משחק אסטרטגיה בקלפים...

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Nightstalker
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

משחק אסטרטגיה בקלפים...

שליחה על ידי Nightstalker »

כולכם מכירים את המשפט הזה שמופיע בכותרת - זאת התשובה הנפוצה מאוד לאנשים שמתקרבים אליכם כשאתם משחקים מג'יק במקום ציבורי מתעניינים ושואלים אתכם מה זה המשחק הזה.

אני מבין את כל השחקנים שאין להם כוח להסביר לאנשים מה הם עושים גם אני שחקן ובטח באמצע משחק שאין לי כוח להסביר לאף אחד מה אני עושה ורק רוצה שיעזבו אותי לנפשי.

במקרה הטוב השחקן שולח את המתעניין אל עמדת השיפוט וגם שם לשופט אין ממש כוח להסביר במה מדובר.

אני חושב שאנחנו מפסידים פה את אחד הפוטנציאלים הכי גדול להרחבת הקהילה, כל מה שצריך לעשות זה לתת לאנשים האלו הסבר ראשוני מה זה המשחק ואולי הם יתעניינו או אולי הורים יתעניינו וישלחו את הילדים שלהם.

כמובן שלאף אחד אין כוח להסביר לא לי ולא לשופט ולא לשחקן ולא לאף אחד.
הפיתרון הוא די פשוט, כל מה שצריך לעשות זה להכין פלייר עם הסבר קצר על המשחק אפשר לחלק אותו לשני חלקים אחד מסביר על המשחק בכלליות (20 חיים מטילים כשפים ונלחמים עם יצורים בלה בלה בלה) והחלק השני (המשחק באנגלית ועוזר לפתח חשיבה לוגית ומתמטית בלה בלה אולי יקרוץ להורים)
להוסיף לינק לאתר אינטרנט או הסבר איפה אפשר לקנות starter pack וזהו.

הפליירים יהיו בעמדת השופט (רצוי למצוא להם פיתרון ככה שהם לא יהפכו לדפי חיים של שחקנים) ושחקנים באמצע משחקים פשוט יפנו אנשים מתעניינים לשם.
נערך לאחרונה על ידי Nightstalker ב 16/10/2010 , 7:31, נערך פעם 1 בסך הכל.
MTGil Wizard

שליחה על ידי avatar of woe »

רעיון נחמד
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

מנסיון העבר, זה עובד פחות ממה שהיית חושב. לשאול שאלות זה קל, אשכרה אחרי זה ללכת לקרוא, להוציא כסף או לשכנע את הנכד להרים את הראש ממה שהוא עושה כרגע זה יותר קשה.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני אישית מאז ומתמיד, שנאתי את התיאור "משחק אסטרטגיה בקלפים" שנשמע כמו משהו שיצא מסטודנט לתואר ראשון בשיווק, ואני תמיד עונה (לא מילה במילה מן הסתם) שמדובר בשני קוסמים שלוחמים זה בזה בדו קרב מכושף, כשהקלפים מיצגים את המשאבים וכוחות הקסם שלהם והמגוון הגדול של קלפים שזמינים שונים עושה את המשחק מגוון, מאתגר ודורש מחשבה ויצירתיות. עד עכשיו, מעטים האנשים שעיוותו את הפרצוף שלהם כששמעו את ההסבר הזה (אלא אם ערסים הם אנשים, ואז אבוי לי). כמובן שקשה לי להיות רהוט כל כך כשאני מנסה לצאת ממצב לא נעים שהיריב תקע אותי בו...

בדרך כלל השאלות הללו נופלות על שחקנים, שיש להם משהו חשוב יותר לעשות באותו רגע, אז הם מפנים אותן לשופטים/מארגנים שגם להם, בעיקרון, יש משהו חשוב יותר לעשות באותו רגע. צריך לדעתי ליצור תפקיד חדש של נציג קידום מכירות בטורנירים, ולגייס למטרה את אותם חברים בקהילה שמגיעים לטורנירים שלא על מנת להשתתף/לשפוט/לארגן (מנסיוני, בדרך כלל יש לפחות אחד כזה בכל טורניר משמעותי) ויש להם היכרות מספקת עם המשחק כדי להסביר אותו לאחרים בצורה ברורה. אדם כזה יכול לעקוב אחר מהלך הטורניר, לאתר זרים שפונים אל השחקנים או המארגנים בשאלות ו"לירט" אותם כדי לספק להם מענה הולם בלי לפגוע במהלך הטורניר. כמובן שזה תלוי במארגנים האם לישם את זה בשיטה המסורתית של "מצא לעצמך פראייר" או שאפשר ורצוי לתקצב את התפקיד הזה בצורה כלשהי כדי לתת לנציג תמריץ למלא את תפקידו להיות רק צופה (בעיה שמאפיינת למיטב זכרוני גם שופטים).
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

מניסיון, ברגע שתגיד את המילה "קוסמים" איבדת 90% מהאנשים.
איסטרטגיה פונה לקהל יעד הרבה יותר רחב ולכן אם אתה מתחיל לדבר על קסמים רק אחרי שהאדם הביע עניין להקשיב יותר, הסיכוי שהוא ייכנס לעומק הרבה יותר גדול.
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

לא נראה לי, אני חושב שהורים יעדיפו את "דו קרב בין שני קוסמים כאשר הקלפים מייצגים וגו'" מאשר "אתה משחק חייל במלחמת העולם השנייה שקוצר חיילי אויב כאשר שלט הפלייסטיישן מייצג רובה וגו'". הטענה שלי היא שאם משחקי יריות ודברים בלתי חינוכיים בעליל שכאלה נמכרים, אני לא רואה שום סיבה שמג'יק לא יימכר, בטח שלא רק בגלל התיאור הזה.

בכל מקרה אני מסכים שלכל טורניר (וליגה, אבל את זה יש ברוב), צריך להיות כמה מתנדבים שמסבירים על המשחק, אולי שניים משחקים ואחד שמסביר. תמורת ארוחת צהריים או כמה בוסטרים הייתי עושה את זה, ואם אני נהנה מזה אז אפילו בחינם.
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני ולא אחר כתב:מניסיון, ברגע שתגיד את המילה "קוסמים" איבדת 90% מהאנשים.
תגיד את זה ל-WotC, כי כנראה שהם עושים משהו לא נכון, הרי את מסגרת החוקים שיש להם הם יכולים להעביר בקלות לעולם מודרני, מדע בדיוני או כל תפאורה אחרת שהם בוחרים אז למה להם לשווק את המוצר עם סממנים שגורמים לכל כך הרבה אנשים לאבד עניין?
איסטרטגיה פונה לקהל יעד הרבה יותר רחב ולכן אם אתה מתחיל לדבר על קסמים רק אחרי שהאדם הביע עניין להקשיב יותר, הסיכוי שהוא ייכנס לעומק הרבה יותר גדול.
רוב האנשים שדיברתי איתם הקשיבו עד הסוף ושאלו שאלות נוספות כמו איך משיגים, כמה עולה, איפה אפשר למצוא שחקנים ועוד. אני מאמין שהעובדה שאני משתדל לתת תיאור של כמה וכמה היבטים שונים - flavor, משחק ידידותי, משחק תחרותי, אספנות - מגדילה את מספר האנשים שאני מעניין בו. לזרוק לאנשים משפט סתמי וחסר פשר כמו "משחק אסטרטגיה בקלפים" זו בעיני דרך טובה לגרום להם לאבד עניין או לפתח סלידה לפני שאתה אפילו מתחיל להסביר. שני קוסמים בדו קרב מכושף - קשה שלא להבין את זה, ואם מישהו פספס את העובדה שמדובר במסגרת למשחק, או שהוא אלרגי לדרקונים, קשה להאמין שתצליח לעניין אותו בכל מקרה.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

אני אומר בד"כ שזה משחק אסטרטגיה מהנה שמתקיים בעולם פנטזיה בו שנינו משחקים קוסמים והקלפים מייצגים את הקסמים שאנחנו משתמשים בהם ומנסים לנצח אחד את השני.

כדאי לשאול גם אם מכירים את יוגי הו, כשמכירים משחק כמו יוגי הו קל יותר להסביר.

לרוב אין לי בעיה לשבת ולהסביר יותר על המשחק, הבעיה העיקרית שנתקלתי בה באירועים גדולים היא שכשבאים אנשים ושואלים על המשחק אז זה תמיד באמצע משחק ואז יש בעיה לשבת ולהסביר כמו שצריך..
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

אני לא צריך להגיד כלום לוויזארדס הם עושים עבודה מצוינת בעולם. מה שתופס בעולם לא תמיד נכון לישראל. עובדה שהקהילה קטנה בטירוף יחסית לפוטנציאל שלה.

אני לא פונה רק לילדים ולהורים שלהם, אני פונה לקהל יעד הרבה יותר גדול. כנס לאוניברסיטה ותגיד שאתה רוצה משחק קלפים של קסמים ורוב האנשים פשוט יבטלו את זה ויילכו. איסטרטגיה בקלפים תופס הרבה יותר טוב וזאת עובדה. הקהל שלהגיד לו "קוסמים" או "דרקונים" ישר יגרום לו להכנס לעניינים הוא קטן מאוד. משחק איסטרטגיה לעומת זאת, זה משהו אחר. אם אתה משווק את זה נכון, כל אחד שמשחק מונופול יכול להכנס גם למג'יק.
Nightstalker
MTGil Wizard

שליחה על ידי Nightstalker »

לא כתבתי את מה שכתבתי כי אני חושב שלהגיד "משחק אסטרטגיה בקלפים" זה רע או טוב או כל דבר אחר...
פתחתי את הנושא הזה כי במשחקים וטורנירים כשאנשים מתעניינים אין באמת מי שיסביר להם כי לאף אחד אין כוח, אז העלתי את ההצעה של הדפי מידע שיהיו בעמדת שופט.

אפשר לעשות עוד דברים כמו להשאיר בעמדת שופט חבילות STARTER ועל כל 3 starter ששופט או מישהו ימכור הוא יקבל בוסטר או כל צ'ופר אחר( אם הם כבר שם ושואלים אותם יהיה להם מוטיבציה להכווין אנשים להתעניין יותר במוצר).

חשבתי על הרעיון של דפי מידע קטנים כי זה : זול , לא דורש יותר מידי השקעה, ולא דורש מאנשים כמעט מאמץ.
נערך לאחרונה על ידי Nightstalker ב 16/10/2010 , 19:15, נערך פעם 1 בסך הכל.
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

טוב, ניסחתי דף הסבר בסיסי שאפשר לתלות בורנירים ולהפנות אליו סקרנים. אם תירצו תוסיפו/תשנו/תשתמשו או לא.

מה זה המשחק הזה?

אם שאלתם את זה וגם ניגשתם לדף, מזל טוב אתם סקרנים!

מג'יק הוא משחק קלפים שמופץ על ידי החברה שמפיצה את מבוכים ודרקונים.
המשחק הוא משחק מחשבה שמשלב בתוכו פנטסיה. דרך אחת להציג את המשחק היא:
במג'יק השחקנים מייצגים קוסמים אשר מטילים קסמים ומזמנים יצורים בכדי להגיע לניצחון.

דרך אחרת היא פשוט להציג את המשחק עצמו: כל שחקן מביא חבילה מקלפים שהוא קנה או החליף ומשחקים אחד נגד השני לכיף או בטורנירים תחרותיים. בחלק מהטורנירים השחקנים קונים את הקלפים במקום וחלק מהאתגר והכיף הוא לבנות את החבילה.

אם אתם רוצים לברר עוד על המשחק הנה כמה לינקים:
http://www.wizards.com/Magic/TCG/NewtoM ... r09playmtg
בקישור זה אפשר למצוא סירטונים אשר מלמדים את המשחק באנגלית ותוכנת דמו ללימוד חוקים בסיסיים תוך כדי משחק.

http://members.pundak.co.il/magic/index.php
קישור זה הוא לפורום הרישמי של מג'יק בארץ, כאן משוחחים על איפה ומתי משחקים, עוזרים אחד לשני בבניית חבילות ועוד.
תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני ולא אחר כתב:אני לא פונה רק לילדים ולהורים שלהם, אני פונה לקהל יעד הרבה יותר גדול. כנס לאוניברסיטה ותגיד שאתה רוצה משחק קלפים של קסמים ורוב האנשים פשוט יבטלו את זה ויילכו. איסטרטגיה בקלפים תופס הרבה יותר טוב וזאת עובדה. הקהל שלהגיד לו "קוסמים" או "דרקונים" ישר יגרום לו להכנס לעניינים הוא קטן מאוד. משחק איסטרטגיה לעומת זאת, זה משהו אחר. אם אתה משווק את זה נכון, כל אחד שמשחק מונופול יכול להכנס גם למג'יק.
אתה יכול להתאים את ה-spiel שלך לקהל היעד על בסיס אישי, בטורנירים גדולים פנו אלי יותר הורים וסבים מאשר סטודנטים ולסטודנטים שמתעניינים בטכניון אני מן הסתם אענה בצורה קצת שונה.

אבל כמו שכבר נאמר, השאלה המרכזית היא איך להעביר מידע לאנשים בלי להפריע להתנהלות הטורניר ובלי להפיל את זה על המשתתפים.
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

לתלות דף רפי... זו הצעה.
תמונה
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

Antrax כתב:מנסיון העבר, זה עובד פחות ממה שהיית חושב. לשאול שאלות זה קל, אשכרה אחרי זה ללכת לקרוא, להוציא כסף או לשכנע את הנכד להרים את הראש ממה שהוא עושה כרגע זה יותר קשה.

זה תלוי מה יהיה התוכן של הפלייר. אם משלבים תמונות מעניינות ממג'יק טקסט קליל שמסביר על המשחק בקצרה, יש יותר סיכוי שזה יעבוד. לא?

ולגבי שכנוע של הנכדים ושליפת כסף- גם בלי פלייר זה לא יעזור לשכנע את אותם אנשים. ואפשר להוסיף גם קישורים להורדת משחק ניסיון במחשב.
rif-raf כתב:טוב, ניסחתי דף הסבר בסיסי שאפשר לתלות בורנירים ולהפנות אליו סקרנים. אם תירצו תוסיפו/תשנו/תשתמשו או לא.
קשה לזכור את הכתובת של wizards שהבאת וגם הכתובת שהבאת של mtgil לא קלה. ל-mtgil יש כבר קיצור כ- www.mtgil.com ואפשר לשלוח שחקנים ל- www.magicthegathering.com (למרות שזה לא מביא אותם לנקודה שמתאימה למתחילים)

אילו היו דיסקים של wizards (כמו אלה שחולקו עם הוצאת ה-7th) או אם היה אפשר להכין משהו ביתי, היה אפשר להגיד למי ששואל "זה משחק קלפים [הוסף טקסט כאן]... הנה, יש שם דיסקים. קח ותנסה בבית"
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

אוקיי אז אפשר לכתוב mtgil.com
ו-playmagic.com

ולהוסיף תמונות הגיוני.
תמונה
שלח תגובה