היי אני חדש במשחק :)

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
bebobebo
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

היי אני חדש במשחק :)

שליחה על ידי bebobebo »

היי אני חדש במשחק ואני רק מתחיל לשחק
יש לי כמה שאלות לא מובנות

1) מה זה אומר scry 1?
2) אם אני התקפה של מפלצת חזקה מימני אני ההפרש בנהם יורד לי בחיים?
3) אני משחק בנתיים בMTG Arena במחשב האם החוקים שם הם בדיוק אותו הדבר כמו משחק מיחוץ למחשב?
4) אם יש מילון מושגים למשחק (נסיתי את של האתר הזה הוא לא עבד) שאני יוכל לקרוא בא שאוכל להבין יותר טוב את הקלפים
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

Re: היי אני חדש במשחק :)

שליחה על ידי sliver »

1) scry פירושו שאתה מסתכל על הקלף העליון בחבילה שלך, ומחליט אם להשאיר אותו שם או לשים אותו בתחתית.
scry 1 אומר שאתה מסתכל ומחליט לגבי הקלף העליון, scry 2 לגבי שני הקלפים העליונים ביחד (כך שלדוגמא אתה יכול להחליט להשאיר את שניהם על ראש החבילה אבל לשנות את הסדר שלהם, או שאחד למעלה והשני לתחתית, או ששניהם לתחתית) וכן הלאה.
2) לא לגמרי הבנתי את השאלה. אם אתה מותקף וחוסם אז יש קרב בין היצורים וכל אחד עושה נזק לשני לפי הכוח שלו. יצור שסופג נזק שווה או גדול מההגנה שלו מת, אבל אם הוא שורד הנזק "מתנקה" בסוף התור. אם אתה לא חוסם אז היצור עושה לך את הנזק ואתה מאבד חיים בהתאם - נגיד יצור עם 2 התקפה יוריד לך את החיים מ 20 ל 18.
3) החוקים בארינה בגדול זהים, למעט האירועים המיוחדים שיש שם מידי פעם. זה אותו המשחק רק בגרסת אונליין, ולרב משחק אחד במקום הטוב מ 3.
4) הפורום הזה לא הכי מתוחזק היות שהקהילה עברה די מזמן להשתמש בפייסבוק, לכן לא ידוע לי על מקור מידע כזה. למעשה הסיבה היחידה שאני עונה לך עכשיו היא כי הגדרתי בזמנו שאני אקבל התראות למייל על שאלות חוקים כאן, אחרת בחיים לא הייתי יודע. אתה מוזמן לבדוק באחת ההודעות הנעוצות בפורום חוקים ("מקורות מידע") ואם אתה יודע אנגלית אז בטח יש מלא.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
bebobebo
MTGil Apprentice

שליחה על ידי bebobebo »

sliver כתב: 15/10/2019 , 13:51 1) scry פירושו שאתה מסתכל על הקלף העליון בחבילה שלך, ומחליט אם להשאיר אותו שם או לשים אותו בתחתית.
scry 1 אומר שאתה מסתכל ומחליט לגבי הקלף העליון, scry 2 לגבי שני הקלפים העליונים ביחד (כך שלדוגמא אתה יכול להחליט להשאיר את שניהם על ראש החבילה אבל לשנות את הסדר שלהם, או שאחד למעלה והשני לתחתית, או ששניהם לתחתית) וכן הלאה.
2) לא לגמרי הבנתי את השאלה. אם אתה מותקף וחוסם אז יש קרב בין היצורים וכל אחד עושה נזק לשני לפי הכוח שלו. יצור שסופג נזק שווה או גדול מההגנה שלו מת, אבל אם הוא שורד הנזק "מתנקה" בסוף התור. אם אתה לא חוסם אז היצור עושה לך את הנזק ואתה מאבד חיים בהתאם - נגיד יצור עם 2 התקפה יוריד לך את החיים מ 20 ל 18.
3) החוקים בארינה בגדול זהים, למעט האירועים המיוחדים שיש שם מידי פעם. זה אותו המשחק רק בגרסת אונליין, ולרב משחק אחד במקום הטוב מ 3.
4) הפורום הזה לא הכי מתוחזק היות שהקהילה עברה די מזמן להשתמש בפייסבוק, לכן לא ידוע לי על מקור מידע כזה. למעשה הסיבה היחידה שאני עונה לך עכשיו היא כי הגדרתי בזמנו שאני אקבל התראות למייל על שאלות חוקים כאן, אחרת בחיים לא הייתי יודע. אתה מוזמן לבדוק באחת ההודעות הנעוצות בפורום חוקים ("מקורות מידע") ואם אתה יודע אנגלית אז בטח יש מלא.
תודה רבה על התשוב.
והשאלה השנייה היא אם ההפרש בין בבתקפה לההגנה יורד בחיים?
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

bebobebo כתב: 16/10/2019 , 11:41 תודה רבה על התשוב.
והשאלה השנייה היא אם ההפרש בין בבתקפה לההגנה יורד בחיים?
לא. אם לדוגמא יצור 3/3 נחסם על ידי 2/2 אז יש 1 נזק ש"מתבזבז" ולא מוריד לך חיים.
יש לכך יוצא מן הכלל וזה אם ליצור התוקף יש Trample - יכולת זו מאפשרת לו להקצות נזק עודף (מעבר להגנה של היצורים החוסמים) אליך או ל planeswalker שהוא תוקף.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
שלח תגובה