קרב המגע בצה"ל

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Banuni
TimeShifted Banana
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

קרב המגע בצה"ל

שליחה על ידי Banuni »

תכנית אמריקאית שסוקרת אומניות לחימה שונות מגיעה כל הדרך לישראל וחוקרת ולומדת אודות קרב המגע הישראלי! מאוד מעניין!
חמישה חלקים, הנה הראשון, את הקישורים לשאר יש בצד.

אגב, מציגים שם את ישראל כמדינה שממש מפחיד לחיות בה...פרופורציות על התקשורת בחו"ל למי שלא מכיר...
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
Jinx
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי Jinx »

נחמד מאוד. במקרה אני אישית למדתי קרב מגע והיגעתי לחגורה כחולה. ורק שתדעו הע אם הסכיקטנים זה ירוקה והזה של החניקות זה מחגורה לבנה כי זה ממש ממש חשוב.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

ישראל היא באמת מדינה שדי מפחיד לחיות בה.

אבל אני חושב שחלק מהעניין הוא ניסיון מכוון ליצור אווירה של מתח והתרגשות בקרב הצופים. לקרב מגע אין שום זווית של "אמנות לחימה ספוגה בפילוסופיה/דת עתיקת שנים" אז הם הולכים על האלמנט האלים והתוקפני יותר שלה, וזה לא בדיוק אלמנט שאפשר להציג על רקע שכונת גנים קטנה ושלווה.

שלא לדבר על איך שהכל שם כל כך מסתורי - "בסיס אימונים צבאי סודי" "אולם אימונים חבוי" :)
Jinx
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי Jinx »

יפה אני רואה שאתה מבין עיניין.
בכל מקרה קרב מגע זאת לא אומנות לחימה בכלל. זאת שיטת לחימה.
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

אני מתאמן כרגע בקרב מגע ומתי שמתחילים אם סכינים והכול זה מתי שהמאמן מרגיש יותר למשל אני יודע פירוקי סכין וכול הדברים האלה עוד מהדרגה הראשונה כי זה אחד הדברים באמת הכי חשובים כי יש המון סיפורי דקירות וכמובן חניקות ובאמת זה לא אומנות זה יותר לקיחה של החלקים הכי חזקים מאמניות אחרות למזגם ולהפוך אותם לאפקטיביים ברחוב ובכול מקום שתצטרך
Jinx
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי Jinx »

מוזר מאוד.... אני למדתי סכין רק בחגורה ירוקה ובחגורות הקודמות המורה שמה דגש על חניקות,חביקות וכל מיני דברים אחרים אבל לא סכין...
To be the best you need the best army!
Remember! Kithkin soliders-our choise
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

זה לא כול כך מוזר זה הכול תלוי בתקופה ובמאמן ובגיל של המתאמנים אני בן 15 ויש אצלנו ילדים שבאים ומסתובבים אם סכינים (בעיר) והמאמן מכיר את הבעייה אז הוא החליט שהוא מאמן את כולם לכול הדברים שקורים ברחוב מההתחלה בשביל להשריש את זה טוב טוב
yoni277
MTGil Wizard

שליחה על ידי yoni277 »

לא היה לי סבלנות אבל אין לי ספק שזה ממש מגניב... ממש ממש מגניב...
תינוק שנולד לפני הזמן - פג. תנוק שנולד אחרי הזמן - פג תוקף
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

קרב מגע צה"לי זו באמת לא "אומנות לחימה" וגם לא כל כך "שיטת לחימה" כמו דרך השרדות. אין משהו תוקפני בקרב מגע בהגדרתו (עובדה, לא קיימת יחידה בצה"ל שלומדת קרב מגע למען לתקוף אלא למען להגן), אבל שיטת האימונים הצבאית בקרב מגע כוללת המון אימוני אגרסיביות, קרבות וכו'.

וכן, קרב מגע זה כן די סודי, ואם הם הלכו לבסיס אימוני לוט"ר במתקן אדם אז זה אפילו מאד סודי (וזה בערך מה שאפשר להגיד על זה ברשת).

SPS
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Sir Psycho Sexy כתב:עובדה, לא קיימת יחידה בצה"ל שלומדת קרב מגע למען לתקוף אלא למען להגן
המדריך לקרב מגע שהדריך את הסוללה שלי בשיעור הראשון הסביר לנו על כמה תרגילים שלא נועדו בדיוק "להגן". למשל, הוא הסביר שבעיטה לביצים גורמת לאויב להתכופף, דבר שמאפשר לך לתת מכה מהירה וחזקה לאיזה איזור בעורף שלו ולשבור לו את המפרקת.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Sir Psycho Sexy
Moderator

(אחח, נ"מ, חייבים לאהוב אותם כשהם יושבים גזרה ליד ומעצרים שלהם עוברים אלינו)

עידו גיא, מכיר את המשפט "ההגנה הכי טובה היא התקפה"? זה בערך העיקרון של קרב מגע. שום יחידה בצה"ל (וסמוך עליי שאני יודע) לא לומדת קרב מגע כדי להרוג מחבלים עם ידיים חשופות (אגב, גם לא קיימת יחידה בצה"ל שיעודה הוא חיסול מחבלים, אבל זה משהו שנוטה לקרות על הדרך). לא לימדו אותך את זה כדי שתוכל ללכת בכפר ערבי ואז לתת למישהו בעיטה לביצים ואז מכה לעורף סתם כי זה כיף. לימדו אותך את זה למקרה שמתקיפים אותך.

SPS
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

בסדר, אבל מי בנ"מ? :-?
So true...
Satan's Angel
?heaven or hell what to choose
יצירת קשר:

שליחה על ידי Satan's Angel »

זה ממש מגניב
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

מי שגר באזור הכרמל יש בשדרות הנשיא 120 אם אני לא טועה ברחוב ממול חונן גוניור איפה שמרכז הקבלה יש מכון לאימון בקרב מגע לילדים ונוער שלחו לי הודעה פרטית אם תרצו עוד פרטים
Sir Psycho Sexy
Moderator

סוללה זה לא מושג שמשתמשים בו רק בנ"מ? או שזה מושג של תותחנים בעצם? תאיר את עיניי, עולם המושגים שלי מסתכם בערך ב"סגור", "ג'וני ביד" ו"צעירים למפל"ג".

SPS
קובי שפירא
A Rolling Stone

שליחה על ידי קובי שפירא »

שרדתי עד החלק השלישי כולל. היה משעשע למדי, גם אם נוטף פופולריות.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Sir Psycho Sexy כתב:סוללה זה לא מושג שמשתמשים בו רק בנ"מ? או שזה מושג של תותחנים בעצם? תאיר את עיניי, עולם המושגים שלי מסתכם בערך ב"סגור", "ג'וני ביד" ו"צעירים למפל"ג".

SPS
סוללה זה בעצם כמו פלוגה בנ"מ ובתותחנים. אני בתותחנים. סוללה מורכבת מ-3 פלגות (כמו שפלוגה מורכבת בד"כ מ-3 מחלקות), כשכל פלגה מורכבת מכמה צוותים (כמו שמחלקה בד"כ מורכבת מכמה כיתות/צוותים). מ"כ זה מפק"צ, מ"מ זה מפל"ג, מ"פ זה מסו"ל. נאמר לי שרק בתותחנים משתמשים במושגים קפלס"ט (קסדת פלסטיק) וגלצ"ח (במקום גלח"ץ), אבל מעבר לזה אני לא מכיר עוד מושגים שאתה עשוי לא לדעת. אני עדיין רק טירון צעיר פעור של מרץ 08.
So true...
Sir Psycho Sexy
Moderator

עידו גיא, לא רק שאתה טירון צעיר ופעור, אתה גם הבן שלי :)

אצלנו מפל"ג מתייחס למשהו אחר (מפקדת פלוגה ולא מפקד פלגה), אבל דווקא אני מכיר שרק בחטיבה שלי אומרים "גלח"צ" ובשאר אומרים "גלצ"ח", אבל יכול להיות שדברים כבר השתנו וכל החי"רניקים עובדים אותו דבר.

SPS
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

Sir Psycho Sexy כתב:(אגב, גם לא קיימת יחידה בצה"ל שיעודה הוא חיסול מחבלים, אבל זה משהו שנוטה לקרות על הדרך)
האמנם. ואני מניח שאכן מלמדים אתכם כל מה שיש לדעת על כל היחידות בצה"ל בתפקיד שלך? :)
Sir Psycho Sexy
Moderator

דורון, לא שירתת בחיל האוויר, שלא באמת שייך לצה"ל? :) מה לך וליחידות חי"ר?

ואגב, אפשר להגיד שכן, כי "יחידת חיסולים" שייכת למוסד ולא לצבא. זה שיחידות כמו ימ"מ או דובדבן (וגם זה כבר לא כל כך) מחסלות זה לא בגלל שזה היעוד שלהם, זה בגלל שזה נוטה לקרות להם על הדרך.

SPS
שלח תגובה