בעייה-התנהגות לא ראוייה אצל הדתיים

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Michahell
MTGil at its Finest
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

בעייה-התנהגות לא ראוייה אצל הדתיים

שליחה על ידי Michahell »

אתמול, אני,OZ4444 ועוד שני חברים נתקלנו בחתול ששוכב על הכביש שנשברה לו הרגל , כאשר ראינו אותו הוא נשם במהירות והבטן שלו התחילה לזוז.
הוא ברח בשיא הקושי לכיוון המכונית שכנראה הייתה שייכת לדתיים,וניסנו להוציא אותו,אבל היא הייתה בטראומת התנגשות ממכונית אז זה היה בלתי אפשרי.
הלכנו לוטרניר הקרוב ושאלנו אותו מה אנחנו עושים והוא אמר שצריך להזיז את האוטו כדי להוציא אותה, מסתבר שהאוטו שייך לבית של דתיים, בכל מקרה, הם לא רצו להזיז את האוטו, אז בלת ברירה הבאנו לה אוכל ומים וציפינו היום לטוב, איננו יודעים מה עלה בגורלה, אך אם האוטו היה זז מצבה היה הרבה יותר טוב, כי היו מטפילם בה כמעט מיידית.
לא רק המקרה העצוב הזה, גם שקראתי בוואלה שדתיים התעללו בחתולים בבני ברק לפני כמה זמן.
אז מה,רק כי זה לא כתוב להם בתורה לעזור לבע"ח אז הם לא יעזרו?
איזו מין בורות זו?
באותו רגע שיניתי את כל הדעה שלי על דתיים, והאם מה שהם מאמינים בו זו באמת "דרך הישר".
תגובות בבקשה.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
~PoWeR~
MTGil Wizard

שליחה על ידי ~PoWeR~ »

אני לא מבינה למה בגלל שני מקרים החלטת שכל הדתיים לא בסדר?
זה נכון שיש עוד מלא דתיים שעשו מקרים דומים, אבל גם יש מספיק חילונים שעשו.
אתה חושב שאם דתיים היו רואים חילונים עושים מקרה דומים הם היו מחליטים משהו על כל החילונים?

בקיצור, מה שהאנשים האלה עשו באמת מגעיל. אבל לא צריך לשפוט בגללם את כל הדתיים כי יש מספיק דתיים שעוזרים לבעלי חיים,מתנדבים וכו'.
lord-sot
Knight of the Black Rose

Re: בעייה-התנהגות לא ראוייה אצל הדתיים

שליחה על ידי lord-sot »

Night Seeker כתב:אתמול, אני,OZ4444 ועוד שני חברים נתקלנו בחתול ששוכב על הכביש שנשברה לו הרגל , כאשר ראינו אותו הוא נשם במהירות והבטן שלו התחילה לזוז.
הוא ברח בשיא הקושי לכיוון המכונית שכנראה הייתה שייכת לדתיים,וניסנו להוציא אותו,אבל היא הייתה בטראומת התנגשות ממכונית אז זה היה בלתי אפשרי.
הלכנו לוטרניר הקרוב ושאלנו אותו מה אנחנו עושים והוא אמר שצריך להזיז את האוטו כדי להוציא אותה, מסתבר שהאוטו שייך לבית של דתיים, בכל מקרה, הם לא רצו להזיז את האוטו, אז בלת ברירה הבאנו לה אוכל ומים וציפינו היום לטוב, איננו יודעים מה עלה בגורלה, אך אם האוטו היה זז מצבה היה הרבה יותר טוב, כי היו מטפילם בה כמעט מיידית.
לא רק המקרה העצוב הזה, גם שקראתי בוואלה שדתיים התעללו בחתולים בבני ברק לפני כמה זמן.
אז מה,רק כי זה לא כתוב להם בתורה לעזור לבע"ח אז הם לא יעזרו?
איזו מין בורות זו?
באותו רגע שיניתי את כל הדעה שלי על דתיים, והאם מה שהם מאמינים בו זו באמת "דרך הישר".
תגובות בבקשה.
אתה צודק לגמר.
OldSkoolMTG כתב:אז בוא מר "עידו גיא" אם זהו באמת שמך האמיתי..
הפוסת הכי מצחיק שהי פעם היה!!!!!!!
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

~PoWeR~ כתב:אני לא מבינה למה בגלל שני מקרים החלטת שכל הדתיים לא בסדר?
זה נכון שיש עוד מלא דתיים שעשו מקרים דומים, אבל גם יש מספיק חילונים שעשו.
אתה חושב שאם דתיים היו רואים חילונים עושים מקרה דומים הם היו מחליטים משהו על כל החילונים?

בקיצור, מה שהאנשים האלה עשו באמת מגעיל. אבל לא צריך לשפוט בגללם את כל הדתיים כי יש מספיק דתיים שעוזרים לבעלי חיים,מתנדבים וכו'.
שני מקרים?
הלוואי והיו רק אלו, אבל יש עוד הרבה מקרים שקשורים לחיים הבורים של הדתיים וזו הייתה רק דוגמא.
אגב, אבישי ,חבר שלי, שהוא גם יחסית דוס,אמר לי שהיא לא מעניינת אותו,אבל ללכת לבית כנסת כל שבת ולא לאכול פירות ים הרבה יותר חשוב, אני בטוח.
אבל בסוף הוא עזר כי הכרחתי אותו.
עכשיו, הלכתי לראות מה קורה איתה, ומצאתי אותה בפח זבל מלאה בזבבובים,עכשיו אני מרגיש רגשי אשמה, שהייתי יכול לעשות יותר, אבל אני מקווה שאני לא היחיד , אם אתם מבינים מה אני אומר.
חוץ מזה פז, עוד מקרה הוא העזיבה הגדולה של בע"ח בעקבות ההתנתקות, שזה גם מראה כמה "רחבי לב" הם.
LunaTic
MTGil Wizard

שליחה על ידי LunaTic »

אין לי מושג איך הגעת למסקנה הזאת. העובדה שגרה לידך משפחה של אידיוטים שבמקרה הם דתיים לא אומרת כלום. הסיבה היחידה שבוואלה פירסמו את הכתבה הזאת היא בגלל שהאנשים האלה דתיים והם יודעים שכתבות כאלה יביאו קוראים שיעשו בדיוק את מה שאתה עושה עכשיו. יש מספיק חילונים/אוהדי בית"ר/סובייטים/קוקסינלים שהתעללו בחתולות. אז מה, תעשה הכללה ותגיד שכולם אנשים רעים?
לא מזמן נפל גוזל מעץ בגינה שלי. כשלקחנו אותו לווטרינרית היא אמרה שהיא לא רוצה לטפל בו. למה? אנאערף. אז עכשיו אני מסתובב ואומר שכל הווטרינרים אנשים רעים שלא עוזרים לבעלי חיים? לא. אני אומר שהווטרינרית הספציפית הזאת היא ז**ה בת ז**ה.
קובי שפירא כתב:ראו אותי, חושו אותי!
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

LunaTic כתב:אין לי מושג איך הגעת למסקנה הזאת. העובדה שגרה לידך משפחה של אידיוטים שבמקרה הם דתיים לא אומרת כלום. הסיבה היחידה שבוואלה פירסמו את הכתבה הזאת היא בגלל שהאנשים האלה דתיים והם יודעים שכתבות כאלה יביאו קוראים שיעשו בדיוק את מה שאתה עושה עכשיו. יש מספיק חילונים/אוהדי בית"ר/סובייטים/קוקסינלים שהתעללו בחתולות. אז מה, תעשה הכללה ותגיד שכולם אנשים רעים?
לא מזמן נפל גוזל מעץ בגינה שלי. כשלקחנו אותו לווטרינרית היא אמרה שהיא לא רוצה לטפל בו. למה? אנאערף. אז עכשיו אני מסתובב ואומר שכל הווטרינרים אנשים רעים שלא עוזרים לבעלי חיים? לא. אני אומר שהווטרינרית הספציפית הזאת היא ז**ה בת ז**ה.
תבינו שזה לא מקרה ספציפי יש המון מקרים כאלו ואני לא מדבר רק על בע"ח חסרי ישע.
LunaTic
MTGil Wizard

שליחה על ידי LunaTic »

אז ככה, אני דתי. קרה לי מקרה דומה לשלך (הכלב שלי החליט להסתער על חתולה מסכנה אחת) אז דבר ראשון ניסיתי להוריד אותה מהכביש כי היא עוד שנייה הייתה נדרסת. דבר שני ניסיתי להשיג ווטרינר, שלא עבד בשעה הזאת כי היה מאוחר. ואז לא היה לי מה לעשות כל כך חוץ מלקחת אותה לבית אבות הקרוב שיש בו מלא חתולים ולקוות לטוב. אז יש לך דתי שניסה לטפל בחתולה מה תגיד עכשיו?
אני לא יודע מה הסיבות של המתנחלים לעזוב את הכלבים האלה. הייתי מציע לך גם לא לדבר לפני שתשמע את הסיבות האלו.
הקטע הוא שהתקשורת, בניסיון להוציא סיפורים טובים, לא מספרת על אנשים בנוער העובד של מזכרת בתיה ששמו נפץ או משהו כזה על עכבר שהם מצאו בחצר של הסניף להם או על ילדים בחטיבת הביניים של מזכרת בתיה שדפקו בעיטות לעכבר שהם מצאו בכיתה שלהם כדי להוציא אותו החוצה (תוך כדי שבירת כמה גפיים שלו). היא מספרת על דוסים מבני-ברק שמתעליים בחתולות, כי זה מוכר עיתונים.
קובי שפירא כתב:ראו אותי, חושו אותי!
~PoWeR~
MTGil Wizard

שליחה על ידי ~PoWeR~ »

מיכאל אתה יודע כמה דתיים לא עשו מעשים כאלה?
אתה יודע כמה חילונים כן עשו?

גם היו הרבה מאוד דתיים שעשו, עדיין זה לא בסדר לכלול את כולם.
Kami
Legendary Kami
יצירת קשר:

שליחה על ידי Kami »

מיכאל אל תקפוץ למסקנות...
יש באמת דתיים שהם חראות אבל באותה מידה יש אנשים אחרים שהם חראות...
המקרים עם החתולים זה לא פעם ראשונה שאנשים מתעללים בהם... תמיד יש כאלה שהם חסרי יתחשבות או לא מוצאים תעסוקה אחרת אז מרביצים לחתולים...
the right way is obviously to the right.
I changed my name, I used to be dark soul
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

LunaTic כתב:אז ככה, אני דתי. קרה לי מקרה דומה לשלך (הכלב שלי החליט להסתער על חתולה מסכנה אחת) אז דבר ראשון ניסיתי להוריד אותה מהכביש כי היא עוד שנייה הייתה נדרסת. דבר שני ניסיתי להשיג ווטרינר, שלא עבד בשעה הזאת כי היה מאוחר. ואז לא היה לי מה לעשות כל כך חוץ מלקחת אותה לבית אבות הקרוב שיש בו מלא חתולים ולקוות לטוב. אז יש לך דתי שניסה לטפל בחתולה מה תגיד עכשיו?
אני לא יודע מה הסיבות של המתנחלים לעזוב את הכלבים האלה. הייתי מציע לך גם לא לדבר לפני שתשמע את הסיבות האלו.
הקטע הוא שהתקשורת, בניסיון להוציא סיפורים טובים, לא מספרת על אנשים בנוער העובד של מזכרת בתיה ששמו נפץ או משהו כזה על עכבר שהם מצאו בחצר של הסניף להם או על ילדים בחטיבת הביניים של מזכרת בתיה שדפקו בעיטות לעכבר שהם מצאו בכיתה שלהם כדי להוציא אותו החוצה (תוך כדי שבירת כמה גפיים שלו). היא מספרת על דוסים מבני-ברק שמתעליים בחתולות, כי זה מוכר עיתונים.
אולי, אבל לא אמרתי שכל הדתיים חארות, אבל פשוט מעצבן אותי שיש דתיים שלא יעזרו לבע"ח כי זה לא רשום בתנ"ך.
על הפרנציפ אני כועס,לא על זה.
על זה שהם לא מכונים להציל בע"ח ושהם מעדיפים לא לאכול פירות ים, אם יש אלוהים, אני בטוח שהוא יעריך יותר אם הצלת חיה מאשר אם לא אכלת פירות ים או כל דבר אחר שהוא מצווה כזו.
אני בטוח שאתה לא הדתי היחיד שהוא נחמד, ושיש עוד הרבה כמוך אבל על הפרנציפ.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Night Seeker כתב:אולי, אבל לא אמרתי שכל הדתיים חארות, אבל פשוט מעצבן אותי שיש דתיים שלא יעזרו לבע"ח כי זה לא רשום בתנ"ך.
על הפרנציפ אני כועס,לא על זה.
על זה שהם לא מכונים להציל בע"ח ושהם מעדיפים לא לאכול פירות ים, אם יש אלוהים, אני בטוח שהוא יעריך יותר אם הצלת חיה מאשר אם לא אכלת פירות ים או כל דבר אחר שהוא מצווה כזו.
אני בטוח שאתה לא הדתי היחיד שהוא נחמד, ושיש עוד הרבה כמוך אבל על הפרנציפ.
אתה בכלל שאלת אותם למה הם לא מוכנים לעזור לחתול? :-:
אני די בטוח שהסיבה שלהם לא הייתה "כי זה לא רשום בתנ"ך".
אתה מאמין ש-ה' יעריך יותר אם הצלת חיה מאשר אם לא אכלת פירות ים, אבל אתה לא צריך לכפות את האמונה שלך על אנשים שלא מסכימים איתה. ואתה לא צריך להסיק מסקנות בגלל שקראת כתבה באתר אינטרנט ובגלל שראית דוגמא או שתיים להתאמתות הכתבה הזו.
עזרה לבע"ח לא קשורה לדת, גזע או מצב נפשי.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

אני לא מבין מה הבעיה שלך.
אנשים הם ברובם חרא, וזה מודגש בצורה מאוד ברורה כשמדובר בבע"ח.
ואז, אתם רואים מישהו שהוא גם בן אדם, גם דתי, וגם חרא.
למה להניח שהוא חרא בגלל שהוא דתי?? זה בגלל שהוא בן אדם. חארות יש גם לחילונים, ולכל קבוצה של בני אדם. ישר לקפוץ למסקנה שדתיים הם יותר חרא זה ממש טיפשי, ולא, התקשורת היא לא הוכחה.
וכן- עידו גיא צודק, גם לפי ההלכה היהודית אורטודוקסית, מה שהם עשו היה פסול.
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.
Master_Blaster
Guardian of Law

שליחה על ידי Master_Blaster »

Night Seeker, Don't jump into wrong conclusions. Few cases don't reflect the whole picture. :wink:
And I'm not religious, in case you were wandering.
Navidshi כתב: חלק מהילדים הטיפשים של היום יהיו המבוגרים החכמים של מחר ואלו מאיתנו שכבר הספיקו להחכים חייבים להם את ההזדמנות.
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

ת'שמעו, בתכלס הוא די צודק.
אני לא ממהר להכליל, אבל רוב הדתיים שאני פגשתי בחיי (ואל תגידו לי:"טוב נו בטח פגשת קצת") התנהגו "חרא".

למשל, שיחקתי טניס עם מישהו והיו לנו כדורים בצד שלא השתמשנו בהם, אז באו שני ילדים דתיים והתחילו לשחק איתם, ניגשתי ואמרתי להם שהם שלי אבל הם בכל זאת יכולים לשחק בהם.
כעבור כמה זמן הגיעו ההורים שלהם ואספו אותם משם, שמתי לב לכך ואז ראיתי שהם לקחו את הכדורים עימם (אני לא אומר שבזדון, אבל אולי), התחלתי לרוץ אחרי המכונית ובמפתיע ברגע שהייתי איזה מטר ממנה, הנהג/ת האיץ/ה ולא הספקתי.

בשני מקרים הם לא היו בסדר:
1. נגעו לי בכדורים בלי רשות.
2. "שכחו" אותם אצלהם.

עכשיו יקפצו עלי "אז מה זה רק משפחה אחת זה לא מכליל!", זה לא נכון,
ההורים שלכם וגם חלק מהכם משלמים מס שחלקו הנכבד עובר לדתיים שמתפללים ולא עושים כלום עם אצמם חוץ מזה ולהביא הרבה ילדים, וגם זורקים על אמבולנסים אבנים ביום כיפור (כי אחרי זריקת האבנים הנהג יאמר לעצמו:"טוב נו כנראה שאני לא בסדר, מחר אני אחזור בתשובה!"), ויש עוד אלף ואחד מקרים דומים לזה.
אולי גם פה זה רק חלק, אבל יש לנו כבר יותר מדי תפוחים רקובים בסל.
Bringing down the heaven
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

יש לנו כבר יותר מדי תפוחים רקובים בסל.
כמו אנשים שחושבים שאם הם יחזרו על המשפט "אני לא מכליל" כמה פעמים אז לא יראו שהם לא באמת מאמינים במשפט הזה...
תראה, arcanearcher, אפשר גם להביא אלף ואחת דוגמאות על חילונים שלא מתנהגים בסדר. זה לא מעיד שום דבר על החברה החילונית. באותו אופן גם אלף ואחת הדוגמאות שלך לא יעידו שום דבר על החברה הדתית.
So true...
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

ע"פ מה שאתה כותב, אני אסתור את כל מה שאתה וarcanearcher אמרתם ע"פ הקבוצת דתיים שפגשתי בפסטיבל בראשית, שהיו מאד נחמדים וגם נתנו לנו אוכל והכל (וגם התפללנו איתם ודיברנו והכל, והם היו אחלה אנשים שעזרו לכולם) ואוסיף טענה משל עצמי, שבה אני אגיד שילדים בני 14 (כולם) הם חבורה של חארות כי באותו פסטיבל ראיתי ילדים בני 14 באים לאחד הדוכנים של התנועה המשיחית ואומרים "היום אנחנו נשרוף לכם את הדוכן". אז דתיים = טוב, ילדים בני 14 = חראות. איך אני אתכם?

SPS
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

אני לא אומר שהחילוניים הם עם של צדיקים, ממש לא, אבל הדתיים שחונכו (או אמורים לפחות) לעזרה לאנשים ולעשרת המצוות מפרים את כל זה על ימין ועל שמאל.
נערך לאחרונה על ידי Nir_Kap ב 21/10/2005 , 18:27, נערך פעם 1 בסך הכל.
Bringing down the heaven
Master of Puppets
The Vault Dweller
יצירת קשר:

שליחה על ידי Master of Puppets »

Sir Psycho Sexy כתב:איך אני אתכם?

SPS
מניאק, כמו כל המודרייטורים.

אל תאלצו אותי להסביר, בבקשה
RoBoT-ChIcKeN כתב:ניסית פעם לישון והתעוררת בתוך מבוך שהאחים שלך בנו כדי להכריח אותך לאכול חימר כדי לצאת ממנו? לא נראה לי....

רובוט-צ'יקן.
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

arcanearcher כתב:אני לא אומר שהחילוניים הם עם של צדיקים, אבל הדתיים שחונכו (או אמורים לפחות) לעזרה לאנשים ולעשרת המצוות מפרים את כל זה על ימין ועל שמאל.
סוף-סוף מישהו שמבין על מה הוא מדבר.
אני מדבר לא רק על היחס הזה אלא על המון מקרים שישנם דתיים שמתנהיגם בפאנטיות מוחלטת:
-כפר דרום- שפכו שמן כדי שלא ייקחו אותם.
-לא הולכים לצבא רובם והם טפילים
-מעושים פולסא דה נורא על כל מה שנראה להם לא בסדר.
-לא ייעשו דברים שלא רשומים בתורה (כמו הקטע עם הבע"ח שהיו לי) למרות ששנם דברים יותר חשובים.
וזה לא רק זה, אני יכול למצוא המון דוגמאות נוספות, כשאני אומר דתיים אני מדבר על פאנטים, כמו אלו שגרים לידי, ולזה כל הזמן הזה התכוונתי, שזו לא הדוגמא היחידה.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Night Seeker כתב:
arcanearcher כתב:אני לא אומר שהחילוניים הם עם של צדיקים, אבל הדתיים שחונכו (או אמורים לפחות) לעזרה לאנשים ולעשרת המצוות מפרים את כל זה על ימין ועל שמאל.
סוף-סוף מישהו שמבין על מה הוא מדבר.
יופי - אז רק מי שמסכים איתך יודע על מה הוא מדבר! זה ממש הוגן... :roll:
Night Seeker כתב:אני מדבר לא רק על היחס הזה אלא על המון מקרים שישנם דתיים שמתנהיגם בפאנטיות מוחלטת:
ועם חילונים זה אף פעם לא קורה. :roll:
Night Seeker כתב: -כפר דרום- שפכו שמן כדי שלא ייקחו אותם.
קבוצה מאוד קטנה ביחס לכמות האנשים שהתפנו כשאמרו להם. ואני בטוח שאם היו אומרים לחילונים להתפנות והם לא היו רוצים גם בתוכם הייתה קבוצה של קיצונים שישתמשו באמצעים דרסטיים כמו זה.
Night Seeker כתב:-לא הולכים לצבא רובם והם טפילים
אני לא ראיתי שום סטטיסטיקה שמראה שהרוב עושים את זה. זה פשוט בגלל שלא אוהבים לדבר על אלה שלא עושים את זה, אז אליהם לא שמים לב.
Night Seeker כתב:-לא ייעשו דברים שלא רשומים בתורה (כמו הקטע עם הבע"ח שהיו לי) למרות ששנם דברים יותר חשובים.
ושוב, אין קשר בין ההחלטה שלהם בקשר לחתול לבין העובדה שהם דתיים - זה לא שהם אמרו לך "לא כתוב בתורה שצריך להציל חתולים אז אני לא הולך לעשות את זה". זה כמו שתגיד שחילונים לא עושים דברים שכן רשומים בתורה, אז הם כל הזמן רוצחים וגונבים.
So true...
שלח תגובה