שלום, באתי לחגוג כאן את ההתנתקות

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
stitch
Zombie Maker
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי stitch »

שלומות חברים!
לא קראתי הכל, כי זה פשוט המון. בכל זאת כמה טענות שלי (עם חזרתי על משהו שאמרו כבר, סליחה)-
1) המתנחלים ברובם עוברים לבתים נחמדים, כמובן לא מה שהיה להם קודם. הסיבה? הבתים שהיו להם קודם עלו גרושים, הם היו עצומים וחלקם היו על הים (שזה לא חוקי בלי קשר לעובדה שמדובר בהתנחלות).
2) נכון, הממשלה כן שלחה מתנחלים (בעיקר אריאל שרון) אבל הרבה פחות ממה שיש שם והמון מהם כן באו בידיעה שמדובר בהתנחלות (במלוא מובן המילה). חוץ מזה, הם כן מקבלים פיצויים שעם כל הכבוד הם כן גדולים, הבעייה היא שהמתנחלים התרגלו להרבה יותר.
3) המתנחלים עושים הרבה יותר מידי רעש. בארץ שלנו (ובשטחים) ה-מ-ו-ן ערבים ויהודים (בתוך הארץ) סובלים פי כמה וכמה בגלל הצבא והממשלה. כל ה"גירוש" הזה הוא השך הכל מעבר לבית קצת קטן יותר ומקום קצת פחות מפואר+ הרבה יותר בטחון.
4) אלה שלא עוזבים עכשיו ומחכים לצבא שיזיז אותם (גם אם הם לא אלימים) הם עוברים על החוק בדיוק כמו כולם.
5) אני חושב שכן צריכה להיות אמפתיה כלפי המתנחלים כי באמת עושים להם משהו נורא. אבל לפלסטינאים (למשל) יש הרבה יותר בעיות והחיים שלהם ה-ר-ב-ה יותר קשים וכלפיהם אין כמעט שום אמפתיה (או תקשורת).
6) כן, אני מכיר מתנחלים, משפחה שלמה בעצם. חברה טובה של אמא שלי היא מתנחלת. היא בעצמה לא פנאטית ולא כלום, אבל הילדים שלה (כן, פגשתי גם אותם) הם מטורפים אחד אחד, למה? בגלל מערכת החינוך שם, אפילו היא אמרה את זה.

לב :cherry:
יהודי לא מגרש יהודי!
הוא רק מזיז אותו קצת...
yotiger
The Legendary Tiger Dragon

שליחה על ידי yotiger »

אני מצטער, אבל המתנחלים עד חצות הלילה האחרון לא עברו על שום חוק בשהייתם ברצועה.
כמעט בכל היישובים ישנם ווילות, וקוטג'ים, אבל אולי באחוז אחד מכלל היישובים (וגם הוא אני חושב שבצפון השומרון) ישנם קראוונים. הקראוונים שאולי ראיתם בחדשות כנראה שייכים לכל אלה שעברו ליישובים בשבועות החארונים.
הקראווילות שהמתנחלים מקבלים אפילו בתור בית זמני הם תת רמה לעומת מה שהיה להם עכשיו. למי שהזכיר את הארץ, כן גם אני קורא הארץ וכמו שהיה כתוב בכתבה אחת בזמן האחרון על בפיצויים, בשביל חלקם זה באמת זכייה בלוטו, אבל בשביל רובם המוחלט זהו אירוע טרגדי שלאחריו חלקם לא יוכל לחזור לאותה איכות חיים.
ובוא נאמר שישכנו אותם בבית הוגן ויפה מה עם הקהילה?! אחד מהמרכיבים החשובים ביותר ואולי אף החשוב מכולם בחלק מהמקרים היה עניין הקהילה, שבו לא התחשבו בהסכמים, גם מי שמקבל בית יפה והמון כסף, כמעט שנשאר בלי הקהילה שלו -אני לא מדבר על כוולם מכיוון שיש כאלה שכן עוברים קקהילה אבל הרוב לא-.

בוודאי שהתקשורת יכולה לרמות! התקשורת מראה ומעבירה לך מסרים לפי איך שהיא רוצה! כלומר לפי החלטות המנהלים שלה, במקרה של התקשורת שאתה (Psycho Camel) צופה בה רובם שמאלנים.

Psycho Camel, אין לך בכלל את הזכות לדבר ככה על המתנחלים, אין לך שום היכרות איתם ושום מידע עליהם חוץ מהיכרות טלוויזיונית, שאני מקווה שהבנת כבר מה היא שווה באמת.
את באמת צריך להיות חסר רגשות כמו שMOP אמר כאן מקודם כדי לבוא ו"לחגוג" את האירוע הזה.

ושוב, אני דורש להוריד את החלק שמדבר על המתנחלים בתגובה הפותחת של הדיון, הוא בהחלט פוגע!
"Before tyrants or toturers, there was evil."
קובי שפירא
A Rolling Stone

שליחה על ידי קובי שפירא »

דבר ראשון, לפני הכל - Psycho Camel, אתה יודע מה זה גזען מסריח? כמה נוח להגיד את זה ממקום מושבך במרכז הארץ, כאשר לא אתה מהווה את החזית לקסאמים? אתה מדבר כאדם שהתקשורת סימאה את עיניו, ויוסי שריד - עוד יהודי שונא ישראל, מדבר מפיו. תלמד לעשות צפייה ביקורתית, הבורות נודפת ממך.

MoP ו SPS מייצגים את דעתי בסך הכל, חוץ מהבעיה הקטנה שאני מתנגד להתנתקות. שטחים תמורת שלום, כן. לא נסיגה חד-צדדית, כמו שהיה בלבנון. לא לתת פרסים לטרור, כמה שזה נשמע נדוש. הרי בכל מקרה, בהעדר נוכחות ישראלית, הקסאמים יגיעו לאשקלון ולתחנת הכוח שבה, וצה"ל יאלץ לחזור לשם.

Limax - אתה טועה. אריאל שרון, אז שר כלשהו (לא זוכר), שלח גם שלח אותם לשם, ויצחק רבין בכבודו ובעצמו, שמאלני, בא לטקס הנחת אבן הפינה של הישוב היהודי הראשון בחבל עזה (שוב לא זוכר איזה), ואמר שזה צעד חשוב להתיישבות, או משהו כזה. גם צה"ל תמך ביישוב חבל עזה, כדי להפר את הרצף הטריטוריאלי של הערבים.

Scrat - תחת איזה חוק הם לא יושבים באדמת א"י?

NIR2 - כמו ל Psycho Camel, אבל פחות חריף.

נטע - השטויות האלה הן הרבה מתחת לרמתך, כמו ששנינו יודעים טוב מאוד.

לסיכום: דעותיהם של MosheJW, tnvsh ו Yotiger משקפות ברמה כזאת או אחרת את שלי.
מי ייתן וההנתקות תעבור עלינו בשלום יחסי, ועדיף שלא תעבור בכלל,
קובי (כמה טוב שחזרתי, הא?).
Arie
מארגן טורנירים בדרום

שליחה על ידי Arie »

it's funny to c all the ppl with the orange ribbons now
:lol:
Master of Puppets
The Vault Dweller
יצירת קשר:

שליחה על ידי Master of Puppets »

Legolas Greenleaf כתב:דבר ראשון, לפני הכל - Psycho Camel, אתה יודע מה זה גזען מסריח? כמה נוח להגיד את זה ממקום מושבך במרכז הארץ, כאשר לא אתה מהווה את החזית לקסאמים? אתה מדבר כאדם שהתקשורת סימאה את עיניו, ויוסי שריד - עוד יהודי שונא ישראל, מדבר מפיו. תלמד לעשות צפייה ביקורתית, הבורות נודפת ממך.
יוסי שריד הוא לא שונא ישראל.

מי מבצע את ההכללות עכשיו, קובי? :)
RoBoT-ChIcKeN כתב:ניסית פעם לישון והתעוררת בתוך מבוך שהאחים שלך בנו כדי להכריח אותך לאכול חימר כדי לצאת ממנו? לא נראה לי....

רובוט-צ'יקן.
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

ככה זה, כמישהו מסתכל על הערבים כעל בני אדם הוא מיד זוכה להגדרה כמו "שונא ישראל".
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

לא קראתי שום הודעה בנושא ואני גם לא אקרא. אני רק רוצה להגיד לכם שזה ממש מצחיק שכל פעם מישהו בא, פותח נושא פוליטי, ואז כל הילדים פה ואנשים שלא מבינים שום דבר מתחילים לריב.

צאו מזה. אתם לא מבינים בפוליטיקה ואין לכם שום נסיון או הבנה של הצדדים.

(כמובן שיש פה כמה אנשים בוגרים שכן יודעים משהו מהחיים שלהם - אליהם אני לא מדבר. אני מדבר על הרוב המוחלט)
קובי שפירא
A Rolling Stone

שליחה על ידי קובי שפירא »

יוסי שריד הוא לא שונא ישראל.
אני חייב לחלוק עליך. קראת את מה שהוא כתב ב - Ynet אחרי הפיגוע של המחבל היהודי? לא הצלחתי למצוא לזה קישור בעצמי, אבל היחס שלו אומר הכל.
מי מבצע את ההכללות עכשיו, קובי?
הוא איש אחד, להכליל זה להתייחס לכמה אנשים, לא?...
ככה זה, כמישהו מסתכל על הערבים כעל בני אדם הוא מיד זוכה להגדרה כמו "שונא ישראל".
גם אני מתייחס לערבים כבני -אדם. יוסי שריד מתייחס למתנחלים כחיות, באותה הכתבה.
אני מניח שהאפשרות השנייה היא להיות אפאתיים?
_demostenes_
The Mirror Breaker
יצירת קשר:

שליחה על ידי _demostenes_ »

קראתי רק את שני העמודים הראשונים אז סלחו לי אם אני חוזר על דברים/לא רלוונטי וכו'.

כרגע חזרתי מניצן, התנדבתי שם יומיים. התנדבתי לא כחלק ממסגרתו של איזה שהוא ארגון פוליטי אלא פשוט כדי לעזור למשפחות שעברו זעזוע טראומתי (ככה אני קורא למעבר מבית של 200 מ"ר לקרוון של 60 מ"ר שהם עוד צריכים לשלם עליו כל חודש).
מהם שמענו מה באמת הולך שם, הם האנשים שגרו שם.
אתם יכולים להאכיל את עצמכם בשטויות האלו או אחרות אבל בסופו של דבר אתם משכנעים רק את עצמכם. האנשים האלו הם אנשים, שהתיישבותם שם הייתה חוקית (לפי המדינה) עד באמת אתמול. המעבר שלהם היה קשה, הם עברו עכשיו למעין פארק עם הרבה "קראווילות" - קראוונים, מצופים בגבס, מטונפים כאשר כל האיזור הוא איזור בנייה בלי אפשרויות עיסוק לילדים/סופר או איזה שהיא תשתית לחיים חברתיים.
עזרנו בעיקר בפריקת ציוד ושמירה על הילדים אבל האנשים לא רק שנתנו לנו את תודתם אלא גם הציעו לנו לינה, כל הזמן בקשו לעזור, הביאו שתייה, האכילו אותנו וכו'.
אלו אנשים שהתפנו מרצונם או אנשים שהביאו את הילדים שלהם וחוזרים להתפנות עם החברים שלהם.
לכל האנשים שדברו על המתנחלים כחיות וכו', איפה ההבנה שלכם?
אולי תפוצצו את הבועה שאתם חיים בה ותתחילו לבדוק באמת עם מי אתם חיים במדינה הזאת?
פשוט כואב לי לראות כאלו תגובות מצד אנשים לכאורה נאורים.

כיפה, בלי כיפה, כתום, כחול. בסופו של דבר אתם חיים עם האנשים האלו באותה מדינה, כדאי שתתחילו להבין מה הולך שם, לפני שזה ייתפוצץ לנו בפרצוף.
‏מויש‏ ‎(02:03 AM)‎ :
experience is like rating, sometimes it doesn't reflect the skil.
tnvsh
מארגן טורנירים

שליחה על ידי tnvsh »

_demostenes_ כתב:קראתי רק את שני העמודים הראשונים אז סלחו לי אם אני חוזר על דברים/לא רלוונטי וכו'.

כרגע חזרתי מניצן, התנדבתי שם יומיים. התנדבתי לא כחלק ממסגרתו של איזה שהוא ארגון פוליטי אלא פשוט כדי לעזור למשפחות שעברו זעזוע טראומתי (ככה אני קורא למעבר מבית של 200 מ"ר לקרוון של 60 מ"ר שהם עוד צריכים לשלם עליו כל חודש).
מהם שמענו מה באמת הולך שם, הם האנשים שגרו שם.
אתם יכולים להאכיל את עצמכם בשטויות האלו או אחרות אבל בסופו של דבר אתם משכנעים רק את עצמכם. האנשים האלו הם אנשים, שהתיישבותם שם הייתה חוקית (לפי המדינה) עד באמת אתמול. המעבר שלהם היה קשה, הם עברו עכשיו למעין פארק עם הרבה "קראווילות" - קראוונים, מצופים בגבס, מטונפים כאשר כל האיזור הוא איזור בנייה בלי אפשרויות עיסוק לילדים/סופר או איזה שהיא תשתית לחיים חברתיים.
עזרנו בעיקר בפריקת ציוד ושמירה על הילדים אבל האנשים לא רק שנתנו לנו את תודתם אלא גם הציעו לנו לינה, כל הזמן בקשו לעזור, הביאו שתייה, האכילו אותנו וכו'.
אלו אנשים שהתפנו מרצונם או אנשים שהביאו את הילדים שלהם וחוזרים להתפנות עם החברים שלהם.
לכל האנשים שדברו על המתנחלים כחיות וכו', איפה ההבנה שלכם?
אולי תפוצצו את הבועה שאתם חיים בה ותתחילו לבדוק באמת עם מי אתם חיים במדינה הזאת?
פשוט כואב לי לראות כאלו תגובות מצד אנשים לכאורה נאורים.

כיפה, בלי כיפה, כתום, כחול. בסופו של דבר אתם חיים עם האנשים האלו באותה מדינה, כדאי שתתחילו להבין מה הולך שם, לפני שזה ייתפוצץ לנו בפרצוף.
מסכים עם כל מילה!
קבל ח"ח!!!
Gandalf
White Wizard

שליחה על ידי Gandalf »

biguy כתב:תחשוב על זה שהם מעט אנשים במקום עם רוב ערבי. לדעתי מדינת ישראל לא צריכה להקריב ככה את אנשיה (החיילים השומרים שם) רק כדי שהם יוכלו לחיות שם, כאשר יש מקום חלופי. לדעתי הם צריכים להבין את מה שעדיף לרוב, שזה להחזיר את השטח הזה לפלשתינאים, על מנת אולי להגיע בעתיד אף לשלום.
כמו כן אני חושב שהיו צריכים לעשות את שיטת המענקים כך שככל שאתה מבקש להתפנות יותר מהר, כך אתה מקבל יותר פיצויים.
אם היו מקבלים שלום בעד ההתנתקות היית צודק, אבל אתה פשוט מקדם את קו הגבול יותר לכיוון ישובים ישראלים גדולים, וזה לא נותן כלום חוץ מעוד נפגעים.
קובי מה המצב? התגעגתי לשמוע אותך מתווכח, שכוייח, מסכים עם כל מילה, כנ"ל demostenes
ניל גימן כתב:ריצ'ארד לא היה במיטבו בגבהים
grog
MTGil Wizard

שליחה על ידי grog »

Y כתב:לא קראתי שום הודעה בנושא ואני גם לא אקרא. אני רק רוצה להגיד לכם שזה ממש מצחיק שכל פעם מישהו בא, פותח נושא פוליטי, ואז כל הילדים פה ואנשים שלא מבינים שום דבר מתחילים לריב.

(כמובן שיש פה כמה אנשים בוגרים שכן יודעים משהו מהחיים שלהם - אליהם אני לא מדבר. אני מדבר על הרוב המוחלט)
אחי אתה מגזים....
משמעות החיים היא ארבעים ושתיים!!!!
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

grog כתב:
Y כתב:<משהו שיובל כתב>
אחי אתה מגזים....
חשבתי שהכינוי של אח של Y הוא YT :scratch:
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Majal Guy
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Majal Guy »

עידו גיא כתב:
grog כתב:
אחי אתה מגזים....
*סטגדיש*
שיניתי שם, הייתי konda
Light כתב:עריכה: תוקנו שגיעות
grog
MTGil Wizard

שליחה על ידי grog »

Konda כתב:
עידו גיא כתב:
grog כתב: אחי אתה מגזים....
*סטגדיש*
?
משמעות החיים היא ארבעים ושתיים!!!!
s.k
Goblin King
יצירת קשר:

שליחה על ידי s.k »

grog כתב:
Konda כתב:
עידו גיא כתב: חשבתי שהכינוי של אח של Y הוא YT :scratch:
*סטגדיש*
?

אחרי שקומקאי בטלוויזיה מספר בדיחה אז יש תיפוף, ואם אתה מתרגם צלילים לאתיות אז זה משמיע צליל כמו "סטגדיש".
אני מקווה שהבנת, כי קשה להסביר.
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

עידו גיא כתב:
grog כתב:
אחי אתה מגזים....
אבל האמת היא שלפי דעתי הוא צודק,אני כתבתי את הדברים מנקודת המבט שלי, אני בחיים לא באמת התעסקתי עם פוליטיקה, ביססתי את ההודעות שלי על מה שאני יודע ולא על כל יידע מלא כמו של פוליטיקאי.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
amir_be
MTGil Wizard

שליחה על ידי amir_be »

אם אחרי ההתנתקות יקרה פיגוע או קסאם על ישראל, ישראל תיהיה צריכה לפעול בכל הכוח על עזה. יותר חזק מעד היום.
"אל מלא רחמים.
אלמלא האל היה מלא רחמים, היו הרחמים בעולם ולא רק בו." י' עמיחי.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

על מה אתה מקשקש?
My phone number: 0522816213
_demostenes_
The Mirror Breaker
יצירת קשר:

שליחה על ידי _demostenes_ »

גל, עכשיו קראתי תגובות שלך משני העמודים האחרונים ומה שאתה אומר זה שטויות.
אתה רוצה עובדות?
אז למה אתה לא קורא עובדות?
איך אתה יכול להסיק עובדה מתמונה? תסיק עובדה מנתונים סטיסטיים או ממה שראית בעצמך, מתמונה בעיתון (או צילום מתמשך בטלוויזיה) אתה לא מסיק עובדות. החלק הכי מוזר בעיניי הוא שtnvsh אמר לך משהו בתור משהו שהיה שם ואתה בתור מי שראה תמונה בעיתון ממשיך להתווכח.
יש ביישובים בגוש קטיף קראוונים. זה נכון. מצד שני בקיבוצים יש רפתות, זה לא אומר שכל הקיבוצניקים גרים שם.
המתיישבים גרו שם בווילות, שהם שלמו עליהם, ועכשיו המשפחות (ואל תגידו לי קראתי בעיתון//לא קראתי כי כמו שכבר אמרתי קודם אני ראיתי מה זה הקראויילות ביומיים האחרונים |=) ובמקום הווילות שלהם למשפחה מתחת ל7 נפשות נתנו קראוון של 60 מ"ר.
אחת הבעיות היותר קשות שהתמודדנו איתם היא העברת הציוד, בקראווילות לא היה מקום לריהוט, פשוט היינו מכניסים ספות/ארונות והופס נגמר המקום בפנים.
60 מ"ר זה לא מקום למשפחה מבוססת עם 7 נפשות, במיוחד לא כזאת שבאה מבית מרווח.

Scrat, השהייה שלהם שם (עד לפני מסירת הצו) הייתה חוקית. על איזה בסיס אתה אומר שההתיישבות שלהם שם לא הייתה חוקית?

אני לא הגבתי בנוגע לנכונות הצעד או לא אלא רק הצגתי את העובדות כפי שאני ראיתי אותן בשטח, לא איך שאתן מסלפים אותם אחרי שהתקשורת האכילה אותכם בה.

אמיר, לשלח כתבים זה בסדר, תקשורת זהו כלי חשוב של הדמוקרטיה, הבעייה היא לא התקשורת אולי אלא האנשים שפעם לא היו מוכנים לצאת בלי מטרייה כי הם לא בטחו בחזאי והיום מראים להם קרוואן בעיתון אז 8000 תושבים חיים בקראוונים :roll:
‏מויש‏ ‎(02:03 AM)‎ :
experience is like rating, sometimes it doesn't reflect the skil.
שלח תגובה