ליגת פריק תל אביב - ימי רביעי 17:00 - 20:30

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

נעול
daking1234
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי daking1234 »

בשעה טובה (21:15) טורניר הסתיים!

הגיעו 40 שחקנים
מתוכם כ-15 שחקנים שרואים לעתים נדירות בליגה/שחקנים חדשים/ חדשים לליגה

תודה רבה למי שעזר ותמך. גם לכל אותם שעזרו בלהדריך את החדשים
אשתדל לדווח ניקוד מחרתיים (אולי אפילו מחר, תלוי מילואים וזה...)
מתנצל על העיכוב בהתחלת הטורניר. התחלנו ב-6:40

לפחות 2 השחקנים שהגיעו כל הדרך משדרות הרוויחו והצליחו להגיע ולהשתתף בזכות האיחור
למדתי המון מהטורניר...

מקווה שרובכם נהניתם

שבוע הבא המתכונת תמשיך כרגיל
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

אני שמח שלמדת אבל הטורניר היה מנוהל מתחת לכול ביקורת.

פחות או יותר כלום לא עבד, החל מתהליך רישום השחקנים שהיה ארוך ומסורבל בלי סיבה טובה ועד לסידורי הישיבה שאורגנו ברמת החפיף הכי גבוהה שיכולה להיות.

לא היה בטורניר סדר בשום דבר ובשום צורה. היינו צריכים "חגיגה" של planar chaos במקום M13 היה יותר מתאים.

זוכר את התלונות שלי מלפני שבוע? אולי כדאי שתפיק לקחים אם לא הצלחת לנהל טורניר של 40 איש ועוד עם עזרה.

ורשימת תלונות מסודרת:
1. עמדת האירגון פשוט לא הייתה קיימת היינו צריכים לחפש אותך לכול דבר ועניין במהלך האירוע החל מרישום ועד דיווח תוצאות.
2. איש לא היה זמין לשאלות בשום נושא: חוקים, מבנה הטוניר, מה מותר ומה אסור.
3. ההסבר על הפורמט היה חפיף. לא סתם תקעתי לך שאלות לגבי דברים שלא הסברת כי אני בטוח ששחקים חדשים לא ידעו מה אתה רוצה מהם כולל שחקנים שהגיעו אלי לשאול מה זה DCI ולמה זה טוב.
4. לא היו pairings מסודרים, לא מודפסים ולא בתוכנה הכול נעשה ידנית בצורה לא ברורה. אני יודע שאני ועוד כמה שחקנים שאם יבחרו יזדהו בעצמם ששמענו שאתה הולך פחות או יותר להפריד את השחקנים לפי מה שאתה חושב היא רמת ההבנה של השחקנים ולייצר שני "פודים". זה לא הגביר את האמון שלנו בך או באירגון.
5. למה מארגן הטורניר לא מצליח להפעיל את ה WER שלו? ואם כבר לא מצליח למה לא לקפוץ לחנות ולפתוח אותה משם? ולמה המארגן לא דואג שלחנות או לבעלי החנות יהיה ססמאת דיווח משלו בכדי לזרז עניינים?
6. מספרי שולחנות וסידורי ישיבה. למה הם לא היו קיימים? אני יודע שהיו לך מספרי שולחנות. מזל שהטורניר היה של 40- איש ולא של 60 כמו בצפי לפי שנה שעברה כי אז באמת היה בעיה בתחום הזה.
7. הטורניר לא אורגן על ידי אף אחד. הוא התנהל מעצמו פחות או יותר כשהשחקנים לוחצים כדי שדברים יזוזו ולא המארגן קבע את הקצב.
8. איחור של 40 דקות בהתחלת הטורניר ועוד איחורים אין סופיים בין הסיבובים (היו סיבובים של שעה!). גם אם אני מוכן לספוג את כול שאר הדברים, איחור שכזה הוא בלתי מתקבל על הדעת! הזמן שלי שווה יותר מהבוסטר שקיבלתי ואני מצפה שיקחו את הטורניר ברצינות אם מצפים מאנשים להגיע אליו.

בקיצור ברדק...
stav brener
מארגן טורנירים

שליחה על ידי stav brener »

דניאל -
אני בעד שבוע הבא מודרן פרוקסי או לגאסי פרוקסי .
מבחינתי גם דראפט DKA-INS-AVR נראה נחמד
Pantof
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Pantof »

סה"כ היה נחמד מאוד - קשיים טכניים וזמנים aside.
אני חושב שיחסית לפעם ראשונה שאתה מארגן בכזה סדר גודל, זה עבר בשלום יחסי.
ואני יודע שלפחות ה+1 שאני הבאתי נהנה מאוד (בכל זאת הוא ניצח שני סיבובים (: ), וגם אני (למרות הביצועים העלובים), וכל זה למרות האיחורים, הברדקים והכל.

אז תודה על הארגון ומקווה שהפעמים הבאות יהיו יותר קלות לכולם.

אור
rugh5678
MTGil Apprentice

היה באמת כיף

שליחה על ידי rugh5678 »

בניגוד למה שאמרו פה לפני כמה זמן לדעתי התחרות התנהלה בצורה מצויינת כולם נהנו והתחרות משכה לפריק הרבה שחקנים חדשים....אני מקווה שכל התחרויות התנהלו כמו זו!! :D :D
rugh5678
MTGil Apprentice

טורניר טייפ 2!!!

שליחה על ידי rugh5678 »

דניאל אני בעד טורניר טייפ 2 עם אף אחד לא ירצה אז אני בעד דראפט...
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

Re: היה באמת כיף

rugh5678 כתב:בניגוד למה שאמרו פה לפני כמה זמן לדעתי התחרות התנהלה בצורה מצויינת כולם נהנו והתחרות משכה לפריק הרבה שחקנים חדשים....אני מקווה שכל התחרויות התנהלו כמו זו!! :D :D
משמח אותי לראות שאנשים מוכנים להסתפק בטורנירים ברמה נמוכה ובאירגון גרוע.
כמות השחקנים היא לא פני הכול ומרביתם לא היו חדשים כלל (מרביתם המוחלטת היו שחקני ליגה וותיקים שהפסיקו להגיע בגלל העדר זמן\רצון\פרשו). היו שם בערך שני שחקנים שלא הכרתי כלל.

והתלונות שלי לא היו קשורות ל"כיף" שלך או של כול אחד אחר אלא לרמת ההתנהלות שם שהייתה מתחת לכול ביקורת.
נהנת? יופי לך! אני אישית לא מוכן לספוג בשקט ולהגיד שיורד גשם.
daking1234
מארגן טורנירים

שליחה על ידי daking1234 »

5 שחקנים חדשים שלא שיחקו בעבר כלל
(מאי, אולג, איליי, עומר ויותם)

10 שמשחקים פחות מחודשיים
(נימרוד, רועי, אור, נבו, יהונתן, ניתאי, נועם,אלמוג, מיקי...

10 שמגיעים לליגה בקביעות
(יונתן, רז, רום, גל, דביר, אופיר, נועם, נח, עומר, )
סתיו חן הייתם חסרים לנו :-)

אורח מכובד שהגיע אלינו מבאר שבע מיזה שבוע שני כבר
אולי עמית יצטרף פעם הבאה?

אורחים נוספים מליגת הרצליה...

וכן, כל זה בעל פה ככה סמך שמות של אנשים שאני מכיר ;-)

אם אני אתאמץ עוד קצת אני כנראה יכול לפרסם 90% מהרשימה...

אז , על איזה רוב דיברת?....

כבר אמרתי בעבר שיש לך נטיה להקצין את מה שמתרחש... אם היית טורח לכתוב ביקורת נורמלית לשם שינוי וכנה כמו שאנשים אחרים מסרו לי בפרטי, הייתי טורח לתת תגובה בהתאם
נערך לאחרונה על ידי daking1234 ב 13/9/2012 , 15:16, נערך פעם 1 בסך הכל.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

אני לא מבין?

יש רשימת תלונות מסודרת ואתה בוחר לענות כמה שחקנים חדשים יש?

רוצה להתעלם? לפחות תגיד שזה המצב. אם כן בבקשה אל תפנה אלי פעם הבאה שאתה צריך עזרה בתפעול של משהו החל מהתוכנה ועד לאירוע או לדראפט דמו שאתה מעביר לשחקנים לא מנוסים.
ilya
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ilya »

אלון אני מאוד רוצה שתקרא את זה ושכל אחד פה בפורום גם יקרא את זה.
כן התנהלות הטורניר הייתה איטית ומסורבלת, וזה די מובן שזה מה שיקרה כאשר זאת הפעם הראשונה של דניאל שהוא מארגן טורניר בסדר גודל כזה...
אופן ההתנהלות היה כמו שהיה מכמה סיבות:
1. כפי שצויין, היו מספר שחקנים חדשים אשר טרם שיחקו במשחק וזאת הייתה התנסות ראשונה שלהם, לכן היה צורך להסביר במפורט את כללי המשחק באופן פרטני אשר דניאל עשה וזה כן לוקח זמן. וכל זה כאשר דניאל מגיע היישר ממילואים כולל הכנה של הסברים מודפסים למען השחקנים החדשים.
2. לפי הבנתי, לא היה ברור למארגנים אם כן צריך לדווח או לא, וזאת על סמך חגיגות שונות שכבר היו, לכן כאשר נודע שיש צורך לדווח נוצר כל הבלגן, קושי בהתחברות התוכנה, מציאת ויי פיי (שסופק על ידיי), חלוקת ורישום DCI לשחקנים אשר לא היה להם (והיו הרבה כאלו), כל אלו גרמו לעיכוב ולכן בסוף היה רישום ידני אשר ידווח ביום יומיים הקרובים (לכל המעוניינים לדעת)
3. טורניר אשר מתבצע בו שינוי מתמיד של הדק דורש רמת מיומנות מסוימת מהשחקנים, ולמחצית מהם לא הייתה מיומנות כזאת לכן ברור שיהייה עיכוב בין הסיבובים (יש לזכור שהמטרה הראשונית של טורניר זה הינה הצגת המשחק בפני השחקנים החדשים, לכן יש להבין שכן יהיו עיכבובים מסויימים במיוחד בטורניר בפורמט הנ"ל)

בנימה אישית, אני נהנתי מהטורניר ונהנתי לראות שחקנים חדשים אשר התלהבו מהמשחק (זאת המטרה!), לי מפריע דבר אחד בהתייחס לפריק ספציפית, (אלון זה בשבילך), ההתייחסות שלך לליגה מעוררת השראה, לצאת נגד ליגה ומארגן אשר בונה בסיס בריא בליגה הזאת! כל פעם שהגעתי אני שומע ממך רק תלונות ומרעיל אחרים (במתכוון או לא) כנגד דניאל, אם זה בלהלחיץ ואם זה בירידות ציניות כלפי האירגון.. (אולי תרגיע, תנשום, תהנה טיפה, תאמין לי לא טוב להיות כזה אנטי), בטורניר עצמו כשדניאל ביקש עזרה עם התוכנה, אתה כאדם שרוצה לעזור לליגה, מסרב לעזור לו, וכאשר אתה בא לעזור לו אז אתה עושה את זה בנימת זילזול ובזמן שהתוכנה כבר עובדת.
אישית התהגות כזאת מוציאה לי את החשק מלהגיע לפריק (תגיע פעם לבאר שבע, אולי תבין על מה אני מדבר).
תזכור את הטורניר הזה אנו עושים בשביל לקדם ואתה, כשחקן ותיק ומארגן, צריך להיות חיקוי לאחרים.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

אילה קראתי את התגובה שלך בעיון.
לגבי שלוש הנקודות שלך לטורניר, תקרא את התלונות שלי לגבי האירגון ותראלה שלחלקן התייחסתי.
זה שמדובר בשחקנים חדשים לא מהווה תירוץ לסירבול של הטורניר. זה שדניאל חדש לא מהווה תירוץ לכך שהוא לא ידע מה נעשה סביבו. במיוחד כאשר הצגתי את אותן בעיות פעם שעברה הוא התייחס אליהן בזילזול וטען שאין בעיה והוא יודע כול מה שצריך.
לגבי אורך הסיבובים ובניית הדקים, מדובר בטורניר שהוא הכי קז'ואל בעולם פחות או יותר. אם המטרה היא כיף אז מה כול כך לחוץ בבניה נכונה לכולם? באים משחקים מקבלים בוסטר הכול טוב. חוץ מזה, ההנאה שלי לא שווה כולם? כול כך הרבה צרות לא באו ביום אחד מבחינתי הטורניר שלי היה זבל כי ע"ע תלונות.

להרעיל? חס ושלום! אני פשוט חושב שהוא בונה בסיס לא טוב ולא בריא לליגה ואני מביע את מורת רוחי. אני חייב לעזור עם כול פעולה "לטובת הליגה"?
לגבי חוסר המוכנות שלי לעזור בתוכנה, אחרי שמאגרן הליגה קורא לי במילים כאלו ואחרות שקרן לא בא לי לעזור לו. אתה מאשים אותי? אני עדיין לא חייב להפנות את הלחי השניה...
כשכן באתי לעזור התוכנה לא עבדה, דניאל עדיין התבחבש איתה ועם הסיסמא שלו, תודה.

לגבי מעמדי הרם כמארגן ושחקן וותיק. אני כבר לא מארגן ומעמדי כשחקן וותיק לא מחייב אותי לספוג בשקט ולא מחייב אותי להפוך לאדם נחמד. אין לי אהבה גדולה לאופן שבו מתנהלים הדברים וזכותי להביע אותה, במיוחד תודות לעובדה שאירגנתי בעבר ואולי אארגן בעתיד.

מעבר לזה, לא זכור לי שהגבת לאנשים אחרים שהתלננו במקומות אחרים כלפי דברים דומים כמו לדוגמא לתלונות של ניב על טורנירים שהשתתפת בהם. לתשומת ליבך...

בלי קשר אני עדיין מצפה לראות תגובה כול שהיא לגבי התלונות שלי שהן לגיטימיות לחלוטין. מספר שחקנים נוספים שדיברו איתי בנושא פשוט לא מתלוננים כאן כי נמאס להם מחוסר היכולת לקבל תשובה אמיתית ורצינית על טיפול בתלונות דומות.
ilya
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ilya »

ראשית, זאת פעם ראשונה שרשמתי את דעתי בפורום כך שאם זה נפל עליך אז מזל טוב חחח,
יותר ברצינות.. לגבי תלונות של ניב אני לא יענה מהסיבה הפשוטה כי רובם תלונות בעניין כסף או טורנירים שלא הייתי בהם ואני לא מתכוון להשתתף בהם, לא מוכן להיכנס לאף אחד לכיס...
כשאני אומר לטובת הליגה אני מתכוון לטובת השחקנים החדשים, לדעתי זה אבסורד שכל הותיקים מתלוננים על גודל הקהילה אבל כאשר יש הזדמנות לעזור, בין עם זה למארגן שלא מנוסה או בין אם זה בדיבור נאה או בין אם זה עזרה בבניית דק בסדר ונכונה..
אני מבין שזה הטורניר הכי קאז'ואל שיש ובגלל זה ברור שיהיו טעויות במיוחד בסדר גודל כזה (שחקים חדשים וגודל טורניר הם כן פאקטור וכן משפיע על איכות האירגון והטורניר), בנוסף, שחקן חדש שמגיע לטורניר כזה רוצה לנצח ולזכות בכמה שיותר קלפים רק בגלל זה מתפקידנו, השחקנים היותר מנוסים, לעזור להם (בראייה לעתיד זה יתרום המון למצב הקהילה בארץ).
בגדול כפימשאני רואה ממה שדניאל עושה (עם שיתוף פעולה עם חן) זה כן בניה של בסיס בריא של שחקנים בליגת פריק (אנחנו יכולים להתווכח לגבי זה כמה שבא לך, זה ראייה אישית שלי), אבל העבודה עם השחקנים החדשים מעוררת כבוד!

בכל מקרה זאת דעתי
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אלון, תודה על הדברים שרשמת. דיברתי עם דניאל בנושא. לרבים מהם הוא היה מודע בעצמו, ואחרים אתה הבאת לתשומת ליבנו, והדברים נלקחים מתוך רצון להראות שיפור בעתיד.
משיחתי עם דניאל מוסכם על הצדדים כי הטורניר לא רץ בצורה חלקה כלל. הלקחים יילמדו ודניאל עם כך שיצבור ניסיון, בטוחני שיריץ את הטורנירים העתידיים בצורה חלקה בהרבה.

בקשה רק אחת לי אליך - אנא בהתנסחותך נסה להיות קצת פחות שלילי, אני מסכים עם איליה כאשר הוא אומר שהתגובה יכולה בהחלט להשרות אוירה שלילית, וזה לא משהו שעוזר לליגה לטווח הארוך. אם אתה רוצה לראות בהצלחת הליגה, יש דרך לומר את הדברים.
דניאל הוא מדריך הליגה ויישאר מדריך הליגה ולכן כל הערה כדאי לתת בצורה בונה כדי שכולנו נלמד ממנה, ופחות על מנת להתנגח. אפילו הייתי מבקש להבא לשלוח דברים לדניאל באופן אישי, ואם אתה מרגיש שלא קיבלת תגובה ראויה, שלח לי את ההערות ואני אדון בהם עם דניאל, יש לנו שיחות חניכה קבועות מתוך רצונו של דניאל להשתפר עוד ועוד בתור מארגן ומדריך הליגה.

אור.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Skie
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Skie »

stav brener כתב:דניאל -
מאוד בעד דראפט מישמש שכזה!!

לא רואה שום סיבה לשחק פרוקסי מודרן. זה לא סוף העלום אם אין לכולם את המודרן דק המושלם, אפשר לשחק בשביל הכיף.
Skie
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Skie »

בקשר לטורניר, יחסית להצנסות ראשונה עבר די חלק והיה ממש כיף.

לדעתי, לאור העובדה שזו פעם ראשונה שדניאל מעביר טורניר, ושהטורניר נעשה במקום פתוח ורועש כמו הקניון, היה צריך לצרף יותר משופט/ת אחת לטורניר, כדי לעזור עם הסדר.

מה שבאמת לא אהבתי זה שלא היה באמת reporter מסודר, ואם אכן גם בטורנירים במקומות אחרים לא היה אז זה לא פחות בעייתי. לא חשוב אם הטורניר הכי קז'ואל בעולם ה-DCI קיים כדי להריץ דברים בקלות יותר ולתיעוד אישי של השחקן. הארגון בישראל צריך להחליט אם מדווחים כמו שצריך או מוותרים על זה בכלל.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

אני אסגור את הדברים בפוסט אחרון כי אני לא מקבל תגובות שלטעמי הן רציניות.

@איליה: באופן מפתיע אני כן עוזר לשחקנים חדשים בליגה. יש מספר שחקנים שמגיעים אלי באופן קבוע לעזרה עם הדקים עם בחירת קלים לחבילות והחלפות והערכות למינהן. חלקם כי הם יודעים שאני יודע על מה אני מדבר וחלקם כי הם הרגישו שהם לא מקבלים מענה מספק מהגורמים הרישמיים או לחלופין שלגורמים הרישמיים אין ידע מספק בשביל לעזור להם.
אז לעזור? כן. אבל איך שאני רוצה ולא איך שמישהו אחר רוצה ממני.

נ.ב. מרבית התלונות של ניב הן תלונות לגבי איכות האירגון ורמת האירגון ולא על כסף. אז כן... חחח... משהו...

@ אור: אני מעדיף לשמור את התגובות שלי על גבי הפורום ולא באופן פרטי וכך הן ישארו. לגבי הניסוחים שלי, לא אין לי כוונה לעדן אותם זה סיגנוני האישי ואין לי כוונה לשנות אותו take it as you will. לא רוצה להתייחס? אל תתיחס. כמו שכתבו כאן אני מארגן כבר שנים די רבות, אם דניאל רוצה ללמוד מניסיוני הוא מוזמן לפנות אלי בנושא. כמובן במידה ויצליח להתגבר על מחסום השפה הנוראית שלי.
ונכון לרגע זה עדיין לא זכיתי לתגובה לגבי שמונה ההערות שלי ומה נעשה בכדי לדאוג שדברים כאלו לא ישנו. אם יש לדניאל או לך תשובות בנושא אשמח אם תציגו אותן כאן בכדי שכלל יושבי הפורום ושחקני הליגה יוכלו לראות שכן חושבים עליהם.

תודה ושנה טובה.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

מה שבאמת לא אהבתי זה שלא היה באמת reporter מסודר, ואם אכן גם בטורנירים במקומות אחרים לא היה אז זה לא פחות בעייתי. לא חשוב אם הטורניר הכי קז'ואל בעולם ה-DCI קיים כדי להריץ דברים בקלות יותר ולתיעוד אישי של השחקן. הארגון בישראל צריך להחליט אם מדווחים כמו שצריך או מוותרים על זה בכלל.
מסכים איתך.
העמדה הרשמית היא שהכל צריך לעבור דרך הריפורטר, ואם יש אירוע בו זה לא קורה, אשמח לשמוע על זה ולוודא שזה ייפסק.
לגבי הניסוחים שלי, לא אין לי כוונה לעדן אותם זה סיגנוני האישי ואין לי כוונה לשנות אותו take it as you will. לא רוצה להתייחס? אל תתיחס
קרא שוב, לא רשמתי שהם מפריעים לי במיוחד באופן אישי, רשמתי שהם לדעתי פוגעים באווירה הכללית ועלולים לפגוע בליגה. על מנת לשפר דברים אפשר גם להתנסח אחרת או לשלוח באישי. אתה כמובן לא חייב לקחת מזה כלום וזכותך להמשיך להתנהל באותו אופן.

לגבי הערותייך הפרטניות, דנתי בהן עם דניאל והופקו הלקחים. אני איני מצוי בכל הפרטים הספציפיים ולכן לא רואה לנכון להגיב בפרוטרוט אבל יכול להבטיח לך שהערותייך נלקחו בחשבון.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
stav brener
מארגן טורנירים

Skie כתב:
stav brener כתב:דניאל -
מאוד בעד דראפט מישמש שכזה!!

לא רואה שום סיבה לשחק פרוקסי מודרן. זה לא סוף העלום אם אין לכולם את המודרן דק המושלם, אפשר לשחק בשביל הכיף.
כן אבל לאף אחד לא יהיה דק ...
לדעתי עם פרוקסי אפשר לעשות הגבלה של מספר כלשהו של פרוקסים למשל 20 פרוקסים לדק של 60 קלפים .
Skie
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Skie »

stav brener כתב:

כן אבל לאף אחד לא יהיה דק ...
לדעתי עם פרוקסי אפשר לעשות הגבלה של מספר כלשהו של פרוקסים למשל 20 פרוקסים לדק של 60 קלפים .
נשמע יותר טוב :)
(בתנאי שההדפסות יהיו קריאות!)
stav brener
מארגן טורנירים

טוב אז מודרן עד 20 פרוקסים .
אני בעד .

דניאל ? ?
נעול