פרהריליס Future Sight ת"א - ביקורת

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Sorak
מארגן טורנירים בירושלים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

פרהריליס Future Sight ת"א - ביקורת

שליחה על ידי Sorak »

על מנת שנוכל ללמוד ולהשתפר, אני מעוניין לשמוע את דעתכם על הטורניר: מה היה טוב וצריך לשמר ומה היה פחות טוב וצריך לשפר.
ביקורת זה דבר חשוב, אבל איך כותבים אותה זה דבר חשוב גם כן. אני באמת מבקש ביקורת בונה ועניינית.

אני אשמח לקבל הערות על צורת ההתנהלות, הצוות, הארגון, רמת השיפוט ובכלל.
שימו לב שבפרהריליס הזה שמנו דגש על שיפור חווית הטורניר למשתתפים, אשמח לשמוע התייחסות גם לכך.

אורטל
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

כל הכבוד, הטורנריר היה מהנה, הפרסים היו טובים בחלוקה, והכל התנהל פחות או יותר חלק חוץ מדבר אחד: ההתחלה.
ההרשמה נפתחה באיזור 8:30, כמו שהייתה אמורה, אך הפוד הראשון רק התחיל באיזה 10:30, זה, לא בסדר. טעון שיפור.
וגם כמובן שהמחיר גבוה מדי, 130 שקל... אפשר היה לקצץ איזה 5 שקל. (צריך להחזיר גם את האפשרות של הרשמה מראש בקיצוץ בתשלום, נגיד 5 ש"ח פחות)
וגם צריך לדאוג שיהיו הנחות של 10-15% בחנויות האוכל בקניון/מתחם בו הטורניר.
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

123321 כתב:כל הכבוד, הטורנריר היה מהנה, הפרסים היו טובים בחלוקה, והכל התנהל פחות או יותר חלק חוץ מדבר אחד: ההתחלה.
ההרשמה נפתחה באיזור 8:30, כמו שהייתה אמורה, אך הפוד הראשון רק התחיל באיזה 10:30, זה, לא בסדר. טעון שיפור.
תודה על הביקורת העיניינית.
ספציפית לגבי העניין הזה, לצערי בזמן שרשמנו את הפוד הראשון במחשב, המחשב קרס ואיבדנו את כל מה שנרשם בו.
לקח לנו זמן להרים אותו מחדש, ואז כשהמשכנו לרשום עוד אנשים, הוא שוב קרס.
הפעם השתמשנו במחשב של יובל ששימש אותנו נאמנה עד לסוף הטורניר.

דבר כזה שקורה הוא נדיר (למרות שלפי מה שהבנתי בחיפה גם הלך הדיסק של המחשב...) והוא גורם לעיכובים שמעבר משליטתנו.

אורטל
יובל
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי יובל »

היה עדיף לטעמי, ולדעתי גם לטעמם של הרבה אחרים, אם שני הפודים האחרונים שמנו 19 ו 20 אנשים, היו מאוחדים לפוד אחד של 39 אנשים...
אס מעוין זה שיט-רר!
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

הוא לא היה מספיק קרוב לתחנת רכבת...
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

יובל כתב:היה עדיף לטעמי, ולדעתי גם לטעמם של הרבה אחרים, אם שני הפודים האחרונים שמנו 19 ו 20 אנשים, היו מאוחדים לפוד אחד של 39 אנשים...
יש הרבה סיבות לכאן ולכאן, הסיבה הכי משמעותית היא שהיתה לנו שעת סיום מוכתבת, שלא היינו מצליחים לעמוד בה עם טורניר של 6 סיבובים.

אורטל
offer
MTGil Wizard

שליחה על ידי offer »

היה מוצלח למדי לדעתי.
פעם ראשונה שאני מתנסה בשיטת הפודים, והעיניינים בהחלט זרמו מהר יותר מפעמים קודמות (חוץ מהקטע עם המחשב שקרס, אבל אין מה לעשות שם..).
העסק התחיל יחסית בזמן, וזז די מהר, בכלליות היה מאוד מוצלח.
הטענות שאני כן יכול לתת -

היה קצת צפוף, במיוחד בזמן בניית החבילות.

השיטה של לדבר במגה-פון - פשוט לא משהו. קשה מאוד להבין מה אומרים דרכו, עדיף לחזור על זה כמה פעמים (בשני קצוות השולחן ובאמצע), גם אם זה יהיה קצת יותר איטי ככה.. אני מניח שאף אחד לא רוצה לגמור את הקול שלו בטורניר, אבל אולי אפשר למצוא דרך יותר טובה..

השופט שלנו פוד 2 היה קצת לחוץ מדי..לדוגמא: אין סיבה לצעוק על ילדים שאין להם עטים ש"הם היו צריכים להביא מהבית" כאילו שהם עשו משהו נוראי, זה לא יגרום לעט להופיע, וסתם מבעס אותם..

אבל בס"ך היה מאורגן בצורה מוצלחת, ומאוד כייף, כל הכבוד !
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

היה נחמד מאוד חוץ מאשר שהיה אמור להיות לי 9 נקודות ובסוף היה לי 6 נקודות
מה?
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

Sorak כתב:
יובל כתב:היה עדיף לטעמי, ולדעתי גם לטעמם של הרבה אחרים, אם שני הפודים האחרונים שמנו 19 ו 20 אנשים, היו מאוחדים לפוד אחד של 39 אנשים...
יש הרבה סיבות לכאן ולכאן, הסיבה הכי משמעותית היא שהיתה לנו שעת סיום מוכתבת, שלא היינו מצליחים לעמוד בה עם טורניר של 6 סיבובים.

אורטל
אם מוכתבת שעת סיום אז למה בכלל לעשות את זה שם? במרכז וייצמן לא הכתיבו שעת סיום, הוא במקום קרוב לתחבורה ציבורית, ובמקרה ומישהו חוטף התקף לב מזה ששופט צורח עליו את הנשמה, יש גם בית חולים נגיש :P
זה נראה כאילו הם מקדמים מכירות של החנות ע"ח החוויה של השחקנים.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

למי שיודע ולמי שלא, הטורניר הזה הוא הראשון שבו הייתי איש צוות מן המניין.

בעקרון הסיבה בגינה הצטרפתי לצוות היא להעלות את רמת ההנאה מהטורניר, להוסיף תכנים שלא היו, להעלות את הרמה בצד התפעולי ולפעול באופן כללי ליישום הצעות הבאות לתרום לשחקנים ולחווית הטורניר.

אחד הדברים הראשונים והמרכזיים אליו ניסינו להגיע הוא שיפור המראה הכללי של סביבת המשחק, דבר שבא לידי ביטוי בכל הפוסטרים, באנרים ושאר ירקות שתלינו במרחב הכללי.

רציתי לדעת אם הדבר הורגש והאם, לדעתכם, הוא הוסיף.

יש עוד מספר דברים שהוספנו וניסינו להוסיף להתנהלות הטורניר אבל אני אגע בהם בטורנירים הבאים כאשר יהיה לנו יותר זמן ומרווח לארגן וליישם את רובם (הצטרפתי לצוות זמן לא רב לפני הטורניר ולכן לא היה עדיין מספיק זמן ליישם הצעות שונות - ויש הרבה), אני מקווה שבטורניר הבא כבר נצליח לבצע הרבה יותר מן ההצעות שעומדות כרגע על השולחן.

דבר נוסף שעשינו הוא תיבת הצעות לשחקנים, שקיוויתי שתצליח למשוך כמה הצעות שבאמת יתרמו, לצערי לא היו בה יותר מדי הצעות קונקרטיות, בכל אופן אני מתכוון להציב תיבת הצעות בכל אחד מהטורנירים הגדולים הקרובים כך שתהיה אפשרות מסודרת להעביר הצעות לדרגים הגבוהים לכל מי שמעוניין (ההצעות לא נעצרות בצוות המארגן בלבד אלא עוברות הלאה).

בכל מקרה, יש עשייה גדולה ע"מ להעלות את רמת הטורנירים, כולי תקווה שכלל השחקנים ירגישו בהבדל בטורנירים הקרובים.

עומרי.
Orb

שליחה על ידי Orb »

אם מוכתבת שעת סיום אז למה בכלל לעשות את זה שם?
כי שם נמצאת חנות הדגל של החברה ורוצים להביא לחשיפה של החנות לקהל השחקנים.
זה נראה כאילו הם מקדמים מכירות של החנות ע"ח החוויה של השחקנים.
כן, זה נכון.
רציתי לדעת אם הדבר הורגש והאם, לדעתכם, הוא הוסיף.
בהחלט הוסיף.

הביקורת שלי היא שהפלייט שלי התחיל כ-45 דקות לאחר סוף רישום השחקנים שלו במחשב, זמן רב מדי.
ביקורת נוספת היא שלמרות שבמילא מותר לשנות את החבילות בין סיבוב לסיבוב, וזה לא משנה כבר אם אנשים בונים את החבילות ביחד (ונהנים כך יותר כי בונים עם חברים שלהם) טרחו להושיב אותנו מחדש בלי סיבה, מה שגם בזבז 10-15 דקות על הדרך ככה.

בצד החיובי, הפלייט שלי רץ מהר מאוד מרגע שהתחיל, תמיד היה שופט זמין, וכו' וכו'.
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

כל הכבוד עומרי, לדעתי אתה מתמקד בנקודה הבעייתית ביותר הניתנת לשיפור בטורנירים.
בהצלחה!
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

קודם כל לגבי התפאורה, אכן היה מגניב לראות שהמקום מוקף במפלצות מכל פינה. אני אהבתי.
מעבר לזה היתה תחושה של שינוי לטובה, צוות גדול ואיכפתי, ותיבת ההצעות (שלא הספקתי לרשום בה) היתה רעיון טוב.
ביקורת:
דבר ראשון שהכי הציק לי : חוסר מקום לשחק בו. זה לא ייתכן שבשולחן של 3 מטר יהיו 4 שולחנות. ב90 אחוז מהמשחקים המרפק שלי היה בשחקן שליד, הגרייביארד נראה כמו יצור בהתקפה, והדף שכתבתי עליו חיים קופל לרבע. ממש לא נוח לשחק ככה.
דבר נוסף, שאני מניח שאולי קרה לעוד אנשים, אבל לי זה קרה בצורה קיצונית, היתה לי דק איטית יחסית והרבה משחקים הגיעו להתייצבות של הלוח, וכל המשחקים חוץ מהמשחק בסיבוב האחרון, הגיעו עד סוף הסיבוב. אני לא חושב שאני משחק לאט יחסית, אבל בכל מקרה עד תום הטורניר לא היתה לי הפסקה אחת של יותר מ-2 דקות. לא נעים. הפסקה של רבע שעה באמצע הטורניר היא חובה לדעתי.
זמן התחלה, מצטרף לביקורת. נכון נפל המחשב, אבל בכל מקרה (אני הייתי בפוד 1) לקח המון המון זמן עד שהתחיל. אם ממילא יש דק סוואפ, אפשר לרשום את הקלפים של TS לפני.
חולצות אפשר לחלק לזוכים במקום לשים בסטנד שאף אחד לא קנה בו לפחות ממה שראיתי. המשכורת של המוכרת שווה יותר מהחולצות שסביר שנשלחו לשם קידום מכירות.
השופט היה זמין ונחמד, הטורניר עצמו זרם מהר בין סיבוב לסיבוב, ונהניתי מהאירוע מאוד למרות הביקורת הנ"ל.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

בכל מקרה עד תום הטורניר לא היתה לי הפסקה אחת של יותר מ-2 דקות. לא נעים. הפסקה של רבע שעה באמצע הטורניר היא חובה לדעתי.
כל כך חובה, שזה דבר שלא עושים בשום מקום בעולם.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אז אנחנו נהיה מובילי העולם בנושא.
אין שום סיבה לאכול תוך כדי משחק, ולרוץ במדרגות הנעות בשביל להשתין. הפוד שלנו הסתיים הרבה לפני האחרים, ואף אחד לא היה מתנגד להפסקה באמצע.
זה שבכל העולם לא עושים את זה, זה לא טיעון נגד הפסקה. איש העולם הגדול.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

נוו באמת אתם מתבכיינים על זה שאין הפסקה בטורניר של 5סיבובים??? מה אתם עושים צחוק?

לכו שחקו איזה gp או pt שיש 9+- סיבובים ליום אחד ואם אתה מגיע ליום השני+ אז זה עוד 7-9 ככה... ולא שם אין הפסקה....

אז באמת חח זה כבר להתבכיין על שטויות... באמת מראה עד כמה הישראלים יודעים לבכות...

וkabanist שחק מהר תאכל.. לא תשחק מהר אז תחכה 5סיבובים ואי רק אל תמות כי לא תאכל 4-5 שעות.. תאמין לי אתה תצליח לעמוד בזה
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

בן, תודה על הביקורת הבונה.

כפי שכבר נאמר פה לפני, לא מקובל לעשות הפסקות בטורנירים, וזאת מכל מיני סיבות.
סיבה קונקרטית אחת שכבר נאמרה פה היא עניין שעת הסיום שבה היינו צריכים לעמוד.
באופן עקרוני אני לא נגד הפסקות, והעניין עלה גם בשיחת סיכום הטורניר שקיימנו. העניין ישקל לקראת הפרהריליס הקרוב שוב.

ניב - ההודעה שלך לא תרמה לדיון, במיוחד בטון המזלזל שבו היא נאמרה. המטרה של השירשור היא לקבל פידבק מהשחקנים נטו.
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

TrUnks - אתה בא להנות ולשחק או לעשות מסע אלונקות בטירונות?
בהחלט נראה לי הגיוני לקיים הפסקה יזומה ולא לאלץ את השחקנים לשחק מהר כדי שיוכלו להגיע לשירותים, לאכול או סתם לדבר עם חברים.
זה חלק מהאווירה של הטורניר - אתם רוצים אווירה של "כיף" או של "טירונות"?
הפסקה של רבע שעה בטורניר שנמשך 5-6 שעות לא תשנה את שעת הסיום באופן משמעותי.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

kabanist כתב:זה שבכל העולם לא עושים את זה, זה לא טיעון נגד הפסקה. איש העולם הגדול.
נכון, אבל זה טיעון נגד הטענה כאילו "הפסקה זה חובה". אם את אותו המשפט היית מנסח "הייתי שמח אילו הייתה הפסקה" לא היית שומע ממני ציוץ.

[עריכה]
הסיבה שבעטיה לא עושים הפסקות בטורנירים היא כפולה:
א) זה יוצר בלגן אירגוני, ומצבים שבהם אנשים לא חוזרים מההפסקה בזמן. איך אני יודע? נסיון.
ב) אנשים אחרים לא רוצים הפסקה ויראו בזה דבר שלילי. כמו שאתה משחק לאט וכל סיבוב גומר על השניה, יש את זה שיש לו דק רוצח ומשתעמם כל פעם חצי שעה בין הסיבובים. אז בשבילו נקצר את הסיבובים ל20 דקות? אי אפשר לרצות את כולם. המצב שבו אין לך בכלל הפסקה בטורניר קצר של 5 סיבובים הוא, לדעתי, סביר לחלוטין, וזה המצב הרע הקיצוני. לעומת זאת, המצב הרע הקיצוני בטורניר עם הפסקה הוא גרוע בהרבה.
Orb

שליחה על ידי Orb »

בן, לגבי ההפסקה, רבע שעה זה לא מספיק כדי לאכול בצורה נורמלית. צריך חצי שעה.
עכשיו, כמעט כולם מסיימים סיבוב כלשהו מוקדם ומספיקים לאכול, וחלק גם מביאים אוכל מהבית, כך שלדעתי אחוז קטן מאוד מהאנשים לא מספיק לאכול, ולעכב את הטורניר כולו (100 איש) בשביל מתי מעט, זה בעיניי לא נכון. הפתרון הוא להביא אוכל מהבית, או מה לעשות, לנשנש צ'יפס בעודך משחק.
שלח תגובה