הכרזה רשמית - יבואן חדש למג'יק בישראל: כוכבי כסף הוצאה לאור

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
כוכבי כסף - יבואן מג'יק
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

הכרזה רשמית - יבואן חדש למג'יק בישראל: כוכבי כסף הוצאה לאור

שליחה על ידי כוכבי כסף - יבואן מג'יק »

יבואן רשמי חדש למג'יק בישראל !

שלום רב ונעים מאד להכיר.

שמי יונתן, ואני מנהלה של "כוכבי כסף הוצאה לאור", היבואנית החדשה של מג'יק לישראל, לפי בקשתה של חברת וויזרדס (WoTC).

למי שלא מכיר את כוכבי כסף, אנחנו עוסקים כבר כעשור בתרגום והוצאה לאור של "מבוכים ודרקונים", משחק התפקידים הראשון והנמכר ביותר בעולם, גם הוא של חברת וויזרדס. לאור ההכרות שלנו את וויזרדס, הנ"ל פנו אלינו לפני כמה חודשים בבקשה לחוות דעת בנוגע לתחום המג'יק בארץ. לאחר חוות דעת ראשונית, הגיעה אלינו פניה רשמית מוויזרדס לשמש כיבואן, במקומה של חברת PMI/בר הפצה ,אשר עסקה בנושא בשנים האחרונות.

תקוותנו היא להצליח לשקם ולקדם את תחום המג'יק בארץ, לפחות באותה רמה שעשינו עם "מבוכים ודרקונים". כאשר התחלנו בכך לפני כעשור, המספר המוערך של השחקנים בארץ נע בין 3000 ל-5000 שחקנים. היום ההערכות נעות בין 25,000 ל-30,000 שחקנים פעילים בארץ. זה אמנם תהליך שלקח זמן, ולא כולם היו מרוצים מכל בחירה שעשינו בדרך, אבל בסופו של דבר ,אין ספק שהתוצאות היו מאד חיוביות.
וכפי שאנחנו היום משתפים פעולה עם קהילות חובבים בארץ, וכן עם ארגון הגג הרשמי – העמותה לקידום משחקי תפקידים, כן נשמח מאד לשתף פעולה עם הקהילה. בניגוד ליבואן הקודם, יש לנו אינטרס מובהק לראות את הקהילה צומחת, גדלה ומתפתחת, ואנחנו נשמח לשיתוף הפעולה שלכם, בדרך לעשות את מג'יק למשחק קלפים נפוץ ופופולארי ככל האפשר.

לצורך ההכרות בנינו, ברצוני להסביר לכם אודות כמה מהלכים אותם אנחנו הולכים לבצע, מהלכים שלדעתנו, ולאחר התייעצות עם מספר גורמים כאן בארץ, וכן עם וויזרדס בחו"ל, יתרמו להגשמת היעד המשותף של כולנו – יותר מג'יק, יותר שחקנים, יותר פעילויות, יותר כיף!

אחת מנקודות התורפה העיקריות של היבואן הקודם, הייתה אי-אספקה סדירה של מוצרי מג'יק לארץ, כפי שכולם יודעים. אנחנו לא מתכוונים לחזור על אותה טעות. יכול להיות שבהתחלה יהיה קרטוע מסוים, עד שנבין מה בדיוק כמויות הסחורה הדרושות בארץ, ומי קונה מה, מתי וכמה, אבל אנחנו מתחייבים לעשות כל מאמץ לא לחזור על הטעות הזו, ולדאוג למלאי סביר בארץ, בכל זמן נתון.

נקודה חשובה שניה, היא נקודות מכירה. היבואן הקודם התחיל את דרכו עם כ-30 חנויות ברחבי הארץ אשר מכרו מג'יק לצרכן. בשל טיפול לקוי, מלאים נמוכים וחוסר הבנה כללי, המספר הזה ירד לבערך 3-5 חנויות שהיום מחזיקות מג'יק על המדף. אנחנו מתכוונים לתקן את זה, לפנות שוב לחנויות ,ישנות וחדשות, ולהחזיר את מג'יק למדפים. היתרון של זה הוא כפול – ראשית, המוצרים יהיו זמינים לכם לרכישה בפריסה ארצית רחבה יותר ,מה שיצריך פחות מאמץ וטרחה ברכישת קלפים. שנית, יותר חנויות = יותר מקומות בהם אפשר לארגן ליגות, טורנירים, ובכלל "לגייס" ולהכיר שחקנים חדשים.

נקודה שלישית היא מדיניות המחירים. חוסר האכפתיות, או סתם עצלות, של היבואן הקודם גרמה לכך שאופן המכירה של מוצרי מג'יק בפועל, הוזיל מאד את המוצר, שזה היה חלק מהסיבות שחנויות הפסיקו להחזיק מג'יק אצלן. לתפיסתנו, חנויות הם מקדם המשחק הכי טוב – אם המשחק יושב על המדף בחנות, ואם החנות עושה פעילויות – יש יותר סיכוי לעורר התעניינות במשחק ולהביא שחקנים חדשים. לצורך כך, צריך "ליישר" את המחיר ואת צורת המכירה כך שחנויות לא יפגעו.
שימו לב – אין לנו כוונה להעלות את המחירים של מג'יק. בוסטר יישאר 30 ₪ לצרכן, ואינטרו-פק יישאר 95 ₪ לצרכן. השינוי יבוא לידי ביטוי בעלויות השתתפות בפעילויות רשמיות. למשל, השתתפות בדראפט תעלה 90 שקל (3 בוסטרים * 30 שקל לבוסטר), כאשר כרגיל, הבוסטר הרביעי הוא בוסטר פרס. השתתפות בפריריליס תעלה 160 שקל, כאשר כרגיל, בוסטר הפרס נשאר פרס.

נקודה רביעית – יותר ארגון בפעילויות הרשמיות בארץ. אין לי ספק שגם אנחנו וגם הקהילה נרוויח יותר מקיום של יותר פעילויות, בפרסום רב יותר (למי שרוצה שהפעילות שלו תפורסם), ובארגון ושיתוף פעולה טוב יותר בנינו.

אלו הן הנקודות העיקריות והבסיסיות שרצינו להציג בפניכם – המעבר של מג'יק לנציג רשמי חדש בעל הוכחות להצלחה במשחק פנטזיה חברתי-קהילתי, הרצון בשיתוף הקהילה, והחזרה לחנויות.

אנחנו נשמח לשמוע מכם בכל עת ובכל זמן. החל מהיום אנחנו נבדוק את הפורום הזה לעיתים קרובות, וננסה להיות קשובים ככל האפשר לרחשי הקהילה, במגבלות הברורות. אנחנו גם מאד נשמח אם כל אחד ואחד מכם, השחקנים הפעילים, המארגנים, השופטים, כו', יוכל לשלוח לנו מייל לכתובת silvermtg@gmail.com
עם שם מלא, כתובת מגורים או כתובת מקום פעילות מג'יק, טלפון עדכני ואימייל, גיל ועיסוק.

בהצלחה לכולנו!
כוכבי כסף הוצאה לאור - www.silverstars.co.il
הבית הישראלי למשחקי חברה וספרות פנטזיה - מבוכים ודרקונים, מנצ'קין, מג'יק ועוד!
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

תאמת הדבר האחרון שאתם צריכים לעשות הוא להעלות את מחירי הטרונירים אם פריריליס יעלה 160 ועוד בעובדה שמקבלים בוסטר אחד פחות ... שתבינו שזה עלה עד לפני שנה וחצי 130 ובלי הבוסטר פחות ב 160 לשחקן אתם תורידו את כמות האנשים בהמון... זה סכום שהרבה אנשים לא כיולים לעמוד בו
עד לפני שנה וחצי דראפט עלה 75 אתם לא יודעים כמה בלאכן היה כשהלו אותו ל80 אז אתם מעלים אותו ל90?
אל תבינו לא נכון אני שמח שPMI כבר לא מיביאים את המוצר אבל להלעות את המחיר זאת לא הדרך...
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

אז מחיר הפרי-ריליס עולה בעוד 30 ש"ח? בהצלחה עם זה...

עם כמות החבילות נשארת חמש חבילות לאדם כבר אפשר להישאר בבית עם אתה לא בטוח ביכולת שלך לקחת פרס.
אמנם מפאת חוסר זמן כמעט ולא הגעתי לארועים בתקופה האחרונה (המאוד ארוכה), אבל אני חושב שאם אני חוזר אני פשוט הולך לאוןליין.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

ואי נכון
אתם יודעים שיש דבר כזה שנקרא מגיק אונליין אני מעדיף לחסול 30 שקל ולעשות דראפט מתי שמתחשק לי
ל תשכחו בנסוף לדראפט יש עוד עליות
{נסיעות/חניה,אוכל וכדומה}
כוכבי כסף - יבואן מג'יק
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שלום, ותודה על התגובה.
בעניין הפריריליס - בפרירילס הזה אתה רוכש 6 בוסטרים במחיר של 160 שקל (במקום 180 ל-6 בוסטרים במחיר המלא), שהם 20 ש"ח הנחה, שזה 60% הנחה. בנוסף, אתה מקבל עוד בוסטר שביעי חינם, ועוד קלף מיוחד לאירוע.
למיטב ידיעתי, עפ"י מה שנמסר לנו, הפריריליס האחרון היה במחיר 150 ש"ח. כלומר, מדובר על עליית מחיר של 10 ש"ח לעומת האירוע האחרון. אין להשוות למה שהיה לפני שנה וחצי. מצב העולם כולו היה שונה לפני שנה וחצי.

בעניין הדראפט - אתה חייב להבין שביצוע דראפט ב75-80 ש"ח, מתורת 4 בוסטרים, זו הנחה שאי אפשר לעמוד בה. תחשוב שהבוסטר הרביעי לבד ניתן ב-25% הנחה (בוסטר רביעי מתוך 4 בוסטרים משתתפים, זה 25%), על זה תוסיף עוד הנחה של 10 שקלים - ואתה מגיע לחישוב לפיו המשתתף הפרטי מקבל בדראפט הנחה יותר גדולה, או זהה למה שהחנות קונה בו את המג'יק מהיבואן. זו הסיבה שחנויות הפסיקו לקנות מג'יק, כי הן מימנו את השחקנים. זה לא יכול לעבוד ככה לטווח רחוק, כפי שהמצב הקיים אכן מוכיח. כדי שנוכל להוציא את המשחק מהמצב אליו הוא נקלע בשנים האחרונות, שינויים הם מחויב המציאות. אחד השינוים הוא עלול המוצר באירועים. שינוי אחר יהיה ככל הנראה שיטת אירגון האירועים. שינוי אחר יהיה אופן העבודה של היבואן (אנחנו) מול חנויות. אולי השינוי לא נוח, אולי הוא לא מוצא חן, אבל אני חושב שברור לכולם, שבלי שינוי, המצב רק ילך ויתדרדר, וזה משהו שאנחנו לא רוצים שיקרה.
כוכבי כסף - יבואן מג'יק
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

CHAOSBLACK - שים לב שיש בפריריליס 6 חבילות לאדם, ולא 5 חבילות כפי שכתבת. הבסיס שלך לחישוב שגוי.

לגבי מג'יק אוןליין - אם מישהו מעדיף לשחק לבד מול המחשב - שיבושם לו. זו בערך התגובה שקיבלנו כשהוצאנו את מבוכים ודרקונים לאור - "בשביל מה אני צריך ספרים וקוביות ב-400 שקל, אם אני יכול לשחק במחשב?". התשובה שלנו הייתה אז, ונשארה גם היום - כי משחק חברתי ומשחק מול המחשב לא נותנים את אותה חוויה, זה לא אותו כיף, ובעיניי אישית (כמי שמשחק גם משחקי תפקידים שולחניים וגם במחשב) - זה אפיל ולא אותו משחק.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

קראתי אבל בכלל לא מקבל
הרבה מהקהילה הם ילדים אז אם הם היו צריכים לשכנע תהורים שלהם ללכת לטורניר ב 130-150 עכשיו הם צריכים ב 160 תחשוב זה יוצא 200 שקל לטורניר {אוכל נסיעות ושטויות אחרות} ותסלח לי אבל קלף הבונוס הוא אמור להיות מתנה ולא משהו שאני משלם עליו {מתנה למשתתפים}והוא בדר"F שווה 5 שקל

דראפט ב 90 מה לעשות זזה מחיר מוגזם {באונלין עולה 30 שקל פחות וזה לא משהו מסובך יותר}
זו עליית מחירים רציניץ שתפגע בשחקנים בעיקר לא יבואו אנשים חדשים בכאלה מחירים
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

אז אתה מצפה שאכשיו הם כן יחזיקו מג'יק?

אתה עם אתה מתכוון לממן מכיסך את בוסטר הפרס אתה תיצור גידול עצום בדיווח דרפטים שלא מתקיימים. כי היי בוסטרים חינם.
עם זה על חשבון החנות, הם פשוט לא יארגנו דראפטים, למה להם לממן מתנות למישהו?

לא יודע מי אמר לך שמחיר הפריריליס היה 150 ש"ח אבל אני מציע שתבדוק פעם נוספת...

הבעיה במחיר היא לא ההנחה באחוזים לבוסטר השולי. זה באמת שטויות. הבעיה היא עם המחיר הסופי. למקרה שהמצב לא ברור לך מרבית השחקנים הם עד גיל סטודנט ולכן לא עמוסים בכסף.
בנוסף אתה מתחרה באונליין, שם משמעותית יותר זול ממה שאתה מציע.

שיטת ארגון האירועים הייתה על תקן התנדבות ברוב המקרים בשנה האחרונה, עם מדובר על עליית מחיר, אז כמו שאמרתי כבר, בהצלחה עם זה...
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

כוכבי כסף - יבואן מג'יק כתב:אני חושב שברור לכולם, שבלי שינוי, המצב רק ילך ויתדרדר, וזה משהו שאנחנו לא רוצים שיקרה.
השינויי שאתם מתכננים הוא שינויי לכוון ההפוך, באמת שמחירי המג'יק בארץ מתייקרים מPR לPR, לשם דוגמה, בתקופת conflux, הPR ברחובות עלה 130 שקל, וזה היה לפני פחות משנה, אח"ך המחיר עלה ל140 בreborn ועכשיו הוא עולה עוד?! איך אתם חושבים שמגמת העליה המתמדת הזאת תקדם את המשחק ותצרף אנשים חדשים, אני רק רואה את עצמי עוזב את המשחק בבאסה ולא יודע מה לעשות עם המאות קלפים שאני "תקוע" איתם, כי בתור בן 16 וחצי אלו לא הוצאות שאני יכול לספוג בקלות

עריכה: באמת שאני לא מבין את פשר ההתייקרות, המצב כאן הוא שיש פחות יד שקונה ומוכרת את המוצר עד שהוא מגיע אליי (אם הבנתי נכון), אבל בכל זאת המחירים לא רק שלא יורדים, אלא אף עולים :-?
נערך לאחרונה על ידי YO!ded ב 21/1/2010 , 11:21, נערך פעם 1 בסך הכל.
ΓΝ ΨΧ
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

יונתן, אני אוותר לך על בור המג'יק מול dnd. זה לא אותו תקן ולא אותו סוג של הוצאה כספית.
אתה משווה תפוחים לתפוזים.

שים לב שבארוע השקה האחרון קיבלו 5 חבילות ולכן חישוב שגוי שלי נבע רק מחוסר אספקת המידע שלך.

נ.ב. יצירת אנטגוניזם נגד הקהילה החל מיום 0 על ידי זריקת תלונות מחיר והשוואות לאונליין מחוץ לחלון is a big no no.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

אני גם לא יודע מה זה ממש DND אבל מגיק כל 3 חודשים מתחדש בצורה שאתה חייב להשיג עוד קלפים ועוד קלפים כדי לבנות דק תחרותית באלו מחירים הקלפים יתייקרו גם ואז זה לא רק הטורנירים אלא גם מחירי הקלפים... זה לא לקנות ספר שאתה תמידיכול להשתמש בו כי לשחקון התחרותי אין מה לעשות עם רוב הקלפים שהוא מקבל..
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

konortov כתב:אני גם לא יודע מה זה ממש DND אבל מגיק כל 3 חודשים מתחדש בצורה שאתה חייב להשיג עוד קלפים ועוד קלפים כדי לבנות דק תחרותית באלו מחירים הקלפים יתייקרו גם ואז זה לא רק הטורנירים אלא גם מחירי הקלפים... זה לא לקנות ספר שאתה תמידיכול להשתמש בו כי לשחקון התחרותי אין מה לעשות עם רוב הקלפים שהוא מקבל..
אל תדאג לDND, גם להם יש שיטות בליה משלם כמו הוצאת מהדורות חדשות, שגורמות לכל הספרים מהמהדורה הקודמת להיות לא רלוונטיים אלא אם כן יש לך חברה מצומצמת של אנשים שדובקים בה. דבר שאומר שאתה צריך לקנות ספרים חדשים, מה שגרם לי לפרוש מזה
ΓΝ ΨΧ
כוכבי כסף - יבואן מג'יק
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

CHAOSBLACK - פעם שניה - באירוע האחרון קיבלו 5 חבילות, לפי מה שאתה אומר, ובאירוע הקרוב מקבלים (קונים) 6 ומקבלים עוד אחת, כלומר סך הכל 7. לא יודע מה איתך, אבל הנתון המספרי הזה נראה לי כן נכון.
ואולי זה לא אני שיוצר אנטגוניזם כנגד הקהילה, אלא הקהילה שלא מוכנה לקבל כל שינוי? אמנם היה ברור לי שלא כולם, ואפילו הרוב הכריע לא ישמח להעלאת מחירים, אבל בין לבוא ולומר "אני לא שמח שיש העלאת מחירים", לבין לבוא ולומר שאני יוצר אנטגוניזם, יש פער.

אני מסכים איתך שמו"ד ומג'יק זה לא אותו סוג של הוצאה כספית - כניסה לתחום המג'יק דורשת הוצאה כספית ראשונית של כ-150 שקל, וכניסה ראשונית למו"ד דורשת 195 שקל. כל תוספת למג'יק (בוסטר) היא 30 שקל, כל תוספת למו"ד (הכי זולה שיש) היא 60 שקל, וזה מגיע עד 240 שקל. בגדול, מדובר בשני תחביבים יקרים, מדובר בשני משחקים חברתיים, מדובר בשני משחקי פנטזיה, מדובר בשני משחקים שמתעדכנים כל הזמן ודורשים עוד הוצאה - כך שעם כל הכבוד (וזו דעת דעת חכמים ממני שוויזרדס ארה"ב ואירופה) - יש ביניהם הרבה מאד מן המשותף.

YO!ded - אני מבין שעליית מחיר של 30 שקלים בשנה היא בעייתית לבן 16, וכנראה גם לעוד אנשים. אבל, ואני לא מאשים אותך כאן, זו נקודת ההסתכלות האישית שלך, כאדם פרטי שקונה מג'יק. אני מאד אשמח אם כן תוכל להשתתף באירועים, בין אם פריריליס ובין אם אירועים אחרים לאורך השנה, ובין יתר הרעיונות שיש לנו נמצא הרעיון של הנחה על השתתפות באירועים למנצחים באירועים, או פשוט למשתתפים קבועים, מה שיוזיל לך את ההשתתפות. מצד שני, ברמת המחיר הקיימת לאירוע, חנויות פשוט מסרבות לשתף פעולה. אז נכון, היום אתם עושים אירועים בלי חנויות - אבל מצב הקהילה עצמה לא חיובי. בשנתיים האחרונות מספר החברים הרשומים ב-DCI ירד מ-500 ל-300. אם נמשיך, כולנו, לטמון את הראש בחול ולחשוב רק על המחיר של השתתפות בפריריליס - בעוד שנה יהיו כאן 200 שחקנים, ושנה אחרי זה כל הקהילה תכנס בדירת חדר וחצי. אני מניח שכמו שאתה לא רוצה לשלם יותר, אתה גם לא רוצה לראות את הקהילה והתחביב גוועים למוות.
אגב, אני שם לב שלא ציינת שעליית המחיר בדראפט (מ-80 ל-90) היא כן סבירה. זה "רק 10 שקלים".
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

כוכבי כסף - יבואן מג'יק כתב:אני שם לב שלא ציינת שעליית המחיר בדראפט (מ-80 ל-90) היא כן סבירה. זה "רק 10 שקלים".
זה כי אני לא משתתף בדראפטים (חוץ מחד שהיה מאוד כיף וגרם לי להפסיק להשתתף בכאלו מחשש להתמכרות שלא אוכל לעמוד בהוצאות שלה), וכן גם זה היה מאוד מפריע לי לו השתתפתי בתחרויות מהסוג הזה, לא כל בן 16 מזלזל ב-10 שקלים

עריכה: אתה בהחלט יכול לקחת את המשפט לפי צורת הניסוח שלו למקום אגואיסטי שחושב רק על מה שפוגע בכיס שלו, אבל לא זאת האמת, פשוט זה הדבר הראשון שהפריע לי כי מה לעשות שמה שנוגע אליי מטריד אותי יותר ממה שלא
נערך לאחרונה על ידי YO!ded ב 21/1/2010 , 11:35, נערך פעם 1 בסך הכל.
ΓΝ ΨΧ
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

YO!ded כתב:
konortov כתב:אני גם לא יודע מה זה ממש DND אבל מגיק כל 3 חודשים מתחדש בצורה שאתה חייב להשיג עוד קלפים ועוד קלפים כדי לבנות דק תחרותית באלו מחירים הקלפים יתייקרו גם ואז זה לא רק הטורנירים אלא גם מחירי הקלפים... זה לא לקנות ספר שאתה תמידיכול להשתמש בו כי לשחקון התחרותי אין מה לעשות עם רוב הקלפים שהוא מקבל..
אל תדאג לDND, גם להם יש שיטות בליה משלם כמו הוצאת מהדורות חדשות, שגורמות לכל הספרים מהמהדורה הקודמת להיות לא רלוונטיים אלא אם כן יש לך חברה מצומצמת של אנשים שדובקים בה. דבר שאומר שאתה צריך לקנות ספרים חדשים, מה שגרם לי לפרוש מזה
זה ממש חרטא. מהדורה חדשה כול 7 שנים כשאתה לא חייב לקנות כלום חוץ משלושה ספרים? כמה זה? גג 550 ש"ח? אתה יכול להוציא את זה על מג'יק בחודש וחצי.
ziog93
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ziog93 »

אני מאמין כי העלאת המחירים לא תניב את התוצאה המבוקשת, מכיוון שקיימת הפרדה בין צרכני מג'יק לבין הקהילה עצמה.
עליית מחירים אולי תהפוך את החזקת המג'יק וניהול פעילויות לרווחים יותר ,תחשוף קהל יותר רחב למג'יק ובכך תעלה את כמות הקונים והשחקנים,אך עליית המחירים גם תוריד את הביקוש להשתתפות בפרי-ריליסים ודראפטים אצל שחקנים ותיקים וכן שחקנים חדשים.בעיניי, פרי-ריליס הוא השלב שבין לשבת בבית ולשחק עם חברים, לבין להיות חלק מהקהילה, סוג של משאיר חותם בעניין המג'יק והופך אותו לתחביב ולא לfad,מקטין את הסיכוי שהקלפים שנקנו ישכחו בארון מתישהו אצל שחקנים חדשים(שרובם בשכבת גיל נמוכה יחסית).
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

שאלה, בתור היבואן החדש, יש לכם תוכנית פעולה לקידום המשחק?
אני אשמח אם תפרט פה. אולי זה ישפוך לנו קצת אור על פני עליית המחירים.

אני חושב שהבעיה העיקרית של מג'יק בארץ, שאף אחד, פשוט אף אחד שאני מכיר, אין לו מושג מה זה מג'יק.
הבן היחידי שאמר לי שהוא מכיר את המשחק הוא בחור שעובד איתי, הוא שחק d&d לשעבר ופעם מישהו זרק לו את המושג מג'יק וזהו בערך.
ואם כבר מישהו מתעניין ושואל אותי מה זה, אז הוא ישר חושב שזה משחק לילדים קטנים.
למה מג'יק לא יכול לזכות לתהילה שפוקר קיבל בארץ? אני מכיר המון אנשים שמשחקים פוקר ומוציאים סכומים גדולים. אין להם בעיה עם זה.
בגילאים של אחרי צבא, אנשים שעובדים, אין להם בעיה סכומים של כסף על משהו שמביא להם הנאה. צריך גם לפנות לאנשים אלו ולא רק לקדם את המשחק בקרב מתבגרים/ילדים.
העניין הוא שצריך לקדם איכשהוא.
מיצי מיאו
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

טוב, ברוך הבא ליבואן החדש. אני אישית מקווה שבאמת נוכל להזיז קצת יותר את מג'יק בארץ.
בקשר למחירים, לדעתי חלק נכבד מהירידה בכמות השחקנים בזמן האחרון היה העלייה במחירים, ועל כן אני מוצא שהעלאה נוספת במחיר עלולה ליצור החמרה.

אבל הכל מקרה הבעיה העיקרית של מג'יק היא תהליך הוספת שחקנים חדשים. אני מדריך בחוג מג'יק בחיפה, ואני יודע על משהו עוד חוג נוסף שכנראה פועל במרכז ובדרום. המשחק מיועד לגיל 13 ומעלה אבל לא פשוט לגרום למישהו להתעניין בגיל מאוחר. אנחנו מנסים להעביר חוגים בכמה שיותר בתי ספר יסודיים, לגרום לילדים להתעניין במשחק בגיל צעיר בתיקווה שיזכרו אותו וירצו לחזור אליו יותר מאוחר. אולי תמיכה בחוגים ובליגות מתחילות, אירגון אירועים עם צ'ופר לשחקנים מתחילים במג'יק כשהם נרשמים לDCI ופעולות דומות יעזרו להפיץ יותר את מג'יק, כמו המחירה ביותר חנויות.

אה וכשאני חושב על זה, עשינו פעם קצת בירור בפורום, ולזכרוני רוב השחקנים שהגיבו שמעו על מג'יק או דרך די אנד די או דרך חבר בסביבות גיל 14. אולי דרך די אנד די תוכלו להפיץ את מג'יק בצורה מוגברת.
תמונה
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

אני לא חושב שבגלל המחיר חנויות הפסיקו לעשות טורנירים

הבעיה הייתה שאנשים הפסיקו לבוא למשל פריק הרצליה לא הפסיקו דראפטים או פעילויות בגלל מחיר אלא בגלל שאנשים הפסיקו לבוא {עליית מחיר לא תגרום לאנשים לבוא נכון?}
וגם בפריק ת"א לא היו טורנירים כי לא היה מדריך? אולי 2 חנויות הפסיקו בגלל המחיר אבל אם היו קונים באותו מחיר הם לא היו מפסיקיפ למכור
אותם חנויות גם הפסיקו כי גם המחיר לא רווחי כשקונים קצת אנשים אבל כשקונים הרבה אנשים אז הוא כן רווחי

לי זה נראה כמו צעד כדי שהיובאן ירוויח יותר אבל זו רק דעתי
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

konortov כתב:לי זה נראה כמו צעד כדי שהיובאן ירוויח יותר אבל זו רק דעתי
לא רק שלך
ΓΝ ΨΧ
שלח תגובה