הזברה ה-27 - פרטים ראשוניים, הפך לדיון על נושא המכירות

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

BLcrazzy
Curls of Fury
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי BLcrazzy »

אני לא מבין למה הסיבות או הדוגמאות שציינתי הן קטנוניות. באמת.
הנקודות שהעליתי הן לגיטימיות וצריכות להבדק. אתה לא יכול לקבוע מסגרת כללית לחוק ולהפעיל אותו על סמך שיקול דעת משתנה, אתה יכול אבל זה די מעוות. אנשים צריכים לדעת איך הם יכולים למכור את הקלפים שלהם מבלי שהדבר יפגע בהשתתפות שלהם בטורנירים. צריך לדעת איפה עובר הקו. עם כל הכבוד שיש לי לקהילת המגיק ובעיקר לאנשים שפועלים לשמר אותה ואף להרחיב אותה ע"י ארגון אירועים, אם קובעים מסגרת חוקים היא צריכה להיות ברורה. לא כל אחד שמוכר קלפים הוא אוטומטית סוחר שמגלגל 700 ש"ח לעסקה
Southern trees bare strange fruit
Blood at the leaves and blood at the roots
Black bodies swinging in the open breeze
Strange fruit hanging from the poplar trees
maverick42
MTGil Wizard

שליחה על ידי maverick42 »

BLcrazzy כתב:אני לא מבין למה הסיבות או הדוגמאות שציינתי הן קטנוניות. באמת.
הנקודות שהעליתי הן לגיטימיות וצריכות להבדק. אתה לא יכול לקבוע מסגרת כללית לחוק ולהפעיל אותו על סמך שיקול דעת משתנה, אתה יכול אבל זה די מעוות. אנשים צריכים לדעת איך הם יכולים למכור את הקלפים שלהם מבלי שהדבר יפגע בהשתתפות שלהם בטורנירים. צריך לדעת איפה עובר הקו. עם כל הכבוד שיש לי לקהילת המגיק ובעיקר לאנשים שפועלים לשמר אותה ואף להרחיב אותה ע"י ארגון אירועים, אם קובעים מסגרת חוקים היא צריכה להיות ברורה. לא כל אחד שמוכר קלפים הוא אוטומטית סוחר שמגלגל 700 ש"ח לעסקה
BLCrazzy - בתור מארגן טורנירים לשעבר אני אומר לך שאם לא מתאים לך, ואתה חושב שאור אינו פועל כשורה - אתה מוזמן להתחיל לארגן טורנירים בעצמך, ולהגיע למסקנות איך לנהל אותם וליישם אותם בעצמך. אבל עד שלא ארגנת כמה טורנירים רציניים, ויש לך את הניסיון שמוביל למערכת קבלת החלטות כמו שיש לאור ולעוד קומץ אנשים במדינה הזאת שכן הרימו את הכפפה ודאגו שמג'יק ימשיך להתקיים (וכן, אם לא היו טורנירים רציניים כאלו, אז מג'יק היה נמצא במצב די עגום כרגע) - אני לא חושב ש"הרווחת" את המעמד לערער על דרכי הפעולה של אור, במיוחד שמדובר בדרישה לגטימית חלוטין. אתה רוצה למכור קלפים בלי שיפריעו לך? או שתגיע להסכם עם מארגן הטורניר (לשלם לו אחוזים. בכל זאת, הוא מספק לך קהל ומקום), או שתארגן טורניר משלך. אתה לא יכול לצפות ממנו לתת לך את הפרנסה שלו פשוט כי אתה "שחקן מג'יק".
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
Mephisto
MTGil Wizard

שליחה על ידי Mephisto »

אפשר להשכיר קלפים מאנשים בתורניר או שזה גם אסור?
Pgg, the lesser known sound
BLcrazzy
Curls of Fury

שליחה על ידי BLcrazzy »

maverick42 - בבקשה תקראה את ההודעה הראשונה שלי מההתחלה.

אתה לא צריך ניסיון אישי כדי לדעת שמשהו פסול או לא תקין. בכל מקרה זוהי דעתי.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

בכל מצב שבו אדם מנצל את ההגעה של אדם אחר לטורניר זברה כדי למכור לו קלפים, הוא עושה את זה על חשבון הזברה. הם מושכים לקוח פוטנציאלי (באמצעות הטורניר), ומישהו אחר לוקח אותו לעצמו בלי שום מאמץ.

אני חושב שדוגמא טובה יותר מהמסעדה והסנדביצ'ים (כי אחרי הכל, אנשים באים למסעדה בשביל אוכל איכותי) היא אדם שעומד בכניסה למועדון ומוכר בירה. אנשים באים למועדון בשביל לבלות, וקונים משקאות כחלק מהבילוי, ואם מישהו מנצל את המשיכה של המקום (שהוא לא משלם עליה פרוטה) כדי לספסר מוצר מתחרה, הוא פוגע להם בכדאיות של פתיחת המועדון מלכתחילה.

היוצא מן הכלל היחיד שיכול לעלות על דעתי הוא אדם שרוצה קלף, פונה לזברה כדי לרכוש אותו ומגלה שאין להם (או לכל דילר אחר שמאושר למכירה בטורנירים שלהם על ידם) עותק שלו למכירה, ואז מבקש רשות לנסות ולרכוש אותו דרך הפורום משחקן שמשתתף בטורנירים שלהם. אני לא חושב שהם יתנגדו לדבר כזה, כל עוד יהיה ברור שאין כאן תחרות על המוצר שהם מספקים, אלא שאני לא יודע כמה נפוץ יהיה דבר כזה - אולי זה יהיה תקף ביחס לכמה shit rares ישנים או גרסאות פויל.
maverick42
MTGil Wizard

שליחה על ידי maverick42 »

BLcrazzy כתב:maverick42 - בבקשה תקראה את ההודעה הראשונה שלי מההתחלה.

אתה לא צריך ניסיון אישי כדי לדעת שמשהו פסול או לא תקין. בכל מקרה זוהי דעתי.
BLCrazzy - קראתי שוב את ההודעות שלך מההתחלה, והמסקנה שלי היא שאתה מתקטנן. אין מניעה ששני אנשים יקבעו להפגש בשביל לסחור בקלפים יום לפני הטורניר. אור מבקש שהטורניר שלו עצמו, שלמטרתו אנשים מגיעים לבית הברידג', לא יהווה במה למכירת קלפים, מכיוון שבזכותו אנשים מגיעים לשם, וזכותו "להנות" מעבודתו.

נכון, טכנית הוא לא יכול לעשות כלום אם מישהו יקנה את הקלף פיזית מטר מחוץ לדלת של בית הברידג'. אבל אור הוא לא אידיוט, והוא לא חייב לאף אחד שום דבר. אני מבטיח לך שאם אותו דבר יתגלה, במידה ואור יחליט כי הדבר לא נעשה בתום לב (ולמה שזה יהיה בתום לב? הרי אם זה היה בתום לב הם היו מבצעים את העסקה בתוך המקום, ולא מחוצה לו) - אותו אדם לא יזכה להשתתף בטורנירים בזמן הקרוב. הדרישה של אור היא לגטימית לחלוטין. אם תצליח לגרום למישהו לבוא במיוחד לתל אביב יום לפני בשביל לקנות ממך קלפים - כל הכבוד. ברור שלאור אין מה להגיד. אתה קובע עם מישהו עסקה ומבצע אותה ללא קשר לטורניר. אבל רוב האנשים לא יטרחו לבוא במיוחד רק בשביל לקנות קלפים, והם מבצעים את הקניות שלהם בטורנירים עצמם. טורנירים אותם מקיימים אנשים שזכאים להרוויח מעבודתם.

משום מה, יש לך misconception שאור הוא מין רובוט, שניתן למצוא בחוקיות שלו "פרצה", כדוגמת קיום עסקה מחוץ למתחם הטורניר, או X דקות לפני שהטורניר מתחיל. אנחנו בני אדם, לא מחשבים. אם בסופו של דבר מה שתעשה לא יהיה "כשר" - אתה תענש. זה לגטימי כי הדרישה של אור היא לגטימית לחלוטין, ואני מתקשה להאמין שתוכל לשכנע אותי אחרת.

שוב - אם היית מנהל מספר טורנירים בעצמך, אולי היה לך יותר יכולת להבין למה הדרישות של אור הן נכונות והגיוניות.
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

התחלתי לנסח תגובה לשאלות שלך BLcrazzy אבל אני רואה שכבר כמה אנשים טרחו לענות עבורי ועשו זאת טוב אז אחסוך את התגובה הארוכה. תודה לכל אותם אנשים שכן עומדים ומגנים על הזברה ועל פועלה ומראים הבנה גם לאינטרסים שלנו. באמת שאני מעריך את זה ויפה לראות שחקנים לשם שינוי לא חושבים על הפרוטה שתיכנס לכיסם.

BLcrazzy, אני מבין שלא ברור לך לחלוטין מה מותר ואסור. אבל אני גם לא הולך לנסח מגילת חוקים בנושא. יש את הכלל שאסור לערב כסף בעסקאות במתחם בית הברידג' או מחוצה לו (למי שעומד לשאול "מה תעשה אם אני אמכור פשוט מטר בחוץ?", התשובה היא "אמנע ממך כניסה לטורניר בדיוק כפי שהייתי עושה אם היית מוכר בפנים").
יש את הכלל ויש את רוח הכלל שעומדת מאחוריו.
גם החוקים הכי מפורטים לא מכסים אף פעם את כל הנושאים, ותמיד יש צורך להפעיל שיקול דעת גם בקרב השחקן וגם בקרב המארגן. אני מבטיח לך שאני לא מחפש להעיף אנשים בכוח מהטורנירים וצעדי אכיפה ינקטו רק כאשר אהיה בטוח שאדם שלא בתום לב פגע בהכנסה של הזברה בטורניר נתון באופן שאינו זניח.
אני לא הולך לפרט בדיוק מה מותר ומה אסור כי זה לא ייגמר.
מי שחושש שהוא עושה משהו שאסור, כנראה שהוא אכן עושה משהו אסור.
מי שלא בטוח, מוזמן לשלוח לי הודעה ולשאול.
לגבי השכרת קלפים שמישהו כאן שאל, ועסקאות בכלל, כמובן שאנחנו מעדיפים שתבואו אלינו קודם כל ותשאלו אותנו כי לרוב יהיה לנו גם את אותו הקלף, ובמחיר הוגן. לפעמים כמובן זה יוצא קצת יותר יקר אבל זה בדיוק כל הקטע כאמור של לכסות הוצאות, אני לא יכול למכור קלפים במחירי עלות באותו אופן שאותו בעל מועדון לא יכול להתחרות במחירי הבירה במישהו שעומד מחוץ לדלת שאין לו עלויות (דוגמה יפה רן, תודה), ושחקנים צריכים להבין שלחתוך פינות ולנסות לעשות עוד כמה שקלים על גב המארגן זה דבר שמצטבר כשכולם עושים אותו ויכול להביא את אותו מארגן להחליט שנמאס לו לארגן טורנירים, ואין ספק שגם אנחנו בזברה היינו קרובים לנקודה הזו מספר פעמים בעבר.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
BLcrazzy
Curls of Fury

שליחה על ידי BLcrazzy »

זו תהיה התגובה האחרונה שלי בנושא כי אני באמת לא מבין למה כולם מנסחים את התגובות אלי כאילו אני קטנוני או מחפש דרך לפרוץ את ה"חוקים". בניסיון אחרון אני אסביר שוב. אין לי שום מניע נסתר או כוונה למכור קלפים או לקנות קלפים כיוון שהם לא ממש מעניינים אותי. התגובות והשאלות שהעליתי הועלו במטרה לפתח את הדיון כאן ולהביע את השקפתי בנושא. לא היתה שום כוונה שלי לחשוף פרצות או להנחות אנשים איך לפעול/לסחור. אני לא נוטה לקבל דברים ישר כפי שהם מבלי לבדוק את המשמעןות שלהם וכל מה שניסיתי לעשות זה להראות את הבעייתיות של ההצהרה/הכלל.החוק החדש. יש לי רק כבוד והערכה לכל המארגנים של הטורנירים מהסיבה הפשוטה שאני עוד זוכר איך היו הימים הראשונים של מג'יק בישראל. בכל מקרה אני מקווה שכולם יוכלו להסתדר עם הנושא.

היו שלום ותודה על הדגים.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

דבר ראשון, אני שמח שהנושא בדיון, כי הוא לא פשוט לפי דעתי.
כשאני מוכר או קונה קלפים דרך הפורום בכל טורניר שהוא, אם הוא שלי או לא שלי, אני עושה את זה מסיבה אחת פשוטה. לחסוך עלויות דואר. לא לדפוק את המארגן ולא לעשות מליונים ולא כלום מזה. יש קלפים שאני רוצה ויש קלפים שאני רוצה להיפטר מהם וזה הכל, ואני שמח כשאני יכול לעשות זאת פנים מול פנים ולא אכפת לי איך.
בקשר ל"לא לתת לאנשים שסחרו בקלפים לפני הזברה בתחנה\מחוץ למתחם רוזין, זה לא מובן לי כ"כ. אני מבין שאפשר לעשות את זה, אבל זה חסר גבול.. אז אפשר גם לאסור על אנשים שמכרו קלפים בדואר כדי לשחק בהם בזברה, ולא, זה לא קטנוני כי לא תהיה להם ברירה אם כל הטורנירים יתנהלו בצורה כזו.
My phone number: 0522816213
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

תסכים איתי שאם לא היה טורניר, לא היית חוסך את עלויות הדואר, ואם היית רוצה למכור פנים-אל-פנים היית מוציא יותר כסף? החסכון שלך בעלות הדואר באה על חשבון הכסף והעבודה של המארגן.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

זה פשוט קשקוש.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אריאל, אסכים איתך שיש מקרים בהם המכירה מתבצעת בין 2 אנשים שסיכמו מכירה מראש בלי קשר לטורניר, ואם לא היה טורניר, היו מבצעים אותה בדואר בכל מקרה.
במקרה כזה אין ספק שהמכירה לא מתבצעת "על חשבון המארגן" כי בכל מקרה המכירה סוכמה והייתה מתבצעת מתישהו.
עם זאת, אני מאמין שזהו חלק קטן מאוד מהמכירות שנסגרות. רוב המכירות נסגרות או עבור הטורניר (אנשים שצריכים קלפים מסוימים עבור ההשתתפות), או בגלל הטורניר (כי יש מקום להפגש ולבצע עסקה).
לי לצערי כמארגן אין אפשרות לדעת מי מהאנשים סגר מראש בכל מקרה והיה מבצע דרך הדואר בכל מקרה ולכן חייב לקבוע כלל אחיד ואין ספק שיש כאלה שנפגעים ממנו יותר מאחרים. אם יש לך רעיון יותר מוצלח, אשמח לשמוע.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

תראה, אני לא יכול לקבוע לכם בתור מארגנים מה אתם עושים, כי זו בחירה שלכם אבל אני יכול רק להגיד איך אני רואה את זה, גם מבחינת מארגן וגם מבחינת שחקן.

לפי דעתי, לאסור על אנשים לפתוח "עמדת מכירה" בטורניר שלכם ולהתחרות בכם במקום זה לגיטימי מאוד. אתם שכרתם את המקום ולאות הזמן שהוא תחת השכרתכם יש לכם זכות לבלעדיות במכירה מאורגנת של קלפים. עם זאת, אני לא חושב שזה נכון למנוע מאנשים לסחור דרך הפורום, שזה בעצם מה שקורה במצב כזה. אם כל מארגן יחליט שבטורנירים שלו רק קלפים שלו ימכרו, וגם אם העסקה לא בוצעה בשטח הטורניר שלו, והמוכר סה"כ ניצל את הטורניר בשל המפגש של אנשים באותו מקום, כל מכירה תאסר ואנשים שימכרו, בפורום למשל, לא יורשו להשתתף בטורנירים של אותו מארגן... לא יהיה לאנשים איפה לסחור בקלפים. הרי הרבה מהאנשים שפותחים מכירות פומביות בפורום עושים את זה פשוט כי הם רוצים להפטר מקלפים שהם לא צריכים ו"להשיג" כסף לקלפים אחרים, ולא כי הם סוחרי קלפים ממולחים שמנסים לעשות מיליונים. גם אם אני בא לטורניר כלשהו ולמישהו יש קלף שאני צריך והוא לא צריך ממני כלום, אני אציע לו כסף. לא כי אני מנסה לדפוק את המארגן חס וחלילה, אלא כי אני רוצה את הקלף, וזה חלק ממהות המשחק. אם כולנו נאסור על השחקנים שלנו להחליף\לסחור (מבחינתי זה כמעט אותו דבר כי קלפים = כסף) נפגע במשחק לטווח ארוך.

אני חושב שדווקא בתור ארגון שיש לו יותר כח קניה משחקן המג'יק הממוצע (הכוונה גם אלי, פרננדו ושאר סוחרים למיניהם...) אתם יכולים להצליח דווקא כי אתם יכולים להתחרות במחירים של אחרים, ולא לנסות ליצור מונופול, במיוחד כשמדובר בטורניר כמו פי.טי.קיו. שיש רק אחד בארץ ואז בעצם אתם משאירים אנשים בחוסר ברירה אלא לקנות מכם, שזה לא הגון במיוחד.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אז שהשחקנים שרוצים להיפטר מקלפים, שיחליפו אותם, שימכרו לזברה.

אני תאמת בשוק אחד גדול שיש פה אנשים שלא מבינים את העניין, ועוד אומרים שזה רק אצלנו. חשבתי שזאת בדיחה אבל כנראה שלא, שישראלים תמיד אומרים ש"זה רק אצלנו"...

להגיד ש"בו נפגש בבית קפה ליד" נו באמת... הוא לא אומר לך "אל תמכור בשטח X על גביY שאני שכרתי" אלה "אל תמכור בטורניר הזברה כי אתה פוגע ברווחים שלי= אתה פוגע בעצמך כי לא יהיו טורנירים"

אריאל יש הבדל עצום בין להחליף קלף ולמכור קלף, תחשוב שחקן שאין לו קלפים ומישהו בא ומוכר לו קלף, אז למה שהוא לא יקנה מהזברה? בגלל שהבן אדם ההוא מכר לו? הנה כבר הזברה הפסידה כסף פה, אז מה אם זה 20 שקל או 5 שקל זה הכל מסתבר בסוף.

זה נוהל ידוע מאוד בכל טורניר גדול בחו"ל והרוב מכבדים אותו וכן יש ענישה חמורה בעניין(כן מעיפים אנשים שטסו בשביל pt\gp מהמקום)
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

לא יהיה לאנשים איפה לסחור בקלפים
פה אני צריך לומר משהו כדי להרגיע אותך ועוד כמה אנשים שדואגים שאם יהיה אסור למכור אז פתאום אנשים לא יצליחו להשלים דקים - לפני מספר שנים לפני שהיו דילרים בארץ היה מאוד לא מקובל למכור קלפים. אם היית שואל מישהו אם הוא מוכר הוא היה נותן לך מבט מוזר של "מאיפה נפלת, למה פתאום שאני אמכור, אני רק מחליף". ועם זאת אנשים היו מחליפים, והיו מלווים אחד לשני, וכולם הצליחו להשלים את הדקים.
הרי הרבה מהאנשים שפותחים מכירות פומביות בפורום עושים את זה פשוט כי הם רוצים להפטר מקלפים שהם לא צריכים ו"להשיג" כסף לקלפים אחרים
זו דרך יפה להציג זאת. אני אישית מאמין שמה שיותר נכון בד"כ זה שהם היו מצליחים להשיג את הקלפים האחרים שהם רוצים בין אם החלפות/הלוואות/קניה בכסף שיש להם בלי קשר למכירות קלפים, ופשוט רוצים להרוויח קצת כסף.
ולא כי הם סוחרי קלפים ממולחים שמנסים לעשות מיליונים
אם נשים רגע הקצנות בצד, מה לעשות שגם הילד שאינו סוחר ואינו ממולח, כאשר הוא סוגר מכירות פומביות בסך של 176 שקלים, פוגע בהכנסה המצומצמת שלי. לצערי, עם היקפי המכירות בארץ, כל מכירה מסכנת את הסיכוי שלי לגמור את הטורניר ברווח.
גם אם אני בא לטורניר כלשהו ולמישהו יש קלף שאני צריך והוא לא צריך ממני כלום, אני אציע לו כסף. לא כי אני מנסה לדפוק את המארגן חס וחלילה, אלא כי אני רוצה את הקלף
מה שהייתי רוצה שתעשה בכזה מקרה, וגם נראה לי הוגן, זה אם אתה לא מצליח להחליף או ללוות את הקלף מהבנאדם, ובמילא נשארה לך רק האופציה של לקנות אותו, אז תבוא לעמדה שלנו כדי לקנות אותו ותקנה מאיתנו, ואם אין לנו אותו, אז כפי שגם רשמתי בהודעה קודמת, מקובל ביותר על הדעת שתקנה אותו ממישהו אחר.
אני חושב שדווקא בתור ארגון שיש לו יותר כח קניה משחקן המג'יק הממוצע (הכוונה גם אלי, פרננדו ושאר סוחרים למיניהם...) אתם יכולים להצליח דווקא כי אתם יכולים להתחרות במחירים של אחרים
הלוואי, אבל לצערי זה לא ככה, ומוזר לי שאתה אומר את זה, זה קצת מעיד על חוסר הבנה בתחום. תבדוק חנויות באינטרנט או כל דילר בכל מקום. הם כמעט תמיד יותר יקרים מהשחקן הממוצע. יש להם עלויות לכסות וצריכים להרוויח כסף על הזמן שלהם, בניגוד לשחקן הממוצע שאין לו בעיה למכור ולקנות קלפים במשך 13 שעות בלי רווח, כי בשבילו זה כמו להחליף, וזה כיף, וזה משרת את המטרה של להשיג קלפים לדק, או קלפים שהוא סתם אוהב.
ולא לנסות ליצור מונופול
המונח מונופול לא ממש קשור פה. מונופול הוא גוף אשר מהווה מוכר יחיד בתחום שלם בשוק. לא בטורניר נתון. אנחנו איננו מונופול.
במיוחד כשמדובר בטורניר כמו פי.טי.קיו. שיש רק אחד בארץ ואז בעצם אתם משאירים אנשים בחוסר ברירה אלא לקנות מכם, שזה לא הגון במיוחד.
לפני הפי טי קיו יש:
פרי רליס בת"א ובחיפה
פרי רליס טו הדד בת"א
פרי רליס ברחובות
פרי רליס בירושלים (?)
פרי רליס במודיעין
טורניר הכנה בפריק
שירותי דואר

כל אחד שמתכנן טיפה מראש יכול לקנות באחד מ-7 הטורנירים האלה, שלא לציין דראפטים שבועיים. וכמובן שוב יש את שירותי הדואר, ותמיד אפשר גם להחליף וללוות במקום הטורניר. יש בקיצור בערך 15 חלופות ונתיב הפעולה שלנו לא מכריח כמעט אף אחד לקנות מאיתנו. מה שכן, הוא מונע מקבוצה של 3-8 אנשים שמוכרים בכל טורניר שלנו דרך פומביות וגם במקום הטורניר בסכומים של 70-400 שקלים כל אחד, ופוגע בצורה משמעותית ביכולת שלנו לקיים טורניר רווחי.

אין פה ולו בדל של אי-הגינות.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

אור, אבל לפי מה שאתה אומר, זה בסדר שכל אחד מאיתנו ינצל את הטורנירים האחרים, שאינם הזברה\פיטיקיו, כדי להשיג קלפים לטורניר (מה שנשמע הגיוני מאוד), אבל זה פועל רק בהנחה וגם כל מארגני הטורנירים המצויינים לא יאסרו גם הם על מכירת קלפים בשטחם או בפורום לפני הטורניר.
בקשר לעלויות, אני לא חושב שמישהו מה"סוחרים" בארץ עובד בסחר בקלפי מג'יק. אנחנו קונים קלפים בזול יחסית ומוכרים אותם מעט יקר יותר. לפחות אצלי, המסחר בקלפים הוא רק חלק מהעניין ואני לא מנסה ליצור לעצמי שוק סגור בטורנירים שלי אלא מנסה לתת מחירים אטרקטיביים יחסית אפילו שיש עוד אנשים מסביב. העניין של קלפים יקרים יותר נוגע יותר לחנויות המתמחות במכירת קלפים ומחזיקות סטוק גדול של כל קלף ויכולות לספק את הצורך של כל שחקן מידית.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אריאל מה זה משנה אם הזברה\כל מי שמארגן טורניר הוא "סוחר" רציני או לא. חלק מהרווח הגדול בטורניר הוא מכירת קלפים, אם תקח את זה מהם(שבינתיים זה מה שקרה) אז הם יצאו מופסדים, לא יודע מה איתך אבל אני בטוח לא ירצה לתרוח כל כך הרבה(כן לארגן טורניר זאת תרחה ואני בטוח שאתה יודע) ועוד לצאת בהפסד גדול מזה..

אז אם הם יודעים שהרווח העיקרי זה מכירת קלפים אז כן החוק נראה הגיוני ביותר.

דרך אגב לא, לא כל דראפט יכול לקבוע את החוק הזה כי לא כל מקום אתה משלם על המקום(לדוגמא בסינמה סיטי) אז אתה לא יכול סתם להגיד "אני המארגן לא שילמתי כלום על המקום אבל בכל זאת אני לא רוצה שתמכרו פה קלפים", אבל זה כמובן לא המצב פה.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

גם בטורנירים שמאורגנים ע"י פריק וגם בטורנירים שמאורגנים ע"י PMI (פריריליסים) לא יהיה חוק כזה. למה? כי הרווח של פריק הוא אנשים שמגיעים לחנות, קידום הליגה והרחבת השוק במוצרים הסגורים ו-PMI סוחרים במוצרים סגורים ורוצים לקדם את המכירות של המוצרים אותם הם משווקים. לאף אחד מהגופים האלה אין פגיעה ברווחים כאשר מוכרים אצלהם קלפים בודדים, להיפך, זה מביא יותר אנשים ויוצר יותר חסיפה (לפריק יש מכירה של בודדים, אבל הם וויתרו על זה מזמן ואין שם יותר שום דבר עדכני).

להגיד שאור בוחר להרוויח ע"ח הטורנירים של אנשים אחרים זה לא נכון, אחרת הוא היה מציין גם את הטורניר של פרננדו, אבל הוא חיזק את העמדה שלו במקום (והזברה הם בהכלט מהמפסידים הגדולים כשהם לא יכולים לתפוס שם שולחן ולפתוח עמדת מכירה).
אני עבדתי עם פרננדו ואני בכנות יכול לומר שהקו בין רווח להפסד הוא מאוד דק בטורנירים האלה ושוק המכירות של המארגן הוא מה שמטה את כף המאזניים לפה או לפה.

לגבי העובדה שזה PTQ - אין לזה בסיס. גם ב-GP-ים שהייתי בהם קיים הנוהל הזה וזה טורניר שאנשים מוציאים הרבה מאוד כסף על טיסות/נסיעות כדי להגיע אליו ואי אפשר להגיד שהוא לא ייחודי.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אור, אבל לפי מה שאתה אומר, זה בסדר שכל אחד מאיתנו ינצל את הטורנירים האחרים, שאינם הזברה\פיטיקיו, כדי להשיג קלפים לטורניר (מה שנשמע הגיוני מאוד), אבל זה פועל רק בהנחה וגם כל מארגני הטורנירים המצויינים לא יאסרו גם הם על מכירת קלפים בשטחם או בפורום לפני הטורניר.
נכון, והם אכן לא אוסרים זאת, מאחר ורק פרננדו ואני כיום משמשים כמארגני טורנירים ודילרים יחד. אם שאר מארגני הטורנירים יהפכו לפתע לדילרים גם הם אז אפשר לדבר על המצב מחדש אבל כרגע יש הרבה טורנירים שיש לשחקנים אפשרות למכור קלפים בהם.
בקשר לעלויות, אני לא חושב שמישהו מה"סוחרים" בארץ עובד בסחר בקלפי מג'יק. אנחנו קונים קלפים בזול יחסית ומוכרים אותם מעט יקר יותר.
דבר רק בשם עצמך בבקשה, כי אני משקיע בזברה ובמכירות קלפים לא מעט זמן, כך שעבורי זו עבודה, גם אם באחוזי משרה חלקיים.
העניין של קלפים יקרים יותר נוגע יותר לחנויות המתמחות במכירת קלפים ומחזיקות סטוק גדול של כל קלף ויכולות לספק את הצורך של כל שחקן מידית.
תשמע, זה איפשהו באמצע. כלומר, אם תסתכל על מחירים של דילרים באינטרנט, תראה שהמחירים שלהם מנופחים לחלוטין, ואכן המחירים שלי למשל לא מתקרבים למחירים שלהם, ועם זאת, כפי שציינתי, מאחר ויש לי עלויות ואני מנסה כן להרוויח כסף על הזמן שאני משקיע, בניגוד לרוב הילדים שמוכרים קלפים, לרוב אאלץ להוסיף מעט למחיר כדי ליצור מרווח לרווח.
לפחות אצלי, המסחר בקלפים הוא רק חלק מהעניין ואני לא מנסה ליצור לעצמי שוק סגור בטורנירים שלי אלא מנסה לתת מחירים אטרקטיביים יחסית אפילו שיש עוד אנשים מסביב
אני גם מנסה לתת מחירים אטרקטיביים כי אחרת כמובן שלא יקנו ממני לא משנה מה, מה עוד שיש לי מוסר וגם כאשר אני מנסה להציב את עצמי כאופציה יחידה עבור השחקנים לרכישת קלפים, אין זה אומר שאנסה לעשוק אותם.
ולגבי ליצור שוק סגור בטורניר נתון, אז בסדר זכותך לא לעשות זאת וזכותי כן לעשות זאת. אף אחד לא בא בטענות למוכר בחנות שהוא יוצר לעצמו שוק סגור בחנות שלו, ואי אפשר גם לבוא אליי בטענות כאלה.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

עניין העלויות לא נראה לי כטיעון טוב במיוחד. זה כמו לומר שמי שמצליח לסדר לעצמו מקום בזול או חינם, אסור לו להפעיל חוק כזה, ומי שמשלם על מקום, לגיטימי שיעשה את זה. לפי דעתי זה מאוד דומה לעניין הטיפים במסעדות, אם העלויות של בעל העסק גבוהות יותר, שיוסיף את זה למחיר המוצר שהוא מספק (אוכל, בוסטרים, הנאה, ווטאוור), ולא בדרכים אחרות, אבל זו רק דעתי.

ולפי מה שאתם אומרים מה שכל שחקן בר דעת יעשה זה באמת פשוט יסחור בקלפים שלו טורניר אחד לפני הטורניר שבו אסור לסחור, אז מה זה משנה? בסופו של דבר אותם אנשים הם אלו שכן יקנו בעמדת המכירה. אלו שחיפשו משהו ולא מצאו, ואלה שיעברו בעמדת המכירה וימצאו משהו שהם רוצים במחיר שנראה להם סביר, ולא כי אין להם ברירה, כמו לקנות גלידה ארטיק בחוף בעשרה שקלים.
שלח תגובה