PTQ Paris Report - Top 4

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Aviad
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

PTQ Paris Report - Top 4

שליחה על ידי Aviad »

PTQ Paris
כן...
אם תעברו בריפרוף על היומן שלי תמצאו בין המטלות הלימודיות והבחנים בערך אחד כזה בשבוע, לפחות ככה זה היה עד השבוע האחרון.
ביצעתי 13 טורנירי פי טי קיו פריז באון ליין מתוך ה15 האפשריים.
הרצון העז לנצח טורניר הוא לא משהו חדש לי ואני מתמלא באותו אנדרנלין גם באונליין, אבל הרצון לקחת חלק בטורנירי הסבב המקצועי זה משהו שנולד לו בטורינו, איטליה.
ב2006 אני ויובל (למי שלא מכיר: יובל שחף, ג'ינג'י, רופא, שחקן מבריק , השותף שלי לאוסף, מי שלימד אותי את המשחק והחבר הכי טוב שלי) החלטנו לטוס לחו"ל ולחוות בפעם הראשונה :
Grand Prix
יובל אומנם הספיק לשחק כבר בפרו טור כמה שנים לפני כן, ועוד לנצח את :
Kai Budde
אבל לי לפחות, זאת היתה הפעם הראשונה.
לטוס לחו"ל, למדינה שאף פעם לא היית בה, מקום שמלא בשלל אטרקציות תירותיות ובמקומות שקוראים עליהם בספרי הטיולים – ולשחק מג'יק. כן, זה יכול להשמע קצת קיצוני אבל אחרי שחוויתי את זה, כל טיסה לחו"ל למטרה אחרת נראת לי טיפשית. זאת היתה אחת החוויות. הכבוד שניתן לך כשחקן, רמת ההשקעה בפרטים הקטנים, רמת המשחק וכל הרצינות מסביב הפכו את הטורניר למשהו אחר (במיוחד ביחס לרמת הטורנירים בארץ באותה תקופה). אני זוכר שלקחתי איתי ספר טיולים על איטליה ואני ויובל ניסינו להספיק לראות כמה שיותר מקומות מומלצים, כשזכור לי במיוחד הקוליסאום, אני זוכר את עצמי עובר מאוטובוס לרכבת תחתית ואז הולך כמה קילומטרים ברגל ומגיע לאתר, מסתכל עליו ואומר: "זהו?" , זה היה כל העניין?, פתאום הכל היה נראה שולי ולא מרגש ביחס ללשבת על שולחן, עם מפות ירוקות ונעימות , ולנסות לנצח את היריב הגרמני שמולי.
תמונה
למי שלא מזהה, מדובר בטובייס אנקה, אחד השחקנים הטובים בגרמניה וכיום אחד מצוות הדיווח של ויזארדס.

כמה תמונות נוספות לספיגת האווירה:
עמדת השיפוט:
תמונה

רחבת הטורניר:
תמונה
* זה יובל מהלך לו שם באמצע

אוליבייה רואל:
תמונה
קצת קשה לראות, אבל הוא יושב לו שם מאחור, משחק מול המחומצן ההוא. זו היתה עמדה בה אפשר היה לשחק מול אחד מהמקצוענים.

אני מול יובל:
תמונה
מבויים לחלוטין. :)

מאז, מאז זה זורם לי בורידים, להתחרות בטורניר בסבב המקצועי, הפרו טור. הפרו טור ידוע כשידרוג בכל הרמות מהגראנד פריקס, וכשהכסף קצר והלימודים משאירים אפס זמן פנוי – הסיבה היחידה שאני אתן לעצמי לטוס היא הזמנה ומימון טיסה לאחד הפרו טורים.
אז כן, 13 טורנירי פי טי קיו בהחלט מעלים את הסיכויים שלי להיות שם, הם אומנם מורידים את הסיכויים שלי לרוץ על הסמסטר בבטחה אבל גוד דאמט! כמה אפשר ללמוד?! וחוצמזה, זה באירופה! והתאריך מצויין לי, בדיוק אחרי המועדי א'.
וככה התחיל המירוץ שלי לפריז. או שלא.
בכל אחד מהפי טי קיום האלה היו בין 350 ל512 שחקנים, וכבר בחצי הדרך הבנתי שמעטים הפולים המאפשרים לך את הסיכויי לסיים עם הפסד אחד אחרי כל כך הרבה סיבובים, מלבד זאת, יש לשמור על רמות ריכוז גבוהות לאורך כל הטורניר המתיש הזה וכל שטות הכי קטנה עלולה למוטט את כל הסיכויים.
הפסד באחד מ2 הסיבובים הראשונים, למשל, היה מקטין את הסיכוי שלך להעפיל באופן משמעותי, במיוחד אם הדק שלך לא מהמטורפות, 2 הפסדים באחד מארבעת הסיבובים הראשונים היה כמעט בכל המקרים זורק אותך החוצה.
בכל אופן, רק בשביל להרטיב קצת את העינים, אלו 4 הדקים שהביאו אותי לתוצאות הטובות ביותר:

דק מס' 1:
תמונה

דק מס' 2:
תמונה

דק מס' 3:
תמונה

דק מס' 4:
תמונה

אני משאיר לכם לנחש מהי הדק שהביאה אותי הכי קרוב לטופ 8.
כן, בסופו של דבר לא הצלחתי לעשות טופ 8 באף אחד מהטורנירים, עשיתי טופ 16 פעמיים, טופ 32 ארבעה פעמים , טופ 64 פעמיים ובשאר עשיתי דרופ אחרי שאבד הסיכוי להעפיל.
קרוב, אבל עדיין מאוד מאוד רחוק.
בטורניר האונליין האחרון שעשיתי (למעשה האחרון שיכולתי לעשות), אני ויובל פתחנו חמ"ל אצלי בחדר העבודה, יובל הביא את הלפטופ שלו והחלטנו לנסות לעלות את הסיכויים בזה שנעזור אחד לשני במהלך הסיבובים והבניה. יאללה! לאסט צאנס!
ו.., יובל פותח פול מחורבן, אני פותח פול בינוני וכבר הלך המצברוח. אין חומר לטופ 8. אנחנו שואלים את איתי (וינקלר, שהיה שותף ללפחות מחצית מהניסיונות באונליין) מה איתו, איתי עונה לי בשליחת קובץ בסקייפ, קבלו את היצירה:
תמונה
סקסית בטירוף.
כל כך רציתי להטיל את הררים האלה על הכולירות באונליין, במיוחד על אלה עם הדקים של ה:
3 x Arc Trail
כמה שהקלף הזה מעצבן.
בכל מקרה, איתי, כרגיל, רב עם השאפלר וקיבל לנדים בהקצבה מוגבלת.
אני, ביום מלא ביחסים טובים עם השאפלר, הצלחתי לתת 6-1 עם הדק, כש4 מהמאצ'ים נוצחו באמצעות:
Untamed Might
על אחד האינפקטים שלי.
ואז הפסדתי , וגם אני בחוץ.
זהו, עכשיו נשארה ההזדמנות האחרונה בהחלט. תל אביב, ישראל.
אני לא אשקר, היה לי קשה לישון בלילה שלפני, כל הלילה ניסיתי לפתור מצב לוח מסויים שקשור להגנה נגד יצור עם אינפקט, להגן או לחטוף? מה יש לו ביד?, וזה לא שזה היה משהו ברור, סתם באוויר, בלי משמעות כמעט. השתגעתי.

הדרום, שלאחרונה נאבק לשמור על מס' שחקנים נורמלי במפגשי הליגה, הצליח להוציא משלחת של 2 רכבים וכבר הייתי גאה.
פאסט פורוורד למתחם פריק בוייצמן. וואו, שמח לראות את כל הפרצופים הישנים שוב, שיערתי שנגרד את ה60 בטורניר וקצת התאכזבתי לגלות שלמרות שכל הדינוזאורים הגיעו, דווקא החדשים הדירו רגלם.
ישבתי לפתוח את הפול ליד עומרי ( טוביינה) ואורי (חורב) והיתה לי הרגשה שהולכים לעשות סוואפ עם מי שמולך, בעיקר בגלל שזה יעיל בזמן וכי עשו סיטינגס, אבל מה? אף אחד לא ישב מולי.
הפול שפתחתי סיפק חומר לא רע לדק אינפקט אבל לא יכולתי להתעלם מפרצי הייאוש של עומרי שהראה שפתח :
Koth
ואמר שזה אחד הפול העמוקים שראה. הוא לא אמר את זה פעם אחת או פעמיים, הוא למעשה זימר את זה קרוב לרבע שעה ולא יכולתי שלא לקוות להחליף מקומות עם אורי, אפילו שאלתי את עמית אם זה בסדר להחליף מקום עם אורי. אבל חורב כמובן קינטר זאת במהרה.
:D
ואז עמית אמר בדיוק מה שציפיתי לשמוע: נא להחליף דקים עם מי שמולך. אוקיי, שמעתי את אורי צורח משמחה לשמאלי. "אבל עמית, מה אם אין אף אחד מולי?" ניסיתי את מזלי. רק אל תגיד תשאר עם הפול שלך, רק אל תגיד תשאר עם הפול שלך, רק אל.. – "אם אין אף אחד מולך, אז אתם כשלישיה תחליפו בינכם עם סיבוב השעון."
יש!!! אורי מילמל כמה שאני בן זונה ואני באמת הרגשתי פאקינג בן זונה, כל הנסיעה משדה בוקר לתל אביב (שעתיים) אני מזמזם בלב, רק תן לי פול נורמלי, רק פול נורמלי, חומר שאפשר לעבוד איתו.
כן. היה שם קוט. היה שם גם קרניפקס דימון, וגם ספייק שוט אלדר, וגם סקינרנדר, וגם פאקינג ארק טרייל, הדק בהחלט היתה טובה אבל קצת התאכזבתי מהפול. ציפיתי למשהו מהסרטים כשעומרי נתן כזה פרומו מבטיח. בכל אופן, לא יכולתי לבקש יותר, וזה בהחלט חומר שיכול להביא אותי לטופ 8 בארץ.
בסיבוב הראשון פגשתי את איתי, שותפי לפשעי האונליין.
במשחק הראשון שמרתי יד עוצמתית עם 2 לנדים, מיר, אמברסמיט, פיין סמיט ורימובלים אבל לא מצאתי לנד נוספת עד לתור השישי ( איתי חיסל את המיר בתור שהוא ירד) בו איתי כבר שלט לגמרי בלוח.
אוקיי, גם איתי פתח פול חזק, לא טוב, לא טוב עבורי, אני עובר על הסיידבורד ושוקל שינויי משמעותי ללבן שיגדיל לי את מס' היצורים, יתן לי קצת מעופפים וחוסמים נורמלים יותר מול מה שנראה כדק אגרסיבית במיוחד. הלכתי על זה. האפשרות לשינוי צבע בסייד בורד בהתאם לדק מולה אשחק הוחלט כבר בשלב הבניה כך שהקלפים היו כבר בפרוטקטורים וכל שנותר הוא להביא לנדים אחרות ולהחליף.
איתי מרים גבה ואנחנו מתחילים.
המשחק אומנם היה קרוב יותר מהראשון אבל גם הפעם התלכלכתי בשטויות עם המנה ואיתי הראה לי בדיוק כמה הדק שלו טובה.
לא טוב. להתחיל בהפסד זו בעיה. אני עובר שוב על הדק ומבין שזו היתה טעות לבצע את ההחלפה, הדק המקורית פשוט טובה יותר, ולא רק זה, אני באמת מרגיש שאני יכול לנצח את הכל מעכשיו. מאז ועד סוף הטורניר, לא שיניתי ללבן יותר.

פאסט פורוורד לסיבוב רביעי. אני כבר 3-1, עוד ניצחון אחד ואפשר לשקול תיקו.
אני בודק את הפיירינגס ורואה שאני מול מישהו בשם "מיכאל ברנע", אני ממלמל את השם בניסיון להיזכר מי זה בדיוק ולא מצליח, אוקיי. מישהו שאני לא מכיר זה כבר טוב. אני מסתכל שוב על הפרינגס ומגלה שלא קראתי את השם נכון, זה בכלל : "מיכל ברנע", בחורה, יכול להיות? אני לא זוכר שראיתי בחורה בטורניר. אני מסתכל על מס' השולחן ורואה שאכן בחורה יושבת שם ומערבבת.
אני נזכר שראיתי אותה בכמה טורנירים לאחרונה אבל עדיין היה לי את הרושם שהיא די חדשה בתחום. אני מתיישב מולה, די חושש, אני חייב להודות. היא ניצחה כבר 3 שחקנים והיא עומדת מולי לבין הטופ 8. רגע, אז זה אומר שהדק שלה ממש טובה? שיש לה פצצות בדק? שהיא שחקנית טובה יותר מהקרדיט הראשוני שאני נותן לה?
משחק ראשון:
יש לי את אחת הידיים הטובות ביותר שיכולתי לבקש, אני מוריד קוט תור שלישי, אמברסמיט וארטיפקט שהורג לה את המיר בתור רביעי... בקיצור, חלום. היא נתנה קרב מצויין, היא שיחקה ללא טעויות כלל. אין מה לומר, כבוד למיכל.
משחק שני:
היא מסתכלת על היד ואז לשמיים, ואז שוב ליד, ואכן, היא עושה מוליגן.
היא שולפת 6, מסתכלת על היד, פניה נופלים, והיא שוב מערבבת.
כאן זה בערך נגמר, היא שלפה 5, גם מהם היא לא היתה לגמרי מרוצה אבל החליטה לשמור והיד שלי בהחלט היתה מספקת כדי לסיים את זה במהירות.

יש!
אני מרים טלפון לגילת (חברה שלי), מבשר לה את החדשות והיא מבהירה לי שלא למהר לעשות תיקו לפני שאני בטוח שזה יכניס אותי פנימה, הסיבה שהיא אומרת את זה היא בעקבות טעות פאטלית שעשיתי באליפות הארץ האחרונה, בה עשיתי תיקו מיותר לחלוטין שללא ספק פגע לי בטורניר. אוקיי, לא לסגור תיקו לפני שאני בודק טוב שאני בפנים. אין בעיה.

מפרסמים את הסטנדינגס והפירינגס לסיבוב חמישי ואני רואה שאני ממוקם רביעי עם הטייברייקרס הכי טובים לחבר'ה עם ה12 נקודות, עם 2 אחוז גבוה יותר מזיו שהיה מתחתי, ולא רק זה, אני אמור לשחק עכשיו מול אסף שומר, הממוקם שלישי עם 13 נקודות וזיו ואורי חורב (שניהם עם 12, ושניהם עם טייברייקרס פחות טובים משלי) משחקים אחד מול השני.
אני בודק מה קורה עם השאר, אולפינר וניב שסגרו על תיקו בסיבוב הקודם צריכים ניצחון כדי להבטיח את מקומם בשמיניה, דני וניר קפלן חייבים לשחק בגלל הטייברייקרס הפנומנלים של ניר.
כן. אין ספק שאני בפנים אחרי תיקו.
" אסף, תיקו?"
"המממ... אבל אני אהיה מקום ראשון אם אנצח אותך"
". אסף, תיקו?"
"המממ... אבל..."
"עידו, תגיד לו שיעשה אותי כבר תיקו!"
"אסף, תעשה איתו תיקו"
"הממ.. אבל אתה נחמד?"
"ברור!"
"אוקיי. תיקו"

אני מודיע לזוהר. נרגע, ומתחיל להרגיש את העייפות של הלילה עם סיוטי האינפקט.
זה הזמן לקפה... וסוכר.
אני עולה למקדונלס לתדלק, חוזר, ובדיוק שומע את אור אומר:
"מקום 7, אביעד בן זקן!"
כן. כמובן.
כאן זה המקום לספר קצת על האסטרטגיה שלי לקראת הדראפט.
בשגרה, אני דואג לעשות לפחות דראפט 8-4 אחד ביום, בדרך כלל מ22:00 עד 01:00, כמו שאומרים, דראפט ולישון. גם כשהלימודים היו לוחצים השתדלתי לשמור על הנוהל כמעין ניקוי ראש מידי יום, הפעמים היחידות שוויתרתי על הדראפט היו כשבאמת היה לחוץ, או כשבאמת הייתי עייף.
כך שניסיון היה לי. ולא רק זה, בתקופה האחרונה פשוט לא הפסדתי, מתוך 15 דראפטים אחרונים הפסדתי רק 3, כאשר באחרים עשיתי ספליט או ניצחתי. דבר אחד היה לי ברור, הדק איתה אני מנצח את מרבית הדראפטים היא אינפקט.
בטופ 8 של פי טי קיו זה הכל או כלום. סיימת 4? נכשלת. סיימת 2? נכשלת. רק 3-0 יביא אותך לפריז.
שקלתי לעשות פורס לאינפקט. אני באופן כללי ממש לא חסיד של פורס בדראפטים, במיוחד לא בדראפטים של סקארס. לרוב באונליין אני מתאמץ מאוד לנסות לזהות אם האסטרטגיה פתוחה או לא ומשאיר את רוב האופציות בבוסטר הראשון. הסיכון בלהכריח אסטרטגיה מסויימת הוא כמובן שאתה עלול להשאר ללא חומר, או משום שאתה לא היחיד שחשב על כך או משום שהבוסטרים לא מספקים מספיק חומר, או שילוב כלשהו של שניהם. בכל אופן, הסיבה שבכלל שקלתי את זה היא בגלל ההכל או כלום, אתה אומנם לוקח סיכון שתמצא את עצמך עם שאריות מקומטות אבל אם תצליח, אתה מקבל את האסטרטגיה החזקה ביותר.
אין ספק שבהחלטה כזאת כדאי להכניס כמה שיותר פרמטרים, למשל, אני ארגיש הרבה יותר בטוח לעשות פורס לאינפקט בשולחן חסר ניסיון (שחקנים חסרי ניסיון בהוצאה). התייעצתי עם עידו לפני הדראפט על ההחלטה והסכמנו שצריך לרחרח לפני שקופצים על זה. השולחן בהחלט לא פשוט.
כשחזרתי עם הקפה עידו עדכן אותי שהוא לא ממליץ ללכת על זה כי הוא שמע שיותר מידי בשולחן מדברים על זה. אוקיי, זה מספיק עבורי. ממילא לא כל כך שמחתי לעשות משהו שאני לא רגיל לעשות. אז ראש פתוח. רק לא לשכוח לאסוף כלים נגד אינפקט ולבדוק טוב את הסימנים בנוגע לכחול, שידוע כאנדרדראפטד (לפחות באונליין).
ואז, בחצי אוזן אני שומע משהו על זה שהסטנדינגס לא נכונים, שומע את אור וזוהר מתלחששים, ואז אור מרים את המיקרופון ואומר:
"אורי חורב ואביעד בן זקן נא לגשת אליי בבקשה"
אויי.
אני מנסה להיזכר באיזה מקום ראיתי את אורי ופתאום מבין שהוא בכלל לא היה בטופ 8.
אויי.
"אני מצטער, היתה טעות בדיווח של אחד המשחקים מה שמשנה את הטופ 8. אביעד אתה מקום 9, אורי אתה 8."
No way
WTF?!
בזמן שאורי מתפחלץ משמחה אני מבקש מאור הסברים בניסיון למצוא איפה הטעות, כי בטוח שיש טעות, הרי היו לי את הטייברייקרס הכי טובים מכל ה12, וסגרתי תיקו עם אסף שהיה מעליי עם בכלל 13 נקודות. גם זיו וגם אורי היו מתחתי.
אין טעות. מישהו טעה בדיווח.
זיעה קירה. שיט. בנקודה הזאת חשבתי רק על מה אני אומר לגילת, שהבטחתי לה שלא אעשה את אותה טעות שוב ושאברר טוב טוב שאני בפנים לפני שאני עושה תיקו.
אנשים באו לנחם אותי, זיו אפילו חיבק אותי וכל מה שיכולתי לחשוב עליו זה מה אני אומר לה.
טוב. הלך קפוט. נגמר החלום לפריס, מתקפלים הביתה.
"יאללה דני הולכי... "
אה, נכון, דני בטופ 8. אני הגלגלים שלו.
"טוב דני, בהצלחה לך, אני זז. תמצא דרך לחזור, נכון? יש תחבורה ציבורית..."
דני קפא ולא לגמרי ענה לי, ופתאום עלתה בי תקווה לא מוסברת.
יש מצב שהוא שוקל לפרוש? נלך על זה.
"דני, אתה שוקל לטוס?"
אין תשובה ברורה מדני.
"אולי תפרוש ותכניס אותי פנימה?"
בנקודה הזאת כבר לא כל כך האמנתי שדני יפרוש וכבר התחלתי לאסוף את הדברים לתיק ולחפש את המפתחות לאוטו.
"רגע" דני חושב.
יכול להיות?
אור שאל אם מישהו רוצה לפרוש. דני לא עונה.
ואז, רגע לפני שאור מקריא את הסיטינגס לשולחן, דני אומר לאור: " אור, חכה רגע"
" אני אפרוש, אני לא אטוס"
יש! דני אתה מלך!.
פאסט פורוורד לפיק ראשון בוסטר ראשון:
Argent Sphinx
לא פצצה אבל בהחלט סביר, אני עובר על הבוסטר ורואה 2 אינפקטים טובים שכדאי לבדוק אם יחזרו (סביר שלא) וכמה פיקים הגיוניים כמו :
Glavnic Blast
ו Turn to Slag
אוקיי.
פיק שני בוסטר ראשון:
Shatter, Turn to slag, Rust Tick
מעדיף להשאר פתוח ולאותת חזק לאדום ולוקח:
Rust Tick
מכאן הכל מתמוטט, הבוסטרים חלשים, אני אוסף 2 :
Neurok Replica
ו:
Vedalken Certarch
ואז הפיקים האחרונים מעודדים אותי חזרה, אני מקבל:
Lumengrid Drake
בפיק 11 ו:
Neurok Invisimancer
פיק 12.
אוקיי, מצב טוב שכחול פתוח.
פאסט פורוורד לבוסטר שלישי.
בוסטר שני היה זוועה, אספתי כמה קלפים באיכות בינונית ומטה, הבוסטרים ללא ספק היו חלשים מהממוצע, הדק נטתה לכיוון הקונטרול, מטאל קראפט אפשרי, ואני עוד צריך להחליט אם אני נכנס ללבן או אדום כצבע נוסף.
Sunblast Angel
אוקיי. לבן.
בדרך אני אוסף 2:
Razor Hippogriff
שאני מאוד אוהב.
ו:
Myrsmite

לא טוב. אני מרגיש שהדק חלשה. הארכטייפ היה ללא ספק:
WU flying control
אבל לא היה לי מספיק מעופפים ואיכות הקלפים באופן כללי היתה נמוכה.
בניתי את הדק בזריזות והבנתי שאני אשמח לפגוש שחקני אינפקט. זו הדק:
1cc:
1 x Vedalken Certarch
2cc:
1 x Myrsmite
1 x Riddlesmite
1 x Silver Myr
1 x Disperse
1 x Wall of Tanglecord
3cc:
3 x Neurok Replica
1 x Auriok Replica
1 x Kemba, Kha Regent
1 x Heavy Arbalest
1 x Rust Tick
1 x Neurok Invisimancer
4cc:
1 x Lumengrid Drake
2 x Bondsof Quicksilver
1 x Argent Sphinx
1 x Tower of Calamities
5cc:
2 x Razor Hippogriff
1 x Soliton
6cc:
1 x Sunblast Angel
בשלב הזה המצב היה נראה כבר די אבוד. אומנם לא הייתי בטוח כמה רע המצב משום שזה כמובן תלויי בדקים האחרות בשולחן אבל הפרצוף של דני כשהסתכל על הדק שלי נתנה תמונה די ברורה. דני ראה את מרבית הדקים, וגם הוא לא היה מעודד מהמצב.
טוב, פריז שוב נראת רחוקה מתמיד.
רבע גמר, אני מול נדב חבוב אטינזון.
משחק ראשון:
נדב פותח עם כמה יצורי אינפקט, אני נושם לרווחה. לפחות זה. עוד יש לי סיכוי.
אבל אני לא מוצא פתרונות בזמן והוא מרעיל אותי למצב קריטי די מהר ואני מת.
אוקיי, אומנם זה נחמד שהוא אינפקט ושהדק שלי לא רעה באופן כללי מול האסטרטגיה אבל נראה שאיכות הקלפים שלו גבוהה משחשבתי. אין ספק שיהיה קשה.
משחק שני:
אני שומר יד עם כל טוב מול אינפקט:
Wall of Tanglecord
2 x Neurok Replica
1 x Rust Tick
1 xSilver Myr
2 lands
אני מצליח לשמור על מצב הרעלה נורמלי ולאט לאט משתלט על הלוח, מכה בו מפעם לפעם. כשאני רואה שאני יכול לנצח ב2 תקיפות אני משתמש בטאפרים שלי למגנים בתורו והורג אותו 2 תורות אחר כך.
משחק שלישי:
אני לא לגמרי זוכר את הפרטים. אני רק זוכר שבאיזהשהו שלב הורדתי:
Sunblast Angel
שהרגה לו את 2 האינפקטים היחדים שהיו לו על הלוח ותקפתי כמה תורת מהאוויר לניצחון.
וואו.
לא צפוי. אני בחצי גמר.
חצי גמר, אני מול איתי שוב.
משחק ראשון:
אני ואיתי מערבבים, מגישים, ו... זוהר מזנק עלינו לדק צ'ק.
בשלב הזה אני נזכר ששמעתי את אורי חורב מעיר משהו על הדק של איתי ואני מבין שהוא משחק אינפקט. תקווה חזרה להציף אותי.
זוהר חוזר עם הדקים, הכל בסדר רק שאנחנו לא באמת אחד מול השני. היתה איזושהי טעות בתוכנה. אני מול זיו ואיתי מול אולפינר. ביש.
אין לי מושג מה זיו משחק, כל מה ששמעתי זה שניב הפסיד לו, ודני טוען שלניב היתה את הדק הטובה בשולחן. זה אומר שהדק של זיו ממש טובה? דני ממהר להרגיע אותי. היא לא.
אוקיי. עדיין יש תקווה.
משחק ראשון:
אני שומר יד טובה שמאפשרת לי ליצור לחץ מוקדם עם
Argent Sphinx
בתור שלישי, אבל זיו שובר לי את הכל עם:
Ezuri's Archers
תור אחר כך הוא גם מצייד אותו ב:
Grafted Exoskeleton
ואני נשאר עם ה... ביד.
המשחק נגרר וכל פעם שאני מרגיש שמצאתי דרך להשתלט על הלוח זיו עונה עם פתרון.
בסופו של דבר הוא מוריד גם:
Scrapdiver Serpent
וגם:
Argentum Armor
והמשחק נגמר.

משחק שני:
אני שולף יד ללא לנדים, עושה מוליגן. שולף 6 עם :
3 x Plains
Neurok Replica
Soliton
Lumengrid Drake
כל האוויר יוצא לי. אני שוקל אם לשמור. יש לי 9 מקורות כחולים בדק כך שאני כנראה אשלוף אחד ב3 תורות הקרובים, אבל היד על הפרצוף בכל מקרה.
אני שומר.
זיו פותח עם יצור אינפקט בתור שני, יצור אינפקט בתור שלישי, יצור אינפקט בתור רביעי.
מה זה? כן. מסתבר שהוא משחק אינפקט. לא ראיתי את אף אחד מהקלפים האלה במשחק הקודם ובהחלט כאב לי לראות אותם עכשיו דורסים לי את הצורה.
פאסט פורוורד. זיו מראה לי:
Steady Progress
ואני נכנע.
בפריז אני לא אהיה.
נקסט.

אביעד
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

אחלה דיווח אביעד!
אל תתבאס על ההפסד.. זה היה היום של זיו כנראה..
אני לא מבין איך אתה ממשיך לנסות להעפיל באונליין עם ה999 שחקנים בכל PTQ, ורק 1 מעפיל..וזה עוד עולה 30$..
לגבי הדראפט, טוב עשית שלא עשית force לinfect, אמרתי לך שנראה לי שהרבה יעשו לזה force ואף אחד לא יקח כחול...הדק שלך בהחלט הייתה טובה יותר מזו של זיו.

בכל מקרה, תמשיך להשקיע ולהתמיד, אני בטוח שעוד תעפיל לPT ותחווה את החוויה האדירה! סן פרנסיסקו נשמע אחלה לויקשן לPT ראשון (:

עידו.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

דיווח לא רע, אתה כותב טוב ואתה מפרט יפה, אבל ההקדמה שלך היא לפחות שליש מהדיווח על חשבון פירוט אפשרי לגבי הטורניר עצמו (דילגת על שני סיבובים ב-sealed, חצי ממה ששיחקת בפועל) וכל התמונות בהתחלה סתם תוקעות את הקורא שלא לצורך. אל תבין אותי לא נכון, תמונות זה אחלה, זה מוסיף המון flavor, אבל מספיק לראות תמונה אחת של GP ו-screen shot אחת של חבילה שלך ב-online כדי לקבל את הרושם הרצוי, לא צריך חמש.

די צורם לי כל הקטע הזה עם דני, אין ספק (לפי הדיווח שלו) שהוא לא היה להוט יתר על המידה לטוס, בטח לא כמוך, אם אין לו מה להפסיד (כי הוא קיבל את הבוסטרים שלו) והוא רוצה להיות חבר טוב ולפרוש בשבילך, אחלה. אבל הקטע של "טוב, אני זז, תמצא דרך לחזור לבד" נראה לי די נבזי. ראיתי הרבה דרומיים בפורום מתלוננים שקשה למצוא תחבורה ציבורית הביתה אחרי טורניר שנגמר מאוחר ואני יודע מניסיון שחיפאים (שדווקא יש להם גישה סבירה, אם לא אידיאלית, לתחבורה ציבורית) לא עושים את זה אחד לשני. חבל.

בכל מקרה, תמשיך להשקיע ככה ואין ספק שתגיע. אולי עדיף לשים דגש על טורנירי constructed במקום לבנות על pool אקראי :)
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

כשראיתי מי הטופ 4 ואת הדקים שלהם, הייתי בטוח שאתה לוקח, לא מאמין שזיו ניצח אותך...
בסדר, אז לא בPTQ הזה, בPTQ הבא, לא נראה לי שיש מישהו שמכיר אותך ויש לו ספק שמקומך בפרו טור :)
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

אבל ההקדמה שלך היא לפחות שליש מהדיווח על חשבון פירוט אפשרי לגבי הטורניר עצמו
מי אמר שזה יותר חשוב?
אני אישית לא מוצא הרבה עניין בחצי ניסיונות לשחזר מה קרה בסיבוב השני במשחק השלישי,למשל, אם מצב הלוח לא מתואר במדוייק או שנוצר מצב מעניין ששווה לכתוב עליו, למה בכלל לכתוב?
דילגתי על 2 סיבובים מ2 סיבות אפשריות, או שלא היה משהו ששווה לכתוב עליו או שלא זכרתי מספיק פרטים.
וכל התמונות בהתחלה סתם תוקעות את הקורא שלא לצורך
מקובל.
אחת של חבילה שלך ב-online כדי לקבל את הרושם הרצוי, לא צריך חמש.
רושם רצוי?
אני חושב שפירסום חבילה אחת לא תצייר מספיק בבירור מהם הקווים הבולטים בדק מנצחת, ומלבד זאת, קיוותי לשתף קצת את הקוראים בניסיון להעריך את טיב הדק.
הקורא חסר הסבלנות יכול פשוט לדלג על עניין הדקים, או התמונות.
אבל הקטע של "טוב, אני זז, תמצא דרך לחזור לבד" נראה לי די נבזי
ראשית, אם זה לא הובן, מה שאמרתי לא נאמר כאמצעי לשכנע את דני לפרוש מהטופ 8 בשבילי.
דבר שני, אני לא משאיר את דני להירקב ברחוב. אני לא יודע איזו תמונה בדיוק יש לך בראש בנוגע לתחבורה הציבורית לדרום, אבל היא ללא ספק פחות גרועה ממה שאתה מתאר. דני בהחלט יכל לחזור ברכבת או אוטובוס גם בשעות בהם הסתיים הטורניר.
התנדבתי להוציא רכב, לא להיות נהג מלווה של דני. אין לי שום אינטרס להישאר במקום.

אביעד
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

כל מה שיש לי להגיד זה ואו....איזה דיווח\כתבה\לא יודע איך תקרה לזה אפילו אבל יפה יפה ממה שקראתי(אלכוהול,סילבסטר והכל)

לגבי עניין הבאסה,אז אני מבין אותך לחלוטין (טופ 8 באליפות אחרי 9-0,ואז להפסיד בפיטיקיו בטופ 8 עם דק כזאת טובה לשליפות כאלה מפגרות) אבל משהו שאני למדתי מזה זה שתמיד יש מקום לשיפור,במג'יק כן,יש מזל אבל החוכמה זה להקטין אותו,לצערי בסילד אני מסכים איתך שצריך פול טוב כדי לעשות טופ 8 בפיטיקיו באונליין (בגלל כמות הסיבובים,לא בגלל רמת השחקנים,הם די גרועים) אבל בארץ למשל לא באמת צריך פול כזה טוב...גם כמות הסיבובים קטנה (צריך 3\4 ניצחונות) וגם רמת השחקנים די נמוכה.

ההצלחה במג'יק תמונה ב3 דברים:
1.ההכנה\ההתמדה\ההשקעה
2.היכולת אשית\ה"מתנה"
3. הרצון שלך לנצח בא-מת

השלישי זה ה"מצחיק" פה אולי,כי הרי כולנו רוצים לנצח פיטיקיו לא? אז פה השאלה עד כמה באמת.

אני אתן דוגמא טובה:
בגמר פיטיקיו האחרון שחבר שלי היה בו (פריז דרך אגב) הוא מפסיד 100% כמעט וכל מה שנשאר לו התקווה הקטנה שהיריב יעשה טעות,וזה קרה,היריב עשה טעות בתקיפה האחרונה שהוא לא עשה imprint ל fume spitter על mimc vat כי הוא שאל אותו כבר first strike damage? והוא ענה בחיוביות וניצח.

לפעמים במשחק אין מה לעשות,ה"קלפים" לא איתך מה שנקרא(נשמע כל כך אידיוטי אבל לא היה לי כוח לחשוב על משהו יותר נורמלי) ואין מה לעשות.
אבל החוכמה היא כן לעשות משהו שיש לך איפה לעשות,כן לחשוב איזה 4-5 תורות קדימה אפילו ולנצח ככה.

אם תמשיך בגישה הזאת עם הרצון העצום זה יקרה,כל מה שצריך זה 2 הדברים האחרים שזה יכולת שאני בטוח שיש לך והשקעה.

בכל מקרה אל דאגה,זה יקרה.

נ.ב רן...הגזמה זה כבר לא מילה מה שאמרת שם,אחרי שאמרו לך שאתה טופ 8,פתאום אתה לא מה נראה לך הגיוני? שהוא ישאר שם ויראה את הטופ 8 שהוא אולי אחד האנשים הכי מבואסים עכשיו שיש? אני מצדיק את ההחלטה שלו לחלוטין "לעזוב את דני" שם עד כמה שזה "מגעיל" לעשות את זה לחבר ואני בטוח שגם דני הבין את זה גם.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

עד כמה שאני זוכר אמרתי לך שהדק המקורית שלך מאוד הלחיצה אותי אפילו עם המאנה סקרו שלך ושלדעתי השחור היה הרבה יותר חזק מהלבן.
מה גם שבמשחקון הראשון שיחקתי מאוד לאט אז אני לא בטוח איך הגעת למסקנה הדק אגרסיבית (למרות שבפועל היא אכן הייתה). ועם בערך 12 רימובלים אני מוכן לבזבז אחד מוקדם על מאנה מיר, הם באמת משנים משחקים :)
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

במחשבה שניה, אני אקח את התגובה שלי לפרטי.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

חצי שיכור אבל אחלה דיווח שבעולם
אחד הטובים
מיצי מיאו
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

אביעד, אני חושב שהפול שהעברתי לך היה מאד חזק ועמוק. היו בו פצצות, הרבה קלפים חזקים, ומרוכזים בשניים שלושה צבעים מרכזיים (ולא מפוזרים על כמה צבעים) שזה בדיוק מה שאתה רוצה בסילד.
עכשיו, לזכרוני הלבן היה יותר מוצלח מהשחור בפול הזה, אם אני לא טועה היו שם משהו כמו 7 מעופפים, שלהתמודד איתם זו בעיה בסט, במיוחד בסילד, ועוד SUNBLAST ANGEL כדי להמתיק את זה.
בשחור אמנם היו CARNIFEX DEMON ו SKINRENDER אבל אני חושב שזהו...
אני אשמח אם תפרסם את הפול, או לפחות את הקלפים האדומים-שחורים-לבנים שבו, הייתי שמח לעבור עליו בלי לחץ ולראות מה הלך שם באמת.
בכל מקרה, אני בטוח שזה פול שמתאים לטופ 8 בPTQ שהיה.
דיווח נחמד, אני מקווה שפעם הבאה אני אקבל פול נורמלי ולא קקי בלבן ואז אולי נשחק גם אחד נגד השני :)
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אחלה דיווח, אהבתי את כל מה שכתוב, והתמונות והפרינט סקרינים של הדקים מוסיפים לטעמי, ובהחלט, מי שמשעמם אותו, יכול לפסוח.

לגבי ההסעה בחזור, אביעד צודק, מי שלוקח רכב עושה טובה לכל השאר, והוא לא מחויב להישאר עד הסוף, עניין שיכול גם לקחת 3 שעות, ולשבת בצד כדי לחכות למישהו.

מתנצל על התקף הלב הרגעי שעשינו לך עם כל הקטע של הטופ 8, מתנצל בשם מי מהצוות שעשה את הטעות ודיווח מלכתחילה לא נכון את אותו משחק. לגבי איך זה הגיוני שפתאום אתה תשיעי אחרי שהיית עם טייברייקרז טובים יחסית ל-12 נקודות, העניין הוא כזה: הטייברייקרז שלך הם ממוצע הניקוד של כל היריבים שלך. בסיבוב האחרון שיחקת מול מישהו עם 13, בעוד שיש 12-ים ששיחקו מול מישהו עם פחות, אז מולם נגיד הרווחת נקודה. עם זאת, לכל אחד מכם יש 5 יריבים שכבר שיחק מולם, כך שיש 15 נקודות במאגר, ואם רוב היריבים ששיחקת מולם הפסידו, ורוב היריבים של היריבים שלך ניצחו, אז הם יכולים לצבור עליך בקלות 9-12 נקודות, שבאחוזים זה 9-12% (6 יריבים כפול 6 מאצ'ים כל אחד, 36 מאצ'ים, 108 נקודות אפשריות, אז כל נקודה זה אחוז בערך).

אל תאבד תקווה, זה יבוא.

היה כיף לקרוא.
אור.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

לדעתי דיווח מעולה. השאלה היא פשוט מה המטרה. אם זה נועד לשפר שחקנים אחרים שילמדו מהנסיון שלך, אז לא, אבל כסיפור זה ממש כתוב מצוין, והקטע בהתחלה חשוב להכניס אנשים לכמה היה לך חשוב להצליח. זה גם הופך את זה לסיפור די מבאס :( לפחות עד שזיו יכתוב דיווח נגדי על איך הוא הבטיח לרוחות אבות אבותיו לנקום אותם על ידי זה שהוא יטוס לפריז. או משהו.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

דיווח מעולה ההקדמה לפי דעתי הייתה מעלה ויצרה מעיין סיפור מקדים שהכניס אותי לדיווח

דני {למרות שאני לא זוכר אותו אולי פרתוף} יצא אדם ענק ובאמת יש אנשים טובים...
Sinister-
MTGil Wizard

שליחה על ידי Sinister- »

היה מהנה לקרוא ובכלליות נחמד לראות שב''ש עדיין נותנת בראש ליואב אמיר :) (למרות שלא שיחקת נגדו אבל שיהיה)
אל תוותר זה יגיע
אוטוטו מתחיל טורניר נגויאקה באונליין רק אל תנסה להעפיל אליו
מנסיון טיסה למקומות נידחים כאלה זה אוברייטד :) ואובר אקספנסיב :wink:
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

חחח מהה.... אפילו לא הייתי
אם כבר זה מבחני סוף סמסטר נותנים לי בראש בעע
מיצי מיאו
Sinister-
MTGil Wizard

שליחה על ידי Sinister- »

אני יודע אבל תמיד נחמד להזכיר נשכחות :)
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

פשוט מלך! אחלה דיווח.

מצטרף להצעה של רן: מצא דק אקסטנדד טובה ותחרוש על הפורמט באונליין יש פיטקיו ראשון מחר!
די בטוח שיהיו בו לא יותר מ 300 שחקנים (ולהערכתי גם פחות)
בהצלחה!
Sinister-
MTGil Wizard

שליחה על ידי Sinister- »

נ.ב חיפשתי חיפשתי ובסוף מצאתי
חיפשתי באיזה מקום עשית טעות בבניה ואני חושב שבדק האחרונה אין באמת הצדקה לשחק כחול, לדעתי הבאונסר בכחול הוא אוברייטד אצלךף ואני חושב שהתרומה של ה רידלסמיטי לעומת התרומה של אמברסמיט וגאלבאניק בלאסט הוא לא פרופורציונאלי
מה שעוד יש לך פצצה ב5 מאנות את הפיניקס
אז בגדול לא מביו את ההחלטה לשחק כחול (מאנה בייס יותר טוב בגלל המירים? ) אבל למי אכפת אבת ממילא מריץ בקושי קולורד פרמננטס...
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

יש גם sky eel drake שהוא קלף underrated בטירוף...קלף אדיר.

אני דווקא כן הייתי משחק כחול שם,זה נותן לו סוג של "uw skys" נחמד וטוב כזה,בעוד שאדום נותן לו פצצה שקשה להטיל,רימובל,וembersmith שלא היה יורד מהר כי הוא לא היה משחק הרבה מקורות אדומים (כי היה לו אולי איזה 3-4 קלפים אדומים שחיקים כולה ) בעוד ש riddlesmith גם אם הוא יורד יותר מאוחר אז הוא עדיין טוב כי הוא יכול לעזור לך לשלוף ספלים בלייט גיים,בעוד ש1 נזק..לרוב לא יעשה יותר מדי.

מה שכן אני כנראה הייתי מספליש g.blast עם iron myr שיש לך בסייד,מעיף את הratchet bomb הזה כי מה3-4 פעמים ששיחקתי איתו הוא היה מיותר ולא יעיל וגם משחק neruok replica ומוציא sunchaser כי יש לך "רק" 12 ארטיפקטים שזה לא מספיק בשביל לשחק אותו,והוא קלף גרוע יחסית(אני בכלליות שונא את כל הקלפי metalcraft שהם לא ארטיפקטים כי לרוב הם גרועים בלי מטלקראפט, למשל ה1\1 טאפר וה1\1 פלייר,אבל ה2\2 דוב הוא נחמד וגם ה2\2 פליינג)

רן,זה הצחיק אותי שכתבת את זה,זה כאילו "יש לי משהו להגיב אבל אני אשחק אותה בוגר ולא אגיב" אם אתה רוצה תגיב,אל תרשום סתם תגובה שמוציאה אותך בסדר מכל הסיפור.

דרך אגב,אקסטנדד זה אח-לה פורמט באמת,פורמט "צעיר" שיש עוד הרבה מה לגלות בו =] go for it
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

תודה חבר'ה.

כנראה שיצרתי איזשהו רושם של אחד שאיבד את התקווה, זאת לא היתה הכוונה.
הטורניר אומנם היה כשלון עבורי אבל אלה בדיוק הדברים שמדליקים אותי.
הטייברייקרז שלך הם ממוצע הניקוד של כל היריבים שלך
כן, אני מכיר את החישוב, ולמרות שלא ממש חישבתי אותו לפני אותה החלטה, שיערתי שכל ה12 יתקשו לסגור פער של 2 אחוזים לפחות.
אני אפסיק לשער.
אני אשמח אם תפרסם את הפול, או לפחות את הקלפים האדומים-שחורים-לבנים שבו, הייתי שמח לעבור עליו בלי לחץ ולראות מה הלך שם באמת.
White (playables):
1 x Kemba, Kha Regent
1 x Revoke Existence
2 x Glint Hawk
1 x Kembas Skyguard
1 x Myrsmith
1 x Razor Hippogriff
1 x Ghalmas Warden
1 x Arrest

Black (Playables):
1 x Painsmith
1 x Fume Spitter
1 x Skinrender
1 x Carnifex Demon

Red (playables):
1 x Embersmith
1 x Arc Trail
1 x Galvanic Blast
1 x Koth of the Hammer
1 x Spikeshot Elder
1 x Blade-Tribe Breserkers
הלבן אומנם נותן כמות די גדולה של קלפים שחיקים (אין את המלאכית הלבנה כמו שחשבת) אבל הרגשתי שישנם כמות גדולה של ארטיפקטים שאני במילא מעדיף לשחק על מרבית הקלפים הלבנים וכי השחור מוסיף, במספר מצומצם של קלפים, מספיק עוצמה לדק.
מלבד זאת, החלטתי להספליש :
2 x Sylvok Replica
מכיוון שהיו לי שני מירים ירוקים.
זו הדק ששיחקתי:
1 cc:
1 x Galvanic Blast
1 x Fume Spitter
1 x Spikeshot Elder
2 cc:
1 x Iron Myr
2 x Copper Myr
1 x Leaden Myr
1 x Painsmith
1 x Embersmith
1 x Arc Trail
3 cc:
1 x Tumble Magnet
1 x Myr Galvanizer
2 x Sylvok Replica
1 x Strider Harness
4 cc:
1 x Trigon of Corruption
1 x Skinrender
1 x Koth of the hammer
1 x Blade-Tribe Breserkers
1 x Chrome Steed
5 cc:
3 x Saberclaw Golem
6 cc:
1 x Carnifex Demon

16 Lands
מצא דק אקסטנדד טובה ותחרוש על הפורמט באונליין יש פיטקיו ראשון מחר
I wish.
בינואר אני מקבל צורה של כסא.
חמישה מועדי א'.
לא יהיה לי זמן אפילו ל"דראפט ולישון".
:\
אז בגדול לא מביו את ההחלטה לשחק כחול
כן. גם אני חשבתי כך בזמן הבניה. זו הגרסה הראשונה שבניתי:
תמונה
אבל לא הייתי לגמרי בטוח לגביה.
בסופו של דבר זיגזגתי בין הגרסאות בהתאם לדק מולה שיחקתי.

אגב, אף אחד לא רוצה לנחש מהי הדק שהביא אותי למשחק אחד מהטופ 8?
מה שכן אני כנראה הייתי מספליש g.blast עם iron myr שיש לך בסייד,מעיף את הratchet bomb הזה כי מה3-4 פעמים ששיחקתי איתו הוא היה מיותר ולא יעיל וגם משחק neruok replica ומוציא sunchaser כי יש לך "רק" 12 ארטיפקטים שזה לא מספיק בשביל לשחק אותו,והוא קלף גרוע יחסית(אני בכלליות שונא את כל הקלפי metalcraft שהם לא ארטיפקטים כי לרוב הם גרועים בלי מטלקראפט, למשל ה1\1 טאפר וה1\1 פלייר,אבל ה2\2 דוב הוא נחמד וגם ה2\2 פליינג)
מסכים.

אביעד
נערך לאחרונה על ידי Aviad ב 01/1/2011 , 15:36, נערך פעם 1 בסך הכל.
שלח תגובה