספרים, פשוט ניסיתי למצוא את המשותף...

מקווה שזה עזר להבהיר את הנקודה :)
(או שהספרים שהמלצת עליהם כבר עונים על הקרטריונים האלו, ואם כן סחתיין עלייך :wink: )
הסוף היה מאכזב במיוחד והרגיש עצלני ובנאלי
כן הוא היה מאכזב וקצת עצלני אבל אני לא חושב שהוא היה כזה בנאלי, לא ראיתי את זה מגיע...
קרא את הקמע/בית שחור
קראתי את הקמע, בית שחור התחלתי לקרוא פעם אבל משום מה ייצא לי החשק להמשיך אותו אז הפסקתי.
תקרא את הקלאסיקות שלו אם עוד לא עשית את זה, "זה" ו"העמדה" הם ספרים טובים, "דברים שצריך" הוא אחד האהובים עלי.
קראתי את "העמדה" ו-"דברים שצריך" ושניהם היו מעולים (למרות שיותר אהבתי את העמדה, ספר חזק, יש לו אפילו איזכור בסדרת "המגדל האפל" אם שמת לב)

שמעתי ש-"זה" מספר על איזה ליצן שהוא בעצם השטן אז קצת נרתעתי כי זה היה נשמע לי
ממש מוזר...
לדעתך זה ממש שווה קריאה?

נ.ב עובדים על סדרת טלויזיה למגדל האפל.
כן שמעתי, לא יכול לחכות :) (גם קראתי שמועה על סרט אבל אני לא בטוח כמה זה נכון)
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

תקרא את "מנהרות". זו סדרה מעולה של 5 ספרים. באנגלית זה Tunnels.
תמונה תמונה
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

אם אתה נהנה מלמצוא קשרים ל"מגדל האפל", תקרא גם את Salem's Lot ואת The Eyes of the Dragon.

It הוא כנראה אחד מהספרים האהובים עליי, למרות שבפעם הראשונה שקראתי אותו (בסביבות גיל 14) זה היה a bit too much.

וזינגר, למה לעוף על "מחזור שער המוות"? יש לי זכרונות לא רעים מהסדרה הזאת :)
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

רק אמרתי שזה באותו האיזור בספריה. אני חושב שהספרים בסדר גמור.
לעומת זאת, עיני דרקון זה ספר איום ונורא.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

דווקא היו לי זכרונות טובים מסדרת רומח הדרקון. וגם ממחזור שער המוות לצורך העניין. כל מי שנהנה מפנטזיה נוסחתית יהנה מהספרים האלו.
תמונה תמונה
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

עיני הדרקון אחד הספרים הגרועים שקראתי, להתרחק כמו מאש.
הבנתי שתהיה סדרה כשכל עונה היא ספר אחד ויהיה סרט שמחבר בין כל עונה, משהו כזה. "זה" בהחלט שווה את זה, אני חושב שתמצא שם את התחושה האפית שאהבת במגדל.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

גם לי יש זכרונות טובים מרומח הדרקון, אבל זה חרא. עיינתי בזה לא מזמן, וזה ממש לא שורד את מבחן הזמן.
Tamir
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tamir »

תקרא את "מנהרות"
זה ייצא בעברית? אם זה ייצא רק באנגלית אז אני מעדיף שלא לקרוא, אני לא כל כך
נהנה לקרוא באנגלית כמו בעברית...

מר בחור, אני אתן צ'אנס ל-"זה" אם אתה ממליץ :wink:

יש לאנשים עוד המלצות לספרים חוץ מלהגיד שעיני הדרקון זה ספר נורא? :P
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

4 הספרים הראשונים כבר יצאו בעברית. החמישי עוד לא, אבל הוא יצא באנגלית לא מזמן.

הינה תקציר של הספר הראשון: http://www.steimatzky.co.il/Steimatzky/ ... D=11321073
תמונה תמונה
Tamir
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tamir »

מר בחור, בלי קשר לשאלה שלי על ספרים חדשים, יצא לי לחשוב היום הרבה
על הסוף של הספר, וכן, אני מסכים איתך שהוא באמת מאכזב, עצלני, באנלי וכו'...

מצד שני, נסיתי לחשוב על סופים אופציונליים אחרים, ואף אחד מהם לא היה נראה
לי טוב יותר/מתאים יותר מהסוף שהוא בוחר.

רק תזכור לכתוב "אזהרה ספוילר!" בגדול לפני שאתה מגיב :)
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

ספויילר!!

תזכור שקראתי את הספר האחרון לפני מלא זמן אז הזכרון שלי על מה הולך שם בדיוק ומה חשבתי על זה הוא קצת מעורפל.
העניין הוא שקינג בונה את המגדל האפל בתור גאן\אלוהים\whatever במשך כל הסדרה, הוא יוצר הייפ ענקי בקשר לזה. כשהאקדוחן מגיע לשם ומסתבר שהמגדל זה בעצם ספר זכרונות על החיים שלו זה מאכזב מכמה סיבות.
דבר ראשון אין שום הגיון בזה שרולנד יחיה בלופ אין סופי שבו הוא כל פעם חוזר לעבר וחי מחדש את המסע הזה. אני זוכר שחשבתי שסוף מעניין שיכל להיות הוא אם בכל פעם המגדל שולח אותו לעולם אחר שהוא צריך להציל והוא בעצם מציל ככה את היקום עולם אחד בכל פעם, אבל זה לא המצב. חופרים לנו במהלך הספרים שהמגדל הוא יחיד ומיוחד, יש רק אחד כזה בכל היקומים והוא קיים רק בעולם הזה. התירוץ שהוא ממציא כדי להפוך את הסוף הזה ל"הגיוני" הוא התנאי השרירותי שהוא חייב להיכנס למגדל עם הקרן של מתושלח (איך שלא קוראים לשטות הזאת) כדי להגיע לסוף האמיתי. למה? כובע. מזכירים את הקרן הזאת נראה לי פעם אחת בסיפור לפני כן ולא מקשרים אותה למגדל בשום צורה, זה ממש הרגיש לי כמו חיפוף של הרגע האחרון כדי לנסות להצדיק את הסוף העלוב שהוא חשב עליו. כאילו תהליך החשיבה שלו היה "טוב אני רוצה שרולנד יחיה מחדש את המסע שלו בלופ אין סופי, זה נראה לי כמו סוף מגניב. המממ אבל זה לא הגיוני בכלל ומלא קוראים בטח יתאכזבו, אני חייב להצדיק את זה איכשהו... אה כן! בוא ננפיץ שהוא חייב איזה משהו איתו כדי באמת להציל את היקום. אין לי זמן להסביר אז פשוט נשאיר את זה ככה, זה גם משאיר לי מקום לעוד ספר בסדרה כשהפעם הוא מנצח באמת כי יש לו את הקרן הקסומה איתו!"

דבר שני הוא העצלנות שבסוף הזה. המגדל שמחזיק את כל היקומים במקום ומה שיש בתוכו זה סקירה של החיים של האיש הזה? נו באמת. לי נראה שוב שהוא הגיע לסוף ולא ידע איך לסגור את הסיפור בצורה טובה אז הוא בחר בדרך הקלה ושם שם את מה שאנחנו מכירים, הגיבור, במקום לחשוב על משהו מקורי ומעניין. אין צורך לחשוב על משהו גרנדיוזי שייצג את היקום, לא צריך להסביר רעיון מסובך לקוראים, במקום זה הכי קל להציג עוד ממה שאנחנו כבר מכירים ומבינים.
סוף טוב יותר? כתבתי אחד מקודם למרות שהוא היה דורש לשנות כמה דברים במהלך הסיפור. עוד כמה שעולים לי עכשיו בשלוף: הוא מגיע לראש המגדל ופוגש שם את גאן\אלוהים ומדבר איתו. אפשר שגאן גוסס\עייף והאקדוחן עומד להחליף אותו וכל המסע הזה היה הדרך להכין אותו לתפקיד. גאן יכול להיות דמות משנית שהוא נתקל בה באחד הספרים הקודמים, יכל להיות טוויסט מעניין.

יש עוד מלא דברים שהפריעו לי בקשר לסדרה הזאת, כתבתי את כולם בצורה מסודרת אחרי שסיימתי את הספר האחרון אבל הקובץ נמחק לצערי. אני חושב שהסדרה התחילה בצורה טובה ושהיה פה רעיון מאוד מעניין ופוטנציאל לעשות אחלה סיפור שהתפספס לאורך הדרך ונהפך לעוד סיפור שבו הטובים מנצחים את הרעים וסוף טוב הכל טוב, כולם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

וואו, אני ממש לא מסכים לא עם הפרשנות ולא עם חוות הדעת לגבי הסוף. לאיזה סוף ציפית מספר שכל הזמן מדבר על קארמה?
Tamir
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tamir »

ספוילר!!!!

קראתי את התגובה שלך, ואז קראתי שוב את סוף הספר.
מצד אחד אני מסכים איתך מצד שני לא:
כן, ההייפ שסטיבן קינג יוצר לגביי המגדל לאורך כל הספר באמת מורגש, ושרולנד נכנס למגדל (אם אתה זוכר הוא נכנס לדלת, הפרק מסתיים, ואז אחרי זה מתארים את סוזנה מגיעה לעולם אחר בו היא פוגשת את אדי וג'ייק מחדש וכתוב בתחילת הפרק הזה "אחרית דבר" אז בכלל נלחצתי שאני לא אדע מה קרה אחרי שרולנד נכנס למגדל) וכל המגדל הוא בעצם חדרים המתארים את המסע שלו, זה היה אחד מהמאכזבים, ציפיתי למשהו בומבסטי כמו התחושה שהרגשתי לאורך הסדרה...

בנוסף, אני לא מסכים איתך לגביי העניין עם הסוף במחשבה שנייה. (אחרי שקראתי אותו שוב וחשבתי עליו)
נכון, הסוף נראה בהתחלה "מונפץ" או עלוב וכדומה, למרות זאת, יש בסוף ציטוט בסוף של קורט, המורה של האקדוחן, שבו הוא אומר שהבעיה עם רולנד היא שהוא זה שאף פעם לא משתנה ולכן הוא נידון לפרום מאות זוגות מגפיים בדרך לגיהנום, ואז את הציטוט של המורה השני שלו שאומר "מי שלא לומד מטעויתיו חוזר עליהם שוב". אחרי שאתה קורא את הציטוטים ואז נאמר לך שבמסע החדש של האקודחן הוא מרים את הקרן במקום לנטוש אותה על הקרקע, כאילו נאמר שייתכן שהמסע הזה יהיה שונה והוא לא יחזור על אותן טעויות כמו שעשה בעבר שגרמו לו להקריב את חבריו אחד אחרי השני על מנת להגיע למגדל, שאולי רולנד למד משהו מהמסע הקודם והפעם המסע הנוכחי יסתיים בצורה שונה מאשר בלופ נוסף החוזר על עצמו, בזכות מה שהוא למד מהמסע הקודם שלו.

נ.ב: אני משוכנע שסטיבן קינג לא סיים ככה את הספר על-מנת ליצור סוג של "המשך יבוא"...
יש תחושה שבסיכום הסדרה הוא התעייף די והותר :)
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

ספויילר!!

אני מבין מה אתה אומר, לא חשבתי על זה בצורה הזאת. השאלה אם הוא מקריב את החברים שלו וזו הטעות שהוא צריך לתקן או שזה חלק הכרחי במסע כדי להגיע לסופו, אבל פה זה כבר נכנס לפרשנות אישית.
הקטע עם הקרן צורם לי כי הוא מרגיש לא טבעי לסיטואציה. אם הקרן הייתה משהו חשוב לדעתי היו צריכים להזכיר אותה קודם ולהסביר או לפחות לרמוז למשמעות שלה.
מעבר לזה, אני אוהב את הרעיון שהוא צריך לחזור על המסע עד שהוא עושה אותו בלי טעויות, לפחות זה נותן משמעות לתהליך הזה. אני עדיין חושב שמגיע לנו, אחרי שעברנו את הדרך המפותלת הזאת שקוראים לה המגדל האפל, לקרוא את הסוף שבו הוא מגיע עם הקרן, כובע הטמבל, כפית הקסמים של גברת פלפלת וכל שאר הדברים שהוא צריך כדי להגיע לסוף הסופי של הסיפור :)
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

on topic
אתה יכול לנסות לקרוא את
The Chronicles of Amber

זה סדרה של עשרה ספרים לא מאוד ארוכים (טכנית זה כאילו שתי סדרות של 5, שכאילו ממשיכות אחת את השנייה).
החמישה הראשונים ממש טובים.
אחריהם זה מרגיש טיפה מרוח, אבל הם עדיין אחלה.
יש גם ספר אחד גדול (זה יוצא איזה 1000+ עמוד) שהוא פשוט כל הספרים ביחד, אז זה יהיה יותר נוח להשיג. נקרא The Great Book of Amber
Don't drink and draft.
Tamir
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tamir »

אני עדיין חושב שמגיע לנו, אחרי שעברנו את הדרך המפותלת הזאת שקוראים לה המגדל האפל, לקרוא את הסוף שבו הוא מגיע עם הקרן, כובע הטמבל, כפית הקסמים של גברת פלפלת וכל שאר הדברים שהוא צריך כדי להגיע לסוף הסופי של הסיפור
מסכים ללא ספק! הסוף באמת מרגיש ללא סיום של ממש אחרי הדרך המפותלת הזאתי...

כאילו הוא צריך להוסיף נספח עם הסוף האמיתי אחרי שאתה קורא את הסוף הראשון,
חוץ מהעובדה שבטח הסוף האמיתי שהוא היה כותב היה כנראה ממש גרוע אז עדיף להשאיר את זה ככה :roll:

ולבחור השמן שהגיב אחרייך, יכולת פשוט להגיד לי בטלפון, זה לא שאנחנו מדברים כל יום נכון? :D
שלח תגובה