האם החיים שלנו הם סימולציית מחשב?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Kroen »

3 שנים זה לא הרבה זמן? אולי בעולמם של אנשים שיש להם חיים :cry:
תמונה תמונה
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

תקרא בהזדמנות את - "המחשב הוא לא כל יכול" ותבין שכוח חישוב גדול ממש לא אומר שלמחשב יש את היכולת להיות מודע לעצמו. למרות שכמובן אין לי שום דרך מדעית להוכיח את זה, אני אישית מאמין שכדי להיות מודע לעצמך צריך שלא להיות מוגבל במסגרת מה שנקרא כוח חישוב.
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

ואתה רוצה להגיד שהמוח שלנו לא מוגבל? :-:
תמונה תמונה
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:ואתה רוצה להגיד שהמוח שלנו לא מוגבל? :-:
הוא כן, אבל לא בכח חישוב, או בכמות זיכרון.
Kroen כתב:אנשים חכמים משתמשים באופרה כי הם טיפשים.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אז יש למוח שלנו כוח חישוב וזיכרון בלתי מוגבלים זה מה שאתם אומר? אתה מודע לכך שזה בלתי אפשרי?
תמונה תמונה
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:אז יש למוח שלנו כוח חישוב וזיכרון בלתי מוגבלים זה מה שאתם אומר? אתה מודע לכך שזה בלתי אפשרי?
כן? אם תיקח מספר ענק, גדול ככל שיהיה, אם אתה לא מוגבל בזמן תוכל לשננן אותו ספרה בכל יום ולזכור אותו בע"פ.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אכזבת אותי, whatever. אם באמת קראת את הספר, אז אתה אמור לראות שגם למחשבים עם אינסוף כוח חישוב (זמן ריצה אינסופי) ואינסוף זכרון יש מגבלות. אפשר להאמין שיש איזה קסם במוח האנושי, אבל לא מהכיוון הזה.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אוריאל כתב:
Kroen כתב:אז יש למוח שלנו כוח חישוב וזיכרון בלתי מוגבלים זה מה שאתם אומר? אתה מודע לכך שזה בלתי אפשרי?
כן? אם תיקח מספר ענק, גדול ככל שיהיה, אם אתה לא מוגבל בזמן תוכל לשננן אותו ספרה בכל יום ולזכור אותו בע"פ.
ענק=/=אינסופי
תמונה תמונה
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:
אוריאל כתב:
ענק=/=אינסופי
בענק כוונתי הייתה שאם היה לך מספיק זמן היית יכול לשנן כל מספר, וברגע שאין גבול זה נקרא לא מוגבל.

תן לי כל מספר, ואני אוכל להגיד לך מה המספר הכי גדול שמחשב בעל כמות כזאת של זיכרון יכול לזכור, אבל אין מספר שהוא הגבול העליון של כמה שאדם יכול לזכור אם נותנים לו מספיק זמן, ולכן זה נגרא "לא מוגבל" - "אין שום דבר שמהווה גבול".
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

אני לא יודע בקשר לשאר האנשים קרואן, אבל עם הזמן אני משתכנע יותר ויותר שאתה סימולציית מחשב.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

חבוב כתב:אני לא יודע בקשר לשאר האנשים קרואן, אבל עם הזמן אני משתכנע יותר ויותר שאתה סימולציית מחשב.
יותר בכיוון של באג
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

אני רוצה לחזק את דבריו של Y וגם מבקש להרגיע.
אם אין לכם מה לומר אל תגיבו, ואם יש אז תגיבו עניינית לדיון.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אוריאל כתב:
Kroen כתב:
אוריאל כתב: כן? אם תיקח מספר ענק, גדול ככל שיהיה, אם אתה לא מוגבל בזמן תוכל לשננן אותו ספרה בכל יום ולזכור אותו בע"פ.
ענק=/=אינסופי
בענק כוונתי הייתה שאם היה לך מספיק זמן היית יכול לשנן כל מספר, וברגע שאין גבול זה נקרא לא מוגבל.

תן לי כל מספר, ואני אוכל להגיד לך מה המספר הכי גדול שמחשב בעל כמות כזאת של זיכרון יכול לזכור, אבל אין מספר שהוא הגבול העליון של כמה שאדם יכול לזכור אם נותנים לו מספיק זמן, ולכן זה נגרא "לא מוגבל" - "אין שום דבר שמהווה גבול".
בטח שיש גבול. גם אם אתה הבנאדם עם הזיכרון הכי טוב בעולם, אתה בחיים לא תוכל לשנן מספר של, בא נגיד 900 מיליארד ספרות. ואל תגיד לי שאם יהיה לך זמן בלתי מוגבל תוכל לשנן אותו, כי אין לך זמן בלתי מוגבל, אתה בן אנוש. שום דבר ביקום הוא לא בלתי מוגבל, אפילו לא היקום עצמו.
תמונה תמונה
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

אני מבקש לא להכליל, התגובה שלי קשורה מאוד לדיון. מדברים פה על האפשרות שאנחנו לא "אמיתיים" אלה חלק מתוכנת מחשב, אז אני מפתח את החשיבה הזאת ומציע את האפשרות שרק חלקנו "לא אמיתיים", ספיציפית קרואן. נראה לי לגיטימי וקשור לחלוטין, זה לא נסיון להעליב אותו.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:
אוריאל כתב:
Kroen כתב: ענק=/=אינסופי

בטח שיש גבול. גם אם אתה הבנאדם עם הזיכרון הכי טוב בעולם, אתה בחיים לא תוכל לשנן מספר של, בא נגיד 900 מיליארד ספרות. ואל תגיד לי שאם יהיה לך זמן בלתי מוגבל תוכל לשנן אותו, כי אין לך זמן בלתי מוגבל, אתה בן אנוש. שום דבר ביקום הוא לא בלתי מוגבל, אפילו לא היקום עצמו.
אז זאת בדיוק הנקודה, אמנם אין לי אין סוף זמן, אבל אם היה לי הייתי יכול לזכור את המספר בעל 900 מיליארד הספרות האלה, בניגוד למחשב שברגע שהוא מגיע לגבול העליון שלו לא יעזור לו שום דבר בעולם, לא זמן ולא כח חישוב ולא שום דבר, רק עוד זיכרון, ואין לו.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

מה שאתה אומר לא נשמע הגיוני, בגלל שבמוח יש מספר מוגבל של תאי עצב.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

ההבדל העיקרי בין מחשב ומוח אנושי הוא היכולת של המוח לעשות "קפיצות לוגיות". בשונה ממחשב, המוח יכול להגיע למסכנות מסויימות מתוך קלט בלי הצורך לעבור דרך כל חלקי החישוב בדרך.

אם, למשל, אני אומר לך שיש שתי סדרות של מספרים טבעיים (מספרים שלמים חיוביים): האחת מתחילה ב-1 ומתיימת ב-n. השניה מתחילה ב-1 ומסתיימת ב-(n-1). אם אני אומר לך עכשיו שאני סוכם את כל איברי הסדרה הראשונה ואת כל איברי הסדרה השניה ומחסר את התוצאה השניה מהראשונה, אתה תדע להגיד לי שהתוצאה היא n, כי כל שאר האיברים מתבטלים בחיסור.
מחשב לא ידע לתת לך תשובה. הדרך היחידה שלו לספק תשובה היא לקבל את שתי הסדרות עם n מוגדר ולבצע מעשית את החישוב. הוא לא יכול "לנחש" את התשובה.
עוד דוגמא היא היכולת של אנשים לפרק משימה לתתי משימות באופן אינטואיטיבי. אם למשל אני אתן לך אוסף של מספרים ואבקש ממך לסדר אותם מהגדול לקטן, אתה תדע לקחת מספרים ופשוט לשים אותם בסדר הנכון. תדע גם לבצע שינויים בתכנון תו"כ ריצה (אם למשל אני אוסיף לך מספרים באמצע, תדע להכניס אותם למקום בלי להתחיל מהתחלה). מחשב, לעומת זאת, חייב לדעת מה לעשות. הוא חייב לדעת את כל המספרים מראש וחייב לדעת באיזו שיטה להשתמש ע"מ למצוא את הסדר הנכון באופן שיטטי. המחשב לא ידע לשים את המספר '1' בהתחלה כשהוא יתקל בו, כי הוא לא ידע שזה המספר הכי קטן עד שהוא לא יוודא את זה מול כל שאר המספרים.
מחשב גם לא באמת יודע ללמוד מפעולות קודמות ולהסיק מסקנות להבא (למרות שהיום מצליחים לדמות את זה ברמה סבירה).

נכון להיום מחשבים לא יכולים להגיע לרמה שבה הם מסוגלים "לדלג" על שלבים בדרך לפתרון וגם מתכנתים לא יודעים איך כן לגרום להם לעשות את זה. עד שזה לא ימומש בפועל, מחשב לא יוכל להריץ סימולציה של אדם חושב.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

כל המאמר מתייחס בכוונה לזמן שהוא לא "נכון להיום" אלא אלפי שנים בעתיד...
תמונה תמונה
Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

שליחה על ידי Rentro, Noble Myr Lord »

All of what you have said on the subject of computers, aside from their inability to simulate a human mind (due to the fact we have no f'ing idea how a human mind actually works in the first place), was true in the 90s. AI technology has advanced a very long way since then and can make 'Logical leaps' at the cost that we, humans, pay ourselves: a small possibility for error.
.
That said, this question has nothing to do with technology and everything with Decart. Simply put if we ignore all axioms but those that state Logic even exists (if it doesn't this is kind of futile) then we cannot prove or disprove anything is real but ourselves. Whether Decart's demon is a computer or a paragon space alien god doesn't matters
.
Debating this subject is utterly useless as it, by definiton, states that our In-universe logic may have absolutely nothing to do with transcendent logic.
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

Antrax כתב:אכזבת אותי, whatever. אם באמת קראת את הספר, אז אתה אמור לראות שגם למחשבים עם אינסוף כוח חישוב (זמן ריצה אינסופי) ואינסוף זכרון יש מגבלות. אפשר להאמין שיש איזה קסם במוח האנושי, אבל לא מהכיוון הזה.
חשבתי שזה בדיוק מה שאמרתי :-?

כוח חישוב אינסופי = כוח חישוב גדול ממש (מהבחינה שמשלב מסוים זה פשוט לא משנה).
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
שלח תגובה