ביקורת על PR מהדורה עשירית, ת"א

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

האם אתה מעדיף פלייטים או טורניר אחד מאוחד?

פלייטים
11
17%
טורניר אחד (עם פרסים קטנים ורחבים, כמו בפלייטים)
20
32%
טורניר אחד (עם פרסים גדולים וצרים)
32
51%

סך הכול הצבעות: 63

Sorak
מארגן טורנירים בירושלים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

ביקורת על PR מהדורה עשירית, ת"א

שליחה על ידי Sorak »

טוב, אתם יודעים, בנוהל....

הפעם לא שפטתי וזה היה מרענן, במיוחד כי מאז פרהריליס גילדפאקט לא שיחקתי בפרהריליס הגדול של ת"א.

בכל מקרה, אני מאד נהנתי, איכשהו סיימתי שני עם 4-1 למרות שהפסדתי לווינקלר בסיבוב השני שגם סיים 4-1.

המקום היה מאורגן סבבה, השלטים ושאר הירקות הוסיפו לאווירה, אהבתי שיש מקום שמיועד ל"מנוחה" והיה יחסית מרווח.
גם בנושא הניקיון היה מצויין, ועד שעזבתי ב-3 הכל עדיין היה מסודר ונקי.

ההפסקה היתה מיותרת בעיניי.

הדבר היחיד שבאמת היה לא בסדר היה ההתחלה של הפודים. הפודים השני והשלישי התחילו באיחור ניכר, ולמרות ששאלתי לא ממש הצלחתי להבין למה זה לקח כלכך הרבה זמן.

זהו, בגדול :)

אורטל
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

הפעם באמת השקיעו בפוסטרים וזה בהחלט תורם.
העיכוב בהרשמה היה קצת מעצבן.

אני אישית דווקא שמחתי שהייתה הפסקה.
נתן קצת זמן לאכול ברוגע/לדבר עם אנשים /להחליף.

סה"כ היה אחלה.
Arie
מארגן טורנירים בדרום

שליחה על ידי Arie »

זה די קיצוני, אבל אני חושב שזה פשוט מגוחך שאחרי כ"כ פררליסים, מגיעים למצב שהלפטופ + המדפסת לא תקינים בבוקר.. אולי באמת כדאי שתסבירו מתישהו מה הבעיות שיש לכם..כי אני התקנתי RPORTER אצלי בלפטופ לפני שנתיים בערך, ומאז הוא עובד מצויין ואפילו עדכנתי גרסאות לפעמים וכו'..
אני לא יודע למה היה איחור בפוד השני, אבל שעתיים איחור זה קצת מוגזם..
המקום לפי דעתי מאוד נגיש ולכן מצויין, עניין המחיר חרוש וידוע, כמות השופטים והמארגנים הייתה מצויינת, היו הרבה וכולם היו נגישים כל הזמן. העיצוב היה נחמד, אבל קצת חבל שמשקיעים בזה לפני שמטפלים בהרבה בעיות קיימות...
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

-אחלה טורניר לקחתי מקום שישי (שני בוסטרים!)
-הארגון היה מעולה, חוץ מההתחלה, שהיינו צריכים לעמוד בתור 40 דקות.
-הרעיון של ההפסקה באמצע לחצי שעה זה מעולה.
-צריך לתת תלושי הנחות למסעדות בקניון.
-השיפוט היה טוב.
-היה מסודר, נקי, נעים.
-אחרי שכל פוד התחיל הוא רץ עד הסוף בלי בעיות וזה מעולה.
-הפודים נגמרו יחסית מוקדם וזה היה מצויין.
-ממש נהניתי!

כל הכבוד חברה! ארגנתם לנו אחלה טורניר
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
shaharbar2
MTGil Apprentice

שליחה על ידי shaharbar2 »

אני מקווה שפה זה גם עכול להיות מקום לתגובות לגבי חיפה אז:
זה היה בפררליס הראשון שלי. הוא היה ממש כיף יצא לי חבילה מטורפת אבל בגלל שעשיתי טעות קטנה אז קצת הפסדתי.
המשחק האירון היה הכי מבאס כי עם הייתי מנצח אז הייתי מקבל פרס. :cry:

אבל בקיצור היה כיף, שיפרתי את החבילות, השגתי קלפים חדשים. ולא היה תקלות בכלל....

בקיצור היה ממש כיף.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

shaharbar2 כתב:אני מקווה שפה זה גם עכול להיות מקום לתגובות לגבי חיפה אז:
אחי תקרא את הכותרת של הת'רד.
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
alonskii
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי alonskii »

בנוגע להוצאה:
הוצאה מעולה, היה ממש כיף לשחק איתה, הקור סט הכי שבור שיצא במלא זמן

בנוגע למקום ולאירוע:
המקום היה מעולה ומאוד נוח, לא צפוף והיה גישה לשירותים ולאוכל
עצבן אותי שהיו בערך חמישה אנשים שקראו להם אלון שם (שאחד מהם היה השופט הראשי) אז כול חמש שניות מישהו צעק אלון וזה גרם לי לסובב את הראש ועצבן אותי (אני לא רגיל להיות במקום שיש בו יותר משני אלונים.....אלון זה לא כזה שם נפוץ)
בכל מקרה, לעניין, הארגון היה פשוט זוועתי, היה איחור של שעתיים בפתיחה של הפוד שלי (פוד 2), אפילו שפוד 3 נתפח כמעט שעה לפני פוד 2... בפוד היו רק 4 סיבובים וזאת למרות ששאלתי ארבע פעמים שופטים שונים בסיבובים שונים כמה סיבובים יהיו וכולם אמרו 5..... ההפסקה הייתה מיותרת לגמרי, במיוחד אם מתחשבים באיחור בפתיחת הפוד....זה יוצא המון זמן מבוזבז...
בנוגע לדראפט שהשתתפתי בו אחרי זה, שם הארגון היה אפילו הרבה הרבה פחות טוב, לפני שאפילו הספקנו להתחיל את הדראפט קיפלו לנו את השולחנות והכיסאות והיינו צריכים לחכות שעה ובסוף לעבור למעלה לשבת על שולחנות קרטון ושרפרפים מתקפלים (שלא הספיקו לכולם), אני בסוף ישבתי על חתיכת קרטון וזה היה לא נעים, בלשון ההמעטה.
אחרי שסוף סוף התחיל הדראפט מישהו קיבל בטעות בוסטר של פלנר כאוס במקום של עשירית ובטעות פתח אותו.... מה שדפק אותנו כי הבוסטר הפתוח הלך לפרס במקום בוסטר סגור מהפרס... בנוסף לכך לא היה אפילו שופט אחד באיזור הדראפט ושכן הלכנו לבקש מהם משהו (כגון פיירינגס) הם התחילו לצעוק ולאיים בDQים....לא נחמד במיוחד מצידם...
למי שלא שם לב לריליס הזה הגיעו פחות מ100 איש...לעומת כל ריליס אחר עד עכשיו שהיה בתל אביב שאליו הגיעו מעל 150 איש... כנראה שהעלייה במחירים סוף סוף התחילה להשפיע...
בקיצור, למרות הארגון הזוועתי הצלחתי להנות ולקחת מקום ראשון בדראפט, אז כנראה שאני אגיע לעוד אירועים, אני רק מקווה שהמארגנים יצליחו להתאפס על עצמם
איינשטיין כתב:יש רק שני דברים אינסופיים, היקום והטמטום האנושי... ובקשר לראשון אני לא כל כך בטוח
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

alonskii כתב:לעומת כל ריליס אחר עד עכשיו שהיה בתל אביב שאליו הגיעו מעל 150 איש... כנראה שהעלייה במחירים סוף סוף התחילה להשפיע...
למיטב ידיעתי הנתון הזה לא נכון כלל.
בשנתיים האחרונות לא היה טורניר ריליס אחד שעבר את ה-150 איש בארץ.

שלא נדבר על זה שטורנירי ריליס של קור סט תמיד יותר קטנים.
ron the Unthinkable
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי ron the Unthinkable »

הבעיה הכי גדולה שהיתה לדעתי היא שלא היה אפשר לשלם בנקודות גם לפרירליס וגם לדרפטים זה ממש מעצבן ולא צודק ואני לא אשתתף בפרירליס הבא אם לא אפשר היה לשלם בנקודות! :evil: :evil: :evil: :evil:
מגיק לנצח כל משחק אחר רצח
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

אם עדיין חייבים לך או לכל אחד אחר נקודות, כדאי לך לפנות בהקדם לירון ולסדר את זה איתו.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

אני אתחיל להגיב אחד אחד.

נושא ההפסקה: ההפסקה כללה דברים טובים ודברים רעים. הטובים היו זמן לאוכל ולהחלפות כמו בני אדם. הרעים הם איחורים וחוסר סדר. אנחנו נשקול את הנושא לארועים בעתיד.

נושא בפוד השני: הפוד התחיל באיחור מכיוון שרצינו ליצור איזון בין הפודים. לא רצינו פוד של 32 איש ופוד של 10 איש ולכן נאלצנו לעקב את שני הפודים. הסיבה שפוד 3 התחיל 5 דקות לפני פוד 2 היא כי המדפסת סירבה לקלוט את המחשב של פוד 2 מסיבה לא ברורה (היא הייתה בסדר קודם ופתאום חדלה מלעבוד).

נושא המחשבים: בטיפול אני מאוד מקווה שלפני הארוע הבא הכול יטופל ונזכה מזה שנים לארוע בבלי בעיות מחשב.

נושא הנחות על האוכל: אני אשמח לבדוק מול הקניון אבל אני בספק שיצא מזה משהו.

נושא הסיבובים: בפוד של 32 איש ומעלה יש 5 סיבובים בין 16 ל 32 יש 4 סיבובים. אם יש שופטים שאמרו שיש 5 סיבובים אני מתנצל מדובר בקצר תקשורת.

בנושא הדראפט: הדאפט לא היה חלק רישמי מאירגון הריליס אלה משהו שהסכמנו לעזור בו כי היה לנו מחשב. נושא הכיסאות והשולחנות היה ידוע מראש. כול מי שהיה בארוע בסינמה סיטי יודע שהשולחנות נעלמים בשעה 17:30 ואין מה לעשות. השולחנות מקרטון עדיפים בהרבה על הרפצה ובנוסף שלל שחקני הסינמה סיטי משחקים על השולחנות האלו כול שבוע. הבוסטר של PC שנפתח הוא בשום צורה לא אשמת המארגנים ואין לנו כול שליטה עליו. בנושא השופטים הצועקים. אלו היינו אני ויובל, שניינו היינו עם מחסור בשעות שינה, ארוע ריליס על הראש ו6 אנשים שכול חצי דקה שואלים על פיירינגס כול הרעש נבע מעצבים מהולים בצחוק ועייפות. אני מתנצל אם נפגעת הנושא לא היה מכוון.

נושא הנקודות: נמצא בבדיקה גורלו אינו ידוע.
Orb

שליחה על ידי Orb »

לעומת כל ריליס אחר עד עכשיו שהיה בתל אביב שאליו הגיעו מעל 150 איש... כנראה שהעלייה במחירים סוף סוף התחילה להשפיע...
אורטל בהחלט צודק, פרי רליס בשנה שנתיים האחרונות נעים באזור ה-100-120 איש ולא 150 ומעלה, ורליס של קור סט תמיד קטן באזור ה-30% מפרי רליס, כך שאל תזרוק סתם נתונים שגויים לאוויר.
עם זאת כמובן שאין ספק שעלייה במחיר תמיד משפיעה, וחוץ מזה לדעתי גם שיטת הפלייטים גורעת מכמות השחקנים, משהו שאנסה לדבר עליו בפורום פרטי עם זינגר ולטכס עצה מחדש ונראה מה ייצא.
הבוסטר של PC שנפתח הוא בשום צורה לא אשמת המארגנים ואין לנו כול שליטה עליו
סתם מתוך עניין, איך קרה שבוסטר של PC השתרבב לבוסטרים שהוקצו לדראפט?
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

לא בדיוק ברור לי איך הגיע לשם הבוסטר. כול אחד שרצה להכנס לדראפט נשלך לחנות לשלם ולקבל בוסטרים.
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

chaosblack כתב:הסיבה שפוד 3 התחיל 5 דקות לפני פוד 2 היא כי המדפסת סירבה לקלוט את המחשב של פוד 2 מסיבה לא ברורה (היא הייתה בסדר קודם ופתאום חדלה מלעבוד).
5 דקות? תנסה 50, אני זוכר שאנחנו קיבלנו את הסחורה כשהם היו כבר בסיבוב הראשון.
Bringing down the heaven
mig
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי mig »

אני לא יודע איך עובד השעון שלכם אנשים, אבל אני שילמתי בשעה 8:18 לפי החשבונית, וממש זכיתי לפתוח את הקלפים בשעה 11 בערך וזה היה שברגע שסיימתי לשלם ישר הלכתי לעמוד בתור, באתי באוטו עם עוד 4 אנשים, וכשבאנו לעמוד בתור 3 מהם עקפו 2-3 אנשים(שהסכימו להם) כדי לעמוד ולדבר עם חבר שלהם, הם כמובן נכנסו לפוד הראשון ואני ואבירם לפוד 2, מעצם השטות הזאת יצא שחיכנו שעתיים יותר מהם בנוסף לחצי השעה שכולם חיכו בכלל התקלות במחשב/במדפסת(אני זוכר תקלות בכל פריריליס וריליס שאי פעם הגעתי אליהם, למה אתם לא בודקים את הציוד ביום שלפני?) וזה שפוד 3 התחיל שעה לפנינו זה בכלל מעצבן, איכשהוא ההרגשה שלי היא שכל מי שיצא בפוד מספר 1 סבבה לו וכל מי שלא-נדפק. יצא שקמתי בשעה 6 בבוקר ושילמתי 120 שקל בשביל לשחק 4 סיבובים ולהגיע הביתה ב6. נחשו מה? אף על פי שהצוות היה נחמד מאוד והיה נורא כיף לדבר איתם(וזה הנקודה החיובית היחידה שיש לי מהאירוע) אין לי שום תוכניות לבוא לטורנירים אחרים שיתקימו במתכוונת הפודים בעתיד. למה שלא תארגנו טורניר אחד גדול ושמח שיתחיל באיחור של חצי שעה ולא שעתיים וחצי ויחלק פרסים לטופ 24 במקום לטופ8? מהם השיקולים שהובילו לפיצול לפודים?(ואני יודע שזה לא משהוא חדש)
Sir Psycho Sexy כתב:אין שום בעייה עם בנאדם שמסוגל לנוע במהירות של 60 קמ"ש. הכל עניין של אבולוציה ואיזה סמים אתה לוקח.
SPS
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

חלק מהשיקולים הם גודל אירגון וגמישות.

זאת מתכונת שעובדת בכול העולם. תחשוב שאם היית מגיע בשמונה בבוקר. ממילא היית חייב להמתין עד 10-11 כדי להתחיל כי הארוע יתחיל רק בסוף ההרשמה. אנחנו מעדיפים מסגרות גמישות יותר שיתנו לנו לפצל את העומס וגם יתנו לשחקנים אפשרויות רבות יותר.
היה רעיון בסוף היום לפתוח פלייט נוסף. הרעיון נגנז בסוף מטעמים של חוסר זמן או אנשים.
רק כדי שיהיה מובן אם תלך לפוסטים של ארועים לפני הפלייטים תראה ששם הי תלונות על אורך ההרשמה ועל חלוקת הפרסים הרחבה מדי.
אי אפשר שכולם יהיו מרוצים תמיד (אמת אבסולוטית) לכן אנו מנסים שכמה שיותר אנשים יהיו מרוצים.
הבעיה שנוצרה אם הפלייטים 2 ו 3 נבעו בעיקר מכמות המגיעים הדלה לדעתי. אם הייתי יכול לסגור את פוד 2 על 32 איש אז היו מתחילים אותו שעה או שעה וחצי יותר מוקדם. מה קרה? כשיש לי 50 שחקנים לחלק לשני פודים אני יכול לעשות אחד משני דברים. פודים של 25 כול אחד. או פוד של 15 ופוד מלא. אז השחקנים של הפוד הקטן יבכו כול כך חזק שתשמע אותם גם ביום אחרי. ציינתי בפוסט המקורי שלי על הארוע ששני הפודים האחרונים יסגרו בשעה 10 ויאוזנו מבחינת כמות השחקנים.
העיקוד הנוסף נגרם עקב תקלת מחשב היות והמדפסת סירבה להקלט במחשב. לכן היינו צריכים להעביר את כול הארועים למחשב אחד.
אני אדאג יחד אם יובל שהכול יהיה תקין בארוע הבא.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אני יכול להגיד שהשיקול הכי גדול שלי לא לבוא לפריריליס זה בגלל שיטת הפלייטים שכמו שאור הזכיר שאנשים לא באים בגלל השיטה הזאת(אני יודע על עוד כמה).

ודווקא המחיר לא ממש כאילו אפשר להגיד שדי "התרגלתי לזה" ואין מה לעשות במיוחד אם המחיר אותו דבר כמו בחול אז אין מה לבכות על זה
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Gadi Heimann
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Gadi Heimann »

בנוגע לשיטת הפודים:

אני לא יודע מה מקובל בכל העולם ומי עשה סקר רציני בכדי לקבוע מסמרות בעניין זה. שלוש פעמים השתתפתי בפרה-ריליס בחו"ל ובכל פעם השתתפו מעל ל- 400 שחקנים במסגרת טורניר גדול. זו כמובן חוויה לא נורמאלית- פשוט כף אמיתי. אם השיקול של הפודים הוא שיקול אירגוני מצד מנהלי האירוע (מקל עליהם את העבודה באופנים שונים) מותר להם להכתיב זאת (רק שיקחו בחשבון השלכות אפשריות שיש לדבר על אחוז ההשתתפות.) אולם אם הנימוק הוא: "אנחנו עושים זאת למען השחקנים שכן רובם מעדיפים לחזור הביתה מוקדם" או טיעון אחר הדומה לזה, אני חושב שהכרחי לבדוק זאת בצורה מעמיקה יותר. לדעתי, רוב השחקנים היו מעדיפים לחזור לשיטה הקודמת. אפשר אולי לגשש בכיוון זה על ידי עריכת סקר בפורום שהוא אולי לא מייצג אך ייתן "למשש את הדופק."
Orb

שליחה על ידי Orb »

רצוי רק לציין שהרבה מהיתרונות של מספר פלייטים הם לכאורה היכולת לפתוח פלייטים שונים בזמנים שונים, מה שמאפשר לכל אחד להגיע מתי שבא לו (בין 8 ל-10 כמובן) ולהתחיל לשחק תוך פרק זמן קצר יחסית.

אם יש רק 3 פלייטים ומחכים עם 2 מהם ממילא עד סוף ההרשמה (10 בבוקר) כדי לאזן אותם מבחינה מספרית, זה מוריד הרבה מהסיבות לקיים פלייטים, כי זה גורם לכך שרק 32 חבר'ה יכולים להתחיל לשחק יחסית מוקדם וכל השאר במילא מחכים עד 10 בבוקר, רק שבניגוד לטורניר אחד גדול, בו פורסם שמתחילים ב-10 ולכן יכלו להגיע ב-9:50 אם היו רוצים, בשיטת הפלייטים ידוע שלכאורה אתה יכול להגיע מוקדם יותר ולהתחיל לשחק מוקדם יותר, מה שלא תופס בפועל עבור רוב המשתתפים.

אור.
BLcrazzy
Curls of Fury

שליחה על ידי BLcrazzy »

היום אני יכול להרשות לעצמי לשחק בטורניר אחד גדול וארוך וזאת כיוון שצברתי כבר ניסיון בלימיטד.
אך אם מסתכלים על זה ממבט של מתחילים, שיטת הפלייטים היא הנכונה. 5 סיבובים זה המון בשביל מתחיל.
אני זוכר שבפרי-ריליסים הראשונים שלי הייתי עושה המון טעויות מהמשחק השלישי ומעלה.
ואסור לשכוח שגם לקבל בוסטר אחד כפרס זה די מגניב לשחקן מתחיל.
אני מאוד התהלבתי מהבוסטר הראשון שזכיתי בטורניר של דארק-סטיל.
Southern trees bare strange fruit
Blood at the leaves and blood at the roots
Black bodies swinging in the open breeze
Strange fruit hanging from the poplar trees
שלח תגובה