מחירים לקראת אליפות הארץ

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Orb
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

מחירים לקראת אליפות הארץ

שליחה על ידי Orb »

אין לי בהודעה הבאה איזה משהו פרקטי במיוחד לומר אבל רציתי בכל זאת לבטא את תחושת הקצת גועל שלי מהמחירים שחלק מהאנשים תוקעים בפומביות השכרות/מכירות שלהם.
אנשים מבקשים מחירים שהם 150% מהערך הרגיל של הקלף, ובהשכרות מבקשים בחלק מהמקרים 30% משווי הקלף.
נכון שזה אליפות הארץ ויש יותר ביקוש ולכן לכאורה המחיר צריך לעלות, אבל גם לזה יש לדעתי גבול עליון, וחלק מהאנשים כאן פשוט מנסים לנצל את הצורך של אחרים וזה לא נראה לי בסדר.

אני לא אומר את זה כי אני אישית צריך קלפים, כבר די השלמתי את הדק שלי.
וברור לי שזה קצת מוזר כשזה בא ממני, בהנתן שאני אחד האנשים שהכי דוחף ודחף בעבר מיסחור של מאג'יק, מכירות, השכרות וכו'.
אבל אפילו אם אני נותן תמיד מחירים קצת גבוהים, זה כי אני עושה את זה בתור משהו שאמור להכניס לי כסף ולכן חייב להצדיק את ההתעסקות בזה. לא חושב שמעולם ניפחתי מחיר בעשרות אחוזים כי ידעתי שמישהו נואש לקלף, כמו שחלק מהאנשים עושים.

זהו.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
yoray
unique corn
יצירת קשר:

שליחה על ידי yoray »

מסכים לגמריי שלא לדבר על זה שהקלפים המבוקשים האלו הם הכי יקרים ומגיע למחירים כבר של 100 שקל ומעלה לקלפים ששוים הרבה פחות מזה
הומר סימפסון כתב: AHHH. Donuts. . . What can't they do.
בייקוניסט גאה!
Dragon Slayer
?Hellkites you say

שליחה על ידי Dragon Slayer »

מסכים. מייג'ים מגיעים למחירים מטורפים עכשיו, זה ממש לא בפרופורציה. עוד מעט יש רוטציה, ורוב הדברים שהם לא מבלוק אלארה סתם ישבו באלבומים אחרי זה אלא אם כן ימצאו להם שימוש באקסטנדד.
תמונה
"!Fishing is for wussies"
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

~מושך בכתפיים~
מחירים גבוהים מדי של קלפים יטו את בחירת הדק של אנשים לדקים שבהם הקלפים יותר זולים. העדר ביקוש יכריח את המציעים להציע את אותם הקלפים יותר בזול. ברגע שמציעים מחיר על קלף ומישהו מוכן לשלם אותו, זה אומר שהמחיר לא גבוה מדי.
במילים אחרות, מי שמציע מחיר גבוה מדי, יורה לעצמו ברגל.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

מסכים, יש כאן מחירים שיוצא יותר זול להזמין מחו"ל במשלוח מהיר..
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

זו רק עדות נוספת לעובדה שהשוק מעוות ללחלוטין, שקלפים שאנשים מעריכים מעט מאד ביומיום פתאום זוכים להערכה גבוהה בצורה חסרת פרופורציה.

כל מה שאפשר לומר הוא... תלמדו לבדוק מחירים באינטרנט בצורה מקיפה :roll:
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אנשים מבקשים מחירים מאוד מוגזמים זה כן...אבל מצד שני אנשים משלמים את זה :\
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

למעשה, עכשיו כשאני חושב על זה, אין שום סיבה (למוכרים) לבקש מחיר על קלפים במקום להעמיד אותם למכירה פומבית. זה יאיץ את המכירה במחירים שבכל מקרה עומדים להגיע אליהם.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

גם התפיסה של פומביות קצת מעוותת בארץ, בגלל ההיקף הקטן של השוק. אין מספיק אנשים שיתחרו על הקלפים והאוריינטציה היא ביחס לטורניר הקרוב, מה שאומר שאם אתה מתחיל מכירה נמוך כמו שמקובל בדרך כלל בחו"ל, רק הקלפים המאד פופולאריים ימכרו במחירים הולמים. הרבה קלפים ימכרו מתחת לערך השוק שלהם, בגלל שאין להם ביקוש לטורניר הספציפי. במילים אחרות, פומביות מתחילות במחירים נמוכים בעיקר כשמדובר בקלפים מבוקשים מאד ובקלפים שעומדים לצאת מהרוטציה והבעלים שלהם מעוניינים להיפטר מהם לפני שהערך שלהם צונח כליל. בכל מקרה אחר, הפומבית מתחילה לרוב בסביבות ערך השוק של הקלף, כדי למנוע הפסדים שכאלו.

מה שעוד יותר מעניין הוא שגם ההשכרות הן בשיטת המכירה הפומבית, גם כשהן מלכתחילה דורשות מחירים גבוהים להפליא.

וכמובן שמרבית המכירות מסתיימות רק ברגע האחרון, מה שמכריח אנשים להציע אפילו יותר כדי שלא להתרוצץ ביום הטורניר ולנסות להשיג את הקלף... במחיר אפילו יותר גבוה.
נערך לאחרונה על ידי Navidshi ב 01/7/2009 , 8:49, נערך פעם 1 בסך הכל.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אז למה אף אחד לא קונה קלפים לא-לפני-טורנירים במחירים נורא נמוכים ואז מוכר אותם לפני הטורנירים במחירים גבוהים?
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני קונה קלפים כל הזמן כשאני מוצא אותם במחירים סבירים או נמוכים. אני פשוט לא מבקש כסף בשביל להשאיל אותם. ואני משוכנע שהאנשים שמציעים מבחר גדול של קלפים כאלו להשכרה אינם משלמים את מלוא ערכם כשהם קונים אותם.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

מצד אחד נכון, אבל דורון, לגבי מה שאמרת, קח לדוגמה איש שתקוע במדבר ללא מים.
הוא מגיע לקיוסק שמישהו אחר פתח באמצע המדבר. אותו בנאדם מבקש ממנו 550 ש"ח על כוס מי ברז. אותו איש כמובן מוכן לשלם זאת אחרת הוא ימות. הגיוני? האם זה אומר שמוצדק לבקש 550 ש"ח על כוס מי ברז?
וכמובן שמרבית המכירות מסתיימות רק ברגע האחרון, מה שמכריח אנשים להציע אפילו יותר כדי שלא להתרוצץ ביום הטורניר ולנסות להשיג את הקלף... במחיר אפילו יותר גבוה.
זה עוד משהו שמעצבן אותי:
מי שפותח מכירות והשכרות, זה מאוד לא מתחשב לסיים אותן בלילה שלפני הטורניר רק כי זה יכניס לכם עוד כמה שקלים כי לאנשים יהיה עוד טיפה זמן להציע.
זה אומר שאף אחד לא באמת יכול לדעת מראש אם יש לו את הקלף הזה או לא, ואם מישהו נהיה outbid ברגע האחרון על קלף שרצה, הוא כעת תקוע בלי דרך אחרת כמעט להשיג את הקלף.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

Orb כתב:
זה עוד משהו שמעצבן אותי:
מי שפותח מכירות והשכרות, זה מאוד לא מתחשב לסיים אותן בלילה שלפני הטורניר רק כי זה יכניס לכם עוד כמה שקלים כי לאנשים יהיה עוד טיפה זמן להציע.
זה אומר שאף אחד לא באמת יכול לדעת מראש אם יש לו את הקלף הזה או לא, ואם מישהו נהיה outbid ברגע האחרון על קלף שרצה, הוא כעת תקוע בלי דרך אחרת כמעט להשיג את הקלף.
אוקיי זה כבר ממש לא נכון...

וגם אם המכירה תסתיים יום יומיים לפני, ויהיה לשחקן עוד יום להשיג את הקלף, זה אומר שיהיה לו מאיפה להשיג? לא! זה פשוט אומר שכל הלקפים שהיו - נמכרו/הושכרו/משהו אחר, ולבנאדם אין איך להשיג בלי קשר לזמן שנשאר, כי להזמין מחו"ל לא רלוונטי, אף קלף לא ידיע תוך יום יומיים.
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

i have no clue why you just called me doron -_- fuckster
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

ניב אמר את זה, לא זינגר. ואני מאמין שזינגר רואה בהשגה של קלפים לטורניר צורך קיומי נחות בהרבה מאשר מים לאדם גווע, מה שכמובן נכון.

ניב - שפה.

תרשו לי לחזור על עצמי: אני מאמין שהבעיה הראשית בארץ היא בורות. אנשים לא מודעים לשוק העולמי, או גרוע יותר מתעלמים ממנו ומתייחסים רק לסביבתם המיידית. כל ניסיון למשוך תשומת לב למציאות נתקל בהתנגדות מצד אחד וכמובן שאינו כדאי במיוחד למתנגד, שבזכות הידע העדיף שלו נמצא בעמדה להרוויח מהמצב המעורער.

אתם זוכרים איך כשהתחלתם לשחק עשקו אתכם ונתנו לכם Grizzly Bears על Bayou או Mox Diamond או Garruk Wildspeaker? לרובכם זה עדיין קורה, על בסיס יומי, שבועי, חודשי. כי אתם מסרבים להאמין שקלף כלשהו שווה כסף כי הוא לא נמצא בחבילה החמה במטאגיים, או כי אנשים בסביבה שלכם לא משחקים אותו, או כי הוא לא משוחק תחרותית, בזמן שיש בעולם הרבה אנשים שרוצים אותו ומוכנים לשלם עליו בעין יפה.

מי שבמקום לפתוח שניים שלושה אתרים בינלאומיים שעוסקים במכירה של קלפים ולראות את טווח המחירים בעצמו מנסה לברר את ערכם בקרב אנשים שאין להם את הקלף, שעשויים לרצות את הקלף בעצמם, או שמעוניינים למכור את הקלף, יקבל מבחר של דעות נטולות בסיס או מוטות וברוב המקרים שגויות.

זה הבסיס. מכאן צומחת המדיניות של סודיות וניצול. אתם לא רוצים שינצלו אתכם? תתחילו ללמוד.
וגם אם המכירה תסתיים יום יומיים לפני, ויהיה לשחקן עוד יום להשיג את הקלף, זה אומר שיהיה לו מאיפה להשיג? לא! זה פשוט אומר שכל הלקפים שהיו - נמכרו/הושכרו/משהו אחר, ולבנאדם אין איך להשיג בלי קשר לזמן שנשאר, כי להזמין מחו"ל לא רלוונטי, אף קלף לא ידיע תוך יום יומיים.
אם אתה טוען שהמחיר יהיה זהה אם המכירה תסתיים יום או יומיים קודם, אז למה לא לסיים את המכירה יום או יומיים קודם ולתת לקונים שלך, שמשלמים לך במיטב כספם, להנות מיום-יומיים נוספים של וודאות שהם השיגו את מה שהם צריכים וזה לא עלול להילקח מהם ברגע האחרון?
נערך לאחרונה על ידי Navidshi ב 01/7/2009 , 14:16, נערך פעם 1 בסך הכל.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

Orb כתב:
מצד אחד נכון, אבל דורון, לגבי מה שאמרת, קח לדוגמה איש שתקוע במדבר ללא מים.
הוא מגיע לקיוסק שמישהו אחר פתח באמצע המדבר. אותו בנאדם מבקש ממנו 550 ש"ח על כוס מי ברז. אותו איש כמובן מוכן לשלם זאת אחרת הוא ימות. הגיוני? האם זה אומר שמוצדק לבקש 550 ש"ח על כוס מי ברז?
אתה כלכלן, לא? ברור שמונופול על דברים שהביקוש להם קשיח הוא בעייתי. זה פשוט לא המצב, בכלל. הביקוש לקלפים אינו קשיח כי אפשר לבנות דקים חלופיים שסיכוייהם לא בהכרח פחותים, והמוכרים אינם מונופול כי א' יש מספר רב שלהם וב' יש אפשרות לייבא מחו"ל קלפים.
Orb כתב:מי שפותח מכירות והשכרות, זה מאוד לא מתחשב לסיים אותן בלילה שלפני הטורניר רק כי זה יכניס לכם עוד כמה שקלים כי לאנשים יהיה עוד טיפה זמן להציע.
אם זו בעיה, אתה יכול לפתוח מכירות משלך ולסגור אותן לפני (או להציע מחיר קניה ישירה). אם אנשים מעוניינים, המחירים במכירות שלך יהיו גבוהים, בממוצע, מהמחירים במחירות שלא מקנות בטחון כזה, מה שידחוף את כולם לנהוג באופן דומה.

מה שאני מנסה להגיד הוא שיש פתרונות פשוטים שיגרמו לאותם אנשים, שההתנהגות שלהם מקוממת, הפסדים שיכריחו אותם לעבור להתנהג בצורה אחרת (שהיא במקרה גם הצורה הנכונה כלכלית להתנהל).
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

הביקוש לקלפים אינו קשיח כי אפשר לבנות דקים חלופיים שסיכוייהם לא בהכרח פחותים
כן ולא, שחקן רציני לא רוצה לשחק חבילה שהסיכויים שלה נראים לו פחותים רק בגלל שהיא עולה פחות, בגלל שהיחס בין עלות/תועלת הוא לא יחס כלכלי גרידא עבורו.
והמוכרים אינם מונופול כי א' יש מספר רב שלהם וב' יש אפשרות לייבא מחו"ל קלפים.
אור מדבר על זמן הווה ועל המכירות שצצו בפורום ביומיים האחרונים. בשלב הזה, כל מי שלא הזמין את הקלפים שלו מחו"ל לפני למעלה משבוע קרוב לוודאי שלא יקבל אותם בזמן לטורניר אלא אם הוא שילם דמי משלוח אקספרס שעומדים על עשרות דולרים ומייקרים את העסק מעל ומעבר לכל כדאיות כלכלית. מי שלא ציפה ש-Meddling Mage ימכר ב-50 ש"ח וקנה אותו לפני חודש מחו"ל ב-30 ש"ח לעותק, נדפק.
מה שאני מנסה להגיד הוא שיש פתרונות פשוטים שיגרמו לאותם אנשים, שההתנהגות שלהם מקוממת, הפסדים שיכריחו אותם לעבור להתנהג בצורה אחרת (שהיא במקרה גם הצורה הנכונה כלכלית להתנהל).
זה מזכיר לי את סוגית כתבי העת המדעיים; גם אם תפתח כתב עת מדעי חדש ותפרסם אותו בחינם, עדיין יהיו עשרות כותבים שרוצים שתפרסם את המאמרים שלהם ויהיו מוכנים לשלוח אותם לכתבי העת בתשלום כי המקום שלך מוגבל.

אדם אחד שיפתח מכירה שנגמרת קצת יותר מוקדם עשוי לרצות כמה אנשים, אבל לא את כולם. בסופו של דבר, יהיו לקוחות גם לאלו שסוגרים הכול ברגע האחרון, כי אנשים בכל זאת צריכים את הקלפים. או שאנשים ישארו בלי קלפים, ואז התרעומת שלהם תישאר בעינה.
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

אני מסכים לחלוטין עם אור. זה מדהים אותי לראות איך שחקנים ותיקים ומוכרים מוכנים להתלכלך בשביל להרוויח עוד 5 שקלים לפעמים. וזה לא רק ילדים, זה גם אנשים מבוגרים שההבדל בין למכור ב-70 או ב-80 צריך להיות זניח עבורם. בתור מישהו עם עבודה קבועה ורווחית למדי אני בטוח שאני יכול להרשות לעצמי לשלם יותר מ-95% מהשחקנים כאן, אבל זה ש-5 שקלים זה סכום זניח עבורי, לא אומר שהסוחר צריך להרשות לעצמו להעלות את המחיר בעוד 5 שקלים רק מתוך הנחה שלא יהיה אכפת לי לשלם את זה. כבר נתקלתי השנה ב 2-3 מקרים שנראו לי ממש מגוחכים, בלי לנקוב שמות, וזה פשוט מוציא את החשק לנסות להשיג קלפים אפילו.

לגבי המונופול - ברמת העקרון אני מסכים עם זינגר, אבל המציאות לצערי מכתיבה תנאים שונים. לא תמיד יש זמן להזמין קלפים מחו"ל, ולא תמיד אפשר למצוא סוחר אחר והגון, וודאי שלא בימים שלפני האליפות. לגבי האפשרות לקחת דק אחרת - שוב, תיאורטית זה נכון שיש הרבה דקים עם סיכויים לכאורה שווים, אבל אליפות הארץ זה לא סתם טורניר, אלא טורניר המג'יק היחיד שהפרסים בו באמת מצדיקים את ההשתתפות ואת ההשקעה, ולכן ואם אני מאמין שדק מסויימת היא הדק הנכונה אז סביר שאלך איתה כדי לא להתחרט אח"כ.

מבחינתי אפשר ורצוי לבטל את כל מוסד המכירה הפומבית בפורום, או לפחות לשים עליו הגבלות (למשל - מכירה חיבת להסתיים 24 שעות לפני טורניר).
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

גם אני חושב שמכירה צריכה להסתיים 24 שעות לפני טורניר ככה יודעים לפחות שצריך לנסות להחליף דק ולא לקום בבוקר הטורניר ולראות שהפסדת במכירה
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

לבטל את מוסד המכירה הפומבית בפורום?! יש לי המון אש וגופרית להמטיר, אבל אני אחסוך אותם אלא אם יש עוד תומכים לרעיון העוועים הזה.
שלח תגובה