הדקים באקסנדד- צריך עזרה

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

-control-
Boros Archangel
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

הדקים באקסנדד- צריך עזרה

שליחה על ידי -control- »

היי

שמתי לב שאנשים בונים דקי אקסטנדד בהמוניהם.
אני לא ממש מבין בזה, אז תהיתי אם משהו נחמד במיוחד יוכל לתת לי סיקור של נגיד, טופ 5 דקס באקסטננד. כולל עיקרון, קלפים שעוזרים מאוד לדק ואולי איזה דקליסט פשטני במיוחד.

תודה לעוזרים!
בן. :wink:
Megatay כתב:
Sir Bagelus כתב:טורניר הסילבסטר יהיה בלילה?
כן, ובחצות כל השחקנים יתנשקו עם יריביהם.
stitch
Zombie Maker
יצירת קשר:

שליחה על ידי stitch »

אוקיי יש די הרבה דקים באקסטנדד ואני מאמין שכל אחד רואה את החמישהו הטובים ביותר בצורה שונה. לדעתי זה ככה:

psychatog: מבוסס על הרבה שליפה קאונטרים ורימובל ובכך נתינת תושבה לכל דבר שהיריב מציב לפניך. ולבסוף תקיפה אחת ואחונה עם הטוג. יש כמה גרסאות אשר מפורטות התרד שהיה לא מזמן בפורום.

the rock: דק aggro-control המנסה להשיג card advantage איטי במהלך המשחק וגם ובכך להשיג שליטה מוחלטת על משחק. כל זה נעשה בעזרת יצורים שקשה לטפל בהם או שהם טובים נגד דקים מסויימות. ואז רימובל, prenicious deed (אחד מקלפי המפתח של הדק) והרבה discard, הצורה של קלפים כמו duress וcabal therapy. וגם לבסוףמנת הטוטורים (vampiric tutor ן living wish) והcard advantage (yavimaya eler וwall of blossoms.

rdk: דק אדומה מהירה עם הרבה נזק ישיר יצורים מהירים וכמויות שונות של land d. קלפים חשובים בדק הם: wasteland, grim lavamancer, blistering firecat, jackel pup...

ug madness: דק בעיקרה מאודיסיי בלוק. הדק מלאה יצורים מהירים שמביאיחם מדנס (wild mongrel וaquamoeba), יצורים שטובים כשהם נזרקים מהיד או שהם בבית הקברות (arogent wurm, roar of the wurm ו basking rootwalla), הרבה שליפה וטוטורים (carfull study, intuition, deep analysis) ולבסוף קאונטרים (daze וcircular logic). כמובן יש בדק עוד קלפים שאפשר לשים ביניהם: tangle wire, waterfront bouncer, gigpade, wonder, genesis ועוד...

עכשיו המקום החמישי הוא לא בטוח והוא מגיע לאחת הדקים הבאות: sexy reactor, goblin bidding, enchantress combo, enchantress beatdown, scepter-chant, dump truck, white weenie, fiends ובטח עוד כמה דברים ששחכתי.
יהודי לא מגרש יהודי!
הוא רק מזיז אותו קצת...
Canopy Crawler
מארגן טורנירים בדרום
יצירת קשר:

שליחה על ידי Canopy Crawler »

אני מוכן לעזור, לדעתי 5 הדקים במובילים באקסטנדד הם:
Scepter-Tog
The Rock
Scepter's Chant
Madness
Red Deck Wins

נתחיל:
Scepter-Tog
This deck is a hard control deck that can only win at the late part of the game, it runs about 8 counters:
4 Mana Leak
4 Counterspell
Some Removals according to the metagame:
4 Fire/Ice
and some times Diabolic Edict
A control deck must play with card drawing:
4 Accumulated Knowledge
2-3 Fact of Fiction
2 Intuition
0-3 Gush
As you can probably see there are alot of instants for 2 or less mana here, so it seems smart to run Isochron Scepter.
These are the primitive(misspeling) cards of this deck, and here are the most interesting tricks:
3 Cunning Wish:
Helps you to bring some cool cards from the sideboard to put on the scepter or just for playing:
Orim's Chant
Mystical Tutor/Vampiric Tutor
Diabolic Edict
Shattering Pulse
Fact of Fiction
Gush
Corpes Dance
Stifle
Tsabo's Decree
Shadow Rift
and many other tricks.

And now to the win condition:
2-3 Psychatog
When you draw so much cards and counter so much stuff you have a big fat graveyard, thats why its easy to win, there are 3 ways of winning:
1. You bring Shadow Rift with Cunning Wish and play it on the tog.
2. You add 9 mana to your pool, play upheavel, play the tog and attack for alot.
3. You kill all the creatures your opponent controls and just attack...

The Rock:
This one is an aggro-control deck, it uses some controlish cards to control the board and then it plays some broken creatures to win fast.
One of the ways to control the board is to discard your opponent's hand:
4 Duress
4 Cabal Therapy
It cleans the board with
4 Pernicious Deed
To fetch for important cards it uses
4 Vampiric Tutor
Sometimes you can use Skullclamp there.
The Broken Creatures are:
3 Spiritmonger
2-4 Yavimaya Elder
3-4 Ravenous Baloth
4 BOP
3-4 Llanowar Elves
To find those creatures faster it uses 2-3 Living Wish

Scepter's Chant:
A deck that tries to play Isochron Scepter+Orim's Chant as fast as possible, it runs Many counters as:
Counterspell
Absorb
Mana Leak
etc.
And play with alot of card drawing like tog does...that's it.

U/G Madness:
A aggro deck that plays with 8 counters:
4 Circular Logic
4 Daze
It uses Wild Mongrel, Aquamoeba and Careful Study as a discard power to play spells with Madness, it's easy to understand that the deck is very fast:
4 Basking Rotwalla
4 Roar of the Wurm
2-3 Arrogant Wurm
2-3 Wonder
To prevent the opponent from doing something it uses Tangle Wire.

Red Deck Wins:
An ugly deck that just kills you with some bloody direct damage and some stupid sligh cards like:
Mogg Fanatic
Jackal Pup
Goblin Cadets
Blistering Firecat

That's all for today, i hope i helped...
-control-
Boros Archangel
יצירת קשר:

שליחה על ידי -control- »

תודה רבה לשניכם!
אבל תנו לי להבין, הפסייאטוג זה הווין קונדישן היחיד של טוג?
זה אומר שאם יש לי דמפינג מטריקס במשחק אז הוא די אבוד לא?
Megatay כתב:
Canopy Crawler
מארגן טורנירים בדרום
יצירת קשר:

שליחה על ידי Canopy Crawler »

1. אף אחד לא מריץ מטריקס.
2. אפשר להקפיץ הכל עם Upheavel.
3. אפשר לקנטר.
4. אפשר לשים אש/קרח על ספטר ולנצח.
5. אפשר להביא קלף שהורס ארטיפקט מהסייד עם הקאנינג וויש.
-control-
Boros Archangel
יצירת קשר:

שליחה על ידי -control- »

הבנתי.

תודה :!: :!: :!:
Megatay כתב:
wake lord
Knight of the Black Lotus
יצירת קשר:

שליחה על ידי wake lord »

דני...אם הרבה דברים אני ממש לא מסכים...למשל למה 3 מונגר? פשוט יותר מידי ורוב הבניות של ספטר טוג מריצות גם קוצים ולדעתי במדנס 3 דייזים יספיקו....וכבר הרבה זמן לא ראיתי מישו משחק 4 רור...אני אישית מריץ רק 2...אבל זה הבניות שלך
wake lord
יצירת קשר:

שליחה על ידי wake lord »

אגב...אני לא בטוח שספטר צ'אנט בחמישייה...אני מוצא את פינדס ואת אינצ'נטרס ( בשתי גרסותיאה ) יותר טובות...אולי גם דאמפ-טראק
S_C_epter
The ScepterChant
יצירת קשר:

שליחה על ידי S_C_epter »

wake lord כתב:אגב...אני לא בטוח שספטר צ'אנט בחמישייה...אני מוצא את פינדס ואת אינצ'נטרס ( בשתי גרסותיאה ) יותר טובות...אולי גם דאמפ-טראק
דניאל, אל תעצבן אותי.
אני מאוד שמח שאנשים מכירים בדק שאני משחק כאחת מהטופ 5. רק שתדע, שבגירסה הנוכחית שלה כמעט ואין לה שליפות דני, היא בעיקר מבוססת על טוטורים כי אין לה מה לעשות עם 10 קלפים ביד, אלא עם 2 קלפים ספציפיים ביד. אני משנה את הגירסה שלה לפי העצות שמישל נתן לי אחרי הטורניר אצלו, ככה שיהיה לה סיכוי כלשהו נגד רוק, דק שהיא תמיד מפסידה לה משום מה. ייכנסו שליפות, עוד רימובלס, ומורפלינג כנראה. יצאו פייר אייס מהמיין, ורייס דה אלארם מהמיין והסייד (למרות שזה ממש ממש ממש קרע למישל ת'צורה שהבאתי חייל 1/1 שחסם לו את הטוג 20/21 וזה היה קורע מצחוק איך נגמרה לו היד, הגרייביארד והטוגים בדק בגלל חייל אחד קטן).
Master of Puppets כתב:גיחצי.
Orb כתב:"יאללה, דראפט".
Orb כתב: חארטה
wake lord
יצירת קשר:

שליחה על ידי wake lord »

שניר....אני באמת מתכוון לזה...בלי קשר לעצבן אותך ( למרות שזאת מטרה מקודשת )....אגב...בלי שליפות אני לא חושב שזה יכול לעבוד
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

(למרות שזה ממש ממש ממש קרע למישל ת'צורה שהבאתי חייל 1/1 שחסם לו את הטוג 20/21 וזה היה קורע מצחוק איך נגמרה לו היד, הגרייביארד והטוגים בדק בגלל חייל אחד קטן).
כרגע הוכחת:

א. מישל שחקן גרוע (אף שחקן טוג לא מנפח את הTog עד אחרי הDeclare Blockers Step, לא משנה אם יש גם 20 יצורים במשחק וגם אם יש 0 יצורים במשחק. גם אם הוא הטיל Shadow Rift- רק אחרי הBlockers).

ב. שניכם לא יודעים את החוקים (אם הוא אכן עשה את זה בסוף הBlockers step, ואז שיחקת ובלמת- זה לא חוקי. אבל אני בספק שטעיתם בדבר כל כך פשוט).

SPS
stitch
Zombie Maker
יצירת קשר:

שליחה על ידי stitch »

שניר, אני לא מבין מה אתה מתפלא שהדק מפסידה לרוק, deed בפנים והיא נצחה ובנוסף לזה יש לה duress וtherapy. אבל מה לעשות אין דק שיכולה לנצח הכל בסיכויים טובים (מעל שישים אחוז). אבל שניר בסופוט של דבר אני מסכים עם דניאל, fiends ןdump truck הם אחלה דקים. פשוט מפסידות בעיקביות לrdk (אלא אם כן הגרסא שונתה במיוחד כדי לנצח את הדק הזאת).
יהודי לא מגרש יהודי!
הוא רק מזיז אותו קצת...
S_C_epter
The ScepterChant
יצירת קשר:

שליחה על ידי S_C_epter »

Sir Psycho Sexy כתב:
(למרות שזה ממש ממש ממש קרע למישל ת'צורה שהבאתי חייל 1/1 שחסם לו את הטוג 20/21 וזה היה קורע מצחוק איך נגמרה לו היד, הגרייביארד והטוגים בדק בגלל חייל אחד קטן).
כרגע הוכחת:

א. מישל שחקן גרוע (אף שחקן טוג לא מנפח את הTog עד אחרי הDeclare Blockers Step, לא משנה אם יש גם 20 יצורים במשחק וגם אם יש 0 יצורים במשחק. גם אם הוא הטיל Shadow Rift- רק אחרי הBlockers).

ב. שניכם לא יודעים את החוקים (אם הוא אכן עשה את זה בסוף הBlockers step, ואז שיחקת ובלמת- זה לא חוקי. אבל אני בספק שטעיתם בדבר כל כך פשוט).

SPS
הוא לא ציפה לזה מכוון שבעיקרון אין לי יצורין בדק, ותאמין לי שאנחנו יודעים את החוקים. שאלתי אותו בפירוש אם הוא עושה את זה בשלב התוקפים, והוא אמר שכן.
Quick-Silver1
MTGil Wizard

שליחה על ידי Quick-Silver1 »

אה.... היו ימים.... ימים של אוט', של ריאנימטור.........
"The lantern he carried did not light his way - it singlad his approach" - Disciple of Malice
S_C_epter
The ScepterChant
יצירת קשר:

שליחה על ידי S_C_epter »

Quick-Silver1 כתב:אה.... היו ימים.... ימים של אוט', של ריאנימטור.........
שאתה עוד לא נולדת בהם. למה לעשות כאן ספאם, ולנסות להראות שאתה גבר וכאילו ששיחקת ריאנימייטור, ואם באמת זה נכון, אז היית יודע שאוט' היה חוקי אפילו בדצמבר של השנה באופן מעשי.
ועוד משהו לSPS-אני אומנם יורד על הרמה של הארץ שלנו במג'יק כמעט בכל הזדמנות, אבל להגיד "מישל שחקן גרוע", כשהוא למעשה אחד מהטופ 25 של הארץ זה באמת מוגזם. לא חייב להיות פרו, אבל זה לא מתאים להגיד סתם ככה דבר כזה על מישהו שאתה לא מכיר (אתה אמור להכיר אותו, אבל אם אמרת את מה שאמרת אז אני לא חושב שאתה מכיר אותו).
Sir Psycho Sexy
Moderator

S_C_epter, הרשה לי לתקן: מישל לא יודע לשחק Tog. אגב, כפי שראיתי הוא שחקן Limited מצויין יותר מאשר שחקן Constructed.

אבל אם הוא עשה טעות טיפשית כזאת- מגיע לו להפסיד.

SPS
Hairy Rabbit
Evil Bunny

שליחה על ידי Hairy Rabbit »

1. SPS, למה Shadow Rift כשאפשר Ensnare?
2. Scepter-Chant לדעתי הוא כן בחמישייה.
3. טוג זו דק מאד מסובכת, עם הרבה אופציונאליות, ומאד קשה למשחק. לא כדאי לך לבנות את זה, מר. קונטרול.
4. מתוך שלושת הדקים The Rock, UG Madness, וRDW הכי פשוטה היא RDW, אבל היא הכי פחות חזקה (לדעתי) מתוך השלושה. לדעתי The Rock יותר טובה מMadness, אבל Madness פשוט עולה גרושים, והקלפים די נפוצים...
Beryl the Green כתב:I demand you to change your sig back to quoting sometihng stupid i said!
Sir Psycho Sexy
Moderator

1. SPS, למה Shadow Rift כשאפשר Ensnare?
בעיקרון אני מעדיף Shadow Rift, כי הוא Cantrip והוא לא חוסם לי אפשרות לשחק Gush, להבדיל מEnsnare. בעיקרון Ensnare נותן +3/+3, אבל עדיין יש יצורים בInstant שיכולים לחסום אותו (Raise the Alarm למשל). אין יצורים עם Shadow שיכולים לרדת בInstant (ואף אחד לא משחק עם יצורי הShadow בEXT).

SPS
stitch
Zombie Maker
יצירת קשר:

שליחה על ידי stitch »

תתפלא. אני ראיתי לא מעט גרסאות white weenie וsuicide black שמיצות מספיק יצורים shadow.
יהודי לא מגרש יהודי!
הוא רק מזיז אותו קצת...
Hairy Rabbit
Evil Bunny

שליחה על ידי Hairy Rabbit »

אממ, אני מבין, אבל בכל זאת, כשאתה משחק Ensnare זה כבר כשאתה לא צריך Gush בד"כ, אבל לפעמים צריך את ה2 קלפים האילו..

בכל זאת, אני מבין ת'נקודה שלך אבל ברוב המקרים Shadow Rift פחות מתאים מEnsnare לדעתי.
Beryl the Green כתב:I demand you to change your sig back to quoting sometihng stupid i said!
שלח תגובה