האם עישון פסיבי באמת מזיק?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

האם עישון פסיבי באמת מזיק?

שליחה על ידי Kroen »

עומרישוני כתב:כל הכבוד??יפה וחשוב???
על מה אתם מדברים - זו פרסומת לחברת "דובק", מי שלא יודע - יצרנית סיגריות ישראלית.
המוצרים שלה הרגו במשך השנים יותר מכל החיילים שנהרגו בכל המלחמות.
אם אתם חשים צורך לתמוך בפרסומות האלו שכל המטרה שלהן היא למצב את החברה הזו כ"נחמדה", תורמת, אכפתית, תהנו, אבל לטעמי יש דרכים הרבה יותר טובות לתרום מאשר לתת לחברת סיגריות את הסיפוק, בעיניי זה סתם ניצול ציני של המצב בשביל רווח תדמיתי.
סיגריות הצילו יותר אנשים משהרגו...
נערך לאחרונה על ידי Kroen ב 15/1/2009 , 23:51, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה תמונה
ziv
MTGil Wizard

שליחה על ידי ziv »

Kroen כתב:
על מה אתם מדברים - זו פרסומת לחברת "דובק", מי שלא יודע - יצרנית סיגריות ישראלית.
אם אתם חשים צורך לתמוך בפרסומות האלו שכל המטרה שלהן היא למצב את החברה הזו כ"נחמדה", תורמת, אכפתית, תהנו, אבל לטעמי יש דרכים הרבה יותר טובות לתרום מאשר לתת לחברת סיגריות את הסיפוק, בעיניי זה סתם ניצול ציני של המצב בשביל רווח תדמיתי.
סיגריות הצילו יותר אנשים משהרגו...
אתה באמת מתכוון לעמוד מאחרוי מה שרשמתה או שצריל להוסיף את זה לאוסף הציטוטים המטומטמים ביותר
רק תגיד כדי שאדע
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

התכוונתי שהרבה אנשים מדוכאים הצליחו להתמודד עם הדיכאון שלהם ע"י עישון. דיכאון שיכול היה להוביל לבסוף להתאבדות.
תמונה תמונה
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

עישון נעשה בדר"כ מתוך שיעמום ולא דיכאון.
אם כבר, עישון הוא לא תרופת פלא לדיכאון, אלא בדר"כ הגורם המקורי לדיכאון (תגובה של הגוף ל"גמילה")
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

שיעמום שהיה מביא ל...התאבדות? :roll:
תמונה תמונה
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

"למות משיעמום" זו עדיין רק מטאפורה
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

בכל מקרה, להגיד שחברה ליצור סיגריות אשמה במותם של אנשים זה כמו להגיד שחברה ליצור נשק אשמה במותם של אנשים. החברה רק מייצרת את הסיגריות, היא לא מכריחה אף אחד לקנות. מי שמת מעישון עושה את זה על דעת עצמו, ועל דעת עצמו בלבד.
מוצרים לא הורגים אנשים.
אנשים הורגים אנשים. (או במקרה הזה- את עצמם.)
תמונה תמונה
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

אתה יודע, יש דרכים למכור מוצר גם בלי שתשים לב שהשפיעו עלייך לקנות אותו, יש הרבה תיאוריות פרסומיות תקשורתיות פסיכולוגיות שטוענות שאין לאנשים ברירה בכלל אלא להיות מושפעים ממה ש"זורקים" עליהם.
בכל מקרה - בהחלט יש פה עניין של "אשמת" המשתמשים אבל אי אפשר להפחית באחריות של חברות הסיגריות, אני לא רואה אותן יוצאות בקמפיינים נגד עישון או מבליטות בשלטי חוצות את הסכנה בעישון, אני כן רואה אותן מפרסמות בצורה אגרסיבית ומנסות להתכחש לנזקי העישון.
יש סיבה שאסרו על שידור פרסומות לסיגריות, יש סיבה שאסור לעשן בציבור, יש סיבה שמנסים להגביל את הפרסומות החד צדדיות של חברות הסיגריות, וזה שהעישון הוא אחד הדברים הכי לא בריאים שיש (חדש הא?).
עוד כמה עובדות - במשך עשרות שנים אנשים לא ידעו שהסיגריות מזיקות לבריאות, האם גם אז זה לא אשמת חברות הסיגריות שהסתירו מידע מהציבור?
ומה עם מעשנים פסיביים שלא רוצים לעשן אבל אין להם ברירה? עוד מספר נאה של אנשים מתים בכל שנה מעישון פסיבי.
קיצר - סטינו - לי כן אכפת מאיפה מגיע הכסף, רוצים לעזור? יש מספיק ארגונים לגיטימיים יותר בעיני.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

עומרישוני כתב:אתה יודע, יש דרכים למכור מוצר גם בלי שתשים לב שהשפיעו עלייך לקנות אותו, יש הרבה תיאוריות פרסומיות תקשורתיות פסיכולוגיות שטוענות שאין לאנשים ברירה בכלל אלא להיות מושפעים ממה ש"זורקים" עליהם.
בכל מקרה - בהחלט יש פה עניין של "אשמת" המשתמשים אבל אי אפשר להפחית באחריות של חברות הסיגריות, אני לא רואה אותן יוצאות בקמפיינים נגד עישון או מבליטות בשלטי חוצות את הסכנה בעישון, אני כן רואה אותן מפרסמות בצורה אגרסיבית ומנסות להתכחש לנזקי העישון.
יש סיבה שאסרו על שידור פרסומות לסיגריות, יש סיבה שאסור לעשן בציבור, יש סיבה שמנסים להגביל את הפרסומות החד צדדיות של חברות הסיגריות, וזה שהעישון הוא אחד הדברים הכי לא בריאים שיש (חדש הא?).
עוד כמה עובדות - במשך עשרות שנים אנשים לא ידעו שהסיגריות מזיקות לבריאות, האם גם אז זה לא אשמת חברות הסיגריות שהסתירו מידע מהציבור?
ומה עם מעשנים פסיביים שלא רוצים לעשן אבל אין להם ברירה? עוד מספר נאה של אנשים מתים בכל שנה מעישון פסיבי.
קיצר - סטינו - לי כן אכפת מאיפה מגיע הכסף, רוצים לעזור? יש מספיק ארגונים לגיטימיים יותר בעיני.
קודם כל, אין שום הוכחה מוצקה שעישון פסיבי מזיק. אני יודע שהרבה אנשים מתייחסים כמובן מאליו לזה שעישון פסיבי מזיק ושהרבה ארגונים חושבים שזו עובדה, אך צר לי, זה לא. אין שום הוכחה לזה ואשמח אם תראה לי הוכחה מוצקה שסותרת אותי.
דבר שני, תאונות דרכים הורגות לפחות כמו סיגריות אם לא יותר. אם כך אז יצרני המכוניות אשמים בכל תאונות הדרכים?
די לדבר שטויות.
תמונה תמונה
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

קרואן, יכולת לתת את הטיעונים שלך, שהם לגיטימיים, גם בלי להתבטאות בצורה מתגרה. כל מיני הערות כאלה, כמו תפסיק לדבר שטויות זה לא במקום, גם לדעות של אנשים אחרים יש משקל.
תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

חיפוש בן שתי מילים ב-Google Scholar מפיק רשימה ארוכה של מאמרים מדעיים, שנכתבו (להבדיל מההודעה לעיל) על ידי אנשים עם רקע רפואי ומדעי ושתומכים בטענה שעישון פאסיבי מזיק לבריאות בדרכים רבות ומגוונות.

המילים הן כמובן Passive Smoking ;)

שורה תחתונה: די לדבר שטויות
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

מאמר=/=הוכחה
ואפילו אם זה נכון אני עדיין דבק בטיעון המכוניות.
תמונה תמונה
Chipmunk
Legendery Pest

שליחה על ידי Chipmunk »

Kroen כתב:מאמר=/=הוכחה
בסיגריות יש חומרים שהורגים.
הסיבה לתאונות זה לא המכוניות - זה אנשים שלא יודעים לנהוג.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

מאמר מדעי בכתב עת מדעי מאת אדם שלמד את הנושא באופן מדעי > דעה חסרת בסיס של אדם נטול השכלה גבוהה ו/או ידע בתחום.

אתה יכול לדבוק באותה מידה גם באגזוז של מכונית, זה יהיה בריא בערך כמו עישון פאסיבי.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

Kroen כתב:
עומרישוני כתב: דבר שני, תאונות דרכים הורגות לפחות כמו סיגריות אם לא יותר. אם כך אז יצרני המכוניות אשמים בכל תאונות הדרכים?
די לדבר שטויות.
ממש ממש לא, במדינת ישראל נהרגים מדי שנה בערך 500 איש מתאונות הדרכים. מנזקי העישון מתים הרבה יותר.
תראה את הסרט: "תודה שעישנתם" ("Thank You For Smoking") ייתן לך טיפת מושג בנושא.
זה בדיוק כמו הקטע עם מקדונלדס ואוכל לא בריא, מה הם כאילו יבואו ויצהירו: "האוכל שלנו משמין בהרבה ממאכלים אחרים! צרכו בכמויות קטנות!" אף פרסומאי לא יבוא ויגיד דבר שכזה כמובן.... אתה צריך להבין זאת בעצמך.

זוהר כמובן צודק, הרבה אם לא רוב האנשים מתחילים לעשן בגלל שיעמום או לחץ חברתי. אני רואה את זה אצלי בביה"ס, מי שלא מעשן - לא מגניב. או שבצבא אתה מתחיל לעשן כי פשוט אין מה לעשות...
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Chipmunk כתב:
בסיגריות יש חומרים שהורגים.
הסיבה לתאונות זה לא המכוניות - זה אנשים שלא יודעים לנהוג.
קטלת כרגע את עצמך.
הסיבה לסרטן הריאות זה לא הסיגריות - זה אנשים שמעשנים אותם.
Navidshi כתב:
מאמר מדעי בכתב עת מדעי מאת אדם שלמד את הנושא באופן מדעי > דעה חסרת בסיס של אדם נטול השכלה גבוהה ו/או ידע בתחום.

אתה יכול לדבוק באותה מידה גם באגזוז של מכונית, זה יהיה בריא בערך כמו עישון פאסיבי.
יש באחד המאמרים האלו הוכחה מוצקה? כי מאמרים שמכילים תיאוריות, אפילו אם הם נכתבו בידי אינשטיין הם עדיין תיאוריות ולא הוכחה.
תמונה תמונה
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

אתה יודע, הייתי בשמחה ממשיך את הדיון הזה אבל בהסתמך על ההסטוריה שלך אני מעדיף שלא - כמו שאיש חכם אמר לי לא מזמן - אסור להאכיל את הטרול.

אתה מוזמן להגיד מה שאתה רוצה על דעותיי ועליי, אני אמרתי את מה שרציתי לומר בהודעות קודמות.

עומרי.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

עומרישוני כתב:אתה יודע, הייתי בשמחה ממשיך את הדיון הזה אבל בהסתמך על ההסטוריה שלך אני מעדיף שלא - כמו שאיש חכם אמר לי לא מזמן - אסור להאכיל את הטרול.

אתה מוזמן להגיד מה שאתה רוצה על דעותיי ועליי, אני אמרתי את מה שרציתי לומר בהודעות קודמות.

עומרי.

בפעם הראשונה בחיי,אני מעריץ אותך.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

Kroen כתב:יש באחד המאמרים האלו הוכחה מוצקה? כי מאמרים שמכילים תיאוריות, אפילו אם הם נכתבו בידי אינשטיין הם עדיין תיאוריות ולא הוכחה.
כן.
נערך לאחרונה על ידי Navidshi ב 13/1/2009 , 21:44, נערך פעם 1 בסך הכל.
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

הנה אתר שמצאתי בעיברית שמדבר על נזקיו של העישון הפסיבי במיוחד בשבילך קרואן-http://www.starmed.co.il/News/1461
שלח תגובה