דיווח מהזברה הרביעית, מקום 1

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

שלח תגובה
Yoav
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

דיווח מהזברה הרביעית, מקום 1

שליחה על ידי Yoav »

טוב, היו היה פעם נסיך ונסיכה שקראו להם ראווג'ר ודיסיפל…
יום אחד הם התחתנו ונולד להם תינוק שקראו לו אפיניטי.
אפיניטי היה ילד שובב שעשה צרות לכולם, ואז מה שקרא שכולם התחילו לשנוא אותו לעשות עליו חרם נוראי.
יום אחד, לפני הרבה מאוד זמן, בעקבות החרם, חיסלו את אחיו של אפיניטי הרי הוא skullclamp !
מאותו רגע אפיניטי נעשה מאוד עצבני ובנה לו אח דמיוני מעץ והוא קרא לו carnial plating....
טוב נמאס מהסיפור... :P

מאז הזברה הקודמת שיניתי את הדק והוצאתי את ה-wellding jars ואת ה-enforcers לטובת workers והשלמת רביעיות של plating, shrapnel & mox.
הסיבה שעשיתי את זה בגלל שרציתי להפוך ליותר מהיר ולנצח טוט' לפני שהוא מספיק להטיל את הטוט'.
עשיתי קצת testing באונליין ועדין ראיתי שזה לא עוזר לי לנצח טוט', בגלל שכולם באונליין פוקסיונרים מזליסטים שמטילים כל משחק טוט' תור רביעי.
בכל מקרה, הדק נראה סביר נגד כל חבילה בטייפ.
מאטצ'ים קשים:
*מונו כחול – המאטצ' הכי קשה. בגלל שאין aeter vail חייבים להתחיל את המשחק הראשון עם התחלה מאוד מהירה עם מוקס, אם לא רוב הסיכויים שנפסיד. בד"כ מי שמתחיל את המאטצ' הזה מנצח.
*כחול/ירוק קונטרול – מאטצ' קשה כי בנוסף לכל ההייט יש לו גם counters ו-echoing truth ובסייד יש בנוסף לכל גם march בשביל לגמור עניין. המאטצ' נעשה עוד יותר קשה עם היריב משחק עם shackles.
*טוט' – אני מחשיב את המאטצ' הזה קשה בגלל שאם לא מצליחים לנצח עד תור רביעי מפסידים. עוד דבר מעצבן זה שבד"כ מי שמתחיל מנצח.

נגד כל שאר החבילות בטייפ יש לחבילה יותר אחוזי ניצחון לדעתי. שאר החבילות הם:
ביג רד, ביקון ירוק, וויט וויני, איירונוורקס, מונו בלאק קונטרול, ירוק שחור. סיבוב ראשון:
נגד טוט' לרוע מזלי אבל הוא ישתפר בהמשך.
משחקון ראשון: הייתה התחלה די איטית, הוא מטיל טוט' תור חמישי. הוא לא היה אפילו בטווח של 5 חיים בשביל שאני אוכל לטפדק בלאסט. 1-0
משחקון שני:
הכנסתי 4 מנה ליקים. הוא עשה מוליגן ל-6. הייתה לי התחלה מהירה ובדרך הטלתי 2 mana leak לבטל לו את האיומים שמגיעים לפני הטוט'. 1-1.
משחקו שלישי:
יש לו מזל מאוד רע והוא לא שלף פעמיים לנדים ועשה מוליגן ל-5. לי יש התחלה מהירה מאוד עם תור ראשון מוקס, רווג'ר. תור שני פלייטינג ומכאן אתם יודעים לאיפה זה מוביל. 2-1.

סיבוב שני:
קיבלתי פר דאון :/ ויצאתי מול מונו בלאק דיסקארד. מאטצ' לא רע בכלל.
משחקון ראשון התחלתי מהר מאוד עם 2 פרוגמייט תור ראשון ותור אחרי זה וורקר. כל מה שיריב עשה באותו משחק זה לעשות לי דיסקארד ורמוול אחד כל המשחק. סיימתי את המשחק עם שארפנל לראש.
משחקון שני, נכנסו ליקים, שוב התחלה מהירה עם צפרדע תור ראשון. היריב נתקע על 2 מנות כל המשחק ולא יכל להתמודד עם היצורים. 2-0

סיבוב שלישי:
מול אפיניטי מקורית.
היה לו "קומבו" נחמד של אטוג והאקוויפמנט שנותן ליצור: +1/+1 ו-trample, ככה הוא שם אותו על אטוג, מקריב הכל ו-boom. הבעייה בקומבו היא שהוא יכול להקריב הכל לחטוף אוקסידייז על האקוויפ. החבילה שלו הייתה דומה למשהו ששיחקתי פעם עם אטוג ו-predator’s strike.
בכל מקרה, משחק ראשון היו לו יותר מעופפים ממני והוא הרג אותי עם hovergourd + plating.
משחקון שני הכנסתי 4 bolts, 3 rellic, שמתי לב שאין לו סיידבורד וקיוויתי לטוב. יצאו לו כל המשחק רק איזה 3 יצורים ולי היה relic barrier ויותר יצורים ממנו. 1-1
משחקון שלישי, הייתה לי התחלה די איטית ולו התחלה מהירה. סוף סוף הוא הפעיל את הקומבו שלו והוריד אותי מ-20 ל-7 בפעם אחת. אחרי שנשאר לו במגרש אטוג, פלייטינג, אקוויפ טראמפל ו-2 לנדים, הגיע תורי ועשיתי לו 2 בולטים על האטוג והוא הקריב את 2 הציודים בשביל לשמור על האטוג. התחלתי לשים יצורים וניצחתי עם טופטר + פלייינג. 2-1

סיבוב רביעי:
עוד מירור, ומשום מה שוב per down לשחקן שהיה לו תיקו.
משחקון ראשון: התחלנו להשריץ יצורים. אני תקפתי על טופטר+פלייטינג וליריב היו אטוג רווג'ר דסייפל ועוד כמה יצורים. היריב הגיע למצב שהוא חייב לנצח עכשיו או שהוא ימות תור הבא מהמעופף שלי.
אז הוא תקף עם כולם, הקריב ארטיפקטים לרווג'ר ואז את הרווג'ר עצמו בשביל להעביר את הקאונטרים בעזרת המודולר ליצור שלא נחסם. היצור הזה חטף בלאסט וניצלתי. תור הבא תקפתי עם טופטר + פלייטינג וניצחתי 1-0.
משחקון שני: התחלתי עם מוקס + רליק ברייר. תור הבא רווגר, תור הבא רליק, תור אחרי זה רווגר ודיסייפל ומכאן לניצחון. 2-0.

סיבוב חמישי:
לפני הסיבוב אני רואה שאני אשחק סיבוב הבא מול רועי או מול ילד אחר וששניהם משחקים כחול/ירוק קונטרול.
אני כבר מתחיל לקבל דא-ז'ה-וו מהזברה הקודמת ששהייתי ב-4-0 ואז הפסדתי.
משחקון ראשון:
אני כבר מכיר את הקאט של רועי מהזברה הקודמת ואני מבקש מאורי (בתור שופט) שיבוא לעשות קאט סופי בשביל שלא תצא לי התחלה גרועה.
יצאה לי התחלה סבירה לא כל כך מהירה. במהלך המשחק שלפתי איזה 8 קלפים בעזרת thoughtcast/whisper והיו לי יותר איומים מאשר ליריב וניצחתי 1-0.
משחקון שני:
הכנסתי leaks. הוא מתחיל, תור שני עם סאקורה. אני בנתיים שם רוג'ר ועוד איזה יצור או שניים. הוא מקריב את הסאקורה ואני בטוח שהוא הולך לשים לי תור שלישי מארצ' כמו שתמיד עושים לי באונליין אבל הוא משחק בתור השלישי שלו קודאמס ריצ' ואני שמח. בתור השלישי שלי אני שם דיסייפל וורקר אם אני זוכר טוב. תור רביעי שלו הוא מניח מארצ' :/. מצב המגרש שלי: נקסוס, 2 לנדים, רווג'ר, צפרדע, וורקר ודיספיל.
אני מקריב 2 אדמות לרווג'ר. בתורי אני מטפדק גלימרוויד ותוקף עם היצורים. בתור החמישי שלו יש לו 6 מנות. הוא מטיל שאקלס ואני עושה ליק, הוא בוחר לא לשלם 3 מנה ומעביר את התור. אני תוקף עם כולם כולל הנקסוס הוא משחק echoing troth על הרווג'ר אני מקריב את הרווג'ר בשביל להעביר את הקאונטרים שלו ליצור אחר ומנצח. 2-0.

סיבוב שישי:
נגד איירונוורקס. בני לא יכול לעשות איתי תיקו כי כבר היה לו אחד והוא החליט לשחק.
שוב, בני עושה קאט שבו הוא בוחר מספר מסויים של קלפים ושם אותם למטה ואני לא מסכים וקורא לאורי שיעשה לי קאט סופי. בני התחיל את המשחקון הזה. לשנינו אין התחלות מהירות במיוחד. הגענו לתור רביעי נדמה לי ואני הורדתי את בני ל-13 ויש לי 3 בלאסטים ביד ו-4 מנה פתוחה. הגיע תורו של בני ואני חושב שמקסימום הוא יביא עכשיו איירונוורקס ואינקובטור ולי זה לא יהיה משנה כי אני אספיק לעשות עליו 3 בלאסטים לפני שהוא יתקוף עם אלפי המירים. אבל בני עשה את הקומבו המלא של החבילה והוא הוציא את כל הלנדים מהחבילה בעזרת אינקובטור והרג אותי עם בלצ'ר. חבל, אם אני הייתי מתחיל את המשחקון הזה הייתי מנצח. 0-1
משחקון שני:
הכנסתי ליקים. שוב בני עשה את הקאט אבל לא היה לי כח ללכת לקרוא לאורי ושילמתי על זה ועשיתי מוליגן ל-6. אני התחלתי מהר עם מוקס ופלייטינג. הייתי יותר מהיר מבני וניצחתי לפני שהוא הצליח להביא את הקומבו שלו. 1-1.
משחקון שלישי: שוב בני עושה קאט מעצבן והפעם כן קראתי לאורי. בזמן הסיבובים דיברנו ואמרתי לבני שהלוואי שהאיש שמערבב את החבילות במג'יק אונליין ישנא אותך ואז בני קילל אותו. אמרתי לו שכבר כדאי לו לפרוש ממג'יק בגלל שהוא קילל את ה-shuffler של אונליין והוא לא ישלוף שליפות טובות יותר בחיים וכך היה.
בני מחליט לשמור יד עם לנד אחד ו-sensei top, אבל לרוע מזלו 3 הקלפים הראשונים לא היו לנדים.
גם אחרי 3 תורות עדיין הוא לא מצא לנד נוסף ב-3 הקלפים הראשונים של החבילה. רק בתור הרביעי הוא הניח לנד שני וזה כבר היה מאוחר מדי וניצחתי. 2-1.

קצת הערות:
הדיווח לקוח מהזיכרון ויש כמה קטעים שלא מדוייקים כל כך. אם יש למישהו הערות הוא יכול לרשום פה.
אני חושב שגרסת אפיניטי עם aeter vail היא הרבה יותר חזקה מאשר גירסה עם מוקסים אבל יש בעייה אחת שכמעט אין לה סיכויים לנצח טוט' בגלל שהיא איטית מדי.
אני מקווה ש-betrayers תשנה את הטייפ ובתקווה שטוט' תחלש ושיעשו באן למארצ' :green:
מיצי מיאו
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

מה זה לא מסכים? קאט זה קאט. אתה יכול לבקש מהשופט שיערבב ליריב את הדק, וזהו בערך.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

אני דווקא זוכר שיש חוק שאומר שאתה יכול לבקש מהשופט שיעשה לחבילה שלך קאט סופי או שיערבב לך את החבילה.
מיצי מיאו
Canopy Crawler
מארגן טורנירים בדרום
יצירת קשר:

שליחה על ידי Canopy Crawler »

אני לא יודע מה יש לך נגד טוט', עם הגירסא המדויקת שלך ניצחתי 2 טוט'ים בטורניר כשהראשון (אריאל...) לא היווה בכלל שום בעיה, השני קצת עיצבן, אבל הסתדרתי. בכל מקרה אותו רועי, שלא הוריד נגדך מארץ' תור שלישי הוריד מולי מארץ' תור שלישי, ואחרי שהוא קונטר הוא הוריד את הרביעי, אז אני לא הייתי שמח... :cry:.

דני.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

דני, זה שהיה לך מזל משמיים מול התחלה רעה מאוד שלי לא אומר בהכרח שהמט'ץ טוב. יום לפני הטורניר עשינו את המט'ץ בערך 20 פעמים ולא פעם אחת, וזה לא מט'ץ טוב לרווג'ר.
My phone number: 0522816213
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

יואב, זינגר צודק. החוק שאתה מדבר עליו אומר שאתה יכול לערבב את החבילה שלך עוד פעם אחת רק אם היריב עשה לך ערבוב, ולא קאט (ולקאט יש הגדרה ברורה- העברת X קלפים מראש החפיסה לתחתית החפיסה, כל השאר זה ערבוב).

SPS
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

לא מבין, למה מונו בלו זה מאץ' קשה?

ומה הפראנויה הזו עם הקאטים? טוב שאתה לא בא מצוייד בתהילים וראשי שום.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

אין לי בעיה שיעשו לי קאט נורמלי. אבל אני לא אוהב שמישהו לוקח מספר קלפים מסויים ומעביר אותם למטה ומחשיב את זה לקאט שלו.
אתם יכולים להגיד שלפי הסטיסטיקה זה לא משנה כי זה קאט והכל פה רנדומלי. אבל במעשי אם תקחו למשל את 5 הקלפים הראשונים ותעבירו אותם למטה רוב הסיכויים שתשלפו ביד הפותחת רק לנד אחד וזה בדוק.
מעניין גם שכל מי שעושה את הקאט הזה עושה את זה בקביעות לכל היריבים שלו אז כנראה זה באמת עובד.
אתם יכולים לראות אפילו בדיווח של drone (רועי) שמישהו רשם שרועי עשה לו את הקאט "הנוראי" שלו ואז הוא עשה מוליגן ל-5.

מונו כחול זה מאטצ' קשה בגלל שיש לו קלפים ספציפים שחזקים מאוד נגד אפיניטי במיין כמו:
annul, relic barrier, shackels. שאקלס ורליק ביחד במשחק זה מאוד מציק.
וגם יש לו מארצ' בסייד.
מיצי מיאו
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

תסביר לי רגע בהגיון, איך זה שאם תעביר את 5 הקלפים הראשונים למטה ייצא לך לנד אחד וזה בדוק?
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

עשיתי על זה מחקר במעבדה של בית ספר..
:roll:

מה אתה רוצה שאני אגיד לך?
לפחות אצלי אני יודע שמכל הפעמים שעשו לי כזה קאט רק פעם אחת יצאה לי התחלה נורמלית.
מיצי מיאו
Drone
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Drone »

בשביל הפרוטוקול, הקאט שלי לא תוכנן ע"י סטטיסטיקות...
ואני גם חייב להודות שאורי פלג ארגן לך יד "מצויינת"..
פעם הבאה הוא מערבב לי את הדק..
MegaMango כתב:למה לי לקנות אמרלד מוקס ב- 70 שקלים כשאני יכול לקנות פורסט בהרבה הרבה פחות?
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אבל במעשי אם תקחו למשל את 5 הקלפים הראשונים ותעבירו אותם למטה רוב הסיכויים שתשלפו ביד הפותחת רק לנד אחד וזה בדוק.
זיון שכל מוחלט.
אבל אם כבר מדברים, יש לי פה קמע משהו משהו נגד עין הרע. רוצה לקנות? רק ח"י ח"י שקלים.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

יקר לי מדי...
טוב אני רואה שאף אחד פה לא מאמין בלב הקלפים, אז אפשר לסיים את הוויכוח :wink: .
מיצי מיאו
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זה לא שאני לא מאמין בלב הקלפים כמו שאני יכול להוכיח לך אמפירית שאתה טועה, בניסוי מבוקר.
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

Antrax כתב:זה לא שאני לא מאמין בלב הקלפים כמו שאני יכול להוכיח לך אמפירית שאתה טועה, בניסוי מבוקר.
אבל אז הוא כמובן יטען שזה עובד רק כשזה לא מבוקר...
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.
שלח תגובה