אתם בעד או נגד ההיתנתקות?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה

מה דעתך בנוגע להתנתקות?

בעד!
48
62%
לא החלטתי
3
4%
נגד!
19
24%
נמנע
8
10%

סך הכול הצבעות: 78

the editor
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי the editor »

היינו, אומנם, מקבלים ארץ כך או כך, אבל קיבלנו דווקא את ישראל בגלל שהיא שלנו מימי קדם. כאני אומר "שלנו ע"פ חוק" אני לא מתכוון לחוק של ארץ מסויימת, אלא לזה שאנחנו האנשים היחידים שיכולים לטעון לזכויות לארץ, אם לא הבנת. (מכוון לבן). המוסלמים אולי ינופפו בקוראן, אבל הספר הזה לא מוכיח שארץ ישראל שלהם אלא אם תקבל את זה שהאלוהים שלהם קיים. התנ"ך, לעומת זאת, כמו גם מקורות היסטוריים אחרים, מראה שהיהודים הם העם הקדום ביותר ששלט בא"י ועדיין קיים. באותו הקשר, למי ששאל: אם יבוא, למל, גירגשי חמוד, ויוכיח שהוא אכן גירגשי, אני לא אתן לו את הארץ, מהסיבה הפשוטה שאני מאמין שהכל שייך לה', וה' נתן את הארץ לי. לעומת זאת, אני כן אבין את זה אם הממשלה תבחר לוותר לו על הארץ- כל עוד לא מאמינים באלוהים, הארץ אכן שייכת לו. (למען האמת, רק שביעית ממנה).
גרייט הוקי מאסטר, המקוריות שלך שואפת לאמבה.
שיניתי שם, פעם הייתי אלרונד
זאת אומרת, הייתי elrond, אבל באנגלית זה עושה בעיות עם ההדגשה...
the editor
MTGil Wizard

ben כתב:דבר שני, אתה לא היית מתעצבן עם קבוצה של פלסטינאים שונאי ישראלים היו באים ובונים וילות מפוארות על האדמה שעליה סבא שלך גר קודם, מכוונים עליך נשק, הורסים את הרכוש שלך כל אימת שמתחשק להם? אתה פשוט אדם בעל סבלנות יוצאת מגדר הרגיל, כי אני הייתי מייחל למותם בכל ליבי.
אה... כן, הייתי מתעצבן, אם סבא שלי היה גר בדיוק באותו מקום, כלומר, הם הרסו לו את הבית בשביל לבנות את הוילה (מה שלא נכון במקרה של המתנחלים), אם היו מכוונים עלי נשק בלי שהייתי מארגן להם מארבים חמושים בצידי דרכים ושולח את הבנים שלי להתפוצץ כמה שיותר קרוב אליהם (מה שלא נכון במקרה של המתנחלים), ואם היו הורסים את הרכוש שלי (מה שלא נכון לגבי המתנחלים).
grog
MTGil Wizard

שליחה על ידי grog »

יופי,
עכשיו תריבו גם על פוליטקה, ילדים גדולים...
אני אישית בעד כי אני לא מאוד מרוצה מזה שחיילי צה"ל נופלים בישביל אנשים כמו המתנחלים שלא מוכנים לעשות כלום בשביל שלום.
משמעות החיים היא ארבעים ושתיים!!!!
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Great-Hooky-Master כתב:ואף אחד מהפקטורים האילה הוא לא התנ"ך.
גם התנ"ך הוא מעין פקטור בעקיפין: לולא התנועה הציונית שהתפתחה בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, לא היינו מקבלים את א"י. אחד מהגורמים להתפתחות התנועה הציונית הוא הכמיהה לציון שעברה מדור לדור אצל היהודים. הכמיהה לציון שרדה בזכות הדת והתנ"ך.
ben כתב:אלרונד, יש סיבה אחת שבגללה קיבלנו מדינה, וזאת השואה.
אין סיבה אחת לזה שהביאו מדינה ליהודים, יש כמה סיבות. אף אחד באו"ם לא קם ואמר "בואו נפצה אצ היהודים על ידי כך שנביא להם מדינה!". אמנם גם זה היה גורם חשוב ו"הקש ששבר את גב הגמל", אבל זה לא היה הגורם היחידי.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

אתה יודע, וויכוח פוליטי זה לא בדיוק דבר שמצביע על חוסר בגרות. טמבל.

אם כי, אלרונד, שאין לו מושג וחצי מושג מה המתנחלים עושים בשטח ומה לא, לא מהווה פרטנר לשום וויכוח שהוא. יש אינספור כתבות ועדויות מצולמות על מתנחלים, ולא מעטים (אם כי ברור לי שלא הרוב) שבוזזים מכל הבא ליד עדרי צאן ומטעי זית, ממש לפני כמה ימים בגוש קטיף נכנסו נערי גבעות לבתים פלסטיניים, גירשו באלימות את יושביהם ובזזו אותם. יש לי מספיק חברים ששירתו בשטחים ומספרים לי על השוד והביזה שמתחוללת שם.
להלן מספר מקרים שאני יודע ב-100% שאכן קרו:

מתנחל חמוש ברובה הסתובב לו בגבעות השומרון כשהבחין ברועה ערבי עם עדר כבשים, הוא פתח באש על העדר והרג את כל הכבשים.

חבר שלי ששירת בחברון ניסה למנוע מ-2 מתנחלים להחריב דוכנים בשוק, אחד מהם שבר לו את היד.

חייל במוצב ברצועה החליט לעשות איפוס כוונות ל- RPG שלו לתוך בית ברצועה. הכוונות היו מאופסות.

חייל אחר החליט לאפס את המאג שלו על הולך רגל ערבי זקן. הפעם הכוונות לא היו מאופסות.

3 מתנחלים נכנסו לבית ערבי עם רובים ולקחו משם מכשירי חשמל. ג'יפ מאוייש של צה"ל חנה בטווח ראייה. הוא נשאר לחנות.

כל אלו רק עדויות שמיעה שלי מאנשים שהיו בשטח. ואני בטוח שיש עוד הרבה ששכחתי והדחקתי. זה לגבי המתנחלים והחיילים שלא פוגעים ברכוש ובנפש. אה כן, ואם אתה חושב שלא הרסו בתים של פלסטינים בשביל לבנות את ההתנחלויות, תחשוב שוב.
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

אה, וכמובן, איש מהאנשים האלה לא הועמד לדין. תחי מדינת ישראל.
grog
MTGil Wizard

שליחה על ידי grog »

ben כתב:אתה יודע, וויכוח פוליטי זה לא בדיוק דבר שמצביע על חוסר בגרות. טמבל.
א. שתוק
ב. וויכוח על משהו שאין ביכולתך לשנות הוא חסר טעם וגם דבילי
ג. אני רואה בוויכוח מכול סוג שהוא לא בוגר
ד. שתוק
משמעות החיים היא ארבעים ושתיים!!!!
the editor
MTGil Wizard

זה הולך ככה: האו"ם מחליט לתת לנו מדינה, בעיקר בגלל השואה, אבל לא רק. הם יושבים ומסתכלים על הגלובוס, מתלבטים איפה לשים אותנו. לבסוף, אחד מהם אומר: "היי! עכשיו נזכרתי... לפני (מספר שאני לא זוכר בדיוק כרגע) שנים היה איזה אחד שקראו לו הרצל... והתנועה שלו רצתה להתיישב רק בפלשתינה... כן, בואו נשים אותם שם!".
מה שאני אומר זה, שהאום נתן לנו דווקא את ישראל בגלל שהם ידעו שדווקא אותה אנחנו רוצים, ורצינו אותה רק בגלל שהיא שלנו מימי קדם.

עריכה: תגובה לעידו גיא.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

grog כתב:א. שתוק
וזה ממש מראה על בגרות
grog כתב: ב. וויכוח על משהו שאין ביכולתך לשנות הוא חסר טעם וגם דבילי
אתה אומר שלפתח דעות שהן לא רק מהחינוך בבית שלך זה חסר ודבילי?
נ.ב.:
גם לומר דבילי לא ממש מעיד על בגרות.
grog כתב: ג. אני רואה בוויכוח מכול סוג שהוא לא בוגר
אז אתה אומר שאנשים בוגרים לא מתווכחים? אז מה הם עושים כשהם לא מסכימים? וויכוח הוא לא בהכרח צעקות וקללות ומילו גנאי - הוא יכול להיות וויכוח גם כשמדברים בנינוחות.
grog כתב: ד. שתוק
עידו גיא כתב:וזה ממש מראה על בגרות
So true...
the editor
MTGil Wizard

אם כי, אלרונד, שאין לו מושג וחצי מושג מה המתנחלים עושים בשטח ומה לא, לא מהווה פרטנר לשום וויכוח שהוא. יש אינספור כתבות ועדויות מצולמות על מתנחלים, ולא מעטים (אם כי ברור לי שלא הרוב) שבוזזים מכל הבא ליד עדרי צאן ומטעי זית, ממש לפני כמה ימים בגוש קטיף נכנסו נערי גבעות לבתים פלסטיניים, גירשו באלימות את יושביהם ובזזו אותם. יש לי מספיק חברים ששירתו בשטחים ומספרים לי על השוד והביזה שמתחוללת שם.

מתנחל חמוש ברובה הסתובב לו בגבעות השומרון כשהבחין ברועה ערבי עם עדר כבשים, הוא פתח באש על העדר והרג את כל הכבשים.

חבר שלי ששירת בחברון ניסה למנוע מ-2 מתנחלים להחריב דוכנים בשוק, אחד מהם שבר לו את היד.

חייל במוצב ברצועה החליט לעשות איפוס כוונות ל- RPG שלו לתוך בית ברצועה. הכוונות היו מאופסות.

חייל אחר החליט לאפס את המאג שלו על הולך רגל ערבי זקן. הפעם הכוונות לא היו מאופסות.

3 מתנחלים נכנסו לבית ערבי עם רובים ולקחו משם מכשירי חשמל. ג'יפ מאוייש של צה"ל חנה בטווח ראייה. הוא נשאר לחנות.

כל אלו רק עדויות שמיעה שלי מאנשים שהיו בשטח. ואני בטוח שיש עוד הרבה ששכחתי והדחקתי. זה לגבי המתנחלים והחיילים שלא פוגעים ברכוש ובנפש. אה כן, ואם אתה חושב שלא הרסו בתים של פלסטינים בשביל לבנות את ההתנחלויות, תחשוב שוב.
בנוגע לחיילים, הם לא מתנחלים.
בנוגע למתנחלים, אם יש טרוריסטים מתנחלים זה לא אומר שזה המאפיין הכולל של המתנחלים. יש גם טרוריסטים ערבים, להזכירך, ואף אחד לא מגרש את הערבים בגלל זה.
blaze
MTGil Wizard

שליחה על ידי blaze »

יש כמה אנשים שהם נגד ההיתנתקות רק בשביל ללבוש את הסרט דפוק הזה!!
כי כולם שמים אותו ...(תיקים .. מכוניות)
:evil: :evil: :evil: :evil:
יש כ"כ הרבה בולשיטרים !!
"FIRE NEVER DIES ALONE "
Smith
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Smith »

תווכחו בכבוד לפחות , בלי ציניות וממש בוגר , בחר אתה טיפש או אידיוט וכאלו . :-?
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

המתנחלים הורסים לנו את התדמית..
כל פעם שיש פיגוע הפלסטינאים מראים סרטים שמתנחלים מכים אותם ובככה אנחנו יוצאים אשמים למרות שזה הפוך.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
Smith
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Smith »

Darkmode כתב:המתנחלים הורסים לנו את התדמית..
כל פעם שיש פיגוע הפלסטינאים מראים סרטים שמתנחלים מכים אותם ובככה אנחנו יוצאים אשמים למרות שזה הפוך.

תעמולה תקשורתית זה שטויות . זה לא הבעיה כאן .
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

Efrit כתב:"לפני אלפי שנים". מדברים שוב על התנ"ך. איזה כיף!
אם כבר מזכירים שוב את הספר הקדוש, לא נאמר שם שאדמת ישראל תינתן לילדי אברהם, ואחד מהם היה אבי הערבים?
[שחכתי את השם]

הערבים עשו טעות בכך שהם לא הקימו מדינה לצד שלנו, אין פה ויכוח. האם זה אומר שעכשיו הם צריכים למות ברעב? אין להם לאן ללכת, מה אתה היית עושה במקומם?
מי דיבר על התנ"ך???
יש מטבעות מתקופת בית ראשון ובית שני, ושניהם הרבה לפני שמוחמד התחיל לדמיין דברים.
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.
Efrit
Angel of Wrath
יצירת קשר:

שליחה על ידי Efrit »

אהא.
ומה אם הסיבה שלי היא "הם היו פה בתור חלק מהיאמפריה העותומנית, הם היו פה בזמן המנדאט הבריטי והם נשארו פה גם אחרי זה"? אני לא אומר שהמדינה רק שלהם, אבל היא גם לא רק שלנו.
כמו כן, אין להם לאן ללכת. אני יודע שקל להגיד שזה לא בעיה שלנו, אבל זה כמו שאני אגיד שילדים רעבים באפריקה זה לא בעיה של העולם, אבל מסתבר שפינק פלויד לא יסכימו איתי.
Sticks and stones may hurt my bones but words will never hurt me.
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

Elrond כתב:

בנוגע לחיילים, הם לא מתנחלים.
בנוגע למתנחלים, אם יש טרוריסטים מתנחלים זה לא אומר שזה המאפיין הכולל של המתנחלים. יש גם טרוריסטים ערבים, להזכירך, ואף אחד לא מגרש את הערבים בגלל זה.
וזאת מפי האדם שאמר "נותנים את הבית של המפונים לאלו שרצחו את הילדים שלהם", אכן, מילים כדורבנות.
אם עוד לא הבנת, לא מגרשים את המתנחלים כי הם רעים, אלא כי אנחנו לא מעוניינים להמשיך לשבת עם הפלסטינים באותה מדינה. מה שכתבתי היה כדי שאולי יש לנו חלק בשנאה ובטרור, מה שאתה מתקשה מאד להבין משום מה.
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

Efrit כתב:אהא.
ומה אם הסיבה שלי היא "הם היו פה בתור חלק מהיאמפריה העותומנית, הם היו פה בזמן המנדאט הבריטי והם נשארו פה גם אחרי זה"? אני לא אומר שהמדינה רק שלהם, אבל היא גם לא רק שלנו.
כמו כן, אין להם לאן ללכת. אני יודע שקל להגיד שזה לא בעיה שלנו, אבל זה כמו שאני אגיד שילדים רעבים באפריקה זה לא בעיה של העולם, אבל מסתבר שפינק פלויד לא יסכימו איתי.
אז מה? זה לא שביקשנו את זה. ומה ז"א אין להם לאן ללכת? מאיפה אתה חושב שהם באו?
מה שקרה זה שרצו להקים 2 מדינות. אז כולם ניסו להשמיד אותנו ושרדנו. ואז אחרי 20 שנה שוב ניסו להשמיד אותנו, והפעם גם קיבלנו עוד שטח. על השטח הזה היו אנשים, מה לעשות. הגבולות של המדינה שלהם השתנו, זאת ממש לא בעיה שלנו. אני לא אומר שצריך להשמיד אותם, להיפך, צריך לעזור להם, אבל צריך להתייחס אליהם כמו אל פליטים. כי זה מה שהם. אזרחים הם יכולים להיות במדינות שלהם.
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Efrit כתב:ומה אם הסיבה שלי היא "הם היו פה בתור חלק מהיאמפריה העותומנית, הם היו פה בזמן המנדאט הבריטי והם נשארו פה גם אחרי זה"? אני לא אומר שהמדינה רק שלהם, אבל היא גם לא רק שלנו.
התכוונת לומר "ארץ" בטח...
המדינה היא אכן שלנו ("מדינת היהודים"), אבל הארץ זה איפה שהמדינה מתקיימת (לפחות מנסה...), ועליה יש ריבים...
So true...
Efrit
Angel of Wrath
יצירת קשר:

שליחה על ידי Efrit »

כן, תודה עידו.

משה-הם ישבו על השטח הזה ביחד עם יהודים שישבו פה, ואז אנחנו בזמן מלחמה כבשנו אותם.
אנחנו כבשנו אותם. הם היו בשטח משלהם, ואנחנו כבשנו אותם. מה הפתרון שלך? לאן לשלוח אותם?
Sticks and stones may hurt my bones but words will never hurt me.
שלח תגובה