עזרה בשיפור דק ניה אגרו

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

doorok
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

עזרה בשיפור דק ניה אגרו

שליחה על ידי doorok »

אני צריך עזרה בשיפור הדק אבל שיפורים לא יקרים

Spells=16

lush growth 4
gift of the gargantuan 2
naya charm 4
mighty emergence 2
soul`s fire 2
titanic ultimatum 2

Creatures=29

druid of the anima 2
exuberant firestoker 2
sunseed nurturer 2
knotvine mystic 2
mayael the anima 2
keeper of progenitus 2
woolly thoctar 4
mosstodon 2
Rakeclaw Gargantuan 2
Bull Cerodon 2
Paleoloth 2
Spearbreaker Behemoth 2
Mossbridge Troll 3

Lands=23

ancient ziggurat 4
jungle shrine 4
plains 3
mountain 5
forest 7
mycoloth
MTGil Apprentice

שליחה על ידי mycoloth »

קודם כל, עדיף שתשחק בדיוק 60 קלפים בחבילה ולא יותר. אתה יכול לקרוא את הנימוק ועוד קצת על חבילות כאן http://members.pundak.co.il/magic/viewtopic.php?t=18460. לדעתי עדיף שתוציא את Mighty Emergence ואת Lush growth. יש לך מספיק פיקסרים בדק וLush Growth סתם תופס מקום ו-Mighty Emergence רק הופך את היצורים הענקיים שלך שמוחצים כמעט כל דבר כמו שהם שני קאונטרים שלא ממש ישנו משהו. Mighty Emergence גם לא עושה שום דבר כשהו לבד וגם הוא מעכב את השמנים שלך בתור כי הוא בא על חשבון מאיץ מאנה שאותם אתה רוצה בהתחלה. יש לך שם מאיצי מאנה שמביאים לך מאנה חסרת צבע. יעזרו לך יותר עוד שני עותקים של Druid of the Anima ו-Knotvine Mystic כ"א במקומם. יש לך הרבה קלפים בשני עותקים ועדיף לך להחליט אילו קלפים יותר טובים ואילו פחות, להכניס הרבה מהטובים ולהוציא את הלא- טובים.

בבקשה
אדוני, אתה רוצה את זה עם וִיוֹן רינג או בלי וִיוֹן רינג?
doorok
MTGil Wizard

שליחה על ידי doorok »

אופס בקשר ל-60 קלפים זה כניראה תעות בחישוב
הינא הדק אם השיפורים איך אכשיו:
Spells=10

gift of the gargantuan 2
naya charm 4
soul`s fire 4

Creatures=27

Wild Nacatl 3
druid of the anima 3
knotvine mystic 4
mayael the anima 2
keeper of progenitus 2
woolly thoctar 4
Bull Cerodon 2
Paleoloth 2
Spearbreaker Behemoth 2
Mossbridge Troll 3

Lands=23

ancient ziggurat 4
jungle shrine 4
plains 3
mountain 5
forest 7
doorok
MTGil Wizard

שליחה על ידי doorok »

אפשר לקבל עוד עצות
lettuce
MTGil Wizard

שליחה על ידי lettuce »

doorok
MTGil Wizard

שליחה על ידי doorok »

הדקים האלה יקרים רצח!!
אני רוצה משהוא קצת(הרבה) יותר זול הדק שלי זול בהרבה ולכן אני מבקש שיעזרו לי לשפר אותו ולא שיתנו לי דקים אחרים
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

דבר ראשון זה יקרות לא יקרים
ודבר שני הוא לא התכוון שעכשיו לך תעתיק ליסט אלה תסתכל שם ותנסה לחשוב על רעיון מה לשנות וחוץ מזה רוב הקלפים בדקים לא יקרים ואפשר למצוא להם תחליפים זולים למשל במקום בופ אז תשחק הדרואיד שעולה שתיים ומביא מנה אחת מהצבעים של נאיה כמו כן אתה משחק יצורים דיי חלשים בהתחלה שלא עושים כלום ונורא קשה לך להוריד את השמנים מהר אז תנסה להוסיף יצורים זולים ויותר חזקים כי אתה אומר שאתה רוצה לשחק אגרו אבל אתה בעצם מתחיל באמת לעשות משהו בתור 6 אולי 5 אם שלפת שני יצורים שמאיצים אותך טוב ועד אז שאר החבילות דיי מתבססות מספיק טוב בשביל להתמודד עם האיומים שלך ואתה לעומת רק מנסה להכניס משהו למשחק
Chipmunk
Legendery Pest

שליחה על ידי Chipmunk »

xlniar כתב:דבר ראשון זה יקרות לא יקרים
ודבר שני הוא לא התכוון שעכשיו לך תעתיק ליסט אלה תסתכל שם ותנסה לחשוב על רעיון מה לשנות וחוץ מזה רוב הקלפים בדקים לא יקרים ואפשר למצוא להם תחליפים זולים למשל במקום בופ אז תשחק הדרואיד שעולה שתיים ומביא מנה אחת מהצבעים של נאיה כמו כן אתה משחק יצורים דיי חלשים בהתחלה שלא עושים כלום ונורא קשה לך להוריד את השמנים מהר אז תנסה להוסיף יצורים זולים ויותר חזקים כי אתה אומר שאתה רוצה לשחק אגרו אבל אתה בעצם מתחיל באמת לעשות משהו בתור 6 אולי 5 אם שלפת שני יצורים שמאיצים אותך טוב ועד אז שאר החבילות דיי מתבססות מספיק טוב בשביל להתמודד עם האיומים שלך ואתה לעומת רק מנסה להכניס משהו למשחק
זאת מילה בלועזית.. בעיקרון יש כאלה שיגידו יקר - משמע זכר - יקרים, ויש כאלה שיגידו יקרה - נקבה - יקרות.. נראה לי אבל זה יקרים, יקר נשמע יותר נכון.

sunseed nurturer
mayael the anima 2
keeper of progenitus 2

כל אלה לא קלפים טובים, אתה יכול לשחק במקומם עוד knotvine mystic ו druid of the anima.
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

דק זו מילה לועזית, שאין לה מין (ובטח שלא בשפה העברית), ולכן ניתן לומר הן דק יקר והן דק יקרה, ובאותו האופן דקים יקרים או דקים יקרות

תיקון: ע"פ האקדמיה ללשון עברית, יש להעניק למילה לועזית את המין של המילה בעברית שאליה הייתם מתרגמים אותה, במקרה הזה, צריך לומר דקים יקרות, מכיוון שהמילה דק מתורגמת בעברית לחבילה (בהקשר הנוכחי)
ΓΝ ΨΧ
זה אשר אין לנקוב בשמו
MTGil Apprentice

שליחה על ידי זה אשר אין לנקוב בשמו »

אבל אנחנו לא בשיעור לשון כולם מבינים מה הכוונה דקים יקרים וכו' וכו'
מלבד זאת אני סבור שיש להרוס את קרתגו ׁ(ואת arabian nights)
doorok
MTGil Wizard

שליחה על ידי doorok »

אוקיי תודה רבה לכל האקדמיה ללשון!!!(חחח):D
sunseed nurturer-הוצאתי אותו בעדקון אם תסתקל אתה תראה שיש עוד ליסט זה הליסט המעודקן
keeper of progenitus-הוא מאיץ מנה שבאה מבייסיק לנדס אבל החיסרון שלו הוא שהוא עולה הרבה מנה אני אחשוב אם להוציא אותו:roll:

המתרה של הדק היא להאיץ את המנה פול כך שבתור החמישי אני אשחק את-Mossbridge Troll וכנראה שעד התור השישי יהי לי כבר שני יצורים אם POWER חמש+ אני עושה להם תפ מפעיל את היכולת של Mossbridge Troll הוא מקבל 20+/20+ ואז אני משחק soul`s fire או naya charm מה שיש לי באותו רגע ביד וכאיקרון אז אני מנצח אכשיו לפא ניכנס mayael the anima אם אין לי את Mossbridge Troll בתור החמישי ביד אני יכול לשלם 6 מנה ולזמן אותו (אם הוא בין החמש קלפים שאני שולף וכנראה שאם אין לי אותו ביד אז אם 3 עותקים שלו הוא כנראה יהיה ביניהם) אני גם חוסך לאצמי מנה אחת כי במקום לשלם 7 מנה אני משלם רק 6 זה מאפשר לי לשחק אותו אולי אפילו לפני התור החמישי.

תודה Chipmunk על העזרה מקווה שיהיו עוד הצאות :lol:
lettuce
MTGil Wizard

שליחה על ידי lettuce »

האסטרטגיה של הדק הזה בעייתית מאוד. יש לך מעט יצורים קטנים שיהיה קשה להעביר איתם את התורות הראשונים. גם היצורים השמנים שלך לא משהו.
הייתי מוציא:
gift of the gargantuan
keeper of progenitus
mayael the anima

תשחק ארבעה עותקים של Wild Nacatl ו druid of the anima. עם הרעיון הוא לחסל עם הטרול הייתי מוסיף Mosstodon במקום Spearbreaker Behemoth או Paleoloth. אתה יכול גם לשחק Mogg Fanatic כדי שיהיה לך עוד דברים זולים. כדאי לך גם עוד רמובלים. הייתי מנסה Oblivion Ring או Flame Javelin. גם firespout קלף טוב.
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

אולי עדיף במקום MOSSTODON לשים ROUGHSHOD MENTOR?, הוא עולה 1 יותר מהמוסטודון, ואם אתה שם אותו אחרי הטרול, אז גם ככה אם הוא היה מוסטודות היית צריך לשל עוד מנה אחת... וגם יש לו יותר הנה, וגם הוא נותן טרמפל לעוד יצורים (דוג':WILD NACATL)
ΓΝ ΨΧ
doorok
MTGil Wizard

שליחה על ידי doorok »

אם מישהוא לא הבין אני לא מתקוון להוציא את gift of the gargantuan ואת mayael the anima מהדק כי אני צריך גם לקחת בחשבון גם מקרב שבוא אין לי את הטרול ביד!!
את keeper of progenitus אני אולי אוציא

למה בדיוק שאני אשחק 4 עותקים של Wild Nacatl בנוסף יש לי מספיק מאיצי מנה פול כך שאני לא רואה צורך לשחק 4 עותקים של druid of the anima אני לא מתקוון לשחק את Mogg Fanatic כי זה קלף חסר ארך.
אני מעדיף לשחק woolly thoctar במקום Oblivion Ring
Flame Javelin הוא לא קלף שיעזור לי בדק ובנוסף שוב אני חוזר אני מעדיף לשחק במקומו woolly thoctar
לשחק firespout בדק אם פול יצורים מאיצי מנה זה טירוף
הרעיון הוא לתת חופשיות לטרול אם אני משחק naya charm אני לא צריך שיהיה לטרול תרמפל הרי למה זה יעזור גם במקרה שאני משחק ב-soul`s fire תרמפל לא יעזור אבל Spearbreaker Behemoth יעזור לי לשמור על היצורים שבהם אני מישתמש כדי לתת לטרול את הכוח.
אני כימאת בתוח שאני אשחק Llanowar Elves במקום keeper of progenitus
תודה על האצות עוד אצות יתקבלו בברחה :!:
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

אתה לא צריך להתרגז, אנחנו סה"כ מנסים לעזור לך, וכן, אני חושב שעדיף לך להוציא את הKEEPER ולהכניס במקומו WILD NACATL וDRUID OF THE ANIMA, ואני בהחלט חושב שזה שאתה אומר ש"אם WOOLLY טוב יותר מOBLIVION RING, אז לא צריך אותה" זה חסר טעם לחלוטין, מכיוון שלא אמרו לך לשחק אותה במקומו (וגם לא יגידו לך כנראה), מה שכן, יכול להיות שיהיה לך שווה לשחק גם אותו וגם אותה, כי זה שקלף אחד פחות טוב מקלף אחר, לא עושה אותו קלף גרוע. לתשומת לבך, במצב שבו אין לך לא soul's fire ולא naya charm, גם MAYAEL וגם GIFT יעיפו לך אותם מהטופ ללמטה, והיה לך קשה לשלוף אותם (במיוחד כשהיכולת של מייל עולה כ"ך הרבה). אולי לפחות כדאי שתשחק את הטרול ב-4 עותקים (לא קשור להערות הקודמות)
ΓΝ ΨΧ
lettuce
MTGil Wizard

שליחה על ידי lettuce »

קודם כל לבסס דק על קלף אחד זה אף פעם לא טוב במיוחד לא אם הקלף הזה הוא מאוד בינוני. אתה לא יכול לצפות שהוא יצא לך תמיד מה גם שאתה משחק רק שלושה עותקים. ההצעות שלי הן למקרה שלא יצא לך אותו ואתה לא רוצה להפסיד תור חמישי.
אם אתה עדיין מתעקש אז לפחות תחליף את gift of the gargantuan ו Mayael ב Commune with Nature ו Primal Command
talh25
MTGil Wizard

שליחה על ידי talh25 »

doorok כתב:אם מישהוא לא הבין אני לא מתקוון להוציא את gift of the gargantuan ואת mayael the anima מהדק כי אני צריך גם לקחת בחשבון גם מקרב שבוא אין לי את הטרול ביד!!
את keeper of progenitus אני אולי אוציא

למה בדיוק שאני אשחק 4 עותקים של Wild Nacatl בנוסף יש לי מספיק מאיצי מנה פול כך שאני לא רואה צורך לשחק 4 עותקים של druid of the anima אני לא מתקוון לשחק את Mogg Fanatic כי זה קלף חסר ארך.
אני מעדיף לשחק woolly thoctar במקום Oblivion Ring
Flame Javelin הוא לא קלף שיעזור לי בדק ובנוסף שוב אני חוזר אני מעדיף לשחק במקומו woolly thoctar
לשחק firespout בדק אם פול יצורים מאיצי מנה זה טירוף
הרעיון הוא לתת חופשיות לטרול אם אני משחק naya charm אני לא צריך שיהיה לטרול תרמפל הרי למה זה יעזור גם במקרה שאני משחק ב-soul`s fire תרמפל לא יעזור אבל Spearbreaker Behemoth יעזור לי לשמור על היצורים שבהם אני מישתמש כדי לתת לטרול את הכוח.
אני כימאת בתוח שאני אשחק Llanowar Elves במקום keeper of progenitus
תודה על האצות עוד אצות יתקבלו בברחה :!:
קודם כל, כדאי שתעבור על העברית שלך, יש המון שגיאות כתיב.
דבר שני, הדק כמו שאתה מתכנן, עובדת על יצור אחד שהוא מאוד איטי ומצבי(רק עם יש את היצורים האחרים אפשרי לשחק בו כך שיהיה שווה את העלות וגם אז לא בטוח...)
Firesprout יכול לעזור גם אם יש לך מאיצי מנה, כנגד אגררו, שאתה לא תגן איתם, ואז עדיף לעקב את המשחק שלך בעוד תור, בשביל להמשיך לחיות.
flame javelin הוא קלף מעולה, ה4 נזק שלו יכולים לשמש לחיסול של יצור או להוריד את מה שנשאר מהחיים של היריב, Wild Nacatl הוא קלף חזק, שבמשחק, נותן לך יצור 3/3 או 2/2 בד"כ.
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

אני לא חושב שהטרול הוא קלף רע כמו שאתם מציגים אותו פה, מה שכן, ה-3 פאוור שמביא הווילד נקטל בהחלט יכול לעזור לו לקבל את הבונוס. עוד משהו שחשבתי עליו: למקרה שאתה נתקל בדק שמרפאה חיים, אתה יכול לשים בסייד 2 AJANI GOLDMANE, לא נראה לי שהוא כ"ך יקר, וגם היכולת השנייה שלו משתלבת דיי טוב עם הטרול בכך שאתה יכול גם לתקוף עם היצורים שלך וגם לעשות להם טאפ, וגם אתה תוכל לעשות לו טאפ בעצמו (מה שחוסך לך 5 פאוור ליכולת שלו), ואם לא, אז אתה פשוט תוכל לחסום איתו בתורך הבא
קודם כל, כדאי שתעבור על העברית שלך, יש המון שגיאות כתיב.
אמר זה שרושם מעכב בק' XD
ΓΝ ΨΧ
doorok
MTGil Wizard

שליחה על ידי doorok »

א)אני לא מתרגז על אף אחד
ב)אני יודע שיש לי שגיעות כתיב אתם לא מספרים לי משהוא חדש
ג)Firesprout לא יעזור לי!
ד)העצה אם Primal Command היא אצה טובה אני אוציא את gift of the gargantuan ואחניס אותו
הינא הדק לאחר שיפורים והצעות שלכם:
Spells=10

naya charm 4
soul`s fire 4
Primal Command 2

Creatures=27

Llanowar Elves 2
Wild Nacatl 3
druid of the anima 3
knotvine mystic 4
mayael the anima 2
woolly thoctar 4++
Bull Cerodon 2+
Paleoloth 2
Spearbreaker Behemoth 2+
Mossbridge Troll 3

Lands=23

ancient ziggurat 4
jungle shrine 4
plains 3
mountain 5
forest 7

Sideboard=15

Beacon Behemoth 2
Meglonoth 2
Vagrant Plowbeasts 2
Pacifism 2
Rampant Growth 4
Oblivion Ring 3

YO!-ded הוא דווקא כן יקר אבל זאת עצה טובה

עוד הצאות יתקבלו בברחה :!:
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

עוד משהו ששמתי לב אליו הוא שלא יעזרו לך הPLOWBEASTS בסייד אם גם ככה יש לך SPEARBREAKER BEHEMOTH, לפי דעתי אתה צריך להעיף אותן, אני גם הייתי מוריד את PALEOLOTH לסייד (מאותה סיבה שהPLOWBEASTS לא טובים בגללה) במקום הPLOWBEASTS, ומכניס את MEGLONOTH למיין (שאולי הוא לא תחרותי, אבל הוא אחד הכיפיים), את 2 המקומות שהתפנו לך בסייד (אם החשוב שלי נכון), הייתי ממלא עם איזה 2 דברים שמביאים טרמפל בכל זאת (תחשוב שיכול להווצר מצב שהיריב מצליח להתחמק מהצ'ארם בעזרת יצור עם פלאש, או שהוא משחק איזה CRYPTIC COMMAND, וכשתשחק SOUL'S FIRE הוא יקנטר אותו או שהוא יחזיר לך את הטרול ליד, במצב דומה, ROUGHSOD MENTOR יוכל לעזור לך יותר, כי גם אם היריב מחזיר את הטרול לידך, זה ייעכב אותך בשני תורות, במקום שהדבר היחיד שתוכל לעשות הוא להתפלל שיצא לך עוד איזה SOUL'S FIRE או CHARM ושהריב לא ישלוף ביינתיים עוד איזה קאונטר)
ΓΝ ΨΧ
שלח תגובה