דיווח שופט פריריליס 8 ת"א

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Itay Winkler
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

דיווח שופט פריריליס 8 ת"א

שליחה על ידי Itay Winkler »

ןוהנה באיחור אופנתי דיווח השופט הראשי של פריריליס 8 בת"א. יהיו חסרים פה כנראה כמה דברים שיבגני יוכל להשלים.

היום שלי התחיל ב3 בצהריים, יום שבת ה-26 עקב בעיות לישון באותו היום. כוס קפה אחת החזיקה אותי עד הנסיעה חזרה הביתה באוטובוס.

בעשרה לשמונה הגעתי לגשר של בנק דיסקונט, והתקשרתי אל יוני לברר האם הטורניר אכן שם. במקום היו 2 אנשים ואחד היה בשירותים. יוני אומר לי שאכן הטורניר שם ומבקש ממני לקחת איתי מישהו ולהתחיל להביא כסאות ושולחנות. אחרי הסברים לאן ללכת אני לוקח איתי את ברק המל וגיא (greenisthecolor) ואנחנו פונים למוקד. בדרך מצאנו את הבחור שהיה בשירותים ושלחנו אותו לרחבה שבה התקיימה אליפות הארץ להודיע לאנשים שהלכו לשם שהטורניר יתקיים על הגשר.

כחצי שעה מאוחר יותר אנחנו עדיין מחכים שיפתחו לנו את המחסן. לבסוף סיימנו לסדר את המקום בסביבות 10 או 10 וחצי, והתחילה בניית הדקים (אור החליט לוותר על דק סוואפ).

אבירם ויבגני פתחו עמדת אדמות בצד אחד של החדר ואני בצד השני של החדר, עם תור ארוך שמשתרך מאחורי, כאשר אני לוקח דקליסטים ונותן אדמות. לבסוף נגמרו האדמות אצלי, ויבגני כבר התחיל לחלק פרוקסים של אדמות, אור הלך הביתה להביא עוד אדמות.
הסוויס הראשון התחיל בסביבות 12.שחקן אחד פנה אלי בטענה שהוא ויריבו לא שמו לב שאחד היצורים של היריב קיבל +1/+1 וכתוצאה מכך הרג לשחקן את היצור התוקף ומת גם כן. פסקתי שהיצור של השחקן שפנה אלי מת גם כן (היה מדובר בתור אחד לאחר מכן), ואזהרה מילולית קצרה שעל שני השחקנים לעקוב אחרי המשחק. שחקן אחר פנה אלי בשאלות של קדימותוקיבל על כך הסבר.

בסיבוב השני פנה אלי אותו שחקן מהסיבוב הראשון, הפעם בטענה שהיריב שלו שיחק wall of swords בלי שהייתה לו אדמה לבנה. רצוי לציין שהעדפתי שלא לתת עונשים גדולים בטורניר כיוון שזה אמור להיות טורניר כיף. התייעצתי עם יבגני בנוגע לאיך בדיוק לפתור את הבעיה, ולבסוף שני השחקנים קיבלו warning על שגיאה פרוצדורלית major עם הבהרה שעל שני השחקנים לשים לב למשחק, והחזרת המשחק למצב שלפני ששוחק הקיר. (תור שלם אחורה).
גם השחקן השני מאותו סיבוב פנה אלי, עם עוד שאלה על קדימות.

מכאן אני כבר לא זוכר בדיוק את מספרי הסיבוב, כאשר עוד בעיה שאבירם טיפל בה אך השחקנים רצו לשמוע תשובה גם ממני, שחקן א' מתקיף, שחקן ב' אומר שהוא משתמש במאסטר דיקוי כדי לעשות טאפ לייצור שתקף. כיוון שעל השחקן הראשון להכריז שהוא נכנס לתור התקיפה, ולתת ליריבו אפשרות לעשות לו טאפ הייצור יהיה טאפד.

שחקן אחד פנה אלי בטענה שהדק שלו התערבבה עם הסיידבורד והוא חא מסוגל לשחזר אותה וביקש ממני לעזור לו, חיפשנו את הדקליסט שלו, ובנינו את הדק מחדש. כמו כן נמצאו אצלו 10 קלפים שלא אמורים היו להיות, ושיחררתי אותו עם הדק המקורית וwarning בנוגע לאיליגל דקליסט.

שחקן אחד שאל אותי האם היכולת של אייון פלוק תגרום לcowardice להחזיר אותו ליד, עניתי שהיצור הוא לא הtarget של היכולת ולכן הוא לא יחזור ליד.

לקראת סוף הסיבוב החמישי יוני שבר את המגאפון, והפכתי להיות טכנאי ראשי, כאשר למזלנו הגיע djen מהעבודה עם שני מברגי פיליפס. אני ממנה את אבירם להתעסק עם ענייני השיפוט ומתחיל לפרק את המגאפון ולמצוא דרך לתקן אותו. בשלב זה מחליט אור לבצע דק צ'ק. בעוד אני מתעסק עם המגאפון הוא בודק את הדקים, אני מתחיל כבר לחבר את המגאפון. לבסוף דניאל בירד סיים לחבר אותו (ואיכשהו להצליח להפעיל אותו) ובינתיים מתגלות מספר בעיות עם הדק של אחד השחקנים, כאשר אפילו הועלה חשד לרמאות. יבגני היה זה שפסק פה עקב היותו צד ניטרלי (השחקן עם הבעיות הוא חבר טוב שלי ואור לא רצה שאני אשפוט בנושא הזה) ועקב העובדה שיבגני יותר מנוסה ממני. יבגני לא חושד ברמאות ונותן לו מאץ' לוס על מספר שגיאות (דק ליסט בלתי חוקית, דק שלא מתאימה לדקליסט, העובדה שזהו סוף הסיבוב החמישי). בעקבות המקרה הזה והריסת המגאפון נוצר עיקוב של כחצי שעה בטורניר. שחקן אחד איחר ברבע שעה לסיבוב, וקיבל גיים לוס (tardiness) כיוון שזו לא הייתה בעיית שיפוט, והוא בהחלט איחר בכמות שמספיקה לגיים. שחקן אחד שיחק אחרי סיידבורדינג עם 33 קלפים, הוא קיבל על זה גיים לוס, והסבר ממני על כך שדק חייבת להכיל 40 קלפים לפחות, וגם שאל אותי פעמיים האם הוא יכול לשנות את הדק שלו (התשובה בשתי המקרים הייתה : בתחילת כל סיבוב אתה חייב לשחק עם הדק המקורית, ולאחר המשחק הראשון בסיבוב אתה רשאי להוציא ולהכניס קלפים, רק שבדק חייבים להיות 40 קלפים או יותר.)

לבסוף הטורניר עצמו נגמר ב8 וחצי (הישג די מרשים יחסית לאיחור של שעתיים באירגון וחצי שעה בעקבות המקרה השני) וגם המקום היה רוב הזמן נקי. הארגון עצמו נגמר ב10:05 בערב.

תודה ליבגני ואבירם ששפטו יחד איתי, לאור וינוי שאירגנו את הטורניר, לכל מי שעזר לארגן את הטורניר ובמיוחד לדניאל בירד על ההשקעה באירגון המקום, ותיקון המגאפון ז"ל.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

I'm sorry, but I disagree with almost all of the calls you've made during the tournament.

The first two cases have to do with players not paying attention. While it's tempting to turn time backwards and fix it, you almost never use this procedure. Personally, I never go back in time if the turn was passed, simply because one player has already drawn a card. If you go too leniently about taking things back, you're in fact encouraging the players to be sloppy, and report such errors at their leisure, depending on the quality of the cards they draw. I would leave the game state as is in both cases, and note the players who've played the illegal moves, to make sure they're not turning this into a habit.
Secondly, you said you didn't want to issue penalties, and yet you issued a warning for procedural error -- whereas a caution for both players could've sufficed. Even if you did want to go by the book, you don't give a warning for procedural error - major to someone who hadn't noticed his opponent made an illegal move.

Another that strikes me as funny is the two decklist problems -- 10 cards who shouldn't be there? I wonder where one would get cards from during the prerelease of a set? Same for the other illegal decklist. However, that's a question of judgement, and I wasn't there, so I don't have the exact details.

You don't issue game/matchlosses for people not being in time, you just put it in DCIr as the result. It's not really a penalty. Also, 15 minutes of being late is a match, and not a game.

Hope it was a learning experience, and you had fun :)
Antrax
Arie
מארגן טורנירים בדרום

שליחה על ידי Arie »

לגבי הקלפים..
היה פררליס בחיפה ובעולם..
היו אנשים שמכרו כבר חבילות של 8TH
מהפררליס בחיפה..
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

I was sure that's illegal.
Antrax
Arie
מארגן טורנירים בדרום

שליחה על ידי Arie »

להכניס קלפים מבחוץ
או למכור

להכניס ברור שאסור אבל......(לא היה סוופ..)

לגבי למכור..
מותר לאילו שזכו וזה שלהם..
הכי מגניב היה ששני אנים מכרו אחד ב18(יוני) ואחד ב15(מישל) נחש למי נגמר קודם?
ליוני!!!!
למה?
כי מישל היה עם הבוסטרים בתיחק ורק מי שמישל בא אליו ואמר לו ידע..
אבל יוני שם את הבוסטרים ליד יבגני שהיה ליד המחשב(וגם יוני שיחק שם כל הזמן..)
אז כולם שאלו את יבגני אפשר לקנות בוסטרים של 8TH ויבגני אמר יוני זכה הוא אישית מוכר..
LOL
Canopy Crawler
מארגן טורנירים בדרום
יצירת קשר:

שליחה על ידי Canopy Crawler »

וזו רק אחת הסיבות שמישל יצא מסכן מהפררליז...הוא גם קיבל גיים לוס בגלל טעות של רישום דקים כאשר הוא היה במקום השני!
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

זינגר, אלה היו 8 קומונים ושני אנקומונים שאפילו לא היו בצבעים של השחקן, שפנה אלי מיוזמתו האישית שאני אעזור לו לסדר את הדק. חוץ מזה זה היה שחקן שאני לא מכיר, שטען שהוא מב"ש ואפילו יבגני לא הכיר. בקשר למקרה עם הוול אוף סורדס, פניתי אל יבגני בנוגע למה צריך לעשות, וקיבלתי את ההצעה שלו.

ובקשר לשחקן שעשה את הטעות הזו : הוא שחקן טוב, שהשתמש בפרוקסים שמשום מה כולם היו על איילנדים, וגם הוא זה שהסב את תשומת לב היריב שלו לעובדה שהמשחק לא היה חוקי. הוא לא יהפוך את זה להרגל
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

אגב, נקודה קטנה לציון - לפחות אצלנו פה הארוע הורץ ב REL 1 כי לא מדובר בפרי-ריליס, אלא ב 10th Anniversery Global Celebration, והמארגן/שופט ראשי הבהיר לי שהכוונה שלהם היא בעיקר שלשחקנים יהיה כיף.
ביום הראשון לא השתמשנו ב deck lists, אבל ביום השני השתמשנו ועשינו Deck Swap עקב החשש שאנשים יביאו קלפים מהיום הקודם. הערה קטנה בנושא: בארה"ב אנשים בונים דק + ממלאים דק-ליסט בחצי שעה. מדהים :)

בסייד דראפט נתתי 25 דקות לבניית החבילה וזה התברר כחמש דקות יותר ממה שהם היו צריכים, וזה כבר אחרי שהם התחילו לעשות משחקי נסיון עם החבילות שלהם. ולא מדובר בשחקנים ממש מנוסים...
Psionic Beasts. Top of the food chain and climbing.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

Psi, in the US people know English well :)
Antrax
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

Yeah, I guess that's it.
Oh, and the fact that when I say something, they generally do it
Psionic Beasts. Top of the food chain and climbing.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

Oh, and Winkler, I tend to make my calls as impersonal as possible. The last thing you want is being blamed of playing favourites.
Antrax
aviraman
Griffin Master

שליחה על ידי aviraman »

איתי!!! דיווח לא רע! הצעה שלי: תביא פעם הבאה עט ומחברת... תרשום את השאלות... רועי משתמש בשיטה הזאת ותראה איזה דיווחים חבל"ז יוצאים לו...
JohnS
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי JohnS »

Here is the final standings (top 64 only). If someone sees I wrote his name wrong, he can tell me in PM and I'll change. The same goes if someone has a username here and I didn't write it.

1. Orr Bildner (Orb) - 21
2. Manor Abramovich - 19
3. Omri Tubiana (עומרישוני) - eighteen points
4. Amir Cohen (thebufuslayer) - 18
5. Michel Stronguin - 18
6. Yoni Iny - 18 (Drider)
7. Eviatar Olpiner - 18
8. Yura Karasik - 18
9. Avraham Rabinovich - 16
10. Sergey Katz - 15
11. Leandro Chalupowicz - 15
12. Eyal Spitzer - 15
13. Moshe Sarikov - 15
14. Eyal Leshem - 15 (lamootatarmezuian)
15. Daniel Hackmey - 15
16. Rotem Cohen - 15 (Bufu)
17. Nadav Zivlin - 15
18. Gregory Korchemny (Tsviko) - 15
19. Yoav Magor (drizztmagor) - 15
20. Eyal Bairey - 15 (Wolfy)
21. Ohad Luzon - 15
22. Daniel Friedman - 15
23. Maxim Dubrovensky (dubroben22) - 15
24. Alex Ponfilov - 15
25. Yaniv Regev - 15
26. Tomer Eliash (Seeker of Rain) - 15
27. Barry Kimchi (Barryk) - 15
28. Daniel Tzarfati (wake lord) - 15
29. Ariel Feitelberg - 13
30. Gili Ben-Shahar (Biopod) - 13
31. Ofir Avital - 12
32. Daniel Bird - 12
=================== Up to here were the prizes
33. Amit Peretz - 12
34. Dvir Peleg - 12
35. Assaf Grossman - 12
36. Ari Walzer - 12
37. Ariel Sinuali - 12
38. Uri Shtand - 12
39. Assaf Redman - 12
40. Assaf Meyrav - 12
41. Yosef Trachtenberg - 12
42. Yuval Gideon - 12
43. Roman Polanski (romnet) - 12
44. Ron Sender - 12
45. Irad Cohen - 12 (RegShoe)
46. Ori Limor - 12
47. Yossi Turgeman - 12
48. Ron Gavriely - 12
49. Omer Tabach - 12
50. Leon Burdinov (BloodNut) - 12
51. Atay Kozlovski - 12
52. Yuval Pick - 12
53. Omer Pilman - 12
54. Ophir Nadav - 12
55. Michael Feigin - 10
56. Omri Lahan - 10
57. Oded Bass - 10
58. Itamar Greenstein - 9
59. Vladimir Kalnizky - 9
60. Ami Hauptman - 9
61. Itai Segev - 9
62. Omri Nissim - 9
63. Tom Arad - 9
64. Israel Caspi - 9
נערך לאחרונה על ידי JohnS ב 31/7/2003 , 21:04, נערך 5 פעמים בסך הכל.
הפלאפון שלי: 054-4685102
אני לא יכול לשנות לכם שם משתמש, רק Psibeast ו-Antrax יכולים. אני לא נותן עזרה בבניית חבילות!
אני לא יכול לאמת אותכם בלי לראות אותכם או סריקה של תעודה מזהה שלכם.
Slash

שליחה על ידי Slash »

finally a man who got in to the top 60 and from beer-sheva
Arie
מארגן טורנירים בדרום

שליחה על ידי Arie »

יש אחד בטופ 8 מב"ש
או 24
לא זוכר..
Slash

שליחה על ידי Slash »

who?
JohnS
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי JohnS »

בטורניר השתתפו 138 אנשים (שכחתי לומר).

דיווח לגבי הטורניר עצמו: אני כרגע כתבתי דיווח של 3 עמודים, אבל לחצתי בטעות על Esc והכל נמחק לי :evil: אז אני אצטרך לרשום אותו עוד פעם יותר מאוחר, כי אין לי יותר זמן עכשיו, אבל אל תדאגו - יש לי מה לומר.
הפלאפון שלי: 054-4685102
אני לא יכול לשנות לכם שם משתמש, רק Psibeast ו-Antrax יכולים. אני לא נותן עזרה בבניית חבילות!
אני לא יכול לאמת אותכם בלי לראות אותכם או סריקה של תעודה מזהה שלכם.
FeniX-Nomad's weaponsmith
The Sand Bird

שליחה על ידי FeniX-Nomad's weaponsmith »

טוב אני פרשתי ככה לקראת סוף הטורניר מסיבות אישיות אבל היה נורא כיף אפילו שקיבלתי דק שלא הייתי מגדיר אפילו כתובה \= ( התכוננתי לקארד פול ) אבל זה לא הפריע לי להנות =]

נ.ב

ייבגני איזה מעצבן זה שזה קורה נכון?
counter strike isn't the whole life , its just Half life :]
Canopy Crawler
מארגן טורנירים בדרום
יצירת קשר:

שליחה על ידי Canopy Crawler »

במיוחד זה לא הפריע לך לרדת על יוני במגהפון...
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

Rotem Cohen is Bufu, Eyal Leshem is lamootatarmezuian and Yoni Iny is Drider.
Antrax
שלח תגובה