הצעת החוק החדשה לסגירת פאבים ומקומות בילוי ב2 בלילה

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

kabanist
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

השאלה הבסיסית היא האם החוקים האלה תורמים למטרה או לקופת המדינה/עירייה , אם הם תורמים למטרה אז החוקים הם טובים.
אמרתי אם היה מחקר כי כמובן שאין לי מושג בזה, וסביר מאוד להניח שלא היה מחקר בישראל בנושא, אבל זה לא חוק שהתקבל זה רק הצעת חוק, ואני בכלל לא בטוח שזה יעבור בכנסת.
היו דברים הרבה יותר הזויים.
Shefer
Loco de la Cabesa :}

שליחה על ידי Shefer »

זכות הקדימה היא שלך, כאשר הם לא על הכביש... יש הבדל בין פרקטיקה שמלמדים אותך בקורס רענון נהיגה למה שאתה צריך לעשות כדי לעבור טסט.
הרעיון בתחבורה הכבישית היא תנועת המכוניות - תאונות של הולכי רגל על מעברי חציה נובעות בעיקר מזה שהולכי רגל חושבים שיש מעבר חציה, אז הוא של אמא שלהם ובמקום להיזהר הם פשוט עוברים... זה שהנהג היה מהיר וזה שהוא יכל לראות את הולך הרגל... לא פוטר אותם מהאחריות שלהם.

בן - הנה התרומה והתמורה - יש דיון ציבורי. זה שווה יותר מכל מה שהחוק הזה היה עושה ו/או יעשה אם הוא יעבור / לא. הבעיה היא שאח"כ אנשים יקחו את הפריבילגיה ויחשבו שאם כולם אומרים "לא", אז יקשיבו להם בכל מצב שהוא.

שפר :}
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Shefer כתב:זכות הקדימה היא שלך, כאשר הם לא על הכביש... יש הבדל בין פרקטיקה שמלמדים אותך בקורס רענון נהיגה למה שאתה צריך לעשות כדי לעבור טסט.
הרעיון בתחבורה הכבישית היא תנועת המכוניות - תאונות של הולכי רגל על מעברי חציה נובעות בעיקר מזה שהולכי רגל חושבים שיש מעבר חציה, אז הוא של אמא שלהם ובמקום להיזהר הם פשוט עוברים... זה שהנהג היה מהיר וזה שהוא יכל לראות את הולך הרגל... לא פוטר אותם מהאחריות שלהם.
יש הבדל בין לחשוב שיש לך זכות קדימה לבין לחשוב שאם יש לך זכות קדימה אז אתה לא צריך להיות זהיר. תאונות של הולכי רגל על מעברי חציה נגרמות בעיקר בגלל השני, לפחות לטענתך.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Shefer

שליחה על ידי Shefer »

זכות קדימה נותנים, לא מקבלים. אם מישהו נתן לפניך, אתה לוקח. האדם, לפני שהוא מתהלך על מעבר החציה עוצר כדי לתת לך את זכות הקדימה. כדי לעשות זאת - הוא צריך להביט שמאלה ימינה שמאלה ולא הנהג, שחייב להסתכל על הדרך (ועל המראות). אז אם מי שצריך יותר להיזהר זה האדם, כנראה שיש סיבה לכך וכנראה שיש סיבה טובה יותר לזה שלא נותנים לילדים לחצות לבד את הכביש. המכונית תתנגש בך, זה נכון, אבל המקום על הכביש הוא שלה, לא של הולך הרגל. עם כל הכבוד להולכי הרגל, שגם אני נמנה עליהם בחלק לא קטן מהזמן, אני מעדיף להביט שמאלה ימינה שמאלה פעמיים ושלוש ולהיות בטוח.

אני שוב מדגיש - חובת הנהג להסתכל על הדרך כוללת בדיקה רצופה של "האם יש אדם שעובר".
זה אומר שלנהג אסור להסתכל ימינה ושמאלה גם אם כל דוגמניות העולם ערומות בצידי הדרך ואחר-כך להיכנס במכונית אחרת. לחטוף התקף לב ולמות מאושר זו לא סיבה להרוג מישהו.

עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Shefer, כל מה שאמרת נכון וידעתי אותו, אבל פספסת את הנקודה שלי -
אם הולך רגל חושב שיש לו זכות קדימה גם כשאין לו אבל עדיין ידאג לבדוק את ההתנהגות של הנהגים על הכביש (מאיטים/לא מאיטים, הנהג יצר ראה אותי/לא ראה אותי ועוד כל מני) הסיכוי שתתרחש תאונה בגלל שהוא חשב שיש לו זכות שאין לו היא די נמוכה. לעומת זאת, אם הולך רגל אחר חושב שיש לו זכות קדימה גם כשאין לו ובנוסף לכך מחליט שמאחר ויש לו זכות קדימה אז הנהגים צריכים לנהוג בזהירות, והוא יכול לחצות את הכביש בעיניים עצומות אפילו, אז התאונה תתרחש.
זה כל מה שניסיתי להגיד, ואני לא מבין למה התחלת להרצות לי על אותו הדבר בדיוק.
So true...
DSP
The Darkest Star

שליחה על ידי DSP »

Shefer כתב:
זה אומר שלנהג אסור להסתכל ימינה ושמאלה גם אם כל דוגמניות העולם ערומות בצידי הדרך ואחר-כך להיכנס במכונית אחרת. לחטוף התקף לב ולמות מאושר זו לא סיבה להרוג מישהו.

But what a great way to go, isn't it? :lol:
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

DSP כתב:
Shefer כתב:

But what a great way to go, isn't it? :lol:
And don't forget a great way to spam, too.
תמונה תמונה
Shefer

שליחה על ידי Shefer »

עידו - אז מה הייתה הנקודה שלך? שצריך לחנך את הולך הרגל שיסתכל גם אם 100% יש לו זכות קדימה (ואני לא מדבר על צומת עם רמזורים)? אם כן, אז לא פספסתי את הנקודה שלך וסתם דברנו על אותו דבר בצורה שונה. אחרת, אין לי מושג מה הייתה הנקודה שלך.

עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Shefer כתב:עידו - אז מה הייתה הנקודה שלך? שצריך לחנך את הולך הרגל שיסתכל גם אם 100% יש לו זכות קדימה (ואני לא מדבר על צומת עם רמזורים)? אם כן, אז לא פספסתי את הנקודה שלך וסתם דברנו על אותו דבר בצורה שונה. אחרת, אין לי מושג מה הייתה הנקודה שלך.

אה, הבלבול שלי היה שחשבתי שחשבת שאתה מדבר על משהו שונה ממה שאני אמרתי כחלק מויכוח, לא שאתה מוסיף למה שאמרתי. סליחה, אני אשתדל שזה לא יקרה שוב.
So true...
Shefer

שליחה על ידי Shefer »

מה מצטער? דווקא נהנתי :)

Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

גם בצומת מרומזר הולכי רגל לא צריכים להניח שיש להם זכות קדימה. יש פה בקריות צומת מרומזר שאחרי הפנייה ימינה יש מעבר חציה שמקבל ירוק יחד עם הירוק של המכוניות (ואגב, יש המון צמתים כאלה בת"א). יש גם המון צמתים מרומזרים שאחרי שעושים פרסה בהם יש מעבר חציה שגם מקבל ירוק יחד עם הירוק של המכוניות.

מוסר השכל- גם אם להולכי רגל יש זכות קדימה, צריך לזכור שבסופו של דבר, במקרה של תאונה, הבנאדם שיפגע זה לא הנהג באוטו אלא הולך הרגל, ולכן כדאי שהולכי הרגל יהיו זהירים מאד בחציית כביש ולא יניחו שהנהג יספיק תמיד לעצור להם. אולי הנהג יסיים עם שלילה, אבל הולך הרגל יסיים בבית חולים \ בית עלמין.

SPS
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

למרבה הצער על אף החוקה שלפיה אדם שדורס אדם אחר למוות צריך לקבל 20 שנה בכלא על הריגה זה לא קורה במדינתינו.
מה שכן אני מזועזע ומתקשה להאמין שכל מה שעושים לאדם שדרס מישהו אחר זה לשלול לו את הרישיון.
לאן נעלמו פיצויים, מאסרים, חנינה, ערעור ובוסטון ליגאל?
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

הגיעו לטלויזיה כנראה...

מעולם לא הענישו כאן כמו שצריך על דברים כאלה. גם בנסיבות מחמירות אנשים יוצאים עם 3 חודשים של עבודות שירות ושלילה.
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

לא מתאים לך שפר, אתה האחרון שציפיתי ממנו לגרום לכזה אוף טופיק עצבני.
Shefer

שליחה על ידי Shefer »

עומר - בזה אתה צודק. זה לא מתאים לי. המקרה הזה הוא באמת אחד מהיחידים ונראה לי שאפילו אתה מבין את החשיבות שלו.

ה-off topic התחיל לפני עמוד ולא ראיתי צורך להגביל את הנושא כי יש כאן דיון יותר פורה ממה שבדרך כלל רואים בפורום ואני במקרה הזה מאוד בעד הדיון הזה, בעיקר כשלא מעט מהחבר'ה פה לקראת לימודי נהיגה ו/או גג נהגים חדשים.

WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

טוב לדעת שיש שיקול דעת מעורב בפורום (לא ציני)
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
Sir Psycho Sexy
Moderator

טוב לדעת שיש אנשים שכותבים הודעות עם נקודה עקרונית שהם מנסים להבין (אני גם לא ציני).

תגיד לי, WHATEVER, יש איזה מסר או מוסר השכל להודעות שלך או שאתה סתם נהנה לראות את השם שלך בתור מגיב?

SPS
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

פיקאסו היה גאון או הוזה?
Sir Psycho Sexy
Moderator

WHATEVER, אני אבקש ממך באופן מנומס ורק פעם אחת- תפסיק להגיב לדיונים באופן לא קשור. אם במקרה יש לתגובות שלך כן קשר לדיון המתנהל, אתה מתבקש לנסח את תגובותייך בצורה שתהיה ברורה עם כלל המשתמשים ולא רק עמך.

אם אני אצטרך לבקש זאת שנית זה יתלווה לאזהרה.

SPS
שלח תגובה