בדיקה של ביקוש בוסטרים

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

אדם
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

בדיקה של ביקוש בוסטרים

שליחה על ידי אדם »

אני וחבר שלי מתכוונים לקנות בוסטר בוקס ולמכור את רובה,
הוויכוח העיקרי הוא, לאיזה גרסא יש הכי הרבה ביקוש.
אז... אם אפשר להוסיף סקר ובינתיים, אשמל לקבל תשובה פה

אדם
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

לתשומת לבך - כמה מחוקי פורום מכירות פומביות שכדאי לך לקחת בחשבון:
סחר בבוסטרים ו-Tournament Packs מתבצע בפורום זה*. שום סחר של מוצר סגור בכמות מסחרית אסור בפורום, אנו מאפשרים סחר במוצרים אלה, אך יש מספר הגבלות:
א. מקור הסחורה: הסחורה היחידה שניתן לסחור בה בפורום זה היא סחורה שמקורה הוא פרס בטורניר רשמי שאורגן ע"י אחד המארגנים הרשמיים בארץ. סחורה שמגיעה מכל מקור אחר - אסורה לסחר לחלוטין.
ב. סחר לצורך רווח : אסור מסחר של מוצר סגור למטרות רווח. מכירה של מוצר שהתקבל כפרס ע"מ לממשו בכסף זה בסדר, אבל קניה של מוצר במקום אחד ומחירתו בפורום במחיר גבוהה יותר לטובת רווח - אסורה בהכלט.
ג. אישור של המודים: לפני שמפרסמים נושא שיש בו סחר במוצר סגור, יש לקבל אישור מאחד המודים. גם הבקשה מהמודים וגם הנושא שבו נסחרים המוצרים חייבים לכלול את מקור המוצר והכמות. חובה לפרסם בפומבי מי המוד שאישר את המכירה.
* הכוונה היא לפורום מכירות פומביות, ולא לפורום MTGIL בכללותו
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

Navidshi כתב:לתשומת לבך - כמה מחוקי פורום מכירות פומביות שכדאי לך לקחת בחשבון:
סחר בבוסטרים ו-Tournament Packs מתבצע בפורום זה*. שום סחר של מוצר סגור בכמות מסחרית אסור בפורום, אנו מאפשרים סחר במוצרים אלה, אך יש מספר הגבלות:
א. מקור הסחורה: הסחורה היחידה שניתן לסחור בה בפורום זה היא סחורה שמקורה הוא פרס בטורניר רשמי שאורגן ע"י אחד המארגנים הרשמיים בארץ. סחורה שמגיעה מכל מקור אחר - אסורה לסחר לחלוטין.
ב. סחר לצורך רווח : אסור מסחר של מוצר סגור למטרות רווח. מכירה של מוצר שהתקבל כפרס ע"מ לממשו בכסף זה בסדר, אבל קניה של מוצר במקום אחד ומחירתו בפורום במחיר גבוהה יותר לטובת רווח - אסורה בהכלט.
ג. אישור של המודים: לפני שמפרסמים נושא שיש בו סחר במוצר סגור, יש לקבל אישור מאחד המודים. גם הבקשה מהמודים וגם הנושא שבו נסחרים המוצרים חייבים לכלול את מקור המוצר והכמות. חובה לפרסם בפומבי מי המוד שאישר את המכירה.
* הכוונה היא לפורום מכירות פומביות, ולא לפורום MTGIL בכללותו
תודה, אני משער שאם הנושא עובר על חוקי הפורום, הוא ימחק/ינעל

אדם
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

האם הוא עובר על חוקי הפורום תלוי בתשובות לשאלות הבאות, אנא ענה עליהן:
1. מאיפה אתה קונה את הבוסטרים.
2. למי אתה מתכנן למכור אותם.
3. איך אתה מתכנן למצוא את הקונים שלך (דרך הפורום?) ?

אור
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

את הבוסטרים אני קונה ב-ebay
אני לא מוכר לשם רווח אלא לכיסוי הוצאות הקנייה,
וכן אני מקווה למצוא קונים דרך הפורום

אדם
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

חכה שבועיים ותמכור של מורנינגטייד.

אם אתה לא מוכר לרווח, מה הרעיון של למכור? O_ם
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

אני וחבר שלי מוכרים חלק ואז מקבלים כל אחד 7 בוסטרים בזול יחסית, כרגע אנחנו גם לא בטוח קונים עד שנמכור את כל הבוסטרים. אולי גם פשוט נקנה ונבוא לפריריליס של מורנינגטיד ונמכור במקום.
ziv
MTGil Wizard

שליחה על ידי ziv »

אדם כתב:אני וחבר שלי מוכרים חלק ואז מקבלים כל אחד 7 בוסטרים בזול יחסית, כרגע אנחנו גם לא בטוח קונים עד שנמכור את כל הבוסטרים. אולי גם פשוט נקנה ונבוא לפריריליס של מורנינגטיד ונמכור במקום.
אתה לא באמת הולך לעשות את זה
אתה אומר לי (שאני במקרה נציג של היבואן הרשמי) שאתה מתכנן לבוא לטורניר שאני מארגן ולמכור במתחם שאני שכרתי סחורה שלא רכשתה אצלי
ועוד מפרסם את זה בראש חוצות לא
לא נראה לי שאתה תעשה את זה
ובמידה ואני אתפוס אותך אני אפעיל את כול הסנקציות שעומדות לרשותי נגדך

זיו
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

to be fair, זה לא בדיוק נגד החוק. המקסימום שתוכל להגיע אליו זה (אולי) לגרום שיתנו לו באן.
תמונה תמונה
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

זה כן נגד החוק. הוא מייבא בלי רשיון מונע רווחים מהיבואן (ועוד במתחם שלו). בכל מקרה - אל תקנה מאיביי ותחסוך לעצמך את הטרחה, כי אם אני רואה דבר כזה פה, אתה לא תשאר משתמש בפורום (את הנושאים המשפטיים מול היבואן אני אשאיר לו).
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

קניית בוסטרים באופן עצמאי מחו"ל פוגעת ביבואן. אתה בעצם מעוניין להתחרות ביבואן ולמכור ללקוחות שהיו קונים ממנו. פגיעה ביבואן - יבואן לא מרוצה. יבואן לא מרוצה - פחות פעילות, שירות גרוע וכו'.
לכן אם אתה וחברך קונים את הבוסטרים בשבילכם אף אחד לא יכול להתערב בהחלטה שלכם, אבל אם אתה רוצה למכור לאנשים אחרים הפורום לא רואה זאת בעין יפה.
מעבר לכך, אם תארגן דראפט עם הבוסטרים האלה לא תוכל לדווח עליו לDCI. בקיצור על 7 בוסטרים אולי תחסוך 50 שקל אבל זה לא שווה את הכאב ראש. לדעתי תחשוב על זה שוב, בשבילך. על כל מקרה, אל תפרסם זאת בפורום, גם לא בהודעות פרטיות.
Alandor
MTGil Wizard

שליחה על ידי Alandor »

Y כתב:זה כן נגד החוק. הוא מייבא בלי רשיון מונע רווחים מהיבואן (ועוד במתחם שלו). בכל מקרה - אל תקנה מאיביי ותחסוך לעצמך את הטרחה, כי אם אני רואה דבר כזה פה, אתה לא תשאר משתמש בפורום (את הנושאים המשפטיים מול היבואן אני אשאיר לו).
יובל, למה אתה צריך לשמש כשוטר של היבואן?
הוא משלם לך משכורת או לחליפין מממן את הפורום ?

ערן.
Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

שליחה על ידי Rentro, Noble Myr Lord »

Personally I find the whole thing silly, the *only* reason for the shoddy service and overpriced goods is the complete lack of competition, yet "competing" is illegal
maverick42
MTGil Wizard

שליחה על ידי maverick42 »

Rentro, Noble Myr Lord כתב:Personally I find the whole thing silly, the *only* reason for the shoddy service and overpriced goods is the complete lack of competition, yet "competing" is illegal
פה מדובר על "תחרות" לא חוקית, מכיוון שמי שקונה בוסטרים באיי ביי ומוכר אותם אח"כ כנראה לא משלם מיסים. וזה משהו שהחנות לא תוכל להתמודד איתו (נראה לך באמת שהמשטרה תתעסק עם חבר'ה שמוכרים קלפי משחק לחברים שלהם?), מה שיוביל לכך שהם פשוט פחות ישקיעו מאמצים בלקדם את המשחק בארץ, בגלל שבסופו של דבר הם לא מרוויחים מספיק על המאמצים שלהם - מישהו מוכר בוסטרים יותר בזול וחי על חשבון המאמצים שהם עושים כדי לקדם את המשחק. אז הם פשוט יפסיקו. ואז כולנו נידפק, ונחזיר את מגי'ק למצב שהוא היה לפני 10 שנים. חייבים יבואן רשמי בשביל DCI. וויזרדס לא יעבדו מול גופים לא רשמיים.

אז בינתיים, אם אתה קונה לעצמך הם יכולים לעמוד בזה, כי לא הרבה אנשים ייקנו לעצמם בוקס באינטרנט, בד"כ יעדיפו לקנות בוסטר-שניים, ואז זה לא שווה את המאמץ להזמין מחו"ל. אבל ברגע שאתה מוכר אותם - זה כבר מהווה בעיה. כי אז את ה"בוסטר-שניים" אפשר להשיג ממך יותר זול.

אם אתה רוצה להקים עסק רשמי לייבוא מגי'ק ולהלחם בצורה חוקית על זכות הייבוא של מגי'ק לארץ, או להיות יבואן נוסף (אין לי מושג בחוקים האלה) - אתה מוזמן. אני בטוח שזה יועיל לכולם (תחרות, חוקית, זה תמיד דבר מבורך לדעתי).
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

מכל ההודעה שמעלי לא ראיתי אזכור לזה שזה לא חוקי... הרי אמרת בעצמך- שוטרים לא יתעסקו עם מישהו שמוכר קלפי משחק..
אז נכון, זה "ידפוק" את היבואן הרשמי, אבל בתכל'ס אין שום דבר שאתם יכולים לעשות נגד זה-- חוץ, כמובן, מלהסביר לכולם שעדיף שזה לא יקרה ולסמוך על טוב ליבם.
good luck with that.
תמונה תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

שורה תחתונה - יש שיתוף פעולה בין רשויות הפורום לבין היבואן בנושא, מסיבות שהוסברו, בין אם הן מקובלות עליכם או לא. וכמובן שיש שיתוף פעולה בין מארגני הטורנירים לבין היבואן. אי לכך, הפעולות הללו אסורות בפורום ובטורנירים, ומי שמבצע אותן ייענש בהתאם להישג ידן של הרשויות המתאימות. זה הכל, ואין טעם להתרעם על זה. הרשויות הנ"ל לא מתערבות במה שאתם עושים בצנעת בתיכם.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

תתפלאו, אבל כשמתחילים לגלגל סכומים, שוטרים יעצרו אתכם גם על מכירת קלפים. זה לא חוקי וזה נאכף בדיוק כמו צריבת דיסקים (קשה להאשים מישהו פרטי, אבל ברגע שזה הופך למסחרי - יש חוקים מאוד ברורים שיאכפו גם על קלפים).

יש מספר סיבות שבגללן אסור למכור דרך הפורום ואני לא מתכוון לפרסם אותן כאן כרגע.

בכל מקרה, תחרות לא תהיה בגלל הנהלים של וויזארדס. הם עובדים עם יבואן יחיד בכל מדינה. אלה הנהלים. אף אחד אחר לא ייבא מג'יק לארץ עד ש-PMI לא תפסיק.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Y כתב:תתפלאו, אבל כשמתחילים לגלגל סכומים, שוטרים יעצרו אתכם גם על מכירת קלפים. זה לא חוקי וזה נאכף בדיוק כמו צריבת דיסקים (קשה להאשים מישהו פרטי, אבל ברגע שזה הופך למסחרי - יש חוקים מאוד ברורים שיאכפו גם על קלפים).
עם כל הכבוד, עכשיו אתה כבר מדבר שטויות.
מכיר את התחנה המרכזית? המקום הזה שמוכרים בו אלפי דיסקים צרובים? המקום שכל העולם ואישתו (כולל השוטרים) יודע שהוא קיים? מכיר את זה שאפילו שהשוטרים יודעים שזה קיים הם לא עושים כלום נגד זה? (לא אתפלא אם הם קונים שם בעצמם.)
שורה תחתונה: חוק ואכיפה של חוק הם שני דברים שונים בתכלית. תתקשר עכשיו למשטרה, סתם בשביל הקטע, ותגיד להם שידוע לך על מישהו שמוכר קלפי משחק בכמויות מסחריות בלי רישיון. הם יצחקו לך בפרצוץ.
תמונה תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

ושוב אתה מפגין ידע חוקי פשוט מהמם, Kroen.

מי קורא למשטרה על הפרה של דיני עסקים? בשביל זה יש בתי משפט.
Sinister-
MTGil Wizard

שליחה על ידי Sinister- »

אני זוכר שבזמנו כבר היה דיון על זה, בכל אופן הגענו לנושא שהנציג של היבואן הרשמי בארץ יכול, וכנראה גם יגיש תביעה כנגד המפיצים הבלתי חוקיים, זה בכוחו, ועל פי חוק הוא גם כנראה יזכה במשפט
האמת היא שאני אסתה קצת מהנושא -כי כמובן לפתוח ת'רד חדש רק בשביל זה זה אבילי לחלוטין
אני יודע שאין חוק שאוסר את זה או משהו, אבל פשוט מעניין אותי אישית, זיו - כיום אתה הנציג הרשמי של PMI
אתה תמשיך לקחת חלק פעיל בטורנירים כשחקן - אני רואה מדיווחים שלך ושל אחרים שאתה נוטל חלק באקסטנדד אם אני לא טועה, אך מזמן לא שמעתי את שמך מוזכר בנוגע ללימיטד ? או שתעבור לצד יותר ניהולי ? כי אני זוכר שהיתה לנו שיחה קטנה בנושא פעם רק שאני לא זוכר לאן היא התגלגלה בסופו של עניין

תמיר.
שלח תגובה