העלאת מחירים

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Kroen »

כן, אבל אתה לא יכול להשוות את מג'יק לתחבורה ציבורית. תחבורה ציבורית זו הדרך היחידה בשביל הרבה אנשים להגיע ממקום למקום. מג'יק זה תחביב.
תמונה תמונה
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

לא הבנתי למה אני לא יכול להשוות. שניהם מופעלים על ידי חברות שצריכות להרוויח כסף. למה לתחבורה ציבורית מותר להתייקר ולמאג'יק אסור?

אם כבר אז להפך, מאחר ואנשים תלוים בתחבורה ציבורית, זה לא בסדר שהיא התייקרה ב-300% וצריך להיות על זה פיקוח. מאג'יק, מאחר והוא רק תחביב, יכול להתייקר מבחינה מוסרית כמה שרק החברה שמייצרת אותו רוצה.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

אני איתך מר אביעד, אבל מה אפשר לעשות?
לפי ההרגשה שלי הקהילה במצב לא מזהיר גם בלי ההתייקרות הזאת, שתבריח שחקנים ותקשה עוד יותר להכניס אנשים חדשים למשחק. העתיד נראה עגום, השאלה היא מה אפשר לעשות?
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

אני מניח שאין הרבה משמעות לשאילה, אבל יש סיכוי כלשהו להחליף את PMI עצמם. אולי יש תקווה למצוא חברה אחרת שתוכל לייבא את המוצר, או לפנות באיזשהו אופן לוויזארדס בבקשה לייבא את המוצר מארה"ב ולא מאירופה. אולי לאסוף חתימות באירועים הקרובים לשם כך?
תמונה
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

קודם כל, אני לא חושב שהעתיד נראה עגום. אני חושב שאם נבדוק את הנתונים נראה איזשהו שימור בגודל האוכלוסייה ב5 שנים האחרונות, מלבד זאת , אני רואה שינוי משמעותי (לטובה) בניהול הטורנירים והליגות בארץ. יש הרגשה שלוקחים את כל העניין יותר ברצינות כשאני משווה לשנים מאוחרות יותר.

לגבי מה אפשר לעשות: יש לי מספר רעיונות אך אני חושב שהעיקרי שבינהם קשור בצורה בה אנחנו השחקנים (הפעילים, אלה שהמשחק זורם בעורקיהם) רואים את עצמנו בתוך כל המערכת הזו.
אם אנחנו נתנהג כצרכנים צרים, כלומר, לא נעשה דבר מלבד לצרוך את המשחק, הזמן יפורר לאט לאט את הקהילה, היא תיהיה חשופה באופן מובהק לשינויי מחירים, לסט גרוע, לטורניר שהתנהל רע או לכל דבר אחר שעלול לפגוע ברצונו של שחקן מתחיל להמשיך בקהילה.
צרכנים כאלה יכולים לקיים מצויין קהילה גדולה וחזקה, שבה מס' השחקנים הפעילים בכל טורניר עולה על מאה או מתקרב אליו, שבה ליבואן משתלם במיוחד לייבא סחורה לארץ - אבל כמו שהבנתם, המצב לא כך, הקהילה עדיין קטנה ומצריכה דחיפה נוספת.
וכאן חשוב לי לציין משהו, אני לא בא להגיד , חבר'ה תקריבו קצת מעצמכם למען הקהילה או שתפסיקו לחשוב על הכיס שלכם וכו'. אני אומר להפך, תחשבו על עצמכם, תחשבו על הכיס שלכם, תחשבו על ההנאות שלכם, התחביבים שלכם. אני לא דורש מאף אחד את מה שאני לא דורש מעצמי. כל מה שאני כותב עכשיו - כוונתו הראשונית והעיקרית היא אני. למעני ובשבילי.
עכשיו, כשברורה החשיבה, אני יכול להסביר את הרעיון העיקרי בנוגע למה אפשר לעשות. כמו שאמרתי, הוא קשור באיך אנחנו רואים את עצמנו במערכת הזו. כל אחד מאיתנו מלבד היותו צרכן, צריך להיות גם מפיץ הבשורה. לא מזמן שאלתי כמה שחקנים וותיקים כמה מחבריהם משחקים את המשחק או לפחות מכירים את חוקיו והתפלאתי לשמוע שאפס. כל שחקן צריך לשאוף להגדיל את האוכלוסייה שלנו בארץ, צריך להכיר את המשחק לחבריו (אפילו למשפחתו). ברגע שנבין שכל אחד שמצטרף לקהילה מיטיב את איכות הטורנירים, גודל הפרסים, מחיר הטורניר ואלמנטים חשובים נוספים - שנוגעים בעיקר לנו, השחקנים. לכל אחד מאיתנו - אישית. ההשקעה החיצונית במשחק צפוייה גם היא לגדול.
אפשר לשאוף להגדיל את חוג השחקנים באיזורך, לארגן מפגשי קזואל או טסטינג יחד עם החבר'ה ולנסות להכניס חבר חדש לעניינים, להפוך את המפגשים ליותר נגישים לשחקנים חדשים, לסחוב איתך מפעם לפעם איזה חוברת חוקים או לפחות אתר טוב שמלמד את המשחק, בעצם, למה לא ללמוד איך ללמד את המשחק?, אני חושב שלמדתי המון רק מללמד מישהו אחר את החוקים, מה אם להסביר להורים במה מדובר? , יש אינספור דרכים בהם אנחנו יכולים לפעול , אבל אני חושב שהחשיבה תבוא לבד ברגע שנבין את החשיבות שלנו בכל הסיפור, ברגע שנבין למה כדאי לנו לחשוב על כך.
זה מגיע גם לכיס שלנו, תיהיו בטוחים.

אני לא אומר שזה הכל, אני גם לא אומר שאין מקום להתלונן על המחירים במקרה שמשהו נראה לנו לא נכון, אני אומר שעם שינוי קטן אצל כל אחד מאיתנו - אפשר לשפר משמעותית את סביבת המשחק, גם מבחינת הוצאות, ע"י חיזוק והגדלת הקהילה
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

אני בעד להגדיל את הקהילה ומנסה לפעול כדי להמיר מכרים שלי, אבל עכשיו אם מישהו חדש בא שוומע "מה?! 30 שקל בשביל 15 חתיכות נייר?!, עדיף כבר מונופול/אילומינטי/כל משחק אסטרטגיה/מחשבה שדורש השקעה אחת וזהו)
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

מנצל את ההודעה השנייה מעלי לנסות לגייס כמה שיותר ממכם באזור חיפה להדריך בחוג מג'יק בבתי ספר יסודיים שבו אני מדריך. השכר שהבוס מספק הוא 35 שקל לשעה + נסיעות. כל מפגש כשעה וחצי וכל קבוצה כ-7 ילדים. לא רק תרוויחו כסף מהמשחק, תוכלו לתרום להגדלת הקהילה ולעצב קהילות קטנה משלכם שתוכלו ללמד בה את מה שאתם אוהבים במשחק (שלושה מהחוג שלי אמרו שהתחילו עלילת די אנד די לפי אלארה, הייתי כל כך גאה :D )
נערך לאחרונה על ידי rif-raf ב 03/2/2009 , 19:24, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

קודם כל, אני לא חושב שהעתיד נראה עגום. אני חושב שאם נבדוק את הנתונים נראה איזשהו שימור בגודל האוכלוסייה ב5 שנים האחרונות, מלבד זאת , אני רואה שינוי משמעותי (לטובה) בניהול הטורנירים והליגות בארץ. יש הרגשה שלוקחים את כל העניין יותר ברצינות כשאני משווה לשנים מאוחרות יותר.
סוף עידן Mirrodin: למעלה מ-100 איש בטורניר PR בחיפה, כמות גדולה יותר במרכז.
היום: כ-70-60 איש בטורניר PR בחיפה, כ-20 איש יותר במרכז.
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

ממה שאני הבנתי, PMI כרגע מרגישים שההשקעה שהם שמים במשחק (משאבי ניהול, כוח אדם וכו') לא מצדיקה את הרווח שיש להם מהמשחק (קטן מאוד לדבריהם) ולכן מנסים את הצעד הזה, ואם זה לא ילך וייפגעו ההכנסות עוד יותר, אז באמת כפי שהוזכר כאן בת'רד, לדעתי הם גם מסוגלים להפסיק לייבא את המשחק לחלוטין.
אולי אם הפרה לא רוצה להניק והעגל קצת מבוגר בשביל לינוק, כדאי שהוא ייצא לאחו ויינסה להסתדר לבד. או למי שלא הסתדר עם המטאפורה המגוחכת, אולי כדאי שייפרדו דרכינו מאלו של PMI ונראה אם תקום יוזמה של מישהו חדש לייבא את העניין.
בעיניי השחקנים צריכים לשרת את האינטרסים שלהם קודם כל ואם זה אומר דווקא ללכת נגד היבואן, לראשונה בהסטוריה, אולי זה מה שכדאי.
אני מבין שתהיה תקופת וואקום שבה לא יהיה ייבוא מסודר, אני רוצה להאמין שאפשר יהיה להתמודד עם זה ועם הירידה (אפשר עוד לרדת?) באיך שוויזארדס מסתכלים על הקהילה בארץ.
גם ל PMI יש מכסות של מכירה אני מאמין, ואם הם לא יעמדו בהן אולי זה יישכנע אותם באמת לוותר על הייבוא, השאלה מי ייכנס לנעליים שלהם...
בכל מקרה - לי כשחקן, אפילו קז'ואלי, וסטודנט, קשה לעמוד בהוצאות של המשחק, ואם הן יעלו אני בהחלט אצטרך לשקול את המשך הדרך. גם אם אני ארצה לשחק אז זה בטח לא יהיה באותה התדירות, אני מאמין שאני לא לבד.
עומרי.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אולי כדאי שייפרדו דרכינו מאלו של PMI ונראה אם תקום יוזמה של מישהו חדש לייבא את העניין.
זה שכל מיני אנשים קוראים כאן ליבואן חדש לקום ולייבא במקום PMI הם רעיונות נחמדים אבל כרגע בגדר חלומות באספמיה. עד כמה שאני יודע ל-PMI יש זיכיון בלעדי, וגם אם איכשהו יש דרך לעקוף את זה למישהו, או שהם יחליטו לוותר עליו, יבוא מוצר לארץ זה עניין לא קטן, ועניין עוד פחות קטן הוא להפיץ אותו לכל הארץ כמו ש-PMI בכל זאת עושים היום, להחזיק מחסנים, וכו'.
אני רוצה להאמין שאפשר יהיה להתמודד עם זה ועם הירידה (אפשר עוד לרדת?) באיך שוויזארדס מסתכלים על הקהילה בארץ.
זה נכון שזה לא שאנחנו איזו קהילה חשובה בעיניי וויזארדס, אבל בכל זאת אני יכול להעיד שנותנים לנו יחס סביר, כך שבהחלט יש אפשרות לרדת באיך שוויזארדס רואים את הקהילה, וצריך גם לקחת בחשבון את הסיכון, שאם PMI יפסיקו להתעסק עם זה, ולא יקום מיד יבואן רשמי אחר במקומם, כל התוכניות הרשמיות של וויזארדס כאן ייפגעו, עד כדי יפסיקו להתקיים.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

בא נגיד ש-PMI יפסיקו להיות היבואן הרשמי עקב זה שזה לא כלכלי להם, אפשר יהיה להגיע להסדר עם וויזארדס שישלחו לנו סחורה למארגן הטורנירים הרשמי בישראל או תפקיד כלשהו שיקבע לצורך העניין?
ואז ימכרו סחורה רק בטורנירים ולא בחנויות. לא יהיה יותר את עלות החזקת הסחורה במחסנים, עלויות שינוע והפצת הסחורה וכד'.
יש מצב שדבר כזה אפשרי?
הרי אני מאמין שכמות האנשים שקונה בוסטרים בחנות היא אפסית ואני מבין את PMI. אולי אפשר לקחת להם את המושכות ולהפסיק לשווק את המוצר בחנויות, אלא רק בטורנירים?
מיצי מיאו
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

מה זה רק בטורנירים? רק בטורנירים ה"גדולים" כביכול שנערכים אולי פעם בחודש? או שגם בדראפטים שכונתיים? כי אם הכוונה לאחרונים, אז שוב צריך מחסנים, ושינוע, והפצה. הבוסטרים לא מגיעים אלי מחו"ל בדרך קסם.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

טורנירים וליגות. שינוע והפצה הכוונה הייתה לחנויות המורשות למכור את המוצר. נשארו בכלל כאלו?
מיצי מיאו
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

אתה לא יכול לא להיות "מיוצג" בחנויות כי זו אחת הדרכים המרכזיות להגדיל את הקהילה, הקשר עם חנויות שמפיצות את המשחק תמורת האפשרות למכור מוצרים ולהרוויח. כל עוד אין דרך אחרת וטובה יותר להגיע לאנשים חדשים אתה צריך להשאר בדרך המוכרת.
אם אתה לא מגדיל את הקהילה לאט לאט היא תקטן ותעלם.
אור - אני חושב שמכיוון שבוויזארדס מסתכלים על ישראל כזבוב קטן גם אם הם יפגעו ביחס שלהם כלפינו וייבטלו אירועים זה אולי שווה בדיקה כי אפשרי לחזור ליחס המינימלי גם אם תהיה הרעה ב"יחסים.
אתה יודע, לפעמים כורתים איבר כדי להציל את כל הגוף, אולי כדאי לספוג פגיעה כלשהי בשביל האפשרות לעתיד טוב יותר.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אתה יודע, לפעמים כורתים איבר כדי להציל את כל הגוף, אולי כדאי לספוג פגיעה כלשהי בשביל האפשרות לעתיד טוב יותר.
אין ספק, רק אני אומר שלפני שכורתים את אותו איבר, צריך לחשוב טיפה יותר לעומק אם זה באמת הולך להציל את הגוף. יותר מאשר כמה פוסטים שאנשים זורקים בפורום באינטרנט, לפחות.
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

אני מסכים לחלוטין. אני גם לא חושב שPMI לא רלוונטיים, אלא רק קצת לא מחוברים למה שקורה.
לכן עלתה בראשי מחשבה, האם נעשו מפגשים בין נציגים של הקהילה לבין PMI? אולי תיאום ציפיות ברמה קצת יותר נרחבת מאשר "תורידו מחירים". הרבה חברות גדולות מאד קשובות לקהל שלהן ואצלנו זה נראה כאילו, ואני אהיה עדין, לא כל כך סופרים את הקהל.
בנוסף, חשבתי על מה שאמר אביעד, לקחתי את זה טיפה קדימה, נשמע לי רעיון מעניין למשל שמכיוון שהקהילה היא קטנה, מגובשת, ובהחלט ניתן לרתום אותה למען מטרה משותפת, למשל הורדת מחירים, אולי נוכל להגיע להבנות כלשהן עם PMI בנוגע לתמחור אל מול כמות מכירה.
בעיניי אם נוכל להגיע איכשהו להתחייבות של הקהילה לפעול להגדלת מעגל השחקנים, ז"א ע"י פעולות יזומות של שחקנים, ע"י שיווק פרטני של אנשים, או בכל רעיון אחר שאפשר, אולי כדאי לדון עם PMI על הסכם כלשהו שבו ייקבעו ציוני דרך כלשהם בנוגע לכמות המשתתפים בטורנירים במהלך זמן כלשהו, ומכאן כמובן תנבע כמות המכירות באותו פרק זמן, ובמידה והקהילה תצליח להעלות את כמותה וכח הקנייה שלה הם יתחייבו להוריד את המחירים (או בקצרה - אנחנו נביא עוד שחקנים -> ייקנו יותר בוסטרים -> המחיר יירד), כהערת צד אני אוסיף שכנראה זה תלוי באיזושהי הסכמה בנוגע למחיר סביר, ובכלל אני אהיה ציני וקר ואומר שזה רעיון קשה לביצוע...
אבל, כפי ששמנו לב בת'רד הזה, אנחנו תקועים עם אותו תקליט שבור כבר שנים, אולי כדאי לנסות לחשוב מחוץ לקופסא?
עומרי.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

למה כל הזמן נשמע כאן כאילו PMI אשמים במחיר כשאור אמר בהתחלה שאלו וויזארדס שהעלו את מחירי הבוסטרים לסיטונאים? יכול להיות שגם אם הקהילה תצרוך פי 10 בוסטרים זה עדיין לא יהיה מספיק כדאי ל PMI להוזיל את המחיר חזרה ל 25 ש"ח.
שיחה או התארגנות צרכים להיות מול ויזארדס, ורצוי בקנה מידה עולמי (או לפחות אזורי, לפי המיקום של ההתייקרויות)
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

זוהר, אני אגיד לך את האמת, זה נשמע כאילו תמיד יש איזו סיבה להעלאת המחירים שהיא לא PMI. פעם זה היורו שעולה (אבל כשהוא יורד אז המחיר לא יורד), פעם זה וויזארדס, פעם זה X ןפעם זה Y (לא יובל, לא אתה). אני לא אומר שזו לא זכותם, אני אומר שאולי כדאי ששני הצדדים יבינו פה שהכיוון אליו צועדים הוא לא טוב. לנו כי המשחק ייפגע ולPMI כי בסופו של דבר תעלה מספיק את המחירים והמכירות ייפגעו.
אז זה בסדר שוויזארדס העלו מחירים, אבל להגיע ל30 שקל לבוסטר בחנות או ל80-85 שקל לדראפט, זה בטח לא טוב לנו ואני תוהה אולי יש פתרון אחר שגם ישרת את האינטרסים של PMI טוב יותר. הנה, עובדה שתמיר ציין שבצ'כיה, שם גם קונים את הבוסטרים ביורו, המחיר לדראפט הוא בסביבות ה 60 שקל, מחיר סביר בעיניי. אז זה אפשרי.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

כיף... כול מני בירבורים על מה ויזארדס יעשו או לא יעשו לא רלוונטים.

מעבר לבלעדיות גם אם החברה תפתח את הפתח הלא סביר לתחרות אין היום אף אחד בארץ (אבל אף אחד! (חוץ ואולי אדם אחד שתכף נגיע אליו)) שיכול להזמין סחורה בנפח של PMI אני לא מאמין שיש שחקן אחד בקהילה כולל אור שמוכן לקחת על עצמו את הסיכון הכלכלי הזה.

האדם היחיד שאני רואה נכנס ליבוא של המוצר ומשמר אותו ברמה שהיא קיימת היום היא חברת הקוביה. אבל מהכרותי את אלן ואת הנפשות הפועלות הוא לא מעוניין לחזור להתעסק בזה.

אגב דורון, לגמישות הביקוש אין כאן משמעות. מונופול לא מתייחס לגמישות הביקוש של הצרכנים מקסימום רווח של מונופול הוא כאשר הרווח שווה פי שתיים מהעלות השולית לייצר את המוצר או במקרה שלנו לרכוש.
הבעיה היא כאשר יש מעבר לא סימטרי של מידע. PMI חושבים שהם מונופול והצרכנים חושבים אחרת. אם תיתחן כניסה של חברות אפורות לסיפור היות וקיים רווח >0 אז הם יצתרכו להתחרות לא רק במחירים אלא גם בעובדה שהם לא יכולים לארגן ארועים רשמיים גדולים (PTQ, NATS).
(וביעל :) )
dekel31
MTGil Wizard

שליחה על ידי dekel31 »

מה בעצם כל המוצרים שמג'יק מכיל?
הרבה מאוד בוסטרים, קצת קוביות, life counters אולי, פרוטקטורים יש גם ככה בגלל משחקי קלפים אחרים,intro packs, tournament packs, מארגנים ושופטים... מה עוד?
אני יודע שזה נשמע קצת ביזארי, אבל זאת לא הוצאה כ"כ גדולה בשביל מייבא חדש שהוא לא PMI. אני לא חושב ששיווק המוצר בחנויות כ"כ תורם, אני חושב שיותר אנשים מצטרפים בגלל הליגות שנפתחו מאשר מאיזה בוסטר של מג'יק שנמצא במחסן של איזה חנות.
*some witty quote that's out of context*
שלח תגובה