הגדלת הקהילה

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

dekel31
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי dekel31 »

קודם כל לא התכוונתי לזלזל, אבל זה קצת אבסורד: אני (או כל אחד אחר מהקהילה) צריך לדאוג להכנסה של מישהו אחר? אנחנו כבר עושים את זה עם החרדים... יש לאנשים בעיות אחרות על הראש. לדבר עם חברים על זה אני מניח שהרב פה כבר עשו, וכמו שאמרתי, מי שלא רוצה - לא חייב.

למה אתה מתכוון הא-סימטריה של ישראל? אין שום סיבה בעולם שהמשחק לא יצליח פה, ואם יש סיבה כזאת - אז גם אין פתרון.
זה -נטו- מי שמריץ את העסק, הוא ורק הוא יכול (והיחיד שיש לו אינטרס) לשנות. אתה באמת חושב שהמצב לא מושפע ממנו? כל עסק יכול לקרוס, אבל אף פעם לא שמעתי על עסק שהלקוחות שלו מנסים להרים אותו מהקראשים.
*some witty quote that's out of context*
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

dekel31 כתב:קודם כל לא התכוונתי לזלזל, אבל זה קצת אבסורד: אני (או כל אחד אחר מהקהילה) צריך לדאוג להכנסה של מישהו אחר? אנחנו כבר עושים את זה עם החרדים... יש לאנשים בעיות אחרות על הראש. לדבר עם חברים על זה אני מניח שהרב פה כבר עשו, וכמו שאמרתי, מי שלא רוצה - לא חייב.

למה אתה מתכוון הא-סימטריה של ישראל? אין שום סיבה בעולם שהמשחק לא יצליח פה, ואם יש סיבה כזאת - אז גם אין פתרון.
זה -נטו- מי שמריץ את העסק, הוא ורק הוא יכול (והיחיד שיש לו אינטרס) לשנות. אתה באמת חושב שהמצב לא מושפע ממנו? כל עסק יכול לקרוס, אבל אף פעם לא שמעתי על עסק שהלקוחות שלו מנסים להרים אותו מהקראשים.
אולי לא ניסחתי את עצמי נכון, המטרה היא לא להגדיל את ההכנסה של היבואן, המטרה היא שתהנה יותר מטורנירים בעצמך בסופו של דבר, העזרה ליבואן היא משהו שקורה על הדרך. הפרספקטיבה שלי שונה משלך, אני לא מסתכל על מג'יק כעסק, אלא על תחביב שחשוב לי ואם אני יכול להרים אותו עם כלום מאמץ, זה שווה לי את זה.
בטח שיש סיבה, המדינה שלך קטנה יחסית מבחינה אוכלוסייה ביחס למדינות אחרות ואחוזי האוכלוסייה שיביעו עניין במשחק נשארים סטטיסטית זהים, אני מאוד מעריך שזו הסיבה לגודל הקהילה.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
dekel31
MTGil Wizard

שליחה על ידי dekel31 »

לפי מה שידוע לי, בארה"ב הברית יש יותר משחקן אחד על כל 40000 אנשים (8 מיליון אזרחים פה, 200 שחקנים...). זאת לא בעיה של אוכלוסיה, זה בעיה של להגיע אליה.

אני גם חושב שבגלל שאף אחד לא מכיר את זה והעובדה שאנשים מפחדים מדברים שהם לא מכירים מרחיקה אותם מזה, פלוס סטיגמה של משחק קלפים = ילדים פלוס יקר = בקושי 200 שחקנים.
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

dekel31 כתב:לפי מה שידוע לי, בארה"ב הברית יש יותר משחקן אחד על כל 40000 אנשים (8 מיליון אזרחים פה, 200 שחקנים...). זאת לא בעיה של אוכלוסיה, זה בעיה של להגיע אליה.

אני גם חושב שבגלל שאף אחד לא מכיר את זה והעובדה שאנשים מפחדים מדברים שהם לא מכירים מרחיקה אותם מזה, פלוס סטיגמה של משחק קלפים = ילדים פלוס יקר = בקושי 200 שחקנים.
יש לך נתון מספרי לגביי ארצות הברית? אני מאוד אהיה מופתע אם זה שונה בסדר גודל מישראל.
את מה שאמרת כבר ציינתי בתגובות קודמות, והסברתי גם למה הרעיון שלי יכול למנוע בצורה חלקית את מה שאמרת.
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

Michahell כתב:
dekel31 כתב:לפי מה שידוע לי, בארה"ב הברית יש יותר משחקן אחד על כל 40000 אנשים (8 מיליון אזרחים פה, 200 שחקנים...). זאת לא בעיה של אוכלוסיה, זה בעיה של להגיע אליה.

יש לך נתון מספרי לגביי ארצות הברית? אני מאוד אהיה מופתע אם זה שונה בסדר גודל מישראל.
את מה שאמרת כבר ציינתי בתגובות קודמות, והסברתי גם למה הרעיון שלי יכול למנוע בצורה חלקית את מה שאמרת.
בוא נגיד שעל ה-400 שחקנים (הלוואי. המספר ת'כלס יותר קרוב לחצי מזה כנראה) שהגיעו לפרירליסים השונים של גייטקראש בארץ, סביר להניח שהגיעו יותר מ-800 בממוצע בכל מדינה בארה"ב, שזה כבר כ-40,000 שחקנים, בהערכה מינימליסטית. בארה"ב אין פי 100 יותר אזרחים מבישראל. וזה שכאני עושה המון הנחות ליחס הזה. יותר סביר שזה משהוא כמו 250 שחקנים בארץ מול 50,000 בארה"ב אם לא יותר.
How is my whisky cup doing?
dekel31
MTGil Wizard

שליחה על ידי dekel31 »

מהארכה בסיסית (אינטרנט, שמועות) יש 6 מיליון שחקנים בעולם. לצורך העניין, יש בעולם 6 מיליארד אנשים - כנראה שקצת יותר אבל ניחה. על כל 1000 נפשות יש שחקן מג'יק אחד. זה אומר שאוכלוסיית הארץ היא 200 * 1000 = 200,000 נפשות :) (וזה כמובן בלי להחשיב מדינות לא מפותחות שאין בהם את המשחק בכלל)

או שכמעט אין שחקנים ביחס לאוכלוסיה, מה שנשמע יותר הגיוני...
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

בקריאה חוזרת הפוסט הזה קצת מבובלבל. ההצעה הקונקרטית היא בפסקה האחרונה, שתי הראשונות בעיקר באות לטעון שהלשקיע במובגרים זה כנראה לא יצליח ולמה (+ למה בארה"ב זה כן עובד).

יש משהו "מיוחד" בישראל, או לפחות מאד שונה מארה"ב. בישראל אין כל כך תרבות פנאי. אם תשאל אמריקאי ממוצע בגיל 30, נניח, תגלה שיש לו איזשהו תחביב. זה יכול להיות משהו מעפן כמו דיג או ציד, או לשפץ מכונית ישנה, או לשתות וויסקי או לשחק מג'יק - באופן כללי, לרובם יש תשובה לשאלה "מה אתה עושה בסופ"ש" שהיא לא "לראות טלוויזיה ולצאת עם חברים". אני לא מאה אחוז סגור על למה, וזה קצת לא רלוונטי - הנקודה היא שמעבר לזה שמג'יק זה אולי תחביב מוצלח או לא, יש מחסום בצורת זה שיש המון ישראלים שלא באמת עושים שום דבר בשעות הפנאי שלהם. יש סט תחביבים מותר כמו ריצות ארוכות או רכיבת אופניים, אבל הוא די מצומצם, ומעבר לזה אנשים די נוטים לא לעשות כלום עם עצמם, כשב"כלום" אני מתכוון שהם עוסקים בפעילויות שהן לא מאורגנות מטבען, כמו טיולים או לראות קולנוע או לשתות קפה עם חברים.
זה לא דבר שנוכל לשנות, לדעתי, וזה בעיני המחסום הגדול להגדלת הקהילה באנשים מעל גיל מסוים - זה פשוט ברמה כלשהי נראה לאנשים כמו בזבוז זמן אם את סוף השבוע אתה מבלה בלשחק קלפים.

בנימה אישית, יש לי בעבודה כמה וכמה "שחקני מג'יק". אני לא מתייחס לאנשים מהפורום שגם עובדים באינטל, אלא לאנשים שמעולם לא שמעתם עליהם, כולם מבוגרים ממני בכמה שנים, ששמעו על המשחק פעם, קנו כמה חבילות סטרטרים, היה להם נחמד אבל לא היה להם עם מי לשחק. בשעתו ארגנתי סוג של ליגה - לימדתי אותם את החוקים הבסיסיים בצורה מסודרת, סשנים של משחקים מודרכים שבהם וידאתי שהם מבינים את החוקים והראיתי להם טעויות בסיסיות שהם עושים, ושניים מהם אפילו הצלחתי לגרור לליגה בטכניון פעם אחת. זה התפגר כי בניגוד לבארה"ב, באינטל בארץ פותחים עליך עיניים אם אתה משחק בזמן העבודה (בארה"ב מקובל לשחק בזמן הפסקת הצהריים), והנשים שלהם פתחו עליהם עיניים אם הם היו נשארים אחרי העבודה לשחק, והחברים שלהם היו פותחים עליהם עיניים אם הם היו שורפים יום שלם על לשחק בטורניר של זה. בלי שום "הזדמנות" לשחק, מן הסתם הדבר הזה גווע די מהר.

בברידג' מגדילים את הקהילה בעזרת זה שמשווקים אגרסיבית לבתי ספר, ואז תופסים את הטובים ומטפחים להם את הצורה. זה גורם לכך שהם לא מרגישים ווירדים כי הם מוקפים בחברים שעושים אותו הדבר, וגם כשילד זוכה בלא מעט כסף בטורניר בינ"ל ההורים נוטים יותר להבין את הקטע, ולברידג' יש מוניטין יותר טוב מלמג'יק, וגם הצבא מכיר בהם כספורטאים מצטיינים. הייתי אומר שליבואנים בארץ יש אינטרס להשקיע בשני האחרונים, אבל גם הברידג' תחת מתקפה בחזית הזו.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

מהארכה בסיסית (אינטרנט, שמועות) יש 6 מיליון שחקנים בעולם. לצורך העניין, יש בעולם 6 מיליארד אנשים - כנראה שקצת יותר אבל ניחה. על כל 1000 נפשות יש שחקן מג'יק אחד. זה אומר שאוכלוסיית הארץ היא 200 * 1000 = 200,000 נפשות (וזה כמובן בלי להחשיב מדינות לא מפותחות שאין בהם את המשחק בכלל)

או שכמעט אין שחקנים ביחס לאוכלוסיה, מה שנשמע יותר הגיוני...
3 הערות לגבי זה:
1. יחסית למדינות אחרות בעולם, קח בחשבון שחלק גדול מהאוכלוסיה בארץ לא רלוונטי לגבי משחק המג'יק - חרדים וערבים. לגבי חרדים ודאי אתה מבין למה. ערבים זה יותר סימן שאלה, אבל גם שם זה משהו שקשה עוד יותר להחדיר, ולראיה, מג'יק לא משוחק למיטב ידיעתי כמעט בכלל בעולם הערבי.
2. המחירים של מג'יק בארץ יחסית להכנסה של האוכלוסיה הם גבוהים מאוד, יחסית למדינה כמו ארה"ב. זה כמו שתגיד שמכוניות יוקרה עולות כאן פי 5 ביחס מחיר-הכנסה לעומת ארה"ב, ולא תבין למה קונים כאן פחות מכוניות יוקרה. זה לבדו כבר כמעט ההסבר כולו כנראה.
3. השמועות שאתה מתבסס עליהן לגבי כמות שחקנים בעולם, מתבססות אני מניח על נתונים של וויזארדס, הכוללים את כל השחקנים ששיחקו לפחות בפעילות מדווחת אחת בשנה החולפת. נכון ללפני כמה חודשים, בישראל יש 750 כאלה, ולא 200.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

לא רוצה להיכנס יותר מדי לדיון...אבל אני יכול לאמת לגמרי את הטענה של אור "שאין הרבה שחקנים מהעולם הערבי" אז בכל הטורנירים שהייתי בחו"ל(לא מעט) לא ראיתי שחקן ערבי אחד שהוא באמת ערבי(ali antrazi,shaheen soorani הם אמריקאים מבחינתי)....

גם אפשר לראות למשל בwmcq שלא הייתה מדינה ערבית אחת בתחרות.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

דקל ואסף, אני מניח שאחרי הטענות של אור, אני מבין שההפרש שדיברתם עליו מצטמצם.
ניב דווקא חבל שלא נכנסת לדיון, נראה לי אפריורית שאתה מהאנשים שגודל הקהילה בארץ כן חשוב להם, אשמח לשמוע את דעתך.
זינגר,אני חושב שאנשים נשואים זה כבר באמת מעבר לטווח הגילאים שאנחנו יכולים לצפות שייכנס למשחק חדש, בין השאר בגלל הבעיות שציינת, אבל סחטיין על הרעיון. האמת שהפתעת אותי עם ההבדל בין ארצות הברית לישראל ביחס לניצול שעות הפנאי. הייתי שואל אותך אם זה משהו שראית פעם כתוב פורמאלית או במסגרת השערה או נסיון אישי שלך.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אממ מצד אחד אין ספק שחשוב לי גודל הקהילה (אני מאמין שלכל שחקן פה חשוב גודל הקהילה בלי לקשר לאיזה "סוג שחקן הוא").
מצד שני אני די מוריד מעצמי את האחריות לנושא הזה כי אני באמת לא חושב שזה אחריותי מעבר לשאול חבר "היי אחי אתה בא היום לדראפט?",בסופו של דבר מי שמרוויח כספית מעניין גודל הקהילה זה היבואן...

בלי קשר שאין לי זמן\כוח לזה..
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

דרך אגב, לגבי "לאילו אוכלוסיות כדאי לפנות כדי לעניין אותן במג'יק", המסקנה האישית שלי היא גילאים נמוכים.
אני יודע שהשחקנים המבוגרים יותר יעדיפו לראות גל של שחקנים מבוגרים זורם למשחק, אבל מנסיוני בשנים האחרונות, במקומות כמו אוניברסיטאות, היה תמיד קשה מאוד להשיג שחקנים חדשים מאפס, בעוד שבבתי ספר (כתות ג'-ו'), הדבר קל יחסית.
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

Orb כתב:דרך אגב, לגבי "לאילו אוכלוסיות כדאי לפנות כדי לעניין אותן במג'יק", המסקנה האישית שלי היא גילאים נמוכים.
אני יודע שהשחקנים המבוגרים יותר יעדיפו לראות גל של שחקנים מבוגרים זורם למשחק, אבל מנסיוני בשנים האחרונות, במקומות כמו אוניברסיטאות, היה תמיד קשה מאוד להשיג שחקנים חדשים מאפס, בעוד שבבתי ספר (כתות ג'-ו'), הדבר קל יחסית.
כן ראיתי שכתבת את זה מקודם ובאמת אפשר ללמוד מהניסיון שלך. אבל כמה מהילדים הקטנים האלו באמת ימשיכו למשחק תחרותי?
אני אהיה כנה, לי בכל הנושא הזה בעיקר חשוב להגדיל את הקהילה התחרותית בארץ, בשאיפה שלטווח הרחוק נוכל לראות ימים כמו כאלו בעבר שבהם טורניר טייפ 2 או אקסטנדד שהם לא פיטיקיו היו מלאים ב30 איש ומעלה (כמו טורנירי הזברה בעבר, שבהם התקיימו שניים כאלו במקביל), אין לי ספק שזו התקופה הכי יפה שמג'יק ידע בארץ, שבה היה גם רמה לטורנירי קונסטראקטד. לדעתי למבוגר שנכנס למשחק יש הרבה יותר סיכוי למשוך למשחק תחרותי בטווח זמן קצר יותר, תקן אותי אם אני טועה.
Oryan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Oryan »

הי,

תשמע מהנקודה שאני יושב, (יבואן חדש / עם הרבה נסיון עבר) אני חושב שרעיון שלך אינו אופטימלי ואינו בהכרח הדרך המוצלחת ביותר לעודד ולהגדיל את הקהילה.

אבל !!! אין לדעתי שום משמעות קונקרטית - העניין הוא למעשה כמעת פיזיקלי פעולה מעוררת תגובה, יתכן שהרעיון אינו מושלם ותזדקק למספר התאמות בכדי להפוך אותו לישים אבל זה לא הדבר החשוב עבורי (ואני מקווה עבורך)

הדבר החשוב הוא הרצון האישי שלך להשקיע מעצמך עבור התחביב והקהילה ואת זה אני מוקיר ורוצה לעודד, אם הייתי נלמד ילדים אולי אחרי שנה יהיו 20 שחקנים חדשים ואילו ללמד חברים ומבוגרים יהיו רק 5 ממש לא משנה לנו הנקודה היא שבעקבות מאמצים שלך בדרך זו או אחרת נוצר שינוי והגיעו שחקנים חדשים.

אני מעוניין שהמושג קהילת מגיק ישראלית וערכים שהם מייצגים יהפוך יותר משמעותי. ישנם אנשים שרק רוצים לשחק במשחק וזה 100 אחוז לגיטמי איש אינו חייב לעבוד בשביל "תחביב" ,אבל אלו שעבורם האש בוערת ורוצים לפעול זה נפלא ואני רוצה לתת כלים ולאפשר להם לרוץ ככל האפשר (פוסט החדשות ועידכונים שלי יהיה בשאיפה מקום לאלו להתבטא) אז במקום להמשיך ולבלבל לך במוח אנא צור עמי קשר אני זמין רוב הזמן ב054-3550340 ואשמח לדבר איתך ולראות כיצד אנחנו מתקדמים.

בברכה,
אורין
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

מיכאל, אין ספק שמתוך כל 20 ילדים שמצטרפים למשחק, אולי 5 יהפכו לתחרותיים, אבל מנסיוני הרבה יותר קל לפעמים להשיג 20 ילדים חדשים שיצטרפו למשחק, מאפילו 3 מבוגרים.
ילדים מחפשים כל הזמן תחביבים חדשים ומשחקים חדשים, מבוגרים משמעותית פחות.
הדרך הטובה ביותר לדעתי להגדיל את הקהילה התחרותית, היא להשקיע בשחקנים שייכנסו ברמת הבסיס, גם אם זה בגיל קטן.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

Michahell כתב:האמת שהפתעת אותי עם ההבדל בין ארצות הברית לישראל ביחס לניצול שעות הפנאי. הייתי שואל אותך אם זה משהו שראית פעם כתוב פורמאלית או במסגרת השערה או נסיון אישי שלך.
לגמרי נסיון אישי. יחסית מגוון, אבל מדגם קטן למדי, לא יותר מ20 איש.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
שלח תגובה