עמוד פייסבוק Magic Israel - נקסוס

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

demonic sengir
I Am Tutor
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי demonic sengir »

יאירכהן כתב:סתם מחשבה.... מה יקרה אם אני יפתח מייל ופייסבוק במיוחד כדי שיהיה מגיק ישראל ככה סתם בעברית. ומי שיהיה לו תמונות יעלה לשם ואני יתן ליואב את הסיסמא וזה... זה לא יהיה בדיוק אותו דבר?

כאילו.. מי קונה עמוד בפייסבוק
בפעם השניה:
זה די נפוץ שאנשים קונים עמודים בעלי פוטנציאל מסחרי בפייסבוק. אני אפילו מכיר מישהוא שעשה מזה עסק - הוא מקים עמודים, מטפח אותם ומוכר לבעלי עניין.

ואני באמת חושב שאחרי התגובה המלאה של אור, אפשר לסכם ש90% מתוכן התגובות פה זה התלהמות. יואב - העמוד היה בבעלות אור, ולכן זכותו למכור, ואם זכותו למכור - זכות כל אחד לקנות. ולכן אתה גם לא יכול לבוא בתלונות לנקסוס שקנו.

בנוסף, יואב:
לנקסוס אין שום מונופול. נראה לי שאתה לא ממש יודע מה זה מונופול, כי לנקסוס אין מונופול בשום תחום. יש יבואן מתחרה, יש טורנירים שמאורגנים ע"י מתחרים, יש אתרי אינטרנט אחרים לקהילת המג'יק. כמו שאמרתי מקודם - סתם התלהמות וזריקת מילים חלולות.
יש לי המון כבוד אליך, באמת, אבל סתם להפציץ מילים גדולות וריקות מתוכן זה לא לעניין.
How is my whisky cup doing?
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

אני לא חושב שאני מבין בעניין זה מכל אחד אחר... אבל,

1. עד כמה שידוע לי מכירת עמודים היא נגד ה Terms of use. (אם נמכרו גם מאגרי מידע אז זה גם לא חוקי לפי החוק הישראלי בנוסף, אלא אם האנשים במאגר אישרו שימוש כזה)
2. האתר שימש את הקהילה ועכשיו הוא אתר של חנות (ברור לי שלא לך ולא לנקסוס לא אכפת, ולכן לא רלוונטי)
3. נקסוס יענשו על העניין ע"י הקהילה אם המעשה אכן יתפס ככזה שפגע ויפגע במספיק אנשים, ואולי אם כן, מזלם של מדנס שלא קנו את העמוד, אם תכננו לעשות את אותו מהלך.

בכל מקרה, אני עושה Unlike לעמוד ולא אגיע לארועים של נקסוס עד שלא יחזירו את העמוד לניהול של אנשים שבאמת אכפת להם מהמשחק ולא רק מהכיס שלהם.

אף על פי שדיי ברור שזה לא יקרה, זה בהחלט לא מדאיג, אחד היתרונות של הפייסבוק הוא שאין צורך בגורם מממן ומנהל כדי להקים ולקיים קהילה.

אז יאללה שיהיה בכיף, תהנו מהעמוד נקסוס, יצאתם אפסים.
My phone number: 0522816213
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

כל עוד הם לא משנים אז את העמוד ל"magic the gathering- nexus" ומוחקים את כל התוכן שלא קשור אליהם ושומרים על מסווה של "העמוד הרשמי של מג'יק בישראל", זה פשוט פסול מיסודו. אי אפשר לרקוד על שתי חתונות, אתם לא יכולים להגיד שאתם העמוד הרשמי כשאתם בעצם אחראים רק לעצמכם, זה מרמה את הקהילה ופוגע בשחקנים שמשתמשים בעמוד כדי להתעדכן כי וואלה, עכשיו למה שיהיה פרסום על אירועים שלא שייכים לנקסוס?

מישהו מהצפון ששואל מתי יש PR יקבל עכשיו רק תשובה אחת? שיש בת"א?
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

כמה בלאגן.
אין לי פייסבוק, אבל נראה שהעברת העמוד היא אכן נגד ה Terms of use
סעיף 4, תת סעיף 9 כתב:You will not transfer your account (including any Page or application you administer) to anyone without first getting our written permission.
לא שנראה לי שמישהו בפייסבוק יטרח לאכוף את זה.
מאגר מידע לפי מה שידוע לי צריך להכיל מעל 10,000 שמות, כך שזה לא רלוונטי למצב כאן.
פחות רלוונטי מי קנה את העמוד/פורום/מדיה חברתית, יותר רלוונטי שעמוד שאמור לשרת את הקהילה הופך להיות נטו של גוף מסחרי שמשתיק את הגופים האחרים. כל העניין לא היה מטריד כל כך את יואב אם הוא היה עדיין יכול לקחת בעמוד חלק (והוא כאמור עשה עבודה טובה מאד) ואם מארגנים אחרים היו יכולים להמשיך ולפרסם שם.
קניית העמוד הזה בכלל תמוהה בעיני כי ממה שאני ידוע גם לנקסוס וגם למאדנס יש את העמודים שלהם בפייסבוק.
אם לציין את המובן מאליו - כן, זה יוצר נזק תדמיתי לנקסוס.

למען הגילוי הנאות, Prismatic, אתה מאוכלוסיית חיפה ככה שכנראה בכל מקרה לא היית מגיע לאירועי נקסוס. נכון?
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

תסתכל בטורנירים. אני דווקא כן מגיע. אמנם ברור שלא באותה תכיפות כמו לחיפה אבל אם הלימודים והכסף מאפשרים בטח שכן.
My phone number: 0522816213
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

זוהר היינו רכב בWMCQ בנקסוס...
זה לא יקרה שוב. זה גם לא הנושא.
חיפה בוחרת יואב אמיר!! (ויונה יהב)
הגודל אוהו קובע....
Ward
Moderator

שליחה על ידי Ward »

העניין נסגר, העמוד כרגע בניהולי.
המטרה היא כן להמשיך וליידע את השחקנים אודות הפעילויות השונות (ולא רק של נקסוס) דרך הפייסבוק.
האירועים השונים כולל הטורניר של יואב בשבת בצפון נשמרים ומוצגים.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

ראיתי פה שמישהו כתב שהפורום שייך לקהילה, אז גם אני חשבתי ככה אבל כנראה שטעיתי.
מסתבר שהוא כנראה שייך לבחור בשם ז'ניה (Djen) ואם הוא יחליט למכור אותו, או אפילו סתם לשתף פעולה עם יבואן כזה או אחר, אני לא חושב שמישהו יוכל לעשות משהו בנדון.
אבל אני חושב שטיפה נסחפתם פה עם העליהום על נקסוס.
אז נכון, הם חסמו את הגישה ליואב, אבל הוא יכול לשים את התמונות איפה שהוא רוצה בפייסבוק ולסקר את הליגה עם פרסום כאן בפורום שזה עדיין ערוץ התקשורת המועדף על הקהילה.
זה לגיטימי שהם רוצים לקדם אירועים שלהם בפייסבוק, אז אולי הם עשו את זה באופן דורסני, אבל זה עדיין לא הופך אותם לשליחי השטן.
כל מי שחלק מחמאות לפרירליס של מדנס, כל הבונוסים בצורת פיצות חינם, הגרלה של בוקס ודברים נוספים לא היו מתקיימים כנראה אם לא היה באותו היום אירוע של נקסוס.
אז אתם גם מרוויחים מהתחרות הזאת.
אין מה לעשות כשכסף נכנס לתמונה, הכפפות יורדות. אני מקווה שהיבואנים יעשו קצת חושבים כי צעדים כאלה יוצרים אפקט שלילי שזה הפוך מהכוונה המסחרית שלהם.
אבל מסחור זה לא תמיד דבר רע. מי יודע, אולי בסוף כולנו נלך ל-GP Tel Aviv :cool:
נערך לאחרונה על ידי kabanist ב 02/5/2013 , 21:42, נערך פעם 1 בסך הכל.
אני הדורבן שקולע בזמן !
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

לא יודע למה, אבל זה נשמע לי כמו "אל תדאגו, אני אהיה דיקטטור נחמד"
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

תקשיבו לא אכפת שאור מכר, זו זכותו, אני לא שונא אותו ואפילו בעולם העסקים זה לגיטימי ואולי אם זה היה אך ורק העסק שלי הייתי פועל בצורה דומה.

גם לא אכפת לי שנקסוס קנו את העמוד, שוב שיהיה להם בכיף ובהצלחה.
ההצלחה שלהם היא ההצלחה של כולנו.

אבל... וזה אבל כדול -
אם אתם רוצים לקרוא לעצמכם magic the gathering israel אז תפרסמו טורנירים של מי שרוצה.
אי אפשר לעשות סלקציה לטורנירים וגם להיות עמוד רשמי.
אגב גם מה שהכי מכעיס שהם פעלו בצורה מגעילה ודיקטטורית, אפילו לא דיברו איתי.
וזה לא רק קשור אלי, הכל כזה נעשה מאחורי השטח.

ובכל אופן תאמינו לי שאם לא הייתי מתחיל פה את המדורה שום דבר לא היה קורה ובטוח לא היו טורנרים של אף אחד בעמוד חוץ מנקסוס.
אז להגיד שאני עושה עליהם עליהום וזה לא יפה אני לא מקבל את זה.
מיצי מיאו
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אני לא בא אליך בטענות כי העלית את הביקורת שלך, נהפוך הוא אני חושב שזה היה מאוד חשוב.
אבל אנשים פה לדעתי קצת נסחפו בתגובות.
אני הדורבן שקולע בזמן !
demonic sengir
I Am Tutor

בשורה התחתונה - אנשים פה התעצבנו שמישהוא לקח את העמוד פייסבוק שהם חשבו ששייך להם. והוא לא. והם דורשים הוא ישאר "שלהם". אבל צריכים פה להפנים שזה היה עמוד מסחרי מההתחלה, ולא של אף אחד חוץ מאור.
daking1234
מארגן טורנירים

שליחה על ידי daking1234 »

אז בגדול, כל עוד אין שום תיעדוף לפרסום של אירוע אחד או אחר, הכל בסדר?
יענו אם יש שקיפות של פרסום ואנחנו רואים שהכל מתנהל כפי שהיה עד כה אז אין שום בעיה? (לגבי פרסומים של מבצעים בחנויות וכו' אני עוד יכול להבין)
demonic sengir
I Am Tutor

אגב, אניל א יודע על מה יואב התלונן, כי אני יכול לראות (וגם יכולתי מוקדם יותר היום) לראות את התמונות מהליגה בטכניון וכו', ככה שזה לא בדיוק כמו שהוא הציג את זה.
liger
מארגן טורנירים

שליחה על ידי liger »

בתור באר שבעי הכל מופיע בפייס כמו שצריך גם האירוע וגם ההרשמה
תמונה
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

demonic sengir כתב:אגב, אניל א יודע על מה יואב התלונן, כי אני יכול לראות (וגם יכולתי מוקדם יותר היום) לראות את התמונות מהליגה בטכניון וכו', ככה שזה לא בדיוק כמו שהוא הציג את זה.
לא זכור לי שרשמתי שהורידו לי תמונות...
באותו יום התקשרתי לשימחי ובגלל שהוא חבר והבין שזה אלבום שהתעדכן באופן שוטף במשך חודשיים אז הוא עשה טובה והעלה את התמונות מהאירוע.
בשורה התחתונה - אנשים פה התעצבנו שמישהוא לקח את העמוד פייסבוק שהם חשבו ששייך להם. והוא לא. והם דורשים הוא ישאר "שלהם". אבל צריכים פה להפנים שזה היה עמוד מסחרי מההתחלה, ולא של אף אחד חוץ מאור.
אם הכוונה אלי, אז שוב פעם כבר ציינתי שרשמית זה היה העמוד של אור וזכותו לעשות מה שבא לו.

אז בגדול, כל עוד אין שום תיעדוף לפרסום של אירוע אחד או אחר, הכל בסדר?
בגדול כן, אבל זה לא המצב וכנראה שזה לא יהיה.

בתור באר שבעי הכל מופיע בפייס כמו שצריך גם האירוע וגם ההרשמה
אז לא... האירוע שלכם הוא בחסות העמוד של מדנס IL.
כנס לעמוד של מגיק ישראל -> אירועים -> ותראה שהאירוע של באר שבע לא שם.
מצד שני האירועים של חיפה עדיין שם רק בגלל שימחי שלא רצה להוריד אותם.

ואם עדיין לא הייתי ברור אז הנקודה החשובה היא שזה לא שאני בוכה שעכשיו אין לי סמכויות כי למי אכפת, גם ככה זה גוזל זמן ונעשה בהתנדבות אז אם יש גוף שרוצה לדאוג לזה אז זה מעולה.
הנקודה החשובה היא שהכל נעשה בצורה דיקטטורית.
נקסוס קנו משהו שעזר לקהילה => עכשיו העמוד הזה לא יעזור יותר לקהילה אלא רק לקהל של נקסוס => הקהילה נפגעה.

ולסיום בפעם האחרונה -
זכותו של אור למכור.
זכותם של נקסוס לקנות.
אבל שורה תחתונה, זה מהלך לא יפה ולא הוגן - גם מלחמות צריך לדעת לנהל.
הם השקיעו כספים במהלך שתרם אך ורק לעצמם ומנגד פגע בכולם, זה נראה לכם הגיוני עבור עסק שרוצה שיהיה פה עתיד יותר טוב לקהילה?
יותר ברור מזה אני לא יכול להיות.

בעולם קפיטליסטי הכל קביל, גם חרם צרכנים הוא קביל.
מיצי מיאו
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אני חושב שנקסוס לא מעורבים בקהילה ככללותה באופן שוטף או לפחות לא היו כך עד היום. לדעתי יש מצב שהמעשים שנעשו, נעשו אפילו בלי הבנה כוללת של מה ההשפעה/ההשלכה. אני יודע שאין כאן כוונה לדרוס את הקהילה או לפצוע אותה, מהיכרותי עם נקסוס מדובר באנשים שבהחלט אוהבים את המשחק והתחום, רוצים שתהיה כאן קהילה בריאה, ובעוד כמובן דואגים לעסק שלהם, לא עושים זאת בצורה דורסנית שלא רואה את הלקוח.

בנוסף טוב ששמחי מעורב גם כן בעניין, והוא בהחלט יכול לייצג את הקהילה באופן מיטבי ולהבין את צרכיה. אני מאמין שדרך דו שיח מול עומרי, תוכלו למצוא פתרון ומענה לבעיה שעולה כאן.

לגבי העמוד, לא יודע אם הוא מתיימר להיות "רשמי". בשם אין "רשמי". יכול להיות שבתאוריה צריך לשנות את שם העמוד למשהו יותר מדויק או ייצוגי, אבל לי זה לא נראה חמור במיוחד.

ולגבי האופן המדויק שבו נעשו הדברים וההתייחסות ליואב - מסכים שזה לא מיטבי בלשון המעטה, ומאמין שישתפר ככל שנקסוס ייכנסו יותר לתחום המג'יק, יכירו יותר את הקהילה ואת הנעשה בה.
ורק פינה לשונית לרגע - אני לא חושב שניתן לכנות משהו מההתנהלות "דיקטטורי" כי דיקטטורה היא שלטון יחיד, ויש כאן ריבוי יבואנים. אז מקסימום אפשר לומר "כוחני" או "חד צדדי".
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

מתוך פרטי העמוד (זה מופיע בתיאור שמה מתחת לשם):
About
עמוד הפייסבוק הרשמי - Magic: The Gathering Israel
סמל אישי של משתמש
theoldman
Administrator
אמר/ה תודה: 2 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי theoldman »

אני שמח שמישהו כתב עליי "ראיתי פה שמישהו כתב שהפורום שייך לקהילה, אז גם אני חשבתי ככה אבל כנראה שטעיתי."

אז קודם כל, נעים מאוד, דניאל בעל השרת.
אם אני כותב שהפורום הוא קהילתי, זה בהחלט אומר שהוא כזה.
אבל אני באמת חושב שיש בעץ הזה הרבה טעויות בהבנת הנקרא - למשל זה שהפורום קהילתי, לא אומר שאין לפורום בעליים חוקיים. כדוגמא קיצונית, אם מישהו מחר ישתמש בפורום כפלטפורמה לתיאום פיגוע טרור, מי שיחטוף את התביעה זה אנוכי וג'ניה.

orb וליתר,
אתה מפשט מאוד את העניין, הדף בפייסבוק לא באמת שייך לך, אלא לך ולפייסבוק. לפייסבוק יש הרבה מאוד תנאים שהסכמת להם, ביודעין או לא ביודעין, כשפתחת את הדף. להגיד שהדף הוא שלך, הוא לא להבין את פייסבוק.
כרגע אתה מפר שניים מהתנאים, וזה כבר החלטה של פייסבוק איך לטפל זה (ולכן מי שמגיש repost, צודק, כי אתה עובר על החוקים - כי הדף לא שלך באמת).
1. אסור למכור דפים מבלי לקבל אישור מראש. ToS.
2. הדף מוגדר כ Community page, של קהילת המג'יק הישראלית. ולכן הוא כזה. לא משנה מה אתה חושב או מה מישהו אחר חושב.
כל מי שכותב כאן שמותר להפוך אותו לדף פרטי סתם כך, פשוט Bullshit
אם מישהו רוצה להפוך אותו לדף פרטי, הוא חייב לשנות את הגדרת העמוד מ Community page ל Company.... דף קהילה משרת אינטרס או קהילה מסויימת (שוב, הגדרות פייסבוק). אם הוא משרת רק אירועים של גוף מסחרי זה או אחר, או עושה איפה ואיפה - אתה עובר על הכללים של פייסבוק.

זה אולי ניטפוק אבל זה החוקים.
שלח תגובה