WORLDS NY Report - 14th Place

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

שלח תגובה
elisha
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

WORLDS NY Report - 14th Place

שליחה על ידי elisha »

רציתי לכתוב משהו ולא היה לי כוח לכתוב דיווח רגיל של סיבוב אחרי סיבוב. אז כתבתי רק על הסיבובים הבאמת מעניינים.

אז לפני שנה בערך, אחרי אליפות העולם הקודמת בפריז, עשיתי הפסקה לא ממש מתוכננת ממג'יק (סתם כי לא היה לי כוח ופרצו לי לאקאונט באונליין ורוקנו אותו) ואיכשהו קרה שלא שיחקתי איזה חצי שנה, חשבתי כבר שאני פורש אבל אז שמעתי שאליפות העולם הבאה היא בניו יורק, רציתי לטוס אז ניסיתי לעשות איזה דראפט לראות אם אני עדיין נהנה כמו פעם, עשיתי דראפט שהיה ממש כיף שהוביל לעוד דראפט ועוד כמה אחריו. עשיתי קצת טסטינג לאליפות הארץ ובמקרה התברגתי בטופ 4.
לאליפות העולם היה לי הרבה זמן להתכונן תודות לשביתה של התיכונים, עשיתי טסטינג עם אור,אורי,אביתר וניב לטייפ2 ועשיתי אינספור דראפטים של לורווין. ללגאסי לא התכוננתי בכלל.
לניו יורק טסתי לבד, ושם נשארתי אצל בן דוד רחוק שלי בדירה ענקית בטרייבקה (אזור בניו יורק) זה היה המפגש הראשון שלי איתו והוא היה ממש נחמד והיה מצויין להשאר אצלו במקום איזה מלון עלוב אבל יקר בניו יורק. יום לפני תחילת האליפות נפגשתי עם אור אורי ואביתר, הלכנו לחנות מג'יק הגדולה בניו יורק, השגנו קלפים אחרונים לדקים וסיכמנו על הליסט שנשחק בטייפ2 כדי שלא יהיו בעיות ביום התחרות החלטתי לקנות 3 גויפים במחיר מגוחך של 35 דולר לגויף (תודה לעצה מצויינת של אור ואביתר). יותר מאוחר הלכנו ל"מסיבת השחקנים" במרכז ג'ביץ ושם במקום ארוחה שהבטיחו לנו קיבלנו כיבוד בשקל וחצי. ראינו קצת מחירים של דילרים ושגויף נמכר במקסימום 30 דולר ואפשר להשיג אותו בפחות :(
אני לא מספר על כל הסיפורים הצדדיים אני סומך על אורי שיספר בפירוט בדיווח שלו והוא יעשה את זה טוב יותר ממני ומצחיק יותר ממני.
נעבור לטורניר עצמו. הדק טייפ 2 ששיחקתי היה מבוסס על גרסה ירוקה שחורה של ניב שבדקנו בטסטינג ועברה מספר שינויים עד לגרסה הסופית שנוסף לה לבן ודורן:

Meet Doran

4 Birds of Paradise
3 Llanowar Elves
4 Tarmagoyf
4 Ohran Viper
4 Doran, the Siege Tower
2 Masked Admirers
3 Shriekmaw
4 Thoughtseize
3 Garruk Wildspeaker
1 Liliana Vess
2 Nameless Inversion
1 Eyeblight's Ending
2 Profane Command

4 Llanowar Wastes
4 Gilt-Leaf Palace
2 Gemstone Mine
2 Urborg, Tomb of Yawgmoth
3 Caves of Koilos
1 Forest
2 Brushland
3 Treetop Village
1 Pendelhaven
1 Horizon Canopy

Sideboard:
3 Stupor
3 Riftsweeper
2 Cloudthresher
2 Loxodon Warhammer
2 Eyeblight's Ending
1 Serrated Arrows
2 Nath of the Gilt-Leaf

Highlights:

Round 1 – Makhito Mihara

קיוויתי להתחיל את הטורניר עם איזה פרו וככה יצא, סיבוב ראשון נגד אלוף העולם הקודם. מיהרה שיחק ירוק שחור, כנראה גרסה דומה לזו של Katsuhiro Mori. משחק ראשון מעכתי אותו עם דורן תור 2, משחק שני הוא ניצח מהר מאוד אחרי גרוק תור 3 שהוא מתחיל. משחק 3 היה צמוד מאוד והוכרע בכך שאין לו קלפים ביד, אני על קצת חיים, יש לי קומנד ביד ו-6 מנה, אני צריך בתורי לשלוף לנד כדי לייצב ++ את הלוח עם קומנד לחסל ייצור ולהחזיר שריקמו. אני שולף treetop village ומפסיד.
1-2.

Round 5 – Yuuya Watanabe

אחרי פתיחה מאכזבת של 2-2 הגיע הסיבוב ה-5 נגד rookie of the year ששיחק מונו כחול גרסת סנוו.
המשחקים היו מצויינים ואחרי 1-1 הגיע המשחק המכריע שתורו להתחיל (משמעותי מאוד במצ'אפ) אני עם thoughtseize ראיתי יד מטורפת שכללה 2 Cryptic, arrows, flashfreeze, remove soul ולנד כשיש לו כבר אחת במשחק. העפתי לו קריפטיק והמשחק נמשך בזה שהוא שלף סקריינג שיטס שהביא לו עוד אדמות ואני מוריד איומים לתוך קאונטרים שלו, בשבל מסויים של המשחק הוא עשה טאפ אווט ל arrows ושימוש בשיטס ואני הורדתי Liliana שמשם ניצחה לי את המשחק לבד, היא זרקה כל תור קלף עד שב-9 קאונטרים החזרתי את כל הייצורים. המשחק הזה היה מטורף ונמשך המון זמן שבזמן המשחק חשבתי כל כך הרבה פעמים לעשות סקופ ולא עשיתי, זה היה נראה אבוד אבל קלף אחד לגמרי לבד ניצח לי את המאצ' הזה.
2-1.

STD : 3-2.

הגיע החלק היותר נחמד של הטורניר, דראפטים.
Pod23 : Amir, Elisha
Sittner, John A
De Rosa, Antonino
Petric Maretic, Grgur
Koster, Olaf M
Gieling, Vincent D
Obradovic, Vladimir A
Redford, Michael D

פתחתי Garruk בוסטר ראשון לקחתי וקיבלתי פיק 2 מאנטונינו Immaculate Magistrate הייתי סגור על ירוק ובוסטר שני פתחתי Profane Command שהכניס אותי מהר מאוד לשחור. פיק 2 בוסטר שני חתכתי קומנד כחול כי לא היה שם עוד כלום. הדק יצא סביר :

4 Battlewand Oak
1 Leaf Gilder
1 Treefolk Harbinger
1 Immaculate Magistrate
1 Elvish Branchbender
1 Warren Scourge elf
1 Nath's Elite
1 Garruk Wildspeaker
1 Gilt-Leaf Ambush
2 Lignify

2 Skeletal Changeling
1 Moonglove Winnower
1 Thorntooth Witch
1 Weed Strangle
1 Profane Command
1 Fotbottom Feast

1 Lash out
1 Moonglove Extract

1 Vivid Crag
1 Mosswort Bridge
8 Forest
6 Swamp
1 Mountain

הלכתי איתו 2-1 וסיימתי את היום הראשון בתוצאה סבירה של 5-3

DAY 2

עוד דראפט, מה רע.
אני לא מצליח למצוא את הפוד השני שלי אבל אני זוכר שמולי ישב Antonino De Rosa שני כסאות מימין Shunei Nakamura כסא אחד מימין Chris Mcdaniel ומשמאל Bob Maher
הדראפט הזה הלך טוב יותר מהקודם והדק נראה הרבה יותר טוב:

2 Silvergill Douser
2 Ameobid Changeling
1 Deeptread Merrow
1 Merrow Reejerey
1 Steambed Aquidects
3 Mulldrifter
2 Ponder
1 Broken Ambitions
1Glimmerdust Nap
1 Wings of Veils Val
1 Faerie Trickery

1 Boggart Loggers
1 Quill-Slinger Boggart
1 Marsh Flitter
1 Hornet Harasser
1 Shriekmaw
1 Peppersmoke
1 Nettlevine Blight
1 Fotbottom Feast

9 Island
1 Vivid Creek
6 Swamp

Highlights:

Round 9 – Robert Maher

אז אנחנו ב-1-1, תחילת משחק 3, תור 3 אם אני לא טועה. בוב שולף בתורו ואני רואה שלא בטוח שהוא שלף קלף אחד, נראה כאילו הוא שלף שניים. אני רואה את הפנים שלו משנות צורה בשנייה ורואה שהוא נבהל. הוא סוגר את הקלפים כך שאני לא אוכל לספור כמה יש לו ביד, אני שואל אותו כמה קלפים יש לו ביד כדי לוודא שהכל בסדר, הוא עונה 4. אני סופר את הלוח ורואה שאמור להיות לו רק 3. אני שואל אותו שוב והוא אומר – סליחה, 3. בזמן שספרתי את הלוח ראיתי שידיו יורדות לשנייה מתחת לשולחן מה שממש לא נהוג במשחק מג'יק תחרותי. אני קורא לשופט כי אני חושב שמשהו לא בסדר, ומבקש ממנו לספור את החבילה של בוב (הדרך היחידה לדעת אם משהו לא בסדר) השופט מגלה שחסר קלף. הוא מבקש משנינו להתרחק קצת מהשולחן ושאנחנו זזים הוא מגלה קלף על הרצפה שהיה מוסתר מתחת לכף הרגל של בוב. השופט מדבר עם שנינו להבין מה קרה, אני מסביר לו שאני חושב שבוב לא ניסה לרמות ובטעות בלבד שלף 2 קלפים בתורו, וכשגילה את הטעות ניסה להסתיר אותה בדרכים לא חוקיות (לזרוק את הקלף על הרצפה ולהסתיר אותו מתחת לרגל). אחרי עוד כמה שיחות שלי ושל בוב עם השופט שהיה במקום ושופט נוסף השופט מחליט לתת גיים לוס לבוב על הצגת דק לא חוקית של 39 קלפים. אני מחליט לעשות Appeal למען ההגינות, המאצ' היה שלי בכל מקרה בעזרת הגיים לוס. השופט הראשי ממשיך את השיחות ואחרי די הרבה זמן והתייעצות עם עוד שופטים מחליט להשאיר את ההחלטה של השופט לפניו, אני ממש לא מבין את ההחלטה הייתי משוכנע שבוב יקבל DQ ובאן די רציני אבל אין לי מה לעשות בנידון. אני הולך ואחרי קצת זמן רואה את בוב עם דמעות בעיניים (בזמן השיחות שלנו עם השופטים ואחד עם השני בוב אמר לי בין השאר שלא אכפת לו ממש מהטורניר אלא לטווח הארוך ומכך שהוא עובד בקהילת המג'יק). חשבתי אולי השופטים שינו את ההחלטה אבל מסתבר שלא, בוב סיים את הטורניר הזה כמו כולם. מהאירוע עד סוף טורניר היחידים קיבלתי 5 Deck Checks שזה די מטורף, או שהשופטים חשבו שאיכשהו עשיתי משהו לא בסדר במאצ' ההוא וניסו לבדוק את האמינות שלי או שרצו לבדוק את האמינות שלי לפני שנותנים עונש חמור לבוב, אני לא בדיוק מבין מה הקטע או מה קרה בסופו של דבר. אביתר שכנע אותי שזה הכל פוליטיקה והם לא רוצים להוציא שם רע למשחק בזה שיתפסו שחקן Hall of Fame על רמאות, הספיק להם ששניים מהשחקנים הטובים בעולם כבר חטפו באן בעבר (Olivier Ruel ו-Katsuhiro Mori).

סיימתי את הדראפט ב3-0, סה"כ 5-1 בלימיטד.
8-3 לפני הלגאסי.

אז כמו שאמרתי טסטינג ללגאסי לא עשיתי, לפני שטסתי חשבתי שאני אשחק את הדק שניב שיחק בטורניר בארץ כי אהבתי פחות או יותר איך שהוא נראה, למרות שזה שהוא ניצח טורניר בארץ לא אומר שהדק טוב. בניו יורק אביתר אורי ואור הביאו לי בנייה מעודכנת שכולנו רצינו לשחק ואור ניסה אותה בטורניר לגאסי גדול ביום הראשון של האליפות, בסוף רק אני שיחקתי את הדק כי אביתר ואורי החליטו לעבור לשחק לנדסטיל של נסיף, אני החלטתי להשאר עם הדק הזה כי לא רציתי להסתבך עם דק שאני בכלל לא מכיר.

4 Dark Confidant
4 Tarmagoyf
3 Jotun Grunt

3 Sensei's Divining Top
4 Ponder
4 Thoughtseize
4 Brainstorm
4 Daze
3 Counterbalance
4 Swords to Plowshares
4 Force of Will
1 Threads of Disloyalty

1 Island
4 Flooded Strand
4 Poulted Delta
3 Tundra
3 Underground Sea
3 Tropical Island

Sideboard:
4 Engineered Plague
3 Pithing Needle
3 Yixlid Jailer
1 Engineered Explosives
2 Threads of Disloyalty
2 Krosan Grip

לפני תחילת הלגאסי הספקתי לעשות בדיוק 2 משחקונים עם הדק וגיליתי שהוא לא עד כדי כך קשה למשחק, סביר להניח שעשיתי כמה טעויות אבל שיחקתי מספיק טוב לתוצאה של 3-1-1.
ההפסד שלי היה לMori ששיחק דק כחול שחור ואת הליסט שלו יש בדיווח של אליפות העולם. חוץ מזה שיחקתי נגד דק 43 לנדים ונגד 3 סוגים שונים של טרשאולד ועם אחד מהם סיימתי בתיקו אחרי תורות.

סיימתי את הטורניר עם תוצאה די טובה של 11-4-1 ו34 נקודות. מקום 14.

Team Day

Highlights:

Round 1 – Team Austria

בדראפט הראשון הייתי עם אסף שומר הידוע בכינויו דודקיפוד.
הדק ששיחקתי בדראפט הייתה ירוקה אדומה די חזקה והדק של אסף הייתה כחולה לבנה עם קומאנד לבן.
השליפה הראשונה שלי הייתי גרועה והשתמשתי במוליגן החופשי את היד השנייה שגם הייתה רעה החלטנו לשמור. היד כללה אדמות אדומות וספלים ירוקים אבל שמרנו כי היינו על השליפה והיו הרבה מקורות ירוקים/קלפים אדומים בדק. קיפוד שמר יד די טובה. המשחק התקדם בכך ששלפנו רע מאוד ולקח בערך 5 תורות להגיע למקור ירוק. קיפוד ניסה להחזיק את הלוח אבל מהר מאוד חטפנו נזק. בסופו של דבר אחרי ששיחקנו טוב לאורך המשחק הצלחנו להשתלט על הלוח שאנחנו על 9 חיים ויש לנו רק ייצור אחד שחוסם מעופפים ולהם יש harrier ושני מעופפים שתוקפים ביחד ל-4. לנו היו גם הרבה ייצורים ביניהם Hostility וVetran of Depth 8/8, Changeling hero. המצב היה שידענו שיש להם Crib swap ביד והם בתורם תוקפים הם המעופפים אחרי טאפ לחוסם שלנו. לקיפוד היה Pollan Lulalby ביד ואמרתי לו לשחק אותו כשנזק על הסטאק, הוא חשב שזה לא המהלך הנכון ולא הסכים. חשוב לציין שלפני תחילת הדראפט קבענו שאני אהיה ה"קפטן" ובמקרים של חוסר הסכמה אני יקבל את ההחלטה, קיפוד הסכים לזה ולא הייתה לו בעיה עם כך. בחזרה למשחק – אנחנו ממשיכים להתווכח וזה מגיע לטונים די גבוהים. אני מסביר לו שאין לנו שום סיבה לא לעשות זאת ואם אנחנו משחקים את זה הניצחון מובטח כי תור הבא הם חוטפים המון נזק, אנחנו מקבלים חיים, ויהיה לנו מנות פתוחות לקאונטר למקרה הצורך. הוא מתעקש ואומר לשופט (היינו בFeature match אז היה שופט שולחן) שלקחנו את הנזק, אני אומר לשופט שלא, אך הוא אומר לי שמאוחר מדי וכבר אמרנו. הם משחקים swap על ייצור שלהם והורגים אותנו עם Fodder Launch. Ohh well אין מה לעשות הפסדנו 3 נקודות קריטיות על טעות טפשית, לא נורא, קורה.

התחלנו את היום של הקבוצות במקום השלישי שאנחנו צריכים רקורד סביר בשביל להגיע לגמר ורקורד פחות מסביר בשביל לסיים ב-4 הראשונים לקבל יותר כסף והזמנות לפרו טור לאביתר וקיפוד. במקום זה הלכנו איום ונורא השגנו רק 14 נקודות מתוך 54 אפשריות. בנוסף לזה, בסיבוב האחרון יכולנו להגיע למקום 2 במידה ויפן ושוויץ מנצחים ואנחנו גם מנצחים, יפן ושוויץ ניצחו ואנחנו הפסדנו, ואם רק היינו בודקים מה קרה עם הקבוצות האחרות ומבקשים מיריבים שלנו בסיבוב האחרון (קנדה) לפרוש לנו היינו מגיעים לגמר. מקווה שנלמד מהטעויות האלה ונשתפר לעתיד.

אבל כל זה באמת באמת שלא משנה – העיקר שאורי אלוף העולם (מחכים לדיווח).

חוץ מהטורניר שהיה די מוצלח ממש נהניתי מהטיול, אין כמו ניו יורק.

תודה רבה לכל מי שהלווה לנו קלפים, תודה לזברה שהשיגו לי את הדקים לאליפות, תודה לניב ואור שעזרו לקבוצה בטסטינג ומקווה שיהיה לישראל טורנירים יותר מוצלחים אפילו מזה.

אלישע אמיר.
You'll Never Walk Alone!
(ליברפול, הפועל ת"א)
SaintDevilS
MTGil Wizard

שליחה על ידי SaintDevilS »

נהניתי לקרוא את הדיווח.. טוב חוץ מהחלק שבוב רימה.. זה פשוט מעצבן איך שפרואים לא מפסיקים לרמות.
כל הכבוד לך על המקום גם! אל תפחית מערכיך :P
LunaTic כתב:אדמין רשע וחסר רחמים: זה לא נכון בכמה רמות. סתם שתדע, אנחנו בפורום לא עושים טעויות. כנראה שאתה טמבל.
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

הישג ענק. אם היו אומרים שיהיה ישראלי בטופ 16 של worlds, הייתי אומר הלוואי.
כל הכבוד, ובקטנה על הגוייפים, כסף קטן לעומת הפרס... :)
How is my whisky cup doing?
Alandor
MTGil Wizard

שליחה על ידי Alandor »

כל הכבוד, ובאמת מאכזב הסיפור עם בוב מאהר..

ערן.
troynightstar
SWAMP MASTER
יצירת קשר:

שליחה על ידי troynightstar »

אחלה דיווח, אבל אני רוצה להבין:
מה הוא היה אמור לעשות? נניח שהוא שלף קלף נוסף בטעות - מה עכשיו? זה לא game loss בכל מקרה?
"Give a man a fire, he is warm for a day. Set a man on fire, he is warm for the rest of his life."
Gravedigger
The Master Of All Graves
יצירת קשר:

שליחה על ידי Gravedigger »

דיווח טוב,והישג אדיר:) כל הכבוד!

עוז
שיניתי שם, הייתי oz 44444.

"For Those About Thre Rock, We Salute You"
Monster of Rock 1991
Phoenix of Ice
MTGil Wizard

שליחה על ידי Phoenix of Ice »

אם הוא שלף קלף נוסף בטעות הוא יכול להגיד "אופס שלפתי בטעות 2 קלפים" ולקרוא לשופט ואז בטח השופט יתקן את המצב ויתן לו וורנינג או משהו, בטוח לא גיים לוס על טעות קטנה כל כך שנעשתה בתום לב.

לגבי הדיווח, ממש אחלה נהניתי לקרוא. מזל טוב על המקום באליפות כל הכבוד זה הישג מרשים ביותר :D
בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ - ואז נח.
אחר כך ברא אלוהים את האדם - ואז נח.
אחר כך ברא אלוהים את האישה - מאז, לא אלוהים ולא האדם מצליחים לנוח לרגע.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

Phoenix of Ice כתב:אם הוא שלף קלף נוסף בטעות הוא יכול להגיד "אופס שלפתי בטעות 2 קלפים" ולקרוא לשופט ואז בטח השופט יתקן את המצב ויתן לו וורנינג או משהו, בטוח לא גיים לוס על טעות קטנה כל כך שנעשתה בתום לב.

לגבי הדיווח, ממש אחלה נהניתי לקרוא. מזל טוב על המקום באליפות כל הכבוד זה הישג מרשים ביותר :D
זה אליפות העולם... k-level הכי גבוה... לא נראה לי שיתנו לו warning על דבר כזה.. נראה כאילו מינימום זה גיים לוס.

כל הכבוד בהחלט יפה=) יאללה לפרו טור הבא!
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
maverick42
MTGil Wizard

שליחה על ידי maverick42 »

יכול להיות שהוא שלף משהו ממש טוב, אז הוא לא רצה להפסיד אותו. לא שזה מצדיק את זה כמובן :P
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

ב Proffesional level שליפת קלפים נוספים מזכה אותך בגיים לוס.
My phone number: 0522816213
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

נתנו "רק" גיים לוס כי הוא שלף קלף יותר מדי. אבל מה שאלישה אומר שהוא עשה אחרי זה שהוא החביא אותו ממתחת לכף הרגל שלו זה כבר רמאות וזה DQ עם סבירות גבוהה לבאן.
Bringing down the heaven
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

מה שהזכרתי היה הסיבה למדוע הוא לא פשוט קרא לשופט, בדיוק בגלל זה. הוא ידע שיקבל גיים לוס והעדיף לנסות "להעלים" את המקרה.
My phone number: 0522816213
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

אחלה דיווח, ובאמת חבל על הקטע עם בוב...
ממש כל הכבוד על ההישג!
drizztmagor
MTGil Wizard

שליחה על ידי drizztmagor »

אחח אלישע, יצאת תותח... אולי ההישג קצת מתגמד לעומת התואר של אורי, אבל ללא כל פק יצאת תותח, המון מזל טוב.
קח את זה בתור מחמאה רצינית שהתגובה היחידה שלי בפורום בשנה האחרונה בערך זאת התגובה הנוכחית :)
Navidshi כתב:גם פרות מעדיפות לרעות באחו במקום להתבוסס במיצי הקיבה שלי, אבל זה לא מונע ממני לאכול סטייק. אז בואו נשמור דברים בפרופורציה.
oracle
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי oracle »

אלישע כל הכבוד על ההישג המדהים,אתה מעניק לכולנו מוטיבציה ואהבת משחק.

שי.
"you dont frighten us english pig dogs!"
שלח תגובה