סיכום טורניר - מלך הדראפטים 13.08.2011

בפורום זה מופיעים סיכומי הטורנירים שהיו בארץ

מנהלים: Orb, Ward

Aviad
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

סיכום טורניר - מלך הדראפטים 13.08.2011

שליחה על ידי Aviad »

טורניר מלך הדראפטים הגיע לסיומו!

יש לנו מלך חדש:

:king: אסף שומר :king:

תאריך: 13.08.2011

נוכחים: 37
2 פרשו לאחר הדראפט הראשון

שיפוט וארגון
:
שופט ראשי - זוהר פינקל
שופט - טל רונדשטיין
מארגן - זיו צורן

סטנדינגס לאחר הטופ 8:

תמונה

פלאוף של הטופ 8:

תמונה

תמונות מהטורניר:

בעמוד הפייסבוק שלנו!

תודה רבה לכל המשתתפים, מקווים שנהנתם,

נשמח לשמוע ביקורת וחוויות מהטורניר,

צוות מיינד גיימס
Mind Games

עריכה: הטורניר דווח
נערך לאחרונה על ידי Aviad ב 16/8/2011 , 12:36, נערך פעם 1 בסך הכל.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

אם נתייחס לטורניר נטו, אז כל הכבוד לאסף שומר! :)

וגם ברכות ללחן!
חיפה אלופה :green:
מיצי מיאו
MORNING DRAGON
MTGil Wizard

שליחה על ידי MORNING DRAGON »

תודה :cool: הטורניר היה מהנה ביותר. ומזל טוב אסף ^_^

נ.ב - פעמיים בטורנירים בדיזנגוף, פעמיים טופ 8, יש לי מזל שם :wink:
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

טוב, אני רואה שיש כבר 70 צפיות ואף אחד עדיין לא הגיב, הייתי מעדיף ששחקנים יגיבו ראשונים ואני רק אוסיף כיוון שבתור שופט לא הרגשתי על עצמי את כל הבעיות שהיו.

נתחיל בבעיות הלוגיסטיקה:

1. חשמל - איך כל כך הרבה זמן לא היה חשמל? הסנטר ידע על הטורניר מספיק זמן מראש ולא הגיוני שיקח להם כל כך הרבה זמן לסדר את זה.

2. מזגן - אותו דבר כמו 1, ואפילו כשבסוף הפעילו אותו הוא היה מאוד חלש וכמעט לא מורגש.

3. כסאות/שולחנות - היו נורא מעט גם אחרי שלקחנו (אני וזוהר) כסאות כבדים שאפשר לקחת רק 2 כל פעם מהמסעדות (ועדיין אנשים ישבו על שרפרפים), בנוסף ראוי לציין שכאשר שאלתי את זיו האם אני יכול לקחת כסאות מהמסעדות הוא לי שלא (או שעדיף שלא, לא זוכר), אני אמרתי לו שזה לא הגיוני שאנשים ישבו על השרפרפים וקיבלתי תגובה בסגנון "זה בעייה שלהם / לא כל סיבוב הם ישבו על שרפרף". זיו, אני ממש לא מבין מה הקטע, אתה הקשבת לעצמך בכלל? מה היה קורה אם בכלל לא היו כסאות לקחת מהמסעדות?

4. מספרי שולחנות - לא היו, אני מבין שבהתחלה לא היה צריך אותם כי בגלל חוסר החשמל לא היו Pairings מודפסים אבל אחרי זה אני לא רואה סיבה לא להשתמש בהם.

5. בוסטרים - היו רק 28 בוסטרים של NPH מה היה קורה אם לא היו לשחקנים מספיק בשביל להשלים? איך זה בכלל יתכן שהיו רק 28? קשה לי להאמין שלא ציפו שיגיעו יותר מ-28 שחקנים.

6. מראה - דראפט אחד התבצע ליד המראה, בהתחלה היא כוסתה על יד הפוסטר-פרסום של מג'יק שהיה שם, לאחר מכן הוא הוזז משם והמראה נשארה חשופה, למה? אם כל כך חשוב הפרסום של מג'יק, למה לא היו עוד פוסטרים אלא רק זה שהיה שם?

מה גרם לכל אלה? אם רוצים בכל סעיף שאפשר לזרוק את כל האשמה על הסנטר (לא נראה לי סביר, אבל בכל זאת) אז ניתן להסיק שהסנטר, לא משנה כמה הוא זול אינו מקום ראוי לטורנירים ולא יערכו בו שום טורניר עתידי.

בעיות נוספות ובעיות שנבעו בחלקן מבעיות הלוגיסטיקה:

1. עיכובים - בתחילת הטורניר היה עיכוב של שעה, אחרי ההפסקה עיכוב של חצי שעה ובין הסיבובים גם היו עיכובים. חלק מהם אני מבין שנבעו מבעיות החשמל בהתחלה והקראת ה-Pairings בהמשך אבל לא כולם.

2. סימון בוסטרים, שימוש בדקליסטים ותזמון דראפטים - אולי חושבים שזה לא טורניר חשוב ורציני מספיק בשביל זה אבל זה חוסך כל כך הרבה באלגן ותזמון הדראפטים גם חוסך זמן שפשוט אין שום סיבה לא לעשות את זה. לא אכפת לי שפעם הבאה יביאו לי בוסטרים מראש ואני אסמן הכל לבד בבית. מקסימום מסמנים יותר מדי בוסטרים כמה הפסד זה כבר גורם? לי אישית לא היה אכפת אם אחרי זה בוסטרים כאלה היו מגיעים לדראפטים בליגת הטכניון, אני מאמין שגם לאנשים אחרים לא, אני טועה באמונה זו?

3. הכי חשוב - איך הגיוני שלא שמעתי רמז של התנצלות מצד הארגון במהלך הטורניר?

זה היה הטורניר הכי גרוע מבחינת ארגון שאני יודע עליו.

עכשיו יש עוד כמה נקודות שאני מרגיש צורך לציין:

1. קודם כל, אני רוצה לציין לטובה את השחקנים שכמעט ולא הביעו מרמור על כל הבאלגן ובכל זאת אפשרו לסיים את הטורניר.

2. הבעיות שהוזכרו למעלה, פגעו ביכולת שלי לשמור על טוהר הטורניר, בעיקר העובדה שחוסר השולחנות הכריח את זוהר ואותי להקים את כולם ביחד ולהזיז אותם למקום אחר לצורך בניית הדקים ולא Seat אחד בכל פעם. כשהגענו לרגע זה ניסיתי בכל הכוח לגרום לאנשים לשמור על שקט אבל זאת כמובן הייתה משימה בלתי אפשרית שגרמה לי לחלק עונשים לכל מי שתפסתי מדבר ומן הסתם זה היה מיותר ולא עזר בכלום.

3. מתישהו במהלך הטורניר, כל הבאלגן בארגון וההרגשה שאני פשוט לא יכול לבצע את העבודה שלי כשופט שם כי לא היו לי את האמצעים הלוגיסטים לכך עלתה לי לראש ויצאה בתור כעס/התפרצות לא מוצדקת על מספר שחקנים שזאת לא אשמתם בעליל, זה היה ממש לא במקום מצידי, אני מתנצל ומתחרט על כך ונותן הבטחה שזה לא יקרה שוב.

אם יש לי טעות או חוסר דיוק בחלק מהפרטים אני מתנצל ואשמח אם יתקנו אותי, תודה.

לסיכום, אני חושב שאחד משני הדברים הבאים חייב להעשות:

א. הסבר מפורט + התנצלות ממי שהיה אחראי (זיו? אור? אביעד? מישהו אחר?) על כל הבאלגן שהיה.
או
ב. ציון העובדה שרוב הבעיות הרציניות שהיו בגרמו בגלל הסנטר ומציאת מקום אחר שאפשר לסמוך עליו לטורנירים בעתיד.

זהו, אם יש עוד בעיות שלא הזכרתי אשמח אם אחרים יזכירו אותן וגם עליהן הייתי רוצה לראות מה יש לצוות הארגון להגיד.

תודה,
טל.

עריכה: אני רוצה לציין שאני לא מאשים או כועס כרגע על אף אחד (חוץ מעל עצמי בגלל היחס שנתתי לכמה שחקנים), אני כרגע רק רוצה להבין מה בדיוק קרה.
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

לא הייתי חלק מארגון הטורניר אבל ערבו אותי בחלק מהדברים שקרו ולכן אגיב למיטב ידיעתי:
חשמל - איך כל כך הרבה זמן לא היה חשמל? הסנטר ידע על הטורניר מספיק זמן מראש ולא הגיוני שיקח להם כל כך הרבה זמן לסדר את זה.
כפי שכבר הסברתי לך תוך כדי הטורניר טל, הסנטר פישלו בכך שלמרות שהטורניר והשעות תואמו איתם מראש, המסר לא עבר אל מחלקת האחזקה ואני מניח שלקח זמן להסביר להם ולשכנע אותם, והיה אפילו צריך להתקשר לאחראי לפלאפון האישי שלו כשהיה בבית.
מזגן - אותו דבר כמו 1, ואפילו כשבסוף הפעילו אותו הוא היה מאוד חלש וכמעט לא מורגש
עברתי בטורניר והרגשתי שהיה מאוד נעים, זיו אמר לי שהמזגן עבד טוב, והבנתי שהשחקנים בטורניר הזה לא התלוננו על נושא החום, אז איני בטוח על מה אתה מדבר.

כמות הכסאות:
בטורניר שעבר היו בסנטר עשרות כסאות. מפעם שעברה לפעם הזו נעלמו עשרות כסאות ונותרו עשרה, או משהו בסגנון. זה לא משהו שהיינו יכולים לחזות. יכולנו להתקשר לפני הטורניר כדי לבקש שיבדקו אם עדיין יש מספיק כסאות, אך גם אז אין ערובה שהיו בודקים עבורנו. כך שזה קצת בלת"ם שהיה קשה לחזות.
השרפרפים היו גיבוי, לא תוכנן מראש שאנשים ישבו על שרפרפים.
לגבי מה שזיו אמר לך, לא היה פתרון של ממש לבעיה, כי אי אפשר להמציא כסאות יש מאין, וגם אם הוא ענה בקוצר רוח (והוא דרך אגב אמר לי אחרת), הוא הרשה לעצמו לעשות זאת כי אתה אחד השופטים, אתה לא שחקן. אתה עובד, אתה לא לקוח, ולכן הוא מרשה לעצמו לדבר איתך באופן לא בהכרח פוליטיקלי קורקט. חלק מהאחריות שלך היא לשמור זאת לעצמך, כך שזה שאתה רושם זאת כאן בפורום לעיני השחקנים זה לא תקין בעיניי. זה שהוא רשם ששחקנים ישבו על שרפרפים זה כי לא הייתה חלופה. רצינו לקחת כמה שפחות כסאות מהבתי קפה מסביב כי ככל שניקח יותר כסאות, זה יכעיס אותם יותר אם יגיעו לפני שנחזיר, וזה משהו שיכול לעלות לנו באפשרות לעשות עוד פעילויות בסנטר.
מספרי שולחנות - לא היו, אני מבין שבהתחלה לא היה צריך אותם כי בגלל חוסר החשמל לא היו Pairings מודפסים אבל אחרי זה אני לא רואה סיבה לא להשתמש בהם.
הבנתי מזיו שהיו מספרי שולחנות, ושזו הייתה החלטה של זוהר לא להשתמש בהם מאחר והטורניר החל כבר בלעדיהם. זאת אולי זוהר יוכל להסביר.
בוסטרים - היו רק 28 בוסטרים של NPH מה היה קורה אם לא היו לשחקנים מספיק בשביל להשלים? איך זה בכלל יתכן שהיו רק 28? קשה לי להאמין שלא ציפו שיגיעו יותר מ-28 שחקנים.
היו כמה קייסים של NPH שזיו נתן לי בטעות כשעזבתי את המקום. הוא וידא שלשחקנים/מארגנים יש להשלים, ואם לא היו, הייתי עובר בסנטר ומשלים את החסר.
מראה - דראפט אחד התבצע ליד המראה, בהתחלה היא כוסתה על יד הפוסטר-פרסום של מג'יק שהיה שם, לאחר מכן הוא הוזז משם והמראה נשארה חשופה, למה? אם כל כך חשוב הפרסום של מג'יק, למה לא היו עוד פוסטרים אלא רק זה שהיה שם?
הפרסום של מאג'יק חשוב, לכן יש רולאפ גדול שהוכן במיוחד עבור זה. אם המראות הן בעיה בעינייך, אנא העלה זאת באופן נפרד בלי להיטפל לנושא הפרסום. ובטורניר זה אם המראות היו בעיה, היה גם באחריותך בתור חלק מצוות השיפוט למצוא לכך פתרון.
מה גרם לכל אלה? אם רוצים בכל סעיף שאפשר לזרוק את כל האשמה על הסנטר (לא נראה לי סביר, אבל בכל זאת) אז ניתן להסיק שהסנטר, לא משנה כמה הוא זול אינו מקום ראוי לטורנירים ולא יערכו בו שום טורניר עתידי.
הסנטר הוא השילוב הכי טוב של "ראוי" ושל מחיר. כל מקום אחר שמתקרב ל"סביר" עולה מעל 1000 שקלים ליום, ונמצא מחוץ לתקציב, לכן אנו מנסים לעשות את המיטב ממה שיש. לדעתי הסנטר הוא מקום יותר מראוי, וצריך לתקן את הליקויים שהיו ופרט לכך בהחלט אפשר להרים (ומרימים) שם אחלה טורנירים.
עיכובים - בתחילת הטורניר היה עיכוב של שעה, אחרי ההפסקה עיכוב של חצי שעה ובין הסיבובים גם היו עיכובים. חלק מהם אני מבין שנבעו מבעיות החשמל בהתחלה והקראת ה-Pairings בהמשך אבל לא כולם.
בתור שופט אתה גם אחראי על ריצת הטורניר, אז לדעתי אולי כדאי לשאול גם אותך מדוע היו העיכובים.
מעבר לכך דיברתי עם זיו, ורוב העיכוב נבע מזה שלא היה חשמל בהתחלה וזה עיכב הכל, מעבר לכך היו הרבה שחקנים שאיחרו (שחקנים שמתקשרים ב-10:00 ומבקשים לחכות להם), והמארגן החליט לחכות מאחר והיה מדובר בכמות לא קטנה.

לסיכום אגיד 2 דברים:
1. אין ספק שהיו בעיות בטורניר. אני חושב שאת הגדולות שבהן לא יכולנו לצפות ואלה היו פשלות שקשורות לסנטר, שלמרות אותן פשלות הוא המקום הכי מוצלח שיש לנו. חלקן כמובן באשמת הצוות, כמו שתמיד יכול לקרות, ונלמד מהן.
2. טל, היית חלק מהצוות בטורניר הזה, והייתי רוצה לראות יותר לקיחה באחריות ופחות הטחת האשמות בשאר חברי הצוות. ברור לי שהרבה מהדברים לא היו באחריותך, אבל בתור חלק מהצוות, תמוה בעיניי שבשנייה שנגמר הטורניר אתה מפנה האשמות לכל שאר העולם, מרגיש לי כמו התחמקות מאחריות וחבל לי שכך אתה כותב כאן, מה עוד שמשיחות עם שחקנים ושאר חברי הצוות המארגן ואחרים, אני מקבל תמונה שגם לך יש חלק וגם אתה יכול לתקן דברים, אז למה לנסח את זה כאילו כל השאר אשמים?
מעבר לכך דיברתי כבר עם כמה שחקנים, ועם אביעד וזיו, ובהחלט היו בעיות בטורניר והוא לא רץ חלק, אבל לרשום שזה הטורניר הכי גרוע שהיה או משהו בסגנון, זו הקצנה פראית בעיניי.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

אני לא אחזור כל מה שנאמר כאן.. אבל בהחלט היה אחד הטורנירים הכי גרועים מבחינת ארגון שהייתי בהם:עיכובים.. מזגן שפועל במשרה חלקית ורק זה אחרי שכולם מסריחים (התחיל לפעול באמצע היום), צילום דקים- לא צילום דקים, פרינגס שמוקראים מדף במקום שיפורסמו על דף.. פרינגס ופודים שנעשים ידנית (שגם גרמו לטעויות שאם לדוגמא לא הייתי ערני ובודק כמה נקודות יש ליריב שלי היה בעיה)..וזה רק מה שעולה לי עכשיו לראש.

אור- לגבי העיכוב בהתחלה- התקשרנו ב9:30 (אביעד, גל, עמית ואני) והודענו שיש לנו פנצ'ר במכונית של גל ולכן אנחנו נתעכב וביקשנו שיחכו לנו, וגם חזרנו והזכרנו זאת שנית בסביבות השעה 10:00.. הבעיה היא שהגענו ב-10:18 והטורניר התחיל בסביבות 10:45.. את זה אי אפשר להפיל על האיחור שלנו...
jamanta
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

אני חייב להגיד שאתם חייבים אבל פשוט חייבים להפסיק עם כל עניין הלחכות להגיע לפורום ולשפוך את הלב ככה... טל אם הרגשת באופן כל-כך נחרץ לגבי הטורניר בתור עובד אני חושב שמן הראוי שתדרוש סיכום טורניר במקום עם כל המארגנים ולהציך להם את הבעיות... כמו שעושים בצבא...

לא רוצה להיות בוטה ולפגוע למישהו בפרנסה אבל האמת טל שאם היית עובד שלי והיית מגיב ככה הייתי בועט אותך קיבינימאט וכנראה שלא היית עובד אצלי יותר...
הגודל אוהו קובע....
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

אני לא אגיד כלום על הארגון חוץ מזה שאני מסכים שזה היה הטורניר שאורגן בצורה הגרועה ביותר שאני זוכר (ואני פה לא מהיום). לזכותם של המארגנים יאמר שאני חושב שלא הכל באשמתם (למשל זה שהסנטר לא שם עלינו באמת לפי הרגשתי, ולא דואג לחשמל באיזור הטורניר ולכן אין מחשב, דבר שמוביל לבעיות אחרות). אני רוצה להאמין שזה יישתפר בעתיד, אבל אני כבר לא בטוח. יכול להיות שזה מה שיש.

טל,

אני את דעתי על היחס שלך לשחקנים הבעתי במהלך הטורניר ולא אחזור עליה פה. יחד עם זאת, אני מעריך את העובדה שלאחר מעשה אתה מבין על מה התלוננתי ומתנצל. זה יפה ומכובד.

מילה אחרונה - אני משחק מגי'ק לא מהיום, ואף פעם לא האמנתי שאני אצא מטורניר עצבני, במלך הדראפטים האחרון זה קרה. יצאתי כעוס. ולא על איך ששיחקתי (גם על זה :) ) אלא על כל המסביב, זה משהו שאף פעם לא קרה לי... אני באמת מקווה שזה לא יקרה שוב כי זה לא כיף.

עומרי.
נערך לאחרונה על ידי עומרישוני ב 14/8/2011 , 22:33, נערך פעם 1 בסך הכל.
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

מעולם לא חזרתי מותש כל כך מטורניר, מעולם לא הזעתי והצחנתי כל כך במהלך טורניר ומעולם לא הרגשתי כל כך חסר מנוחה בטורניר...
כשחזרתי הביתה צצו לי הרבה שאלות שמתחילות ב'למה'?

אני אתחיל מה'למה'? שמצלצלת עכשיו באוזניי כשאני רואה את הפוסט הזה של טל.
כן, אין בכלל ספק שהטורניר לא רץ חלק, אין בכלל ספק שקרו דברים שצוות הארגון לא ציפה להם ואין ספק שהתוצאה יכלה להראות הרבה יותר טוב...
א ב ל
מרבית הבעיות (אם לא כולם) נבעו מבלת"מ - החשמל. בלת"מ זה משך אחריו סידרה מעצבנת של בעיות : רישום ידני, חלוקה לפודים ידנית, פרינגס ידניים, וזה הוביל ל:עיכוב בתחילת סיבוב, עיכוב בסוף סיבוב, רעש ואי סדר בקרב משתתפי הטורניר וכו'.
בעיות אלה, שצוות הארגון נאלץ להתמודד איתם, בהחלט לא מציגים חזות אידיאלית לקהל המשתתפים בטורניר אך אני, כאחד מהמשתתפים בטורניר, ראיתי את זוהר מוציא ת'נשמה כדי לנסות לסדר ולטפל בהכל בזמן סביר.
בשלב כלשהו, כשראיתי שהמצב עלול להחמיר מאוד ופניו של זוהר נראו מיואשים הצעתי לו את עזרתי וניסינו לחלק ביננו קצת את העבודה. אני ישבתי לנסות להבין מה התוכנה רוצה מאיתנו ומה הבעיה שלה עם אסף שומר וזוהר המשיך בטיפול הידני של הטורניר.
ועכשיו אני שואל את עצמי, למה? למה הייתי בכלל צריך לעשות את זה? למה כמעט בסיום כל סיבוב עליתי ל'דוכן' של זוהר וניסיתי למצוא פתרונות? למה הייתי צריך את כל ההתרוצצות הזאת?
והכי חשוב: למה אני צריך להצטער על זה?
תרשה לי לשאול אותך (טל) גם קצת 'למה'ות:
למה חבר בצוות הארגון והשיפוט מסתובב ברחבת הטורניר ומקטר בפני משתתפיו על הבעיות במקום לפעול כמיטב יכולתו לפתור אותם?
למה כמעט בכל פעם שמצאתי את עצמי ליד זוהר ראיתי אותך צועד בכעס וממלמל?
למה לא כתבת בעצמך מספרים לשולחנות? למה לא טיפלת בצורה כלשהי בבעיית המראה?
כן, אני יודע שזה לא רשום בהגדרות תפקיד השופט, אבל גוד דאמט, עומדת בפנייך ברירה: לעזור לפתור את הבעיות או לקטר עליהם בכל זמן אפשרי ואתה בחור באפשרות השניה?
אתה לא זה שכל הזמן מתאר בפנינו את הטורניר האידיאלי? את רמת הרצינות הדרושה ואת האכיפה הכרחית?
אז מה קרה לזה עכשיו? כשהחברה שמפעילה את כל פעילות המג'יק בארץ מחליטה לחבור איתך כוחות, לשלם לך שכר ולאפשר לך לשנות משהו?

בכל אופן, אני חושב שהצגת היטב את מירב הבעיות ואני חושב שצוות הארגון בהחלט יכול להסיק מס' מסקנות מהן, רק שאת חלקם אני חושב שאני יכול להפנות גם אלייך.
אני לא מתכוון להתנצל על דבר* , אני שחקן מג'יק ועובד במיינד גיימס בשיווק המשחק וכשאני מגיע לטורניר - אני בא לשחק, זה הכל.
כל דבר נוסף שעשיתי היה מחשש שחווית הטורניר העכשווית או העתידית שלי תפגע.

*אני כן רוצה להתנצל על האיחור ב15 דקות בתחילת הטורניר, אני יודע שכמעט אף פעם אין לזה תירוץ מוצדק אבל אני חושב שהפעם היינו די קרובים לזה, צרור תקלות שהתחילו בזה שגל (בעל הרכב שאסף מס' שחקנים לטורנירים) פוצץ את הגלגל הקדמי ברכבו לאחר שנכנס בצורה כישרונית במיוחד במדרכה.

אביעד
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

Orb כתב: כפי שכבר הסברתי לך תוך כדי הטורניר טל, הסנטר פישלו בכך שלמרות שהטורניר והשעות תואמו איתם מראש, המסר לא עבר אל מחלקת האחזקה ואני מניח שלקח זמן להסביר להם ולשכנע אותם, והיה אפילו צריך להתקשר לאחראי לפלאפון האישי שלו כשהיה בבית.
למה לא היה אפשר לבדוק לפני אם המסר עבר לכל מקום שהוא צריך?
Orb כתב:עברתי בטורניר והרגשתי שהיה מאוד נעים, זיו אמר לי שהמזגן עבד טוב, והבנתי שהשחקנים בטורניר הזה לא התלוננו על נושא החום, אז איני בטוח על מה אתה מדבר.
אולי הם לא התלוננו בפני זיו אבל אני שמעתי מספיק תלונות ואכן היה מאוד חם, גם ברגעים שכן היה מזגן הוא בקושי היה מורגש.
Orb כתב:כמות הכסאות:
בטורניר שעבר היו בסנטר עשרות כסאות. מפעם שעברה לפעם הזו נעלמו עשרות כסאות ונותרו עשרה, או משהו בסגנון. זה לא משהו שהיינו יכולים לחזות. יכולנו להתקשר לפני הטורניר כדי לבקש שיבדקו אם עדיין יש מספיק כסאות, אך גם אז אין ערובה שהיו בודקים עבורנו.
שוב, אולי כדאי להיות בקשר שוטף עם מישהו שאחראי על זה כדי לדעת מה המצב / לבקש ממי שגר הכי קרוב לבדוק מה הולך יום או כמה ימים לפני? ומה עם מספר השולחנות?
Orb כתב:לגבי מה שזיו אמר לך, לא היה פתרון של ממש לבעיה, כי אי אפשר להמציא כסאות יש מאין, וגם אם הוא ענה בקוצר רוח (והוא דרך אגב אמר לי אחרת), הוא הרשה לעצמו לעשות זאת כי אתה אחד השופטים, אתה לא שחקן. אתה עובד, אתה לא לקוח, ולכן הוא מרשה לעצמו לדבר איתך באופן לא בהכרח פוליטיקלי קורקט. חלק מהאחריות שלך היא לשמור זאת לעצמך, כך שזה שאתה רושם זאת כאן בפורום לעיני השחקנים זה לא תקין בעיניי.
אז אני אספר לך שאני לא היחידי שקיבל יחס כזה וכיוון שמדובר על יחס מהצוות אני כן רואה נכון לפרסם את זה כאן, בנוסף לכך מה זה קשור אם אני שחקן לא? זה שאני מקבל תשלום כלשהו תמורת משהו אומר שאפשר להתייחס אלי איך שרוצים? זה נראה לך בסדר כל הסיפור? אני רושם את זה לפני כל השחקנים כי אני לא רואה סיבה להסתיר את זה אחרי שלא קיבלתי שום התנצלות במהלך הטורניר.
אין לי שום דבר נגד זיו ותמיד הייתי איתו ביחסים טובים, אני לא יודע מה בדיוק קרה אבל אין סיבה שביום אחד נגיד למצב כזה, אני הייתי בשוק.
Orb כתב:הבנתי מזיו שהיו מספרי שולחנות, ושזו הייתה החלטה של זוהר לא להשתמש בהם מאחר והטורניר החל כבר בלעדיהם. זאת אולי זוהר יוכל להסביר.
אוקי.
Orb כתב:היו כמה קייסים של NPH שזיו נתן לי בטעות כשעזבתי את המקום. הוא וידא שלשחקנים/מארגנים יש להשלים, ואם לא היו, הייתי עובר בסנטר ומשלים את החסר.
למה אני וזוהר לא ידענו על זה? כבר התחלנו לבדוק אפשרות של שינוי בהרכב המוצר.
Orb כתב:הפרסום של מאג'יק חשוב, לכן יש רולאפ גדול שהוכן במיוחד עבור זה. אם המראות הן בעיה בעינייך, אנא העלה זאת באופן נפרד בלי להיטפל לנושא הפרסום. ובטורניר זה אם המראות היו בעיה, היה גם באחריותך בתור חלק מצוות השיפוט למצוא לכך פתרון.
היה לי פתרון, פשוט להזיז לשם את הרולאפ. אם היו עוד שולחנות פשוט הדראפט היה במקום אחר ובכלל אם הפרסום כל כך חשוב איך זה הדבר היחידי שהיה?
Orb כתב:הסנטר הוא השילוב הכי טוב של "ראוי" ושל מחיר. כל מקום אחר שמתקרב ל"סביר" עולה מעל 1000 שקלים ליום, ונמצא מחוץ לתקציב, לכן אנו מנסים לעשות את המיטב ממה שיש. לדעתי הסנטר הוא מקום יותר מראוי, וצריך לתקן את הליקויים שהיו ופרט לכך בהחלט אפשר להרים (ומרימים) שם אחלה טורנירים.
לא טענתי שלא היו שם מעולם טורנירים מוצלחים, אבל בכל זאת אם רוצים שהמקום יהיה אכן מוצלח לטורנירים צריך לדאוג שהסיכוי לבעיות שהיו לנו יהיה קטן ככל האפשר ואני לא חושב שנלקחו כל הצעדים לעשות זאת.
Orb כתב:בתור שופט אתה גם אחראי על ריצת הטורניר, אז לדעתי אולי כדאי לשאול גם אותך מדוע היו העיכובים.
מעבר לכך דיברתי עם זיו, ורוב העיכוב נבע מזה שלא היה חשמל בהתחלה וזה עיכב הכל, מעבר לכך היו הרבה שחקנים שאיחרו (שחקנים שמתקשרים ב-10:00 ומבקשים לחכות להם), והמארגן החליט לחכות מאחר והיה מדובר בכמות לא קטנה.
כמו שראית, ציינתי את העיכובים תחת דברים שהושפעו משאר הבעיות.
העיכוב בהתחלה אכן כנראה נבע בעיקר מבעיות החשמל, העיכוב בין סיבובים לדעתי (אשמח לפרטים מזוהר) נבע מכך שהיו בעיות בתוכנה עקב ביצוע שני סיבובים על דף והכנסתם רק לאחר מכן לתוכנה. לאחר ההפסקה בוזבז זמן על מציאת מוצר לדראפט, בנוסף היו בעיות ביצירת הפודים, אשמח לקבל מזוהר מידע נוסף אם יש.
Orb כתב:אין ספק שהיו בעיות בטורניר. אני חושב שאת הגדולות שבהן לא יכולנו לצפות ואלה היו פשלות שקשורות לסנטר, שלמרות אותן פשלות הוא המקום הכי מוצלח שיש לנו. חלקן כמובן באשמת הצוות, כמו שתמיד יכול לקרות, ונלמד מהן.
העניין הוא שחלק מהבעיות האלה חוזרות יותר מדי, לפחות לטעמי, בשביל להאמין שאכן נלמדים הלקחים.
Orb כתב:טל, היית חלק מהצוות בטורניר הזה, והייתי רוצה לראות יותר לקיחה באחריות ופחות הטחת האשמות בשאר חברי הצוות. ברור לי שהרבה מהדברים לא היו באחריותך, אבל בתור חלק מהצוות, תמוה בעיניי שבשנייה שנגמר הטורניר אתה מפנה האשמות לכל שאר העולם, מרגיש לי כמו התחמקות מאחריות וחבל לי שכך אתה כותב כאן, מה עוד שמשיחות עם שחקנים ושאר חברי הצוות המארגן ואחרים, אני מקבל תמונה שגם לך יש חלק וגם אתה יכול לתקן דברים, אז למה לנסח את זה כאילו כל השאר אשמים?
קודם כמו שציינתי בהודעה אני לא האשמתי אף אחד בבעיות, רק רציתי להבין מה הלך מאחורי הקלעים וגרם לכל הבעיות, אשמח לקחת אחריות על דברים שבאשמתי אם הם יצוינו.
Orb כתב:מעבר לכך דיברתי כבר עם כמה שחקנים, ועם אביעד וזיו, ובהחלט היו בעיות בטורניר והוא לא רץ חלק, אבל לרשום שזה הטורניר הכי גרוע שהיה או משהו בסגנון, זו הקצנה פראית בעיניי.
אני כתבתי "זה היה הטורניר הכי גרוע מבחינת ארגון שאני יודע עליו.", אם תזכיר לי טורניר אחר שאני אמור לדעת עליו (למשל כי הייתי בו) שהיו יותר בעיות, אשמח להודות בטעותי.

עריכה:
jamanta כתב:אני חייב להגיד שאתם חייבים אבל פשוט חייבים להפסיק עם כל עניין הלחכות להגיע לפורום ולשפוך את הלב ככה... טל אם הרגשת באופן כל-כך נחרץ לגבי הטורניר בתור עובד אני חושב שמן הראוי שתדרוש סיכום טורניר במקום עם כל המארגנים ולהציך להם את הבעיות... כמו שעושים בצבא...

לא רוצה להיות בוטה ולפגוע למישהו בפרנסה אבל האמת טל שאם היית עובד שלי והיית מגיב ככה הייתי בועט אותך קיבינימאט וכנראה שלא היית עובד אצלי יותר...
דווקא כן שאלתי את זיו ואור מה הולך אבל נאמר לי שכדאי לדון בזה אחרי הטורניר ולדאוג כרגע לשפר את המצב, שזה נכון. אני לא חושב שמישהו שם היה רוצה לדבר ב22:30 כשסיימנו על הטורניר. איך בדיוק אני מגיב שהיית בועט אותי? חיכיתי עד עכשיו שהשחקנים יעלו את הבעיות שהיו (כי צריך לדבר עליהן) אבל זה לא קרה ולא רציתי לחכות ושדברים ישכחו.
נערך לאחרונה על ידי TheCheat ב 14/8/2011 , 22:31, נערך פעם 1 בסך הכל.
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

עוד דבר שאני חושב שראוי להוסיף - חלק מהעיכוב המטורף של הטורניר היו הדראפטים והבנייה שאחריהם. כל אחד שצעק שופט בדראפט עצר את כל הדראפטים. בד"כ לקח לפחות 5 דקות לפתור את הבעיה (להגיד "טוב, תמשיכו, אין מה לעשות), ואחרי דקה זה קרה שוב בפוד אחר.
בבנייה עצמה כל סיט היה צריך לחכות שיכריזו שאפשר לקחת אדמות. כשיש בין כל סיט בערך 2 דקות, אז לקח 16 דקות לטורניר רק לקחת אדמות - מעניין למה הטורניר התעכב כל כך הרבה.
באיזשהו שלב הצוות הבין שזה מגוחך וצעק לכולם לקום לקחת אדמות.
שלא תבינו לא נכון, אני בעד לקיים טורניר רציני, אבל צריך לדעת באיזה מידה ובאיזה מחיר. אם צריך יותר משופט אחד כדי ששופט יוכל לגשת לפוד ושהפודים האחרים ימשיכו את הדראפט, אז תביאו עוד שופט. אם בשביל לחסוך רבע שעה, שחקן שרוצה להסתכל יוכל לראות איזה צבעים חבר לפוד שלו משחק, אני חושב שאפשר לקחת את "ההפסד" הזה. כי לא משנה מאיזה כיוון נסתכל על זה, טורניר של שישה סיבובים שמתחיל ב-10:00 לא צריך להגמר ב-20:00. אני יצאתי מהטורניר ב-21:40, שזה הזמן שהסיבוב השני של הטופ 8 התחיל. אני מאמין שאם שני הסיבובים האחרונים היו ממש מהירים, החיפאים היו בבית ב-0:30. אני לא חושב שזה הגיוני.
הדברים שציינתי לא היו חוסכים רק זמן, אלא המון, המון תסכול מהשחקנים. כל פעם שנעצר דראפט הסתכלתי סביב וכל מה שראיתי זה שחקנים עצבניים שהם צריכים לשבת כמו מפגרים בזמן שסופרים לשחקנים בפוד כלשהו את הקלפים, ושחקנים שיושבים 5-10 דקות כדי שיוכלו לקחת אדמות.

היו עוד דברים שלא אהבתי, אבל כבר הזכירו אותם.

עמית.

נ.ב. אני רווצה לחזור ולשבח את גל על הכניסה הכשרונית שלו במדרכה. אני לא הייתי מצליח.
Don't drink and draft.
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

הממ... נשמע שלא היה משהו. ואם אפשר הלהוסיף הערה קטנה (אני לא הייתי שם, כי ההורים רצו שאני אגיע לבד ואם חבר שהם מכירים, אבל עד שמצאתי מקום היה רק מקום אחד...). אולי אני לא חיפשתי טוב אבל אולי אפשר בפעם הבא לרשוoם בפוסט הראשי, בהודעה הראשית, אם יש אנשים שנוסעים ומאיפה (וכמה מקומות עדיין יש להם ואולי טלפון).
אולי בפעם הבאה כדאי להביא עוד שופט אחד... כי אם יש כול כך הרבה דברים שצריך לטפל בהם (מראות, חלוקה, התחלה בזמן, סיום, חוקים, עזרה כללית, מספור) אז אולי באמת כדאי. אפילו לא שופט אלה עוזר של העוזר שופט :) רק כדי שיזרום יותר טוב.
נערך לאחרונה על ידי tomeriko ב 14/8/2011 , 23:09, נערך פעם 1 בסך הכל.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

אביעד, לא טענתי דווקא שאתה זה שחייב להתצלות, אמרתי שיש מישהו שלדעתי צריך להתנצל, הצלחת לשכנע אותי שזה לא אתה.
Aviad כתב:למה חבר בצוות הארגון והשיפוט מסתובב ברחבת הטורניר ומקטר בפני משתתפיו על הבעיות במקום לפעול כמיטב יכולתו לפתור אותם?
למה כמעט בכל פעם שמצאתי את עצמי ליד זוהר ראיתי אותך צועד בכעס וממלמל?
למה לא כתבת בעצמך מספרים לשולחנות? למה לא טיפלת בצורה כלשהי בבעיית המראה?
כן, אני יודע שזה לא רשום בהגדרות תפקיד השופט, אבל גוד דאמט, עומדת בפנייך ברירה: לעזור לפתור את
אתה באמת מאמין שהיו לי את האמצעים הלוגיסטים לטפל במראה או שאר הבעיות שהפריעו לטורניר לרוץ? אשמח ללמוד באופן מושלם לתפעל את ה-DCI Reporter אם אתה מאמין שזה יעזור והידע שיש לך ולזוהר בתוכנה לא מספיק. איפה ניתן לעשות זאת?

אני לא צעדתי בכעס ומלמלתי, אני כן דיברתי עם חברים שלי להבין מה הם מרגישים כרגע ולספר להם מה חוסר היכולת שלי שנבע בעיקר מבעיות לוגיסטיות גורם לי להרגיש/לעשות. אם אתה מאמין שבזמן זה יכולתי לעשות משהו יותר מועיל אשמח לשמוע (משהו שהוא לא לשבת בפינה ולחשוב עד שיהיה לי פיתרון קסום לפיתרון הבעיות)

בעניין מספרי השולחנות אני עכשיו נזכר שהוחלט שלא יהיה להם טעם כי גם ככה ה-Pairings מוקראים, אפשר להוריד את זה מרשימת הבעיות.
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

tima כתב:עוד דבר שאני חושב שראוי להוסיף - חלק מהעיכוב המטורף של הטורניר היו הדראפטים והבנייה שאחריהם. כל אחד שצעק שופט בדראפט עצר את כל הדראפטים. בד"כ לקח לפחות 5 דקות לפתור את הבעיה (להגיד "טוב, תמשיכו, אין מה לעשות), ואחרי דקה זה קרה שוב בפוד אחר.
בבנייה עצמה כל סיט היה צריך לחכות שיכריזו שאפשר לקחת אדמות. כשיש בין כל סיט בערך 2 דקות, אז לקח 16 דקות לטורניר רק לקחת אדמות - מעניין למה הטורניר התעכב כל כך הרבה.
באיזשהו שלב הצוות הבין שזה מגוחך וצעק לכולם לקום לקחת אדמות.
שלא תבינו לא נכון, אני בעד לקיים טורניר רציני, אבל צריך לדעת באיזה מידה ובאיזה מחיר. אם צריך יותר משופט אחד כדי ששופט יוכל לגשת לפוד ושהפודים האחרים ימשיכו את הדראפט, אז תביאו עוד שופט. אם בשביל לחסוך רבע שעה, שחקן שרוצה להסתכל יוכל לראות איזה צבעים חבר לפוד שלו משחק, אני חושב שאפשר לקחת את "ההפסד" הזה. כי לא משנה מאיזה כיוון נסתכל על זה, טורניר של שישה סיבובים שמתחיל ב-10:00 לא צריך להגמר ב-20:00. אני יצאתי מהטורניר ב-21:40, שזה הזמן שהסיבוב השני של הטופ 8 התחיל. אני מאמין שאם שני הסיבובים האחרונים היו ממש מהירים, החיפאים היו בבית ב-0:30. אני לא חושב שזה הגיוני.
הדברים שציינתי לא היו חוסכים רק זמן, אלא המון, המון תסכול מהשחקנים. כל פעם שנעצר דראפט הסתכלתי סביב וכל מה שראיתי זה שחקנים עצבניים שהם צריכים לשבת כמו מפגרים בזמן שסופרים לשחקנים בפוד כלשהו את הקלפים, ושחקנים שיושבים 5-10 דקות כדי שיוכלו לקחת אדמות.
בקשר לעיכובים בדראפטים, בשל חוסר השופטים (אין שופט לכל פוד, והדראפטים צריכים השגחה) אני לא יכול לחשוב על פתרון יותר טוב מלעצור את כולם, למרות שאני מאוד התעצבנתי כל פעם שזה קרה.
עצם זה שלרוב לבעיות לא באמת היו פתרונות זה עוד יותר מתסכל.
כל הסיפור הזה יכל להמנע על ידי לעשות דראפט מתוזמן, זה גם לוקח פחות זמן, גם סופרים קלפים כל פעם אז לא יכולות להיות טעויות, וגם יש אווירה יותר רצינית לקראת אליפות הארץ.
שכחו לציין שבדראפט הראשון ויתרו על דקליסטים\צילום הדקים, שזה דבר נחוץ בעיניי, כי בטורניר הזה היה כל כך קל לרמות, וזה שוב נמנע בגלל בעיות לוגיסטיקה.

לקרוא כל פעם לסיט אחר לקחת אדמות זה לגמרי מטופש ובאמת סתם עיכב בהרבה את התקדמות הטורניר, הפתרון האידיאלי הוא לפזר יותר עמדות אדמות כדי שלא יהיה עומס, ולתת לכולם ללכת לקחת לאנדים ביחד.

אני שוב רוצה לציין שרמת השיפוט בטורנירים כאלה מאוד חשובה, היו בטורנירים קודמים חשדות לרמאות, והפעם הצטרפו עוד חשדות, אז לא צריך להקל מבחינת השיפוט.
ואני ספציפית הגעתי הביתה ב1 בלילה, שזאת לא בדיוק שעה אידיאלית.

הטורניר לגמרי תסכל אותי, חשבתי בתקופה האחרונה שיש עליה רצינית ברמת הטורנירים, וברור לי שהרבה מהדברים שקרו הם לא באשמת המארגנים, אבל זה בכלל לא משנה לנו בתור הצרכנים.
השחקנים לא צריכים לצאת בטורניר בתחושה רעה כי צעקו עליהם, לא צריכים לצאת בתחושה שרימו אותם ולא צריכים לצאת אחרי 12 בלילה.

נקודה טובה, פורמט הטורניר היה מצוין, אני חושב שכדאי לאמץ את הMulti Format למלכי הדראפטים הבאים.
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

עם כל הטענות שעלו פה לגבי המיקום, אני משוכנע שהשחקנים לא מעוניינים לספוג את העלויות של מקום יותר מושקע בעצמם ולכן לא יכולים לבוא בטענות למארגנים שלא מוכנים לעשות את זה.

לפחות באליפות לא נסבול מכל הבעיות שעלו כאן לגבי המיקום, כיוון שבאמצע השבוע הסנטר הרבה פחות בעייתי.
רק נקווה שהשנה לא יהיו "רקדנים" שינסו לפלוש לשטח
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Sinister-
MTGil Wizard

שליחה על ידי Sinister- »

לכל המתלוננים - לא השתתפתי בטורניר - אבל מה שאני כן יכול להוסיף בנושא זה שרמת הטורנירים בארץ עלתה באופן משמעותי בזמן האחרון וזה בקו ישיר עם מארגנים ויבואנים הרבה יותר אכפתיים שהיו פה בשנים האחרונות. אני מבין את הכעס שלכם ואני בטוח שהמארגנים ינסו להשתפר בפעמים הבאות... בנוסף אני אוסיף לכל האנשים שאומרים שהטורניר היה ''הכי גרוע בכל הזמנים'' אני מבין שלא השתתפתם בפרה ריליס של 8 edition. ששם לא רק שהתבשלנו - והיינו במקום מאין חממה, האנשים שהתהלכו סביבנו הלכו כיסו את האפים שלהם מרוב הצחנה שהסתוררה שם :) אני מניח שעד זמנים כאלה דרכנו ארוכה, בכל אופן ברכותיי למלך הדראפט החדש :roll:
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

מחזק את ההערות לגבי הדראפטים והתפעול שלהם. דראפט מתוזמן אמור לפתור את הבעיה של "חסר קלף בבוסטר בוא נעצור את כולם ונחכה שכל הפוד יספור את הקלפים" שבאמת הייתה מתסכלת אז שווה לנסות. הרבה מהבעיות שעלו פה היו נפתרות ע"י הגדלת כמות השופטים. המסקנה היא שבטורניר של 30-40 איש צריך יותר משני שופטים. קצת דבילי לרשום כי זה נשמע ברור מאליו, ולמרות זאת זה לא קרה משום מה. אני חושב ששופט על כל 10 אנשים זה יחס סביר כשאידאלית בזמן סיבובים\דראפטים הם יתעסקו בשיפוט בלבד ולא בארגון לוגיסטי של הטורניר.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

כעיקרון היה לנו שופט וחצי, לא שניים כיוון שזוהר היה צריך לטפל בבעיות עם התוכנה שעד כמה שידוע לי נבעו מביצוע שני סיבובים עם נייר ועט (בגלל חוסר החשמל). אני לא חושב שמישהו טען שזה הטורניר הכי גרוע בכל הזמנים אלא רק בזמן האחרון. אכן אפשר לציין שסך הכל מהרושם שאני מקבל רמת הטורנירים כן השתפרה וחבל שטורניר כמו זה פתאום מקלקל. שופט לכל 10 אנשים זאת טיפה הגזמה ואני כן מאמין שהטורניר היה יכול לרוץ חלק עם לא היו בעיות לוגיסטיקה כמו שהיו.

עמית, נמנענו מלשלוח את כולם לקחת לנדים לא בגלל האפשות שאנשים יראו איזה צבעים חברים שלהם משחקים אלא כדי להמנע מעוד מצב שכולם מסתובבים ומדברים ובכל זאת להשאר במסגרת של טורניר. לאחר שראינו שזה לא עוזר בכלום וסתם מעכב עוד יותר שלחנו את כולם.
אם כבר לנדים, למה אחרי שסידרתי שם ערימות מסודרות של לנדים מכל סוג לאחר הפעם הבאה שאנשים לקחו לנדים שוב היה באלגן וערימה אחת מפוזרת באמצע?
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

בגלל שיש לי הרבה תגובות ספציפיות לרשום אבל אני לא רוצה לאבד את הקוראים, אתחיל במסקנות העיקריות שיש לי, ואמשיך בתגובות פרטניות:

תוך כדי קריאת הת'רד אני מגבש את דעתי קצת על מה שקרה, למה קרה, ואיך אפשר למנוע בעתיד, ואפרט בפני השחקנים:
דבר ראשון אני רוצה לצרף התנצלות, על איך שהטורניר התנהל, אני מבין מהתגובות שבאמת הייתה חוויה לא הכי נעימה, בטח לעומת מה שיכל וצריך להיות, ואני רוצה לציין שאני לא לוקח את זה בקלות ראש.
אני יכול לומר שהטורניר לא אורגן על ידי בפועל, אבל אני מעוניין לקחת אחריות ולומר שאני חושב שכנראה שאני צריך להיות מעורב יותר, גם אם לא ביום הטורניר עצמו, אז בחניכה צמודה יותר של המארגן והשופטים לפני הטורניר. יש דברים שאני חושב שאפשר לעשות מראש ושיכולתי לתרום מנסיוני. לא דאגתי לכך מאחר והותרתי את האחריות כולה למארגן והשופטים אבל אני רואה כעת שיתכן ומעורבותי דרושה ואפקח בעתיד שלקראת טורניר הכל מוכן כמו שצריך.
מסקנות ספציפיות:
1. לגבי נושא החשמל בסנטר אני רוצה לציין שזה דבר שאני מקווה שנוכל בעתיד למנוע אותו. בעזרת ההבנה של הפעם שהאישורים לא תמיד עוברים חלק למחלקת האחזקה, נדבר איתם בעתיד פרטנית מראש לפני טורניר ונוודא שהמסרים עברו וידועים.
2. גם אם יהיה מחסור בחשמל, יש לוודא שטוענים את לפטופ הטורניר יום לפני ומגיעים איתו טעון. כך גם אם אין חשמל על הבוקר, אפשר עדיין לבצע את ההרשמה ותחילת הטורניר במחשב.
3. מאווררים - נעשה מאמץ להביא מאווררים לטורנירים עתידיים בסנטר שנערכים ביום שבת.
4. פיקוח על הצוות - יש דברים לדעתי שהיה אפשר לבוא בהם מוכן יותר לטורניר, בין אם זה ציוד, או הבנה של איך להריץ את הטורניר, גם מבחינת הפרטים הקטנים. אנסה אישית בעתיד להיות מעורב יותר ולוודא שיש מדיניות מפורטת ומוכנה לקראת הטורניר.

נמשיך לתגובות פרטניות:
הבעיה היא שהגענו ב-10:18 והטורניר התחיל בסביבות 10:45.. את זה אי אפשר להפיל על האיחור שלנו...
א. לא ניסיתי להפיל שום דבר עליכם כי כלל לא ידעתי שמדובר בכם, רק ידעתי כללית מזיו שאיחורי שחקנים הוסיפו לאיחור.
ב. אם אחרוני השחקנים הגיעו רק ב-10:18, אז עד שרושמים אותם ומתארגנים להתחיל אז זה 10:20-10:25, אז זה מסביר חצי מהאיחור, זה לא מעט. אני אומר את זה לא כדי להאשים אתכם אלא רק כדי להראות שיש בטורנירים לא מעט בלת"מים שלא תמיד אפשר להיערך אליהם, כמו נגיד 4 שחקנים שיש להם פנצ'ר באוטו.

טל:
למה לא היה אפשר לבדוק לפני אם המסר עבר לכל מקום שהוא צריך?
מחלקת השיווק שלחה לנו מייל על אישור קיום הטורניר, עם CC למספר אנשים, בהם האחזקה. אדם סביר מניח שזה מספיק. מסתבר בדיעבד שמיילים שם לא תמיד מגיעים ליעדם והציעו לנו ביום הטורניר בעתיד לטלפן.
אולי הם לא התלוננו בפני זיו אבל אני שמעתי מספיק תלונות ואכן היה מאוד חם, גם ברגעים שכן היה מזגן הוא בקושי היה מורגש.
טוב על זה חבל להתווכח, אולי אתה צודק, אני לא יודע, אך בכל מקרה, זה אינו משהו שאנו יכולים לשלוט עליו (המזגן), אבל אקח בחשבון בהקשר של מאווררים, כפי שרשמתי.
שוב, אולי כדאי להיות בקשר שוטף עם מישהו שאחראי על זה כדי לדעת מה המצב / לבקש ממי שגר הכי קרוב לבדוק מה הולך יום או כמה ימים לפני?
בתאוריה זה אפשרי (אם יסכימו לתת לנו לבדוק זאת, מה שלא בטוח כי זה טרטור עבורם). כפי שעניתי לך בטורניר עצמו, כל דבר נמדד בזמן, ואף אחד לא הניח שלסנטר יכולים להיעלם כמעט כל הכסאות תוך חודש, כך ששוב, לדעתי האדם הסביר לא יחשוב שזה משהו שיש לבדוק.

לגבי התאקל בינך לזיו, לא אמרתי שלחבר צוות אחד מותר להתנהג לחבר צוות אחר בחוסר כבוד (מה שאיני יודע אם קרה ולא זה המקום לדון בכך). אם כן קרה, גש לזיו ופתור את זה איתו כמו מבוגרים, אל תלבין את פניו בפני כל באי הפורום. זה ילדותי ופחדני בעיניי. מה עוד שהדרך שניסחת זאת בהתחלה לא הייתה תלונה על איך שזיו התנהג אליך, אלא משהו שזיו אמר לכאורה שיכול להתפס כזלזול בלקוחות, בבאי הטורניר, וזה משהו שצריך להישמר ביניכם, ומקסימום לעלות אליי בתור האחראי, ולא לפרסם אל מול הלקוחות. לא תראה עובד של חנות רשום באינטרנט "וואי זה חנות חרא והצוות מתייחס גרוע". עובדים צריכים לויאליות. בכיף תפרסם הצעות לשיפור או ביקורת, אבל מה שרשמת חורג מזה.
למה אני וזוהר לא ידענו על זה? כבר התחלנו לבדוק אפשרות של שינוי בהרכב המוצר.
אני לא יודע למה לא ידעתם על זה, כנראה שהיו קצרים בתקשורת בין חברי הצוות. לרוב, אומרים שקצרים בתקשורת הם לא רק אשמת צד אחד.
היה לי פתרון, פשוט להזיז לשם את הרולאפ
זה לא פתרון מאחר והרולאפ צריך להיות במקום גלוי לעין עבור העוברים ושבים.
ובכלל אם הפרסום כל כך חשוב איך זה הדבר היחידי שהיה?
מאותה סיבה שלא היו עוד 4 אנשי צוות, שהטורניר לא עלה חצי, שלא עשינו מסז'ים למתמודדים בין סיבובים, ושלא חילקנו בלאק לוטוס מקום ראשון - שיקולי זמן וכסף.
המטרה של הפרסום הייתה שלעוברים ושבים יהיה משהו שמושך את העין ושמסביר על המשחק, והרולאפ לדעתי משיג זאת בצורה לא רעה. האם היה עוזר שיהיו עוד 4 כאלה? כן. האם זה עולה כסף, ולוקח עוד זמן של סחיבות והובלה של ציוד לטורניר באופן שמקשה על המארגן עוד יותר? כן. זה טרייד אוף.
אבל בכל זאת אם רוצים שהמקום יהיה אכן מוצלח לטורנירים צריך לדאוג שהסיכוי לבעיות שהיו לנו יהיה קטן ככל האפשר ואני לא חושב שנלקחו כל הצעדים לעשות זאת.
עם זה אני מסכים ואשתדל להפיק מזה את הלקחים לעתיד.
העניין הוא שחלק מהבעיות האלה חוזרות יותר מדי, לפחות לטעמי, בשביל להאמין שאכן נלמדים הלקחים.
אז לדעתי אתה מקל ראש בכמה מסובך להריץ טורניר מאג'יק. אנו נדרשים לעבור בין מקומות, כל פעם להכניס אנשי צוות חדשים חסרי ניסיון, מארגנים שונים, פורמאטים שונים, ציוד שונה שנדרש, ובלת"מים שאנו נאבקים בהם מול המקום. אתה צודק שהלקחים לא נלמדו עד הסוף, ולא באופן אידיאלי, אבל בהחלט יש מאמץ לעשות זאת ואני חושב שלאורך זמן זה יקרה.
קודם כמו שציינתי בהודעה אני לא האשמתי אף אחד בבעיות
כשאתה דורש התנצלויות מכל מיני אנשים פעמיים באותה הודעה, זה נשמע כאילו אתה מאשים אותם.
אני כתבתי "זה היה הטורניר הכי גרוע מבחינת ארגון שאני יודע עליו.", אם תזכיר לי טורניר אחר שאני אמור לדעת עליו (למשל כי הייתי בו) שהיו יותר בעיות, אשמח להודות בטעותי.
אם אתה מסייג ב"שאתה יודע עליו" אז אולי זה נכון, אבל כנראה שיש לא מעט טורנירים שאתה לא יודע עליהם (נניח אליפות הארץ 2005 או 2006 כששחקנים הלכו לישון על מזרונים במשך שעה עד שהמארגן הביא אדמות, ודראפט אחד בוטל והותחל מחדש בשל היעדר ליסטים).
דווקא כן שאלתי את זיו ואור מה הולך אבל נאמר לי שכדאי לדון בזה אחרי הטורניר ולדאוג כרגע לשפר את המצב
אני חושב שדניאל התכוון להעלות את הדברים מול האחראים, ולא בפורום.
בד"כ לקח לפחות 5 דקות לפתור את הבעיה (להגיד "טוב, תמשיכו, אין מה לעשות)
אשמח לשמוע תיאור של מה היו הבעיות השונות בדראפט, ומדוע זה לקח כ"כ הרבה זמן לפתור אותן. אשמח להתייחסות של טל וזוהר.
בעניין מספרי השולחנות אני עכשיו נזכר שהוחלט שלא יהיה להם טעם כי גם ככה ה-Pairings מוקראים, אפשר להוריד את זה מרשימת הבעיות.
למספרי שולחנות יש 3 מטרות בעיניי:
1. לעזור לשחקנים למצוא אחד את השני.
2. לעשות סדר בטורניר, שלכולם יהיה מקום ברור ולא יהיה צריך לחפש מקום.
3. לשופטים יהיה יותר קל למצוא מאץ', בלי לצעוק איפה השחקנים האלה יושבים.

בעיניי היו צריכים להיות עדיין table numbers על השולחנות.
השחקנים לא צריכים לצאת בטורניר בתחושה רעה כי צעקו עליהם
מי צעק עליהם?

שוב התנצלותי בפני השחקנים על הגורמים שפגמו בהנאה בטורניר הזה, אעשה את המירב כדי שהלקחים יופקו לקראת הטורניר הבא.

אור.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

Orb כתב:לגבי התאקל בינך לזיו, לא אמרתי שלחבר צוות אחד מותר להתנהג לחבר צוות אחר בחוסר כבוד (מה שאיני יודע אם קרה ולא זה המקום לדון בכך). אם כן קרה, גש לזיו ופתור את זה איתו כמו מבוגרים, אל תלבין את פניו בפני כל באי הפורום. זה ילדותי ופחדני בעיניי. מה עוד שהדרך שניסחת זאת בהתחלה לא הייתה תלונה על איך שזיו התנהג אליך, אלא משהו שזיו אמר לכאורה שיכול להתפס כזלזול בלקוחות, בבאי הטורניר, וזה משהו שצריך להישמר ביניכם, ומקסימום לעלות אליי בתור האחראי, ולא לפרסם אל מול הלקוחות. לא תראה עובד של חנות רשום באינטרנט "וואי זה חנות חרא והצוות מתייחס גרוע". עובדים צריכים לויאליות. בכיף תפרסם הצעות לשיפור או ביקורת, אבל מה שרשמת חורג מזה.
טוב, מבחינתי דשנו בזה מספיק, אני לא מתכוון להיות בגלל זה בריב עם זיו, רציתי להבין מה בדיוק הלך שם.
Orb כתב:אני לא יודע למה לא ידעתם על זה, כנראה שהיו קצרים בתקשורת בין חברי הצוות. לרוב, אומרים שקצרים בתקשורת הם לא רק אשמת צד אחד.
אולי זוהר קיבל מידע שונה אבל כל המידע שהיה לי אז זה "אין לנו מספיק בוסטרים, מנסים לקנות מהשחקנים, אם אין להם אנחנו בבעייה", לא הייתי בשום דרך שהיא יכול לדעת ממה שהגיע אלי שיש אפשרות שתביא לנו בוסטרים.
Orb כתב:זה לא פתרון מאחר והרולאפ צריך להיות במקום גלוי לעין עבור העוברים ושבים.
אז לא היה לי פיתרון אחר ששווה את זה מבחינת העיכוב הנוסף שהוא יגרום/הבאלגן. העדפתי לשים עין שאף אחד לא פוזל למראה (נכון, לא פיתרון אידיאלי בהתחשב בעובדה שאני מסתובב בין 5 שולחנות, אבל זה מה שהיה)

Orb כתב:אז לדעתי אתה מקל ראש בכמה מסובך להריץ טורניר מאג'יק. אנו נדרשים לעבור בין מקומות, כל פעם להכניס אנשי צוות חדשים חסרי ניסיון, מארגנים שונים, פורמאטים שונים, ציוד שונה שנדרש, ובלת"מים שאנו נאבקים בהם מול המקום. אתה צודק שהלקחים לא נלמדו עד הסוף, ולא באופן אידיאלי, אבל בהחלט יש מאמץ לעשות זאת ואני חושב שלאורך זמן זה יקרה.
יכול להיות שאני מקל ראש, אולי תערב אותי פעם בארגון של טורניר אחד ואז נדע. אם אתה מאמין שסוף סוף הלקחים נלמדו, אז כל מה שיש כרגע לעשות זה לחכות לטורניר הבא ולראות.
Orb כתב:כשאתה דורש התנצלויות מכל מיני אנשים פעמיים באותה הודעה, זה נשמע כאילו אתה מאשים אותם.
אבל שוב, לא דרשתי ממישהו ספיציפי, אחרי חווית טורניר מאוד לא נעימה כזו אני מצפה שאיפשהו, מישהו יראה סימן של התנצלות כדי שלפחות שבכלל מודעים לכמה השחקנים סבלו/לא נהנו.
Orb כתב:אם אתה מסייג ב"שאתה יודע עליו" אז אולי זה נכון, אבל כנראה שיש לא מעט טורנירים שאתה לא יודע עליהם (נניח אליפות הארץ 2005 או 2006 כששחקנים הלכו לישון על מזרונים במשך שעה עד שהמארגן הביא אדמות, ודראפט אחד בוטל והותחל מחדש בשל היעדר ליסטים).
אם אני לא טועה זאת אליפות 2004, ואני חושב שזה טורניר ישן מדי בשביל להתייחס אליו ולכן אנסח מחדש את הטענה שלי - "זה היה הטורניר הכי גרוע מבחינת ארגון בשנים האחרונות"
Orb כתב:אני חושב שדניאל התכוון להעלות את הדברים מול האחראים, ולא בפורום.
בזמן הטורניר מן הסתם העליתי וכמו שאמרתי לא היה לזה טעם כי עדיף לנסות לתקן את המצב הנוכחי, אחרי הטורניר ב22:30 לא היה טעם להעלות כלום בפני אף אחד.
Orb כתב:אשמח לשמוע תיאור של מה היו הבעיות השונות בדראפט, ומדוע זה לקח כ"כ הרבה זמן לפתור אותן. אשמח להתייחסות של טל וזוהר.
כל הבעיות היו ששחקן פשוט פתאום מגלה שהוא מקבל יותר/פחות מדי קלפים. כשזה קורה מנסים על ידי ספירה ושאלות לגלות מי טעה אבל הסיכוי לגלות זאת די קטן וגם אם אתה מגלה שלשחקן A יש קלף אחד פחות מדי ובבוסטר שעובר לשחקן D יש קלף מיותר, קשה לדעת מה גרם לזה בדיוק ואיך לתקן את זה. כנ"ל המקרה ההפוך. היו גם מקרים שחסר קלף בלי שנמצא מקום עם קלף מיותר. אחת האפשרויות היא להעמיד במבחן את יושר הספירה של כל אחד מהשחקנים בדראפט, לספור לכל אחד את הקלפים ולראות כמה צריכים להיות לו וגם זה רק בשביל אולי לתת עונש למישהו בלי לפתור את הבאלגן עצמו ולכן זה לא נעשה. בקיצור, עדיף לתזמן.
Orb כתב: למספרי שולחנות יש 3 מטרות בעיניי:
1. לעזור לשחקנים למצוא אחד את השני.
2. לעשות סדר בטורניר, שלכולם יהיה מקום ברור ולא יהיה צריך לחפש מקום.
3. לשופטים יהיה יותר קל למצוא מאץ', בלי לצעוק איפה השחקנים האלה יושבים.
1. בגלל הקראת ה-Pairings אחד אחד לא הייתה לשחקנים בעייה למצוא אחד את השני.
2. בשביל זה דווקא היה מספיק מקום.
3. היו מעט שחקנים יחסית והיה קל לאתר אותם אם צריך

אבל כן, אני בכל זאת מסכים שהיה עדיף אם היו מספרי שולחנות ו-Pairings תלויים ממוספרים זה עדיף.
Orb כתב:מי צעק עליהם?
חוץ ממה שכבר הזכרתי שאני עשיתי, לא ידוע לי שמישהו צעק על השחקנים.
Orb כתב:שוב התנצלותי בפני השחקנים על הגורמים שפגמו בהנאה בטורניר הזה, אעשה את המירב כדי שהלקחים יופקו לקראת הטורניר הבא.
אני מעריך את ההתנצלות, אבל עדיין קיימת השאלה אם היא בכלל הייתה אמורה להגיע ממך או שהיא הגיעה ממך רק כי היא לא הגיעה ממי שהיא הייתה צריכה.
שלח תגובה