הזברה ה-27 - פרטים ראשוניים, הפך לדיון על נושא המכירות

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Y
מנהל טכני
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

Prismatic כתב:אתה מדבר שטויות. היה פיטיקיו ועוד איך.
מי היה מארגן אותו?

את הנקודה שזה PTQ פסלנו כבר מספר פעמים בטענה הנגדית שגם ב-GP-ים ו-PT-ים קיימים חוקים דומים והם טורנירים הרבה יותר גדולים והחוק הזה עובר תחת ההשגחה של וויזארדס.
אם תסביר מהו ההבדל המהותי בין איסור למכור ב-GP ריצ'מונד (הייתי שם ואני יודע על מה אני מדבר), פרט לסוחרים שהגיעו להסכם מוקדם עם המארגנים (Starcity Games, אם אני זוכר נכון), לבין איסור למכור ב-PTQ לכל מי שלא הגיע להסכם כלשהו עם המארגנים (זברה) - אני אשמח להשאיר את הנקודה הזאת מחוץ לדיון כלא רלוונטית.
ziv
MTGil Wizard

שליחה על ידי ziv »

מי היה מארגן אותו?
זה היה התפקיד שלי למצוא מי שיארגן אותו
ובמידת הצורך הייתי מריץ בעצמי
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

הסוחרים ב GP וכו' אוסרים לפתוח דוכנים בתוך המתחם שלהם, שכמו שאמרתי זה קביל, כי הם משלמים על המתחם. הם אינם אוסרים על אנשים להשתמש באינטרנט ולסחור בקלפים שם.

אני מוכן להריץ כל פיטיקיו בלי לקבוע חוקים כאלה, ואני בטוח שיש עוד כמוני.
My phone number: 0522816213
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

הזברה לא אוסרים להשתמש באינטרנט. הם אוסרים מימוש של העסקאות בצורה שפוגעת בטורניר.

כל אחד יכול לפתוח מכירה פומבית ולממש את כל הזכיות ביום שלפני. גם ב-GP, כל מי שרואה מסחר צריך לדווח, בלי קשר לעסקאות שבוצעו באינטרנט או במקום.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

PTQ עם 2 סלוטים וה PT יהיה בהוליווד. אתם באמת חושבים שהיו נותנים לאירוע כזה לא לקרות? לא חסרים אנשים שישמחו לארגן כזה אירוע.

אור אמר שהמכירות פוגעות ברווחיות של הטורניר ושאם לא ישתלם לארגן אז יכול להיות שלא יהיו טורנירים, וזה נכון, אבל אותי מעניין אם האיסור יגרום לאנשים לא לבוא לטורנירים בגלל שהם לא יהיו יכולים או מוכנים לשלם על הקלפים עלויות גבוהות יותר ולא יוכלו להשלים את הדקים שלהם. גם פחות אנשים זה פוגע ברווחיות של הטורניר.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אם הם לא מוכנים לשלם את העלויות הגבוהות יותר, יש להם כמה וכמה הזדמנויות אחרות לקנות ולמכור, וחופש מוחלט להחליף ולשאול. אם מישהו יחליט שלא לבוא לטורניר הזה עקב מחסור בקלפים, זה יהיה מתוך חוסר נכונות להשקיע (זה PTQ עם שני מקומות ל-PT, זה לא משהו שמצדיק השקעה?) ולא בגלל שהזברה סגרו לו את כל האפשרויות חוץ מאשר לקנות מהם.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

כל הדיבורים האלה מאוד נחמדים אבל הם לא משנים את העובדה שמה שנעשה הוא לא תקין.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

רק אם יוצאים מתוך הנחה שמכירת קלפים בטורנירים היא זכות יסוד של שחקן.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

Navidshi כתב:אם מישהו יחליט שלא לבוא לטורניר הזה עקב מחסור בקלפים, זה יהיה מתוך חוסר נכונות להשקיע (זה PTQ עם שני מקומות ל-PT, זה לא משהו שמצדיק השקעה?) ולא בגלל שהזברה סגרו לו את כל האפשרויות חוץ מאשר לקנות מהם.
תראה, ברור שיש דרכים אחרות, אבל הדרך הפשוטה, היעילה והנוחה ביותר היא לסכם עם מישהו לקראת האירוע שאתה צריך בשבילו את הקלפים, וששניכם תהיו שם בכל מקרה. אחרת מדובר בהרבה יותר טירטורים.
ל PTQ יש את כל המוטיבציה לבוא, אבל לטורנירים אחרים פחות אם לא תוכל להשיג להם את הקלפים בקלות/בזול.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אין בעיה. אז אנשים לא יבואו לטורנירים של הזברה, והזברה ישנו מדיניות או יפסיקו להריץ טורנירים.

זה לא שהם הנחיתו את זה פתאום על ה-PTQ כרעם ביום בהיר; זו גם מגמה שקיימת כבר שנים מבחינתם, והם גם נתנו אזהרה מפורשת בנושא שבועות (ואירועים) מספר לפני, כדי שאף אחד לא יתקע בלי ברגע האחרון.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

עדיין לא דיברתי עם ה DCI כי אנחנו דנים בנושא, אבל אני בטוח שהם לא יהיו מרוצים לשמוע שלא נותנים לשחקנים להשתתף בטורניר כי הם סחרו בקלפים לפניו.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

הייתי אומר שאם אתה רוצה תשובה מלמעלה, עדיף להביא את זה בפני ה-DCI כשעוד יש זמן לפני הטורניר, במקום לחכות עד שיהיה מאוחר מדי.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

לדעתי גם יהיה הוגן לתת לנו לראות את הנוסח לפני שאתה שולח, כי "לא להרשות לשחקנים להשתתף בגלל שהם סחרו לפני הטורניר" שונה מאוד מ"לא נותנים לשחקנים להשתתף בגלל שהם סחרו ביום הטורניר".
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

אני מקווה שאתה לא חושב שאנסה לסלף את הדברים באיזשהי צורה. אין לי פה מה להרויח. תאמין לי שאני יודע להיות מדוייק מאוד בדברי, גם באנגלית.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

לא התכוונתי להאשים אותך בסילוף, אלא שלפי איך שאתה מתבטא פה, אני מאמין שאפשרי להבין לא נכון את המצב.
Barryk
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Barryk »

לכל חברי הקהילה:

חשוב להבחין בין פי טי קיו לטורניר רגיל.

פי טי קיו הוא טורניר ציבורי וטורניר רגיל הוא טורניר פרטי.

זיו באחריותך האישית לארגן אירועים כמו פי טיו קיו - או לחלופין לוודא שמי שמארגן בשם
וויזארדזס את הפי טי קיו לא פוגע בציבור השחקנים. לגבי שאלת האם יש פה פגיעה, לעניות
דעתי במקרה הספציפי הזה, יש פגיעה בציבור, אבל אני לא מתכוון להכנס פה לויכוח על הנושא.
מכיוון שזו דעתי האישית. זאת אחריותך להחליט האם יש כאן פגיעה, ואם אתה חושב שלא אז
סבבה. בכל מקרה אם אריאל מתכוון לכתוב מכתב לוויזארדס אז אני משער שאם יש איסור בנושא
הזה אז הם יגידו ובזה יגמר הוויכוח.

לגבי טורנירים פרטיים של הזברה, יש להם זכות לעשות מה שהם רוצים בנושא, ולהפעיל
שיקול דעת מי יכול להכנס למתחם שלהם ומי לא, מכל סיבה שהיא וזה לא משנה בכלל למה,
כך שאין כאן מקום לדיון במקרים האלו, בלי קשר למה כל אחד מאיתנו חושבים - נראה במבחן
התוצאה.

ברי קמחי
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

Prismatic כתב:הסוחרים ב GP וכו' אוסרים לפתוח דוכנים בתוך המתחם שלהם, שכמו שאמרתי זה קביל, כי הם משלמים על המתחם. הם אינם אוסרים על אנשים להשתמש באינטרנט ולסחור בקלפים שם.

אני מוכן להריץ כל פיטיקיו בלי לקבוע חוקים כאלה, ואני בטוח שיש עוד כמוני.
אז אני מבין שלא היית בgp. אסור במפורש למכור קלפים בGP\PT, זה לא משנה אם זה קלף אחד או שאתה פותח דוכן, זה אסור בכל מידה.

ואריאל בעקבות זה שזה החוקיות בכל טורניר גדול של wizards אני לא מאמין שהם יחתפו שוק כמו שאתה מתאר.

שחקן שבא לטורניר הוא בא לשחק\להחליף(trading card game anyone?) הוא לא בא להרוויח כסף\למכור קלפים, לקחת ממנו זכות שאינה קיימת בכלל זה בסדר גמור והוגן.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

לא תענישו "דגים קטנים" אבל תנסו להפיל בכח את החבר'ה הכבדים, גם אם הם מכרו רק קלף אחד לכל אורך הטורניר.
לא, זה לא נכון. כשאני נוקט בצעדי אכיפה כנגד מישהו זה על סמך עדויות מוצקות שהוא מוכר בהיקפים גדולים, לא כי תפסתי אותו מוכר איזשהו קלף בודד.
מתנהגים בצורה מאד נבזית כשזה מתאים לכם
יש כאן עימות בין מארגן טורנירים שקובע חוקים, לבין אנשים שעוברים על החוקים. אני חושב שהמילה נבזי מתאימה יותר לתאר את העוברים על החוק.
אני מבין את הצורך שלך למקסם רווחים, אבל לדעתי זו לא הדרך, אין מספיק שחקנים בקהילה ומספיק מפגשים גדולים כדי שנתחיל להפעיל סנקציות ולהטיל עונשים המונעים סחר בין שחקנים.
לא יודע על סמך מה אתה מבסס את האמירה הזאת. הראיתי בפוסט קודם שבשבועות הקרובים יש 7 טורנירים בלי לספור דראפטים שבועיים, ורק באחד מהם (הזברה) אסור למכור קלפים. כך שיש די והותר מקומות למכור קלפים גם בלי הזברה.
מעבר לכך, אנחנו לא מונעים סחר, אנחנו מונעים מכירות.
אתה רוצה למנוע מכירות ענק? קח 10-15 שקל מכל מי שמכר ביותר מסכום מסויים באינטרנט ומבצע את העסקה אצלך בטורניר, ומכל מי שמוכר מעל אותו הסכום או נמוך ממנו בטורניר עצמו. מי שזה שווה לו ימשיך למכור וייתן לך את הכסף, מי שלא - ייעשה עסקאות קטנות - שאמרת שלא מפריעות לך.
1. אין לי אינטרס להתחיל לגבות מיסים מכל מי שפותח פומבית.
2. אני מבטיח לך שגם מהלך כזה ייתקל בהתנגדות.
3. ניסינו לעבוד עם מספר דילרים שונים בעבר בשיטת העמלה על הצבת דוכן וזה לא עבד, מהמון סיבות, שאין טעם להתחיל לפרט אותן כאן. על אחת כמה וכמה זה לא הולך לעבוד כאשר נצטרך כל טורניר לעבוד מול 5 סוחרים קטנים שונים. המהלך הנוכחי פשוט ואפקטיבי יותר עבורנו.
אם יש מישהו שבכל זאת מאמין שיש לו עסקה להציע לנו שתשתלם ל-2 הצדדים, כמובן שאני תמיד מוכן להקשיב, ומאחר ואף אחד לא פנה אליי כבר מעל לשנה בנושא למרות שכולם יודעים שהיו דילרים נוספים שעבדו בזברה בעבר, אני לא יודע אם ההצעה שלך באמת רלוונטית למישהו ומעניינת מישהו מציבור השחקנים.
אם תמצא מישהו שלא עומד בחוק הזה - תוכל להעניש אותו, אבל ברגע שאתה המארגן וגם המוכר היחידי זה יוצר ניגוד אינטרסים גדול מדי.
לא בטוח שהבנתי, בין מי למי?
הערת צד - בתור אחד שהלווה קלפים במאות שקלים בהרבה מאד טורנירים אני יכול להגיד שלפחות אני הייתי משלם לכם סכום כלשהו כדי להיות הוגן איתכם
1. אז חבל שלא עשית את זה מיוזמתך, מה עוד שידעת שמה שאתה עושה הוא נגד החוקים שהצבנו. לדבר בדיעבד זה יפה.
2. לא בטוח בכלל ש"סכום כלשהו" הוא סכום שמפצה אותנו כראוי על אובדן ההכנסה הנגרמת.
אני לא יודע כמה אנשים בפורום יכולים להגיד שהמחירים שאתם מציעים כיום הוגנים, תחושת הבטן שלי אומרת לי שהם לא רבים.
אתה שופט אותנו על פי הסטנדרטים שלך, הכל יחסי בעולם הזה. כשתארגן אתה טורניר עם הוצאות על שכירות מקום, צוות וכן הלאה, שדמי הרשמה בלבד לא מכסים ואתה מפסיד כסף לעתים קרובות, אשמח לשמוע את דעתך על המחירים.
כפי שזה כורח שפרי רליס יעלה 135 כדי שהמארגנים לא יפסידו כסף, המחירים שאני מבקש עבור הקלפים הם גם כן כורח כדי שלא נפסיד כסף על הטורנירים, ולמרות דעתך, אותם אנשים הם דווקא כן רבים ואני מקבל פידבק חיובי על המחירים מרבים מהקונים שלי, כמובן שלא מכולם.
אני רואה את טובת הקהילה ולא את טובת הזברה.
טובת הקהילה היא שיהיו זברות, וכדי שיהיו זברות, הזברה צריכה להרוויח כסף, שלא לדבר על לכסות את ההשקעה שלה.
שיהיו טורנירים טובים >>>>> שאנשים יוכלו למכור קלפים.
אבל מונופול על מכירת קלפים זו לא הדרך בעיניי
למה כל פעם אנשים אומרים מונופול? זה לא מונופול כשזה בטורניר נתון.
גם בטורנירים בחו"ל יש כמה דילרים שונים שאפשר ללכת אליהם ולא רק דילר אחד שמכתיב את המחירים שלו ואין לו תחרות.
הסיבה היחידה שיש מספר דילרים בחו"ל היא כי ככה המארגן מרוויח יותר כסף, כי כמה דילרים שונים משלמים לו. הוא לא חושב על טובת השחקנים כשהוא מסכם עם כמה דילרים. מעבר לכך, אם תשווה את המחירים שלנו למחירי הדילרים בחו"ל, תמצא שאנחנו זולים יותר מהזול שבדילרים, כך שמהבחינה הזו אין מקום להתלונן.
הריצו פה טורנירים בלי לאסור על מכירת קלפים (או בלי לאכוף את זה לפחות), אף אחד לא יוצא פה בהפסדים, אולי לא מרוויחים מספיק אבל אין פה הפסדים.
בבקשה אל תביא אמירות שמתיימרות להיות עובדות כשהן לא. על העבודה שלנו עבור הזברה, אם נסתכל פר שעה, אורי ואני מרוויחים עד היום על פני כל הזברות, פחות משכר מינימום. אם תסתכל על זה כאילו אורי ואני שכירים שהזברה שוכרת, אז הזברה כארגון מפסידה כסף, כן. ואם אתה לא מאמין עדיין, יש כאן מספר מארגנים ושופטים (Y, זיו) שמאששים מה שאני אומר.
השנייה והיותר מתחכמת היא פשוט לאמר - אם הם לא היו מרוויחים - האם הם עדיין היו מארגנים?
האמירה הזו חושפת אולי את הגישה שלך לארגון אבל בתור אחד שטובת הקהילה עומדת מול עיניו, יש לי אינטרסים אחרים לארגון טורנירים חוץ מרווח כספי, כמו אהבת המשחק, או מחויבות לקהילה, עד כמה שקשה להאמין לזה בעולם שאנו חיים בו היום.
אבל כאשר הטורניר הוא טורניר מלמעלה של ויזארדס אני בטוח שהם לא יאשרו דבר כזה.
כל הדיבורים האלה מאוד נחמדים אבל הם לא משנים את העובדה שמה שנעשה הוא לא תקין.
שוב, בבקשה אל תקבע קביעות עד שלא בררת את העניין, לדעתי זה תקין גם תקין.
עדיין לא דיברתי עם ה DCI כי אנחנו דנים בנושא, אבל אני בטוח שהם לא יהיו מרוצים לשמוע שלא נותנים לשחקנים להשתתף בטורניר כי הם סחרו בקלפים לפניו.
מאחר וזו המדיניות שלהם עצמם לגבי כל טורנירבינלאומי גדול, לא ברור לי למה שהם לא יהיו מרוצים.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
mrbig1479
MTGil Wizard

שליחה על ידי mrbig1479 »

אני שחקן ותיק באונליין אבל מעולם לא שיחקתי במגיק אמיתי
רציתי לשאול במידה ואין לי קלפים בכלל (ואף פעם לא שיחקתי)
האם בכלל אני אצליח לשחק ?אני באונליין פשוט לוחץ אוקיי -במציאות איך זה עובד?
כמה זה אמור לעלות נניח 3 בוסטרים לדראפט
יש עלות כניסה?
האם הדרפטים חופשיים או שיש תור או איך זה הולך בד"כ
אהה ושאלה אחרונה לא ממש קשורה סתם מסקרנת אותי - מה הגיל הממוצע שם השחקנים או טווח הגילאים בטורניר ?
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

הי מר ביג,
אתה בהחלט תצליח לשחק.
אמנם משחק בחיים האמיתיים שונה משהו מהאונליין, אבל זו בהחלט הסתגלות פשוטה.
מה שקורה זה שמאחר ומתיש לומר OK כל הזמן ואתה לא יכול לשים סטופים איפה שנוח לך, המשחק בגדול זורם מאוד וחוץ מלהכריז שאתה תוקף או שנגמר תורך אתה לא מכריז פחות או יותר שום דבר, בדרך כלל.
היריב עוצר אותך אם יש לו אפקטים, לדוגמה אם היריב ירצה לעשות משהו באפקיפ שלך הוא יגיד ברגע שאתה עושה אנטפ, "באפקיפ שלך.."

דראפט עולה 70 שקלים, כאשר כל בוסטר שיש לך (מלורווין בלוק) מוזיל את השתתפותך ב-15 שקלים. כלומר אם יש לך 4 בוסטרים אז עדיין צריך להוסיף 10 שקלים עלות כניסה, דומה במובן מסוים לתשלום של 2 ה-event tix באונליין.

החל ב-14:00 לערך יחל הרישום לדראפטים וברגע שיהיו 8 אנשים שמעוניינים מתחיל דראפט.
הגיל הממוצע של השחקנים אני מעריך הוא 17, כאשר הטווח הוא 11-36.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
שלח תגובה