אליפות הארץ - ביקורת

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Antrax
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

אליפות הארץ - ביקורת

שליחה על ידי Antrax »

טוב, בערך. היות שאליפות ארץ יש פעם בשנה, אני לא רוצה ללמוד לקראת הבאה מזו, אלא ללמוד מכל הקודמות כדי שזאת תהיה מוצלחת.
אז, הייתי שמח אם כל משתתף יכתוב שלושה דברים שעבדו לו באליפויות הקודמות (נקודות לשימור) ושלושה דברים שלא עבדו לו (נקודות לשיפור). אני מבטיח להקדיש תשומת לב מלאה לקראת גיבוש התוכנית שלי לאליפות הארץ, שאגיש לזיו ביום ראשון.
תודה.
ziv
MTGil Wizard

שליחה על ידי ziv »

לפני שנתיים (היו לי רק 2 אליפויות שהשתתפתי בהם) חלק מהשולחנות הגבוהים היו בתוך חדר סגור מה שהביא למצב יותר נוח
אשמח באם גם הפעם חלק מהשולחנות הגבוהיים יהיו בחדר סגור
כרגע זה הדבר ה-1 שעולה לי
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

נקודות חיוביות:

1. צוות השופטים באליפות הקודמת היה מקצועי ורחב, וכמעט תמיד היה אפשר למצוא שופט פנוי במיידי.
2. העמידה בזמנים היתה פחות או יותר סבירה.

נקודות לשיפור:

1. כמו שזיו אמר, מוטב להשתמש בחדרים הפנימיים בשביל השולחנות הגבוהים.
2. בכלל לעניין השולחנות, אני יודע שזה קשה לשפר את העניין מסיבות תקציביות, אבל טורנירים בארץ תמיד מתנהלים בצפיפות, וכשאתה משחק על העלייה לטופ 8 וקשה לך להבין מה קורה על הלוח מפאת צפיפות ולחץ, זה לא לעניין.
3. הדראפטים, במיוחד אחד מהם, ממש לא זרמו טוב. אם יש תקלה (על אחת כמה וכמה בשולחן נמוך שכבר לא כ"כ רלוונטי להמשך האליפות) אז עדיף שהם יקבלו הקראת זמנים נפרדת מאשר שכל השחקנים יעצרו את הדראפט ל-10 דקות.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

עומר במשחק שלנו לעלייה לטופ 8 לא היה שום לחץ מבחינה פיזית+צפיפות אז אל תתרץ את זה ששיחקת כמו נכה

ב. אני מסכים שבאליפות ששיחקנו בפנים היה הרבה יותר נחמד אבל היה דבר אחד שהייתם צריכים לעקוב אחריו כל הזמן וזה המזגן(מה לעשות שגרג שם אותו על 7 מעלות וקפא את כולנו)
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

מה היה היתרון עבורכם מזה שהשולחנות הגבוהים היו בחדר נפרד? (או בצורה שקולה, מה בדרך כלל מפריע שזה פתר?)
הקראת זמנים נפרדת אינה באה בחשבון. כולם יימצאו על קרקע שווה בדיוק. בפרט, אין לי כוונה להפלות משיקולים כמו אלה שציינת.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

לי אישית זה היה יותר נחמד בכך שלא היה את הרעש מבחוץ לדוגמא אבל היה קצת יותר צפוץ זה חסרון של זה אז תעשו אתם את השיקול
Orb

שליחה על ידי Orb »

נקודות לשימור:
1. שהטופ 8 יהיה הטוב מ-5. זה המאצ'ים הכי חשובים כל השנה וככאלה ראוי להשתדל כמה שיותר שיוכרעו על מיומנות ולא על מזל.

נקודות לשיפור:
1. באחת האליפויות הקודמות היה בצוות השיפוט שופט שחזר לשפוט כ-floor judge אחרי היעדרות כלשהי מהמשחק, וזה השפיע כי קשה לחזור אחרי הרבה זמן שלא שופטים ופתאום לשפוט בארוע גדול כמו אליפות הארץ, כך שלדעתי צריך להעסיק את השופטים הכי עקביים ומתמידים ולא מישהו שחוזר ופתאום אומר "אה דרך אגב בא לי לשפוט בנאטס".
2. טופ 8 בתוך חדר סגור נפרד - לדעתי זה דבר רע. אין דבר שאמור להיות חלון הראווה של המאג'יק בישראל כמו טופ 8 של nats, וזה שיש כמה אנשים שלא מסוגלים לעמוד בלחץ של קהל זה בעיה שלהם. לא לגיטימי לומר בטופ 8 שזה דבר שמעניין הרבה צופים להסתכל עליו "מפריע לי שמסתכלים עליי, שילכו מכאן". זה חובבני בעיניי ואם מישהו שמגיע לטופ 8 של נאטס וצריך אח"כ לייצג את ישראל בחו"ל בתחרויות בינלאומית לא מסוגל להתמודד עם לחץ, זה בעיה שלו.
עומר במשחק שלנו לעלייה לטופ 8 לא היה שום לחץ מבחינה פיזית+צפיפות אז אל תתרץ את זה ששיחקת כמו נכה
אולי תעזוב אותו כבר?
הקראת זמנים נפרדת אינה באה בחשבון. כולם יימצאו על קרקע שווה בדיוק. בפרט, אין לי כוונה להפלות משיקולים כמו אלה שציינת.
למה להקריא לשולחן ספציפי זמן בנפרד זה לא קרקע שווה? כולם מקבלים עדיין אותו זמן, פשוט שולחן אחד יוצא מסנכרון ומתקדם בקצב שווה, אך בספליט אחר.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אה כן עניין שהטופ 8 בחדר סגור גם נקודה לשיפור כמו שאור אמר ברמה כזאת לחץ זה אחד הדברים שצריך להתמודד איתם

ואור u know that wont happen
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אז בואו נראה. אתם רוצים שבזמן הסוויס השולחנות הגבוהים יהיו רחוקים פיזית משאר הטורניר, אבל שהטופ 8 בעצמו יתנהל במקום שכולם יכולים לצפות בו?
אור, אם אתה מסיים את הדרפט ב10:30 ושולחן אחר ב10:40, אז צריך לשמור על כל השחקנים בשולחן שלך שלא יסתכלו בכלל על הקלפים עד שהשולחן האחר מסיים. זה אפשרי, אבל יותר פשוט להבטיח שכולם יסיימו ביחד, לדעתי. מה גם שמהבחינה הלוגיסטית להוסיף עוד מתזמן זה בעייתי, כי אי אפשר גם להשגיח על הדרפט וגם לתזמן, וזה מבלבל, כי השולחן שמתוזמן בנפרד עדיין ישמע את ההכרזות של התזמון של כל השאר. במילים אחרות, עדיף להמנע לדעתי, הרבה יותר קל לעשות פאוזה לכולם בזמן שמתקנים את הבעיה, במיוחד שבכל מקרה כולם יחכו עד שכל השולחנות יסיימו.
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

Antrax כתב:אז בואו נראה. אתם רוצים שבזמן הסוויס השולחנות הגבוהים יהיו רחוקים פיזית משאר הטורניר, אבל שהטופ 8 בעצמו יתנהל במקום שכולם יכולים לצפות בו?
אור, אם אתה מסיים את הדרפט ב10:30 ושולחן אחר ב10:40, אז צריך לשמור על כל השחקנים בשולחן שלך שלא יסתכלו בכלל על הקלפים עד שהשולחן האחר מסיים. זה אפשרי, אבל יותר פשוט להבטיח שכולם יסיימו ביחד, לדעתי. מה גם שמהבחינה הלוגיסטית להוסיף עוד מתזמן זה בעייתי, כי אי אפשר גם להשגיח על הדרפט וגם לתזמן, וזה מבלבל, כי השולחן שמתוזמן בנפרד עדיין ישמע את ההכרזות של התזמון של כל השאר. במילים אחרות, עדיף להמנע לדעתי, הרבה יותר קל לעשות פאוזה לכולם בזמן שמתקנים את הבעיה, במיוחד שבכל מקרה כולם יחכו עד שכל השולחנות יסיימו.
אם זה היה מספיק טוב בשביל וויזארדס באליפות העולם, אני בטוח שגם אתה תוכל להתגמש. בשולחן שאני הייתי בו היתה הקראה נפרדת, וכמו כן גם בשולחנות אחרים, והשולחנות שם היו קרובים אחד לשני כך שאין שום סיבה לא לעשות אותו דבר גם בארץ. לעשות פאוזה ארוכה באמצע דראפט זה על הפנים, יש המון דברים שצריך לזכור ואני בטוח שלא צריך להסביר לך את זה.

וניב, זה שספציפית במשחק שלנו לא היתה צפיפות זה נכון, אבל היה לי משחק באחד הדראפטים שהלוח היה מפוצץ יצורים וטוקנים וגם הלוח של אלה שישבו לידנו, וקרו כמה מקרים של בלבול שיכול היה להוביל לפסילה.

אה, ועוד הערה: באליפות האחרונה קיבלתי את הרושם שנטפלים לשחקנים מסויימים ומחפשים אותם בקטנות (לא אותי ספציפית, אני לא רוצה לנקוב בשמות).
והערה נוספת, באליפות האחרונה קרתה טעות שיפוט חמורה בחצי הגמר (מקרה הקונפידנט). אני יודע שזו לא הערה אופרטיבית, אבל אני מקווה שזה לא יקרה שוב.
דולב
hahi hazak
יצירת קשר:

שליחה על ידי דולב »

אני מצטער, אני ישבתי מאוד צמוד אליכם ואני לא זוכר שום טעות שיפוט. מה שארי אמר הוא נכון לפי ידיעתי. אם אתה שוכח לשלוף מהקונפידנט אתה מראה את הקוסט הכי גבוהה אצלך ביד וזה הקלף ששלפת. משהו אחר שאולי פיספסתי?
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

דולב כתב:אני מצטער, אני ישבתי מאוד צמוד אליכם ואני לא זוכר שום טעות שיפוט. מה שארי אמר הוא נכון לפי ידיעתי. אם אתה שוכח לשלוף מהקונפידנט אתה מראה את הקוסט הכי גבוהה אצלך ביד וזה הקלף ששלפת. משהו אחר שאולי פיספסתי?
הטעות היתה ששכחתי להראות קלף מהקונפידנט, הפסיקה של להראות את הקלף הכי יקר ולשלם לפיו היתה נכונה (אני לא זוכר אתה בדיוק, אבל זה לא היה האישיו), הטעות של יובל (שעליה הוא התנצל אח"כ) היתה שהוא סירב לאפשר לי לשלוף את הקלף החסר.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אה עוד עצה לשיפור אבל קצת יותר קשה ליישם אותה(נראה לי) זה להשיג שעון גדול (דיגיטלי) שמראה את שעת הסיבוב, זה פשוט כל כך עוזר..
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אל תצנזרו. אני אחליט מה קשה מדי ומה לא, בינתיים תזרקו את כל מה שיעזור לכם, כשחקנים, להנות מהאליפות.
אם זה היה מספיק טוב בשביל וויזארדס באליפות העולם, אני בטוח שגם אתה תוכל להתגמש. בשולחן שאני הייתי בו היתה הקראה נפרדת, וכמו כן גם בשולחנות אחרים, והשולחנות שם היו קרובים אחד לשני כך שאין שום סיבה לא לעשות אותו דבר גם בארץ. לעשות פאוזה ארוכה באמצע דראפט זה על הפנים, יש המון דברים שצריך לזכור ואני בטוח שלא צריך להסביר לך את זה.
פאוזה ארוכה זה דבר מאד נדיר בכל מקרה. אני מבטיח שאם נצטרך להתחיל להסתבך (לדוגמה, לשחזר דרפט מאפס או דברים כאלה) אני אשקול את האפשרות של תזמון נפרד (ותודה שסיפרת לי, לא ידעתי שאי פעם עשו דבר כזה. בכל הטורנירים הבינ"ל שהייתי בהם עצרו את הכל על כל דבר). אבל לא על כל עיכוב של 30 שניות.
אה, ועוד הערה: באליפות האחרונה קיבלתי את הרושם שנטפלים לשחקנים מסויימים ומחפשים אותם בקטנות (לא אותי ספציפית, אני לא רוצה לנקוב בשמות).
זה דווקא מדאיג מאד. תוכל לשלוח לי בפרטי יותר פרטים? זה כמעט הדבר שהכי יהרוס את האליפות לדעתי, שאנשים יטילו ספק בהגינות שלה.
והערה נוספת, באליפות האחרונה קרתה טעות שיפוט חמורה בחצי הגמר (מקרה הקונפידנט). אני יודע שזו לא הערה אופרטיבית, אבל אני מקווה שזה לא יקרה שוב.
גם אני מאד מקווה, ונעשה מה שאפשר מבחינת התכוננות שופטים כדי שהסיכוי לטעות יהיה קטן.
Orb

שליחה על ידי Orb »

אבל יותר פשוט להבטיח שכולם יסיימו ביחד, לדעתי.
אוקי, שכנעת אותי, למרות שמה שעומר אומר נכון שיש מקרים קיצוניים שבהם כדאי לפצל את התיזמון, גם אני הייתי עד לזה לפחות באליפות העולם האחרונה, אם לא בעוד תחרויות.
maverick42
MTGil Wizard

שליחה על ידי maverick42 »

Orb כתב: 2. טופ 8 בתוך חדר סגור נפרד - לדעתי זה דבר רע. אין דבר שאמור להיות חלון הראווה של המאג'יק בישראל כמו טופ 8 של nats, וזה שיש כמה אנשים שלא מסוגלים לעמוד בלחץ של קהל זה בעיה שלהם. לא לגיטימי לומר בטופ 8 שזה דבר שמעניין הרבה צופים להסתכל עליו "מפריע לי שמסתכלים עליי, שילכו מכאן". זה חובבני בעיניי ואם מישהו שמגיע לטופ 8 של נאטס וצריך אח"כ לייצג את ישראל בחו"ל בתחרויות בינלאומית לא מסוגל להתמודד עם לחץ, זה בעיה שלו.
לי יש ועוד איך בעיה אם עומדים מאחורי. אני לא צריך שהיריב שלי יצליח לקרוא מה יש לי ביד בגלל שזה שעומד מאחורי פתאום נותן מבט מופתע/מאוכזב/שמח...

אם מסתכלים רק על הלוח - אין לי בעיה :cool:
לוסטרניק...
MTGil Wizard
יצירת קשר:

יד

שליחה על ידי לוסטרניק... »

לפי דעתי צריך לקיים את האליפות במקום סגור מפני שבפעם שעברה כל הזמן עברו אנשים ושאלו כל מיני שאלות לגבי המשחק וזה מסית את הריכוז...
we respect all lifeforms"
but this one we respect from a ditance" Mandor,Selesnya ranger
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

לגבי טופ 8: בפעמים בהן שפטתי טופ 8 (GP-ים), עשו מקום לטופ 8 וסגרו אותו באיזשהו מחסום ביקפי (שולחנות, בד"כ). מצד אחד זה לא מפריע לשחקנים, אבל לא מונע מהצופים לראות את המשחקים.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

משהו שהייתי מציע לעשות שיתרום הרבה לאווירה של הטורניר(דרך אגב זה גם מיועד לעוד טורנירים כמו הפיטיקיוaka orr looks) זה לעשות feature match's.. אפשר גם שיהיה table judge שיעשה דיווח של זה אבל זה כבר תלוי בכמות הצוות שיהיה לכם והכל.. אבל לעשות feature mathc בהחלט יכול לתרום לאווירה וזה משהו שראיתי כמאוד נחמד בטורנירים בחו"ל
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

בשביל לדווח feature match צריך מישהו בצוות שממש מבין במג'יק. תסתכל שניה על רשימת השופטים בארץ ותראה שהחיתוך בינה לבין קבוצת האנשים שמבינים במג'יק ריק :)
(וגם בטורנירים בינ"ל יש כתבים ניג'סים של סיידבורד שנדחפים בשביל הcoverage, ולא שופטים)
שלח תגובה