סיקורים, כתבות וסטטיסטיקות - שחקן העונה

בפורום זה מופיעים סיכומי הטורנירים שהיו בארץ

מנהלים: Orb, Ward

Aviad
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

סיקורים, כתבות וסטטיסטיקות - שחקן העונה

שליחה על ידי Aviad »

שלום לכולם,

נושא זה יכיל (בתקווה) סיקור פעמיים בחודש בנוגע להתפתחויות בפרוייקט שחקן העונה, כתבות וראיינות עם שחקנים, ונתונים סטטיסטים מעניינים.
כולכם מוזמנים לקחת חלק בדיונים ובהערכות ולחוות את דעתכם בכל הקשור ל"שחקן העונה" ולהתפתחויות בדירוג.

סיקור 26.03.2011:

ניב שמואלי, בפתיחה מרשימה, מחזק את הטענות על היותו השחקן הטוב בארץ ומאכיל אבק את המדורגים.
לאחר 2 טורנירים ודראפט ניב מחזיק בכמעט 40 נקודות, להערכתי, גם אם יציג ביצועים בינוניים בהמשך העונה עדיין ישאר ברביעיה המובילה.

המשך הדירוג מציג תמונה צמודה יותר, חברי הנציגות החיפאית, בועז הברון ואסף שומר מאיישים את המקום ה2 וה3 ברשימה בהפרש של 2 נקודות אחד מהשני ומיד אחריהם זיו צורן המחזיק במקום הרביעי עם 25 נקודות.

אני מעריך שפונקציית הדירוג תהיה תלוייה, מלבד כישורי השחקנים, בזמן השקעתם במשחק ובתדירות הפעילות בסביבתם.
אני חושב שעוד נקבל מלחמה מרתקת על רביעיית המובילים, אני אומנם מאמין שאחד המקומות כבר מובטח לשמואלי, אך השלישיה שתצטרף לו בהחלט עוד לא ידועה.

בועז, מוביל ליגת האלופים בחיפה, כנראה השחקן הפעיל ביותר בארץ ועם לא מעט זמן פנויי מציג ביצועים מצויינים מאז תחילת העונה (ואם אני לא טועה – בכל השנה האחרונה) ואני צופה שיהווה שחקן מרכזי במלחמה על הטופ 4.

אני צופה גם שעמית גלנטי, משוחרר טרי ועם תאבון למשחק שרק צה"ל יכול לייצר וזיו צורן, שלטעמי השתפר פלאים בתקופה האחרונה, יראו גם הם חלק בקרבות המובילים.

אסף שומר ועידו פארן, 2 שחקנים מבריקים ואלופי ארץ לשעבר, אומנם שחקנים איכותיים במיוחד אך מקוצצי זמן, כל אחד בדרכו. אסף, מגוייס טרי ובדרכו כנראה לאחת מהיחידות הקרביות בצה"ל, דבר שידוע כמחסל מג'יק מקצועי, ישחק מעט מאוד מג'יק (אם בכלל) . ועידו, חצי תיכוניסט חצי סטודנט, שנאלץ להתמודד עם מסגרת לימודים לא פשוטה שללא ספק תשאב ממנו זמן יקר. שניהם לדעתי יאבדו נקודות יקרות בדירוג וכנראה לא יהיו חלק מהטופ 4 בסיום העונה.

אני מזכיר לכולם, יש עוד המון נקודות לאסוף במסגרת הפרוייקט. אפילו חודש אחד עוד לא עבר מאז תחילתו וצפויים לנו לפחות עוד 2.
טורנירים מרובי משתתפים (ולכן גם מרובי סיבובים) צפויים לספק כמות נקודות נכבדה אפילו בקטגוריות הניקוד הנמוכות
כבר בשבוע הבא אנחנו פוגשים מכרה נקודות בפוטנציה - טורניר מלך הסילד הראשון בארץ!
לחצו כאן לפרטי הטורניר

אתם מוזמנים לחוות את דעתכם ולהשמיע את הערכותיכם.

דרוש כתב \ מסקר
: סיקור זה הינו רק דוגמא בסיסית לתפקיד. אנחנו מחפשים מישהו שיקח על עצמו לכתוב \ לסקר במסגרת דירוג הפרוייקט פעם בשבועיים (כן, זה הכל), רוח הסיקור צריכה להיות בדומה לסיקורים באתרי הספורט כשהומר ותמונות יהוו תוספות מבורכות.
אם עד לחודש הבא לא ימצא כתב \ מסקר נאלץ להוריד חלק זה בפרוייקט.
כל מי שמעוניין מתבקש לפנות אליי באי מייל ל:
Aviadbz@gmail.com

תודה, צוות מיינד גיימז
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אביעד אני מוריד בפניך את הכובע,כל ההשקעה שאתה משקיע זה משהו.

הייתי שמח לעזור בכל הסקירות\כתבות וכו' אבל לצערי אין לי יותר מדי זמן עם פסיכומטרי והכל

אני מאוד מקווה שמישהו יקח על עצמו את היוזמה וזה יצא לפועל!

בכל מקרה תמשיך עם העבודה וכל הכבוד ובהצלחה!
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
_AmUgAbA_
MTGil Wizard

שליחה על ידי _AmUgAbA_ »

יש מצב שאני אקח את זה על עצמי.
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

בהחלט מגיע לך ח"ח אביעד, כל ההשקעה הזאת כשאתה מריץ גם ליגה בבאר שבע שלא נדבר על זה שאתה סטודנט, ואתה תמיד מוצא זמן להיות מאוד פעיל ולעזור לקהילה.. כל התחרות הזאת מאוד מוסיפה למוטיבציה להשתתף באירועים ואני בטוח שסיקורים עם תמונות וסקירות של טורנירים/דראפטים אחרונים יוסיפו מאוד, ואם רק לעניין של אנשים בפורום ובמשחק.
Don't drink and draft.
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

יש לנו מסקר \ כתב לפרוייקט!

יובל שחף

אתם מוזמנים לשלוח אליי או אליו כל רעיון שיש לכם או כל הצעה בנוגע למה אתם חושבים שצריך להיות בסיקורים.
מלבד זאת, אם עדיין יש אנשים שמעוניינים לסקר או לכתוב - נא לפנות אליי.

בהצלחה

צוות מיינד גיימז
_AmUgAbA_
MTGil Wizard

שליחה על ידי _AmUgAbA_ »

סיקור 10.04.2011

שבוע טוב לכל קוראינו הנלהבים,
לפני שנגיע לחלק העסיסי של הסיקור, חשבתי שיהיה נכון להציג את עצמי. בכל זאת, אתם הולכים לשתות בשקיקה את המילים, הפרשנויות והתיאוריות שיופיעו כאן אחת לשבועיים, אז מן הראוי שתדעו מי עומד מאחוריהן.

קצת על עצמי

קוראים לי יובל. אני בן 27. אני משחק מג'יק קרוב ל-13 שנה ובזמני הפנוי, אני סטאז'ר לרפואה באיכילוב…
התחלתי להיות מעורב באירגון טורנירים כבר לפני למעלה מ-10 שנים, במדרשת בן גוריון. קהילת השחקנים הצנועה שלנו מנתה בימיה הטובים קרוב ל-20 איש והצליחה להעמיד דראפט מדי שבוע. צמחו שם מספר כישרונות, כאשר הבולט ביניהם – אביעד בן זקן. לפני שנתיים הייתי שותף להקמתה של ליגת פנורמה בחיפה וכעת נחתתי בתל אביב ואנסה להשתלב בסצינה המקומית. ממש מיסיונר מג'יק...
חוץ ממג'יק ורפואה, אני חולה על ספורט, מכל סוג שהוא. ולפני שחלמתי להיות רופא או שחקן מג'יק מקצוען, בכלל חשבתי שאהיה כדורגלן.

אין הנחתום מעיד על אלספתו
סיכום טורניר – סילד רויאל

אביעד בן זקן הוא איש בר מזל. לא רק שהוא ניצח את הטורניר באדיבות אלילת המזל (האלספת שפתח בבוסטר האחרון של הדראפט החליק לתוך החבילה כמו כפפה ליד), הוא גם הצליח למצוא לעצמו בדיוק בזמן מחליף (אני) לתפקיד המסקר והפרשן של שחקן העונה. דמיינו לעצמכם את ההתפתלויות שהיו פה, אם היה עליו לכתוב את הסיקור בעצמו, מנסה מחד, להקפיד על אובייקטיביות וענייניות, ובאותה נשימה, שומר על צניעות ולא משבח עצמו יתר על המידה... אז אביעד, מזל טוב על הזכייה. והרשה לי גם להוסיף – אתה גדול!

המאכזב הגדול של הטורניר היה ... הפורמט. בדיעבד, הייתה לו השפעה מכרעת על מספר המשתתפים – 23 בלבד. מספר מאכזב לכל הדעות. הגדיל לעשות בועז הברון שאמר "אם זה לא פרירליס או פיטיקיו, זה לא עושה לי את זה". לפחות המארגנים הרוויחו לקח, ש-"הרכב מנצח לא מחליפים", ואם מלך הדראפטים היה הצלחה מסחררת, למה לשנות? מעניין אם ההחלטה קשורה למספר ארגזי Faction שהלכו ונרקבו במחסנים... זכורה לי אליפות הארץ לפני מספר שנים בה "נאנסו" השחקנים לעשות דראפט של Coldsnap (פורמט גרוע ובא על חשבון רבניקה) רק מתוך שיקולים כלכליים. נקודה למחשבה.

"הכה את המומחה"

תמונה

מי יעצור את הדהירה של ניב?
שחקן העונה – סיקור ותחזיות

ניב שמואלי ממשיך להרשים. עד עתה, הוא הצליח לגרוף כמות נקודות נכבדת בכל טורניר בו השתתף, כאשר הוא מסיים בטופ 4 בכל אחד ואחד מהם. לאחרונה הוא הוסיף למאזנו 17 נקודות (מקום שלישי בפאב + חצי גמר בסילד רויאל). הוא הגדיל מעט את הפער מהדולק אחריו, בועז הברון, שהחמיץ שתי הזדמנויות לצבור נקודות יקרות דווקא בדראפטים ה"קטנים" (בועז – שכחת שאליפות לוקחים נגד הקבוצות הקטנות?).
עמית גלנטי, השלישי בדירוג, אמנם ניצח בפאב, אבל החמיץ גם הוא הזדמנות להתקרב מעט למוביל כאשר נותר מחוץ לטופ 8 בסילד (סיים תשיעי).
אביעד בן זקן פתח מבערים ועם שני ניצחנות בשבוע (סילד ודראפט) זינק מלמטה עד למקום הרביעי, נקודה אחת פחות מעמית. הוא דוחק בכך את אסף שומר מחוץ לרביעיה המובילה.
הרביעיה המובילה מורכבת משחקנים שהם גם מוכשרים וגם מתמידים. הם משתתפים בכל טורניר אפשרי ומקפידים לאסוף נקודות מדי שבוע. אני מעריך שכולם יהיו במירוץ על התואר עד השנייה האחרונה (אלא אם ניב ימשיך להפציץ ואז הקרב יהיה על המקום השני...).
הסוסים השחורים של העונה, שיגיעו מאחור ועשויים להפתיע, הם נדב אטינזון (מקום שישי) ויואב צמחוני (מקום שמיני) שצברו את כל הנקודות שלהם תוך כדי הופעות מרשימות בטורנירים הגדולים (פיטיקיו נגויה וסילד). אם יצליחו להעלות מעט את הרמה ולנצח גם דראפטים קטנים, יהיה להם סיכוי טוב להשתלב ברביעיה המובילה.
לסיום, יש עוד המון נקודות בקופה – פרירליס, טורניר מסכם עונה (כל אחד שווה למנצח בערך 20 נקודות) ועוד עשרות דראפטים וטורנירים אחרים. אז הכל עדיין פתוח, ויש לי תחושה שהאליפות לא תוכרע בטורנירים הגדולים... נחיה ונראה. בינתיים, אשמח לשמוע תגובות, שיהיה שבוע טוב ותמשיכו לעקוב.

יובל
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

כל הכבוד יובל... פשוט מעולה!!!
נשמח לראות אותך בפאב :)
הגודל אוהו קובע....
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

Like לסיקור
Go BOAZ!! :)
מיצי מיאו
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

אני באמת סוס... שחור!!
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

אחלה דיווח, למרות שהציטוט שלי קצת יצא מהקשרו.
התכוונתי שמבחינת רוב השחקנים, מה שלא PTQ או פריריליס לא מזיז.
בקשר להפסדים שלי בדראפטים בליגות, זה סתם הפסדים עם דקים שבורות על מזל, אל דאגה.
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אחלה דיווח, למרות שהציטוט שלי קצת יצא מהקשרו.
ככה זה בתקשורת, תמיד מוציאים דברים מהקשרם.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

וואי, יניב קפץ למקום 3 אחרי רצף גדול של נצחונות ועקף את אביעד בזמן שהוא דוחק את עמית מהרביעיה :huh: :huh:
מעניין אם יש מספיק אירועים בקרוב כדי שיניב יוכל לעקוף את בועז אפילו, אני לא חושב שיש מספיק אבל אם איכשהו יניב יצליח (אני בעד בועז ויניב ככה שלא משנה לי :P ), זה יהיה חתיכת "קאמבק" (לא ממש קאמבק כי יניב לא היה מההתחלה ועקפו אותו ואז הוא צריך לעקוף בחזרה כמו במובן הרגיל, אבל כן הפתעה ועקיפה אימתנית בסיבוב). :green:
יאללה, שני חיפאים ברביעיה הפותחת, אני מרוצה ^^

בקשה מהמארגנים- אם אפשר לפחות כאן לשים את הנתונים המעודכנים בכל שבוע בנפרד, כלומר שבשרשור הראשי יהיה רק את המעודכן וכאן פוסט עם הנתונים השבועיים (כלומר בלי לערוך את הנתונים הקודמים) כדי שנוכל לראות את ההתקדמות של השחקנים בכל שבוע. כי נגיד עכשיו רואים שיניב קפץ ל50 נקודות אבל אין נתונים כמה נקודות היו לו בשבוע/יים הקודם/ים ככה שאי אפשר באמת לראות שינויים..
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
Tomer Cory
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tomer Cory »

איפה יש טבלה שמראה כמה נקודות יש לכל אחד עכשיו?
oh my god they killed kenny!
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

בדביק שמתחת לדביק הזה:
http://members.pundak.co.il/magic/viewtopic.php?t=45647
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
Tomer Cory
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tomer Cory »

תודה :D
oh my god they killed kenny!
_AmUgAbA_
MTGil Wizard

שליחה על ידי _AmUgAbA_ »

סיקור 30.04.2011

שלום אנשים,

ואו! עברו רק קצת יותר משבועיים מאז הסיקור האחרון וכל כך הרבה קרה. שבעה טורנירים, שישה סוסים חזק במירוץ, שניים שברחו קדימה וארבעה נוספים שרודפים אחריהם, וכל זאת, שבוע בלבד לפני הפרירליס...
האמת היא שרציתי לפרסם היום כתבה בנושא מג'יק תחרותי, למה אני כל כך אוהב את הפן הזה של המשחק ולמה לדעתי הוא חשוב וחיוני לקהילה, אבל לא סיימתי לכתוב אותה ולא רציתי לעכב את הסיקור עוד יותר, אז נשמור זאת לפעם הבאה.

יציבות והתמדה
המירוץ לתואר שחקן העונה בשיאו, כאשר המפתחות להצלחה נמצאים בידי השחקנים עצמם. יציבות = להציג יכולת טובה בכל טורניר. התמדה = להגיע לכמה שיותר טורנירים. נכון לעכשיו, בהסתכלות בטבלה, מסתבר שהנוסחה הזו עובדת. שני המובילים, ניב שמואלי ובועז הברון, רשמו נוכחות נאה בשבועיים האחרונים (ארבעה וחמישה טורנירים, בהתאמה) כאשר הם אוספים נקודות יקרות בכל טורניר. בועז הצליח לצמק מעט את הפער בצמרת, שכרגע עומד על 10 נקודות בלבד.
המדורגים 4-6, אביעד, עמית ונדב, משתרכים אחריהם בפער ממוצע של 30 נקודות, לאחר שלא הצליחו לאסוף מספיק נקודות בתקופה האחרונה. נדב אמנם מצליח לשמור על יציבות ולהראות תוצאות יפות, אך אינו מתמיד (שלושה טורנירים בלבד). אביעד ועמית לעומתו, מתמידים אך אינם מצטיינים. אם לא ישנסו מותניים מהר, יהיה זה כמעט בלתי אפשרי להדביק את שני המובילים.
השחקן החם של התקופה האחרונה הוא, ללא ספק, יניב פרי. לשעבר חבר במשלחת הישראלית לאליפות העולם ואחד השחקנים המוכשרים בארץ. יניב ניצח בשלושה טורנירים מתוך ארבעה בהם השתתף, כולל הצטיינות יתרה ב-Constructed, צבר 29 (!) נקודות וזינק הישר למקום השלישי. הוא עדיין רחוק כברת דרך משני המוליכים, והשאלה הנשאלת היא מה היה המצב אילו היה ביכולתו להגיע ליותר טורנירים בפתיחת העונה (החמיץ פיטיקיו וסילד). האם איחר את הרכבת, או שמא הוא מכין לנו הפתעה להמשך?
תמונה

אחוזי הצלחה
למען חובבי הסטטיסטיקה מביניכם, הוספנו עמודה חדשה בטבלה. אביעד נענה לבקשתי להציג נתונים על הישגי השחקנים ביחס למספר המאצ'ים ששיחקו.
למה זה צריך לעניין אתכם? אז ככה, לא כל השחקנים משתתפים באותם טורנירים ולא כולם מבצעים דראפט מדי שבוע. בעצם, לשחקנים מסוימים פוטנציאל להשיג יותר נקודות מאחרים והדבר יכול להתבטא בניקוד גבוה בטבלה. לדוגמה: פלוני אלמוני יכול היה לבצע 20 דראפטים, לסיים בכולם במאזן 2-1 ובכך להשיג 80 נקודות (4 נקודות לדראפט) ולהתקרב נקודה מהמוביל, ניב שמואלי. לכאורה, ניתן היה לחשוב שמדובר בכוכב עולה, אבל בפועל, הוא לא ניצח באף טורניר ואחוזי ההצלחה נמוכים יחסית (67%).
כלומר, הקטגוריה החדשה מבטאת את איכות השחקן, תוך התעלמות ממספר הטורנירים (והמאצ'ים) שלו.
אסף שומר הוא שחקן מצוין, ולראיה אחוזי ההצלחה הגבוהים שלו (81%). הוא מדורג נמוך יחסית משום שנכח בשני טורנירים בלבד.
שימו לב לפער באחוזי ההצלחה בין המוליך, ניב שמואלי, לסגנו, בועז הברון. הם אמנם צמודים בטבלת הניקוד, אך למעשה, ניב ניצח הרבה יותר ביחס למשחקים שהפסיד (פי 5) ואילו על בועז להשתפר בתחום זה (קצת מעל פי 2).

חומר למחשבה
לקראת הפרירליס והישורת האחרונה, רציתי להציג בפניכם מספר נתונים מעניינים:
· ניב שמואלי ממשיך ללהוט ועדיין לא מצא עצמו מחוץ ל-Top4 באף טורניר.
· בועז מדורג שני, אבל לזכותו שתי זכיות בלבד (דראפטים בחיפה).
· שיא צבירת הנקודות לטורניר שייך לעידו פארן (21, פיטיקיו נגויה). במידה ויהיו שבעה סיבובים בפרירליס והמנצח יעשה סוויפ, גם השיא הזה יישבר.
· בכל הטורנירים שנערכו בחיפה עד עתה ניצחו רק שני אנשים – בועז הברון ויניב פרי.

זהו בינתיים. צפו לכתבה בנושא מג'יק תחרותי בסיקור הבא. מאחל לכולכם המשך עונה מוצלחת ושבוע טוב.

יובל
נערך לאחרונה על ידי _AmUgAbA_ ב 02/5/2011 , 18:24, נערך פעם 1 בסך הכל.
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

אחלה סיקור! תמשיך כך :)
נדב אמנם מצליח לשמור על יציבות ולהראות תוצאות יפות, אך אינו מתמיד (שלושה טורנירים בלבד).
אני לוקח את זה כנקודה לזכותי! השתתפתי בלפחות 3 טורנירים פחות מכל שאר השחקנים בטופ 5 ולמרות זאת אני קרוב מאוד בנקודות למקומות 2-5. 3 טורנירים פחות, כשהממוצע לשחקן כרגע הוא 9, זה המון! מעניין מה היה קורה אם הייתי מגיע באמת לשאר הטורנירים האלה...
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

חבוב כתב: מעניין מה היה קורה אם הייתי מגיע באמת לשאר הטורנירים האלה...
היית עושה FIZZLE סיבוב שני, כמובן. :)
_AmUgAbA_
MTGil Wizard

שליחה על ידי _AmUgAbA_ »

זה כל הקסם
מג'יק תחרותי – מה יש בו שמרגש אותי ולמה הוא כל כך חשוב לקהילה שלנו

מג'יק הוא קודם כל משחק תחרותי. לא משנה איך תהפכו את זה, בסופו של עניין מדובר בדו-קרב בין שני אנשים שנועד לקבוע מי יותר חזק, חכם או מוכשר. גם במסגרות ידידותיות, כשמשחקים בבית עם חברים, ניצחון נשאר ניצחון. ולא כל כך משנה אם יש או אין פרסים. זה לא אומר שאי אפשר ליהנות אם לא מנצחים. אבל עדיין, אף אחד לא אוהב להפסיד.
שאיש לא יטעה, בארץ אין מג'יק תחרותי. עדיין לא. זה לא שאין שחקנים תחרותיים, בהחלט יש. מה שחסר הוא האירגון, התפאורה, המסגרת התחרותית. כל מי שכף רגלו דרכה אי פעם בטורניר בינלאומי, אם זה פרו-טור או גראנד-פרי, מיד נדבק בחיידק. אלה מכם שנפל בחלקם, יודעים בדיוק למה אני מתכוון. והשאר – אין טעם לנסות להסביר, כי זר לא יבין זאת.
אם נעשה אנלוגיה לעולם הספורט, הפרו-טור הוא ליגת האלופות של המג'יק התחרותי. כדורגל ישראלי הוא משחק נחמד, נכון. פעם אפילו הייתי הולך לאצטדיון לראות משחקים. אמנם קצת לא נוח לשבת על ספסל בטון, לפעמים מקללים ומתפרעים, השחקנים לא מי יודע מה מוכשרים, אבל למרות הכל, הייתי חוזר הביתה עם חיוך. מסריח כן, אך מרוצה. עכשיו דמיינו לכם – קאמפ נואו, ברצלונה, מאה אלף איש סביבכם, מריעים ושרים, אווירה מחשמלת, כדורגל מעולם אחר… הבנתם?

אהבה ממבט ראשון
מתי והיכן הכל התחיל

ינואר 2003, שיקגו ארה"ב. לא אחת ולא פעמיים מצאתי את עצמי תוהה, בעת שירדתי מהמטוס למזג אויר "נעים" של 20 מעלות (מהצד הלא נכון של האפס), מה לעזאזל אני עושה פה? עברתי אלפי קילומטרים, שילמתי כל כך הרבה כסף, הגעתי לעיר משעממת בשיא החורף, והכל כדי לשחק מג'יק?
הגישה השלילית הזו קיבלה סטירה בשנייה שצעדתי מבעד לדלתות הארינה. אולם רחב ידיים, שולחנות בציפוי ירוק מסורתי, "זברות" בכל עבר, המולת השחקנים... באותו רגע ידעתי – זה היה שווה כל גרוש.

תמונה

החוויה הייתה כל כך משמעותית, שאני זוכר את מרבית המשחקים עד עצם היום הזה. לפעמים אני תוהה אם לא היה זה האדרנלין, ולאו דווקא היכולת, שסחב אותי לרקורד מרשים של 1-6 בתום היום הראשון. מלבד הייחודיות של הפרו-טור, שמעניק יומיים של טירוף חושים, אפשרות לשחק ברמות הגבוהות ביותר וסיכוי לזכות בפרסים שמנים, לעיתים גם יוצא לך לפגוש את השחקנים הטובים בעולם. אלה שעד אותו רגע זכית רק לקרוא עליהם ב-Sideboard.com.

תמונה

נפילה כואבת

כגודל האופוריה, כך גודל הנפילה. היה לי מאוד קשה לחזור וליהנות מטורנירים בארץ מאותו רגע ואילך. אל פסגה גבוהה טיפסתי, אך המדרון תלול היה. יושב על רצפת קניון מטונפת, משחק מול ילדים שגילם כמחצית מגילי, מקלל את עצמי וחולם על שיקגו... "מתי ה-PTQ הבא"?
השנים שבאו בעקבות אותו פרו-טור לא הביאו עמן בשורה. הלימודים העסיקו אותי יותר ויותר, הנוכחות שלי בטורנירים הלכה ופחתה ולא הצלחתי לשחזר את אותו שיא של היומיים משיקגו. למעשה, הייתי עם רגל וחצי מחוץ למשחק עד ש...

תמונה

תקווה חדשה

אין מספיק מילים כדי לתאר מה התחולל בתוכי באותו רגע. באותה שנייה שבה נחו עיני על התמונה הזו. אני חושב שלמען סיטואציות כאלה הוטבע הביטוי "תמונה אחת יפה מאלף מילים". האמת היא, שיצאתי מההלם ברגשות מעט מעורבים. גאווה עצומה על אלוף עולם ישראלי ופרגון גדול לאורי, בכיר השחקנים בארץ (והצנוע בהם, ללא ספק), מצד אחד. אך גם קנאה והרגשת פספוס, שהוא השיג את הדבר עליו חלמתי – להיות הישראלי הראשון בטופ 8 של פרו-טור. לא רק שהוא הגיע לטופ 8, הוא גם זכה בטורניר כולו! כבר אי אפשר לעשות היסטוריה, חשבתי לעצמי באכזבה. אבל למרבה ההפתעה, הדרייב שלי לחזור למשחק דווקא הלך והתחזק מאז. אורי הוכיח שזה אפשרי. תהיה בנאדם נורמלי, תחיה חיים רגילים בלי לנשום מג'יק 24 שעות ביממה, תבוא ממדינה קטנה שלא מתהדרת בהישגים ועדיין, יש לך סיכוי להיות אלוף עולם ולהרוויח עשרות אלפי דולרים.

תמונה

בזכות ההישג המדהים, אורי הרוויח המון נקודות מקצוענים וקיבל הזמנה אוטומטית לכל הטורנירים בעונה העוקבת. זו הייתה הזדמנות חד פעמית למנף את ההצלחה ולהפוך למקצוען, כזה שנודד בכל העולם, חי מטורניר לטורניר, ושקהילה שלמה עוקבת אחריו בדריכות. גיבור אמיתי.
במקרה של אורי, זה לא קרה. יש ספקטרום שלם של שמועות וספקולציות למה לא, אך הסיבה האמיתית שמורה עמו. למעשה, הוא הלך ונעלם וצריך להיות בר מזל כדי לפגוש אותו בטורנירים. אגדה של ממש.

מאז ועד היום מטרידות אותי שתי שאלות. ראשית – איך השפיע ההישג של אורי על שאר השחקנים בארץ, אלה שהיו פעילים ואלה שהיו בחוץ? והשנייה – וזאת מדירה שינה מעיני לילות לבקרים – האם ההישג של אורי מבטא תקופת שגשוג במג'יק הישראלי (מבחינת גודל הקהילה, רמת המשחק והמסגרת הארגונית), או שמא מדובר בהישג חד פעמי של שחקן יוצא דופן?

תמונה

עכשיו קחו את סיפור הסינדרלה הזה ותבינו את הפוטנציאל מאחורי המג'יק התחרותי. מכלום להכל בחלקיק שנייה. בחור רגיל, ממדינה קטנה, נוסע לניו יורק הגדולה, בלי הרבה ציפיות, ויוצא כשידו על העליונה ולרגליו יפנים ואמריקאים מובסים. תהילה, פרסום, עושר. אלוף עולם. והוא עושה זאת בסטייל, שומר על הצניעות הייחודית שלו.

ומה נותר לאופטימיים שבינינו?
להאמין שלמרות המצב העגום (והגזירה האיומה שוויזארדס הטילו עלינו השנה), אנחנו עוד נשוב. כי אנחנו ישראלים ואם מישהו מנסה לסלק אותנו, אנחנו נשאר דווקא. וכי הכל אפשרי, תשאלו את אורי.
לנסות להשיג את מה שאף ישראלי עוד לא השיג – ניצחון בגראנד פרי.
לחלום על היום שבו שני ישראלים ישבו יחדיו ביום ראשון, זה לצד זה, בטופ 8 של פרו-טור.

יובל
נערך לאחרונה על ידי _AmUgAbA_ ב 09/5/2011 , 23:34, נערך פעם 1 בסך הכל.
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

אני עוד זוכר את היום שבו קיבלתי ממך טלפון ואמרת לי: "תכנס לאתר של סיידבורד דוט קום" ואני תהיתי במה מדובר, הרי הייתי כבר קרוב לשנתיים מחוץ לביזנס, בשנה הראשונה בטכניון, לא היה לי מושג שבדיוק הסתיימה אליפות העולם.
אני זוכר את התמונה של אורי, עם המראה ה"בדיוק קמתי" והמבט ה"אופס ניצחתי" השוקיסטי הזה.
וכל מה שיצא לי מהפה זה : "מה!!!????" . לא יאמן.
אני מזדהה לחלוטין עם התחושה שלך, למרות שהמשחק היה רחוק ממני באותם ימים, גם אני הרגשתי שפספסתי את ההזדמנות, שמישהו כבר עשה את זה ובכל זאת, כבר באותו הלילה קראתי את כל דיווח הטורניר וראיתי את כל הסרטונים - והתעורר בי התאבון.
יום אחר כך החלטנו שבעוד שנה מהיום אנחנו חוזרים לשחק.
וחזרנו.

בכל אופן, אני חושב שאפשר יהיה לספק את היצר התחרותי בארץ גם בלי לצאת למסעות בכל רחבי העולם ולחיות את ה"פרו טור" במלוא מובן המילה.
אין ספק שהפרו טור הוא היעד והמטרה של השחקן המקצועי אבל אנחנו נצטרך לספק גם את ה"דרייב" של כל אלה שנאבקים בדרך לשם, וגם את אלה שפשוט משחקים כדי לנצח וגם את אלה שעוד לא מספיק טובים, ואלה שעוד לא בטוחים בעצמם ואלה שאין להם את האמצעים לטוס.
אני, כשחקן תחרותי, אהיה מרוצה אם בכל פעם שיתעורר בי רצון עז לשחק, להתחרות ולנצח - יהיה טורניר לספק לי זאת.
אני בהחלט רואה את המג'יק התחרותי בארץ צועד לתקופה טובה יותר.

אביעד
שלח תגובה