למה אתם לא פורשים ממג'יק

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

למה אתם לא פורשים ממג'יק

שליחה על ידי Kroen »

הרי זה בזבוז אסטרונומי של כסף, שלא לדבר על זמן. כמו שאתם יודעים כבר פרשתי ממזמן ואני רק מצטער על זה שלא פרשתי לפני זה.
אני יודע שאני לא אצליח לשכנע שחקנים ותיקים אבל עצה לשחקנים חדשים: תפרשו מהר אחרת זה יהיה מאוחר מדי.
תמונה תמונה
TalS
MTGil Wizard

שליחה על ידי TalS »

באותה מידה אפשר לשאול את זה כמעט על כל דבר שהוא לא צורך חיים בסיסי... :roll:
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

אני פחות או יותר רק נכנס לפורום ולא עושה עוד שום דבר שקשור למג'יק, ואני רק מצטער על זה. מג'יק זה כיף, זה למה מוציאים על זה כסף. למה הלכת לראות את אווטאר? למה אתה קונה מוזיקה/די-וי-די/משחקים/גדג'אטים/אביזרים שונים לתחביבים? כי זה כיף. איזה עוד סיבה יש למשהו?
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
גרשון
MTGil Wizard

שליחה על ידי גרשון »

אצלי הייתי תקופה ששיחקתי MAGIC עם קלפים אמיתיים,ובהדרגה עברתי ל- MAGIC ONLINE .שם אפשר להשקיע כסף בצורה הרבה יותר מתונה,וזה זמין כל הזמן.אני משקיע משהו כמו 10$ לחודש,זה מספיק בשבילי.
אז כן,עשיתי סוג של פרישה מהמג'יק עם קלפים אמיתיים
נערך לאחרונה על ידי גרשון ב 01/4/2010 , 15:06, נערך פעם 1 בסך הכל.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

אני די מגביל את עצמי לאחרונה בקנייה של מוצרי מג'יק. כרגע הקנייה שלי מבוססת על פרירליסים מידי פעם וזהו וגם זה אני לא יודע כמה זמן יימשך. והפעילות שלי בלשחק מג'יק ירדה לסף האפס בתקופה האחרונה :( . אפשר להגיד במובן מסויים שאני כבר נמצא בפרישה כבר הרבה זמן - אבל לא איבדתי את העניין במשחק או את הרצון לשחק בו. אני מקווה שתהיה לי ההזדמנות להשתתף בפרירליסים של RotE ו\או M11...

עוד כמה הערות:
1) אם משחקים קזואל ו\או אם משתמשים בפרוקסים כסף מהווה פחות בעיה. יש הרבה קבוצות, קטנות וגדולות, שממשיכות לשחק בקזואליות עם האוסף ה"מוגבל" שלהן ונהנות מאוד - לצערי אין קבוצה כזו או אחרת בקירבתי - אז כדי להגיע לאחת אני צריך לטרוח בנסיעות שפוגעות בחשק להגיע בתדירות או בכלל.
2) לבזבז זמן במשחק לדעתי פחות מפריע (למי שיש לו זמן) , את זה עוד אפשר להקציב בצורה נכונה כמו כל דבר של פנאי. העובדה שרוב הפעילויות הן חד שבועיות ולא יומיומיות מקלה על העניין הזה.
3) אני מניח שאלה שמסתדרים עם הכסף יודעים איך להמיר את הקלפים שלהם לכסף בצורה יעילה מספיק ו\או איך להרויח בטורנירים מספיק...
ido55558
Vampire King
יצירת קשר:

פרישה

שליחה על ידי ido55558 »

אם אתה רוצה לפרוש אז תפרוש ותשתוק אל תנסה לגרור אחריך אחרים,לעומתך
אני ועוד רבים אוהבים מג'יק.
קונה מטבעות עתיקים
למי שיש ומוכר לשלוח לי מייל: ido55558@walla.com
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

רוב הקהילה מורכת מאחלה אנשים, וזה כיף. למה אתה קונה משחקי מחשב ומשקיע במחשב/קונסולה?
raynor
MTGil Apprentice

שליחה על ידי raynor »

בנאדם לא פורש מדבר שהוא אוהב רק כי זה עולה כסף.
אם לא נשתמש בכסף (כמובן בצורה נכונה) איך נהנה ממנו?
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

אני בדרך כלל נמנע מלהגיב לפוסטים מעין אלו אך הפעם אני חושש מהתוצאות (גם אם הם מאוד מצומצמות), במיוחד במצב הרגיש בו עומדת הקהילה בארץ.

ברור לי שאתה לא לגמרי מאמין במה שרשמת, הרי אם תחליף את המילה מג'יק בכל תחביב אחר מתחביבך תגלה שאתה למעשה בקונפליקט עם עצמך. לכן אני אפנה בעיקר לשחקנים החדשים ולאלה שמרגישים אשמה כלשהי על עיסוקם זה.

קודם כל, ואין איך לומר זאת במילים ברורות יותר, מג'יק הוא המשחק הטוב ביותר שהכרתי בחיי, הוא אולי לא מוביל בכל הבחינות אך הוא בהחלט המנצח הגדול בסיכום הכללי.
אני משחק בקלפי המשחק מאז 1998 ואני כל פעם מתפלא להבין שאני משחק בכל שנה משחק שונה משנה שעברה.
היכולת של המפתחים ליצור משחק כל כך דינמי שבכל זאת שומר על אותו עומק ותחכום המוטבעים בחוקיו ובמבנהו פשוט אדירה.
העיסוק במשחק אכן נושא עימו הוצאות כספיות אך, כמו שכבר אמרו לפני, אם תשווה את הוצאות המשחק בצורה נכונה לכל תחביב דומה אחר תיווכח לגלות שמדובר בהוצאות ממוצעות לחלוטין.
לאחרונה, כחלק מהיותי סטודנט מחוסר עבודה, אני מנסה לנהל את פעילותי הפיננסית בצורה שתאפשר לי להמשיך לעסוק במשחק המצויין הזה במקביל לשגרת הלימודים ולהלן כמה הערות\ מסקנות שלי בנושא זה:
א. בכל פעם שאני מתכוון לקנות קפה ומאפה באחד מהדוכנים בקמפוס אני מסתכל בתפריט ואני רואה:
קפה ומאפה - אל תקנה אותי ותקבל *הכנס רר שחיק בטייפ כאן* במתנה.
אז אני שומר את הכסף בארנק וזוכר להביא איתי ערכת קפה קטנה וזולה מהבית.
ב. בכל פעם שאני שוקל איפה להחנות את הרכב כשאני מגיע לקרבת האוניברסיטה אני נזכר שחניה בקרבת השער הראשי = חצי בוסטר, אז אני חונה בחינם כמאתיים מטר רחוק יותר ובמהלך ההליכה אני מפנק את עצמי במחשבות על מה אפתח בבוסטר.
ג. ארוחת צהריים במקדונלס, ארומה, קרנף , למון גראס או בכל דוכן אחר המוצב בקמפוס = כמעט 2 בוסטרים. אני אביא אוכל בקופסה מהבית.

ובקיצור, בכל פעם שאני נתקל בהוצאה כלשהי במהלך היום אני מציב לעצמי את הבחירה, גיליתי, שבהסתכלות שבועית, אני צריך לוותר על מעט מאוד דברים (שאולי במילא שווה לוותר עליהם) על מנת לתחזק את הפעילות שלי במשחק, ואני לא מדבר על פעילות קזואלית ממוצעת, אני מדבר על הוצאות של קרוב ל500-600 ש"ח בחודש.

חברים, המשחק שווה את ההשקעה והוא יהיה שווה אף יותר אם קהילתנו תצמח ותתפתח בהתאם לטיב המשחק.

אביעד
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אני מצטער, אבל זאת פשלה שלי. אני ביקשתי ממנו לרשום הודעה כזאת כחלק ממתיחת אחד באפריל שתכננו (רצינו "לתת לו באן תמידי").

לצערי נתקעתי עם שיעורי בית שאני צריך להגיש אחרי פסח ולא יצא לי להכנס לפורום.
אני מתנצל, אבל לפעמים החיים קצת יותר חשובים.

קרואן, אני מתנצל אם חוסר היכולת שלי להכנס לפורום הרס את הרעיון שלך (ואני מתנצל שלא עניתי לכל הה"פ שלך), אבל תדע שזה לא נכון שלא עשינו את זה רק בגלל שזה אתה וזה לא אישי כמו שרשמת לי. אם זאת הסיבה לעזיבה שלך, תדע שזה לא אישי.

ושוב, קבלו את התנצלותי.
raynor
MTGil Apprentice

שליחה על ידי raynor »

Aviad כתב:
אני בדרך כלל נמנע מלהגיב לפוסטים מעין אלו אך הפעם אני חושש מהתוצאות (גם אם הם מאוד מצומצמות), במיוחד במצב הרגיש בו עומדת הקהילה בארץ.

ברור לי שאתה לא לגמרי מאמין במה שרשמת, הרי אם תחליף את המילה מג'יק בכל תחביב אחר מתחביבך תגלה שאתה למעשה בקונפליקט עם עצמך. לכן אני אפנה בעיקר לשחקנים החדשים ולאלה שמרגישים אשמה כלשהי על עיסוקם זה.

קודם כל, ואין איך לומר זאת במילים ברורות יותר, מג'יק הוא המשחק הטוב ביותר שהכרתי בחיי, הוא אולי לא מוביל בכל הבחינות אך הוא בהחלט המנצח הגדול בסיכום הכללי.
אני משחק בקלפי המשחק מאז 1998 ואני כל פעם מתפלא להבין שאני משחק בכל שנה משחק שונה משנה שעברה.
היכולת של המפתחים ליצור משחק כל כך דינמי שבכל זאת שומר על אותו עומק ותחכום המוטבעים בחוקיו ובמבנהו פשוט אדירה.
העיסוק במשחק אכן נושא עימו הוצאות כספיות אך, כמו שכבר אמרו לפני, אם תשווה את הוצאות המשחק בצורה נכונה לכל תחביב דומה אחר תיווכח לגלות שמדובר בהוצאות ממוצעות לחלוטין.
לאחרונה, כחלק מהיותי סטודנט מחוסר עבודה, אני מנסה לנהל את פעילותי הפיננסית בצורה שתאפשר לי להמשיך לעסוק במשחק המצויין הזה במקביל לשגרת הלימודים ולהלן כמה הערות\ מסקנות שלי בנושא זה:
א. בכל פעם שאני מתכוון לקנות קפה ומאפה באחד מהדוכנים בקמפוס אני מסתכל בתפריט ואני רואה:
קפה ומאפה - אל תקנה אותי ותקבל *הכנס רר שחיק בטייפ כאן* במתנה.
אז אני שומר את הכסף בארנק וזוכר להביא איתי ערכת קפה קטנה וזולה מהבית.
ב. בכל פעם שאני שוקל איפה להחנות את הרכב כשאני מגיע לקרבת האוניברסיטה אני נזכר שחניה בקרבת השער הראשי = חצי בוסטר, אז אני חונה בחינם כמאתיים מטר רחוק יותר ובמהלך ההליכה אני מפנק את עצמי במחשבות על מה אפתח בבוסטר.
ג. ארוחת צהריים במקדונלס, ארומה, קרנף , למון גראס או בכל דוכן אחר המוצב בקמפוס = כמעט 2 בוסטרים. אני אביא אוכל בקופסה מהבית.

ובקיצור, בכל פעם שאני נתקל בהוצאה כלשהי במהלך היום אני מציב לעצמי את הבחירה, גיליתי, שבהסתכלות שבועית, אני צריך לוותר על מעט מאוד דברים (שאולי במילא שווה לוותר עליהם) על מנת לתחזק את הפעילות שלי במשחק, ואני לא מדבר על פעילות קזואלית ממוצעת, אני מדבר על הוצאות של קרוב ל500-600 ש"ח בחודש.

חברים, המשחק שווה את ההשקעה והוא יהיה שווה אף יותר אם קהילתנו תצמח ותתפתח בהתאם לטיב המשחק.

אביעד
אתה לא מבין כמה אתה צודק, כל השחקנים החדשים (כולל אותי) כדאי לכם להבין משהו מזה.
הוא כל כך צודק!
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

אני נאלץ לחלוק עליך Aviad.
Aviad כתב:קודם כל, ואין איך לומר זאת במילים ברורות יותר, מג'יק הוא המשחק הטוב ביותר שהכרתי בחיי, הוא אולי לא מוביל בכל הבחינות אך הוא בהחלט המנצח הגדול בסיכום הכללי.
אמנם זאת דעתך האישית אבל בכמה משחקים כבר השקעת כל כך הרבה זמן כמו במגי'ק שאתה בכזו קלות פוסל אותם בתור "המשחק הכי טוב"? האם ניסית פעם לשחק משחק אסטרטגיה בתורות כמו Heroes 3 ברמה תחרותית? מה לגבי אסטרטגיה בזמן אמת כמו Starcraft? או אולי משהו אחר לחלוטין כמו Go?
Aviad כתב:אני משחק בקלפי המשחק מאז 1998 ואני כל פעם מתפלא להבין שאני משחק בכל שנה משחק שונה משנה שעברה.
ושוב אני נאלץ לחזור לעולם שמוכר לי טוב - משחקי מחשב. התיאור שלך לא מייחד את מגי'ק בשום צורה שהיא ביחס למשחקים אחרים. למשל WoW שבו המשחק מקבל שינוי עם כל Content Patch שיוצא או Warcraft 3 עם אינסוף ה-Custom Games בו או אפילו יוצר המפות הרנדומלי ב-Heroes 3. כל אלה ואחרים גם כן מספקים חוויה דינמית ומשתנה כל פעם שמשחקים.
Aviad כתב:העיסוק במשחק אכן נושא עימו הוצאות כספיות אך, כמו שכבר אמרו לפני, אם תשווה את הוצאות המשחק בצורה נכונה לכל תחביב דומה אחר תיווכח לגלות שמדובר בהוצאות ממוצעות לחלוטין.
זה כבר לא עניין של דיעה, זה פשוט לא נכון. דראפט עולה 90 שקל, בהנחה שאתה משחק שלושה סיבובים של 45 דקות (שזה בדרך כלל הרבה פחות) פלוס שעה לפיקים (שוב, פחות) נותן לך פעילות של פחות משלוש שעות ורבע. תחשוב מה אתה יכול לעשות במחיר של שלושה דראפטים - 270 שקל (סך הכל פחות מ-10 שעות פעילות)

אם הקהילה בשלבי גסיסה עדיף לתת לה להתפגר לגמרי מאשר לנסות לשכנע ככה אנשים חדשים להתמכר למשחק.
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

טל, להזכירך - באמצעות הקלפים שאתה פותח בדראפט הזה ואחרים כמותו אתה יכול לשחק במשך שעות רבות, משחקים רבים ושונים. אם ברגע שסיימת דראפט אתה זורק את הקלפים לפח, אולי זה באמת לא שווה את ההשקעה, אבל מצד שני גם סרט קולנוע, אירוע חד-פעמי למהדרין, יעלה לך בערך אותו סכום לאותו פרק זמן. וארוחה טובה, שהטעם שלה ישאר איתך זמן מוגבל למדי, יכולה בקלות לעלות אותו הדבר, אם לא הרבה יותר. וכן הלאה.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

99% מהקלפים שאתה פותח אכן יכולים ללכת לפח וגם אלה שלא לא יספקו לך עוד שעות הנאה אלה הטורניר Constructed שתשחק בו איתן ויעלה לך עוד כסף.
ב-270 שקל אתה יכול לראות 6 סרטי קולנוע שיספקו לך יותר מ-10 שעות הנאה (וביננו, הזמנים שכתבתי בהודעה הקודמת היו מוגזמים כלפי מעלה)
אף אחד לא אמר שארוחות במסעדה זה עיסוק פנאי משתלם.
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

היי טל,
אמנם זאת דעתך האישית אבל בכמה משחקים כבר השקעת כל כך הרבה זמן כמו במגי'ק שאתה בכזו קלות פוסל אותם בתור "המשחק הכי טוב"? האם ניסית פעם לשחק משחק אסטרטגיה בתורות כמו Heroes 3 ברמה תחרותית? מה לגבי אסטרטגיה בזמן אמת כמו Starcraft? או אולי משהו אחר לחלוטין כמו Go?
זו אכן סוגיה של טעם אישי. אך אל תזלזל בניסיון המשחקים שלי. זה עשוי להפתיע אותך אך בכיסי אינספור שעות על :
Heroes 3
Starcraft - אפילו ברמה תחרותית
Age of empires - ברמה תחרותית
Counter Strike - ברמה תחרותית
Delta Force - ברמה תחרותית
War craft
Diablo
ועוד המון משחקי מחשב שונים.
לשמחתי, בכל ארבעת שנותי בתיכון, זכיתי באפשרות להחזיק במפתח לחדר המחשבים בתיכון (שהכיל מחשבים שנחשבו אז לחזקים במיוחד ורשת) בישוב והיינו חבורה די גדולה שמעבירה שעות על גבי שעות במשחקי אסטרטגיה ברשת. ואני מדבר על רמה של לשנן מפות, למדוד זמנים לפתיחות (או לבליץ עם זרגלינגס) ולייעל לצורה כמעט מושלמת התקפות משולבות.

את "גו" לעומת זאת, אני לא מכיר.

ושוב אני נאלץ לחזור לעולם שמוכר לי טוב - משחקי מחשב. התיאור שלך לא מייחד את מגי'ק בשום צורה שהיא ביחס למשחקים אחרים. למשל WoW שבו המשחק מקבל שינוי עם כל Content Patch שיוצא או Warcraft 3 עם אינסוף ה-Custom Games בו או אפילו יוצר המפות הרנדומלי ב-Heroes 3. כל אלה ואחרים גם כן מספקים חוויה דינמית ומשתנה כל פעם שמשחקים.
לעולם לא טענתי שזהו המשחק היחיד בעל התכונה הזאת.
אני רק חושב שהוא עושה זאת בצורה הטובה ביותר, במיוחד בהתייחס לרמת המורכבות של המשחק.

זה כבר לא עניין של דיעה, זה פשוט לא נכון. דראפט עולה 90 שקל, בהנחה שאתה משחק שלושה סיבובים של 45 דקות (שזה בדרך כלל הרבה פחות) פלוס שעה לפיקים (שוב, פחות) נותן לך פעילות של פחות משלוש שעות ורבע. תחשוב מה אתה יכול לעשות במחיר של שלושה דראפטים - 270 שקל (סך הכל פחות מ-10 שעות פעילות)
לזה בדיוק התכוונתי שאמרתי : "תשווה בצורה נכונה", כי זה ממש לא מה שעשית.
אני וחבריי (אלה שאינם קשורים לקהילת המשחק) עשינו השוואת תחביבים קצרה, ואלו הם התחביבים שבדקנו (כל אחד תרם את תחומו). 1:
- אופניים
- קייט סרפינג
- טרקטרוני שטח
- טיפוס הרים
- פלייסטישן
- טניס
-בניית רובוטים
- פאבים ומסיבות
וכמובן מג'יק
כל אלה הם תחביבים לגיטמים לחלוטין לחבר'ה בגילנו (24-30) וכל אחד מאיתנו משקיע בהם במידה כזו או אחרת.
התדיינו קצת בהוצאות השבועיות והחודשיות, במה נחשב הוצאה שותפת ומהי הוצאה זמנית, מהו סכום ההשקעה הראשונית, בכמה שעות פעילות מדובר, במה דרוש על מנת להפוך את העניין למקצועי \ תחרותי ואיך ישתנו ההוצאות בהתאם (ואגב, הם משתנות מאוד) והגענו למס' מסקנות. שקודם כל, זה הכל לגיטימי, ובין השאר שמג'יק איננו תחביב יקר ביחס אליהם, הוא למעשה אף מתחת לממוצע.

אביעד
נערך לאחרונה על ידי Aviad ב 02/4/2010 , 2:16, נערך פעם 1 בסך הכל.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

כתבתי תגובה ארוכה והיא נמחקה לי :(
לא אזלזל בניסיון המשחקים שלך, אבל האם באמת אחרי משחק תחרותי ב-Starcraft אתה יכול להגיד שמג'יק יותר טוב? אולי ההגדרה שלנו לתחרותי לא אחידה? האם השתתפת בליגות כלשהן? הישגים כלשהם בליגות אונליין? טורנירים בארץ? APM?
(מה זה Ice Age? זה לא סדרת סרטי אנימציה? :P)

כנראה לא הבנתי למה התכוונת ב"תשווה בצורה נכונה". בכל אופן, להוציא כמעט 100 שקל פעם בשבוע במשך אחר צהריים אחד זה דבר שדי קשה לילד לבקש מההורים.

סך הכל אני מבין למה אנשים נמשכים באופן כללי למג'יק. "פרצי הרנדומליות" במשחק כמו פתיחת בוסטר או שליפת יד/קלפים במשחק חשוב זה דבר כיף ואפילו ממכר (מאוד, במיוחד פתיחת בוסטר) ולאנשים שכל כך מכורים הייתי בשיא הרצינות מציע לנסות משחקי הימורים כמו Craps או רולטה (על כסף). מניסיוני המאוד מוגבל בנושא זה כיף מאוד ונותן אותה הרגשה רק מספיק לזמן ארוך יותר.
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

(מה זה Ice Age? זה לא סדרת סרטי אנימציה? )
:oops:
זו אכן סדרת סרטי אנימציה.
לא מומלץ לכתוב הודעות בשעה כזו.
כוונתי כמובן ל:
Age of Empires

אביעד
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

TheCheat כתב:99% מהקלפים שאתה פותח אכן יכולים ללכת לפח וגם אלה שלא לא יספקו לך עוד שעות הנאה אלה הטורניר Constructed שתשחק בו איתן ויעלה לך עוד כסף.
טוב, כאן אתה בהחלט גולש מעובדות לטעם האישי שלך, אנחנו יודעים שאתה אדם תחרותי אבל הרבה מאיתנו משחקים Magic ונהנים מזה גם (ואולי בעיקר) כשאין פרסים (וכסף) על הכפות המאזניים.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

שוב עם הביקורת על האקראיות?
אני מוכן לתקוף את זה מכיוון אחר. יש לי נסיון מאד רחב במשחקי-לא-מחשב (גם גו), ומג'יק הוא בפירוש הכי מגוון. היכולת להמציא משחק אסטרטגיה שלא דורש המון שינון (פתיחות, הכרזות וכדומה) היא כבר מרשימה - המשחק היחיד האחר שאני מכיר כזה הוא וריאנט של שחמט שמוסיף אקראיות לעמדת הפתיחה (אקראיות שללא ספק היית מבקר לו שיחקת בזה והחלטת לפרוש).
להשוות מג'יק לסרטים זה קצת להשוות תפוחים לתפוזים. אין מה להשוות בידור פאסיבי, טוב ככל שיהיה, למשהו שאתה עושה בעצמך, כמו שמוזר לי להשוות מג'יק לפעילות ספורטיבית כלשהי - זה מנגן על מיתרים שונים לחלוטין.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
raynor
MTGil Apprentice

שליחה על ידי raynor »

Antrax כתב:שוב עם הביקורת על האקראיות?
אני מוכן לתקוף את זה מכיוון אחר. יש לי נסיון מאד רחב במשחקי-לא-מחשב (גם גו), ומג'יק הוא בפירוש הכי מגוון. היכולת להמציא משחק אסטרטגיה שלא דורש המון שינון (פתיחות, הכרזות וכדומה) היא כבר מרשימה - המשחק היחיד האחר שאני מכיר כזה הוא וריאנט של שחמט שמוסיף אקראיות לעמדת הפתיחה (אקראיות שללא ספק היית מבקר לו שיחקת בזה והחלטת לפרוש).
להשוות מג'יק לסרטים זה קצת להשוות תפוחים לתפוזים. אין מה להשוות בידור פאסיבי, טוב ככל שיהיה, למשהו שאתה עושה בעצמך, כמו שמוזר לי להשוות מג'יק לפעילות ספורטיבית כלשהי - זה מנגן על מיתרים שונים לחלוטין.
למה אבל ב270 שקל לא ללכת ל5 סרטים ולא 10 ובשאר הכסף לקנות קלפים?
לא חשבת על זה?
שלח תגובה