פרירליס Return to Ravnica חיפה - דיווח מארגן

בפורום זה מופיעים סיכומי הטורנירים שהיו בארץ

מנהלים: Orb, Ward

Raging Asaf
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Raging Asaf »

זה היה הטורניר הכי מהנה שהייתי בו אי פעם בארץ. אולי היה חם והיו עיכובים ובעיות בפיירינגס ובהרשמה אבל באמת לא היה לי אכפת, העיקר שהיו המון אנשים והיו מלא פעילויות ומשחקים ואווירה וחוויה. ואולי גם עזר שניצחתי.

טיפ ליואב (השפיץ): צריך שיישמעו אותך. להודיע מתי מתחיל הזמן ואפשר להתחיל לשחק, להקריא זמנים במהלך הסיבוב, להסביר איך ממלאים את הקווסטים, להכריז בדיוק באיזו שעה מתחילה הטריוויה (כל אלה דברים שאני אישית ואני בטוח שעוד אנשים פנו אליך אישית לשאול אותך וזה סתם גוזל מזמנך ומזמננו), לבקש מכולם בסוף ההפסקה לעצור הכל ולנקות 2 דקות (אני בטוח שהרבה אנשים היו נרתמים לעזור ונפטרים מהזבל במקום שיהיה מושלך על הרצפה עד סוף הטורניר), לספר על הכפתור האדום (אני לא ידעתי עליו עד שקראתי כאן). אולי תשיג מגאפון. אני אשתדל לזכור גם לדבר איתך על זה בפעם הבאה שאראה אותך כי לדעתי זה מאד חשוב, שיתוף של השחקנים.

לסיכום, אל תשכחו! יש משימות, יש מכשולים, אין תירוצים, סלסניה - תמיד ראשונים!!!
מחפש להשכיר דק טייפ 2 ל-wmcq! צרו איתי קשר אם יש לכם: 052-5554948
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

אני שמח לקרוא את התגובות שלכם גם את הדברים הטובים וגם את הרעים.
אקח הכל לתשומת ליבי.

אני אתייחס לפי נושאים -

פיצה -
להגיד לכם את האמת, אני שמח שיש פה אנשים בעד ביטול הזמנת הפיצה כי ממש כבר אין כח לזה בטורנירים ענקיים.
באמת שזה רק מעכב, מלכלך, מלחיץ (אותי לפחות) וכו'.
החסרון היחידי המשמעותי באי הזמנת פיצה זה שלא יהיה לילדים הקטנים מה לאכול.
נקווה שהם אוהבים סנדוויצ'ים מההורים.
בקיצור כרגע פתחתי סקר לגבי הפיצה בנושא של הדו-ראשי סתם שיהיה לי עוד קצת מידע.
אבל כרגע אני לא מתכוון להזמין יותר פיצות בטורנירים שיש בהם יותר מ-35 אנשים.

טריוויה -
צר לי לשמוע שזה לא עניין את כולם. אני עדיין לא בטוח שזו הדעה של הרוב ויכול להיות שהרוב דווקא כן אהב את הטריוויה.
יניב השקיע בה המון ומגיע לו ח"ח ענקי על כתיבת השאלות והנחית הטריוויה.
יכול להיות שהיינו צריכים לבטל אותה עקב העיקוב.
שימו לב שזה גם משהו שאנחנו עושים בפעם הראשונה בחיפה, לא היה לי ניסיון עם זה והייתי בטוח שהיא תקח חצי שעה.
היו 8 שאלות, לכל שאלה הוקצבו עד 2 דקות, כלומר 16 דקות. הייתי בטוח ש"זמן פציעות" יהיה לכל היותר 14 דקות מכאן חשבתי שהטריוויה תקח חצי שעה.
אם תהיה טריוויה בטורנירים הבאים היא תהיה במתכונת שונה.

ניקיון -
* עטיפות בוסטרים - בד"כ אני עובר בזמן בנית הדקים וזורק את העטיפות לפחים. הפעם לא היה לי זמן כי התעסקתי עם החשמל.
* מגשי פיצה - באמת הפעם לא פיניתי יותר מדי מגשים וגם לא היה לי כח להיות שוטר ולצעוק "מי השאיר פה את המגש ולא פינה?". מצד שני גם השחקנים לא פינו. קיצר שכולם יגדילו ראש ויהיה יותר טוב.

מדעטק כסאות -
כמו שרשמתי, לא יהיו יותר במדעטק טורנירים של מעל ל-70 איש, אלא אם כן ימצא פתרון הולם.
למשל לשים כסאות ושולחנות נורמלים בכיתות או לחילופין שנהיה במקום אחר במדעטק.

הנאה -
אני מסכים עם זה שרוב מי שנהנה זה היה עקב הסט/פרירליס/גילדות/בוסטרים שהוא זכה. אני גם הייתי שחקן פעם ושאתה מנצח זה ממש כיף לא משנה מה.

קיצוץ סיבוב -
היו כאלו שביקשו ממני לעשות 5 סיבובים. מבחינתי אין מצב כזה. 6 זה המינימום למרות העיכובים.
בטח ובטח שיש 91 שחקנים, אין מצב ל-5 סיבובים.
מצד שני היו כאלו שביקשו סיבוב שביעי - לא משנה מה, גם אם היו 150 אנשים לא היה סיבוב 7.
אני אור ושימחי הגענו למסקנה הזאתי בזמנו וזה לא מתאים לעשות סיבוב 7 בטורניר שיש בו המון שחקנים צעירים/ילדים.
באים, משחקים 6 סיבובים, נהנים ומקבלים פרסים לפי הניקוד. נשמע לי דיל הוגן.
גם באונלין הטורנירים שרוב האנשים עושים הם רליסים של 4 סיבובים.
מי שרוצה לשחק עוד מוזמן להשאר לדראפט או ללכת לפרירליס נוסף שיש בשפע בכל הארץ.

מאווררים -
לא נשמע לי פרקטי במיוחד.
מה גם שהאוטו שלי היה מפוצץ עד אפס מקום, דניאל עד. לא היו נכנסים שם עוד 2 מאווררים.

שעון וזמנים -
זה דווקא משהו שאני חושב שחסר. אני יכול להכריז שנשארו 10 דקות לסוף הסיבוב אבל לפעמים אני שוכח במיוחד בטורנירים גדולים שיש הרבה משימות מסביב.
בימינו לכל אחד יש טיימר בפלאפון, מי שחשוב לו מוזמן לשים לעצמו טיימר ליתר בטחון, אני חושב שזה הפתרון הכי טוב.

חלוקת מוצר -
קודם כל שאפו ללירן, באמת שעזר לי ממש.
קצת צרם לי הגישה של חלק מהשחקנים. שחקנים שנרשמו ב-9:50 ממש לחצו עלי לתת להם את הגילדה שלהם למרות שאמרתי להם שאי אפשר.
למה לא יכולתם לכבד את זה? למה להתעקש? הרי אני חבר של כולם, אל תנצלו את זה.
מי שהיה חשוב לו גילדה מסוימת הגדיל ראש והגיע בתחילת ההרשמה וכל הכבוד לו.
הכי קל זה לצאת המאניק ולהגיד לכולם לא. בכלל בארץ זו תופעה שכולם סחבקים ומנצלים את זה.
אם זה היה טורניר בחו"ל לא הייתם מרשים זאת לעצמכם אז קחו לתשומת לבכם.

בקיצור כמו שהתחלתי נחמד לשמוע מחמאות ואני לומד הרבה מהדברים שאתם רושמים.
נפיק את הלקחים בהתאם.
מיצי מיאו
liger
מארגן טורנירים

שליחה על ידי liger »

לנו היה 7[/code]
תמונה
Ward
Moderator

שליחה על ידי Ward »

Yoav כתב:
קיצוץ סיבוב -
היו כאלו שביקשו ממני לעשות 5 סיבובים. מבחינתי אין מצב כזה. 6 זה המינימום למרות העיכובים.
מצד שני היו כאלו שביקשו סיבוב שביעי - לא משנה מה, גם אם היו 150 אנשים לא היה סיבוב 7.
אני אור ושימחי הגענו למסקנה הזאתי בזמנו וזה לא מתאים לעשות סיבוב 7 בטורניר שיש בו המון שחקנים צעירים/ילדים.
נכון עשינו טעות בתל אביב, כיוון שהגיעו 100 איש והחלטנו לתת צאנס ועשות 7 סיבובים מה שהתברר כטעות.
מגיע הערב ואנשים מתעייפים, זה מאוד מתיש ומיותר בפרירליס להבא המקסימום יהיה 6 גם אם בתיאוריה מגיעים 200 איש לטורניר אפשר תמיד לפצל את הטורניר ל 2 ולשמור על כמות סיבובים סבירה.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

טוב מוזר :)
אני זוכר שסיכמנו על 6 עם אור.
בכל אופן אני מניח שכל מארגן פועל לפי שיקול דעתו. קהל היעד בחיפה הם הרבה ילדים שתלוים בהורים ובגלל זה עדיף 6 סיבובים.
מיצי מיאו
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

Raging Asaf כתב:צריך שיישמעו אותך. להודיע מתי מתחיל הזמן ואפשר להתחיל לשחק, להקריא זמנים במהלך הסיבוב, להסביר איך ממלאים את הקווסטים, להכריז בדיוק באיזו שעה ... אולי תשיג מגאפון.
פעם לטורנירים גדולים הייתי מביא מיקרופון ורמקולים.
מאוד רציתי להביא אותם הפעם אבל לא היה לי מקום באוטו אפילו לקיסם. בגלל האריזות המיוחדות של הגילדות והצפי ל-100 איש הציוד תפס לי המון מקום באוטו.
בד"כ אני כן מסביר קצת על החוקים (יותר ממה שהיה בטורניר האחרון), אני גם מכריז זמנים, אבל הפעם באמת שהיה כל כך הרבה דברים לעשות, עיכובים וכו' שזה קצת התפספס.
אזכור לפעם הבאה.
מיצי מיאו
SteelBite
Master Enchanter

שליחה על ידי SteelBite »

Ward כתב:
Yoav כתב:
קיצוץ סיבוב -
נכון עשינו טעות בתל אביב, כיוון שהגיעו 100 איש והחלטנו לתת צאנס ועשות 7 סיבובים מה שהתברר כטעות.
מגיע הערב ואנשים מתעייפים, זה מאוד מתיש ומיותר בפרירליס להבא המקסימום יהיה 6 גם אם בתיאוריה מגיעים 200 איש לטורניר אפשר תמיד לפצל את הטורניר ל 2 ולשמור על כמות סיבובים סבירה.
אני דווקא לא חושב שזו הייתה טעות. 7 סיבובים היה הרבה, אבל מספק. חלק גדול מהשחקנים נשארו כדי לשחק גם בסיבוב האחרון, כולל כאלו שלא היה להם סיכוי לזכות בפרסים.
אם ללכת לפי הגישה הזו- השמאל בנה נשק להשמדה המונית (Death Star), וזה פשוט לא ייתכן.
אנאקין היה שמאלני יפה נפש (וחתיך רצח) שהוסט לצד האפל ע"י הסית' לורד, דארת' ביביוס.
Ward
Moderator

שליחה על ידי Ward »

טוב לשמוע..
מעניין מה עוד אנשים חושבים בנושא.
אם כי אני דיי בטוח שהתשובה תהיה 6 סיבובים מקסימום.
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

Raging Asaf כתב:לסיכום, אל תשכחו! יש משימות, יש מכשולים, אין תירוצים, סלסניה - תמיד ראשונים!!!
חחח אסף יא צהוב :P
Bringing down the heaven
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

קשה להגיד בגלל מה שקרה בחיפה.
אם חסר מקום, תמיד אפשר לבקש עזרה ממישהו שיעזור עם אוטו.
אפשר גם להביא יותר שופטים?
Raging Asaf
MTGil Wizard

שליחה על ידי Raging Asaf »

Yoav כתב:קיצר שכולם יגדילו ראש ויהיה יותר טוב.
אם זה לא קורה כמעט אף פעם למה שבטורניר הבא כן?
מחפש להשכיר דק טייפ 2 ל-wmcq! צרו איתי קשר אם יש לכם: 052-5554948
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

יואב, כשסיבוב חמישי מתחיל בשעה 18, יש מקום לשקול לקצץ סיבוב. נכון, זה לא נעים- אבל צריך גם לדעת להתאים את המצב. אין לי בעייה שיהיו 7 סיבובים- כל עוד הטורניר נגמר בשעה נורמלית. אני מסכים ש6 סיבובים זה מתאים וטוב, אבל מה קורה כשלא עומדים בזמנים? אגב, שירן ממש כועסת עלייך, יש מצב היא לא תרשה לי ללכת לPR של Gatecrash.

נתתי לך רעיון בנוגע לפיצות- מקווה שתנסה אותו בשבת, תעדכן אותי איך זה הסתדר בסוף. יש בעיתיות מסויימת במדעטק, בכך שאין יותר מדי איפה לקנות אוכל (בעייה שפתרת אותה בצורה מצויינת), ואי אפשר לעשות כמו בתקופה ששיחקנו בקניונים השונים ולתת לאנשים לאכול איפה שהם רוצים- כי אין מבחר שם. אגב, ביטול פיצות לדעתי צריך גם להביא לביטול הפסקת צהריים מסודרת, כדי שכל אחד יאכל מתי שהוא רוצה (עבד שנים בכל הטורנירים שהיו בקניונים).

בנוגע למקום ברכב- חבל שאתה לא מתקשר...

דבר אחרון, שקצת הפריע לי- לדעתי הייתה חלוקת פרסים מוגזמת לגילדה המנצחת. לא יודע, משאיר לי קצת טעם רע בפה ששחקן עם תוצאה יותר גרועה ממני מקבל יותר בוסטרים ממני, לא כי הוא שיחק יותר טוב- כי היו איתו יותר שחקנים ששיחקו טוב מאשר שחקנים ששיחקו איתי. אני בעד החלוקה, לדעתי אבל היא הייתה קצת מוגזמת.

בנוגע לחלוקת מוצר- תנסה אולי בטורניר הבא שכל מנהיג גילדה יחלק לגילדה שלו. יצרת 5 תורים, חסכת בלאגן.

כמו כן, יש תמיד תור להרשמה ותשלום- צריך לדרבן הרשמה מוקדמת.
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

לא יכולנו לתת לכול ראש גילדה לחלק את הערכות שלו בגלל שאז היה נוצר מצב שפשוט יש גילדות שלא הולכים אליהם ,היה מצב שאני ויואב פשוט אמרנו שגילדות מסוימות פשוט סגורות כרגע בשביל ליצור שיווין בין הגילדות בשל אופי הטורניר.
Im O.K
PNINIM
יצירת קשר:

שליחה על ידי Im O.K »

כמו שרשמתי, לא יהיו יותר במדעטק טורנירים של מעל ל-70 איש, אלא אם כן ימצא פתרון הולם.
למשל לשים כסאות ושולחנות נורמלים בכיתות או לחילופין שנהיה במקום אחר במדעטק.
יואב הייתי שמח אם תפרט יותר...
יש מקומות אחרים רלוונטים חוץ מהמדעטק? או כמו שרשמת, מקום מרווח יותר במדעטק עצמו?
כי אני נשבע שלי נמאס מלהדחס כל פריריליס מחדש לא משנה לאן אני הולך, מספיק, מדובר באנשים, וכמו שאמרתי (ואף אחד ממש לא יתייחס) יש מה לעשות בנדון, שזה תלוי הרבה באור ופחות בנו, הייתי מצפה ממנו להגיב לדברי והייתי מצפה משאר חברי הקהילה לא לקחת כמובן מאליו את זה שצריך להיות חם, דחוס, צפוף ומסריח בכל טורניר גדול כל פעם מחדש. מספיק, מגיע לכולנו טוב יותר מזה!
הגיע הזמן שימצאו שני מקומות אחד למרכז ואחד לצפון שיכולים להכיל טורנירים של מעל 70 איש בלי להדחס.
אנשים פה כתבו שזה הטורניר שהם הכי נהנו בו בחיים, אז אני מצטער להגיד שזה היה יכול להיות הטורניר הזה מבחינתי אם לא היו התנאים שהיו כי באמת שהיה לטורניר הזה את כל מה שהיה צריך בשביל להיות ה-טורניר הכי טוב שידענו בארץ בשנים האחרונות, חבל שזה נפל על הקטע הטכני. אנשים, אני באמת מצפה מכם להצטרף לקריאה שלי למצוא מקומות טובים יותר לטורנירים גדולים ולהפסיק להיות אדישים כל כך! אני מאמין שכולכם מעדיפים להגיע לטורניר רעננים ולא לחזור סחוטים מזיעה ומעייפות, ואני סמוך ובטוח כי יש מה לעשות בנידון אם רק ירצו להשקיע קצת יותר במקומות רחבים יותר שמה לעשות - יקרים יותר.
SHOW TIME !
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

דבר אחרון, שקצת הפריע לי- לדעתי הייתה חלוקת פרסים מוגזמת לגילדה המנצחת. לא יודע, משאיר לי קצת טעם רע בפה ששחקן עם תוצאה יותר גרועה ממני מקבל יותר בוסטרים ממני, לא כי הוא שיחק יותר טוב- כי היו איתו יותר שחקנים ששיחקו טוב מאשר שחקנים ששיחקו איתי. אני בעד החלוקה, לדעתי אבל היא הייתה קצת מוגזמת.
זה משאיר קצת טעם רע בפה גם כשהיריב מנצח אותך על screw, או כששחקן גרוע מנצח את הטורניר עם פצצות מופרעות ואתה תקוע ב-3-2 עם פול בינוני. גם קשה שלא לקנא כשהמארגן מגריל איזה From the Vault ונוב מוחלט זוכה בו. וזה בכלל מרגיש על הפנים כשאתה הולך 4-1 ויוצא עם 4 בוסטרים בזמן ששני השחקנים מעליך בדרוג עם אותו 4-1 וקצת יותר tiebreakers הולכים הביתה עם 20 בוסטרים כל אחד. כל המקרים האלו, אגב, נגעו לי במהלך הסופ"ש האחרון. אין מה לעשות, בטורניר תמיד יש מפסידים וזוכים, בטח כשמדובר במשחק שיש בו אלמנט מהותי של מזל. גם WotC מנחים אותנו לתת שני קלפי FNM לזוכים בטורניר ואת שני האחרים לתת למשתתפים באקראי, בלי קשר למידת ההצלחה או הכישרון שהם הפגינו - כדי לתגמל השתתפות.
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

רן, יש לתגמל השתתפות ויש ליצור מצב של הימור ״טוב, אני לא צריך באמת לדעת לשחק, אני אהמר על הגילדה הנכונה וארוויח מזה״ (הגזמה לצורך המחשת נקודה).

אגב, חלק מהנקודות שלך לא קשורות לעניין שהתכוונתי (screw זה עדיין בשליטתך, קלפים רנדומליים זה לא אותה נקודה, הדבר היחיד שקשור זה ההפרש המוגזם על פי tie brakers).

יש לדרבן השתתפות, ואני בעדה- צריך אבל גם לדרבן מצויינות.

לירן- התור בהרשמה היה נוראי. יש לך אולי עוד רעיונות?
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

Raging Asaf כתב:אם זה לא קורה כמעט אף פעם למה שבטורניר הבא כן?
אני אשרוק במשרוקית ואגיד שסיבוב 3 לא יתחיל עד שכולם יפנו את המגשים.
Sir Psycho Sexy כתב:דבר אחרון, שקצת הפריע לי- לדעתי הייתה חלוקת פרסים מוגזמת לגילדה המנצחת.
כמו כן, יש תמיד תור להרשמה ותשלום- צריך לדרבן הרשמה מוקדמת.
חלוקת הפרסים היתה ידועה מראש לפני הטורניר ואף אחד לא התלונן.
ותאמת, בכלל לא היה רשום ש-4-1 יקבלו פרסים, אלא רק טופ8 (כלומר מי שסיים 5-1).
יכול להיות שהיה צריך לחלק 2 בוסטרים לגילדה ו-2 בוסטרים למי שהלך 4-2, אבל אז יכול להיות שכל התחרות בין הגילדות היתה סתמית ולא מעניינת.
קיצר פרירליס הבא יהיה סקר.

אפשר לעשות רישום מראש אצלי בליגה. מתוך 91 שחקנים 0 נרשמו מראש.
אם זה לא חשוב לשחקנים שיתמודדו עם לעמוד בתור.
אגב ההרשמה הסתיימה בזמן ולא עכבה את הטורניר.

Im O.K כתב:יואב הייתי שמח אם תפרט יותר...
יש מקומות אחרים רלוונטים חוץ מהמדעטק? או כמו שרשמת, מקום מרווח יותר במדעטק עצמו?
כן אשמח לפרט, במצב הנוכחי אני לא מוכן לארגן את הפרירליס הבא במדעטק. שילמנו הרבה כסף הפעם למדעטק ואני חושב שמגיע לנו יותר.
יש 3 אופציות -
- מציאות מקום אחר חדש
- מציאת מתחם אחר במדעטק עצמו
- שיהיו 90 כסאות ושולחנות נומרלים במתחם הנוכחי

עבור טורניר של עד 70 איש המדעטק זה מקום מעולה. מעל 70 זה פשוט לא הולך.
מיצי מיאו
יאירכהן
MTGil Wizard

שליחה על ידי יאירכהן »

יואב אם אני לא טועה ברבניקה הישן היתה כמות מסוימת של בוסטרים (נגיד על כל 4 שהולכים לפרס 1 הולך לגילדה) והגילדה המנצחת התחלקה בפרסים, נגיד עוד בוסטר לבן אדם..... ותמיד אפשר לשחק אם הכמות ככה שאנשים לא יקבלו חצי בוסטר לא יודע אם זה יותר טוב אב רעיון סבבה לדעתי
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

אם מתוכנן לפרירליס הבא גם לעשות במתכונת דומה של גילדות וראשי גילדות אז אפשר לקחת אולי שני מחשבים שאליהם נרשמים ולכול עמדת הרשמה אפשר לשם עוד אדם שמחלק מוצר , הסיבה שהתור לקח קצת זמן זה בגלל שהיינו צריכים לרשום בטבלה איזה גילדה השחקן נרשם.
יואב זה אפשרי לעשות הרשמה לאותו אירוע בשני מחשבים ולאחד ביניהם או שזה באלגן גדול מדי?
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

לגבי הפרסים - פשוט הוחלט שכל שחקן בגילדה יקבל 3 בוסטרים ואז עושים חלוקת פרסים רגילה עם הכמות שנשארה לפי ניקוד.
זה די דומה.

לגבי הרישום - טכנית אפשר עם שני מחשבים אבל אז אני צריך לאחד ידנית.
תאמת מה שגזל את רוב הזמן היתה הטבלת אקסל עם הרשימות של כל גילדה. אפשר לפצל אותה למחשב אחר, רק צריך למצוא מחשב נוסף בשביל זה.
מיצי מיאו
שלח תגובה