מצב לוח בפרהרליס בת"א, מה אתם הייתם עושים?

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Aviad
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

מצב לוח בפרהרליס בת"א, מה אתם הייתם עושים?

שליחה על ידי Aviad »

בסיבוב החמישי בפרהרליס, בשלב המכריע במשחקון השלישי, נתקלתי במצב הלוח הבא:

מדובר בתור של היריב שלי, בשלב ההתקפה.

אני משחק דק פריקסיאה אינפקט, ירוק שחור.
אגב, הדק היתה חולנית. הטובה ביותר שפתחתי בסילד אי פעם.
והיריב שלי משחק דק מיראנית כחולה אדומה.

אני:

Lands:
4 Swamps
3 Forests
Unttaped

Creatures:
Fume Spitter (untapped)

Artifact:
Mimic Vat (untapped, with Vulshok Replica imprinted on it)
Contagin Clasp (untapped)

תמונה

Life: 4
Hand: no cards.

היריב:

Lands:
4 islands
4 Mountains
untapped

Creatures:
Vulshok Replica (attacking)
Goblin Wardriver (attacking)
Neurok Replica (attacking)

תמונה

Posion: 7 Counters
Hand: 2 unknowen

מה הייתם עושים? איך הייתם חוסמים?

רק באוטובוס חזרה הביתה הבנתי שעשיתי טעות גורלית , טעות שבדיעבד עלתה לי במשחק.

אביעד
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

מקריב את פיום ספיטר על וולשוק, עושה לו אימפרינט, מכין, מגן עם הפיום ספיטר מניורוק, מקריב כדי לשים על וורדרייבר, עושה פרוליפרייט.
מה אתה עשית?
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
yoavzim123
MTGil Wizard

שליחה על ידי yoavzim123 »

מכין וולשק, חוסם עם פיום ספיטר את נוירוק רפליקה ועם וולשק את wardriver ואז מקריב את פיום ספיטר על וולשק רפליקה. זה לא ממש משנה אם הוא מקפיץ את אחד היצורים כי זה עדיין תוקף אחד פחות... אה וכנראה הייתי עושה אימפרינט לפיום ספיטר...
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

שימו לב,
הרעיון הוא לחסום בצורה אופטימלית בהתבסס על הנתונים בלוח ובהתבסס על מה שעלול להיות לו ביד.
איך לשרוד את התקיפה זה די פשוט.

בועז: אז בסיום הקרב אצלך אני באחד חיים (אחרי שהוא הקריב את הרפליקה) ונשאר לו על הלוח רפליקה כחולה?
לא מספיק טוב.

יואב: הגעת לתוצאה דומה.
לא מספיק טוב.
HedgeKnight
Phyrexian Praetor

שליחה על ידי HedgeKnight »

קשה ממש
אני לא סגור על מה הכי טוב לעשות אבל אני חושש שהיריב שלך מנצח לא חשוב מה משום שהוא יכול לתקוף עם הוולשוק ובתגובה לפיום ספיטר שאתה מקריב להקריב את הוולשוק ואז לך אין יצורים ולא יש שניים
וגם אחרי המימיק והקלאספ את עדיין במחסור של חוסמים
The band: Loyalty
The lead singer: Holy Shit
Copyright: Metamind,HedgeKnight.Cold Hellfire
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

אפשר להשאיר את היריב עם Replica 0/2 אבל בשיטה הזו אתה נדפק אם ליריב יש Rally the Forces.
מכינים Vulshok וחוסמים איתו את ה-Wardriver, ועם ה-Fume חוסמים Replica. אם היריב לא עושה כלום נשאר לו רק Replica אבל אתה נשאר על 2 חיים, אם הוא מקריב את ה-Vulshok שלו אז אתה מקריב Fume על Neurok ועושה Prolifrate (ומפסיד אם יש Rally the forces, מצד שני אם אין ליריב ישאר יצור 0/2 ככה שאפילו אם אתה מאבד את הדברים שלך ל-Into the Core למשל, אתה לא מת)

אני עוד חושב על משהו יותר טוב, אל תגלה, אלא אם התכוונת למה שאמרתי למעלה.

השיטה של בועז למשל מפסידה אם ליריב יש Crush ואצל יואב אתה נתקע מול שני יצורים אם יש Rally the Forces.
נערך לאחרונה על ידי TheCheat ב 30/1/2011 , 21:10, נערך 2 פעמים בסך הכל.
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

קוגי, אתה טועה, אתה נשאר בחיים אחד בזכות הפרוליפרייט.
הקלף העיקרי שאתה צריך לשחק נגדו זה Rally the Forces, אם ליריב יש את אחד מהקלפים הבאים אתה מת מיידית: Blisterstick Shaman או בורן אחד, או Steel Sabotage אם היריב משחק בצורה אופטימלית.
בדרך שלי אתה נשאר על חיים אחד, שזה בעיה, כי ליריב יש שליפה אחת שהוא יכול לטפדק בה בורן, אבל חוץ מזה יש לו רק את ניורוק ולך יש מימיק ואט עם פיום ספיטר.
תמונה
On the Play/On the Draw
HedgeKnight
Phyrexian Praetor

שליחה על ידי HedgeKnight »

צודק טעות שלי
אבל בכל מקרה אני טוען שהוא צריך לטפדק משהו מטורף כדי לא להפסיד את המשחק
(ההגרה כאן היא יצור חזק עם אינפקט שיוכל להשלים את 3 הקאונטרים שיביאו לו ניצחון)
The band: Loyalty
The lead singer: Holy Shit
Copyright: Metamind,HedgeKnight.Cold Hellfire
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

הוא לא צריך לטפדק כלום, היריב מת עוד 2 תורות מאינפקט, הוא צריך שליריב לא יהיו שני יצורים ביד, או שהוא לא ישים יצור ויטפדק יצור עם הייסט, וגם מהאופציות האלה עדיין יש לך שליפה משל עצמך.
תמונה
On the Play/On the Draw
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

היי אביעד,

בהחלט הייתה סיטואציה מעניינת ביותר(הכי מעניינת שהייתה לי בפריריליס)

אני גם עשיתי טעות אחת או יותר שם במשחק,אבל מה לדעתך אתה עשית? לפי איך ששיחקת זה נראה לי סביר לחלוטין
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
doorok
MTGil Wizard

שליחה על ידי doorok »

מסקים אם יואב וגם אם קוגי וגם אם יואבזים:
החסימה של יואבזים היא הכי טובה וכן הקלפים שיואב אמר הורגים אותך מידית וכן אתה צריך לתפדק משהוא כך שאם היתה אומר מה אתה שולף טור הבא הינו יודעים אם יש לך עוד סיכוי או שזה אבוד

אבל הכי חשוב אתם יודעים מה אני היתי עושה?
אתה מגן אם פיום רייטר את הנאורוק רפליקה אם הרפליקה שלך אחרי אימפרינט את הוורדריבר שלו ואכשיו מקריב את סרום לוול שוק שלו הוא מוריד לך 3 אם הוול שוק הוא נישאר אם הרפליקה ואתה מעתיק בימקום וול שוק את הסרום והיריב שלך על 8 פויזן ויש לך סיכוי די טוב לנצח ואם אתה מתפדק איזה משהוא טוב אז בכלל יש לך עוד יותר סיכוי
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

החסימה שיואב תיאר נראית לי הטובה ביותר ועליה גם חשבתי במהלך המשחק. הסיבה שהפסדת הייתה בכלל 2 תורות לפני התור הזה אבל כבר הערתי לך עליה מיד אחרי המשחק והיא לא חלק מהדוגמא הזאת. מעניין אותי מה הטעות שעשית...
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

יוצרים טוקן קודם כל. אם הוא מקריב את הרפליקה כדי להחזיר טוקן ליד, חוסמים עם הפיום את הרפליקה האדום, שמים קאונטר על היצור עם הבאטל קרי, עושים פרוליפירריט והוא מת. היריב נשאר עם רפליקה אדום, אתה בלי יצורים אבל עם יכולת לעשות תור הבא טוקן, והוא עומד למות תור אחרי מפרוליפירייט.

אם הוא לא מקריב כדי להרוג טוקן, אז טוקן חוסם והורג את רפליקה אדום, פיום חוסם את רפליקה כחול, ויצור עם באטל קרי מת שוב. אתה יוצא מזה עם חיים אחד מול רפליקה כחול. לא אופטימאלי, אבל עדיף מהאלטרנטיבה.

בכל מקרה את הקרב אי אפשר לגמור עם יותר מחיים אחד כי הוא יכול להקריב את הוולשוק מתי שהוא רוצה. נשאלת השאלה מה היצור הכי פחות מאיים שנשאר על הלוח. לטעמי זה רפליקה כחול.
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

בעיקרון הדבר האופטימלי זה בביגינינג אוף קומבט, מקריבים את ה 1/1 המפגר על ה 2/2 בטלקריי ועושים פרוליפרייט. הוא מת, הידד (אלא אם הוא מציל אותו עם הרפליקה ואז הוא דביל).מאמפרנטים את ה 1/1. עכשיו מעבירים ל Attackers. הוא תוקף עם שניהם. מייצרים דביל 1/1 אם הוא מקפיץ אותו, יופי הוא אידיוט. אם לא, חוסמים את ה 3/1. אם הוא מקריב אותו, עושים -1/-1 לרפליקה הכחולה שנהיית מעט חסרת תועלת. אם הוא לא מקריב אותו, הוא, עושה נזק 1, הידד.

*כמובן שכל הפואנטה היא שליריב בכל מקרה נשאר 0 כוח התקפה על הלוח אחרי הקרב.
My phone number: 0522816213
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

אכן.
לפני שניב (היריב במקרה הנ"ל) תקף הסתכלתי על הלוח והבנתי שבהתבסס מה שיש על הלוח בלבד הוא לא יוכל להרוג אותי בתורו.
יש לפחות 3 דרכי חסימה ו\או שילוב מסויים של הקרבה לפני הקרב + פלוריפרייט שיביאו לכך שבסופו של דבר ניב ישאיר אותי על 1 ועם יצור אחד (שלו) על הלוח בלבד.
באותו רגע, חשבתי שאלו האופציות היחידות והתלבטתי המון מי מהם יותר טובה בהנחה שיש לו 2 קלפים לא ידועים ביד. כמעט כל קלף שחיק שהוא לא יצור או לנד היה הורג אותי בכל מקרה אז הנחתי שהוא כנראה שומר יצור ולנד או 2 לנדים.
בכל אופן, בחרתי אחת מהן שנראתה לי הבטוחה ביותר וניב נשאר רק עם הרפליקה הכחולה אחרי הקרב. כשאני על 1 חיים אחרי שהוא הקריב את הרפליקה האדומה.
מה שקרה אחר כך זה שניב שיחק :
Volition Reins
על המימיק שלי והעביר את התור.
אני שולף:
Grasp of darkness
ומבין שאני מת בתורו.
לא לשכוח שניב כבר על 8 פוייזן אחרי הפלוריפרייט בקרב קודם.
אני מעביר את התור.
ניב מייצר טוקן ותוקף עם 2 היצורים.
אני מת.

החסימה הנכונה במקרה הנ"ל היא שהתוצאה שלה תיהיה שבסוף הקרוב ישאר לניב יצור עם אפס כוח התקפה או שאני יהיה ב2 חיים.
ויש 2 דרכים לעשות זאת.
אני חשבתי על לייצר את הטוקן של הרפליקה האדומה, להגן איתו על הגובלין. להגן עם הספיטר על הרפליקה האדומה ולהעביר עדיפות.
אם ניב בוחר להקריב את הרפליקה האדומה ולעשות לי נזק אני מקריב את הספיטר בתגובה ושם קאונטר על הרפליקה הכחולה ועושה פלוריפרייט. אם הוא בוחר לא לעשות כלום, הספיטר והרפליקה האדומה מתחלפים, הגובלין והטוקן מתחלפים ואני לוקח 2 נזק.

בצורה כזו הייתי יכול לנצח את המשחק גם אחרי שניב השתלט לי על המימיק.
הריי שלפתי רימובל שהיה מאפשר לי לשרוד את ההתקפה הבאה שלו, מה שהיה מאפשר לעשות פלוריפרייט בסוף התור ואחד נוסף בתורי, ולנצח.
:\

כל הכבוד לעידו (שענה לי אחרי 3 דקות במסנג'ר) לטל ולאריאל.
הסיבה שהפסדת הייתה בכלל 2 תורות לפני התור הזה אבל כבר הערתי לך עליה מיד אחרי המשחק והיא לא חלק מהדוגמא הזאת.
אם אני זוכר נכון זו טעות "בדיעבדית" לחלוטין, מהלך שהיה נכון בעיקר על סמך 2 התורות שבאו אחריו. תקן אותי אם אני טועה ורענן את זיכרוני.

אביעד
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

אכן מצב לוח מעניין :)

כמו שכבר אמרתי, החסימות שנותנות לך 2 חיים / מחלישות את ה-Replica (שתי האפשרויות שעושות את זה) מפסידות אם ליריב יש Rally the Forces, השאלה מסביב למה עדיף לשחק? קומון לא מדהים או אנקומון חזק (אולי ראית אחד מהם במשחקים קודמים?)

אני לא חושב שצריך לקחת את זה אבל כל כך קשה ולקרוא לזה טעות גורלית, סך הכל Reins זה לא קלף שבדרך כלל משחקים מסביבו...אתה רק חושב על המצב בדיעבד. מה אם היה לו את ה-Rally the Forces? והיית עושה חסימה כזו?
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

כמו שכבר אמרתי, החסימות שנותנות לך 2 חיים / מחלישות את ה-Replica (שתי האפשרויות שעושות את זה) מפסידות אם ליריב יש Rally the Forces, השאלה מסביב למה עדיף לשחק? קומון לא מדהים או אנקומון חזק (אולי ראית אחד מהם במשחקים קודמים?)
כן. זה אכן יותר הגיוני להניח שיש לו ביד ראלי מאשר ריינס, אבל כמו שאמרתי, הנחתי שסבירות יותר גבוהה שיש לו יצור ביד (או לנד) מאשר אחד מאלה.
החסימה שהצעתי משאירה מצב לוח טוב יותר עבורי בהתעלמות מהראלי, בהנחה שהוא מוריד יצור בסוף הקרב ומעביר אני עדיין שורד את ההתקפה שלו בתור הבא - ומנצח.

אביעד
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

אתה בכל מקרה לא שורד את ההתקפה אם הוא מוריד יצור 3\4, מעביר, ואתה לא שולף כלום.
תמונה
On the Play/On the Draw
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

ניב בכלל עשה טעות שהוא לא לקח לך את המימיק ואט לפני ההתקפה...
הגודל אוהו קובע....
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

Aviad כתב: אם אני זוכר נכון זו טעות "בדיעבדית" לחלוטין, מהלך שהיה נכון בעיקר על סמך 2 התורות שבאו אחריו. תקן אותי אם אני טועה ורענן את זיכרוני.

אביעד
אתה היית על 11-12 חיים ולניב היה את הרפליקה הכחול במגרש. לך ביד יש את ה1-1- אינסטנט בשחור אחד. ניב מוריד את הרפליקה האדומה כשיש לו סביבות ה9 לנדים במגרש. אתה לא הורג אותה (מכריח אותו להקריב בלה בלה) בסוף תורו. זאת הטעות הראשונה, יש לו 9 לנדים כך שמאוד מאוד לא סביר שהוא יעשה טאפ אווט וכך תוכל להרוג את הרפליקה בלי שהוא יוכל להקריב בתגובה. לך אין יצורים להגן מה1\3 ואין לך את הזמן לחכות לשלוף משהו כי אתה מתחיל לחטוף 4 בתור ותמות לפני שתהרוג אותו מפויזן. הסיבה שכדאי להרוג את הרפליקה בסוף תורו היא שלמרות שיש לך 8 לנדים המאנה שלך כן מוגבלת כי אתה רוצה לעשות פרוליפרייט עם 4 מהן ויש לך קלפים בדק שעולים 4 שתרצה לשחק אם תשלוף.

כמובן שזה בדיוק מה שקרה, שלפת את ה- 4\2 אינפקט. ניב בתורו הורג אותו עם רימובל ותוקף, ופה הטעות השנייה שלך שבחרת לחטוף את הנזק מהרפליקה ולעשות פרוליפרייט במקום להרוג אותה עם האינסטנט. ניב היה על 6 או 7 פויזן באותו תור ואתה יורד ל~8 חיים, בעצם 5 בגלל ההקרבה של הרפליקה, אחרי ההתקפה הזאת כך שאתה רחוק מלנצח את המירוץ הזה ולכן צריך להרוג את ה1\3. אם היית הורג אותה באחד מהתורות האלה היית חוסך ממך הרבה נזק והורג אותו מפויזן די בקלות.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
שלח תגובה