צו ראשון

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Antrax
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זה לא מאה אחוז נכון. יש בצבא ספר למקצועות שמגדיר לכל מספר מקצוע טווחי קב"א, דפ"ר ופרופיל. יש לא מעט תפקידים במודיעין שמוגדרים כבלתי נגישים לאנשים עם פרופיל גבוה. אפשר תמיד להתחכם ולשים אותך בתפקיד א' על מספר מקצוע ב', אבל ככלל העקרון מחזיק.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

שלום לכולם שוב,
אז הפעם במסגרת המיונים הצבאיים שלי קיבלתי זימון למופ״ת (מחקר ופענוח חזותי).
אני כמובן לא מודאג, מבחנים לא קשים (זה לא קורס טיס), בכל אופן, יש מישהו שהיה שם ויכול להגיד לי מה עושים שם?
ואגב ני בכלל מתלבט אם ללכת למודיעין, כמו שניב אמר פעם להיות תצפיתן זה לא משהו. (למרות שאחרי המשט והמרמרה ראינו שגם הם לא יודעים לעשות את העבודה שלהם באמ״ן).
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

123321 כתב:שלום לכולם שוב,
אז הפעם במסגרת המיונים הצבאיים שלי קיבלתי זימון למופ״ת (מחקר ופענוח חזותי).
אני כמובן לא מודאג, מבחנים לא קשים (זה לא קורס טיס), בכל אופן, יש מישהו שהיה שם ויכול להגיד לי מה עושים שם?
ואגב ני בכלל מתלבט אם ללכת למודיעין, כמו שניב אמר פעם להיות תצפיתן זה לא משהו. (למרות שאחרי המשט והמרמרה ראינו שגם הם לא יודעים לעשות את העבודה שלהם באמ״ן).
מע אני עוד לא בצבא ולא במודעין אבל לפי מה שאני יודע שירות במודיעין הוא מאתגר ויכול להועיל לך לקרירה האזרחית ויש שם אנשים איכותים {תמיד יש יוצאי דופן} אבל לא הייתי שם אז אני לא יכול להגיד לך בוודאות
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זאת אמירה מאד גורפת. יש מקומות במודיעין שתכל'ס מבטיחים לך קשרים וקריירה לשאר החיים, ויש מקומות שיגרמו לך לרצות לעקור לעצמך את העיניים מרוב שעמום. לא סביר שתדע להבחין בין השניים בצורה אמינה לפני, ולכן צריך פשוט לקוות לטוב ולנסות להצטיין ככל האפשר בכל המבדקים (יש קורלציה חזקה בין הפגנת יכולת גבוהה לבין הגעה למקום טוב בסופו של דבר).
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
YonatanH
MTGil Apprentice

צו ראשון

שליחה על ידי YonatanH »

בבית הספר (אורט בנימינה) המורה אמרה שבקשו ממנה להמליץ לתלפיות אבל מכיוון שאין מושג
כמה יוכלו להתקבל לשם אז אני לא יודע למה לצפות.... היא אמרה שהיא תמליץ על כל מי שגם
ברובוטיקה וגם בפיזיקה ויש בערך 15 עד 20 תלמידים כאלה (מתוך350 ) וממה שהבנתי לתלפיות
לא לוקחים יותר מ 20 עד 30 מכל הארץ אז בבקשה אם משהו יודע משהו על התכנית אבקש לדעת יותר.
רן כתב:Day of Judgment. בגלל שווגים לא מתים, הם רק מתחלפים.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

היי לכולם,
קיבלתי במייל הזמנה (פתוחה = לכולם, אני מניח) לגדנ"ע חיל תקשוב בקיץ.
אני יכול להרשם עד מחר, אז אני צריך לקבל החלטה מהירה הם לצאת לזה או לא.
הייתם ממליצים לצאת לזה? לא חשבתי אף פעם על חיל תקשוב ול"א, זה נחמד? יש מישהו שהוא שם ויכול לספר על זה?
האמת שכל עוד זה לא בשטח אז זה די חבורה של ג'ובניקים לא?
אגב, אתם חושבים שבגדנ"ע הזאת אם אני אבקש יוכלו לשים אותי בצוות עם חבר שלי? (אם נרשם יחד)
תמונה
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

היי לכולם.
חזרתי עכשיו מהזימון למיוני מופ"ת.
היה נחמד. הראו מצגת יפה על המודיעין והסבירו יפה יפה.
עשו כמה מבחנים (ברמה קצת יותר גבוהה מהצו הראשון).
שאלון 300 זה חופר...

!Modiin! Here I come

אגב, (אסף שומר), מתי זה סביר לקבל זימון לירפ"א א'? כי עוד לא קיבלתי את שלי.
תמונה
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

את השאלון 300 הזה אתה תעבור לפחות עוד פעם אחת, אל תדאג.
בקשר לירפ"א א', עד כמה שאני יודע (וזה לא הרבה) לפעמים לוקח להם קצת זמן לשלוח לך, ולפעמים מקבלים את הזימון קצת אחרי אחרי המיון.
אל תנסה להבין את הצבא, זה גוף בירוקרטי מפגר. פשוט תזרום ותהיה רגוע.
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

היי שוב לכולם!

הפעם במסגרת המיונים הצבאיים: יום המא"ה.

כן כן... יום של ג'ובניקים ובחורות, ואמנם אני פרופיל 97, אבל אני בן יחיד והאמא הפולניה שלי לא תהיה מוכנה בחיים לחתום, אז כנראה שסיירת מטכ"ל אני כבר לא אהיה.

בכל אופן, אז יום המא"ה, מיון והתאמה... מה עושים שם? הבנתי שזה יום ארוך, מתיש, מעצבן ושיכול לקבוע הרבה.

מה גם שהבנתי שזה פחות או יותר יום של להיות פקידה, וזה משהו שאני לא רוצה, כי יש לי דברים יותר טובים לעשות בחיים שלי מלהכין למישהו קפה וכל מיני שטויות כאלה ואחרות.

מישהו היה ויכול לספר ולתת כמה טיפים?

ארן.
תמונה
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

עברתי את זה לא מזמן אחלה מקום להתחיל עם בחורות היינו מש הו כמו מאה איש ורק 2 בנים כולל אני

ירשמו אתכם יחלקו אותכם לקבוצות קטנות כל אחד יספר על עצמו וגם שם רושמים עליך דברים תפגין ביטחון בדיבור ובלה בלה בלה..

אחר כך יש 5 תחנות בסדר שונה יש תחנהשל מחשבים שיש שם כל מיני מבחנים שונה מצב ראשון לא יהיה שם חשבון ואנגלית וכאלה..
אני זוכר מבחן אחד בעיקר שכל פעם שיש ריבוע אדום לוחצים רווח וזה מאוד מבלבל זה בערך 10 דקות אז תכין את עצמך שזה לא נגמר עוד דקה אלא יש זמן

יש מבחן שתקבלו קשים ותצתרכו לבנות מהם משהו לונה פארק בנין ודכומה ולבסוף תצתרכו לפרסם אותו נגד קבוצה אחרת חשוב במבחנים האלו להראות מנהיגות ויצירתיות

עוד מבחן שאני זוכר אישי

יושיבו אותך מול מאבחן ותקבל סיפור אתה תשחק מוכר בחנות צעצועים נניח ויש לך חוקים נגיד אסור להחליף מוצר שנפתח וכדומה המאבחן יתחננן כדי שתחליף לו בשלל תרוצים אסןר לך להשבר אבל תדבר בנימוס בטענה שאין לך מה לעשות
אחר כך יחליפו לך מאבחן וסיפור ואותו דבר

מיד אחרכך יתנו לך חלקים ותמונה של משהו ותצתרך להרכיב אותו אני יודע על 2 יש שבשבת רוח ויש מין מתקן כזה שגולה צריכה לרדות בו עד למטה
אני עשיתי את המתקן עם הגולה עצה אתה תחשוב שחסר לך חלק אבל תשתמש באום בתור החלק החסר
אם עדיין הגולה תעוף לך מרוב מהירות פשוט תאזן את זה

תחנה אחרונה שאני זוכר זה משהו מפגר שלא רלוונטי לנו הבנים כי כנראה לא נקבל כבר תפקידי "שטח" אתם בחדר וצריך לזחול איזשהוא מסולול קטן כדי שתוכל לקבל רשות להרין שק יהיה לכם מפה שלפיה תשימו את השקים בסדר הנכון וככה תעברו לצד שני זו פעילות קבוצתית אז גם פה להראות מנהיגות

זהו בערך בהצלחה
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

איזה סיבוך כל זה
לי היה צו ראשון
אמרו לי אתה מתגייס לגולני באוגוסט
אמרתי לא
אז אמרו לי אתה מתגייס לשיריון בנובמבר וזהו...
סגרתי עניין
מה?
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

Krosan כתב:איזה סיבוך כל זה
לי היה צו ראשון
אמרתי לא
סגרתי עניין
אבל יום המאה היה עד לפני שנה רק לבנות ולבנים לא קרביים עכשיו אולי יעשו לכולם כאילו כל הנערים שעכשיו בי"א
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

מ
Krosan כתב:איזה סיבוך כל זה
לי היה צו ראשון
אמרתי לא
סגרתי עניין
ככה זה אורי, גיוס לקרבי הוא מאוד פשוט מבחינת התאמה. לעומת זאת, גיוס לתפקידים תומכי לחימה הוא יותר בעייתי, כי האדם צריך להיות מותאם הרבה יותר לתפקיד.
תמונה
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

תמשיכו לספר לעצמכם כל תומכי הלחימה פה שההתאמה שלכם לתפקיד היא יותר מושקעת וגבוהה יותר ככה תוכלו להגיד לעצמכם שאתה משמעותיים למישהו בצבא כשאתם יושבים במשרד המעפן שלכם כל היום...
הגודל אוהו קובע....
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

יופי של טרולינג.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

jamanta כתב:תמשיכו לספר לעצמכם כל תומכי הלחימה פה שההתאמה שלכם לתפקיד היא יותר מושקעת וגבוהה יותר ככה תוכלו להגיד לעצמכם שאתה משמעותיים למישהו בצבא כשאתם יושבים במשרד המעפן שלכם כל היום...
אף אחד לא אמר שהיא יותר מושקעת
אבל לתפקידים תומכי לחימה יש המון תת תפקידים אז לא רוצים שתתקע בתפקיד עוד יותר פחות משמעותי ממה שאתה
אה ותסלח לי אבל אני יכול להביא לך עשרות דוגמאות של חייל אל מול חייל אחד בתפקיד "גובניק" ואחד לוחם שדדוקא אותו חייל גובניק יהיה יותר משמעותי
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

konortov כתב:
jamanta כתב:תמשיכו לספר לעצמכם כל תומכי הלחימה פה שההתאמה שלכם לתפקיד היא יותר מושקעת וגבוהה יותר ככה תוכלו להגיד לעצמכם שאתה משמעותיים למישהו בצבא כשאתם יושבים במשרד המעפן שלכם כל היום...
אף אחד לא אמר שהיא יותר מושקעת
אבל לתפקידים תומכי לחימה יש המון תת תפקידים אז לא רוצים שתתקע בתפקיד עוד יותר פחות משמעותי ממה שאתה
אה ותסלח לי אבל אני יכול להביא לך עשרות דוגמאות של חייל אל מול חייל אחד בתפקיד "גובניק" ואחד לוחם שדדוקא אותו חייל גובניק יהיה יותר משמעותי
אין דבר כזה "יותר משמעותי" או "פחות משמעותי". סופו של דבר, החי"רניקים הם אלו שבמלחמה יסתערו יחד עם שיריון, תותחנים וכו'. אבל, שום חי"רניק לא יכול לזוז בלי אפסנאות שתתן לו ציוד, מטבח שיתן לו אוכל, ומודיעין שיגיד לו לאן להסתער ומה מחכה לו שם.

אז די, להפסיק עם הקטע של "משמעותי יותר" או "משמעותי פחות". כשמסתכלים על הצבא בתור גוף גדול, מבינים שכל תפקיד תורם לתמונה הגדולה.
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

SPS אני כבר למדתי שמודיעין זה אידיוטי וטיפשי ממקור ראשון
ובעיקר מעופרת יצוקה
מה?
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

טוב, אני כאן באמצע יום המא"ה כותב דרך האינטרנט הסלולרי בפלאפון.

עד עכשיו הייתי בתחנה הראשונה של מחשב. היה בדיחה ממש.
כל מיני שטויות של קריאת מפה, קריאת טבלאות, גרפים ושאר שטויות. היה בדיחה.
בריבוע האדום, החזקתי שעון עם סטופר ביד שמאל וביד ימין המקלדת, ככה לא השתגעתי מהזמן שכאילו לא עובר. טיפ לאחרים.

טוב אני צריך ללכת. אמשיך אחר כך.
תמונה
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

Krosan כתב:SPS אני כבר למדתי שמודיעין זה אידיוטי וטיפשי ממקור ראשון
ובעיקר מעופרת יצוקה
מודיעין זה טיפשי ואידיוטי? תגיד, חשבת פעם איך היית נלחם בלי מפה (מודיעין), צפי אוייב (מודיעין), אמל"ח (מודיעין)?

ודווקא עופרת יצוקה היה הצלחה מבחינת מודיעין. איך בדיוק זה אכזב אותך?
שלח תגובה