אז איזה גילדה תבחרו בפרירליס Return to Ravnica?

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

איזה גילדה תבחר בפרירליס?

Izzet - אדום כחול
18
25%
Rakdos - אדום שחור
10
14%
Selesnya - ירוק לבן
14
20%
Golgari - ירוק שחור
15
21%
Azorius - כחול לבן
14
20%

סך הכול הצבעות: 71

Eitan Gronich
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Eitan Gronich »

אזוריוס? לא יודע..
היכולת שלהם ממש יקרה ולדעתי overload
הרבה יותר שימושי, במיוחד כשזה מגיע
להמון באונסים וקלפי נזק.
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

כן, אבל יש משהו במה שקרואן אומר.

אם המטרה היא שיהיו לך בדק אדום, כחול וoverload או ירוק, לבן וpopulate אז הכיוון הכי טוב זה באמת לשחק אזוריוס ו(מכיוון שבכ"מ כנראה תשחק 2 גילדות)לבדוק מה הגילדה הטובה בpool מבין השתיים שאתה רוצה, ולשחק אותה עם אזוריוס.

אם המטרה היא שהדק תשחק סלסניה או איזט בתור אסטרטגיה עיקרית אז אתה צריך בוסטר גילדה כדי להבטיח שיהיו לך מספיק קלפים מתאימים, ואז צריך להחליט על אחת משתיהן, ותכל'ס ההחלטה בסוף צריכה להיות לפי הצבעים שאתה מרגיש הכי בנוח לשחק, ולפי לאיזו גילדה יש הכי הרבה קומונים/אנקומונים שנראים לך כיפים.
Kroen כתב:אנשים חכמים משתמשים באופרה כי הם טיפשים.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Eitan Gronich כתב:אזוריוס? לא יודע..
להמון באונסים וקלפי נזק.
אוברלוד יותר יקר מדיטיין...
תמונה תמונה
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:
Eitan Gronich כתב:אזוריוס? לא יודע..
להמון באונסים וקלפי נזק.
אוברלוד יותר יקר מדיטיין...
נכון, אבל על azorius justiciar אני לא רואה יכולת "you may play ~ for :1::w:, if you do you do not get the etb effect", בעוד mizzium mortars הוא קלף מעולה גם ב2 מאנה, אלא שלקראת סוף המשחק הגרסה החזקה שלו יותר יעילה..
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

Overload seems stronger than Detain, but it's a matter of rarity as well. If the format is slow, Izzet seem to have a huge advantage in terms of card advantage where as Azorius seem more "unstoppable" than actually fast and aggressive.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

לא לשכוח שיש קלפים כחולים נטו עם overlord אז זה שאתה אזוריוס לא אומר שאפשר לשכוח מoverlord גם אם לא תשחק אדום בכלל.
אני הדורבן שקולע בזמן !
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

kabanist כתב:לא לשכוח שיש קלפים כחולים נטו עם overlord אז זה שאתה אזוריוס לא אומר שאפשר לשכוח מoverlord גם אם לא תשחק אדום בכלל.
אני חושב שבהקשר הזה רוב הכח של overload נמצא באדום/אדום כחול, ספציפית בדק מלאה detain אני לא יודע אם blustersquall נצרך עד כדי כך(למרות שהוא קלף מעולה בפני עצמו), וזה בלי לקחת בחשבון שdownsize וmizzium skin לא נראים כמו קלפים מעולים לlimited בלי קשר..
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

למה לא להנות מכל העולמות? תשחק אדום-כחול-לבן
תמונה תמונה
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:למה לא להנות מכל העולמות? תשחק אדום-כחול-לבן
אבל הוא עדיין יצטרך להחליט אם לבחור אזוריוס או איזט, וגם אז צריך לקחת בחשבון שאולי לא יהיו לו הקלפים הנכונים והוא ייאלץ לשחק אזוריוס/סלסניה או איזט/רקדוס בהתאמה..
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

אנשים שוכחים שזה שבחרת בוסטר של גילדה מסויימת לא מחייב אותך לשחק את הגילדה הזו. הוא מגדיל את הסיכויים שלך, ואומר שאתה *רוצה*, אבל לא חייב. בבחירה של הבוסטר השיקול "איפה אני יכול לקבל קלפים חזקים יותר לאסטרטגיה שאני רוצה לשחק" צריך להוביל, לא "אילו שני צבעים אני רוצה לשחק"
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Eitan Gronich
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Eitan Gronich »

האסטרטגיה שאני הכי מתחבר אליה, לפחות, היא
של איזט.
אבל לסלסניה יש קלפים ממש חזקים.
קחו לדוגמא את Loxodon Smiter.
קלף מטורף..
לגבי אזוריוס, לא כל כך הבנתי מה אתם מתכוונים לגבי לשחק שתי גידלות.
אם אני בוחר בוסטר של גילדה מסוימת, סביר להניח שאני אשחק אותה.
וזה כבר 15 קלפים מתוך בערך 23 שיהיו בדק.
אז מה הסיכוי שאני אצטרך לעשות ספלאש לגילדה אחרת?
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

זה ממש לא בטוח שזה 15 קלפים בדק. זה שיש לך בוסטר גילדה לא אומר שתרצה לשחק את כולם.
יכול להיות שהקלפים בבוסטר גילדה יהיו כל כך לא שחיקים שתבחר בכלל לנטוש את הגילדה הזאת ולשחק אחרת.
בכל מקרה יש סיכוי טוב שתשחק גילדה אחת ותספליש עוד צבע בשביל לשחק כמה קלפים טובים שיצאו לך בבוסטרים ששייכים לגילדה אחרת שחולקת איתה צבע. אזוריוס מתחברת לאיזט וסלסניה. רקדוס לגולגרי ואיזט וכו׳.
אני הדורבן שקולע בזמן !
גרשון
MTGil Wizard

שליחה על ידי גרשון »

מה הסיכוי שאם אני אקח את הקלף פרריליס של IZZET היכולת של לשחק SOCERY בתור INSTANT יכולה להיות טובה?מה הסיכוי שאני אצליח לשחק סוסרי בתור אינסטנט לפני שיהרגו לי אותו?

כל הSOCECERIES בקומון:
Inaction Injunction- אין לו אפקט מיוחד בתור אינסטנט,למעשה בסוף התור של היריב הוא פחות אפקטיבי.
Destroy the Evidence- לא משהו מיוחד
Mind Rot
Goblin Rally -דיי יעיל.יכול לחסום 4/4 של היריב בהפתעה אם הדרקון שלי בטאפ,או אפקט של FOG ברב המקרים
Traitorous Instinct- קומבט טריק מצוין בתור של היריב.יכול לחסל לו שני יצורים בלי להתאמץ
Survey the Wreckage- חוסם באינסטנט
Vandalblast-שום אפקט מיוחד
Horncaller's Chant-
2 חוסמים 4/4 בפלאש
Coursers' Accord -
2 חוסמים 4/4 בפלאש (כנראה לא ישוחק-דורש 4 צבעים)
Skull Rend-שום אפקט מיוחד
Teleportal- פחות אפקטיבי בתור של היריב

בסה"כ יש 10 SOCERIES בקומון.אם בוחרים את איזט, מקבלים איזה Cancel ו-5 קומונים של SOCERIES שאפשר לשחק,אפשר לבנות אחלה CONTROL DECK
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Itay Winkler כתב:אנשים שוכחים שזה שבחרת בוסטר של גילדה מסויימת לא מחייב אותך לשחק את הגילדה הזו. הוא מגדיל את הסיכויים שלך, ואומר שאתה *רוצה*, אבל לא חייב. בבחירה של הבוסטר השיקול "איפה אני יכול לקבל קלפים חזקים יותר לאסטרטגיה שאני רוצה לשחק" צריך להוביל, לא "אילו שני צבעים אני רוצה לשחק"
קודם כל הסיכוי שתשחק את הצבעים של הגילדה שבחרת(גם אם אחד מהם בתור ספלאש של צבע שלישי) הוא מאוד גבוה יחסית.
שנית, לשלושת הגילדות שאינן כחולות יש אסטרטגיה מתאימה כמעט בהגדרה, ובשתי הכחולות זה בד"כ תלוי מה הגילדה השנייה שלך.
לבסוף, הטענה שלי הייתה שהגילדות מספיק מאוזנות כדי שהשיקול המכריע יהיה הנאה ולא "איזו גילדה יותר חזקה"..
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

Inaction Injunction- אין לו אפקט מיוחד בתור אינסטנט,למעשה בסוף התור של היריב הוא פחות אפקטיבי.
Somewhat effective if the opponent has a hasty creature, equips or enchants a certain creature
Skull Rend-שום אפקט מיוחד
Play during the opponent's draw step to make him discard whatever he just drew if he has 1 card or less in hand. Same applies to Mind Rot.

As a 4/4 flying haste for 5 that dragon is clearly the most aggressive and probably the most powerful PR card in this cycle. If you can get some mileage out of the second ability, that's just icing.
שלח תגובה