Oath of the Gatewatch

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

PopperThingi
Dragon Food
הודעות: 2002
הצטרף: 09/8/2007 , 16:51
מיקום: בנימינה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי PopperThingi » 19/12/2015 , 3:18

BurningOak כתב:Sea Gate Ruins - חמוד ובעייתי.
שולף קלף רק אם אין לך קלפים, נהדר לאדום ויתר האגרו אבל... דורש חסר צבע + 2 מאנה גנרית, אז זה לא אפשרי להרצה במונו אדום מלכתחילה.
זה בטוח קלף חזק אבל הוא צריך דק, אתה רוצה לדבר על הספריה של אלכסנדריה? זה טוב בכל דק, זה הופך כל דק לטובה יותר, מה הדבר הזה? לאיזה דק האדמה הזאת הולכת? כלומר אל תבין לא נכון ברור שיש דק לזה, ברור שזה קלף חזק מאוד בדק ההיא או בכמה דקים האלה אבל בוא ננשום עמוק זה לא שhellbent מסתובב פה (אלא אם הוא יבוא באיניסטרד, מי יודע) דקים של קונטרול לא רוצים להיתקע בלי קלפים, אגרו כן אבל צריכים להיות קונסיסטנטיים עם הצבעים שלהם והאדמה הזאת אולי תקלקל את זה, משאיר לך מיד-ריינג', אני לא יודע שיש למיד ריינג' מאנה לשפוך ללנד הזאת.
זה פצצה מסיבית בלימיטד כמו אלף ואחד דברים אבל מיד ריינג' כמו אבזן מלא בקלפים שב3 מאנה מביאים לו 2 או 3 קלפים, מתי שהוא רוצה לא רק כשאין לו כלום ביד.
הדבר הזה הוא אפקטיבית 4 מאנה (3 + טאפ לאדמה עצמה).
שוב מדגיש - זה חמוד, זה חזק, זה יכול להיכנס לדק מתאימה, אבל בחייך, זה צריך לשלוף 3 פעמים לפני שזה עשה יותר עבודה מהאדמה משהייתה בסט הנוכחי שאפשר להקריב ולשלם 6 נדמה לי בשביל 2 קלפים והיא לא בדיוק staple בכל דק.
כמה זה יותר טוב עם הדרישות לקולורלס ואפס קלפים ביד? כנראה קצת יותר טוב, אבל מפה ועד הספריה של אלכסנדריה? הדרך מאוד ארוכה וטוב שכך.
אני לא התכוונתי שהאדמה הזאת קרובה בכח שלה ל-Library, (וכמו שאמרת, טוב שכך), רק שלאפקט הזה על אדמה יש היסטוריה של עוצמה ושאני מסמן לי כשיש אפקט כזה בפורמט. אני לא בטוח שההשווה ל-[card]Blighted Cataract[/card] נכונה כאן כי זו אדמה כחולה וכחול שולף גם ככה. Ruins בפוטנציה נותן את האפקט הזה לכל צבע, והיא Repeatable. זה חזק. אולי אין לזה בית כרגע אבל אתה רואה שאתה מדמיין לזה מקומות וזה לא בלתי אפשרי. נראה שיש ב-OGW הרבה אדמות שמפיקות Colorless וה-Painlands עוד בסטנדרט. נכון שלבד זה לא משהו אבל אם יש מספיק תמיכה כדי להצדייק את ההשקעה, אולי נראה חבילה שמתבססת על זה, ואני היית מכניס את Sea Gate Ruins לשם. יש מעט תחושות יותר טובות מלשלוף קלפים בגלל האדמות שלך.
BurningOak כתב:Sphinx of the Final Word - יופי, בדיוק מה שאני אוהב לראות בלימיטד, בולשיט שמנצח משחקים בלי שיש מה לעשות נגדו בתור יחסית מוקדם (ביחס לסט הקודם כמובן שמלא בדרכים להגיע ל7 מאנה), כאילו ברור שהוא ספייקי וחזק אבל הוא לחלוטין לא קלף ג'וני או טימי, הוא ספייקי, מתמטי, פשוט, מאוד סטרייט פורווד, הוא לא מלהיב הוא פשוט "כן... הנה... עכשיו אני מקווה שיש לך מספיק נזק לנצח ב2-3 תורות אחרת אתה בבעיה", בסטנדרט זה פשוט נראה כמו הצעצוע התורן של קונטרול כחול, מותאם בעיקר למראה, חמוד נחמד אבל סטרייט פורוורד.
מה כזה נורא בזה? בתור שחקן קונטרול מזדמן אני שמח לראות שיש קלף שפשוט גומר את המשחק וצריך לפחד ממנו במקום שנשב כאן 20 תורות בזמן שאנחנו שורפים רימובלים אחד על השני. בלימיטד נכון, הוא באסה רצח. אז טוב שהוא מית'יק ולא סתם רר כמו Citadel Siege המקולל הזה.
BurningOak כתב:Kalitas - כן זה .... זה שחור... מה חדש פה? אה זה לג'נדרי.
זה ממש חלק זה 3/4 לייף לינק ב4, זה מאוד מרשים לאני לא יודע... לבן? אבל זה שחור.
הוא אפילו לא עף.
מאוד נחמד אם הוא נשאר חי עוד תור ויש לך רימובלים זמינים אבל.... ערפדים וזומבים..? למה הוא לא באיניסטרד..? וגם אז הוא רק נותן לך גופים של 2/2... ? זה... אני מצטער זה לא כזה מעניין הרגע יצאנו מסט עם Drana ביותר זול שפשוט מתעללת במי שאין לו תשובות ומהר - אז מה הבחור הזה?
ראיתם את Mindbreaker Demon שלא היה חלק מההדלפה? כן, הבחור מאיניסטרד? אז הוא עולה אותו דבר והוא 4/5 מעופף עם טרמפל, ממלא את הבית קברות ועם יכולת שיכולה להרוג אותך בלימיטד, כי אם שחור אז עד הסוף.
הוא יכול להיות מעניין עם אנגלר או טסיגור, כמה חבל שהם לא יהיו ביחד איתו בסטנדרט, אבל הכוח שלו אם כן יש לך איקס קלפים שונים בבית הקברות ... בהחלט משמעותי.
Kalitas הוא פשוט קרציה שבאה לתת תשובה לדקים של הקרבות יצורים כמו דקים עם זולאפורט, הוא תשובה הוא לא איום, זה חשוב להבין אבל הוא אגדי אז מי יריץ יותר מ2 ואז הוא תשובה לא קונסיסטנטית, בלימיטד הוא לא זה ולא זה, הידד למיטיק לא מלהיב!
תשמע אני לא יודע אם אנחנו מסתכלים על אותו קלף, אבל Kalitas אוכל את Drana בלי מלח. סטנדרט בשנה האחרונה היה קרבות מידריינג' מפה עד הודעה חדשה (אמרת את זה גם אתה בפוסט), יצורים טובים + רימובלים היה הבסיס של הרבה חבילות. Kalitas הוא לא תשובה, הוא שובר משחקים. ב-4 מאנה היריב לא יכול לשחק יצורים עד הוא נפטר ממנו. איך זה לא איום? Drana בלי יצורים אחרים היא מגניבה למדי אבל היא לא תנצח Siege Rhino, Anafenza, Mantis Rider והרבה מהאיומים הדומים בפורמט. אפילו נגד גדעון היא מתקשה כי היא לא תתנפח כשאתה פוגע בו. Kalitas מנצח במירוץ את כל אחד מהם ואם חס וחלילה אתה מוריד אותו והורג משהו מיד, היריב צריך להחזיר איום, להרוג את Kalitas ואת הזומבי כדי לחזור לאיזון הקודם. להגיד שהוא תשובה זה נשמע לי כמו להגיד ש-Anafenza היא תשובה. לא ממש. ואם כבר, אז Anafenza היא Legend ומשחקים אותה כ-4 באבזן כבר שנה.
והפלייבור שלו די ברור אגב, גם ה-Kalitas הקודם יצר ערפדים, והערפדים של זנדיקר היו טריבל (ויצרו זומבים) גם בסיבוב הקודם, זה לא חדש.

ואם כבר Mindbreak Demon - ממש מעניינת אותי היכולת שלו שקושרת אותו כמו טארמוגויף כזה - האם אנחנו נראה הרבה דברים מהסוג הזה ב-Shadows? זה יהיה ממש מיוחד לראות את זה.
ואני לא דואג ל-Tasigur ו-Angler בהתחשב בזה שהם קלפים טייר 1 במודרן ואפילו לגאסי.
BurningOak כתב:ניסה - אוקי אז היא עולה 3, כמו גייס בלרן, ליליאנה וייל, כל הדברים השבורים אז כבר התלהבות, אבל היא לא שבורה כמוהם, לפחות היא לא טיאבלט שעלה 2 ולא עשה הרבה.
פליינסווקר טוב נשפט ב..."אתה יודע מה אם אני לא משחק אותך אני משחק יצור שעולה כמוך או רימובאל או שליפת קלפים בוא נראה אם אתה עושה משהו יותר טוב"
נכנסת עם 3 עם מינוס שהיה הפלוס של כל מיני אג'אני למיניהם והם לא בדיוק היו הקלפים הכי שבורים בהיסטוריה.
לא מכניסה ערך בפלוס, כי 0/1, אלא אם האוונג'ר אוף זנדיקר עצמו יופיע זה... לא מי יודע מה... וגם אם כן זה כי הוא טוב לא כי היא עושה משהו.
אז... פלוס שלא בדיוק מגן עליה רק מאפשר צאמפ זריז, מינוס חלש מספיק להיות פלוס למשהו שעולה 1 יותר ואולטימייט שלא מנצח את המשחק? לא . מרגש. בכלל.
ה0/1 פשוט לא מהווים הגנה אמיתית, האולטימייט לא מספיק חשוב כדי לבזבז עליה משאבים לפעמים, המינוס לא אפקטיבי...
אז היא עולה 3... אחלה... אני צריך ממנה לחיות 4 תורות להיות קצת יותר טוב מhordling outburst לפי 3 פעמים טוקן ופעם אחת מינוס 2 ששם אותם כ1/2 כל אחד.
היכולת של ניסה באמת דומה לזו של אג'ני. אבל לאג'ני אף פעם לא היה אותה בפלוס, רק מינוס - [card]Ajani Goldmane[/card] ו-[card]Ajani Steadfast[/card]. וכש-Goldmane היה בסטנדרט היכולת הזאת היתה הבסיס של חבילת WW שהייתה טייר 1... אז אני לא בטוח שלהגיד שהם לא שבורים זה נכון. וטוקן 0/1 זה לא ערך לבד, זה ערך בחבילה שרוצה יצורים רנדומליים על המגרש... כמו, סתם דוגמא, היכולת השנייה של ניסה. יש כמה וכמה חבילות טוקנים תחרותיות בסטנדרט עכשיו, ברמה שגדעון לפעמים משוחק כ-Glorious Anthem. ניסה עושה אותו דבר במאנה אחת פחות ומשאירה ווקר על המגרש. עוד לא היה פליינסווקר ב-3 מאנה שלא ראה משחק תחרותי טייר 1, אז לא הייתי פוסל אותה.
BurningOak כתב:צאנדרה - את עולה 6, את לא מגנה על עצמך כי הטוקנים נחמדים אבל נעלמים (ולא יודע שהם יצליחו להיכנס בתור 6..) היכולת השניה שלך מושכת קלף אבל רק אם אני מוכן לוותר על כל היד הנוכחית שלי (כיאה לקוסם אדום כמובן) שזה נחמד ומצויין אבל אוב שולף קלפים בפלוס, מוריד לי נזק אחד במקום לגרום לי לאבד שליטה על היד ועולה רק 5, אז מי את שוב פעם?
ואני כל הזמן מציין את אוב כי הוא לא בדיוק הקלף הכי מדהים שם בחוץ (חוץ מזה שהוא מנצח בלימיטד לבד) אבל הוא פשוט יותר מוצלח.
יש לה מינוס מאוד אוגיני רק שבממוצע המינוס צריך להיות גדול יותר בשביל אותו אפקט.
ואוגין עולה 1 יותר... 1.... לא מחייב אדום-אדום אפילו.
עכשיו granted שאוגין קלף חזק בטירוף אבל... שמע אני צריך שפליינסווקר שעולה 6 יועיל בטובו לפחות להגן על עצמו או משהו.
מה עוזר לי שהיא יכולה לעשות סוג של wrath בתקווה שאין אלדרזים בצד השני אם אני שם מינוס 6? אני אשחק לבן ואמחק את כל הלוח חוץ מהאדמות שלי וזהו לא?
העלות הזאת היא פשוט לא אדום, היא לא מגנה על עצמה, מה קורה פה?'
פצצה מטורפת בלימיטד כמו כמעט כל פליינסווקר אבל גם שם היא לא עד כדי כך טובה פשוט בגלל המחיר.
אתה מציין את אוב, אחלה. צ'אנדרה הורגת אותו. ואת הג'ייס שלך. ביחד, באותו תור. זה בערך הקלף היחיד בסטנדרט שיכול להיפטר משני פליינסווקרים מיד, חוץ מבאמת Ugin. שעולה 8, לא 7, ו-Chandra הורגת אותך לפני שתספיק להוריד אותו on-curve. והיא הורגת את Ugin לפני שהוא הורג אותה אם היא נכנסת אחרי. אני לא בטוח מה ההגדרה שלך ל"מגינה על עצמה", אבל לחסל לוח של יצורים קטנים תופס מבחינתי. האם ההגנה היא מושלמת? לא, אבל גם Elspeth הפסידה מול Wingmate Roc וחברים. אז חבילות נבנו כדי לטפל בכל הדברים האלה כדי שתור שישי Elspeth תוכל להיכנס בשלום ולהשתלט על המשחק. Chandra אותו דבר רק שהיא באדום, אז היי, בוא נשחק אותה בחבילה שהיא לא מונו אדום או אפילו כן באדום עם Roast. כמו שאני רואה את זה העניין ככה:
ליריב יש לוח עמוס? יש לך סוויפר. רק תוודא להרוג את ה-Siege Rhino שלו. (Roast שוב. או Murderous Cut שיש לו אחלה סינרגיה עם היכולת 0).
ליריב יש כמה פליינסווקרים? תכניס את צ'אנדרה, +1, שיהיה לווקרים בהצלחה לשרוד. Jace אפילו לא יכול לעצור את ההתקפה הזאת, שזה עוד Upside. שוב, צ'אנדרה היא מהקלפים הבודדים בפורמט עם היכולת לעשות משהו כזה.
ליריב אין כלום? תכניס את צ'אנדרה ויש לך שעון של 3 תורת, או מכשיר CA שלא עולה Loyalty ויכול לחרוש מהר דרך החבילה שלך לחפש תשובות, או קלפים עם Delve לתורות עם כמה קסמים.
בחבילת Jund או Grixis היא מספקת פינישר גמיש ויש לה הרבה סינרגיה עם מה שחבילה בסגנון מנסה לעשות.
אני לא לבד בזה, אגב. Patrick Chapin דיבר על בדיוק הדברים האלה היום.
BurningOak כתב:world breaker חזרתו של קוזילק מאוד נחמד ל....izzet קונטרול אני מניח או משהו, היכולת להחזיר מבית הקברות קלף שמוחק צבאות קטנים וטורדניים היא מאוד נחמדה לדקים עם פאייאופים גדולים, בלימיטד בעיקר, אני לא יודע כמה יש לזה משמעות בסטנדרט כי אתה תאורטית אמור לנצח כשאתה מטיל משהו כזה גדול.
כמו שאני רואה את זה יש לקלף 2 שימושים - בחבילות אלזרזי יש לך סוויפר פעמיים ומאוד חשוב שבתור שאתה משחק Ulamog אתה לא תפסיד להתקפה מייד, ובמודרן יהיה עכשיו קלף באדום להתמודד עם [card]Kor Firewalker[/card], [card]Burrenton Forge-Tender[/card] ו-[card]Auriok Champion[/card], שכמו שאמרת חבילות Izzet ממש מתקשות איתם.


תשמע בסופו של דבר אני לא באמת יכול להגיד לך "בוא תתרגש מהקלפים האלה וכמה הם מדהימים!!1" אם אתה לא מרגיש ככה, אבל בהסתכלות עליהם אישית אני מרגיש שהם איבדו המון מההייפ שלהם אינדיבידואלית כי הם יצאו כולם ביחד. אם היינו מקבלים אותם לחוד כל אחד היה זוכה לזמן שלו וזה מה שוויזארדס מתכוונים בנזק של הדלפות.
אני אישית כן אוהב הרבה מהמית'יקים, חלקם יותר מאחרים (ספציפית Kalitas והפליינסווקרים ממש אדירים בעיני, צ'אנדרה במיוחד מעניינת) אבל זה הרגשה שלך מה מלהיב אותך
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!

BurningOak
MTGil Apprentice
הודעות: 116
הצטרף: 10/9/2012 , 21:10
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי BurningOak » 19/12/2015 , 14:24

אני חושב שאתה קורא את התנאי של קליטאס לא נכון.
הזומבי מגיע כשיצור שהוא לא טוקן שהיריב שלך שולט בו מת.
לא נכנס לזירה אז כלום לא מונע ממני להכניס לשם משהו ולהרוג את קליטאס לא נותן לך זומבי.
אם זה היה גם יצורים שלך מילא, אם זה היה נכנס מילא אבל זה יצור של היריב שמת, הוא לא תשובה לדארנה או גדעון, לא לסיונים, רק מאזן קצת את זולאפורט.

ספינקס משעמם, טוב אבל משעמם, אין רע בזה אני פשוט לא קהל היעד וגם אם הייתי מה יש לדבר עליו? הוא מאוד ברור.

בקשר לניסה צודק אולי יש לי טראומת אגאני שאני זוכר אותו יותר ממה שהוא אבל מנטור נותן פלוס 1 לעד 3 יצורים או עד פלוס 3 לאחד בפלוס שלו וקולר עולה 3 עם פלוס שנותן קאונטר לדבר אחד.
היא נראית יותר טובה עכשיו כשאני רואה את ההשוואה נכון אבל אני עדיין לא חושב שהיא מלהיבה מאוד.
אגב גדעון משאיר אמבלם שאי אפשר לגעת בו ויעבוד גם אחרי שהיריב ימחק את הלוח מיצורים, זה קצת שונה.

המינוס של צאנדרה רק נגד יצורים, היא יכולה להרוג את אוב וגייס באותו תור רק אם אין לי הגנה ויש להם 3 לויאלטי כל אחד.. נשמע לי מקרה קצה.
היא הורגת אותי רק אם אין לי תשובה ליצורים בלי טרמפל עם טפנס 1... זה תור 6 אז...
היא יקרה מדי אם אתה רוצה אותה כboard wipe ואתה באדום אז אתה כנראה לא מוחק את הצד של היריב בלי למחוק את שלך.
מגנה על עצמה זה להוציא משהו שנשאר שם או למנוע ממשהו לתקוף אותה באיזה דרך, כמו הטוקנים של ניסה רק בדרך כלל בצורה משמעותית יותר.
נכון שevasion קלאסית מתעלם מזה אבל בדרך כלל לא.
וההגנה של צאנדרה פה היא אחלה אבל כנראה חד פעמית אני מנסה לראות כמה זה יותר טוב מboard wipe סטנדרטי ובגלל שהוא לא הורג הכל בוודאות ויקר יותר זה בעייתי.
אגב הגנה, אלספט מביאה 3 1/1 לבד מול צאנדרה ברור מי מנצחת כי הטוקנים של צאנדרה נעלמים.
הרבה מהאחרים חוסמים אחד כדי לשרוד למשל גדעון אבל הם לא בדיוק לבד על הלוח, זה עולם קסום מדי בשביל תור 6 לצפות ליריב בלי קלפים ובלי כלום על המגרש.

אני לא יודע אם יש לה בית באדום פשוט, מרגיש לי שהיא שייכת לizzet control ואני לא חושב שזו דק ששמחה להגריל מחדש את הקלפים שלה כמו שהיא בטח שמחה לשלוף אותם.

PopperThingi
Dragon Food
הודעות: 2002
הצטרף: 09/8/2007 , 16:51
מיקום: בנימינה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי PopperThingi » 19/12/2015 , 16:16

BurningOak כתב:אני חושב שאתה קורא את התנאי של קליטאס לא נכון.
הזומבי מגיע כשיצור שהוא לא טוקן שהיריב שלך שולט בו מת.
לא נכנס לזירה אז כלום לא מונע ממני להכניס לשם משהו ולהרוג את קליטאס לא נותן לך זומבי.
אם זה היה גם יצורים שלך מילא, אם זה היה נכנס מילא אבל זה יצור של היריב שמת, הוא לא תשובה לדארנה או גדעון, לא לסיונים, רק מאזן קצת את זולאפורט.

ספינקס משעמם, טוב אבל משעמם, אין רע בזה אני פשוט לא קהל היעד וגם אם הייתי מה יש לדבר עליו? הוא מאוד ברור.

בקשר לניסה צודק אולי יש לי טראומת אגאני שאני זוכר אותו יותר ממה שהוא אבל מנטור נותן פלוס 1 לעד 3 יצורים או עד פלוס 3 לאחד בפלוס שלו וקולר עולה 3 עם פלוס שנותן קאונטר לדבר אחד.
היא נראית יותר טובה עכשיו כשאני רואה את ההשוואה נכון אבל אני עדיין לא חושב שהיא מלהיבה מאוד.
אגב גדעון משאיר אמבלם שאי אפשר לגעת בו ויעבוד גם אחרי שהיריב ימחק את הלוח מיצורים, זה קצת שונה.

המינוס של צאנדרה רק נגד יצורים, היא יכולה להרוג את אוב וגייס באותו תור רק אם אין לי הגנה ויש להם 3 לויאלטי כל אחד.. נשמע לי מקרה קצה.
היא הורגת אותי רק אם אין לי תשובה ליצורים בלי טרמפל עם טפנס 1... זה תור 6 אז...
היא יקרה מדי אם אתה רוצה אותה כboard wipe ואתה באדום אז אתה כנראה לא מוחק את הצד של היריב בלי למחוק את שלך.
מגנה על עצמה זה להוציא משהו שנשאר שם או למנוע ממשהו לתקוף אותה באיזה דרך, כמו הטוקנים של ניסה רק בדרך כלל בצורה משמעותית יותר.
נכון שevasion קלאסית מתעלם מזה אבל בדרך כלל לא.
וההגנה של צאנדרה פה היא אחלה אבל כנראה חד פעמית אני מנסה לראות כמה זה יותר טוב מboard wipe סטנדרטי ובגלל שהוא לא הורג הכל בוודאות ויקר יותר זה בעייתי.
אגב הגנה, אלספט מביאה 3 1/1 לבד מול צאנדרה ברור מי מנצחת כי הטוקנים של צאנדרה נעלמים.
הרבה מהאחרים חוסמים אחד כדי לשרוד למשל גדעון אבל הם לא בדיוק לבד על הלוח, זה עולם קסום מדי בשביל תור 6 לצפות ליריב בלי קלפים ובלי כלום על המגרש.

אני לא יודע אם יש לה בית באדום פשוט, מרגיש לי שהיא שייכת לizzet control ואני לא חושב שזו דק ששמחה להגריל מחדש את הקלפים שלה כמו שהיא בטח שמחה לשלוף אותם.
אני קורא את Kalitas בדיוק כמו שהוא אבל נראה לי לא הסברתי נכון את התנאי שאני מציב. תחשוב על המצב הסביר לחלוטין הבא:
תור 4 בקרב מידריינג'. לי ולך יש קצת יצורים בערך זהים על המגרש. לשנינו יש עוד יד יחסית מלאה, 3-5 קלפים ככה. אני מטיל Kalitas ותוקף. אם אתה חוסם, יהיה טרייד ואני ארוויח זומבים, כנראה לא שווה לך. כבר הרווחתי נזק שלא בטוח היה עובר אחרת. חוץ מ-Anafenza אין יצור ב-3 או פחות שיכול פשוט לדרוס את Kalitas, אז לא סביר שתתקוף אותי חזרה. אני מעביר את התור, אתה שולף ומסתכל על הלוח. אין לך רימובלים ביד. מה אתה עושה? משחק עוד דברים? הרי אני בקלות עושה אנטאפ ומשחק 2 רימובלים, מדלל לך את הלוח ומקבל צבא זומבים. אתה לא בדיוק יכול לתקוף, כי Kalitas יחסום ויהרוג לך משהו. רע מאוד. אם תשחק חכם ותתקוף עם מאנה פתוחה, אני לא חוסם, אבל ה-Lifelink של Kalitas אומר שאתה תפסיד את המירוץ. ועוד יותר גרוע, אם אתה לא מוסיף ללוח, אני משחק רימובלים על מה שכבר יש על הלוח! לזה אני מתכוון בזה שאתה חייב להשמיד אותו לפני שאתה משחק יצורים.
עוד מקרה סביר לחלוטין: אנטאפ תור 5, משחק Kalitas ו-Fiery Impulse על ה-Warden/Jace/Mantis Rider/Zurgo/Heir of the Wilds שלך. איך חוזרים מדבר כזה בלי להרוג את Kalitas? אתה יכול לומר ש-Kalitas מפסיד ל-Rhino או Tasigur, אבל גם זה מאה אחוז נכון כי הוא אוכל זומבים כדי לגדול מעבר אליהם ואם אין לי זומבים, אתה לא יכול לתקוף ראשון, כי ה-Lifelink שלי אומר שאני מנצח במירוץ.
כל זה, ועוד לא הזכרתי בכלל שהוא רנדומלית מפריע ל-Zulaport Cutthroat ו-Deathmist Raptor. והוא עולה כולה 4 מאנה, ומצבע אחד! אם אתה כן הורג אותו מיד - לא בדיוק הרווחת בטירוף או משהו, זה 1 ל-1.

לגבי ניסה - אני לא חושב שלהשוות אותה ליכולת של אג'אני, שעולה 2 מאנה יותר ומשני צבעים זה הוגן. ומאה אחוז נכון שגדעון יותר טוב ממנה, אבל וואלה גדעון אחד הקלפים הכי טובים בסטנדרט, אז אם ניסה פחות טובה ממנו זה לא ממש פגיעה בה.

קשה לי קצת להבין את המצב שאתה מתאר את צ'אנדרה שהיא רעה בו. המינוס שלה לא טוב כי הוא לא הורג יצורים גדולים? - ז"א ליריב יש לוח שכולל גם יצורים קטנים וגם יצורים גדולים, לי אין רימובלים נוספים להתמודד עם הגדולים והדבר היחיד שיש לי לעשות זה לשחק צ'אנדרה? אז וואלה כנראה הפסדתי ממילא, אבל צ'אנדרה לפחות יכול למחוק חלק מהאיומים ולקנות לי תורות לשלוף משהו אחר, או לזרוק את היד חסרת התשובות שלי ולחפש לפתור את הצרות שלי.
מול ווקרים - אז שוב, ליריב יש כמה ווקרים, מעל 3 לויאלטי, פלוס יצורים שיותר גדולים מ-3 הגנה להגן עליהם, פלוס הדבר היחיד שיש לי לעשות זה צ'אנדרה. איזה קלף כן מציל אותך במצב הזה לבד? אפילו אז צ'אנדרה לפחות יכולה לדלל את הלוח, או לזרוק את היד המיותרת שלי (כי עובדה שאין לי משהו אחר לעשות) ולחפש מהר תשובה.
להיות Board wipe ב-6 מאנה לא שווה, לא. אבל אם אותו קלף גם מסוגל להרורג את היריב וגם שולף קלפים וגם יכול לפצל נזק בין פליינסווקרים - אני מוכן לשלם 6. אני לא אומר שתכניס אותה ל-Atarka Red או Landfall, אבל כטופ של מידריינג', כחלק מחבילת Superfriends או פינישר לקונטרול - היא מתאימה בול.
וההשוואה ל-Elspeth: אני לא חושב שצ'אנדרה מדגדגת את אלספת', אבל אלספת' הייתה האיום הכי גדול על סטנדרט במשך שנתיים שלמות והיא רואה משחק פה ושם בסיידבורד במודרן. להיות פחות טובה מהפליינסווקר הכי חזקה ב-6 מאנה אי פעם זה לא להיות קלף רע.
המצב שאני רואה את צ'אנדרה מתקשה זה לוח שכולל את גדעון פלוס Siege Rhino. כי אז אני צריך למצוא דרך לחסל את הקרנף וגם להטיל את צ'אנדרה ולחסל את גדעון מיד או שהוא הורג אותה בהתקפת הנגד. אז כן, אני הולך לתכנן את החבילה להימנע ממצבים כאלה - בדיוק כמו ש-Abzan Control הייתה מתוכננת לשמור את הלוח בלי איומים שאלספת' לא תוכל לטפל בהם מיד. אז Rhino, Hero's Downfall ו-Abzan Charm מטפלים ביצורים בעייתים, Courser, Sorin ו-Rhino סיפקו מטרות ל-Hero's Downfall ו-Burn ואז אלספת' יכולה לרדת, לייצר טוקנים ולתת לי תור לאנטאפ ולהשתלט על הלוח. אני רואה חבילה באותו עקרון עם צ'אנדרה. הרימובלים בנויים להיפטר מגדעון ו-Rhino, היצורים לתת לי זמן להגיע ל-6 ועוד ווקרים להסית תשומת לב.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!

BurningOak
MTGil Apprentice
הודעות: 116
הצטרף: 10/9/2012 , 21:10
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי BurningOak » 19/12/2015 , 17:04

קודם כל תור 4 אין לך haste אז אתה לא תוקף.
עכשיו תור 5 אני הורדתי אני לא יודע... siege rhino בתור 4 שלי, אתה בטח לא תוקף לתוך זה.
אבל אולי אתה משחק רימובאל ותוקף.
וזה בסדר אבל זה לא סוף העולם אם הייתי מפחד לשחק יצורים רק כי יש לך רימובאלים ביד אז הייתי משחק קונטרול.
עכשיו אתה מבין איזה מצב אתה מתאר לי?
אנחנו בקרב מראה, לי אין אף רימובל, אתה מוצף ברימובלים.
במצב הלא שיווני הזה מה הפלא שהקלף הזה נראה טוב? יודע מה עוד נראה טוב? דארנה.
הנה המצב עכשיו תור 3 הורדתי דארנה, לך אין רימובלים ביד, אז אתה משחק איזה 3 דרופ שלא יכול לחסום אותה ואני תוקף נכנס לנזק מתנפח להנאתי ומוריד איזה קרנף.
עכשיו תור 4 שלך ואתה מוריד יצור טורדני כמו אני לא יודע... 12/12 לייף לינק טרמפל מצידי.
עכשיו תור 5 שלי מתחיל, אני הורג לך את היצור הזה, תוקף עם הקרנף ודארנה, היצור הקודם שלך לא יכול לעשות כלום לאף אחד מהם, אני במצב נהדר.

מה הטעם לדבר על מצבים הזויים כאלה בכלל? בוא תגיד לי מה קורה אם לשנינו אין רימובלים, בוא תגיד לי מה קורה אם לשנינו יש רימובלים, במצב שבו אחד מאיתנו במצב טוב יותר מלכתחילה מהשני זה פשוט win more, מה זה משנה מה יש לך על המגרש כשהמצב שלך מהותית יותר טוב משל היריב?

אבל כשאתה "מאחורה" והקרנף כבר כאן, זה עוזר לך לאזן? אם אין לי מה לשחק אני לא אתקוף, אתה גם לא תתקוף כי 3 חיים לא שווים לאבד את היצור שלך ונחכה שמישהו ישלוף משהו. זה יצור עם לייף לינק, לייף לינק זה נהדר אבל זה כל מה שזה.
אתה יודע איפה הבחור שלך כן אולי מעניין? שוב זה מצב מאוד ספציפי אז זה לא בדיוק בונוס גדול - אני ואתה עומדים מול לוח חסום, לכל אחד יש 4 יצורים, אי אפשר לתקוף profitably מה שנקרא לא אני אותך ולא אתה אותי, הקלף הזה הוא סוג של ביטוח.
אחד מאיתנו ישלוף board wipe כנראה מתישהו, הקלף הזה מבטיח שהיריב שלך לא ישחק כזה ושאם אתה כן תשחק כזה אתה תהיה בעמדה מאוד טובה כי יהיו לך 4 זומבים.
ועדיין זה כשלעצמו בגלל הצורך במצב לוח ספציפי ובגלל הפגיעות שלו גם אז ובגלל שיש אלטרנטיבות לא רעות ב4 מאנה ופחות - כנראה מציב את היצור הזה כהרבה פחות ממה שאתה עושה אותו למעט באמת מול זולאפורט, דפמיסט וחברים.

בקשר לצאנדרה שמע זה לא שאני אומר טוב את רעה, זה שאני אומר שב6 מאנה אני יכול לעשות יותר.
אם אני אדום אולי אני רוצה לסיים את המשחק עם crater's claws , אם אני בורוס או רקדוס אולי אני רוצה board wipe וזהו ולמה לקחת את הסיכון אם זה המטרה שלי איתה, אם אני איזט אולי נכון לי יותר להריץ את הגובלינים החדשים, גוף טוב ואני מטיל שליפת קלפים כזו או אחרת שוב או איזה burn spell או חזרתו של קוזילק או כל מיני דברים
אולי אני כבד מאוד בקונטרול אבל לא רוצה הרבה מדי קלפי top end אז אני מעדיף לוותר עליה בשביל עוד עותק או 2 של הספינקס ההוא כי אני חושב שאני אצליח להתמודד עם הלוח, אולי פשוט איזה counter+awaken כזה.
אולי רולינג טאנדר זה מה שאני רוצה להטיל עם 6 מאנה כי זה יכול ללכת לפרצוף ואולי ואולי ואולי.
יש הרבה קלפים שעוזרים לי להתמודד עם יותר מצבים שונים ב6 מאנה ופחות מאשר צאנדרה שטובה מול מצבים ספציפיים, אם היריב שלי לא יכול להתמודד עם 3/1 בתור 6, עזוב אותי מצאנדרה ניצחתי כבר.
אם היריב שלי יחטוף הרבה מאוד אבידות מboard wipe, עזוב אותי מצאנדרה לשחור וללבן יש מספיק מהדברים האלה בלי טובות.

אז כן כמו שאמרת בעצמך זה לא מתאים לחבילות האגרסיביות, זה לא מתאים לקונטרוליות כי יש אלטרנטיבות כמו הספינקס, זה משאיר אותנו עם מידריינג' כפינישר שדורש עבודות הכנה שאין ספק שמידריינג' יודע לתת - אבל האם זה הדבר האידיאלי בסלוט של הפינישר למידריינג' שלך? והאם היא באמת יכולה להיות קונסיסטנטית מספיק כפינישר?
מול קונטרול היא תאכל רימובל או קאונטר, מול אגרו - אגרו יודע שזה תור 6 והיצורים שלו כבר לא עושים כלום אז זה לא המקום שהוא רוצה להיות בו אם הורדת אותה ואיכשהו אין לו בארן לסיים את העבודה.
אז היא נגד מידריינג' רק (שזה בעיה כפינישר) ונגד מידריינג' הפלוס שלה לא עושה הרבה, השליפת קלפים היא לפעמים טובה לפעמים סתם ביזבזת את התור והכי גרוע לא עשית שום דבר שמשפיע על הלוח בתור 6 כשהורדת אותה... נגד מידריינג'.. והאופציה השלישית היא לא משהו שמידריינג' יריב לא מבין שהוא צריך להתמודד איתו.
אז מול מה אתה אמור לשחק שהיא פינישר מולו?
הבעיה הכי גדולה שלה שחוץ מהבורד וייפ (שזה יקר ב6) היא לא עושה משהו משמעותי ותור 6 לא יכול להיות תור לא משמעותי במידריינג'. (משהו משמעותי ברמה של משהו שמשפיע על הלוח, כי גם אם שלפת קלפים מחדש אתה בעצם בחרת לא לשחק בתור הזה כדי שיהיה לך יותר טוב בתור הבא אבל זה תור 6... זה בעיה...)
כמובן שבלימיטד כמו כל פליינסווקר היא הפצצה הכי טובה שאתה יכול לדמיין לפתוח בבוסטר שלך (למרות שאפשר לחזור ממכה שלה בלימיטד ככה שלדעתי זה דיזיין טוב, לא כמו נגיד הספינקס שאם אתה קצת מאחורה והוא יורד אז אפילו להעיף אותו עם רימובאל אתה לא יכול והסיכוי שפתחת בורד סוייפר הוא פשוט לא גבוה מספיק לדברים האלה.... ולמרות זאת, פצצה מטורפת)

PopperThingi
Dragon Food
הודעות: 2002
הצטרף: 09/8/2007 , 16:51
מיקום: בנימינה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי PopperThingi » 19/12/2015 , 21:17

BurningOak כתב:קודם כל תור 4 אין לך haste אז אתה לא תוקף.
עכשיו תור 5 אני הורדתי אני לא יודע... siege rhino בתור 4 שלי, אתה בטח לא תוקף לתוך זה.
אבל אולי אתה משחק רימובאל ותוקף.
וזה בסדר אבל זה לא סוף העולם אם הייתי מפחד לשחק יצורים רק כי יש לך רימובאלים ביד אז הייתי משחק קונטרול.
הכוונה שלי הייתה לתקוף עם שאר היצורים שלי. שם יש לך בעיה לחסום, וגם תהיה לך בעיה לתקוף תור הבא לתוך Kalitas.
אני לא יודע מה איתך, אבל שכל רימובל בחבילה שלי מקבל "על הדרך קבל גם זומבי 2/2" נשמע לי כמו ועוד איך סוף העולם בשבילך.
BurningOak כתב:עכשיו אתה מבין איזה מצב אתה מתאר לי?
אנחנו בקרב מראה, לי אין אף רימובל, אתה מוצף ברימובלים.
במצב הלא שיווני הזה מה הפלא שהקלף הזה נראה טוב? יודע מה עוד נראה טוב? דארנה.
הנה המצב עכשיו תור 3 הורדתי דארנה, לך אין רימובלים ביד, אז אתה משחק איזה 3 דרופ שלא יכול לחסום אותה ואני תוקף נכנס לנזק מתנפח להנאתי ומוריד איזה קרנף.
עכשיו תור 4 שלך ואתה מוריד יצור טורדני כמו אני לא יודע... 12/12 לייף לינק טרמפל מצידי.
עכשיו תור 5 שלי מתחיל, אני הורג לך את היצור הזה, תוקף עם הקרנף ודארנה, היצור הקודם שלך לא יכול לעשות כלום לאף אחד מהם, אני במצב נהדר.]
מה הזוי במצב הזה? אם שנינו משחקים Abzan ואני שלפתי Murderous Cut, Crackling Doom ו-Kalitas ואתה שלפת Rhino, Anafenza Warden. שתי ידיים סבירות, שמירות לחלוטין שבהן תפסיד ל-Kalitas.
דראנה לבד תעשה נזק ותתנפח עד שיהרגו אותה. Kalitas יזיז את המירוץ נגדך בשני הכיוונים עד שתהרוג אותו ככה שכשאתה תתחיל לתקוף לי יהיה יותר זמן לצאת מזה. אז מה שאר היצורים על הלוח כן משנה ל-Drana. אם אין לי רימובלים אבל אני יכול לחסום עם יצורים אז דראנה לא תפמפם אותם מהר מספיק בשביל ש-Anafenza+Warden+Rhino לא יוכלו ביחד לחסום את היצורים שלך. היא גם לא עוברת את Mantis Rider לבד. יש סיבה למה עברו מלשחק את Drana חזרה ל-Anafenza. כי Drana נוראית בהגנה. Kalitas לא. אבל כמו Drana, גם Kalitas דורש ממך לענות עליו מיד או שהוא יוצר כדור שלג. וגם 3/4 לייפלינק לבד זה סביר לחלוטין.
BurningOak כתב:מה הטעם לדבר על מצבים הזויים כאלה בכלל? בוא תגיד לי מה קורה אם לשנינו אין רימובלים, בוא תגיד לי מה קורה אם לשנינו יש רימובלים, במצב שבו אחד מאיתנו במצב טוב יותר מלכתחילה מהשני זה פשוט win more, מה זה משנה מה יש לך על המגרש כשהמצב שלך מהותית יותר טוב משל היריב?
לשנינו אין רימובלים: כל החלפה בין יצורים היא לטובתי כי יצורים מתים הופכים לזומבים שלי ולך אין זומבים. אני מוביל.
לשנינו יש רימובלים: הלוח ריק. Kalitas אכל רימובל וזהו. אנחנו בשיוויון.
לשנינו יש מעט רימובלים: אתה מחויב להוריד את Kalitas ומהר או שכל רימובל שלי או קרב יוביל לנצחון בשבילי. Kalitas מכריח אותך לשחק בצורה שהיא לא בהכרח אופטימלית לך.
לשנינו יש לוח קטן יחסית: קשה מאוד לנצח 3 כוח לייפלינק במרוץ. סבירות גבוהה שאני מוביל.
לשנינו יש לוח גדול: התקפה שהורגת לך יצורים היא נוראית בשבילך, כל זומבי על הלוח עלול להיות אוכל ל-Kalitas ככה שהוא מסבך את הקרבות, רימובל באינסטנט יוצר לי חוסם שלא היה שם קודם ככה שיש עוד סיבוך, ולי אין ממש בעיה לתקוף ולהחליף כי זה לטובתי, ואפילו משאיר חוסם להתקפת הנגד שלך.
לא דיברתי על מצב שבו לי יש יותר יצורים ממך, דיברתי על לוח מאוזן. לי ולך יש אותו מספר יצורים, ואז אני שיחקתי יצור שבלי להרוג אותו המשחק לא יתקדם מבחינתך. ז"א, עברנו משיוויון לניצחון שלי. זה לא הזוי ולא Win-more. זה יצור שכשהוא מת לרימובל זה 1 ל-1 וכשהוא לא מת הוא הופך לוח שאחרת היה מאוזן לטובתי.
BurningOak כתב:אבל כשאתה "מאחורה" והקרנף כבר כאן, זה עוזר לך לאזן? אם אין לי מה לשחק אני לא אתקוף, אתה גם לא תתקוף כי 3 חיים לא שווים לאבד את היצור שלך ונחכה שמישהו ישלוף משהו. זה יצור עם לייף לינק, לייף לינק זה נהדר אבל זה כל מה שזה.
רגע, אז ממצב שבו אתה מנצח ואני חייב לשלוף משהו עברנו לקרב Topdeck, שאם אני הראשון לשלוף אתה תאבד את הקרנף פלוס יש לי עוד איום ככה שאתה צריך 2 קלפים, ואם אתה הראשון לשלוף אז צריך לענות רק על הקרנף? לי נשמע כאילו Kalitas איזן לוח לטובתי.
BurningOak כתב:אתה יודע איפה הבחור שלך כן אולי מעניין? שוב זה מצב מאוד ספציפי אז זה לא בדיוק בונוס גדול - אני ואתה עומדים מול לוח חסום, לכל אחד יש 4 יצורים, אי אפשר לתקוף profitably מה שנקרא לא אני אותך ולא אתה אותי, הקלף הזה הוא סוג של ביטוח.
אחד מאיתנו ישלוף board wipe כנראה מתישהו, הקלף הזה מבטיח שהיריב שלך לא ישחק כזה ושאם אתה כן תשחק כזה אתה תהיה בעמדה מאוד טובה כי יהיו לך 4 זומבים.
ועדיין זה כשלעצמו בגלל הצורך במצב לוח ספציפי ובגלל הפגיעות שלו גם אז ובגלל שיש אלטרנטיבות לא רעות ב4 מאנה ופחות - כנראה מציב את היצור הזה כהרבה פחות ממה שאתה עושה אותו למעט באמת מול זולאפורט, דפמיסט וחברים.
המצב הזה הרבה פחות ספציפי ממה שאתה אומר. עזוב ביטוח, וכל השאר. לרימובלים בחבילה שלי מעכשיו יש עוד טקסט "שים זומבי 2/2 על המגרש", זהו. אני לא צריך מ-Kalitas יותר מזה. אני גם ככה רוצה רימובלים, יצורים גם ככה ילכו מכות וימותו, אני גם ככה מוכן לשחק 3/4 לייפלינק.
BurningOak כתב:בקשר לצאנדרה שמע זה לא שאני אומר טוב את רעה, זה שאני אומר שב6 מאנה אני יכול לעשות יותר.
אם אני אדום אולי אני רוצה לסיים את המשחק עם crater's claws
אתה מעדיף 7 נזק ב-6 מאנה לעומת 6 נזק שחוזר על עצמו? אם כבר אז השווה טובה זה Dragonlord Kolaghan. ושום חבילת קונטרול לא משחקת Fireball למינהם כפינישר. צ'אנדרה היא נוכחות על המגרש שמעט מאוד קסמים ספציפיים הורגים (לעומת הדרקון) ומסוגלת *גם* לסיים משחק.
BurningOak כתב:אם אני בורוס או רקדוס אולי אני רוצה board wipe וזהו ולמה לקחת את הסיכון אם זה המטרה שלי איתה
אם אני איזט אולי נכון לי יותר להריץ את הגובלינים החדשים, גוף טוב ואני מטיל שליפת קלפים כזו או אחרת שוב או איזה burn spell או חזרתו של קוזילק או כל מיני דברים
אתה מחפש לי נקודות ספציפיות כשאני מראה לך קלף שהעוצמה שלו זו הגמישות שלו. משחקים Abzan Charm על פני Read the Bones או Ruinous Path כי למרות שכל אופציה של Charm פחות טובה מהקסם המקביל אם אני אשלוף אותו אני אמצא לו שימוש.
BurningOak כתב:אולי אני כבד מאוד בקונטרול אבל לא רוצה הרבה מדי קלפי top end אז אני מעדיף לוותר עליה בשביל עוד עותק או 2 של הספינקס ההוא כי אני חושב שאני אצליח להתמודד עם הלוח, אולי פשוט איזה counter+awaken כזה.
הספינקס משמש רק כפינישר. צ'אנדרה גם יכולה לשלוט בלוח, היא גם פינישר והיא גם שולפת. אם כבר אני משחק Top End בקונטרול, זה בדיוק מה שאני רוצה.
BurningOak כתב:אולי רולינג טאנדר זה מה שאני רוצה להטיל עם 6 מאנה כי זה יכול ללכת לפרצוף ואולי ואולי ואולי.
יש הרבה קלפים שעוזרים לי להתמודד עם יותר מצבים שונים ב6 מאנה ופחות מאשר צאנדרה שטובה מול מצבים ספציפיים, אם היריב שלי לא יכול להתמודד עם 3/1 בתור 6, עזוב אותי מצאנדרה ניצחתי כבר.
אם היריב שלי יחטוף הרבה מאוד אבידות מboard wipe, עזוב אותי מצאנדרה לשחור וללבן יש מספיק מהדברים האלה בלי טובות.
אתה כל הזמן חוזר שזה שאם אני רוצה Board Wipe אז יש אופציות יותר טובות. אז מה? האופציות האחרות לא משאירות אחריהן פליינסווקר ששולף קלפים ושם עליך שעון של 3 תורות. אם ליריב שלך אין איך להתמודד עם 3/1 תור שישי הוא ועוד איך יכול לנצח אותך. Jace, Telepath Unbound פעיל פלוס Jace, Vryn's Prodigy גיבוי תור שישי - אתה מפסיד. Gideon ושום דבר אחר - אתה מפסיד. לוח ריק וליריב יש יד עם Ojutai's Command, Crackling Doom, Dig Through Time - אתה מפסיד. היריב הכניס Ugin ועשה +2 - אתה מפסיד. הלוח ריק אבל ליריב יש Emblem מ-Gideon ו-Shambling Vent - אתה מפסיד. היריב שיחק Dragon Fodder ואתם משחקים כבר כמה תורות חתול ועכבר סביב Become Immense+Temur Battle Rage - אתה מפסיד. ליריב יש Warden, Den Protector וטוקן שנשאר מגדעון - אתה מפסיד (אתה יכול להוסיף גם Anafenza). כל אחד מאלה מצבים שקרו אינסוף פעמים בסטנדרט של החודשים האחרונים. לצ'אנדרה יש שימוש בכל אחד מהם להביא אותך מהפסד לפחות לתיקו אם לא ניצחון.

המצב שבו היא לא טובה - לוח שאתה גם צריך להיפטר מיצורים גדולים וגם קטנים וצ'אנדרה היא הדרך היחידה שלך לעשות את זה. זה יותר ספציפי. ושוב - צ'אנדרה עוזרת לך לצאת מזה כי היא פותרת חלק מהבעיות שלך, או שולפת לך קלפים לצאת מזה. שזאת אכן בעיה גדולה - שכוללת את מיודענו Siege Rhino. אז כמו שאמרתי - תכין את החבילה ככה שהקרנף (שהוא גם ככה Public Enemy Number 1 שהחבילה שלך צריכה לדעת להתתמודד איתו) לא יהיה בסביבה כשאתה מטיל אותה. ואז - וזה תור 1 לשרוד איתה - היא יכולה להחליף את הקלפים ביד שלך שלא עוזרים לך נגד החולשות שלה בקלפים שכן. שתשיג אותם, תפלס דרך לטוקנים ותן ליריב 3 תורות לחיות.
BurningOak כתב:אז כן כמו שאמרת בעצמך זה לא מתאים לחבילות האגרסיביות, זה לא מתאים לקונטרוליות כי יש אלטרנטיבות כמו הספינקס
הספינקס הוא לא אלטרנטיבה ל-Board Control בדיוק כמו שלא משחקים Pearl Lake Ancient על פני Ojutai.
BurningOak כתב:זה משאיר אותנו עם מידריינג' כפינישר שדורש עבודות הכנה שאין ספק שמידריינג' יודע לתת - אבל האם זה הדבר האידיאלי בסלוט של הפינישר למידריינג' שלך? והאם היא באמת יכולה להיות קונסיסטנטית מספיק כפינישר?
לדעתי? כן וכן. מה תשחק אחרת? כראה Dragonlord כלשהו? הם מתים לרימובל הכי נפוץ בפורמט Crackling Doom וצ'אנדרה לא. הקאונטר הכי נפוץ בפורמט זה Ojutai's Command, שלוקח את ה-Dragonlords ולא את צ'אנדרה. בשביל צ'אנדרה אתה צריך Ruinous Path או Scatter to the Winds, שהורגים גם וגם. כמו שאני רואה את זה צ'אנדרה עקבית יותר.
BurningOak כתב:מול קונטרול היא תאכל רימובל או קאונטר
זה ממש לא טיעון "אפשר לקנטר אותה". גם את Ojutai, Ugin ו-Siege Rhino אפשר לקנטר והם כולם Matchup-Breaker לקונטרול. ואני מכיר טוב מדי שאי אפשר לקנטר הכל. ויש בדיוק רימובל אחד בפורמט שעוצר אותה - Ruinous Path, שכמעט לא משחקים. וכמו עם אלספת', תבנה חבילה שתוציא את הקלפים המועטים שעוצרים את צ'אנדרה לפני שאתה משחק אותה.
BurningOak כתב:מול אגרו - אגרו יודע שזה תור 6 והיצורים שלו כבר לא עושים כלום אז זה לא המקום שהוא רוצה להיות בו אם הורדת אותה ואיכשהו אין לו בארן לסיים את העבודה.
חבילת האגרו הכי גדולה בפורמט - Atarka Red - בנויה לנצל את הקומבו Become Immense+Temur Battle Rage או Atarka's Command כדי שלעולם לא תעיז להעביר תור בלי מאנה פתוחה. ועוד איך כן מגיעים לתור שישי ויש להם סיכוי. והם משחקים 4 Wild Slash כ-Burn היחיד שלהם. אז כן, היכולת של צ'אנדרה למחוק להם את הלוח מיצורים שכל אחד בפוטנציה עושה לך 1HKO עם הקומבו זה ממש מוערך.
BurningOak כתב:הבעיה הכי גדולה שלה שחוץ מהבורד וייפ (שזה יקר ב6) היא לא עושה משהו משמעותי ותור 6 לא יכול להיות תור לא משמעותי במידריינג'. (משהו משמעותי ברמה של משהו שמשפיע על הלוח, כי גם אם שלפת קלפים מחדש אתה בעצם בחרת לא לשחק בתור הזה כדי שיהיה לך יותר טוב בתור הבא אבל זה תור 6... זה בעיה...)
אני לא צריך להשאיר משהו על הלוח אם אתה מת עוד 2 תורות. צ'אנדרה בפני עצמה היא איום שאתה צריך לשים מולו חוסמים. אם שמת מולי חוסמים, אני אשלוף כדי לחפש משהו להזיז את החוסם שלך.
ה-Sequence פה הוא :
1. להטיל.
2. למחוק את הלוח.
אנטאפ:
3א. לשלוף ולשחק את מה ששלפתי אם אין לי משהו
3ב.לעשות לך 6 נזק בתור כשאנחנו עדיין משחקים כשלי יש יד.
שיחקתי את צ'אנדרה ואני לא צריך להגן עליה? אחלה! קופצים ישר ל-3. האם זה תמיד יעבוד? לא. אבל זה רצף פעולות עוצמתי מאוד.

לגבי לימיטד ופליינסווקרים בכלל אין מה לדבר. היכולת לקבל אפקט חינם כל תור בעולם שבו כל הקלפים ברמת כוח דומה יחסית זה יתרון פשוט לא הוגן.

תשמע, אף אחד מאיתנו לא יכול להוכיח שום דבר מזה אז אני מציע שנחכה ונראה. האם Kalitas יותר טוב מ-Siege Rhino ו-Gideon, שלפי דעתי הם התחרות הכי גדולה שלו? אני חושב שהוא יותר טוב בלטפל בהם מאשר לשחק אותם בעצמי. אתה לא חושב ככה, ואני יכול להבין את זה, שני הקלפים האלה שבורים. צ'אנדרה לדעתי יושבת על נישה של פינישר/שליטה בלוח/שליפה שעד עכשיו לא היה לנו, אתה חושב שקל מדי להוריד אותה. זה גם אפשרי. נחייה ונראה? :)
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!

BurningOak
MTGil Apprentice
הודעות: 116
הצטרף: 10/9/2012 , 21:10
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי BurningOak » 20/12/2015 , 3:00

מה הזוי במצב הזה? אם שנינו משחקים Abzan ואני שלפתי Murderous Cut, Crackling Doom ו-Kalitas ואתה שלפת Rhino, Anafenza Warden. שתי ידיים סבירות, שמירות לחלוטין שבהן תפסיד ל-Kalitas.
בוא נשחק רגע מגי'ק שלא שולפים בו קלפים שהם לא אדמות, תתחיל.
אדמה GO.
אדמה, warden, תורך
אדמה תורך
אדמה, warden=3/3 אתה ב17 תורך
אדמה, קרקלינג, שחק אתה ב18.
אדמה, אנפנזה שחק
אדמה קליטאס, שחק
אדמה, תוקף, אתה ב13, משחק קרנף 21-10, שחק
אדמה, קאט את הקרנף שלך, יש לי זומבי, תורך.
אדמה, תוקף ל4, 21-6 ועכשיו אני בבעיות.
התור עכשיו הוא תור 5, לא שלפתי כלום אבל עד שהמשחק באמת יצא משליטה יש לי כמה תורות לשלוף משהו.
אם אני מתחיל ולא אתה, המצב שלך לא נראה נהדר, בעיקר אם אתה חמדן ומנסה לשמור את הקרקלינג לאחרי שכבר הורדת את קליטאס, אין לך זמן לזה.

בוא נשחק שוב, הפעם לי יש וורדן, קרקלינג וקאט, לך יש קרנף, קליטאס, אנפנזה, אני אתחיל הפעם.
אדמה, וורדן, תורך
אדמה, תורך
אדמה, וורדן 3/3, תקפתי אתה ב17, תורך
אדמה, תורך
אדמה, וורדן תוקף אתה ב14 תורך
אדמה אנפנזה תורך, סוף תור קרקלינג, אתה ב12
אדמה וורדן 3/3 עם לייפלינק טרמפל, 23-9 תורך
אדמה קרנף, 20-12, תורך
אדמה, קאט, 23-9 תורך
אדמה, קליטאס, תורך
אדמה, וורדן 8-8 טרמפל לייף לינק, אתה תמות בתור הבא אם לא תשלוף תשובה מיד.
אם אתה מתחיל אני לא יודע כמה מצבך טוב יותר, לא בהרבה.

מסקנה: במשחק שלא שולפים בו שום דבר, וורדן מכסח את הצורה של קליטאס, גם דארנה תעשה אותו דבר, בלה בלה בלה.
אז מה? מה אתה יכול להוכיח בזה? שזה יצור לא גרוע? שעדיף להיות זה עם התשובות?

עכשיו הרבה רימובלים אין יצורים, הרבה יצורים ואין רימובלים אתה חושב שאתה יכול לתקוף למה? אפילו 2/2 ו3/3 יחסמו את הקרנף שלך, לי יש קרנף אחד יותר ואתה בטח לא תוקף עם קליטאס, אין לי בעיה לחכות קצת בparity.
הוא נותן הגנה אבל התקפה הוא בטח לא נותן, זה דארנה או אנפנזה נותנות ואז היצורים שלי גדולים יותר משלך, לך אין כל מה שיש לי, חייב להיות משהו שחסר אצלך, משהו בסלוט של 4 מאנה אם להיות ספציפי, כלומר יש לי כנראה יצור יותר שמן, אז הוא יחסום את התוקפים שלך יופי ואם הוא לא יכול לתקוף אז הוא לא יכל לתקוף בלי קשר לקליטאס כי לא רוצה להחליף את ה5/5 שלי בתמורה לאיזה 3/3 שחוסם עם 3/3 אחר, בלי שום קשר לכן זומבי לא זומבי.

זה שבהינתן מצב מאוד ספציפי נתון אפשר שהיצור הזה יתן לך יתרון, אחלה, אבל יש כל כך הרבה אופציות אחרות טובות יותר מהירות יותר שצריך לטפל בהן מוקדם יותר.
אתה מעדיף 7 נזק ב-6 מאנה לעומת 6 נזק שחוזר על עצמו? אם כבר אז השווה טובה זה Dragonlord Kolaghan. ושום חבילת קונטרול לא משחקת Fireball למינהם כפינישר. צ'אנדרה היא נוכחות על המגרש שמעט מאוד קסמים ספציפיים הורגים (לעומת הדרקון) ומסוגלת *גם* לסיים משחק.
אתה חי בmagic christmas land למה אתה חושב שהיא עושה 6 נזק "שחוזר על עצמו" ולא אפס נזק שחוזר על עצמו?
כשאני אומר פיירבול אני מתכוון אגרו לא קונטרול.
ומלא קסמים הורגים את צאנדרה, הם נקראים יצורים וזה הדרך הכי טובה לתקוף פליינסווקרים, בעיקר כאלה שלא מייצרים כאלה בעצמם כדי להגן על עצמם.
ספציפית.... קולגן שמוטלת תור אחרי שהטלת צאנדרה הורגת צאנדרה.
אבל עזוב קולגן, קרב טופ דק, אני שולף קרנף, הטלתי אותו, תורך אתה שולף צאנדרה, נו מה עכשיו?
אתה יכול להוריד אותה אבל אין לה מספיק נזק להרוג אותו, אז אתה יכול להוריד אותה לירות את ה2 3/1, לאזן (כי הקרנף שאב 3) ואז צאנדרה תרד ל1, אתה תתקוף ל6 ואז צאנדרה תמות וזה 6 דרופ אז הוא היה אמור להיות מאיים לפחות כמו איזה 4 דרופ סורר.
אם במקומה היית שולף קולגן אז הקרנף שאב 3, אתה תקפת ל6, הקרנף תקף ל4 סה"כ 7, אתה תקפת ל6 סה"כ 9 בניקוי שאיבה ויש יותר סיכוי שאתה תשלוף תשובה לקרנף מאשר שבעל הקרנף ישלוף תשובה לקולגן.
במצב הפוך ששלפת צאנדרה ראשון אז היא יורדת ואתה תוקף ל6, אני מוריד קרנף ומוריד לצאנדרה 3, היא תוקף ל6 ו3 נחסמים, אני תוקף אותה והיא מתה, היא עשתה 9 נזק.
שלפת קולגן ראשון זה תקף ל6, הנה בא הקרנף שואב 3, קולגן תוקפת היא עשתה 9 נזק בדיוק באותו זמן ו...היא חיה!
אתה כל הזמן חוזר שזה שאם אני רוצה Board Wipe אז יש אופציות יותר טובות. אז מה? האופציות האחרות לא משאירות אחריהן פליינסווקר ששולף קלפים ושם עליך שעון של 3 תורות
אתה מתכוון שולף קלפים או שם עליך שעון בהנחה שאין לך כלום ובהנחה שלכל היצורים שלך היה 3 טאפנס ומטה כי אחרת היא מתה.

אתה כל הזמן אומר אם אני מסלק הכל אם אני מסלק הכל, אם אתה מסלק הכל ומשחק 2/2 ואז שומר עליו אז גם ניצחת נו אז מה?
סילקת הכל הקרנף בא אחר כך, בום, סילקת הכל הנה קולגן בום, סילקת הכל הנה lava axe "מה?" לא חשוב, בום.
היא אחלה אם...אתה סילקת הכל וממשיך לסלק הכל והיריב שלך לא מצליח לסלק הכל איכשהו גם כן, כלומר יש מי שיגן על צאנדרה וגם לא יכול לזרוק עליה משהו וגם נגמרו לו היצורים עם ה5 טאפנס וגם עוד כל מיני דברים כאלה.
מול לוח ריק ויריב חסר אונים קל להיות קלף טוב.
1. להטיל.
2. למחוק את הלוח.
שלום אני משחק שחור, יש לי קליטאס, אני לא יודע למה אבל יש לי.
אתה מטיל את ה6 דרופ שלך, או שאתה מקריב אותה כדי להרוג אותי או שאתה עושה +1 מה שלא עושה שום דבר כי אני חוסם עם לייפלינק ואז אני תוקף, אתה שוב נאלץ לעשות את זה, הפעם נכנס ל3 נזק אחרי שנבטל את הלייפלינק מהתור הקודם ועכשיו אתה מת.

שלום אני משחק אנפנזה, אותו דבר מה שאמרתי אבל בלי לייפ לינק, זה 9 נזק, זה לא נעים, אבל הי אני פה מתור 3 אז היה לי הרבה זמן לעשות נזק, מה איתך?
שלום, אני משחק ספינקס, אתה מת.
שלום אני משחק אוג'יטאי, או שאתה מקריב את צאנדרה להרוג אותי או שצאנדרה מתה בתור הבא ואני לקחתי 3 נזק.


אבל כן כמו שאמרת ניתן לזמן להראות דברים, גם ככה כל מיני קרנפים וטסיגורים ואנפנזות למיניהן הולכים להסתלק עוד 4 חודשים ואז אולי אפשר יהיה לראות משהו אחר רץ על הלוח.

sliver
Sliver Overlod
הודעות: 5941
הצטרף: 30/5/2004 , 0:11
מיקום: רחובות
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי sliver » 23/12/2015 , 17:56

מרווין כתב:הייתי מסכים, אם ההדלפה לא הייתה כוללת גם את כל המית'יקים של הסט חוץ מאחד אחרון.
הם בדר"כ עושים שבוע-שבועיים של ספויילרים באתר וכמעט כל הדברים שנחשבים מרגשים ספויילרו, אני בספק אם כל מה שקיבלנו היה בכוונה.

אני לא סתם זרקתי את ההערה הזאת, בפעם האחרונה שהייתה דליפה כזאת אנשים חטפו על הראש.
הנה הגיעו הבאנים למדליפים.
מה שמטורף כאן זה שהרבה נקלעו ל crossfire, כולל כמה שופטים בכירים שהושעו, וזה רק בגלל שהם היו בקבוצה שההדלפות פורסמו בה לראשונה - למרות שכמה מהם בכלל היו אלה שיידעו את ויזארדס לגבי ההדלפות ושיתפו איתם פעולה בחקירה. חברים אחרים בקבוצה שהושעו בכלל לא היו פעילים, וגם אף אחד לא יידע אותם שהם נחקרים או ביקש לשמוע את הצד שלהם עד לרגע מתן העונש.
I couldn`t make this shit up if I tried.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.

BurningOak
MTGil Apprentice
הודעות: 116
הצטרף: 10/9/2012 , 21:10
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי BurningOak » 24/12/2015 , 1:23

"הנה לך איש אכזר שגרם להרבה הד ועודד אנשים לתאוריות על האדמה והקוזילק שלא היו מקבלים הד כזה אם ישר היינו יוצאים ואומרים שזה רק סימון לחוסר צבע ובנוסף לא יתמך כצבע בפני עצמו למרות שזה היה מתבקש...והנה גם לכם כל מיני אנשים מסביב!"

יופי ויזארדס.

היה נחמד אם ויזארדס היו עושים את עונת הספויילרים ארוכה יותר ופשוט מתחילים בcommons/uncommons, כשהם משחררים רק נדירים ומיטיקים קשה להתייחס לבשר האמיתי של הסט, על אחת כמה וכמה כשהם משחררים אותו פשוט ביום אחד...
הוי ויזארדס ויזארדס..

מרווין
מארגן טורנירים
הודעות: 3918
הצטרף: 12/7/2005 , 14:16
מיקום: חיפה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי מרווין » 28/12/2015 , 17:53

טוב, אז אחרי הבלגן שהיה עם ההדלפות היום סופסוף התחילו הספויילרים הרשמיים:

Eldrazi:

תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

מכניקות חדשות:

Cohort:

תמונה

Support:

תמונה
תמונה

ואחת שכבר ראינו - Surge:

תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

zbeng
MTGil Apprentice
הודעות: 33
הצטרף: 06/9/2003 , 11:32
מיקום: רחובות
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי zbeng » 28/12/2015 , 18:26

אדמה:
תמונה

ריפרינט:
תמונה

גירסאות לא פולארט של wastes (לדעתי גם יפה!)
תמונהתמונה

מרווין
מארגן טורנירים
הודעות: 3918
הצטרף: 12/7/2005 , 14:16
מיקום: חיפה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי מרווין » 28/12/2015 , 20:11

כן, לא פרסמתי את האדמות האלה כי כבר ידענו עליהן מההדלפה (הן מופיעות בעמוד הקודם של הת'רד הזה).

בכל אופן, יש גם את זה:

תמונה

BurningOak
MTGil Apprentice
הודעות: 116
הצטרף: 10/9/2012 , 21:10
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי BurningOak » 29/12/2015 , 12:31

אני איכשהו חי בחשש עכשיו שאני אפתח הרבה מהקלפי surge האלה בתור הנדירים שלי.
אני אגיד את זה עכשיו הם כמעט בלתי שחיקים לבד.
קלפים נהדרים אחד אחד לדו ראשי אבל פשוט קלפים חלשים מאוד בדק בודדת.
בושווקר אגב מעניין מאוד ברמה של סטנדרט כי דק גובלינים אם תצליח לקום כזאת יכולה לשחק אותו ועוד גובלין שעולה 1 באותו תור כדי ליצור בושווקר אמיתי.

העניין פה הוא הקלפים בלי צבע, הם מאוד מרשימים אבל עוד לא התרשמתי שהם שחיקים כצבע משני כלומר ספליט 15 ו8 עם צבע ראשי כלשהו עם בסיס מאנה סביר כמו 11 ו6 עם נגיד ירוק כי יש לו סיונים.
וגם זה נשמע קשה מאוד להשגה..

גם סופורט אגב נראה סביר בעיקר בדו ראשי בגלל כמות היצורים שצריך כדי לנצל אותו באופן מקסימלי כך שיהיה שווה לשלם את המחיר.

עריכה:
חברים חדשים
תמונה
הוי לבן לבן... עד לאיפה אפשר לדחוף את הdoom blade הלבנים האלה?
זוכרים כשזה עלה 5?
ראוי לציון לא רימובל נגד חוסמים ולא רימובל נגד דברים עם אפקטים מציקים שלא תוקפים, אז לא בדיוק קלף שבור, אבל בהחלט חזק מאוד
בגלל שעולה כל כך מעט קל להשאיר את המאנה פתוחה.
הבעיה שלבן לא אוהב כשתוקפים אותו מלכתחילה כי זה בדרך כלל לא חדשות טובות בשביל צבע של יצורים קטנים יחסית אבל בהחלט פיק מאוד גבוה בדראפט, בקלות פיק ראשון בחבילה רגילה וזה אנקומון.
פול ארט בונוס.

תמונה
אני פשוט לא מצליח להבין עדיין
אם קולורלס זה צבע של ממש וזה מנסה להתעקש שזה המצב, למה לא לתת לי להוסיף וייסטים כמו כל אדמה אחרת בסוף הדראפט
אבל אם לא, אם אין מספיק תמיכה בסט כדי שזה יהיה צבע מרכזי (12 קלפים~ חסרי צבע לא כולל אדמות) אז הקלף הזה הוא אשפה
מי יודע... צריך לחכות לראות את כל הסט לפני שחד משמעיים עם זה, אבל ויזארדס די יוצאים נגד עצמם, או שההגבלה גרועה או שהקלף גרוע, משהו פה גרוע.
בכל צבע אחר האדמה הזאת היא לא פצצה מטורפת, היא בסך הכל שחיקה כי לא לשכוח בא בטאפ.
נערך לאחרונה על ידי BurningOak ב 29/12/2015 , 17:55, נערך פעם 1 בסך הכל.

מרווין
מארגן טורנירים
הודעות: 3918
הצטרף: 12/7/2005 , 14:16
מיקום: חיפה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי מרווין » 29/12/2015 , 17:52

זוכרים את [card]Oran-Rief, the Vastwood[/card]?
אז המצב שלה לא משהו בימים אלה:

תמונה

ויש גם אלדראזי חקיין:

תמונה
Translation:

Whenever another colorless creature enters the Battlefield under your control, you may change THIS's Power & Toughness to that creature's until end of turn.
ויש גם מידע על פרומואים.
כמו שראינו בעמוד הקודם, החמוד הזה הוא קלף ה- Buy-A-Box Promo:

תמונה

הדרקונים ושאר הררים שנראים כמו Intro Pack Rares הם אכן Intro Pack Rares. כן, אני יודע שזה שוק. בכל אופן זה לא מספיק מעניין אז אני לא אפרסם את התמונה שלהם בגרסת הפרומו.

זה הקלף שמקבלים על השתתפות ב- Game Day ואותו עדיין לא ראינו:

תמונה

והטופ 8 זוכים בגרסה מגניבה של Jori En:

תמונה

וזה הפליימט:

תמונה

:)

TV-R-US
MTGil Wizard
הודעות: 3010
הצטרף: 10/12/2006 , 1:33
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי TV-R-US » 29/12/2015 , 18:18

בנוגע לoran rief הרפרנס הראשון שלי לקלף היה:
You Maniacs! You blew it up! Ah, damn you! God damn you all to hell!
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank

מרווין
מארגן טורנירים
הודעות: 3918
הצטרף: 12/7/2005 , 14:16
מיקום: חיפה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי מרווין » 30/12/2015 , 11:00

תמונה

תמונה
Translation:

Evil Redeemer (name may change)
:2: :g:
Creature - Eldrazi (R)
Devoid
Flash
When you cast Evil Redeemer you may pay <C>. If you do, put a 1/1 colorless Eldrazi Scion creature token for each nontoken creature died under your control this turn. They have "Sacrifice this creature: Add <C> to your mana pool".
3/3

BurningOak
MTGil Apprentice
הודעות: 116
הצטרף: 10/9/2012 , 21:10
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי BurningOak » 30/12/2015 , 12:58

אוקי אז נדבר רגע על לימיטד
call זה אשפה, אפשר להניח שאתם מרימים אותו רק אם הרמתם פליינסווקר, אבל הסיכוי שהרמתם 2 הוא אפסי, נניח שהרמתם ווקר ואת זה בפיק 14 אז לא כאב לכם הפיק.
אז עכשיו זה בדק שלכם.
אם שלפתם את זה לפני הווקר: נהדר תוכלו לבזבז 3 מאנה על לא לעשות שום דבר - ורק בתורכם.
ואז תוכלו לבזבז עוד מאנה על להטיל את הדבר שלכם, סיכוי לא רע שרק בתור הבא מלכתחילה.
אם שלפתם אחרי: מזל טוב יש לכם קלף שלא עושה כלום ביד, תוכלו לגרד את האוזן איתו.

לפי שלב במשחק:
-ביד הפותחת: לא רצוי, כי צריך לפתח את הלוח.
-כשאני מוביל: זמן סביר כי היריב שלי גם ככה צריך לעשות משהו אז יש לי זמן
-כשאני בפיגור: זה כרטיס טיסה לכניעה
-כשהלוח תקוע: מבטיח לי יתרון לתור הבא אבל נותן ליריב שלי גם את הידיעה שזה בא וגם את התור הנוסף ככל הנראה להתפלל לאלדרזי התורן לשלוף משהו
כל אלה נכתבו תחת ההנחה שמה שאתם שולפים עם זה עוזר לכם במצב הנוכחי ולא נשלף כבר קודם.
קל לראות, דירוג: F

Evil redeemer
יד פותחת: אחלה, 3/3 ב3, מאוד סטנדרטי, העובדה שהוא ביד הפותחת אומר שיש סיכוי טוב שהיריב יתקוף עם 2/2 כלשהו כי אתה לא שיחקת כלום ואז הדבר הזה הוא גם removal בדרך בגלל הפלאש, פשוט פנטסטי.
כשאני מוביל: עוד גוף להגדיל את היתרון או גוף להחזיק ביד אם יש יתרון ברור על הלוח, גוף שיכול להפתיע בסוף תור של יריב שחשב שמצבו סביר, אחלה
כשאני בפיגור: זה המצב שיצורים אפקטיביים זה דבר מצויין, אם אני בפיגור סביר שהיריב תוקף, היכולת לזרוק בלוקר מפתיע יכולה להפוך את המצב ואם הוא לא משפיע אבל אני יכול לעשות הרבה טריידים הוא הופך למאוד אפקטיבי עם היכולת שלו.
כשהלוח תקוע: אני בספק אם 3/3 זה מה שיפתור את המצב, זה נקודה שאתה רוצה איזה משהו עם evasion או משהו ענק או תשובה למשהו בצד השני
זה לא זה ולא זה.

אני נותן לו B-, פיק גבוה כמעט נטו בגלל שהוא 3/3 ב3 עם פלאש, היכולת השניה זה רק בונוס למקרים קיצוניים.

מרווין
מארגן טורנירים
הודעות: 3918
הצטרף: 12/7/2005 , 14:16
מיקום: חיפה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי מרווין » 31/12/2015 , 9:17

עריכה:

תמונה

תמונה

תמונה
Translation:
Embodiment of Fury
:3: :r:
Creature-Elemental
Trample
Land creatures you control have trample.
Landfall— Whenever a land enters the battlefield under your control, you may have target land you control becomes a 3/3 Elemental creature with haste until end of turn It's still a land.
4/3
תמונה
Forced-Will Eldrazi (translated name)
:2: :r:
Creature - Eldrazi Drone (R)
Devoid
When you cast Forced-Will Eldrazi, you may pay :1: <C>. If you do, gain control of target creature until end of turn. Untap that creature. It gains haste until end of turn.
Haste
3/1
תמונה

ובאופן בלתי נמנע, סייקל של קלפי מולטיקולור:

תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

PopperThingi
Dragon Food
הודעות: 2002
הצטרף: 09/8/2007 , 16:51
מיקום: בנימינה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי PopperThingi » 01/1/2016 , 0:25

Reflector Mage פשוט שבור, אין מילים. איזה קלף! Man-o-War טוב מדי בשביל הדפסה ואנחנו מקבלים אחד יותר גדול, ועוד עם טקסט נוסף רלוונטי להחריד?
תשמעו, אני עדיין בשוק ממנו. אני לא זוכר Gold Uncommon עוצמתי באופן כל כך בוטה באף אחד מהסטים שהיה סייקל כזה.

Linvala מגניבה רצח. Brago, King Eternal מישהו?

ואני אגיד עכשיו: Prophet of Distortion הוא לא טוב. "אבל היי, הוא שולף מלא קלפים!". לא, הוא לא. הוא יצורון פצפון שלא עושה שום דבר ללוח ועולה לכם קלף כשהוא נכנס. ואז אתם צריכים עוד 4 מאנה כדי לחזור לשיוויון בקלפים, ז"א 5 מאנה מתוכן 1 כחולה, 1 קולורלס (שזה לא בטוח טריוויאלי!) בשביל Cycling. ואז עוד 4 מאנה בשביל להגיע ל+1 בקלפים. שילמתם 9 מאנה בשביל Divination שתיאורטית, אולי, מתישהו, ישלוף עוד. יש קומון בסט הזה ששולף 2 ב-4 מאנה. אל תשחקו את הג'יפה הזה כי הוא מזכיר את Azure Mage. הקוסם יכול לתקוף ולחסום והוא אשכרה רלוונטי. זה לא ה-Prophet שאתם מחפשים.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!

BurningOak
MTGil Apprentice
הודעות: 116
הצטרף: 10/9/2012 , 21:10
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי BurningOak » 01/1/2016 , 16:02

הם קלפים חזקים, כן.
אבל ברגו לא בסטנדרט.
בוא ננשום רגע וננסה להשוות לדברים קיימים
אז דיברת על מאן או וור וחבר שלו מm12
Ether adept שהוא אותו דבר אבל דאבל כחול.

אתה יודע מה ההבדל ומה עושה אותם חזקים כל כך שחבר שלנו פה מקבל להיות קצת יותר גדול ובונוס בשבילם?
חוץ מהעובדה שהוא עולה גם לבן הם לא מוגבלים ליצורים של היריב.
אז אי אפשר להשתמש בהם בשביל עוד טריגר לally, אי אפשר להחזיר את לינבלה ליד וכו
זה הופך אותו לקלף טמפו ולא לקלף טמפו או קומבו, זה מגביל.
זה עדיין אחלה קלף, מעצבן מאוד ומתאים לכחול לבן שזה שילוב של טמפו אבל זה לא משהו מיוחד בנוף.
להזכירך בסט הקודם קיבלנו קלף עם awaken שמחזיר לראש הערימה שזה מאוד מאוד טוב וזה עדיין לא שבר כלום.
אחלה קלף אבל לא וואושבור4בכלדק

בקשר ללינבלה, תן לי להציג לך חבר שידוע כקלף חזק מאוד שהיה יכול להפוך את סטנדרט על הראש.
[card]Thragtusk[/card]
מה שונה?
התנאים, טרג עושה מה שעושה תמיד, לינבלה עולה יותר ודורשת שליריב יהיה יותר יצורים אחרי שמטילים אותה כלומר 2 יותר בתחילת התור ויותר חיים בשביל האפקט של החיים

אז man o war trag זה דרך להתאזן אגרו לשחזר חיים להחליף עם טראג (גם אם זה אומר להחליף עם רימובל) ועדיין להישאר עם יצור נגד מידריינג וכן הלאה, מייג לינבלה עולה יותר ולא בהכרח עושה משהו
אולי באמת בדיוק נגד אגרו ללינבלה יש מה להגיד אבל היא לא טובה נגד קונטרול ולא משהו מול מידריינג' כי אתה מנסה להרוג לו את היצורים ואגרו לא ממש קיים כרגע.

רק עוד 2 קלפים בשרשרת ארוכה של קלפים שויזארדס חושבים שהם גרסה מאוזנת לקלפים חזקים שהם שיחררו בעבר

מרווין
מארגן טורנירים
הודעות: 3918
הצטרף: 12/7/2005 , 14:16
מיקום: חיפה
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי מרווין » 01/1/2016 , 17:51

אז כמה דברים שלא פורסמו כאן עדיין -

ראשית, קלף שכל שחקן EDH רצה שיהיה קיים:

תמונה

שנית, סייקל של אנצ'נטמנטים אגדיים שמתעסקים בפליינסווקרים:

תמונה
תמונה

שתי ה- Man-Lands הנותרות:

תמונה
תמונה

והלא-קשורים:

תמונה
תמונה

שלח תגובה