טורניר "השמן והרזה": גיבוש פורמט קבוע.

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

oracle
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

טורניר "השמן והרזה": גיבוש פורמט קבוע.

שליחה על ידי oracle »

שלום לכולם.
בזמן האחרון פנו אלינו מספר אנשים שרוצים שנשיב את טורנירי הקונסטראקטד הקבועים שלנו לפעילות.
אני חייב לציין שבאופן אישי די מאסתי במשחק כפי שהוא מוצג כרגע, טייפ טו ואקסטנדד (גם כן אקסטנדד: טייפ טו+ איזה בלוק) "רזים" מאוד מבחינת קלפים ורעיונות (לטעמי), ואת רוב הדקים שמסתובבים בפורמטים האלה אני לא אוהב.
לאחר מחשבה מרובה והתייעצות החלטתי להעלות לשיקולכם את הרעיון שגיבשתי ושנשען על שמועה שרצה בסאלביישון כבר כמה זמן: אנו מעוניינים להריץ באופן קבוע טורניר לא מדווח של פורמט "over אקסטנדד" שהוא בעצם טורניר קונסטראקטד שנמתח מההוצאה שבה הוגדר קו הreserve list: הווה אומר מההוצאה: mercadian masques (כולל) ועד ההוצאה האחרונה ביותר (som). אתם בעצם מקבלים פורמט עצום ופתוח לרעיונות רחבים אבל בלי כל ההשקעה הכספית שקיימת בלגאסי/וינטאג' (אין דיולים ישנות, פורס אוף וויל, מוקסים וכיו"ב).
הבעיה היחידה, (והגדולה) היא שאין אפשרות בעצם לדווח טורניר כזה, אבל היתרון הענק של טורניר כזה הוא בכך שבניגוד גמור ללגאסי ולטייפ 2 אתם לא צריכים להשקיע הרבה מאוד כסף כדי לבנות דק מכיוון שאת רוב הקלפים ניתן להשיג יחסית בזול או להלוות (לכל שחקן שקיים פה כמה שנים יש אלבומים עם קלפים רלוונטיים), מה גם שברגע שאתם משיגים אותם אתם לא תצטרכו לשנות שוב את הדק שלכם לעולם (פורמט איטרנל).
אנו גם מבטיחים שכדי לצ'פר אתכם במיוחד, אם תבחרו לתמוך בטורניר כזה, נציע מגוון יותר רחב של פרסים נוספים לכל פרס שהייתם מקבלים בטורניר רגיל.

נשמח לשמוע את דעתכם בנושא, והאם פורמט כזה מעניין אותכם כפי שהוא מעניין אותנו.

צוות "השמן והרזה".
"you dont frighten us english pig dogs!"
shtcukhe
Elvish Lord

שליחה על ידי shtcukhe »

++++++++++++++++++++++++++1 אדיר מאוד הייתי מאוד שמח אם גם אתם המנהלים תוכלו להשאיל קלפים כי לי למשל יש די יחסית טובה אקסטנדד הבעיה שיש לי שם איזה 20 פרוקסי לא שהם שווים משהו אבל בכל זאת
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

ראשית, היוזמה לערוך טורנירים בארץ באופן קבוע היא כמובן מבורכת ביותר.
למען האמת, היוזמה הכללית לערוך טורניר בארץ בכלל היא דבר חיוני לקהילת המשחק בארץ וברור שככל שיערכו יותר ייטב.
עכשיו, בנוגע לרעיון לפורמט הטורניר, מלבד זאת שאני חושב שאתה טועה בערכה שלך לגיוון בפורמטי הטייפ 2 והאקסטנדד, אני חושב שטורניר שהוא מעין אקסטנדד מורחב יפנה לקהל יעד מאוד מצומצם בארץ ויעמיד שחקנים חדשים יותר בנחיתות מסויימת ביחס לאלה ששיחקו בתקופות של ההוצאות הישנות שציינת, משום שלרשותם יותר קלפים מהוצאות אלו ומשום שכבר התנסו בהם ומכירים את מרבית הקלפים.
זה נכון שבמידה מסויימת אפשר לומר זאת גם על האקסטנדד הרגיל, וגם לפורמט זה אני חושב שיש פחות פופולריות בארץ, אבל בכל זאת, בפורמט זה פחות הוצאות ישנות משציינת ויותר נגישות לקלפים בארץ.
נקודה חשובה נוספת היא המוטיבציה של שחקנים להשקיע בבנית דקים בפורמט לא מוכר ופחות שחיק. גם אם תבצע טורניר בפורמט כזה על בסיס קבוע בארץ אני עדיין מתקשה לראות מספיק מוטיבציה אצל מרבית השחקנים להשקיע כספם בקלפים לטובת אותה מסגרת טורנירים מצומצמת.
ומבחינה אישית יותר:
אני לא רואה טעם להשקיע את זמני וכספי בטורנירים שאינם בפורמטים המוכרים בעיקר משום שההכנה לטורניר (מבחינת אימון וקלפים) , והידע והניסיון שאקבל בו לא יתרמו לי לטורנירים עתידיים שאני עשויי להשתתף בהם ומשום שהאופי הפחות תחרותי לא מדבר אליי.

בהצלחה,
אביעד
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

תכננתי לרשום תגובה כמו של אביעד אבל אז התעצלתי והנחתי שמישהו כבר יכתוב תגובה דומה ואני אוכל לעשות +1.
אז +1 על התגובה של אביעד.
ורק כדי לחדד ולהבהיר הפורמט קונסטרקטד הכי רלוונטי הוא סטנדרד(PTQ,NATS) ולכן אני חושב שאם רוצים לארגן טורנירים קבועים זה צריך להיות סטנדרד.
oracle
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי oracle »

מלבד זאת שאני חושב שאתה טועה בערכה שלך לגיוון בפורמטי הטייפ 2 והאקסטנדד

אני לא חושב כך, אני נשען על די הרבה שנים של משחק, ואני רואה פשוט מלא קלפים שהולכים לפח ה- rotation מכיוון שהם לא חזקים דיים ללגאסי ולא חדשים מספיק לאקסטנדד.
אני חושב שטורניר שהוא מעין אקסטנדד מורחב יפנה לקהל יעד מאוד מצומצם בארץ ויעמיד שחקנים חדשים יותר בנחיתות מסויימת ביחס לאלה ששיחקו בתקופות של ההוצאות הישנות שציינת
את זה אני בא לבדוק בשאלת הגיבוש והענות לטורניר כזה. אני מאמין שגם שחקנים חדשים יכולים להנות מהעובדה שהם רוכשים דק אחת ויכולים לבוא לשחק איתה בכל פעם שהם רוצים ללא שום צורך בשינוי מהותי. וקלפים שזזים בפורמט שכזה הם לא יקרים כמעט בכלל (טיעון מאוד חשוב כשאתה שחקן חדש).
נקודה חשובה נוספת היא המוטיבציה של שחקנים להשקיע בבנית דקים בפורמט לא מוכר ופחות שחיק. גם אם תבצע טורניר בפורמט כזה על בסיס קבוע בארץ אני עדיין מתקשה לראות מספיק מוטיבציה אצל מרבית השחקנים להשקיע כספם בקלפים לטובת אותה מסגרת טורנירים מצומצמת.
עד כמה באמת טורניר כזה הוא לא באמת מוכר? סקר קצר בכל אתרי הדקים יראה לך שהרבה מאוד דקים לפני הרוטציה האחרונה באקסטנדד מאוד רלוונטיות. אני חושב שרוב השחקנים שמשחקים היום יכולים להנות מטורניר כזה, ולהפיק ממנו תועלת משחקית מרובה, מכל מקום את זה אני בא לבדוק כשאני מפנה את הרעיון אליכם.

חשוב להדגיש שאני מבין שמדובר בפורמט שאין אפשרות לדווח אותו אבל מכיוון שאני רואה שחוץ מאליפות הארץ אין באמת טורנירים מעשיים שמצדיקים את הרייטינג שלנו כשחקנים תחרותיים, יש מקום לטורניר כזה שבו הדגש הוא על הכיף, וכמו כן העובדה שהוא יכול להיות מאוד מעניין מבחינת הרכבי הדקים, וגיוונם.
אני לא רואה טעם להשקיע את זמני וכספי בטורנירים שאינם בפורמטים המוכרים בעיקר משום שההכנה לטורניר (מבחינת אימון וקלפים) , והידע והניסיון שאקבל בו לא יתרמו לי לטורנירים עתידיים שאני עשויי להשתתף בהם ומשום שהאופי הפחות תחרותי לא מדבר אליי.
אני חושב שהראיה שאתה מציג כאן היא ראיה תחרותית (דיווח לדי סי איי) אופיינית, אני במקומך חושב שאל לנו לשכוח שמג'יק הוא משחק שנועד בעיקר לכיף ולא רק לתחרות נטו. אני לא חושב שהפורמט שאני מציג כל כך מנותק מהמציאות, אבל שוב אני מבין את הטיעון הזה.
מכל מקום, אם אנחנו נעלה את הפורמט הזה באופן קבוע אתה יכול להיות בטוח שאני ויובל נקיים טורנירים תדירים, כך שההשקעה שלך לא תצא בהפסד, מה גם שאנחנו מבטיחים פרסים נוספים לטורניר כזה, כך שתצא נשכר יותר מעשית (בפוטנציאל) מטורניר רגיל.
תכננתי לרשום תגובה כמו של אביעד אבל אז התעצלתי והנחתי שמישהו כבר יכתוב תגובה דומה ואני אוכל לעשות +1.
תמיד חשבתי שאתה עצלן, אבל לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב.
:-)
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

אני גם חושב כמו אביעד ושלי.
מיצי מיאו
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

מצטרף ל 3 מעליי
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

מסכים עם אביעד.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

אף אחד לא רוצה לשחק קז'ואל? חבל.

אם זה בשעות נורמליות אין לי בעיה להגיע.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

אני ולא אחר כתב:אף אחד לא רוצה לשחק קז'ואל? חבל.

אם זה בשעות נורמליות אין לי בעיה להגיע.
קזואל מתאים למפגשים קטנים לא לאירועים גדולים וקבועים ובכלל עד שיש כאלו תחרויות לפחות שיהיו תחרותיות
Dragon Slayer
?Hellkites you say

שליחה על ידי Dragon Slayer »

+1 לאביעד. ד"א, אם אתם באמת רוצים לעשות פורמט לא מדווח וכיפי, ל-EDH יש מצב לא רע שתהיה הענות בארץ, למרות שזה מרגיש לי כמו משהו יותר לסייד איוונט.
תמונה
"!Fishing is for wussies"
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

למרות שהפורמט נשמע כיף, גם חסרה לו Ban ליסט מסודרת, וגם אני לא רואה את עצמי משקיע בלהשיג קלפים בשבילו, אז +1 לאביעד.
בקשר לEDH, גם בזה צריך Ban ליסט מסודר, וגם פורמט נוח לטורניר (שולחות של 4 אנשים, המנצח מכל שולחן מתקדם שולחן?)
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

EDH תחרותי הוא לא בפורמט של 1 על 1 בדרך כלל? 4 על 4 נהיה בעייתי כשאין לך מספר שחקנים שמתחלק ב-4, לתת לשניים-שלושה אנשים bye זה לא משהו ומספר האנשים בשולחן מאד משפיע על התפקוד של חבילות.
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

מצד אחד אני בעד כל פורמאט קבוע של טורנירים בארץ, מצד שני אני לא אנסע כל הדרך מחיפה לטורניר בלי משקל של דיווח.
תמונה
oracle
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי oracle »

גם חסרה לו Ban ליסט מסודרת
הban ליסט הוא של לגאסי - מינוס הקלפים של ההוצאות שאינן נכללות.
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

אני דווקא חושב שזה נחמד...
מצד שני זה לא מדוייק להגיד שאת הקלפים קל להשיג...
אני חושב שללכת לפורמאטים יותר קז'ואלים ומשתנים של כל מיני פסאנט וסינגלטון זה נחמד...
יש גם פורמאט שרץ מחתרתית באונליין שממציאים טייפ 2...
כל טורניר בוחרים שני בלוקים אקראיים וקור סט אחד ומשחקים עם זה (סתם למשל קמיגאווה אפוקליפס וM11)
הגודל אוהו קובע....
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

oracle כתב:הban ליסט הוא של לגאסי - מינוס הקלפים של ההוצאות שאינן נכללות.
זה די שרירותי, בגלל שה-ban list של Legacy מתבססת בין השאר על סינרגיות בין קלפים ועל קלפים ישנים וחזקים שמקצצים את כנפיהם של קלפים שנחשבים חזקים בסטים החדשים. לצורך העניין, Entomb מותר למשחק ב-Legacy כרגע, למרות שהוא היה אסור למיטב זכרוני ב-Extended כשהוא נכלל בתוכו. Mind's Desire אסור למשחק ב-Legacy, למרות שב-Extended הישן הוא היה שחיק. גם Aether Vial ו-Disciple of the Vault מותרים למשחק ב-Legacy. אם אין לכם את הזמן לעשות testing מקיף לפורמט לפני שאתם משיקים אותו (ואתם רק שני אנשים, כך שברור לי שאין לכם את הזמן לכך), קרוב לוודאי שתצטרכו להריץ כמה טורנירים ולראות איזה פורמט מתגבש לפני שתתחילו לפתח ban list (כי איסור שרירותי מגביל את היצירתיות של השחקנים שלכם). אני מתאר לעצמי שאחרים כבר ניסו לעשות את זה בעבר ואולי תוכלו למצוא באינטרנט הצעות או רעיונות שמבוססים על נסיונם. לדוגמא:
http://forums.mtgsalvation.com/showthread.php?t=250811
oracle
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי oracle »

תודה לכולם על התגובות.
נודיע לכם מה קורה בהמשך.

שי.
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

מפתיעות אותי לרעה קצת התגובות,חבל בעיניי שאנשים מאבדים מההנאה מהמשחק לטובת תחרותיות.
אני לצערי כבר לא אשחק מג'יק בתקופה הקרובה של חצי שנה בערך באופן של קונסטראקטד וככל הנראה גם לימיטד, אבל אם הייתה לי אופצייה וזמן פנוי, אני הייתי מאוד מאוד בעד, הפורמאט שהכי נהנתי ממנו של מגי'ק בעיניי היה אקסטנדד הישן בלי שום תחרות בכלל.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

אני לא מסכים. אני משחק המון פורמטים לא תחרותיים בכיף עם הרבה אנשים שונים, זה לא אומר שאני בהכרח ארצה לנסוע לתל אביב, השקעה כספית, כדי לשחק עם אנשים שאני מכיר פחות, כאשר אין לטורניר לפחות את המשקל של תחרותיות (פונטציאל לקבל משהו על ההשקעה).
תמונה
שלח תגובה