דיווח אליפות הארץ 2005, מקום ראשון

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Duppleganger
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Duppleganger »

(לפי בקשתך, בילדנר - פחות מ- 70 עמודים. יצא לי רק 18 עמודים בוורד)

-------------------------------------

שם : רועי צזנה
משחק מג'יק : ~11 שנה. הפסקתי בטמפסט וחזרתי ב Invasion.

במהלך שלוש שנות הלימודים שלי בטכניון הגעתי פעמיים לאליפות הארץ – ופעמיים סיימתי במקום לא מחמיא. תירוצים יש בשפע, וחלקם אפילו נכונים. אבל העובדה פשוטה : לאחר שחלפה שנה שלמה מאז אליפות הארץ האחרונה, לא הרגשתי שום צורך להגיע לאליפות הארץ העכשווית. לא שיחקתי מג'יק כבר שנה, מלבד בחיים האמיתיים בפרי-ריליסים. האימון שלי באונליין היה מזערי – נהגתי להשתתף בכל ליגת פרי-ריליס שם, ונהגתי לקחת מקומות יפים – אבל בקונסטרקטד לא הייתי מעורה. תוסיפו את זה לעובדה שאני לא מחליף קלפים או מגיע לליגות – כך שאין לי כמעט קלפים של type 2, ותבינו שהשנה הייתי נחוש במיוחד שלא לבוא לאליפות הארץ.
אבל...
אחרי שכתבתי את דיווח הפרי-ריליס של ההוצאה התשיעית, שאלו אותי אנשים אם אני מתכוון להגיע לאליפות הארץ. וכמו כל מכור טוב, התחלתי לחשוב על זה – ומהר מאד שכחתי מכל ההחלטות הקודמות שלי והחלטתי שאם תהיה לי חבילה, אני אהיה מוכן להגיע. כל חבילה. כל מה שיתנו לי – אני אקח. קבצנים לא יכולים להיות בררנים.
כתבתי את זה בפורום, ועוד באותו יום קיבלתי שתי הודעות – אחת מהאבן השחורה ואחת מ- Gothdude – שהבטיחו לי שהם ירכיבו לי את החבילה בלי שאלות מיותרות. אני רק אצטרך לתת להם את הרשימה. המחווה הנדיבה הזו כל כך נגעה ללבי שהחלטתי להתחיל להתאמן מיד על החבילות השונות באונליין, כדי שאוכל לבנות את החבילה הטובה ביותר, ולהצדיק את האמון שלהם בי.
כאן נכנס לסיפור דני יוסף, שנתן לי גישה מלאה לחשבון הפרטי שלו באונליין ואת הרשות לבנות כל חבילה שארצה. אם יש אדם אחד שאני חב לו את ההצלחה שלי בטורניר – הוא האחד. אנחנו דיברנו על חבילות אפשריות, אסטרטגיות שונות ועשינו ערבי דרפטים וטורנירי Standard ביחד (ועם גרג מרקובסקי ואריאל כץ) – כל זה שבועיים לפני האליפות. אריאל כץ ויואב תרמו גם הם קלפים לחשבון האימונים שפתחנו וגם להם נתונה תודתי.
כך ששבועיים וקצת לפני האליפות התקשרתי לדני ושאלתי אותו מה לדעתו החבילה הטובה ביותר בסטנדרד כרגע. הוא לא היה צריך לחשוב הרבה לפני שאמר Blue-Tron. אבל הוא הוסיף שהוא ראה גרסה מעניינת מאד של חבילה כחולה שנראה שהצליחה מאד בטורניר מסויים. הוא העביר אלי את הדק-ליסט והתחלתי לנסות לשחק אותה באונליין.
רשימת החבילה :
18 Island
4 Thieving Magpie
4 Erayo, Soratami Ascendant
2 Kira, Great Glass-Spinner
3 Trinket Mage
4 Spire Golem
3 Umezawa's Jitte
4 Serum Visions
1 Sensei's Divining Top
4 Chrome Mox
3 Mana Leak
3 Condescend
2 Annul
4 Boomerang
1 Pithing Needle

Sideboard:
3 Hibernation
3 Zur's Weirding
2 Carry Away
1 Pithing Needle
3 Threads of Disloyalty
3 Thunderstaff
החבילה השתתפה בטופ 8 של אליפות צרפת, ואם אני לא טועה ניצחה את כל המקצוענים שם. היא הרשימה אותי מאד ביכולת שלה לטפל בבעיות רבות באמצעות השילוב של Trinket Mage ו Needle, ואם ה Magpies הצליחו לרדת לשולחן ולתקוף פעם אחת, זה היה בד"כ נצחון. Erayo היה מתהפך לפעמים (בד"כ לא) – ונגד חבילה אדומה או שחורה המשחק היה נגמר באותו רגע. ה Weirdings היו מונעות מ Tooth לקבל את הקלפים שהיא היתה צריכה כדי לנצח, ובשילוב עם ה Jitte דאגו לנעול את השליפות ליריב. ה Thunderstaff היה קלף מפתח נגד Beacon of Creation. הבעיה העיקרית היתה טרולים מצויידים ב Swords או ב Jittes יריבות.
לאחר שראיתי את היתרונות הבולטים של החבילה הזו לצד החסרונות שלה (בעיות כנגד MUCtron, בעיקר), החלטתי לקחת את הצדדים החיוביים שלה ולשלב אותם עם אסטרטגיה אחרת. נזכרתי בחבילה שטים אטן לקח ל Invitationals באונליין. זו היתה חבילת עכברושים מהירה ואגרסיבית. היא הכילה, בין היתר, Cutthroats כדי לחדור דרך יצורים מגינים ו Skullsnatcher כדי להקפיץ בחזרה ליד Ravenous/Chittering Rats ולהוריד אותם שוב למגרש ובכך לצבור יתרון קלפים. היא היתה פשוטה, אגרסיבית ויעילה מאד והתרשמתי ממנה עוד כשראיתי את אטן משחק איתה בטורניר. ניסיתי אותה בעצמי (למזלי, לדני היו כל הקלפים הנחוצים) וגיליתי שלטים אטן היה הרבה מאד מזל ב Invitationals (הוא השיג 3/0 עם החבילה). החבילה לא היתה קרובה להיות קונסיסטנטית, ואם ליריב יצאה יד טובה, המתקפה שלך היתה נכשלת, ביחד עם כל המשחק שלך.
בנקודה הזאת החלטתי לעשות היברידיזציה של שתי החבילות ולהשאיר רק את הדברים הטובים מכל אחת. החבילה שנוצרה היתה על בסיס העכברושים של טים אטן, אבל נוספו אליה Trinket Mages ו Skull Collector. ה Collector אמור היה לספק נצחון דרך נעילה של השליפות של היריב, באמצעות הקומבו הקל להשגה, יחסית, של Chittering Rats, Collector, Aether Vial. שימו לב שאת ה Vial ניתן היה להביא באמצעות ה Trinket Mages.
לא לקח לי זמן רב להבין שה Collectors לא היו שווים את זה. הם מקרה קלאסי של I Win More. אם יש לך בסיס של עכברושים במגרש, הם יכולים להצדיק את עצמם. אם היריב כבר הצליח לעכב אותך ולהרוג לך עכברושים, הם לא היו שווים את הנייר הוירטואלי עליו הם היו מודפסים. הם הוחלפו ב Night's Whisper שהוכיח את עצמו מעל ומעבר והוסיף לחבילה הרבה קונסיסטנטיות שהיתה נחוצה לה מאד.
הגלגול הבא של החבילה היה לחבילת נינג'ות כחולה שחורה. היא היתה בערך כך (והשתנתה כל הזמן) :
3 Ornithopters
4 Ravenous Rats
4 Chittering Rats
4 Trinket Mage
4 Ninja of the Deep Hours
2 Nekrataal
3 Okiba Gang Shinobi
2 Throat Slitter
2 Ink-Eyes

היא הכילה תיבת כלים מגוונת – Spellbomb כחול, 3 Needle, Mox, Engineered Explosives, Vial והחשוב מכל – Leonin Bola. הבולה הוכיחה את עצמה שוב ושוב כאחד מהקלפים החשובים ביותר בחבילה. היא נעלה Jitte/Swords, מנעה מקולוסוסים וטיטאנים לתקוף, עצרה Birds, מנעה מיצורים לחסום Ink-Eyes/Slitter/Shinobi/Ninja ובקיצור היתה מטרה ראשונה להריסה ע"י כל יריב. האורניתופטרים, במפתיע הוכיחו גם הם את עצמם כקלפים נחוצים להצלחה. פעמים רבות ה Mage הביא אורניתופטר ביחד איתו, כדי להכניס בתור הבא את אחת מהנינג'ות למשחק. אורניתופטר בתור הראשון נתן לי בוסט של מהירות בעזרת נינג'ות שירדו תור אחד לפני הזמן.
ולמרות כל זאת, עדיין לא הייתי מרוצה. הבעיה העיקרית של החבילה היתה חוסר היכולת שלה לטפל אחת ולתמיד בארטיפקטים של היריבים. זו היתה הסיבה שהנידל היתה חשובה כל כך. לבסוף, 4 ימים לפני הטורניר, החלטתי לשנות את הגרסה לשחור-ירוק ולהיפטר מכל הנינג'ות מלבד ה- Shinobi ו Ink-Eyes. הקלפים הירוקים היחידים שהוספתי היו Viridian Shamans שהוכיחו את עצמם שוב ושוב כנגד כל חבילה. השינוי הגדול השני היה הוספת 4 Rend Flesh והוצאת הנקרטלים. ה Rends היו פחות טובים נגד White Weenie, אבל הרגו כל דבר בכל חבילה אחרת – כולל Memnarch, Triskelion ומלוקו. לחבילה הזו היה סיכוי של בערך 50/50 נגד MUCtron, וסיכוי טוב כנגד כל חבילה אחרת, במיוחד אחרי הסיידבורד.
החבילה הסופית שלקחתי לטורניר היתה כדלקמן :

// Lands
2 Caves of Koilos
1 Shizo, Death's Storehouse
1 Tomb of Urami
9 Swamp
2 Llanowar Wastes
4 Tendo Ice Bridge
4 Blinkmoth Nexus

// Creatures
3 Viridian Shaman
3 Okiba-Gang Shinobi
4 Nezumi Shortfang--Stabwhisker the Odious
2 Ink-Eyes, Servant of Oni
4 Chittering Rats
4 Ravenous Rats

// Spells
2 Pithing Needle
4 AEther Vial
4 Umezawa's Jitte
4 Rend Flesh
3 Night's Whisper

// Sideboard
SB: 3 Circle of Protection: Red
SB: 3 Hideous Laughter
SB: 3 Terror
SB: 4 Distress
SB: 1 Viridian Shaman
SB: 1 Okiba-Gang Shinobi

השינובי היו מהנינג'ות היחידות שהוכיחו את עצמם לאורך כל הדרך. הם יצאו לעיתים תכופות – נגד אדום או לבן – אבל אם הם יצאו בתור הרביעי נגד כחול או ירוק, המשחק נגמר באותו התור. ה Jitte נתנו אפשרות לנצח חבילות יצורים אם אין להן Artifact Destruction. לא היית צריך הרבה. שני יצורים ו- Jitte – וניצחת.
ה Hideous Laughters ניצחו משחקים נגד WW, וה Terrors הפכו את המשחקים הללו לבדיחה. ל WW לא היה סיכוי אחרי הסיידבורד הזה. מעגלי ההגנה מאדום הפכו מאטץ' קשה לאפשרי, וה Distress בא נגד ירוק וכחול, במטרה להוציא את קלף הנצחון מהיד.
קלפים אפשריים לחבילה היו Hypnotic Specter. החלטתי לוותר עליו כי את השינובי אי אפשר לקנטר, וההשפעה שלהם יותר חזקה, אם הם פוגעים פעם אחת. יש להם גם סינרגיה מדהימה עם רוב היצורים האחרים בחבילה, שניתן להוריד אותם שוב כדי לקבל יתרון כפול. Lose Hope הוכיח את עצמו נגד חבילות רבות כשהגיע מהסיידבורד, אבל בסוף החלטתי להשתמש בטרור הוורסטילי יותר. הנקרטלים היו מצויינים נגד WW, אבל נגד אדום הם נפלו קורבן ל Sorcerer/Frostling ונגד כחול/ירוק הם לא השפיעו במיוחד לכאן או לכאן (וכתוצאה היו קלף מת ביד שלי/על המגרש).
זו החבילה עליה החלטתי בסוף. אנשים רבים תרמו את הקלפים בשבילה – דני יוסף, אריאל כץ, יואב, גרג מרקובסקי, ג'ני, יובל מייבלום, יוני אשל, מישל ועוד. לכולם נתונה תודתי. אני אפילו אשמח להחזיר להם את הקלפים :>
השבועיים הללו היו שבועיים אינטנסיביים של אימונים, והיו משולבים בעבודה על פרוייקט בביוטכנולוגיה מולקולרית שהייתי צריך להגיש ובנסיון לבלות זמן עם החברה. היא תמכה בי כל הזמן – הייתי מגיע אליה הביתה רק כדי לשבת על המחשב ולהתאמן. וכשלא יכולתי להתאמן יותר, קראתי מאמרים מדעיים בשביל העבודה. וכשלא יכולתי לקרוא יותר מאמרים... אז התפניתי אליה. דרך כל זה היא שרדה באומץ ובאהבה. ואולי זה נשמע קצת קיטשי, אבל זו האמת לאמיתה.

בבוקר של הטורניר אני קם בחמש וחצי, מתקלח ומכין את התיק. אתמול בערב קניתי בורקסים וקראסונים טריים ואני לוקח אותם איתי, ביחד עם בקבוק ליטר וחצי של מים מינרלים. יש לי רק חצי חבילה מוכנה, כך שאני לוקח גם את האלבום הישן שלי בתקווה שאם יהיו קלפים שלא אצליח להשיג, אני אוכל להחליף אותם עם אחרים.
דני אוסף אותי ב 6:30, ואנחנו יוצאים לדרך ביחד עם גרג, אריאל וטובי. נתקעים קצת בפקק באמצע הדרך לתל-אביב, אבל מצליחים עדיין להגיע בשמונה ורבע לזירת האירוע.
אני מתפנה סוף-סוף להשיג את כל הקלפים שאני צריך לחבילה ומגלה שהבחור שהיה אמור להשיג לי Pithing Needles לא הגיע עדיין. אני מתחיל לחפש אותו בפניקה הולכת וגדלה, עד שהוא מגיע סוף סוף – ומודיע לי שהנידלס לא אצלו. אני מחליט להסתדר עם מה שיש ושם רק 2 נידלים במיינדק.
לאחר שהרכבתי את החבילה, אני מתפנה לסיבוב קצר בין השחקנים. רובם מרכיבים עדיין את החבילות על הרצפה ואני עובר ביניהם עם המחברת ומתעד במה כל אחד משחק. זה נותן לי תחושה על המטא-גיים ומאפשר לי לשנות את הסיידבורד לפני הגשת הדק-ליסט. הרשימה הזו גם מאפשרת לי לדעת במה היריבים שלי משחקים – מידע שיכול להיות חשוב מאד במשחק הראשון, כשאתה שוקל אם לקחת מוליגן. מתוך בערך 30 חבילות שראיתי, 9 היו כחולות, 7 היו Tooth, 2 היו Rats, 3 היו WW ו- 8 היו אדומות. הסיידבורד השתנה בהתאם.
לאחר תדרוך קצר של דורון זינגר – השופט הראשי – אנחנו יוצאים לדרך. וכמובן שהסיבוב הראשון הוא נגד עמית ותיק מחיפה – ג'ני.

סיבוב ראשון : ג'ני בולוטובסקי, בן ~18. משחק Erayo כחולה-ירוקה עם Trinket Mages, טרולים, Witness והרבה נידלים.

משחק ראשון :
אני מתחיל עם מוליגן, אבל שומר יד עם שתי אדמות ו Vial. הוא משתמש בנידל על ה Vial. אני משאמאן לו את הנידל, והוא לא מצליח לשלוף אדמה נוספת בתורו ונותר תקוע עם שלוש אדמות במשחק. הוא משתמש ב Witness כדי להחזיר את הנידל ליד, ומוריד מוקס (עליו הוא מטביע Mana Leak) כדי להניח את הנידל באותו תור. יש לי שאמאן נוסף ביד ואני הורס בעזרתו שוב את הנידל – ומשתמש ב Vial כדי להוריד Chittering Rats. הוא שוב מטיל Witness ומחזיר את הנידל למשחק. אבל אז אני כבר מגיע לארבע אדמות במשחק, מטיל Jitte, מצייד את העכברוש ותוקף. מכאן המשחק פשוט נגמר, כשאני משתמש ב Jitte כדי להרוג לו כל יצור שנכנס למשחק ותוקף עם שלי. הוא מצליח להגיע לחמש אדמות ומטיל מלוקו בתור Chump blocker, אבל אני משתמש בארבעה קאונטרים של ג'יטה כדי להרוג אותו ומנפח את העכברוש לנצחון.
במשחק הזה עשיתי מיספליי מחריד – בדיוק זה שאמרתי לעצמי לא לעשות כשהתכוננתי לטורניר. היכולת להוסיף קאונטרים ל Vial היא אופציונלית בלבד, ולכן אם אתה שולף קלף, אתה מאבד את הזכות לשים קאונטר על הויאל. הבעיה היא שבאונליין שואלים אותך מפורשות בתחילת ה Upkeep אם אתה רוצה לשים קאונטר. מהר מאד מתרגלים לכך ששואלים אותך על כל דבר. וכך קרה שבחיים האמיתיים, בתור אחרי ששמתי Vial, שלפתי קלף בלי לשים קאונטר עליה. זאת היתה הפעם האחרונה שזה קרה בטורניר הזה. אני הנחתי את קלף הויאל על ראש הערימה מאותו רגע, וכך זכרתי תמיד שיש לי את האופציה להניח עליו קאונטר לפני השליפה. בשלב מסויים השופט עבר והזהיר אותי שאסור לי לעשות את זה, אבל שמותר לי להניח קאונטרים (שקלים, במקרה שלי) על ראש הערימה. ולכן מאותו משחק והלאה, תמיד היה לי שקל על ראש ה Library, כדי לוודא שלא אשכח להשתמש ב Vial.

משחק שני :
שוב אני מתחיל עם מוליגן. אני נשאר עם אדמה אחת ביד, אבל יש לי 2 Vial, Ravenous Rats ושורטפנג – וכמובן, אני שולף. ג'ני מניח לי להוריד את צמד העכברושים ואז נועל את ה Vial עם Needle. אני נותר תקוע על אדמה אחת כארבעה תורות, בזמן שג'ני מניח אדמה כל תור ואני משוכנע שהוא תיכף מכניס מלוקו והמשחק נגמר. אבל מאד במפתיע, הוא לא עושה כלום מלבד Pyroclasm לשני העכברושים (מסתבר שיש לו גם ביצה והר בחבילה, בשביל קלפי סיידבורד חביבים כאלה). בשעה טובה אני מוצא אדמה נוספת ומיד מניח ג'יטה על השולחן. אני ממשיך ושולף שתי אדמות נוספות – אחת מהן Blinkmoth Nexus – ותוקף עם הנקסוס המצוייד בג'יטה. הוא משתמש ב Engineered Explosives ומשמיד את הג'יטה, אבל בשלב הזה יש לי כבר מספיק אדמות כדי להניח Ravenous Rats ולשדרג אותו בתור הבא ל Ink-Eyes. אני מחזיר Witness מבית הקברות שלו ומשתמש בו כדי להחזיר עכברוש מבית הקברות שלי. הוא מטיל Trinket Mage, אבל אין לו שום דבר שיכול להשפיע על המשחק, ו Ink-Eyes ממשיכה לתקוף לנצחון.
במהלך שני המשחקים הוא הטיל Gifts Ungiven, אבל מעבר להרס ממוקד של ג'יטה, הן לא עשו הרבה. מעניין לציין שאם היתה לו Leonin Bola בחבילה, הוא היה יכול להתייצב במשחק השני, ע"י עצירת Ink-Eyes שהרגה אותו בסוף.

2-0
1-0-0
3 נקודות

סיבוב שני : טום כהן, בן 15. משחק בחבילת Worship ירוקה/לבנה/שחורה.

משחק ראשון : טום משחק בחבילה המקורית ביותר שראיתי באליפות. החבילה שלו מבוססת על WW, אבל יש בה גם ירוק ל Humble Budoka ו- Troll Ascetic, ושחור ל Okiba-Gang Shinobi. בעזרת Painlands הוא מצליח להסתדר עם כל הבלגן הזה. הדרך שלו לנצחון היא פסיבית ביותר. הוא מניח Worship ביחד עם יצור שלא ניתן לטרגט (ורצוי שיהיה לו גם Regenerate או הגנה מאדום/שחור), ואז מטיל Jinxed Choker ונותן לו לעשות את העבודה המלוכלכת. זה לא יעבוד נגד Blue Tron, אבל זה יכול להצליח נהדר נגד Tooth או כל חבילה אגרסיבית כדוגמת אדום או עכברושים. המשחק הזה היה אמור להיות למעשה הפסד אוטומטי עבורי, אבל...
הוא מזמן איזמרו, הכלבלב של קונדה, בתור הראשון. אני רק מוריד Vial. הוא תוקף עם איזמרו ומניח אדמה. זאת האדמה האחרונה שהוא יראה עד סוף המשחק. בתורי השני אני מניח ג'יטה. הוא מוריד ג'יטה משלו והורס את של שנינו. גם אני תקוע על שתי אדמות, ומוריד ג'יטה נוספת. הוא לא עושה כלום ורק תוקף. אני מתחיל לשלוף אדמות, אבל איזמרו כבר הוריד אותי ל- 12. הוא תקוע עם יותר מדי קלפים ביד, ובתורו הוא שולף והאור בעיניו ניצת לפתע. אני נדרך – הוא שלף משהו טוב! הוא מטה Caves of Koilos ומזמן איזמרו נוסף. אני מחווה עם היד לכיוון בית הקברות, והוא מבין פתאום את מה שעשה ומפנה את שניהם לבית הקברות. משם אני מוריד Chittering Rats (שמעכבים את שליפות האדמות שלו בתור נוסף), שם עליהם ג'יטה ותוקף. תור הבא אני מטיל Chittering Rats נוספים – ושם המשחק כבר נגמר.

עקב העובדה שלא ראיתי כמעט אף קלף מהחבילה שלו, אני מכניס מהסיידבורד רק Terror ו- Viridian Shaman נוסף.

משחק 2 : המשחק הפעם מתפתח בקצב נורמלי. הוא מניח Humble Budoka ו Kami of Ancient Law, ובתור הרביעי מטיל Worship. אני רואה את ה Humble Budoka שלו וגונח לעצמי. אין לי שום דרך לטפל בבודוקה עצמו. ואז הוא תוקף. עם הבודוקה. לתוך ה Chittering Rats שנמצאים על המגרש בצד שלי. אני חוסם בשמחה ונפטר מהבודוקה, ומשתמש בטרור כדי להרוג גם את הקמי. בתור הבא הוא מטיל Jinxed Choker. אני מנסה לצמצם את הפרש החיים בינינו (שכרגע נוטה לטובתו) בעזרת תקיפות קטנות של Ravenous Rats ונקסוס. הצ'וקר מתחיל להוריד חיים בקצב מטורף ומאיים להרוג אותי תוך 3 תורות. אני מוריד קאונטרים כשאני יכול, ונלחץ כשהוא מזמן איזמארו. בתורי אני שולף ג'יטה, שם אותה על עכברוש ותוקף (טעות – הייתי צריך לשים על נקסוס) כדי להרוג את איזמרו. הוא חסם, משום מה, ולכן זה עלה לי רק בקאונטר אחד במקום שניים – מה שהציל אותי בסופו של דבר. בתורו הוא עושה טעות קטלנית ולא מוסיף קאונטרים כדי להרוג אותי. בתורי אני תוקף עם שני נקסוסים עם ג'יטה, ומשתמש בקאונטר של הג'יטה כדי להרוג אותו באותו תור.

2-0
2-0-0
6 נקודות

סיבוב שלישי : שון טאוב – בן 22, משחק 4-5 שנים. שון משחק Red Deck Wins עם Swords of Fire&Ice.

משחק ראשון : שון מתחיל עם מוקס ו Hearth Kami. אני מפתח את ה Board Position שלי, ואז הוא מזמן Vulshok Sorceress שמתחילה להרוג לי עכברים ומונעת ממני לתקוף ולחסום עם הנקסוס. רע הופך לאסון כשהוא מניח Sword ומשתמש בה כדי להרוג לי את כל היצורים שאני מניח – ובסוף אותי. לא שלפתי Needle או Shaman, וכשבתור האחרון שלפתי ג'יטה, כבר לא היה לי יצור שישתמש בה.
בתחילת המשחק שון הניח בטעות את האדמה הלא נכונה וביקש רשות לחזור בו. סירבתי. באליפות הארץ האחרונה הייתי נחמד מאד וזה עלה לי בהפסד באחד מהסיבובים ובכך שהרגשתי שהאדם שויתרתי לו פשוט צחק עלי בפנים. בפרי-ריליסים אני מוכן לוותר על טעויות קטנות בפעם הראשונה. אבל מעכשיו, באליפות הארץ היריבים שלי כבר צריכים לדאוג לעצמם.

אני מכניס מהסיידבורד 3 Terror, שלושה מעגלי הגנה מאדום ושאמאן אחד נוסף.

משחק שני : אני מוריד בתור השני מעגל הגנה מאדום. זה עולה לי בנזק אחד מה Caves of Koilos, אבל זה מונע 40 נזק בכל שאר המשחק. אני עושה טעות והורג Slogger שנחת בתור השלישי בעזרת Rend Flesh (ולא טרור). זה אומר שאני לא אוכל להרוג לו את הנקסוסים, אם הוא יתקוף איתם. אני לא שולף יצורים בשלושת התורות הבאים, אבל גם הוא לא שולף כלום חוץ מ Swords ונקסוסים. אני מוריד Pithing Needle כדי לטפל בבעיה המסויימת הזו. בסוף אני מטיל Chittering Rats, שבתור הבא מצטייד בג'יטה ותוקף. הוא צובר כמות מגוחכת של קאונטרים, שמגינים עלי למקרה שהוא יצליח להרוס את הנידל וינסה לתקוף עם נקסוס. הוא מטיל סלוגר נוסף עם מאנה אדומה אחת פתוחה. אני מפחיד אותו עד מוות בעזרת טרור בסוף התור, והוא יורה בעכברושים לשתי נזק. אני מוריד קאונטר מהג'יטה כדי להפוך אותם ל 4/4 ותוקף איתם שוב בתורי. לאחר שני תורות של צ'אמפ בלוקינג מצידו, המשחק נגמר.

משחק 3 : לכל אורך המשחק הוא רואה רק 2 אדמות. Hearth Kami מטפל לי ב Vial, אבל אז אני מזמן Chittering Rats, ועוד אחד. זה מעכב אותו בשני תורות שהוא היה יכול לשלוף בהם אדמות. ה Rats השני משודרג ל Ink-Eyes בתור השישי, שמביאה בחזרה Hearth Kami. כשאני מניח את ה Chittering Rats בפעם השלישית, הוא בוחר להיכנע.

2-1
3-0-0
9 נקודות

דראפט ראשון :
אני בפוד מספר 1. השחקן היחיד שמוכר לי משם הוא אור בילדנר וולדימיר קרצ'ניקוב. מאז אליפות הארץ האחרונה לא השתתפתי באף אירוע בתל אביב, כך שאין לי מושג מי השחקנים האחרים. שניים מהם נראים צעירים במיוחד – שניר ואלישע – אבל שמעתי שיש להם רייטינג גבוה באונליין. כמובן, כשאני אומר צעירים הכוונה היא מתחת לגיל 18. הכל יחסי :>
הפיק הראשון שלי קל – Meloku the Clouded Mirror. החבילה מלאה בקלפים טובים אחרים, אבל מלוקו הוא ללא ספק הבחירה הנכונה. הפיק הבא הוא Reciprocate, ואחריו אני לוקח Sire of the Storms שמבסס אותי בכחול. פיק רביעי הואLong Forgotten Ghoei. אני לא מעריץ גדול של הקלף הזה, אבל אם אתה מצליח לתכנן את החבילה שלך מסביבו, הוא הופך להיות שבור.
שאר הפיקים לא היו קלים באותה המידה. לא נשארתי ממוקד על צבע שני נוסף והתלבטתי בין שחור ללבן, תוך כדי שאני שולח מסרים סותרים לליאוניד, שישב משמאלי. Betrayers פתר את הבעיה הזו בכך שהוא העביר לי Waxmane Baku פיק 1. הפיק השני היה Terashi's Verdict או Moonlit Strider. אני יודע שהרבה מאד אנשים היו לוקחים את ה Verdict בלי לחשוב פעמיים (רמובל מעל הכל) אבל אני מעריך את הסטריידר מאד. הוא חוסם מעולה, מגן על היצורים החזקים שלך (מלוקו/Sire of the Storm), מחזיר ספיריטס מבית הקברות – כולל Waxmane, והוא ספיריט בעצמו, מה שמתאים מאד עם ה Ghoei. בקיצור, בכל פעם שיש לי אותו על השולחן אני מגלה שהוא יעיל יותר ויותר. כבר ניצחתי הרבה מאד משחקים רק על העובדה הוא מסוגל להפוך יצור אחד לבלתי ניתן לחסימה עד סוף התור (הגנה מהצבע של החוסמים). כך שלקחתי את הסטריידר... ויותר הלבן לא זרם. קיבלתי קלפים בינוניים – Kami of the Tattered Shoji, Kami of False Hope, Silverstorm Samurai, Terashi's Grasp, Indebted Samurai. כנראה שהבוסטרים של Betrayers היו חלשים באופן כללי, כי לא זכור לי שמשהו חזק מהצבעים האחרים עבר שם. קיבלתי את That Which Was Taken כפיק 5, ולמרות העובדה שאני לא אוהב את האיטיות שלו, הבנתי שהחבילה שאני בונה עומדת להסתמך על המשחק הארוך, ואני צריך לבנות אותה בהתאם. אז לקחתי אותו. Blinding Powder היה קלף נוסף שהגיע כפיק מאוחר יחסית וצירפתי אותו בשמחה לחבילה. אנשים רבים לא שמים לב שהוא הופך כל יצור שלך לחסין לנזק בקרבות – אבל עדיין מאפשר לו לגרום נזק בעצמו – בניגוד ל Heart of Light. הוא משמש גם בחסימה וגם בהתקפה ובמצבים הנכונים יכול פשוט להיות שבור. הופתעתי לקבל Pus Kami פיק 8-9, אבל לקחתי אותו בכל זאת. הוא רמובל טוב, ועדיין לא הייתי בטוח שאני לא אשחק שלושה צבעים.
Saviors התחיל נהדר עם Hail of Arrows – פצצה בצורת רמובל. הקלף הבא היה, כנראה, Moonbow Illusionist, שגרם לי להרגיש יותר טוב עם התחושה שאני עומד לשחק 3 צבעים. בפיק השלישי קיבלתי הפתעה – Soramaro, First to Dream. הוא מעופף, הוא שולף לך קלפים (ובכך הוא המארו היחיד שמסוגל להגדיל את עצמו) והוא המארו הטוב ביותר מלבד Kagemaro – פשוט בגלל שהוא היחיד שהוא Self-Sufficient. הגבות שלי התרוממו לתקרה כשקיבלתי אותו – וחטפתי אותו בלי להתלבט יותר מדי. הקלפים הבאים שלקחתי היו Minamo Scrollkeeper, ששמחתי מאד לקבל, כי הם התאימו לרעיון ההגנתי של החבילה. שני Murmurs From Beyond ו Freed from the Real אחד הגיעו אלי בתור פיקים אחרונים, וגם אותם לקחתי בכוונה להכניס לחבילה. ה Freed הוא פסאודו-רמובל. ה Murmurs נראו בתחילה כקלפי שליפה שיסייעו לי להגיע לפצצות שלי. בדיעבד גיליתי שהם גרועים, והשימוש היחידי שלהם הוא למלא את היד בשני הקלפים החלשים ביותר האפשריים. הוצאתי לפחות אחד מהם כל משחק, ופחדתי מאד להטיל אותם כשהם היו לי ביד – אלא אם כן כבר שלפתי את אחת הפצצות שלי.

החבילה הסופית :

1cc
Kami of False Hope
Dreamcatcher

2cc
2 X Minamo Scrollkeeper

3cc
Waxmane Baku
Callous Deceiver
Moonbow Illusionist

4cc
Indebted Samurai
Kami of the Old Stone
Moonlit Strider
Soratami Mindsweeper

5cc
Kami of the Tattered Shoji
Meloku the Clouded Mirror

6cc
Soramaro, First to Dream
Sire of the Storm

Spells :
Hail of Arrows
Blinding Powder
Reciprocate
Freed from the Real
Long-Forgotten Gohei
2 X Murmurs from Beyond
That Which Was Taken

Possible sideboard :
Reito Lantern
Quiet Purity
Silverstorm Samurai
Cowed by Wisdom
2 X Presence of the Wise
Veil of Secrecy
Terashi's Grasp
Minamo's Meddling
Floodbringer

את ה Floodbringer לא הכנסתי, למרות שאני רוכש אליו חיבה עמוקה. החבילה היתה מבוססת יותר על Spirits ולכן העדפתי את ה Dreamcatcher על פניו. הייתי שמח לשחק עם Veil of Secrecy או Grasp במיין, אבל לא היה מקום בחבילה. וכפי שאתם רואים, הצלחתי להעיף את השחור החוצה ולהגדיל את הקונסיסטנטיות של החבילה בהתאם.
בסה"כ חבילה סולידית, בעיקר בזכות הפצצות שלה וסינרגיה מינימליסטית כלשהי. הבעיה הגדולה ביותר שלה תהיה חבילה ירוקה-שחורה / ירוקה-אדומה, שתביא יצורים גדולים מגובים ברמובל.

סיבוב רביעי : אלישע אמיר – W/U

משחק 1 : כשאני ניגש להודיע לו שאנחנו משחקים, אני רואה שיש לו Nagao בחבילה ונאנח. זה לא עומד להיות סיבוב קל. אני שואל אותו אם הוא מרוצה מהחבילה שלו, והוא עונה שלא. וחייבים להודות שהיא לא מצליחה להרשים בתורות הראשונים. Devoted Retainers יורדים למשחק ביחד עם Teardrop Kami. מתפתחים מספר קרבות יצורים, והוא מנצח בהם בעזרת Hundred Talons Strike. בערך בתור החמישי הוא מוריד Eiganjo Free-Riders שמתכוונים להתחיל לתקוף מהאוויר – אבל בתורי אני מזמן את Sire of the Storm, ותור לאחר מכן את סוראמארו (שגם שולף קלף בעזרת ה Sire) שמונע ממנו לתקוף מהאוויר לאורך כל שאר המשחק. בתור הבא אני מזמן Indebted Samurai שיחסום את ההתקפה הקרקעית. אני מחזיר אדמות ליד עם סוראמארו ושולף קלפים. Gohei נוחת שני תורות מאוחר יותר ומגדיל את כל הספיריטס שלי. הוא מטיל Overwhelming Instinct על Callous Deceiver ומשתמש בשלושת הקלפים הנוספים כדי להטיל Teller of Tales. אלישע מנסה לתקוף עם Teller of Tales ו Eiganjo Free-Riders, כשברור שיש לו טריק ביד. אני חוסם עם ה Sire 4/4 את ה Free-riders וסופג Hundred Talons-Strike נוספת. אני מטיל Murmurs from Beyond כדי להנות בפעם האחרונה מיכולת שליפת הקלפים של ה Sire, ובסוף התור מטיל Reciprocate (שהיה לי כבר ביד) כדי להיפטר מה Teller of Tales שלו. בתורי אני מכניס למשחק את That Which Was Taken. אחרי הפעלה אחת שלו, אלישע נכנע.

אני מוציא Murmurs אחד ומכניס במקומו Veil of Secrecy, שיכול לשבש לו את ה Hundred Talon Strike.

משחק 2 : אני עושה מוליגן ליד עם Island אחד ו Dreamcatcher. מסתכל על הקלפים הבאים ומגלה שהייתי יכול לשמור אותה... אבל עדיף שלא להסתכן אם אפשר שלא. ביד החדשה שלי יש 3 אדמות, Dreamcatcher שוב,Kami of False Hope... ומלוקו. אני מניח דרים-קטשר, ומקריב אותו ל Kami of False Hope כדי לשלוף עוד קלף. תור אחריו יורד ה Scrollkeeper. אני לא חוסם אף אחד מהיצורים שלו כדי לא ליפול קורבן ל Strike. ברגע שהוא בטאפ-אאוט אני מניח את מלוקו. הוא ממשיך לשחק, ואז אני מוריד למשחק את That Which Was Taken והופך את מלוקו לאלוהי ומתחיל לייצר אשליות אלוהיות. בנקודה הזאת הוא נכנע.

אלישע היה השחקן שפתח את סוראמארו, והוא העביר אותו ולקח על פניו Shinen of Star Light. כששאלו אותו למה הוא עשה את זה, הוא אמר שה Curve הדאיג אותו. אני יכול להבין את הדאגה ל- Curve, במיוחד כשמדובר באחד מהמארו האחרים. אם ה Curve שלך טוב, הרי שכשתטיל אותם, כבר לא יהיו לך קלפים ביד. אבל סוראמארו הוא המארו היחידי שמכלכל את עצמו וגדול תמיד. הוא תמיד פצצה, ולדעתי הוא היה צריך לקחת אותו. אבל שמחתי לקבל אותו עבורי :>

2-0
4-0-0
12 נקודות

סיבוב חמישי : זיו צורן – בן 34, משחק ~10 שנים. חבילה שחורה-ירוקה.

משחק ראשון : זיו מתחיל עם Promised Kannushi ו Ghost-Lit Stalker, ובתורו השלישי מטיל Distress שמוציא לי מהיד את ה Rain of Arrows. אני מטיל Murmurs From Beyond שמגלה שתי אדמות ומלוקו. הוא מעיף את מלוקו (שהיה מנצח את המשחק, קרוב לוודאי) וממשיך להטיל יצורים גדולים, שמנים ומכוערים. אני מוצא רק Soratami Mindsweeper ושולף עוד ועוד אדמות. זיו מכשף את ה Stalker שלו עם Midnight Covenant ותוקף אותי עם כולם. המיינדסוויפר זרק לבית הקברות Patron of the Nezumi, כך שאני לא מעז לחסום את הקנושי ולתת לו להחזיר את אל העכברושים הגדול ליד. הוא מחדיר עוד ועוד נזק דרך ההגנות שלי, בזמן שאני שולף אדמה אחר אדמה. ה Stalker זורק לי מהיד את כל האדמות שאני לא מספיק להניח. סוראמארו מגיע להצלה בתור האחרון, ויורד כ 1/1 – וגם זה רק בגלל ה Gohei שבמשחק. זיו צריך רק לתקוף פעם אחת לנצחון – וזה בדיוק מה שהוא עושה.

משחק 2 : אני מניח Blinding powder בתור הראשון, Scrollkeeper בתור השני, ואז Kami of Old Stone ו- Kami of Tattered Shoji. זיו מניח שוב את ה Stalker השחור העוצמתי בתור הראשון, Bloodthirsty Ogre, ואז סדרה של שדים שמתחילה ב Razorjaw Oni ומסתיימת ב Kyoki, Sanity's Eclipse. Kyoki זורק לי מהיד Rain of Arrows. אני מבין שאני לא יכול להישאר בהגנה, וברגע שה Razorjaw Oni יורד, אני מתחיל לתקוף אותו עם היצורים החלשים יחסית שלי. הוא לא מסוגל לתקוף עם אף אחד כי כל היצורים שלו שחורים. אני מוריד גם Mindsweeper שוב ותוקף גם מהאוויר. אנחנו מתחילים בתחרות מי יהרוג את מי קודם – ואני מנצח בהפרש של 3 חיים. אם הוא היה משתמש ב Bloodthirsty Ogre שלו כדי להרוג לי חוסם בתור האחרון, הוא היה יכול לנצח במשחק – אבל לא היתה לי ברירה אלא לתקוף, ולקוות שהוא לא ישים לב – והוא באמת תקף ונתן לי להכריז חוסמים בלי תגובה מצידו.
בשלב כלשהו במשחק הוא הטיל Blessing of Leeches על Kami of Empty Graves שלו, בתגובה לכך שהוא חטף Lethal Damage... וציפה שהקאמי לא ימות. שימו לב, ילדים – במיוחד אלו שמשחקים באונליין – זה לא עובד ככה! לא הכרזת = אין רגנרציה = היצור מת וה Blessing איתו.

החבילה שלו עוצמתית ויש לה סינרגיה נהדרת – Ogres ו Demons ביחד עם Soulshift. יש לה רמובל טוב ואני ממש לא רוצה לשחק נגדה את המשחק השלישי. זיו, במפתיע, מציע לי תיקו. אני קופץ על ההזדמנות ולוקח את התיקו. אנחנו משחקים משחק שלישי בשביל הכיף. הוא שולף 8 אדמות – ואני מנצח אותו עם מלוקו.

1-1
4-0-1
13 נקודות

סיבוב שישי : ולדימיר קרצ'ניקוב – בן 17, משחק ~3 שנים. חבילה ירוקה-כחולה.

משחק ראשון : בתור החמישי שלו הוא מטיל Hiru-Onna ושולף קלף. בתור השישי הוא מטיל Cloudhoof Kirin ומחזיר את האונה ליד. מכאן ואילך בכל תור הוא מטיל את ה Hiru-Onna, זורק לי 4 קלפים לבית הקברות ואז מטיל ספיריט קטנה כלשהי או ארקיין, זורק לי 2-3 קלפים נוספים לבית הקברות, ומחזיר את האונה ליד. הסיכוי היחיד שלי הוא המלוקו שהטלתי בתור החמישי, אבל Shimmering Glasskite חוסם את הדרך שלו לנקודות החיים של היריב. אני נאלץ לפתח את הלוח שלי תחת לחץ היסטרי של 6-7 קלפים שעוברים מהחבילה שלי לבית הקברות כל תור. אני מזמן Waxmane Baku ו- Moonlit Strider כדי להטות לו את ה Cloudhoof Kirin (שהוא לא טורח לתקוף איתו בכלל) ולהוריד אותו ל- 11 במתקפה אחת. שני תורות לאחר מכן אני מוצא את עצמי במצב שאני חייב לגרום לו 11 נזק או למות מדקינג. אני מטיל Murmurs כדי לשלוף את 3 הקלפים האחרונים שלי ולשים קאונטר על הבאקו. הסטריידר מוקרב כדי לתת הגנה מירוק (כל יצורי הקרקע שלו ירוקים) לבאקו, ולהחזיר Dreamcatcher ליד. ה Dreamcatcher מוטל כדי להוסיף קאונטר לבאקו, ואז אני מטה את כל היצורים הכחולים שלו ותוקף עם כולם לנצחון.
לפחות, זה מה שהיה קורה אם ל Shimmering Glasskite לא היתה יכולת ההגנה ממטרות בפעם הראשונה. לא היתה לי מאנה להפעיל את הבאקו פעם נוספת, והצלחתי להוריד את ולדימיר רק לשתי נקודות חיים – ולא לאפס.

משחק שני : אני מכניס Minamo's Meddling נגד Cloudhoof Kirin ו Teller of Tales. אני מאמין שהטלתי אותו בתור הרביעי על Hiru-Onna, שמסוכן לא פחות משני אלה... אבל אני לא בטוח. מה שאני כן בטוח זה שהטלתי מלוקו בתור החמישי, ומשם רק תקפתי ותקפתי. ולדימיר מילא את הצד שלו של הלוח בתוקפים קטנים וגדולים – אבל מלוקו סיפק צ'אמפ-בלוקרים בשפע, שבסוף גם תקפו לנצחון. בדיעבד היה לי מזל לנצח במשחק הזה, כי הוא הצליח להוריד אותי ל- 7 והיה לו Veil of Secrecy ביד עם Nightsoil Kami במשחק. אם היה לי חוסם אחד פחות, הוא היה מעביר את ה Nightsoil Kami ואת היצור הנוסף שלו ומנצח.

משחק שלישי : בדיוק כמו במשחק השני. מלוקו יוצא בתור החמישי ומנצח את הלוח שלו, שמלא ביצורים קרקעיים. זה כמעט כמו לרמות – לנצח משחק בזכות קלף אחד בלבד. אבל בגלל זה בדיוק הוא First pick שקובע לך את כל שאר הדראפט.

2-1
5-0-1
16 נקודות

דראפט שני :

מישל ואורי פלג הם מהמצטרפים החדשים לשולחן. מישל יושב משמאלי, ואחריו בילדנר ואחריו אורי. מימיני יושב שניר.
הפיק הראשון שלי היה Kiki-Jiki, אותו לקחתי על פני שני קלפים שחורים טובים – Scuttling Death ו Rend כלשהו. כתוצאה, כאשר בבוסטר הבא הגיעו בדיוק אותם שני קלפים, העדפתי להעביר אותם הלאה ולקחת במקומם Mystic Restraints – רמובל כחול טוב. הדבר האחרון שרציתי היה להיכנס למלחמה על השחור עם השחקן שלשמאלי, מכיוון שב Betrayers מקבלים את הקלפים השחורים הטובים ביותר – Bleeder, Shinobi, Whisper והוא יכול לנפות אותם מאד בקלות כך שאני לא אקבל אף אחד מהם. שמחתי לקחת קלפים כמו Soratami Cloudchaser (קלף עוצמתי מאד, שנמצא מתחת לרדאר של רוב האנשים), והסכמתי גם לקחת קלפים בינוניים כמו הזוברה האדומה ו Battle-Mad Ronin (שטוב עם נינג'ות כחולות/שחורות). אבל כשבפיק הרביעי הגיעה בחירה בין Rend Flesh ל- Nezumi Graverobber הבנתי שהשחור ממש לא מוערך, בעוד ששאר הצבעים נחתכים חזק – ועשיתי מעבר חד לשחור עם Rend Flesh. השחור המשיך להגיע, למרות שבפחות איכות. Painwracker Oni ו Kami of Lunacy (שאני אוהב) התווספו גם הם לחבילה. כחול הפסיק להגיע, וכמוהו גם האדום.
הפיק הראשון שלי ב Betrayers היה Okiba-Gang Shinobi על פני Horobi's Whisper. הוויספר הוא אמנם רמובל משובח, אבל ראיתי מספיק פעמים את השינובי מנצחים משחק בתור הרביעי בלימיטד. הפיק הבא היתה Fumiko, the Lowblood, שחזקה מאד בסילד, אבל קצת פחות בדראפט. עדיין, גם היא סוג של פצצה. כל קלף שהלכה למעשה מאלץ את היריב שלך להקריב כל תור יצור קרקע שלו, הוא קלף חזק.
שאר הפיקים לא היו מרגשים במיוחד. Akki Raider הוא קלף סולידי ולקחתי גם 2 First Volley ששניהם נכנסו לחבילה עקב היותם Arcane ורמובל (תתפלאו, אבל בכל הדראפטים שעשינו באונליין, הם נכנסו אחרי הסיידבורד. יש מספיק יצורים בפורמט עם 1/*. Cunning Bandit ו Kyoki הגיעו מאוחר יחסית – בפיקים 5-6. Mark of the Oni הגיע גם הוא באיחור, אבל שמחתי להוסיף אותו לקלפים שלי (טוב, אולי שמחה לא בדיוק מתארת את הרגשות שלי. יותר... מרמור שקט). הוא לא קלף רע כמו שנדמה. הוא רק קרוב מאד להיות כזה. אבל בחבילה עם 2-3 דמונים, הוא יכול לעזור מאד.
הפיק הראשון שלי ב Saviors היה Kagemaro's Clutch – שהייתי זקוק לו כרמובל. הפיק השני היה Kemuri-Onna – קלף שכבר עשה בי שפטים ושאני מעריך מאד כתוצאה. הפיק הבא היה Undying Flames על פני Barrel Down Sokenzan (טעות). הבעיה העיקרית בשלב הזה היתה ששניר, שישב מימיני, נכנס לאדום וחתך אותי מהרמובל הטוב שבסדרה. העובדה הזאת, ביחד עם העובדה שמישל, שישב משמאלי, חתך ב Betrayers 2 Ronin Cliffriders שלא היתה לו כל כוונה להשתמש בהם, גרמו לחבילה שלי להיות הרבה פחות חזקה ממה שהיא היתה יכולה להיות.
הפיקים האחרים ב Saviors היו שני Akki Drillmaster. אלו נראים בהתחלה כמו Grey Ogres, אבל אם אתה משחק עם יצורים שמנים בחבילה, הם יכולים להיות חזקים. הם טובים במיוחד עם יצורים כמו Recluse Ogre, אבל אני אשמח לתת Haste לכל אחד מהיצורים השמנים שלי. גם Kuro's Taken עברו בדרכי וליקטתי אותם בשמחה. Skull Collector נאסף בלית ברירה.

החבילה הסופית :
1cc
Goblin Cohort

2cc
Ember-Fist Zubera
Battle-Mad Ronin
Akki Raider
Kuro's Taken

3cc
Cunning Bandit
Skull Collector
2 X Akki Drillmaster

4cc
Fumiko the Lowblood

5cc
Kiki-Jiki, Mirror Breaker
Painwracker Oni
Okiba-Gang Shinobi
Kemuri-Onna

6cc
Kami of Lunacy
Kyoki, Sanity's Eclipse

Spells :
2 X First Volley
Rend Flesh
Mark of the Oni
Kagemaro's Clutch
Undying Flames

כפי שניתן לראות, ה Mana curve שלי הוא איפשהו בתחתית המדרגה. היצורים מתרכזים ב- 5 מאנות והמעופפים שלי... טוב, הם לא ממש קיימים. בקיצור, הייתי מאד לא מרוצה מהחבילה. זרקתי פנימה 18 אדמות וקיוויתי שאני אצליח להוציא תוצאה של 1-2 עם החבילה.

סיבוב שביעי : ולדימיר קרצ'ניקוב (שוב!).

משחק ראשון : אני לא שמח להיות שוב נגד ולדימיר. הוא שחקן לימיטד מצויין, והוא היה קרוב לנצח אותי עם חבילה גרועה יחסית בדראפט הראשון. עכשיו הוא מרגיש שיש לו חבילה טובה, ואני מרגיש שיש לי חבילה גרועה, כך שאני לא אופטימי לגבי תוצאות המשחקים.
הוא מתחיל ונתקל בבעיה – אין לו שום דבר להטיל. לי, מהצד השני, יש יד מושלמת. תור ראשון Cohort, תור שני Ronin, תור שלישי זוברה אדומה. בתור הרביעי אני מטפדק Cunning Bandit ובתור השישי יורד גם קיוקי. הוא מטיל Jetting Glasskite ביחד עם יצור קטן נוסף – Moonbow Illusionist, אני חושב. אני מוסיף גם Kuro's Taken ליצורים שלי ותוקף עם כולם. הוא חוסם פעם אחת ומאבד את הגלאס-קייט שלו, אבל זה כבר לא מספיק ואני עובר את ההגנות האחרונות שלו במהירות ומנצח.

משחק שני : הפעם יש לולדימיר פרוסטלינג בתור הראשון. הפרוסטלינג הזה מונע ממני עד סוף המשחק להשתמש ב Kami of Lunacy שלי. יש לו גם Oboro Breezecaller שהוא משתמש בו כדי להעביר Mistblade Shinobi ולהחזיר לי יצור ליד. הוא מטפדק Phantom Wings ומשתמש בו כדי להחזיר כל תור יצור ליד שלי. אני לא מצליח לשלוף את ה First Volleys שלי, ואת ה Rend Flesh כבר הוצאתי על Initiate of Blood. הנינג'ה המעופפת דואגת לכך שאני לא אצליח להתייצב במגרש ואני לא שולף את קיקי-ג'יקי שיחזיר אותי למשחק.

משחק שלישי : אני לא זוכר מה קרה שם בדיוק, אבל אני חושב ששלפתי הרבה מאד אדמות – אבל לא מהצבע הנכון. בסוף המשחק היו לי בערך 6 Swamps ו Mountain אחד... וקיקי-ג'יקי ביד.

1-2
5-1-1
16 נקודות

אני חוזר עם דני, טובי, אריאל וגרג לאיזור חיפה. אני וגרג מבלים את הלילה אצל דני ונאלצים לישון במשמרות כדי לוודא שהחתול שלו לא מרטש את הפנים שלנו בזמן השינה. אני עובר על החבילה שלי ומבין בפעם הראשונה בדיוק עד כמה היא גרועה. יש לי לילה שלם לחלום על ההפסדים הצפויים לי מחר איתה. למרבה המזל, אני ישן רק 5 שעות, ואז צריכים לקום וליסוע בחזרה לתל אביב. אני תוהה אם יש סיכוי שהאליפות הבאה תיערך בחיפה...?

סיבוב שמיני : עומר דיטמן – בן 24, משחק 11 שנים (On and off).

מכאן הרישומים מתחילים להיות לא ברורים. אחרי 5 שעות שינה ותשישות כללית, הכל מתערפל וגם אין כח לכתוב בין המשחקים והסיבובים.

משחק ראשון : הוא מזמן Kitsune Loreweaver. אני תקוע עם הרבה מאד Swamps ו Mountain אחד, והיצור היחיד שאני מסוגל לזמן הוא Skull Collector, שמגן עלי מההתקפות של השועלון, אבל חוזר ליד בסוף כל תור. כשאני מגיע סוף-סוף ל Mountain השני שלי ויכול להטיל את Fumiko, Cunning Bandit, Undying Flames ו Kiki-Jiki שכולם נמצאים אצלי ביד, הוא מטיל את Oyobi והמשחק נגמר שם. כל המשחק הוא ישב ותהה למה יש לי 6 קלפים ביד ואני לא מטיל אף אחד מהם מלבד ה Collector. עכשיו הוא יודע.

משחק שני : הפעם היתה לי שליפה נורמלית. הוא הביא Moonwing Moth ו Descendent of Soramaro בתור 3-4, ואני הטלתי את פומיקו וקמורי-אונה. הוא תקף עם שניהם, אבל אני לא חסמתי עם הקמורי-אונה כי פחדתי שיש לו combat trick כלשהו, והייתי צריך את האונה לאופנסיבה, כדי לאזן את ההפרש בנקודות החיים. פומיקו וקמורי-אונה תקפו, ופומיקו חטפה Terashi's Verdict. ה Descendent מת זמן קצר לאחר מכן, אבל ה Moth המשיך להרביץ לי באוויר. לאחר שהוא סידר את ראש החבילה שלו הרבה זמן עם ה Descendent, עומר הצליח לשלוף אדמה ואת אויובי והטיל אותו. אני על 5 חיים, ויש לו Moonwing Moth בטאפ ו- Oyobi באנטאפ במשחק. לי יש רק קמורי-אונה, Kuro's Taken ו Kami of Lunacy. אני שולף את הקלף שלי וחושב. יש לי במשחק 2 Swamps ו- 5 Mountains. ביד יש לי Kagemaro's Clutch, Painwracker Oni, Mark of the Oni, ואדמה. אני משתהה לרגע ומגרד בראש. אני סופר את הכח של היצורים שלי. 1+3+4 = 8. אני רק צריך לעבור את אויובי. אבל איך נעשה את זה? Mark of the Oni!
אז אני מטיל Mark of the Oni, אויובי עובר לצד שלי, ואני תוקף לנצחון. השופט מתגלגל על הרצפה מרוב צחוק ועומר נשאר עם הלסת על השולחן. יש עוד 8 דקות – וצריך לשחק כמה שיותר מהר! עוברים למשחק הבא!

משחק שלישי : אני מנסה לשחק כמה שיותר מהר, אבל אפילו כשאני ממהר אני משחק לאט יחסית. למזלי, השליפה פשוטה יחסית לתפעול. אני מוריד Battle Mad Ronin בתור השני, Cunning Bandit בתור השני, Zubera בתור השלישי, ואז First Volley כדי להרוג לו יצור ולהפוך את הבנדיט. אני גונב לו את היצורים ותוקף פעמיים לנצחון.
לפחות, ככה אני חושב שזה קרה. המשחק הזה לא ברור בזכרון שלי, מלבד העובדה שניצחתי במהירות שיא מול שליפה סוב-אופטימלית של עומר. אם טעיתי במשהו, עומר, אני סומך עליך שתתקן אותי.

2-1
6-1-1
19 נקודות

סיבוב תשיעי : אור בילדנר. משחק כחול-לבן.

משחק ראשון : אור מניח Sensei Golden Tail בתור השני ו Moonwing Moth בתור השלישי, ושם ההתפתחות שלו נעצרת והוא רק מוריד אדמה כל תור ותוקף לארבע חיים.. כשאני מגיע ל-12 חיים אני מטיל את קיקי-ג'יקי ובתור הבא מנסה להשתלט לו על Kami of False Hope בעזרת Mark of the Oni. הוא מקריב אותו, כמובן, בתגובה. אני מסתפק בהטלת Goblin Cohort, ומכיוון שהוא לא תוקף עם הסנסיי אלא רק עם ה Moth, אני משכפל אותו רק בסוף התור של אור, וכך מוודא שהטוקן תישאר גם במשך התור שלי. בתורי אני שולף את ה Swamp השניה שהייתי צריך כדי להטיל את ה Painwracker Oni שלי. אני מביא אותו למשחק ומיד משתמש בקיקי-ג'יקי כדי לשכפל אותו ולתקוף עם השכפול. אני בשש חיים, הוא עכשיו ב- 15. בתורו הוא תוקף שוב עם ה Moth ומוריד אותי לארבע חיים. בתורי אני מקריב את ה Cohort לאוני ואז משכפל את האוני שוב ותוקף עם השכפול והמקור לעשר נזק לראש. הוא עכשיו בחמש חיים. אני מזמן קמורי-אונה שזורקת לו אדמה מהיד. בתורו הוא מטיל Heart of Light על האוני. אין לו יותר קלפים ביד. אני לא עושה שום שטות. פשוט מקריב את הקמורה-אונה, משכפל את האוני – ותוקף עם השכפול לחמש נקודות החיים שנותרו לו.

משחק שני : אור נתקע עם 2 אדמות במשך 2 תורות, ולמרות המנריקי-גוסרי שהוא מביא למשחק, אין לו יצורים. אני, לשם שינוי, פותח יפה עם Akki Raider שתוקף 3 פעמים עד שאור מתאושש ומכניס Reverence למשחק. בנקודה הזו כבר יש לי Cunning Bandit, ואני מביא את פומיקו למשחק. אור מטיל עליה Heart of Light. אני מטיל את Kyoki, השד הגדול והרע, שיוסיף קאונטר לבאנדיט. אור מטיל Descendent of Soramaro, ובמקום לחבר אליו את מנריקי-גוסרי משאיר Plains אחד באנטאפ, כדי לסמל על Reciprocate ביד. אני מטיל את Kami of Lunacy, מוסיף קאונטר לבאנדיט, זורק לאור קלף מהיד לפי בחירתו ותוקף עם Kyoki. 6 נזק יורידו אותו ל- 8 חיים, ואני מוכן לחטוף Reciprocate בשביל זה. אבל אין לו את ה Reciprocate, והשד הגדול נשאר בחיים. הבאנדיט מתהפך בסוף התור והופך לאזאמוקי, שגונב לאור את שני היצורים שלו ומאפשר לי לתקוף לנצחון.

2-0
7-1-1
22 נקודות

סיבוב עשירי : אורי פלג, בן 21, משחק MUCtron.

משחק ראשון : המשחק הזה נמשך בערך 35 דקות – ויותר בגללי מאשר בגללו. אני עצרתי לחשוב על כל מהלך לפני שעשיתי אותו, בעוד שאורי שיחק במהירות שלא טיפוסית לטרון. אני מניח Vial בתור הראשון, ג'יטה מקונטרת בתור השני, אבל ג'יטה שניה עוברת בתור השלישי ואז אני מוריד Shortfang עם ה Vial. יש לו יד מלאה בקלפים, ואני יותר מודאג ממלוקו מלזרוק לו קלף אחר קלף באיטיות מייסרת. אני מחבר את הג'יטה לשורטפנג ותוקף איתו. בסוף התור הוא עושה Truth על הג'יטה. אני מביא שורטפנג נוסף למגרש בעזרת ה Vial ומתחיל לזרוק לו קלפים מהיד בכל הרצינות. בשלב מסויים אני תוקף עם נקסוס, משדרג לשינובי, וזורק קלף עם השורטפנג וגורם לו להתהפך. בתורו הוא מטפדק Tidings, ששולפים לו כמות מגונה של קלפים... אבל אני תוקף שוב עם השינובי, מטיל Ravenous Rats בעזרת Vial וזורק לו קלף עם Shortfang - והוא חוזר לאפס קלפים ביד. בנקודה הזאת שמתי Needle על Oblivion Stone, שהיה הדבר היחיד שהיה יכול לעצור אותי, ותקפתי עם ג'יטה. תור או שניים לאחר מכן הוא נכנע.

משחק שני : המשחק נמשך עד לתורות הנוספים, והוא מצליח לנצח בתור השלישי, בעזרת Mindslaver בתור הראשון, שמביא לכך שבתור השני אני תוקף עם כל מה שיש לי לתוך הצבא שלו, ובתור השלישי הוא תוקף עם ממנרך, ו (שני?) טריסקליונים את נקודות החיים שלי ישירות והורג אותי בנזק. הוא עשה טעות במשחק הזה כשהוא הטיל את ממנרך ולא השתמש ב Oboro כדי לקבל מאנה כחולה, להחזיר אותה ליד ואז להוריד אותה ושוב לקבל ממנה מאנה כחולה. בדרך הזו הוא היה משיג את שלוש המאנות הכחולות הדרושות כדי להשתלט על ה Shortfang שלי שהתהפך בתורי. זה היה חשוב, כי בתורי היטלתי Needle על ממנרך. אבל הוא ניצח במשחק בכל מקרה. הוא גם שם לב בעצמו לשגיאה הזאת, שניה אחרי שהוא העביר את התור.
1-1
7-1-2
23 נקודות

סיבוב אחד-עשר : אבייתר אולפינר, משחק שחור-ירוק אגרסיבי. את הרשימה המלאה אפשר לראות בפורום.
אנחנו מחליטים לעשות תיקו מכוון. אני משחק שני משחקים כנגד החבילה שלו ומנצח 2-0. הוא טוען שאין לו סיידבורד נגדי, ונותן לי להכניס את הסיידבורד נגדו. למעשה הוא גרם לי בכך לחשוף את החבילה שלי, בעוד שהסיידבורד שלו (ושל בילדנר, שפחות-או-יותר זהים) נשאר חסוי. אה, כן. כמה התגעגעתי למג'יק קומפטטיבי...
לא שאני הכנסתי נגדו את כל הסייד-בורד שלי, כמובן ;>

1-1
7-1-3
24 נקודות

סיבוב שנים-עשר : אהרון מוושוויאלי, Tooth&Nail.

משחק ראשון : אני מציע לו תיקו, אבל הוא צריך נצחון כדי לעלות לטופ 8. יש סיכוי שאני אעלה גם אם אני אפסיד – אבל אני לא רוצה להסתכן, כך שאני מעדיף לשחק. אין לי מה להפסיד, אחרי הכל.
המשחק הראשון קצר וברוטלי. אני נכנס מהר למשחק עם העכברושים שלי. Ink-Eyes חודרת בתור החמישי ומחזירה Sundering Titan מבית הקברות (יש לי רק אדמות לא בסיסיות, כך שהוא לא מפריע לי). אהרון נכנע תור לאחר מכן, וגוער בי שלקחתי את הטיטאן ולא את ה Eternal Witness, כי לטיטאן אפשר לעשות Duplicant. אני מושך בכתפי ולא מסגיר את ה Rend Flesh שהיה לי ביד.

משחק שני : זה היה משחק מוזר. שנינו נתקענו עם הרבה מאד אדמות והצלחנו לשלוף רק עוד אדמות. אני זרקתי לו את כל היד עוד בהתחלה, ולמרות Eternal Witness או שלושה הצלחתי לשמור על היד שלו במצבה הנקי והחלק. היה לו סביבון במשחק וסקורה טרייב-אלדר, ולי היה Vial עם 3 קאונטרים. בתורי הקריב את הסאקורה, ובתגובה אני הפעלתי את ה Vial והנחתי שאמאן. עכשיו בעצם אילצתי אותו לבחור אם לאבד את הסביבון, או לערבב אותו בחזרה לתוך החבילה תמורת קלף. הוא בחר לשלוף קלף ולערבב את הסביבון לתוך החבילה – ואז זרקתי לו את הקלף מהיד. זה היה המהלך של המשחק, כי אם הסביבון היה נשאר על השולחן, הסיכויים גבוהים מאד שהוא היה מוצא קלפים שימושיים. מכיוון שלא היה סביבון, הוא רק שלף כמעט את כל האדמות בחבילה שלו, טרול אחד, Witness אחד ושלוש Oblivion Stones. אני פשוט תקפתי אותו לאורך כל הדרך עם Blinkmoth Nexus, עד שהוא מת, לאחר 20 תורות בערך של שליפת כל דבר – חוץ מ T&N או אחד מהיצורים החזקים באמת.

לאורך שני המשחקים הוא האיץ בי כל הזמן לשחק יותר מהר והדגיש את העובדה שזה שאני משחק לאט מסייע לי בסיבוב הזה לקבל את התיקו שאני רוצה. החל מהמשחק השני הגיע אחד השופטים, התיישב ליד השולחן ווידא שאני משחק בקצב סביר בהתחשב במצב. למרות שהשופט לא מצא פסול בקצב המשחק שלי, אחרי הפעם השישית שאהרון ביקש ממני לשחק יותר מהר, עשיתי טעות שמקורה בחיפזון וכיוונתי Rend Flesh על Witness. זאת היתה הפעם האחרונה שהנחתי לו לדחוק בי לשחק מהר. מאותו רגע לקחתי את הזמן שלי – בגבולות הסביר, כמובן – כדי לוודא שאני עושה את המהלך הנכון.
כשתקפתי אותו בפעם האחרונה עם הנקסוסים, הרמתי קודם את ה Oblivion Stone שהיתה על השולחן וקראתי אותה שוב, כשאני מוודא שעדיין כתוב עליה שהיא לא הורסת אדמות. זה כבר ממש הרגיז את אהרון, שטען שזאת כבר הפעם השישית שאני קורא את האבן (זאת היתה רק הפעם השניה, אבל כל זה אפילו לא מצדיק תגובה). ואז הוא מת, לפני שנגמר הזמן, והכל בא על מקומו בשלום.
ניסיתי להסביר לו שאני תמיד משחק לאט, אבל לעולם לא בכוונה לגמור את הזמן של הסיבוב, ושהיו פעמים שעשיתי את זה למרות שזה היה במפורש לרעתי. אני גם משתדל שלא לחשוב מעבר לגבולות הזמן הסביר. הוא לא קיבל את זה בהבנה ו pretty much stormed off. טוב. אי-אפשר לרצות את כולם.

2-0
8-1-3
27 נקודות

טופ 8
-------

27 נקודות מספיקות כדי להעלות אותי לטופ 8 ולצמד אלי את עומר דיטמן כיריב. אני מסתכל על הדק-ליסט של דיטמן ועיני חושכות. אין לי שום סיכוי לנצח אותו במשחק הראשון. יש לו Sorcerers שהורגים כל דבר עם קשיחות של 1, Frostlings, טונות של burn ו- 4 Jinxed Choker – קלף שטוב במיוחד נגד החבילה שלי, כי היא מתבססת על להשיג שליטה על הלוח והיד של היריב – תהליך שלוקח זמן. אם אני לא מוצא את השאמאן דחוף עבור הצ'וקר, אין לי סיכוי לנצח במשחק.

אני לא אפרט על המשחקים, כי עומר כבר סיפר עליהם. אני אגיד רק שהוא נראה כאילו דעתו מוסחת מהמשחק, והוא גם עשה מספר טעויות בהתאם. הגדולה שבהן עלתה לו, כנראה, במשחק השני. במשחק השלישי היה לי מעגל הגנה מאדום על השולחן, והוא נראה כאילו כבר לא אכפת לו, משך בכתפיו ואמר "טוב, העיקר שזה יגמר כבר" – ואז הוריד שני צ'וקרים. היה ברור שיש לו את Shrapnel Blast כדי להקריב אחד מהם – אבל השני הרג אותו. זה היה מוזר. אבל אתם חייבים לזכור שזה אחרי יומיים ארוכים של מג'יק, בלי יותר מדי שינה באמצע ועם תזונה מינימלית במקרה הטוב.
כאן אני חייב להעיר על נושא האוכל. אני הבאתי איתי מהבית קראסונים ובורקסים ובבוקר היום השני החלפתי אותם בדברי מאפה טריים יותר במאפיית הסופר-מרקט. לאורך כל היום גם שתיתי יותר מליטר וחצי של מים מינרלים – מה שסייע מאד להפיג את תחושת הרעב שיכולה להסיח את הדעת. בטופ 8 עצמם שתיתי לפחות ליטר. חשוב מאד לשתות כל הזמן ולאכול דברים קלים מדי-פעם. זה עוזר מאד לריכוז ויכול לתת לך יתרון על יריבים מורעבים למחצה.

אורי פלג :

אתם ממש רוצים לשמוע על המאטץ' הזה, נכון? טוב, אז אני אעשה כאן תרגיל מלוכלך. אריאל רשם כל מהלך ומהלך שהתרחש בסיבוב הזה. הבעיה היא שפיסת הנייר הזו נמצאת אצלו כרגע, ולא אצלי. אם הוא ירגיש שבא לו, הוא יוכל לכתוב כאן מה קרה במשחק. אם לא... כנראה שנצטרך לחכות עד שהנייר הזה יעבור אלי.

אילון מנור :

אילון משחק מוקטרון, ממש כמו אורי. ההבדל היחידי הוא שאין לו מוקסים, ובמקומם הוא משתמש בבסיס של 24 אדמות. נגדי יש לו בסיידבורד 4 Culling Scales. כמעט שלא שיחקתי נגדן או איתן (מה שגרם לכך שעשיתי טעות רצינית כששיחקתי עכשיו נגדן), אבל הן לא קלף סיידבורד טוב במיוחד נגדי, אני חושב.
שוב, אני לא אפרט כאן את המשחקים, אלא אתן לאריאל לעשות את זה, אם הוא רוצה. אני יכול רק לאמר ששלושה משחקים מתוך חמישה היו מגוחכים. באחד שלפתי 12 אדמות ברציפות, עד שהוא הצליח לבסוף לשלוף מלוקו. במשחק אחר הוא התחיל עם יד של אדמה אחת ו Serum Visions. כשזרקתי לו את ה Visions מהיד עם Distress, הוא הציע פשרה – אם אני אראה לו שיש לי Okiba-Gang Shinobi ביד, הוא יכנע ונעבור למשחק הבא. הראיתי לו, ועברנו למשחק הבא.
בשני המשחקים הראשונים הוא ניצח. והאווירה בצד החיפאי היתה של דכאון עמוק. במשחק הבא אני ניצחתי... וגם בזה שאחריו. המשחק האחרון היה אחד משני המשחקים הנורמליים היחידים בגמר, שבו שנינו קיבלנו גם מספיק אדמות וגם מספיק קלפי אקשן. הוא עשה טעות קריטית אחת או שתיים, והמשחק נגמר על גבה של Ink-Eyes שגררה טריסקליונים מבית הקברות שלו והכריחה אותם לירות במלוקו ובעצמם. הוא שלף שליפה אחת נוספת ונכנע.

לאורך כל סיבובי הטופ 8 אני חייב לציין לטובה את זינגר. הוא ישב בסבלנות ליד שני השחקנים, לא נתן רמיזות או עצות ושמר על פוקר-פייס לאורך כל הדרך. הוא הקפיד שאני לא אעבור את גבול הזמן המותר, אבל גם לא נדנד בנושא ונתן לדברים לזרום מאליהם. ולמרות שהמשחקים היו ארוכים מאד, אנחנו באמת לא עברנו את 90 הדקות שהוקצבו לסיבוב בטופ 8.

הטורניר בסיכומו של דבר היה הנאה גדולה והראה כמה טוב אפשר להוציא לפועל טורנירים חשובים. תודה לכל מי ששיחקתי נגדו על החוויה ותודה לכל המארגנים והשופטים על כך שאפשרתם את הביצוע והישום.

לילה טוב לכולכם ונתראה ברווינקה,

דופ.
Ergil
Single Star

שליחה על ידי Ergil »

במשחק השלישי דווקא מלוקו לא יצא בתור החמישי. שלפת אותו אחרי ששיחקתי okina nightwatch, וכבר היה לי nightsoil kami במשחק. בקיצור, שלפת אותו בדיוק כשעמדת לחטוף ביטס רציני. וקוראים לי ולדימיר קלנציקי, לא קרצ'ניקוב. זה vladimir kalnizky בשביל המארגנים, שהתקשו לאיית את השם שלי נכון למרות שהם ניסו גרסאות שונות כמה פעמים בתחרות :) ושוב כל הכבוד על המקום הראשון. אתה לא תוותר על הטיסה ליפן או משהו, נכון?
Not even Elminster would like to see a volcano appearing under his ass
The Cookie Monster
Scrub foil

שליחה על ידי The Cookie Monster »

סוף סוף!!!
נהנתי מאוד לקרוא את הדיווח,מפורט,יפה,ומסודר.
כול הכבוד!

העוגייה
Krosan כתב:Hmmm.... its didnt do nathing to me i still want meet
^_^
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני חושב שמן הראוי לציין שאהרון לאחר מכן בא והתנצל, גם בפנייך וגם בפני דני. ברור שהוא היה מתוסכל, משחק אחד מהטופ 8, ואחרי זה בראיה לאחור הוא הגיע למסקנה שהוא באמת טעה והלחיץ אותך באופן בלתי מוצדק.
Canopy Crawler
מארגן טורנירים בדרום
יצירת קשר:

שליחה על ידי Canopy Crawler »

קודם כל-בהחלט כל הכבוד על המקום הראשון, למרות שמסתמן שהיה לך לא מעט מזל בConstructed. בנוסף לזה, יש לי כמה שאלות בקשר לבנייה-
א. למה Whisper ולא Arena?
ב. לא קרה לך כמה פעמים שרצית להטיל שאמאנית או מעגל הגנה ולא היה לך מקור מנה? אני שואל את זה כי אני גם שיחקתי עכברושים והתוכנית בהתחלה הייתה להספליש שני צבעים בדיוק כמו שאתה עשית, אבל זה לא ממש עבד בלי 4 Pain Lands מכל סוג, מה שגרם לי כמות די מגוכחת של נזק ולבסוף נשארתי רק עם ירוק.

חוץ משני העניינים האלה בנייה מאוד מעניינת, לא חשבתי לשים רנד פלאש במקום נקרטאלים, זה נראה כמו החלטה מצוינת.

דני.
Uzumaki Naruto
naruto-san
יצירת קשר:

שליחה על ידי Uzumaki Naruto »

וואי דיווח שווה...ישר כח!

בהצלחה!
מכירה לא קטנה שלי...שווה כניסה:
http://members.pundak.co.il/magic/viewt ... 209#295209
ziv
MTGil Wizard

שליחה על ידי ziv »

רועי כול הכבוד
מגיע לך לנצח
אני שמח להצלחתי להוציא מולך תיקו עובדה שאחר כך שיחקנו בשביל הכיף וניצחתה
אני גם שמח שהייתי פעמיים בפוד הראשון
זו בישבלי באליפות הראשונה
ורק מהזברה התשיעית אני משחק תחרותי
מה גם שעד לאליפות עשיתי בכול חיי 5 דראפטים
אז סה"כ אני שמח בחלקי
אני מאוד נהנתי לשחק מולך
ניפגש שוב
זיו[/cp]
Duppleganger
MTGil Wizard

תודה לכולכם על הברכות.

אנטרקס :
פגשתי אותו אחרי זה כשיצאתי מהחדר. הוא ישב עם השופט ודיבר איתו בהתלהמות. לי זה נראה יותר כמו נסיון להגיש קבילה רשמית מאשר להתנצל, כל זה תוך כדי משפטים בנוסח "אני בטוח שלא ניסית לרמות, -=אבל=-..." ו- "כמובן שלא ניסית לרמות, -=אבל=-..."
מצד שני, באותו הזמן גם אני כבר הייתי מותש ועצבני כך שיתכן שפשוט פירשתי את הסיטואציה לא נכון. אני מקווה לשחק נגדו עוד הרבה, בסיטואציות נעימות יותר.

ארג'יל :
קיבלתי את התיקון. בדיווח של אליפות הארץ הבאה אני אפרסם התנצלות במסגרת :>
ולא, אני לא עומד לוותר על הטיסה ליפן. אלא אם כן יש לך מישהו שאתה רוצה להציע שיטוס במקומי...?

קנופי :
א. כל דבר שעולה 3 הוא מטרה לקאונטר. זאת הסיבה שלא שיחקתי גם עם הספקטר. השינובים הם קלף הנצחון שלי נגד Tooth/כחול ואי אפשר לקאנטר אותם. את ה Arena אפשר לקאנטר, והיא קלף מת לחלוטין נגד Mono-Red או WW - לא מעט בשל העובדה שהיא עולה לך בתור שלם לשימוש, ולא מספקת לך שום יתרון בתור הראשון. ה Whisper, לעומתה, עולה לך חד פעמית ב- 2 חיים ונותן לך לשפר את השליפה שלך בשני קלפים נוספים. הוא למעשה Arena שמואצת בשני תורות ועולה מאנה אחת פחות, כך שיותר קשה לקאנטר אותה. ובד"כ יש לך Vial באותה נקודה כך שאתה יכול לנצל את שני הקלפים החדשים מיידית.
ב. תמיד היה לי מקור מאנה למעגל ההגנה. היו לי כמה משחקים בהם רציתי להטיל שאמאן ולא הייתי מסוגל, אבל אני זוקף את זה יותר למזל רע מאשר למאורע חוזר ונשנה. בד"כ משחקים Rats בבניה של 2 צבעים, ואז משתמשים ב- 4 Painlands ו- 3 Ice-Bridges. לי היו 4 Ice-Bridges, ושתי Painalands מכל סוג, כך שלמעשה היו לי 6 אדמות שנתנו לי ירוק או לבן. זה עלה לי בנזק פה ושם, אבל זה עבד.

Zivverb :
שחטת אותי שחיטה כשרה, ועדיין היה תענוג לשחק נגדך. אתה נהנה מהמשחק עצמו ואני יכול רק לקוות שאנשים נוספים בארץ ילמדו ממך. מזל טוב על המקום הגבוה.
מקווה לפגוש אותך שוב בטורנירים (מה שלא נראה סביר, אלא אם כן אתה מתכנן להגיע לפרי-ריליסים בחיפה).

דופ.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

לאחר הסיבוב האחרון, אהרון דיבר עם דני, וטען ששיחקת לאט ודני פספס את זה. אחרי שדני הבטיח לו שהוא תזמן את התורות של כל אחד מהשחקנים, והרגיע אותו קצת, אהרון התנצל פעם ראשונה. הלך, חזר, התנצל שוב, ואז הלך והתנצל בפנייך. היית באמצע משחק אז אולי לא שמת לב, אבל הוא חזר בו מהכל. כן, הוא נוטה קצת להתרתח, אבל אחרי זה הוא באמת נרגע.
Ergil
Single Star

שליחה על ידי Ergil »

Duppleganger כתב:ארג'יל :
ולא, אני לא עומד לוותר על הטיסה ליפן. אלא אם כן יש לך מישהו שאתה רוצה להציע שיטוס במקומי...?
האמת, קשה לי לחשוב על מישהו מתאים יותר. רק תשדל שהסיפור העצוב של PT New Orleans לא יחזור על עצמו :wink:
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

רועי אני אוסיף את שני הסיבובים האחרונים כשאני אגיע הביתה. ד"א אני חושב שהיה עוד דבר שאני לא הייתי עושה במקומך. במשחק נגד עומר (הראשון זה שהפסדת בברוטליות), לפי דעתי יכולת לנצח. ניסית מאוד מאוד לשמור את ויאל על 3 כדי שתוכל להוריד שאמאן, אבל אני חושב שהיה עדיף מבחינתך להעלות את הויאל ל6 ולזרוק את האינק אייז למשחק. אז מספיק שהיא עוברת פעם אחת ואתה יכול להחזיר את ההארט' קאמי שלו מהגרייב ולפוצץ את הצ'וקר.
My phone number: 0522816213
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

במשחק הראשון בינינו זה היה גלאסקייט ולא מוט' שעשה את המירוץ נגד האונה, כמו כן היה את עניין הוויכוח על רישום החיים (שלא היה רלוונטי לכלום, אבל בכל זאת), ובמשחק השלישי עשיתי טעות די מגוחכת כשתקפתי עם יצור קטן שלי לתוך יצור יותר גדול שלך בגלל לחץ הזמן שהיינו בו, ואיזשהי הנחת יסוד שלי שהדק שלי יותר מהירה משלך ולך אין סיכוי לנצח במסגרת הזמן הנותר אז צריך לשחק מהר.

ברבע הגמר דווקא המעגלים שראיתי בסייד שלך וגרמו לי לחשוב שאין לי סיכוי, הם שגרמו לי לשחק את המשחק הראשון בלי לחץ (כי חשבתי שאין לי סיכוי במאץ'), וכתוצאה מזה, בלי טעויות. דווקא אחרי שניצחתי ועברתי לכיסא הפייבוריט התחלתי לשחק כמו אדיוט.
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

אחלה דיווח ממש נחמד לקרוא !!
וכל הכבוד!!!
מה?
Duppleganger
MTGil Wizard

אריאל :
אני לא זוכר כמה זמן נמשך המשחק, אבל מכיוון שאתה תיעדת אותו בפרוטרוט, אני מניח שאתה יודע על מה אתה מדבר. יתכן מאד שאתה צודק, אבל לא היה לי מקור מאנה ירוק והייתי חייב את ה Shaman כדי להיפטר לו מהצ'וקר. אם לא העליתי את מספר הקאונטרים אחרי שהוא הוריד את הצ'וקר, אז זאת לא היתה טעות, כי Ink-eyes היתה מגיעה מאוחר מדי עבורי. אם נתתי ל Vial להישאר בשלושה קאונטרים לפני שהוא הוריד את הצ'וקר, אז זאת באמת היתה טעות.

עומר :
צודק. זה היה Glasskite. ובאמת היה את הויכוח על רישום החיים, שהזכרת בדיווח שלך. הסתבר שאני טעיתי ברישום של 2 נקודות חיים וכתוצאה הייתי ב- 9 ולא ב- 7. למזלי זינגר בא, בדק את מצב המשחק והסדיר את העניינים לשביעות רצון שני הצדדים.

דופ.
Biguy
Wrath Of Mom
יצירת קשר:

שליחה על ידי Biguy »

אחלה דיווח, מאוד מפורט, אולם הייתי שמח יותר אם היית מפרט במקום מה הכנסת את הסיידבורד שלך, חוץ מלכתוב מה הוספת.

גיא.
"האל לבדו יודע כמה פעמים המעיים שלנו, בסרבן לשחרר נאד בודד אחד, הביאונו לכדי יסורי-מוות", מישל דה-מונטיין.
Arie
מארגן טורנירים בדרום

שליחה על ידי Arie »

didn't read all yet but i didn't get this-
משחק 2 : המשחק הפעם מתפתח בקצב נורמלי. הוא מניח Humble Budoka ו Kami of Ancient Law, ובתור הרביעי מטיל Worship. אני רואה את ה Humble Budoka שלו וגונח לעצמי. אין לי שום דרך לטפל בבודוקה עצמו. ואז הוא תוקף. עם הבודוקה. לתוך ה Chittering Rats שנמצאים על המגרש בצד שלי. אני חוסם בשמחה ונפטר מהבודוקה, ומשתמש בטרור כדי להרוג גם את הקמי. בתור הבא הוא מטיל Jinxed Choker. אני מנסה לצמצם את הפרש החיים בינינו (שכרגע נוטה לטובתו) בעזרת תקיפות קטנות של Ravenous Rats ונקסוס. הצ'וקר מתחיל להוריד חיים בקצב מטורף ומאיים להרוג אותי תוך 3 תורות. אני מוריד קאונטרים כשאני יכול, ונלחץ כשהוא מזמן איזמארו. בתורי אני שולף ג'יטה, שם אותה על עכברוש ותוקף (טעות – הייתי צריך לשים על נקסוס) כדי להרוג את איזמרו. הוא חסם, משום מה, ולכן זה עלה לי רק בקאונטר אחד במקום שניים – מה שהציל אותי בסופו של דבר. בתורו הוא עושה טעות קטלנית ולא מוסיף קאונטרים כדי להרוג אותי. בתורי אני תוקף עם שני נקסוסים עם ג'יטה, ומשתמש בקאונטר של הג'יטה כדי להרוג אותו באותו תור.
what happened to the budoka?
why did he die?
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

כי כשיצור 2/2 נחסם על ידי יצור 2/2 ושני השחקנים מעבירים קדימות בכל פעם שהם מקבלים אותה, היצור 2/2 מת.
Arie
מארגן טורנירים בדרום

שליחה על ידי Arie »

why would he block with a part of his combo when he can't lose from dmg?
Ergil
Single Star

שליחה על ידי Ergil »

למה? את זה אפשר לשאול רק אותו ואת האלים, כמו גם למה אתה לא יודע לקרוא. הוא תקף עם הבודקה, לא חסם.
Biguy
Wrath Of Mom
יצירת קשר:

שליחה על ידי Biguy »

meh, היריב תוקף אותו עם הבודוקה שלו (כן, שהוא חלק מהקומבו, כן, הוא "תוקף", לא "חוסם"), ואז רועי, מופתע מזה שהיריב תקף עם היצור שייתן לו את הניצחון, חוסם עם יצור 2/2. תוצאה, שני היצורים מתים.
מסקנה: אם יש לך בודוקה במגרש כחלק מקומבו, אל תתקוף איתו כשהיריב יכול להרוג לך אותו עם נזק.
(כנראה שרועי הכניס את העבר שחסם עם הויאל או משהו כי אני לא חושב שיריבו היה תוקף אם היה לו חוסם).
"האל לבדו יודע כמה פעמים המעיים שלנו, בסרבן לשחרר נאד בודד אחד, הביאונו לכדי יסורי-מוות", מישל דה-מונטיין.
שלח תגובה